PDA

Pogledati punu verziju : 3 Zinnen Dolomites



Grazer
04.01.2023, 08:39
Do prije nekih desetak dana, nisam nikada cuo za ovo skijaliste. NIKADA. Radi se o ne bas tako malom ski centru na granici Italije s Austrijom, velicine 115km. Ovaj kompleks cine 5 skijalista, moderne infrastukture. Helm/​Stiergarten/​Rotwand/​Kreuzbergpass - Padola/Comelico - Baranci (Haunold)/San Candido (Innichen) - Prags (Braies) - Rienz/Toblach (Dobbiaco). Po ski mapi mi se ne cini nesto prakticno skijaliste posto ni jedno od ovih pet regija nije međusobno povezana. Interesantno je da na Bergfex (https://hr.bergfex.com/drei-zinnen-dolomiten/)i skiresort.info (https://www.skiresort.info/piste-trail-maps/three-peaks-dolomites/) skijaliste ima 5 zvezdica sto znaci da je top.
Iskreno ne bih se ni tada zainteresovao da mi jedan poznanik nije rekao da idu u San Candido posto Janica Kostelic drzi ski skolu u tom terminu pa vode djecu. Pokazao mi i slike od prosle godine na kojima Janica urucuje medalje i diplome klincima.
18207

Ima li iko kakvih iskustava s ovim skijalistima ili o ovoj ski skoli Janice Kostelic? Covjek je specifican, nije nesto pricljiv tako da nisam uspio nikakve informacije od njega dobiti vezano ni za jedno ni za drugo. Na pitanje o ski skoli, poceo je nesto da filozofira kako je to nesto preko nekoga pa preko neke stele, da to nije direkto apliciranje itd. Googlao sam Janica Kostelic ski skola San candido i nisam nista nasao. Nasao sam neke textove o ski skoli u san candido koju organizuje hrvatski ski savez za instruktore. Mozda je to to pa se nekako ukljuce i djeca ali nisam siguran.

stekan
04.01.2023, 18:15
I meni je naziv Drei Zinnen nepoznat, ali nakon ovog teksta mi je sve mnogo jasnije: https://www.skijanje.hr/skijalista/italija/clanak/3-zinnen?id=21432. Za Sexten sam davno čuo, kao i za Hochpustertal. To je sada Drei Zinnen.

Ovo za školu skijanja mi nije najjasnije. Zainteresovan si da daš dijete u školu skijanja koju vodi Janica? Sumnjam da Janica vodi klasičnu školu za početnike.

hogar
05.01.2023, 07:37
Bio sam ja prije 12 godina baš tu, dok se skijalište zvalo Hochpustertal/Alta Pusteria... U sastavu je Dolomiti superski pa se može uzeti skipass za cijeli region. Inače je jako blizu austrijskog Siliana, gdje smo i bili smješteni (i planirali tada skijanje u Silianu), ali smo po preporuci ljudi koji su već bili tu skijali isključivo u Italiji, odnosno u Alta Pusteriji (ili Hochpustertal-u) koja nam je bila na nekih 4 km od hotela, a po 1 dan smo išli u/na Kronplac i Kortinu.
Slučajno znam da veća grupa banjalučana ide sad od 8. do 15.1. baš tu na skijanje...

hogar
05.01.2023, 08:13
I samo da dodam, tačno je ovo što se spominje u tekstu koji je postavio Stekan, tu je i odlična "najcrnja crna" staza na Dolomitma koja prolazi baš ispod gondole ali i najduža 4,8 km staza... Staze su generalno jako široke i odlično sređene, barem na prvom dijelu Monte Elmo (prvi iz pravca Austrije) koji sam i najviše skijao.

Grazer
05.01.2023, 08:27
I meni je naziv Drei Zinnen nepoznat, ali nakon ovog teksta mi je sve mnogo jasnije: https://www.skijanje.hr/skijalista/italija/clanak/3-zinnen?id=21432. Za Sexten sam davno čuo, kao i za Hochpustertal. To je sada Drei Zinnen.

