PDA

Pogledati punu verziju : Nova godina na Staroj palnini?



nlekic
05.12.2006, 12:02
Interesuje me da li neko zna za organizovane doceke nove godine u nekom od objekata na Staroj planini. Takodje da li postoji neko naselje gde se moze iznajmiti vikendica i ako da, koliko je to daleko do najnovije zice(neki telefon eventualno ili link do eventualnih oglasa).
Da li ima neko tacnu procenu vremena potrebnog od Nisa do najnovije zice autom(Lada Niva) u zimskim uslovima?

Unapred hvala.

Nikola.

babinzub
05.12.2006, 17:15
Objekti su za Novu godinu rasprodati, jos pre jedno mesec i po dana kada sam zvao hotel rekli su mi da nema mesta i spustili slusalicu. Sto se plninarskog doma tice, i on je rasprodat, ali se mozda moze naci po neki krevet, ali bukvalno krevet u grupnim sobama, cene arazmana: 1 (http://www.babinzub.net/upload/pdf/BZ%20cenovnik%20od%2020.12.2006.3.pdf) 2 (http://www.babinzub.net/upload/pdf/PONUDE%20zimovanja%20za%202007..pdf)
Nisam upoznat da postoje neki objekti za iznajmljivanje! U malobrojnim vikendicama koje postoje na Jabuckom Ravnistu uglavnom svake godine borave njihovi domacini i do sada nisam cuo da neko izdaje svoj objekat.
Preporucujem put Nis-Svrljig-Knjazevac-Kalna-Babin Zub. Od Nisa do Knjazevca je put dug 60km popravljan celog leta, tako je dobra vertikalna i horizontalna signalizacija sa jedan mali deo puta nije popravljan i to je deo koji odrzava pzp Zajecar, ali je i on relativno dobar. Putn Nis Knjazevac uz normalnu voznju traje oko sat vremena. Knjazevac-Babin Zub je put koji je dosta losiji, uzak je i propao od teske mehanizacije, ali je jako zivopisan pogotovu kroz klisuru, a tih 56km moguce je preci za oko sat i po vremena. Postoji i put Nis-Svrljig-Kalna-Babin Zub, ali je Svrljig-Babin Zub put sa dosta raskrsnica, lose obelezenih, uzak je, pomalo propao, tako ga, iako je 30km kraci, bar za sada treba izbeci. Iz Nisa mozete da idete autoputem do Pirota, pa onda Pirot-Kalna, ali je taj put u katastrofalnom stanju. Prosao sam tim putem pre par meseci, i stanje je nepromenjeno od prosle godine, fale polovine puta koje su bukvalo odnesene erozijom i to na tri mesta, koja nisu dobro obelezene, tako da vam moj Knjazevac ne gine :yay:

Lada Niva i po snegu ne bi trebalo da ima vecih problema i po sneznim uslovima, ali su dobre ruske gume, kao i lanci pozljeni! Znam da dom i hotel na BZ imaju praksu da kada su losi uslovi prate napredak njihov gostiju ka objektima i pruzaju pomoc ako bude bila potrebna. Vazno je jos znati da je od letos proradela i 064/065 mreza, partnerinzinjering je postavio antenu, ali dok je bila samo 063 mreza, nije je bilo na vecem delu puta od Kalne do objekata, sada nisam proveravao za 064 ali bi trebalo da je situacija malo bolja.

Veliki pozdrav u nadi da ce mo se videti za Novu Godinu na Babinom Zubu

nlekic
06.12.2006, 07:32
Puno hvala na iscrpnom izvestaju.
Sto se tice Nove Godine malo teze cemo se videti posto sam zvao dom i sve je prepuno ali se nadam da cemo se videti u toku sezone sigurno.

Veliki pozdrav.