PDA

Pogledati punu verziju : potreban savet



Mladen
16.03.2004, 18:46
Cao. Molim vas da mi neko, ko zna vise o karving skijama odgovori na sledece. U nedoumisi sam koje skije da kupim Head cyber Xp 60 od 177cm sa radijusom 16m, ili elan integra 10 od 184 cm sa radijusom 21.4m. ? Ove elanove se voze od -10 do +10 od visine skijasa, a ja sam visok 184 cm. Cuo sam da bas i nije dobro da skija ima suvise mali radijus, a ne znam koji je to radijus skije optimalan. Zna li neko koji je to radijus optimalan ?
Pozdrav.

stekan
22.03.2004, 16:56
Ja sam u posljednjih 5 sezona promijenio tri para skija i svaki put sam uzimao kracu duzinu i manji radijus (200cm/23m, 185cm/17m, 170cm/12m).
I svaki put sam bio odusevljen promjenom.

Ako skijas ili zelis skijati karving tehnikom, moj savjet je: radijus sto manji, a ne veci od 15m. Ako skijas klasicno (tijelo gore-dole, bocno otklizivanje skija u zavoju), preporucujem radijus ne veci od 18m.

Za duzinu skija tvoja visina nije bitna, jer ne pritisces skije visinom nego tezinom. Tu su u igri i drugi elemenati vaznijih od visine kao npr. vrsta terena i znanje skijanja. U svakom slucaju pogledaj http://www.ski-info-online.com/skiKnSki.php .
Ja sam vrlo visok (202cm) i relativno lagan (88kg) i presrecan sam sa Atomic Sl:9.12 duzine 170cm. Taj model se i ne proizvodi u vecoj duzini.

Pozdrav

Mladen
24.03.2004, 01:34
E, hvala ti puno ....

Hetera
25.04.2004, 22:21
Posto sam do sada vozila obicne skije, a planiram da za sledecu godinu kupim karving, da li bi neko znao da mi objasni kako odredjujem velicinu i ostalo ako sam visoka 165cm, a teska 50kg, naravno ako je tezina uopste bitna. :?:

ggaga
25.04.2004, 23:30
pozdrav svima,ali i meni je potreban jedan savet :D
I ja bih presla sa obicnih na carving
visoka sam 170 i presecni sam skijas
kakve skije treba da trazim i da li sada mozda ima negde da se kupe po povoljnijim cenama posto je prosla sezona?
da li mi se vise isplati da prodam stare krs daske sa vezovima ili da zadrzim vezove kojima sam bas zadovoljna?
Hvala

stekan
26.04.2004, 10:27
Za duzinu skija mozete pogledati Head-ovu tabelu za izbor duzine: www.head.com/ski/files/pdf/ASize_Chart.pdf ili link iz mog prvog odgovora u ovoj temi.

Sto se tice nabavke ski opreme, ja koristim www.eBay.co.uk :P (zbog engleskog jezika). Ko zna njemacki, koristice www.eBay.de. Kupujem iz Njemacke sa isporukom kod prijatelja koji tamo zivi, koji kupljene stvari donosi ovdje bez carine i poreza. Do sada sam kupio preko 40 stvarcica, od cega 6 pari skija. Kao primjer, skije Blizzard Sigma Kompressor 6.8 Ti (radijus 17m) sa Marker vezovima (naravno novo) su nedavno prodati za 77 Eura: http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=4122404008. Ja sam iste skije jesenas kupio svojoj zeni i ona je prezadovoljna.

Za snalazenje medju modelima pretplacen sam na www.realskiers.com :P , a mozete besplatno pogledati testove modela upravo zavrsene sezone na http://www.realskiers.com/public/04_skis/ski_reviews.html. Mozete pogledati i ski testove na njemackom www.skimagazin.de .

Nadam se da sam bar malo pomogao. Sretno!

iskra
17.11.2004, 15:13
Za Stekana ili nekog drugog upućenog:

Posto vidim da si kupio skije u Nemačkoj, zanima me da li je ta kupovina po principu licitacije ili su ove cene fiksne (išla sam na onaj site što si preporučio)? Takođe, molim te da mi predložiš curving varijantu, tačnije radijus za srednje skijaša koji sad prelazi na ovu vrstu skija, a ima 169/53. Hvala :)

stekan
17.11.2004, 16:00
Na Ebay-u su uglavnom licitacije. Ponešto se prodaje i sa fiksnom cijenom (oznaka "Buy it now" ili "Sofort Kaufen").