Ovo za školu skijanja mi nije najjasnije. Zainteresovan si da daš dijete u školu skijanja koju vodi Janica? Sumnjam da Janica vodi klasičnu školu za početnike.

Da, skola me interesuje. Mali od kolege koji je bio prosle god (ide i ove) nije klasicni pocetnik, skija vec 4,5god, koliko i moj klinac. Ne znam kakve su cjene ovakve skole ali ako ima prilike, voleo bih ga jednom ubaciti da se usavrsi. Vjerujem da je rad vrhunski.




Bio sam ja prije 12 godina baš tu, dok se skijalište zvalo Hochpustertal/Alta Pusteria... U sastavu je Dolomiti superski pa se može uzeti skipass za cijeli region. Inače je jako blizu austrijskog Siliana, gdje smo i bili smješteni (i planirali tada skijanje u Silianu), ali smo po preporuci ljudi koji su već bili tu skijali isključivo u Italiji, odnosno u Alta Pusteriji (ili Hochpustertal-u) koja nam je bila na nekih 4 km od hotela, a po 1 dan smo išli u/na Kronplac i Kortinu.
Slučajno znam da veća grupa banjalučana ide sad od 8. do 15.1. baš tu na skijanje...

Da, poznanik moj ide 8.01. (predpostavljam da je i on u toj grupi banjalucana posto znam da ih ide nekoliko porodica). Znas li mozda ista vise o toj skoli? Mislim da je upitno da je ovo bas Janicina skola. Mislim da ovo prije ima veze s CRO ski savezom pa je neka sema dok su oni tamo na edukaciji. Znas li preko koga i kako se ova tura Banjalucana organizovala?

hogar
05.01.2023, 09:00
Ne znam ništa u vezi te škole... Koliko znam grupa ide preko agencije Adriatica Line (kod ANURS), vjerovatno je to ova ponuda:
https://adriatica.ba/sillian/

Grazer
05.01.2023, 09:15
Ne znam ništa u vezi te škole... Koliko znam grupa ide preko agencije Adriatica Line (kod ANURS), vjerovatno je to ova ponuda:
https://adriatica.ba/sillian/
Hvala na informacija, mislim da to nije to. Znam da su oni u San Candido smjesteni. Ocigledno je ovo druga grupa Banjalucana u pitanju.
Ispace jos da pratim ljude ali iskreno me samo ski skola interesuje a od kolege nisam upsio nista saznati. Mozda u nekoj situaciji se ovaj poznanik i otvori pa da koju informaciju vise :)

Ski centar mi stvarno ne izgleda nesto (mozda gresim). Sve je nepovezano, morao bih auto paliti svaki dan.

hogar
05.01.2023, 09:41
Iako na mapi ne izgleda tako, sve je povezano, mislim samo ova 2 krajnja desna lifta nisu povezana sa ostatkom, tu nisam ni bio... Sve ostalo možeš povezati skijama, liftovima, gondolom...

Grazer
05.01.2023, 10:37
U pravu si, lijeva strana skijalista (gledano na mapi) je povezana. Desna strana nije. Ako si smjesten u Baranci/San Candido ili Rienz/Toblach onda moras sjedati u auto da bi presao na druge djelove. Ili vozom. Koliko sam shvatio, vozi prolazi kroz svako od navedenih sela i vlasnici ski pasa mogu slobodno da ga koriste za prebacivanje od skijalista do skijalista

hogar
05.01.2023, 11:29
"Lijevi" dio koji startuje od gondole Monte Elmo i sve što odatle možeš dosegnuti je daleko najbolji i sasvim dovoljan da uživaš 6-7 dana... Ako ti je malo, provozaš se do Kronplaca na dnevno skijanje, nema previše potrebe da skijaš u San Candidu osim ako nisi baš tu smješten, po veličini taj dio ugrubo mi je kao možda Vlašić ili Čajuša...

hogar
05.01.2023, 13:15
Greška u gornjem postu, pod "lijevi" sam mislio kad se gleda sa vrha, na mapi je to "desni" dio skijališta, kod gondole Monte Elmo.

