PDA

Pogledati punu verziju : Sezona 2020/21



hallo
16.10.2020, 11:28
"..Pripremili smo i posebne ponude za termine otvaranja nove ski sezone na Jahorini (3.-6.12. i 10.-13.12.).."
IZVOR: https://www.oc-jahorina.com/jahorina-ski-opening-promo-ponude/
17748

hallo
16.10.2020, 11:32
Predprodaja Ski karata.
"...Web shop (https://webshop.oc-jahorina.com/) kreće sa radom od 30.9. od 00:00 časova dok će kupovina po akcijskoj cijeni biti moguća na prodajnom mjesto na kasi Poljice svaki dan od 09:00 do 15:00 časova..."
IZVOR: https://www.oc-jahorina.com/pretprodaja-ski-karata-za-sezonu-2020-21/
WEB Shop: https://webshop.oc-jahorina.com

furious
19.10.2020, 14:05
Kakav je prosek sa snegom u prvoj nedelji Decembra

hallo
19.10.2020, 19:16
Kakav je prosek sa snegom u prvoj nedelji Decembra
Od godine do godine...promena je sto su staze ociscene od kamena i zatravljene(ne mislim da je trava stigla krenuti...i ove godine su zakasnili sa setvom), prosiren sistem vestackog osnezavanja i vode ce biti za decembar a za posle....videcemo.
Sve u svemu, misljenja sam da ce biti skijanja, kog kvaliteta i u kojoj guzvi..ccc... JA nikada ne idem pre NG,

Grazer
22.10.2020, 09:05
Ja sam gore od 20 do 26.12. Ako kovid dozvoli, naravno. Mislio sma prvo NG ali sam odustao, bice prevelika guzva pa mi je bolje da uhvatim vreme kad je manje ljudi. Zna li iko ima li istine u prici da su hoteli podigli cene za 30% posto moraju da rade s smanjenim kapacitetima?

hallo
22.10.2020, 09:14
Ja sam gore od 20 do 26.12. Ako kovid dozvoli, naravno. Mislio sma prvo NG ali sam odustao, bice prevelika guzva pa mi je bolje da uhvatim vreme kad je manje ljudi. Zna li iko ima li istine u prici da su hoteli podigli cene za 30% posto moraju da rade s smanjenim kapacitetima?
https://www.jahorinaprestige.com
https://www.jahorina.org/vikendica/
https://www.booking.com/searchresults.sr.html?aid=333373;label=termag-jahorina-O69JTfNYH6aoHufX52lr5AS260920853169%3Apl%3Ata%3Ap1 %3Ap2%3Aac%3Aap%3Aneg%3Afi%3Atikwd-586078720239%3Alp21213%3Ali%3Adec%3Adm%3Appccp%3DU mFuZG9tSVYkc2RlIyh9YXdX6HrtnYy-G9sY2SyF6X8;sid=d61dd3bebd810eabe213c50beb29b21a;c ity=14552;expand_sb=1;highlighted_hotels=249737;hl rd=no_dates;keep_landing=1;redirected=1;source=hot el&gclid=Cj0KCQjw28T8BRDbARIsAEOMBcxy5aKixTDCPXC1zm7B NV7NiAXNWswG3uCRksFJRF0f_aoqF7DcfjcaAqqHEALw_wcB&room1=A,A,;
Proveri pa obavesti i druge koje interesuje. Ja nemam sa cime uporediti jer Hotele ne posecujem...

Truch2
09.11.2020, 10:31
Bio prosle godine, poslednji vikend openinga.
Ne onda kada su bili ovi iz Ski Busa i skijali kaobajagi (citaj - skijali kafane), nego onda kada je bilo dovoljno i prorodnog i vestackog snega da bi sve moglo da bude ok.
Nazalost, daleko od toga .

Da ne bude zabune, meni je odavno pun qrac i Kopa, ali Kop je za Jahorinu Francuska.
Ili da citiram drugara koji ima 80ak dana skijanja godisnje(razlicite planine, nije instruktor) odnos cena-kvalitet je ubedljivo najgori na Jahorini od svih skijalista na kojima je bio