Mislim da bi za tebe bile idealne skije dužine 150 do 160 cm i radijusom 13 do 15 metara. Head i.c160 dužine 156cm, kakve sam nedavno kupio supruzi (prošlosezonski Blizzard je "ostario") sa vezovima Tyrolia Sl10 i poštarinom sam platio 203 Eura.

Za više informacija mi se slobodno obrati privatnim porukama.

iskra
07.12.2004, 13:50
Da li neko zna da li će biti Expozim 2?
Takođe me interesuje u kojoj prodavnici postoji najbolji izbor Elanovih skija-po mogućstvu ženskih, kao i da li je velika razlika između Elan A06 i Atomic ...Svaki prodavac ima drugu teoriju, a sve to se uopste ne slaze sa podacima zvaničnih sajtova :? Hvala unapred!!!

iskra
07.12.2004, 13:53
Mislila sam na atomic C-9 :)

stekan
09.12.2004, 16:45
Elan A08 bi se mogao porediti sa Atomic C:9 (prednost Atomic-u). Bojim se da A06 nije ni blizu.

logic
10.12.2004, 00:50
Elan A08 bi se mogao porediti sa Atomic C:9 (prednost Atomic-u). Bojim se da A06 nije ni blizu.
"8" je optimalna tvrdoca/konstrukcija, aktuelna u momentu kada sam ja kupovao elan. kazu profesionalci: "6" ~ mekano; "10" ~ tvrdo i skuplje -> tako ja uzeh "8".... dobro bi bilo da navedete razmere skije: lopatica/struk/rep
generalno gledano, devojke/zene, treba da uzmu mekse skije upravo zbog manje kilograma i nizeg rasta. prevedeno na nomenklaturu prodavaca, to znaci radijus<15m. za muskarce je optimum 17-18m

iskra
10.12.2004, 10:04
Hvala puno na informacijama :D

Za C-9: Duzina(cm) Radius(m): 170 (15)
Dimenzije: 105/64/97

Za A08: 112/67/100

stekan
10.12.2004, 10:38
"8" je optimalna tvrdoca/konstrukcija
Optimalno za tebe ne znaci i optimalno za mene, njega ili nju. Kod vecine proizvodjaca skija brojevi modela oznacavaju nivo znanja skijanja, sto indirektno ima veze sa tvrdocom skija. Dobar skijas ce skijati i po zaledjenoj stazi, a sa mekanom skijom je to prakticno neizvodivo.
Radijus skija je individualna stvar. Mali radijus (ja koristim 12m) je dobar kod koristenja karving tehnike skijanja, gdje su skije ISKLJUCIVO na rubovima, i stabilne su u zavoju pri svim brzinama. Skijasi koji skijaju klasicno (sa bocnim otklizavanjem repova) imaju osjecaj da su takve skije “vrtljive” i nestabilne cak i pri malim brzinama. Za takvo ponasanje okrivljuju “kratkocu” skija, a ne nacin skijanja. Ko ne zeli promjene u nacinu skijanja treba da bira skije sa radijusom vecim od 16m.

Iskra, C:9 je genijalna skija za nivo od prosjecnog to vrhunskog rekreativca. Bojim se samo da ti je duzina 170cm predugacka (osim ako imas vise od 70kg). Ja imam 95kg i istu duzinu skija, doduse model koji imam se i ne proizvodi u vecoj duzini.

iskra
10.12.2004, 14:40
HVALA!!!Konacno znam sta da kupim!!! :D :D :D

logic
11.12.2004, 16:07
Za C-9: Duzina(cm) Radius(m): 170 (15)
Dimenzije: 105/64/97

mislim da je ovo odlican odnos!!!! samo vidi duzinu jer mislim da je ovo preduga daska! ja sam visok 180 i imam skije od 168cm

iskra
13.12.2004, 10:53
Da li je neko cuo da ce biti expo zim 2 krajem decembra :?: