PDA

Pogledati punu verziju : Sezona 2022/23



steva
14.12.2022, 09:56
13. 12. 2022.


Због изузетно неповољних временских услова, отварање скијашке сезоне на Старој планини се одлаже. Скијалишта Србије се захваљују скијашима на разумевању, а о почетку скијања на овој планини ће благовремено обавестити све љубитеље зимских спортова.

ski-shkomi
19.12.2022, 13:06
Na staroj sinoc krenuli topovi ,videcemo sta i kako dalje,bar da krenu staze oko gondole.

lvujosevic
12.01.2023, 12:34
Krece skijanje na staroj planini. Radice gondola i 3 pripadajuce staze.... Ja planirao za vikend na Kop, al verovatno cemo ipak na Staru, sigurno ce biti manja guzva nego na kopu, i vise skijanja.

UPDATE: zvao sam skijalista srbije, da potvrdim ovo, krece skijanje, radice ove 3 staze u punoj sirini i duzini. Kazu da je sve spremno i da ce sigurno ceo vikend sve raditi u fullu.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20230112/2346ea336683d0a543bbbe3b0dd0e315.jpg

Roman
29.01.2023, 20:29
Da li postoji neki problem na Staroj?
Priprema deluje vrlo kilavo...

jopa030
30.01.2023, 17:28
Ocigledno da postoji. Danima pratim kamere i temperaturu. Tesko je poverovati da ne mogu makar Babin zub da osneze.

Verovatno je ovo problem https://www.instagram.com/p/CnMRm_CKOx0/

lvujosevic
30.01.2023, 18:06
Opste poznata stvar je da je staru planinu unistila politika, nazalost

Roman
31.01.2023, 00:29
jopa030@
Da tu je problem!!!! Čovek je apsolutni debil, kompletno nesposoban da upravlja skijalištem... I ne samo on i dvijica pre njega! Ono što sam ja čuo on ne namerava da otvori ni Sunčanu ni Konjarnik, osim ako ne padne baš veliki sneg. On se zajebava sa celom privatnom inicijativom lokalnog stanovništva Stare planine. Da se ne lažemo, većina dolazi da skija na Sunčanoj i Konjarniku a debil je sve topove premestio na gondolu...Koliko ja znam problem je u nekom ventilu i svu vodu crpi sa Konjarnika pa dok dodje do gore pritisak pada i ne može da osneži Babin zub...
Moj savet je, zatrpajte Skijališta Srbije sa mejlovima sa realnim ocenama na račun direktora skijališta kako turisti a još više lokalni preduzetnici!!!
Nemojmo dozvoliti da se ovo skijalište upropasti skroz...Suviše je vremena prošlo a sve ide na lošije i lošije

Roman
31.01.2023, 00:34
ivujosevic@
Ne slažem se...Uništavaju je nesposobni kadrovi... Jbš politiku, imenom i prezimenom pojedinca koji upravlja skijalištem...Šaljite mejlove na skijalista.rs

jopa030
31.01.2023, 00:54
Jedna neverovatna grupa ljudi. Da nema nijednog normalnog medju njima da upravlja necim u Srbiji. Talog.

lvujosevic
31.01.2023, 08:59
ivujosevic@
Ne slažem se...Uništavaju je nesposobni kadrovi... Jbš politiku, imenom i prezimenom pojedinca koji upravlja skijalištem...Šaljite mejlove na skijalista.rsTi nesposobni kadrovi su tu dosli po politickoj osnovi. Nebitno koja vlast bila, konstantno su politicki aktivisti vladajuce stranke u upravnim odborima drzavnih preduzeca.

Uostalom pogledaj ovu emisiju,

https://youtu.be/UwKylOgsgCA

Nazalost, koliko god mejlova poslali na bilo koju adresu, necemo dobiti nista, jer svi oni gledaju samo licni interes i zabole ih za Staru planinu i mejlove. Verovatno gomila njih ima nekretnine na Kopaoniku, i odgovara im da se tamo sve forsira, a ostala skijalista su nebitna.