Ae da im oprostim sto ne umeju da koriste gondolu (prva sezona, pa kao treba vremena da se uhodaju), ali ona "priprema staza " je komedija...
Radila 1,5 staza....kumulativno :bootyshak
Vezni put SHODER! a realno mogla su 3 radnika da ga izlopataju sa snegom za par sati, ali zasto bi, i zasto bi neko radio pripremu staze...
Drugi krak staze zatvorili, uz NAVODNU pricu da ne radi i da nije pripremljen i nema dovoljno snega...20ak cm pudera, koji su Ljevnaic i Dodik ostavili za svoje bitne (celih 5 ljudi) da cepaju sanke tuda celog dana...pa smo i mi vozili off tu uz ozbiljna prepucavanja i pretnje
Olimpik i sl mosha
One nove staze Novak , ili Kusturica (mrzi me da googlam kako se sta zove), snega koliko hoces, ali i kamenja, da ne kazem stena....priprema na nivou
umalo da zaboravim, pola dana im je na displeju pisalo da radi staza koja ne radi, pa je to obradovalo lokalne taxiste, jer je par stotina ljudi ostalo zarobljeno tamo...ili taxi, ili ozbiljno tabananje(u pancerima)
Zaposleni na skijalistu su posebna prica od uvek, po svemu sudeci
Pokupio me instruktor (sa vazecom licencom :jester: ) na sred staze


sve u svemu, da nije bilo malo off-a bio bi poprilican fail

Srecom na openinge uvek nosim opremu u vrednosti cca 50e, zali boze onih novih skija i dasaka, sjajno je sto moze da se zakupi Gondola uz meze i pice :sm022:
ali Jahorina se nikad ne planira vise od 2-3 dana unapred, bez obzira da li zivite u Sarajevu ili dalje, jer mozete da se zajebete za sve pare

:dziveli:

hallo
18.11.2020, 10:27
"За све наше госте: Скипас из понуде се може купити само на каси на Јахорини. Радо ћемо куповати прескоке гостима... јавите нам.Екипа ВИП Јахорине!"
IZVOR: fb stranica VIP Jahorina

hallo
24.11.2020, 14:29
"У циљу повећања безбедности успоставили смо сарадњу са Централном лабораторијом са Пала. Љубазно медицинско особље лабораторије долази на било коју локацију на планини и тестираће 24 сата пре повратка у матичну земљу, а тест важи 48 сата од дана издавања резултата. Наш циљ је да ви, наши будући посетиоци, безбедно и са мање трошкова стигну до ваше земље. Вођени овим договорили смо се и обезбедили вам попуст од 5 % за услуге тестирања. Можете се обратити у лабораторију ′′ Централмед ′′ за тестирање на свој телефон + 024 387 65 402"
IZVOR: OC Jahorina

MadMike82
28.11.2020, 21:46
Izgleda da na Jahorini skijanje kreće već sutra...https://uploads.tapatalk-cdn.com/20201128/820d65e89870355aa366dcc9a3d5b03f.jpg

wlad
29.11.2020, 01:35
Hahaha, svaka im čast što otvaraju 29-tog, ali je mnogo glup marketing, pre svega pošto je potpuno netačan. Samo jedan primer, Švajcarska skijališta potpuno normalno funkcionišu (za sve skijaše), sva glečerska skijališta u Italiji i Austriji rade (doduše samo za takmičare, pripreme, treninge itd.)...

MadMike82
29.11.2020, 01:39
Pa vidiš kako je stidljivo napisano "prvi u Evropi"...
Nemojmo im zameriti.

hallo
29.11.2020, 18:33
Smesno, tragikomicno..gledao snimke od danas sa "skijanja"...Balkanska posla..

ski-shkomi
30.11.2020, 18:48
Svaka cast za Jahorinu,osposobili su jednu stazu i prvi krenuli u regionu,ozbiljna prica i trud su se isplatili

hallo
10.12.2020, 09:13
Sluti na lepo ...
17800

hallo
11.12.2020, 19:19
Nocno na Jahorini celom duzinom staze Poljica na sestosedu radiii..
17806

lexinho021
11.12.2020, 20:27
Lepo, kakvo je stanje sa ogorjelicom, ima li dosta snega za skorije otvaranje?

hallo
12.12.2020, 09:48
Lepo, kakvo je stanje sa ogorjelicom, ima li dosta snega za skorije otvaranje?
Moja procena da ce biti pustena cim skipass bude puna cena...jbg..

lexinho021
12.12.2020, 11:19
I meni se cini. Odgledah jutros neki live snimak dronom sa fb stranice OC i deluje mi cak i staza kod gondole utegnuta i da bi se moglo skijati (bar ovaj deo do poljica koji se video), iako je drze zatvorenu

lexinho021
12.12.2020, 12:03
Pustaju i gondolu danas, sad videh na fb :)

