PDA

Pogledati punu verziju : Prijavio bolovanje, otišao na skijanje, dobio otkaz, dobio na sudu



plageton
30.10.2023, 10:33
https://nova.rs/vesti/svet/filmska-prica-u-komsiluku-otvorio-bolovanje-i-otisao-na-skijanje-banka-poslala-detektiva-i-dala-mu-otkaz/

Grazer
31.10.2023, 09:39
Meni se jednom nesto slicno desilo, ali bez tuzbe. Uplatio aranzman od 2000EUR, uredno se javio 3 mjeseca ranije i dvoje nadredjenih se nasiljili te mi nisu dali da idem. Otvorio bolovanje i cao. Vratio se s bolovanja, pravio se lud i na tome zavrsilo.

plageton
31.10.2023, 12:58
Meni je ovde glavni utisak da je odbijen godišnji odmor čoveku koji očito radi u većoj kompaniji. Iza toga stoji glumljenje značaja, pristup da je interes kompanije neprikosnoven i svi moraju tome da se podrede, iako zapravo svi znamo da što je kompanija veća, to je značaj pojedinca u njemu manji i da niko nije nezamenjiv, pogotovu na nekoliko dana.

Zato mi se sviđa odluka suda, mada ne i obrazloženje (da se preteralo zadiranjem u privatnost) jer ako je neko na bolovanju i za to vreme dobija novčanu naknadu od firme gde radi, onda bolovanje nije njegova privatna stvar. Nego smatram da ako neko ima medicinsku dokumentaciju, onda dalje nema razgovora, i davanje otkaza na bazi osporavanaja medicinske dokumentacije je čisto nasilje.

lvujosevic
31.10.2023, 16:30
Ima tu i jedan drugi problem. Sve te vece korporacije, a pogotovu banke gde je taj covek radio, nece da zaposle dovoljan broj ljudi koji je potreban za obavljanje posla. Npr, ako je za neki posao potrebno 3 osobe, zaposlice 2, i te 2 ce da rade na maximumu dok ne odu, jer su potrosna roba. I onda iako deluje da firma ima par hiljada zaposlenih, zapravo ima manje nego sto je potrebno. Moja supruga na primer, isto radi u banci, i kada treba da trazi odmor mora da trazi par meseci ranije, i da to potpise nekoliko osoba. Nebuloza. Dok ja recimo, radim u IT kompaniji gde su vise fokusirani na same zaposlene, i nikada nemam problema sa odmorom/slobodnim danima...

Poenta price je da ako si lako zamenljiv, vise ce da te maltretiraju, i obratno...

plageton
31.10.2023, 19:14
Pri tome, pazi, poslali su detektiva po njega da ga locira. Jasno je da postoji neka lična motivacija protiv čoveka-skijaša. :)