Grazer
02.02.2023, 08:54
Skijaliste rangirano u top 5 skijalista Italije od strane snow-online (https://www.snow-online.com/best_ski-resorts/italy)
Mislim da cu definitivno sledece godine tamo. Opcija jednodnevnih izleta do obliznjih skijalista koja su do 30min voznje (tipa Kronplatza) samo dodatno povecava moju zelju da odem u 3 Zinnen.


Mali tekst preuzet s drugog sajta koji mozda ima veze s ski skolom Janice: Učiteljima skijanja je skijalište 3 Zinnen dobro poznato. Možda ne pod tim imenom jer ga znamo pod Sexten. Tu rado dolazimo već dvadesetak godina na jedan od najboljih skijaških vikenda u sezoni. Svakog drugog vikenda u prosincu u Sexten-u skijaši iz Hrvatske se okupljaju oko državnog seminara za potvrđivanje licenci koje organiziraju Dag Modrić i Hrvatski zbor učitelja i trenera skijanja HZUTS Powered by Elan.

Grazer
09.02.2023, 10:32
Za one koji ne zele da pale auto, Ski Pustertal Express (https://www.skipustertal.com/en/), brzi voz koji ide na svakih 30m te povezuje 3 Zinnen sa Plan de Corones - Kronplatz. 40min traje voznja, ski-in ski-out princip, u pancericama s svom ski opremom. Neki hoteli nude svojim klijentima u sklopu smjestaja karte za voz ali izgleda da je najvise do ski pasa. U vecini slucejave cini se je voznja gratis (ukljucena ili u ski pas ili u sklopu smjestaja).

18248 raspored stajalista

Panzer
11.02.2023, 18:12
Zatvorismo sezonu sa dva dana skijanja na Kronplatzu i jednim na 3 Zinner (Sexten, 3 Cinne, o tome u posebnoj temi).
....


Na dnu staze Ried na Kronplatzu je ova željeznička stanica, kojom se za 40 minuita stiže do 3 Zinnen, kao što si naveo. Super varijanta, ima ovdje opis kako se stiže

https://www.youtube.com/watch?v=WwcrVeRcnXc
(iako je na italijanskom, imaju subtitlovi)


Mi ipak nismo išli vozom, nego autom, u povratku sa Krona, ka Lienzu.
Nikada ne napisah nastavak onog posta - 3 Zinnen je odlično skijalište, u rangu ostalih Dolomitskih...

Grazer
04.10.2023, 10:32
Termin bookiran za 09.-16.01. Smestaj na bazi all inclusive (nikada nisam isao na skijanje s ovom opcijom) u hotelu Alpenhotel Weitlanbrunn (https://www.google.com/maps/place/Alpenhotel+Weitlanbrunn/@46.7188248,12.4834173,11.22z/data=!4m18!1m8!3m7!1s0x486f08b7a13d1cd9:0x1e396c11 c93540ff!2sSilian,+Lampeter,+UK!3b1!8m2!3d52.14057 21!4d-4.090226!16s%2Fm%2F065zdyv!3m8!1s0x4779d5ce94d0da9 b:0xe0859c9fc3020d72!5m2!4m1!1i2!8m2!3d46.7418942! 4d12.3952378!16s%2Fg%2F1tflqvkl?entry=ttu), skola skijanja za djecu u trajanju od 4h svaki dan, gratis prevoz do/nazad skijalista. Plan je i jedan dan do Kronplatz-a vozom.
Registrovao sam se na zvanicnom 3 Zinnen (https://www.dreizinnen.com/en/skiresort-3-zinnen-dolomites.html) sajtu kao clan 3Z Mountain kluba, stoji da me ceka poklon dobrodoslice na kasi, 3Z bandana-marama kao i da imam pravo na jedan servis skija u iznosu od 5EUR. Top. Lagano odbrojavamo :yay:

hogar
05.10.2023, 22:31
Ovo što si uzeo je po meni odlična opcija, smještaj u Austriji a skijanje u Italiji... Upravo u tom hotelu sam bio (uzgred odličan je) ali smo po savjetu iskusnijih išli na skijanje ne u Silian već preko granice :)

Skijalište je blizu, parking je (bio) besplatan i bez gužve pa sam ja išao autom da ne čekam njihov prevoz.

