PDA

Pogledati punu verziju : Sezona 22/23, kuda na skijanje?



Panzer
16.11.2022, 22:46
Kako stojimo sa destinacijama za ovu sezonu, šta se planira, šta je na bucket listi? Domaća, strana, velika, mala, visoka, niska, masu kilometara, kvalitet staza, familijarna, off ili on piste, kroz šumu ili na glečer...?

Okvirni plan
1. Navaliti se na Kolašin što više - tu su sada 3 žice spojene, odlične nove staze i autoput kojim se brzo stiže iz PG. Jedino što zavisimo od prirodnog snijega

2. Austrija ski opening u Decembru - Selden ili Zell am See + Kaprun (zavisi od snijega). U opciji su još Cortina + Civeta + San Pelegrino, Kicbil + Ski Welt, Hokoning + Gastein, Ski Arlberg. Vidjećemo spram uslova

3. Dolomiti neđe tokom jan / feb

Viđećemo što će biti izvodljivo, ali ovo je wish lista

stekan
17.11.2022, 10:53
Spreman. Jos samo snijeg da padne.
Otvaranje sezone sa ekipom uskoro u Francuskoj, pa prebacivanje u Austriju.
Sezonski za cijelu Korušku i Istočni Tirol u džepu (30 skijališta). Usput, platih ga 79,5€ jeftinije od cijene sezonskog za Jahorinu!
Ako sve bude kako treba, nabirkaće se 30+ dana skijanja.

Grazer
17.11.2022, 11:01
Januar uplacena 7 dana porodicno Italija, Alpe Cimbra. Februar bez planova, to tek moram smisliti. Mart Jahorina rezervisana 4 dana, musko skijanje. Vikend varijante do Kupresa su standard. Voleo bih da je bilo prostora za decembarski ski opening ali zdravstveni razlozi ne dozvoljavaju, moram se smiriti do januara.

U cjeloj ovoj prici sam najsretniji zato sto mi vise niko ne treba, ne moram zvati i moliti prijatelje da li je ko za skijanje. Najstariji sin samo pita kad krecemo s skijanjem i vidim da je bas uzbudjen za pocetak sezona. Ove godine je po prvi put sam birao opremu (ucestvovao u biranju). Toliko sam ponosan i nas dvojica sad samo pravimo planove sta i gde. Ako bude kako sam planirao, 14 dana bi trebalo biti kvota

Nightmaster
17.11.2022, 12:10
@stekan (https://skijanje.rs/forum/member.php?5-stekan) (i ostali koji ste rezervisali inostrana skijališta) jesi li Tirol samostalno rezervisao ili preko neke agencije?
Zanima me i kako idete do tih skijališta u inostranstvu generalno pogotovo daljih, jer mi je predaleko da vozim, bus da ne spominjem, a sa avio prevozom mi opet sa transferom deluje da se izgubi previše vremena i živaca :D Ili grešim?

Ja sam za sada rezervisao nekih 7 dana za NG na Jahorini, posle toga će biti neki kraći Kopaonik, između toga na dnevne i vikend varijante na Divčibare pošto su mi tu... Ja sam i dalje na lokalnim skijalištima, upravo iz razloga što mi deluje kao prevelika logistika cimati se na Francusku, Austriju itd, ako ima neko sugestiju sa nekim avio prevozom to bi bilo idealno :D

stekan
17.11.2022, 13:43
@Nightmaster, poslah ti PM.

Grazer
17.11.2022, 18:04
@stekan (https://skijanje.rs/forum/member.php?5-stekan) (i ostali koji ste rezervisali inostrana skijališta) jesi li Tirol samostalno rezervisao ili preko neke agencije?
Zanima me i kako idete do tih skijališta u inostranstvu generalno pogotovo daljih, jer mi je predaleko da vozim, bus da ne spominjem, a sa avio prevozom mi opet sa transferom deluje da se izgubi previše vremena i živaca :D Ili grešim?

Ja sam za sada rezervisao nekih 7 dana za NG na Jahorini, posle toga će biti neki kraći Kopaonik, između toga na dnevne i vikend varijante na Divčibare pošto su mi tu... Ja sam i dalje na lokalnim skijalištima, upravo iz razloga što mi deluje kao prevelika logistika cimati se na Francusku, Austriju itd, ako ima neko sugestiju sa nekim avio prevozom to bi bilo idealno :D
Svojim autom uvjek. Nije samo finalna destinacija vec uvjek ima toliko stvari zq videti i posjetiti, pogotovo sad s klincima. Obozqvqm voziti kada smo na tim porodicnim putovanjiqma,, obici manja sela i lokacije

lvujosevic
17.11.2022, 18:31
Evo mog plana:

-Januar Jahorina uplaceno 7 dana(u planu 6 dana skijanja + prvi dan samo nocno)

-Februar za praznike oko sretenja Kolasin nekoliko dana

U planu je i neki (produzeni) vikend u decembru/martu na Kopu ili Staroj planini ali to cemo jos videti.

