PDA

Pogledati punu verziju : Cene ski karte u svetu



velkom
24.11.2023, 09:56
18356
Ne damo se ni mi, dnevna 4620 rsd na Kopu (~39€).

lvujosevic
24.11.2023, 13:31
Oduvek smo isli u korak sa svetom :D

Salu na stranu, jel zna neko zasto su ovolike cene ski passa u Americi? Kapiram da je tamo jaci standard i sve to, ali na osnovu stvari koje sam video na internetu, tamo su skijalista dosta losija u odnosu na skijalista u evropi. A toliko kostaju...

stekan
24.11.2023, 14:07
... jel zna neko zasto su ovolike cene ski passa u Americi? ...

Dva su osnovna razloga:
- Nedostatak konkurencije zbog ograničenog broja skijališta i udaljenosti evropskih skijališta. "Take it or leave it" je osnovno pravilo.
- Drugačiji sitem osiguranja skijaša, jer skijališta snose odgovornost za povrede, a to naravno plaćaju skijaši kroz cijenu ski passa.

lvujosevic
24.11.2023, 14:43
Ovo za konkurenciju sam pretpostavljao, ali ovo za osiguranje nisam znao.

Zanimljivo. Pretpostavljam da se tu misli da skijalista pokrivaju kompletne troskove transporta, lecenja... Sto znaci da jednog dana mogu da donesu zakon, i da na evropskim skijalistima to bude obaveza.

velkom
25.11.2023, 15:36
Pričao sam sa čovekom koji živi i radi tamo (Aspen) preko sezone skijanja a posle se seli u toplije delove USA. U jednosatnom razgovoru nije spomenuo ništa ispod 300 US$. Imam dosta iskustva sa Fra i Ita ali sam ipak bio iznenađen. Dosta na to utiču i punišići koji tamo idu i ne vode računa o rashodima. Sve im se odbije od poreza. Ima par članaka na netu kako dođu u večernjem odelu. Kupe potpuno novu i odgovarajuću (fency) opremu a posle je samo ostave u hotelu. Pa posle hotel to prodaje (komisiono) nekoj ondašnjoj radnji a prihod ide u dobrotvorne svrhe. Moša, našao sam tu radnju na netu ali prodaju se samo krševi. Ništa da valja.

trendo
28.11.2023, 19:25
https://www.epicpass.com/

Kada pogledate ovaj ski pas i sta sve nudi, onda i nije tako skup, a nije samo epic ski pas,
drugo pitanje je uporediti skijalista usa i evropske ski centre, dosta je i onih gore spomenutih.
Daleko skuplja je ostala ponuda u us ski centre kao hoteli restorani i sl.
Procena je da ako ste na istocnom bregu onda za jednu nedelju odmora u nekom
ski centru u evropi je isplatlivije uz trosak avio karte negu u usa.

trendo
30.11.2023, 00:39
https://www.youtube.com/watch?v=hYhdxnm4i8I

U prilogu kako americki turist gleda na taj soodnos cena us as eu
Treba uzeti u obzir da je to tipican amer turist, ne iselenik sa balkana,pa ce naravno uporediti sa Zermattom