Roman
02.02.2023, 11:04
Slazem se sa obojicom...Uvek dolaze po politickoj pripadnosti, tako ce i biti ali meni je neverovatna stvar da takav pojedinac nema nikakvu ambiciju da stvari makar malo popravi, makar malo. Za to malo ne trebaju ni pare,malo pameti ikreativnosti. Ali ne, ti ljudi odlucuju da ne pipaju nista i sve to tavori godinama a od prosle godine cak ide na losije. Ova zadnja garnitura je bukvalno pogubna.
Ove godine je pitanje da li ce Konjarnik uopste pustiti a sa tim stanjem stvari se direktno ostecuje privatni sektor na SP. Cak sta vise, direktor hotela salje razne inspekcije na sve koji se nalaze na planini...
Hajde naucite me, sem direktora hotela ko upravlja skijalistem Stara planin? Hocu da pitam da li postoji covek koji se bavi organizacijom infrastruktue ili to radi gen dir Skijalista Srbije?

Roman
02.02.2023, 11:08
Sto se tice Master plana to se zna od samog pocetka. Bele staze sam gledao onomad, ali i juce da bih se podsetio koliko sr..e su napravili.
Čak sam i bio tamo kada se emisija snimala...

Roman
02.02.2023, 11:11
Meni je problem sto se toliko iznerviram tokom kucanja da jednostavno prestanem da pisem... Od nervoze i muke u stomaku

Max
02.02.2023, 21:23
Možda je i dobro što Stara planina nije u žiži interesovanja u ovom trenutku. Svi znamo šta se dešava na Kopaoniku i Zlatiboru. Mala je šansa da bi bilo nešto drugačije na SP a to bi sigurno trajno oštetilo samu planinu. Bilo bi najbolje da skijalište radi u punom kapacitetu da bi preživeli lokalni smeštaji i ljudi koji su se stvarno potrudili da naprave autentičan i pristojan doživljaj. Stara planina je solidno posećena i leti i nadam se da će se održati do srećnijih vremena i normalnijih ljudi na vlasti.

jopa030
03.02.2023, 12:42
Ne radi se ovde o megalomanskoj gradnji. Pricamo o par staza koje ne rade, a trebalo bi. Srecnija vremena i normalnih ljudi nece biti u skorije vreme. Ja nemam dva zivota da cekam novu vlast kako bi osposobila celo skijaliste. Po meni SP bolje da ostane ovakva kakva jeste ali to ne znaci da skijaliste moze ali i ne mora da radi. To je neprihvatljivo.

Max
03.02.2023, 16:12
Ne radi se ovde o megalomanskoj gradnji. Pricamo o par staza koje ne rade, a trebalo bi. Srecnija vremena i normalnih ljudi nece biti u skorije vreme. Ja nemam dva zivota da cekam novu vlast kako bi osposobila celo skijaliste. Po meni SP bolje da ostane ovakva kakva jeste ali to ne znaci da skijaliste moze ali i ne mora da radi. To je neprihvatljivo.
Naravno. Radi jedna od četiri žice.

Moca
04.02.2023, 16:57
Vidim sada pada sneg i to dosta valjda ce osposobiti do Sretenja.

Roman
04.02.2023, 22:38
O da, sneg pada i to je dobar deo price ali Strabag ne cisti. Tako da danas je retko ko dosao do skijalista, Iz Crnog vrha je krenula gomila automobila koji su se zaglavili,poprecili tako da je bio kompletan kolaps.
Jos od prosle godine je evidentno da Strabag zestoko zabusava a sada su izjavili da oni u principu ne ciste dok pada sneg.
Da od crnjeg moze da bude jos gore... Crni vrh je ostao bez struje. Neki mile je oborio dalekovod pokidao sve kablove a EDB kaze da nemaju tehnicke mogucnosti da ih prevezu na Pirot. Izgleda da je steta ozbiljna i da popravka moze da potraje par dana... Propast jedna

Roman
04.02.2023, 22:41
jopa030@
Apsolutno si u pravu. Od prosle godine nije ni status quo nego ide na losije

Roman
04.02.2023, 23:16
Izgleda da nije dalekovod nego trafo...ali struje nema

Roman
04.02.2023, 23:23
Opaaa, stigla struja!!!