Grazer
06.10.2023, 08:48
Ovo što si uzeo je po meni odlična opcija, smještaj u Austriji a skijanje u Italiji... Upravo u tom hotelu sam bio (uzgred odličan je) ali smo po savjetu iskusnijih išli na skijanje ne u Silian već preko granice :)

Skijalište je blizu, parking je (bio) besplatan i bez gužve pa sam ja išao autom da ne čekam njihov prevoz.
To je to. Nas ski pas (ukljucen u cjenu je za skijanje u Italiji. Nemamo ski pas za Silijan. Dva puta dnevno tamo i nazad ide gratis bus do skijalista, ima i voz odmah blizu hotela te naravno moze se i autom. Ocekujem uzivanje

Ako te ne mrzi, javi mi se pp s kojom preporukom.

Grazer
03.11.2023, 13:36
Al je zabjelilo https://www.dreizinnen.com/de/schnee-wetter-cams/webcams.html :yay::yay::yay:

Grazer
05.11.2023, 08:57
Kako je na interenetu ponekad tesko naci tacnu i provjerenu informaciju. Na nekoliko sajtova citam da je staza Holzriese (3b) u 3 Zinnen najstrmija crna staza u Italija s nagibom (ova informacija varira od sajta do sajta) od 72% do 77%.

Onda opet imamo podjelu misljenja i na nekim sajtovima navode staze Franco Berthod u La Thuile ili Pala di Santa u Val di Fiemme-Obereggen ili Piculin na Kronplatzu kao najstrimje staze Italije.
U svakom slucaju posto ce se ove godine (da bog) skijati i Holzrise i Piculin, podnecu izvjestaj baziran na licnom iskustvu :) :)

tdusko
18.11.2023, 22:24
Bio sam 2 dana na Kronplatzu u martu i skijao sam stazu Ried koja ide do zaleznicke stanice za 3 Zinnen. Najduza staza na skijalistu, mada kad sam skijao bilo je mislim 18 stepeni tako da je donji deo staze bio plac majke bozije. Inace kad si vec pomenuo Piculin, na kraju staze ceka bus koji vozi 10 minuta do Badie sto je konekcija sa Alta Badiom, Val Gardenom, Alpe di Suissi ukljucujuci naravno i Selarondu.

Grazer
17.01.2024, 10:17
Prodje i porodicno skijanje u 3 Zinnen. Utisci pozitivni, realno nista negativno.

Prevashodno nas onaj odozgo pogledao kada je vreme u pitanju, suncano bez oblaka je bilo svih 7 dana, dnevne temperature variraju od ujutro -10 do maksimalno 0 svaki dan.

Nakon puta kroz HRV pa SLO pa kroz karavanke pa do Villach-a pa levo do Lienza pa onda ka jugu prema Sillianu. Vinjete kupio online da ne gubim vreme, sve ukupno nekih 560km za nekih 7h s pauzama, bez guzvi, bez stresa. Smjestaj u Alpenhotel Weitlanbrunn, hotel tipican alpski stil, malo stariji ali ima dusu. Cisto, uredno i usluga vrhunska. Hrana ODLICNA na principu PP dok je pice all inclusive, bazen i sauna top. Svaki dan posle skijanja bazen, tobogan i sauna pre vecere. Odlicna igraonica gde su klinci bili svako vece radi do 22h. Mi odrasli u lobiju sjedimo i druzenje. Par veceri je bila i muzika uzivo. Sve ukupno mozda nekih 15tak porodica je bilo u sklopu ovog naseg aranzmana. Ostalo su bili ponajvise Poljaci. Bilo je i nesto sitno Austrijanaca. Svaki dan gratis bus, u 08:45 i u 10:00 krece ka Vierschach-u gde je polazna gondola i veliki plato. Ko je hteo autom, mogao je posto je parking gratis. Cak smo isli i nekoliko puta vozom posto je stanica za voz odmah ispod hotela. Uzevsi obzir da smo se vozili samo jednu stanicu, voznja je uvjek bila gratis.