Grazer
14.12.2020, 08:30
Da, gondola pustena ali upitno koliko ce ista od trenutno otvorenog (gondola i poljice) nastaviti da radi uzevsi u obzir da od utorka krece toplotni talas. Temperature do 6 stepeni pa barem do subote (dalje ne mogu da vidi m na snow-forecast) a mozda i duze. U nedelju kisa. Ono sitno snjega sto trenutno ima ce nestati.
Ja sam trebao u nedelju gore ali sad razmisljam da otkazujem posto je evidentno da ce me blato docekati :glavaozid

lexinho021
14.12.2020, 10:20
Ja treba od srede 23. i isto se razmisljam da pomeram zbog ove prognoze za ovu nedelju...
Mada je i upitno sta ce strucnjaci od mera doneti danas i da li ce se moci preci granica i vratiti kuci na kraju bez pcr testa i karantina

hogar
14.12.2020, 13:24
Propustili ste vrlo dobar vikend :)
Bio sam od petka do nedjelje gore, obzirom na količinu snijega bilo je i više nego dobro. 50% je bio popust na skipass (60 KM trodnevni :) , a 80 KM trodnevni u kombinaciji dnevno+noćno skijanje). Rampe za parking su bile otvorene do nedjelje, a na Poljicama je dnevna karta bila 7,50 KM (spuštali smo se autom do Poljica jer je teško bilo na skijama doći dole zbog neuređenih poveznica i Ogorjelce koja nije radila). Osjeti se da su na pojedinim kritičnim mjestima ljetos zdrobili kamenje :yay: , tako da sada sa manje snijega može da se skija. U petak su radili liftovi na Poljicama, a od subote u podne je puštena i Gondola koja je radila i u nedjelju. Vrijeme je bilo promjenljivo, petak oblačno, subota sunčano, nedjelja magla.

Prirodnog snijega ima 20-25 cm, padao je pomalo i juče (nedjelja) staze se uređuju, do kad će snijeg potrajati pitanje je...

lexinho021
14.12.2020, 20:48
Moze li se sa jahorine vratiti u srbiju bez pcr testa i karantina? Nisam bas razumeo ove nove mere i vesti od danas

wlad
14.12.2020, 21:04
Pa sve je jasno, državljani Srbije pri povratku (od 20 decembra) idu u izolaciju, ako urade PCR test i negativni su = izlaze iz izolacije (naravno, možeš da uradiš i pre povratka [48h] pa ni ne ulaziš u izolaciju).

lexinho021
14.12.2020, 21:08
Onda nisu azurirali sajt ministarstva spoljnih poslova, tamo stoji (http://www.mfa.gov.rs/sr/index.php/teme/corona19172020?lang=cyr) :
"Држављанима Републике Србије и страним држављанима који имају одобрен привремени боравак или стално настањење у Републици Србији, а долазе из следећих држава са неповољном епидемиолошком ситуацијом:

– Републике Хрватске
– Црне Горе
– Босне и Херцеговине

приликом пасошке контроле уручује се писано обавештење којим се упозоравају на обавезу јављања надлежној COVID амбуланти или територијално надлежном заводу за јавно здравље у року од 24 часа од часа преласка државне границе.

COVID амбуланти или заводу за јавно здравље пријављују се путем електронске пријаве на електронску адресу: www.e-zdravlje.gov.rs."

wlad
14.12.2020, 21:10
Iskreno, nisam se udubljivao, ti si pitao za nove mere i ja sam na to odgovorio :)

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2020&mm=12&dd=14&nav_category=12&nav_id=1780626


Doneta je odluka o obaveznom PCR testu ne starijem od 48 časova za strane državljanje. Ta mera će stupiti na snagu 20. decembra i trajaće najverovatnije do 10. januara.

Državljani Srbije moći će da se vrate u zemlju bez PCR testa, ali je kućna izolacija obavezna. Ona može biti prekinuta ukoliko se građanin odluči na testiranje i bude negativan.

Grazer
15.12.2020, 09:16
PCR test mozete uraditi na Jahorini. Svi ljubitelji Jahorine koji se odluče da provedu zimu na ovoj planini, imaće na raspolaganju i usluge testiranja (serološki i PCR test) na virus korona, saopšteno je iz Olimpijskog centra Jahorina.- Pored COVID procedure koje smo donjeli za cijelo skijalište, uspostavili smo saradnju sa laboratorijom Centralmed sa Pala. Ljubazno medicinsko osoblje laboratorije će na poziv dolaziti na bilo koju lokaciju na planini i vršiti testiranje 24 časa prije povratka u matičnu zemlju, a test će važiti 48h od dana izdavanja rezultata - navedeno je u saopštenju.Kako se ističe, cilj je da budući posjetioci sigurno i zdravo stignu do svoje zemlje, a uz što manje troškove.- Vođeni time dogovorili smo i obezbijedili popust od 5% za usluge testiranja. Labotaroriju Centralmed za dogovor oko testiranja možete samostalno kontaktirati na telefon +387 65 024 402 - saopšteno je iz OC Jahorina17821

hallo
15.12.2020, 10:40
Pa sve je jasno, državljani Srbije pri povratku (od 20 decembra) idu u izolaciju, ako urade PCR test i negativni su = izlaze iz izolacije (naravno, možeš da uradiš i pre povratka [48h] pa ni ne ulaziš u izolaciju).
Za SADA u BiH i Republiku Srpsku ide se i vraca bez bilo kakvih mera (naravno pogranicna zona odmah smisli izlaske nocne u Bijeljinu, Zvornik...gorivo svakako svi idemo da sipamo preko Drine-cca 40 din/l jeftinije), stav je da nece biti nikakvih mera za BiH i Republiku Srpsku a sacekacemo definitivnu odluku nadleznih organa Republike Srbije.