Kad vec pricamo o putovanju kolima na planinu - jel neko moze da mi kaze kakvi uglavnom budu uslovi puta do Jahorine? Da li ciste put, ili je uglavnom zavejano do gore? Ovo pitam jer planiram da idem malim autom, pa da znam da li ce moci "da izvuce". Hvala unapred.

Nightmaster
18.11.2022, 10:03
Svojim autom uvjek. Nije samo finalna destinacija vec uvjek ima toliko stvari zq videti i posjetiti, pogotovo sad s klincima. Obozqvqm voziti kada smo na tim porodicnim putovanjiqma,, obici manja sela i lokacije
Jasno, siguran sam da jeste tako. Nas u društvu ima dosta pa je nezgodno da vozimo sa stvarima i opremom dalje, pre smo za varijante sa avio prevozom, zato sam i pitao...

@lvujosevic (https://skijanje.rs/forum/member.php?33004-lvujosevic) lagano se izlazi i manjim autom, put je uvek potpuno prohodan i čist, bar iz mog iskustva.

sasacg
18.11.2022, 17:30
Trenutni plan (bez rezervacija) je kraj januara poroficno na Kopaonik, a onda kraj februara Arlberg, ako Bog da.

Sto se tice pitanja o transportu do nesto daljih destinacija, uvek automobilom, sam vozim najcesce. 1100km nije strasno [emoji846]

Panzer
18.11.2022, 22:38
Da, autom uvijek. Kada idem sa familijom, obavezno sanduk na krov, a sa društvom nas bude najčešće trojica, pa se može jedno sjedište odozada spuštiti. 1000 - 1400km, zavisi gdje se ide (zasada, istočno od Piz Bernine).

Za ovu sezonu treba obratiti pažnju na online kupovinu skipasa - dosta skijališta ima popust u odnosu na kupovinu na skijalištu, ali se treba kupiti unaprijed. Mi uglavnom idemo kada smo sigurni u uslove (vrijeme i snijeg), smještaj rezervišemo nabrzinu a godišnji uzimamo na foru.

skydiver
20.11.2022, 17:55
Mi uplatili Pamporovo za Sretenje, da vidimo i ovo skijaliste u komsiluku.

Kopaonik, neka weekend varijanta...

nebojan
22.11.2022, 11:17
Za sada u planu samo 4 dana na Dolomitima u prvoj polovini decembra. Pošto očekujemo prinove u februaru, ništa dalje od toga ne smem planirati :D

hallo
22.11.2022, 14:59
Samo je JEDNO sigurno: Na Jahorinu moja noga odn skija krociti NECE, po cenu da ne skijam uopste.

Panzer
23.11.2022, 00:29
@hallo razmotri Bjelasicu, ako nisi bio, sa 3 spojena šestosjeda skijalište je puno dobrih staza. Zavisi od prirodnog snijega, ali ga bude...

hallo
23.11.2022, 08:58
@hallo razmotri Bjelasicu, ako nisi bio, sa 3 spojena šestosjeda skijalište je puno dobrih staza. Zavisi od prirodnog snijega, ali ga bude...
Sva sreca pa sam je upoznao...hvala svakako.

steva
23.11.2022, 15:55
Sva sreca pa sam je upoznao...hvala svakako.

Ima nas koji nismo pa ako si rad kao onomad na Jahi će se dogovorimo

hallo
23.11.2022, 17:33
Ima nas koji nismo pa ako si rad kao onomad na Jahi će se dogovorimo
Pirate, za Tebe vazda spreman!

Rebel
27.11.2022, 20:31
I dalje početnik (4,5/10), prošlih godina obilazio planine u neposrednoj blizini. Najviše sam bio na Divčibarima, ali mi nekako staza bude uska, a previše strma na samom dnu (posebno ako je gužva kao sto zna da bude). Zlatibor je takodje "pun" i to najviše onih skijaša sličnih meni po znanju, čini mi se, pa mi to smeta. Golija mi je najviše legla, ali je staza isuviše kratka.

Zato bi hteo da isprobam još neke obližnje ski staze, pre nego li se možda odlučim za Sretenjsko skijanje (Bjelasica ili Bjelašnica mi se izdvajaju kao najbolje ponude ovako skupljajući informacije sa interneta). Planiram obilazak Tare, Zlatara i Mokre Gore pa ako ima neko bilo kakva iskustva sa nekim od ova tri centra, hvala unapred...

Željko
01.12.2022, 10:11
Lepo je da obiđeš te tri destinacije, ali osim Mokre Gore ostalo je tanko. Zlatar, odnosno oni koji se pitaju za skijanje na toj planini su uspeli da unište i ono malo lepih početaka pre neku godinu, a koji su nagoveštavali dobar potencijal te planine.

Panzer
12.12.2022, 18:55
Samo da prijavim otvaranje 22/23 sezone, prvo na Kronplatzu, a danas na Zeldenu.
Zelden je konačno pao, ekipa se odavno spremala ali nas je uvijek nešto znalo omesti. Danas smo mu ulećeli u bubrege, od Gigijoha, Gaislakogela do glečera. Inače je upekao minus, oko -20 na vrhu.