Klince predavali instruktoru ujutro, koji je s njima isao na bus u 08:45 i preuzimali na Mont Helm platou u 13h za rucak u Helmrestaurant. Iskreno ne mogu pricati za druge restorane osim ovoga, odlican restoran, odlicna ponuda, pristojne cjene. Lazanje, pizza, neke paste, sve je odlicno.

Radno vreme zica je od 08:30 do 16:30. Skijanje odlicno, konfiguracije staza nudi za svakoga po nesto. Plave, crvene i crne. Skijaliste poprilicno razudjeno tako da vam treba dosta vremena da stignete s jednog kraja na drugi. U svakom slucaju, dobro povezano, enma nigde guranja ili hodanja. Moram primjetiti da gde je staza oznacena s crna, stvarno je crna. Odlicno sve pripremljeno, drze prvoklasno ceo dan staze. Osim, osim onih sto gledaju jugozapadno tj one sto se spustaju u Sexten. One su stalno pod suncem pa one popuste i stvore se hangovi (kao da smo na jahorini).

Nenormalno puno skijasa iz HRV i njihovih ski skola. Imam osjecaj da su svi HRV ski klubovi ovde, iz svih djelova Hrvatske. Zastave HRV ski skola i klubova svuda vise. Razumijem sada pricu da je ovo centar HRV ski trenera. Izgleda da ovde dolaze na usavrsavanja

Ubedljivo najatraktivniji deo za skijanje su staze na djelu Rotwand gde se nalaze staze 3 i 10. Svaki krak tih staza je raj za sebe. Em dugacke, em siroke, em uredjene. Cak i staze na vrhu gde su vucnice su odlicne. Kratke ali odlicne. Crna staza Holzriese II (3b) spustena u nekoliko navrata. Jeste strma ali smo je bez problema spustili. Ocekivao sam da ce biti zahtjevnija. Ne znam kako se gleda strmost staze ali ubjedjen sam da sam se spustao strmijim. Generalno, staza je strma samo na gornjem djelu nekih 100 do 200 m, posle se vec nekako smanjuje. Iskreno, ako se gleda cela staza, strmija je Holzriese I (3a). Svi krakovi staze 16 kao i staza 12 takodje su savrsenstvo. Te staze idu s vrha Mont Elmo.
Staze na djelu San Candido odlčicne, plave ili crvene ali bas, bas siroke. Nema neke guzve tako da su uzivancija za skijanje.

Sanjkanje dozivljaj za sebe. Probali smo obe staze, i rotwand (5km) i san candido (2.5km), pravi adrenalin dozivljaj. Iskreno, ne znam kome je bilo bolje, odraslima ili djeci. Takodje nije sala, dobija se ozbiljno ubrzanje, tesko se koci a ima bas nekoliko ozbiljnih zavoja gde ako nisi dobar vozac, obavezno ces udaridi u zastitnu ogradu (koja je inace od drveta). Sanjke se rentaju odmah na ulazu u zicu, zavisno od trajanja najma se placa. Mi smo placali 11e po sanjkama za nekih 3h najma. Za one koji posjeduju ski pass, troska vise nema, pravac na stazu. Onaj ko nema ski pass, kupuje polu- ili jednodnevnu kartu samo za gondolu i koristi sanjkaliste koliko hoce. Sillian i San Candido lepa sela, tipicno alpska. San Candido daleko urbaniji gde se ima i sta vidjeti u vecernjim casovima. Inace sve radi do 19h pa smo stigli i obici trgovine i suvenir shopove. Za klince Dolomythos (https://www.dolomythos.com/)shop i muzej je bio najveca atrakcija. Porodicna karta 34eur.