Roman
05.02.2023, 21:22
Ozbiljan sneg pada i ne posustaje... Govorim o selu Crni vrh. Moja skromna procena je da je palo oko 80cm do ranog popodneva. Na žalost ne umem da postavim snimke ali zaista je prava zima.

ski-shkomi
06.02.2023, 18:02
Put je prohodan,gore je oko 80-90cm snega
Za sada ratraci jos nisu izasli da tabaju ostale staze. U sredu sam gore pa videcemo na licu mesta kakva je situacija.

Roman
06.02.2023, 18:21
Ceo dan sam gledao u kamere i ne vidoh niti jedan trag da se nešto radi. Popodne na Konjarnik dva traga motorni sanki i to je sve... Neverovatno

jopa030
07.02.2023, 01:22
Sta god da rade sada ne mogu da vrate propustene dane. Bas me zanima ako otopli i zafali sneg sta ce raditi. Opet ce samo staze oko gondole da rade. Ovakve stetocine unistavaju sve, ne samo jedno obicno skijaliste.

Sada sam pogledao i video svetla nekog vozila na vrhu Suncane.

Roman
07.02.2023, 10:53
Danas pustiše Babin zub ali ostalo se ne pipa... Verovatno je neko zabranio Sunčanu i Konjarnik. Doduše neko se spustio niz Sunčanu...

Roman
07.02.2023, 10:54
Mada, mislim da sam video topove na istoj...

ski-shkomi
07.02.2023, 18:06
Bio je popodne neki ratrak na suncanoj ali sta je konretno odradio za sada nema informacija

Roman
08.02.2023, 10:21
Hajde shkomi, reci nam nešto lepo... Vidi se da radi top na Konjarnik...

ski-shkomi
08.02.2023, 21:56
Danas dobro skijanje. Nazalost uglavnom oko gondole jer je na babinom zubu zica radila izuzetni sporo,20 min trajanje voznje,strasno.
Ratrak je bio i na konjarniku i na suncanoj
Nezvanicno kazu da se suncana i konjarnik pustaju tek za vikend
Ja se nadam da bar suncana krene sutra ali videcemo. Negoduju ljudi svakako. Put super ociscen,guzve nema na stazama.

Roman
09.02.2023, 09:22
Hvala, shkomi, na lepim vestima... I bio si u pravu, radi Sunčana... Ponovo radi bioskop

ski-shkomi
09.02.2023, 10:30
Babin zub i dalje spor
Vreme danas idealno
U trenutku dok ovo pisem kvar na suncanoj,kazu brzo ce biti reseno

ski-shkomi
10.02.2023, 18:03
Danas idealno vreme...bey vetra,dan za pozeleti. Cak je i tempretura oko 13h dostigla jedan stepen u plusu .
Ratraci bili na konjarniku i tabali su to sam video pa za ocekivati je da sutra krene i konjarnik.
Sve u svemu mislim da predstoji dobar vikend a i sretenjski praznici,uz kvalitetno skijanje.

Vasic Milosh
11.02.2023, 18:07
Ima li informacija za Konjarnik?

ski-shkomi
11.02.2023, 18:42
Nista za sad nazalost
I danas pucali topovi

ski-shkomi
12.02.2023, 18:48
Od danas u funkciji i konjarnik

Roman
17.02.2023, 11:27
Bio sam na premijeri Konjarnik u ponedeljak. Nestvarno idealan dan, sve je bilo sredjen kako treba... Doduše sa nedeljom zaostatka. Na moju žalost taj dan sam se razboleo i jbg.... Više sreće iduće nedelje

mickeu
04.03.2023, 20:54
Kakvo je stanje sa stazama? Na Skijalistima Srbije pise da rade zicare Babin zub i Suncana, a ne rade staze..