Učinak za oba dana solidan, 17-18 žica, Kronplac je skoro sve žice i staze otvorio, Zelden jedno 85%.
Zelden više prirodnog snijega a o ostalim utiscima u posebnom tredu. Sutra je po planu Obregurgl


11.12.2022
18195

12.12.2022
18194

nebojan
13.12.2022, 11:26
I Dolomiti su overeni! Veći deo staza u Alta Badia regiji radi, a rekao bih da je slično stanje i u ostalim regijama. U petak, subotu i nedelju je napadalo dosta snega, pa bi trebalo da je sad još bolje.

Grazer
23.12.2022, 08:48
Sta ce biti od ove sezone? Snjega kod nas nista, po EU onako. Dosao nam je ovaj ciklon, najavljuju toplo vreme do NG (ne znam sta ce biti posle) ali snega ne vidim ni u najavi. Mogao bi da otopi i ovo sto ima (ne kod nas vec kod njih :))

Nightmaster
23.12.2022, 10:56
Ja bih rekao da u Skandinavskim zemljama ima snega i zime, ovo ostalo sve slabo :P
Dobro ajde Alpi i to, tu uvek ima snega :D
Kod nas i u okruženju mrka kapa za narednih bar 15ak dana kako vidim.

lvujosevic
23.12.2022, 10:59
Drugar bio u Les 2 Alpes prosle nedelje, tamo su u jednom momentu zatvorili deo skijalista na par sati jer je napadalo mnogo snega odjednom, pa nisu mogli da spreme nista. A ovde zatvaraju skijalista jer nema snega...

mladja04
24.12.2022, 03:11
Da li je neko bio u Crnu Goru - Kolašin, može li se preporučiti?
Hvala.

Panzer
24.12.2022, 18:13
Druže Mlađo, nije što sam iz CG, nego što je stvarno Kolašin, od kako su stavili treći šestosjed i spojili dva skijališta, sada baš okej.
Moraš pratiti situaciju sa snijegom, jer nema vještaka. Ostalo je super, 3 brza šestosjeda, 30ak km staza odlične konfiguracije, visinske razlike od 1450 do 2035 m. Valjda su za ovu sezonu montirali i stari dvosjed a ima još jedna vučnica za početnike.

Ja se bolje iskijam nego na Jahorini, Kop je svakako veći, ali ova 3 šestosjeda su poput krčmara, gvozdca i pančića zajedno.

stekan
24.12.2022, 19:00
Prođoh danas kroz Austriju od Villach-a do Saltzburg-a, vozao sam se ovih dana i po istočnom Tirolu, a prošlu sedmicu bio u 3 Doline. Tužno. Ispod planina snijega ili uopšte nema ili ima tek toliko da se bijeli. Na visinama ga ima više, ali bez vještačkog snijega staze ne bi bile u upotrebi na najvećem broju skijališta. Staze su odlično pripremljene i gužve nema. Obišao Katschberg, Turracher, Gerlitzen, Kals & Matrei i St. Jakob.

Panzer
24.12.2022, 22:14
Da. Od ovih bližih, prije 15ak dana najviše staza otvorio Kronplatz, i Piculin smo skijali. Vještak uglavnom, prirodnog bješe dovoljno tek na 3.000m u Sedlenu i Obergurglu. Mislim, ima ga, ali ne previše.
Odavno nije bila lošija situacija sa snijegom

Panzer
25.12.2022, 21:23
Ali evo, dok se mi žalimo kako ga nema, u Lehu lavina zatrpala 10 ljudi
https://www.index.hr/vijesti/clanak/lavina-u-austriji-desetak-ljudi-zatrpano-snijegom/2424030.aspx?index_ref=naslovnica_vijesti_najnovij e_d

mladja04
25.12.2022, 21:58
Druže Mlađo, nije što sam iz CG, nego što je stvarno Kolašin, od kako su stavili treći šestosjed i spojili dva skijališta, sada baš okej.
Moraš pratiti situaciju sa snijegom, jer nema vještaka. Ostalo je super, 3 brza šestosjeda, 30ak km staza odlične konfiguracije, visinske razlike od 1450 do 2035 m. Valjda su za ovu sezonu montirali i stari dvosjed a ima još jedna vučnica za početnike.

Ja se bolje iskijam nego na Jahorini, Kop je svakako veći, ali ova 3 šestosjeda su poput krčmara, gvozdca i pančića zajedno.
Hvala, čitao sam puno da su uslovi poslednje godine bili dobri, pa se razmišljam da prošetamo i vidimo kako je skijanje. :-)

Truch2
07.02.2023, 13:59
Brezovica, preko Srbija za mlade jedno od retkih mesta u regionu, gde nece biti guzva za Sretenje

lexinho021
18.02.2023, 12:06
Ima li koga sledece sedmice, od srede do nedelje Gerlicen/Nassfeld? 😄