Preporucujem registraciju u 3 zinnen club, na poklon se dobije 3 zinnen bandana (cool izgleda) kao i servis skija za 5eur. To se iskoristilo.

Ono sta nisam iskoristio jeste odlazak do Kronplatza. Nekom drugom prilikom ce se ici tamo na full aranzman.

Grazer
17.01.2024, 10:17
I jos par slika

Grazer
17.01.2024, 10:23
i jos jedna posto nesto sistem ne da da ih sve odjednom stavim

Željko
17.01.2024, 17:52
Hvala na slikama i ovako opsežnom izveštaju.
Pozdrav

hogar
17.01.2024, 19:04
Grazer, drago mi je da si zadovoljan, nadam se da su savjeti bili od koristi.
Čuo sam da je i veća grupa iz Banjaluke koja je išla u Silian sa jednom školom sporta takođe prezadovoljna, ali oni su 6 dana skijali u Silianu, austrijskom skijalištu.

dzoninho
18.01.2024, 08:34
Svaka cast za recenziju.


Prodje i porodicno skijanje u 3 Zinnen. Utisci pozitivni, realno nista negativno.

Prevashodno nas onaj odozgo pogledao kada je vreme u pitanju, suncano bez oblaka je bilo svih 7 dana, dnevne temperature variraju od ujutro -10 do maksimalno 0 svaki dan.

Nakon puta kroz HRV pa SLO pa kroz karavanke pa do Villach-a pa levo do Lienza pa onda ka jugu prema Sillianu. Vinjete kupio online da ne gubim vreme, sve ukupno nekih 560km za nekih 7h s pauzama, bez guzvi, bez stresa. Smjestaj u Alpenhotel Weitlanbrunn, hotel tipican alpski stil, malo stariji ali ima dusu. Cisto, uredno i usluga vrhunska. Hrana ODLICNA na principu PP dok je pice all inclusive, bazen i sauna top. Svaki dan posle skijanja bazen, tobogan i sauna pre vecere. Odlicna igraonica gde su klinci bili svako vece radi do 22h. Mi odrasli u lobiju sjedimo i druzenje. Par veceri je bila i muzika uzivo. Sve ukupno mozda nekih 15tak porodica je bilo u sklopu ovog naseg aranzmana. Ostalo su bili ponajvise Poljaci. Bilo je i nesto sitno Austrijanaca. Svaki dan gratis bus, u 08:45 i u 10:00 krece ka Vierschach-u gde je polazna gondola i veliki plato. Ko je hteo autom, mogao je posto je parking gratis. Cak smo isli i nekoliko puta vozom posto je stanica za voz odmah ispod hotela. Uzevsi obzir da smo se vozili samo jednu stanicu, voznja je uvjek bila gratis.

Klince predavali instruktoru ujutro, koji je s njima isao na bus u 08:45 i preuzimali na Mont Helm platou u 13h za rucak u Helmrestaurant. Iskreno ne mogu pricati za druge restorane osim ovoga, odlican restoran, odlicna ponuda, pristojne cjene. Lazanje, pizza, neke paste, sve je odlicno.

Radno vreme zica je od 08:30 do 16:30. Skijanje odlicno, konfiguracije staza nudi za svakoga po nesto. Plave, crvene i crne. Skijaliste poprilicno razudjeno tako da vam treba dosta vremena da stignete s jednog kraja na drugi. U svakom slucaju, dobro povezano, enma nigde guranja ili hodanja. Moram primjetiti da gde je staza oznacena s crna, stvarno je crna. Odlicno sve pripremljeno, drze prvoklasno ceo dan staze. Osim, osim onih sto gledaju jugozapadno tj one sto se spustaju u Sexten. One su stalno pod suncem pa one popuste i stvore se hangovi (kao da smo na jahorini).

