PDA

Pogledati punu verziju : Početnik



fillie
14.03.2004, 14:01
Ja bih hteo sledeće zime(za ovu sam ostao bez para još u oktobru) da odem na neku planinu(nisam bio 13 godina) i da ponovo počnem da skijam.Sada imam 20 god. prvi put sam skijao u petoj, išao sam u školu skijanja negde u BiH( ne sećam se, dvano bilo), tamo sam naučio osnove, a sledeći put na skijanje sam otišao 2 godine kasnije na kop(7 dana), gde sam vrlo malo skijao).Hteo bi da ponovo prođem školu skijanja, ne samo ono osnovno već da baš naučim da skijam, jer nameravam da od sledeće godine barem 2 nedelje u kontinuitetu provedem na planini svake zime, plus još neku vikend možda.
Ono što bih hteo da pitam, gde da odem, da nekošta puno, znači ne samo smeštaj, već i hrana, skipass, propratni troškovi, iznajmljivanje opreme itd.
Pitam isključivo za SCG, znači ništa brezovica?
Dali postoji neki kamp, ili gde bi u neki planinarski dom mogao da se uglavim za to vreme.
Takođe me interesuje par preporuka za nabavku opreme, gde kako itd.Cipele bih uzimao nove, a ostalo bih uzeo i polovno.
Preporuka za neku odeću, jakne, pantalone, rukavice, itd. pošto je ono što sam viđao po radnjama u bg-u skupo u plm.

pozdrav,

fillie

Mladen
14.03.2004, 18:47
Moj savet ti je da se uclanis u neko planinarsko drustvo ( Rtanj, Zeleznicar Pobeda, .. ) jer sa njima mozes relativno jeftino da ides na skijanje. Mislim da je Jahorina najjeftinija ( 200-250 E) kad saberes smestaj+ski pas+hrana+prevoz. Na Jahorini imas i ski skolu, tako da tamo dobijes najvise za pare koje ulozis. Mada, sad se setih, Bjelasica je jos povoljnija za pocetnika, samo ne znam kako tamo funkcionise ski skola. Na Bjelasici mozes da dobijes sve za oko 180 eura ( pp, ski pas, bez prevoza ). Treca planina koju ti preporucujem su Divcibare. Vrlo blizu Beograda, kad ima snega super je, a za pocetnika idealno. Imaju jednu stazu od oko 800m. Cuo sam da tamo imaju i ski skolu koja dobro radi.
Dakle, moja preporuka ti je ovim redom:
1. Divcibare - dnevni ski pas 400 din
2. Bjelasica
3. Jahorina
Polovnu ski opremu biraj na expo zimu koji se organizuje jednom do dva puta godisnje u decembru na Sajmu.

Super Girl
16.03.2004, 15:15
Slazem se za planinarski dom-to ti je najjeftinija varijanta.Ja sam ove god isla na 7 dana krajem febr-pocetak marta preko planinarskog drustva Rtanj,u njihov istoimeni pl.dom na Kopaoniku.Prvo treba da se uclanis-100 din. clanarina (na tehnickom fakultetu u bg).Cene zavise od toga da li si u cetvoro,petokrevetnoj....sobi,da li zelis sobu sa kupatilom ili ces koristiti zajednicko kupatilo na spratu...Ja nisam student tehn.fakulteta pa je cena u cetvorokr.sobi sa kupatilom 8330din + 1000 din put.Dodaj na to jos boravisnu taxu i sedmodnevni ski pass ~200 Eura.A ako si njihov student onda je jos povoljnija cena.Mozes cak i sam da ides,oni ce te ubaciti u sobu sa drugim studentima...Hrana-dorucak i kuvana vecera,podsecaju na studentsku menzu,ali imas i restoran Odzakliju u okviru pl.doma gde mozes naruciti rostilj...Imaju cak i besplatnu ski skolu,ali mislim da su samo prva dva dana besplatna...
:)