Nenormalno puno skijasa iz HRV i njihovih ski skola. Imam osjecaj da su svi HRV ski klubovi ovde, iz svih djelova Hrvatske. Zastave HRV ski skola i klubova svuda vise. Razumijem sada pricu da je ovo centar HRV ski trenera. Izgleda da ovde dolaze na usavrsavanja

Ubedljivo najatraktivniji deo za skijanje su staze na djelu Rotwand gde se nalaze staze 3 i 10. Svaki krak tih staza je raj za sebe. Em dugacke, em siroke, em uredjene. Cak i staze na vrhu gde su vucnice su odlicne. Kratke ali odlicne. Crna staza Holzriese II (3b) spustena u nekoliko navrata. Jeste strma ali smo je bez problema spustili. Ocekivao sam da ce biti zahtjevnija. Ne znam kako se gleda strmost staze ali ubjedjen sam da sam se spustao strmijim. Generalno, staza je strma samo na gornjem djelu nekih 100 do 200 m, posle se vec nekako smanjuje. Iskreno, ako se gleda cela staza, strmija je Holzriese I (3a). Svi krakovi staze 16 kao i staza 12 takodje su savrsenstvo. Te staze idu s vrha Mont Elmo.
Staze na djelu San Candido odlčicne, plave ili crvene ali bas, bas siroke. Nema neke guzve tako da su uzivancija za skijanje.

Sanjkanje dozivljaj za sebe. Probali smo obe staze, i rotwand (5km) i san candido (2.5km), pravi adrenalin dozivljaj. Iskreno, ne znam kome je bilo bolje, odraslima ili djeci. Takodje nije sala, dobija se ozbiljno ubrzanje, tesko se koci a ima bas nekoliko ozbiljnih zavoja gde ako nisi dobar vozac, obavezno ces udaridi u zastitnu ogradu (koja je inace od drveta). Sanjke se rentaju odmah na ulazu u zicu, zavisno od trajanja najma se placa. Mi smo placali 11e po sanjkama za nekih 3h najma. Za one koji posjeduju ski pass, troska vise nema, pravac na stazu. Onaj ko nema ski pass, kupuje polu- ili jednodnevnu kartu samo za gondolu i koristi sanjkaliste koliko hoce. Sillian i San Candido lepa sela, tipicno alpska. San Candido daleko urbaniji gde se ima i sta vidjeti u vecernjim casovima. Inace sve radi do 19h pa smo stigli i obici trgovine i suvenir shopove. Za klince Dolomythos (https://www.dolomythos.com/)shop i muzej je bio najveca atrakcija. Porodicna karta 34eur.

Preporucujem registraciju u 3 zinnen club, na poklon se dobije 3 zinnen bandana (cool izgleda) kao i servis skija za 5eur. To se iskoristilo.

Ono sta nisam iskoristio jeste odlazak do Kronplatza. Nekom drugom prilikom ce se ici tamo na full aranzman.

Grazer
18.01.2024, 08:45
Grazer, drago mi je da si zadovoljan, nadam se da su savjeti bili od koristi.
Čuo sam da je i veća grupa iz Banjaluke koja je išla u Silian sa jednom školom sporta takođe prezadovoljna, ali oni su 6 dana skijali u Silianu, austrijskom skijalištu.
Hvala tebi na sugestijama. Jedina grupa za koju znam da je bila i da je skijala samo Sillian je u sklopu skole sporta zvjezdica. Razumijem da je aranzman samim tim i jeftiniji ali biti tako blizu 3 zinnen a ne skijati ga je grehota.

dzoninho
18.01.2024, 10:51
Jel ovo bilo organizovano u sopstvenoj reziji, ili je preko neke agencije?

Grazer
18.01.2024, 13:15
Jel ovo bilo organizovano u sopstvenoj reziji, ili je preko neke agencije?
Banjalucka agencija Adriaticaline vec godinama ima ovaj aranzman, isti termin isti hotel. Primjetio sam da neki ljudi idu vec zadnjih 4,5 god ovim aranzmanom, vec su kao domaci u hotelu. I povoljni su a realno sve je vrhunski.