lexinho021
15.12.2020, 10:52
Hvala hallo, cekamo onda jos :) i nadamo se nekoj kvalitetnoj mecavi do pre kraja decembra

Grazer
15.12.2020, 13:00
Vremenska prognoza kaze da nema nista od snjega do 28.12. Do tada suncano i temperatura u plusu

hallo
15.12.2020, 14:23
Vremenska prognoza kaze da nema nista od snjega do 28.12. Do tada suncano i temperatura u plusu
Kamenko Katic umro davno...otpusti vise bre sa vremenskom prognozom..

donthinktwice
16.12.2020, 08:35
Za SADA u BiH i Republiku Srpsku ide se i vraca bez bilo kakvih mera (naravno pogranicna zona odmah smisli izlaske nocne u Bijeljinu, Zvornik...gorivo svakako svi idemo da sipamo preko Drine-cca 40 din/l jeftinije), stav je da nece biti nikakvih mera za BiH i Republiku Srpsku a sacekacemo definitivnu odluku nadleznih organa Republike Srbije.

Ne zavisi samo od organa Republike Srbije
https://www.blic.rs/vesti/drustvo/bih-zatrazila-uvodenje-obaveznog-pcr-testa-za-srbiju-hrvatsku-i-crnu-goru/fgeqc3d

hallo
16.12.2020, 10:06
Ne zavisi samo od organa Republike Srbije
https://www.blic.rs/vesti/drustvo/bih-zatrazila-uvodenje-obaveznog-pcr-testa-za-srbiju-hrvatsku-i-crnu-goru/fgeqc3d
Malo je to komplikovanija prica, a Jahorina je u Republici Srpskoj, ne zaboravi!!

hallo
16.12.2020, 16:28
Docek Nove 2021. na skijama!
"Ova godina je po svemu specifična za sve nas, tako da ćemo je na poseban način i ispratiti. Prioritet nam je bezbrižnost svih naših gostiju, otkazali smo sve manifestacije i koncerte po kojima je Jahorina nadaleko poznata. Koncerte, zabavu i druženje ostavljamo za neka bolja vremena, ove sezone smo se bazirali na skijanje, ski staze i uživanje na čistom planinskom vazduhu. U skladu sa tim organizijemo i doček Nove 2021 godine, na skijama. 31 decembra od 22:00h do 02:00h iza ponoći, uz idiličnu planinsku i prazničnu atmosferu će biti moguće skijanje sa vrha staze Poljice. Za novogodišnje skijanje će važiti samo i isključivo jedninstvena ski karta po cijeni od 50 KM. Doživite magiju na Jahorini i uskijajte u Novu 2021. godinu!"
www.oc-jahorina.com/novogodisnje-skijanje-na-jahorini/
17825

hallo
19.12.2020, 09:12
Sestosed Ogorijelica u pogonu!
17827
INFO: https://www.oc-jahorina.com/ski-info/

lexinho021
19.12.2020, 09:24
Preduhitrio si me :) odlicne vesti!

Usput, i zvanicno je obavezan pcr po povratku iz rs u srbiju od 20. decembra http://www.mfa.gov.rs/sr/index.php/teme/corona19172020?lang=cyr
Ranije nije pisalo ovako vec samo ovo dole "РЕЖИМ УЛАСКА У РЕПУБЛИКУ СРБИЈУ ДО 20. ДЕЦЕМБРА". Nadao sam se da ce izuzeti rs al jbg...

hallo
19.12.2020, 10:26
Preduhitrio si me :) odlicne vesti!

Usput, i zvanicno je obavezan pcr po povratku iz rs u srbiju od 20. decembra http://www.mfa.gov.rs/sr/index.php/teme/corona19172020?lang=cyr
Ranije nije pisalo ovako vec samo ovo dole "РЕЖИМ УЛАСКА У РЕПУБЛИКУ СРБИЈУ ДО 20. ДЕЦЕМБРА". Nadao sam se da ce izuzeti rs al jbg...Svakako na Jahorini se moze uraditi PCR test. Nisam proveravao cenu.

hallo
19.12.2020, 10:41
Istini za volju ne "lici" bas da je OK Ogorijelica..
17828

lexinho021
19.12.2020, 11:04
Ta kamera gleda na stazu 2, zar ne? Na slici pre sto si okacio pise 3 i 3a da su otvorene, na slici sa kamere to bi trebala biti ova levo, ako sam se dobro orijentisao

hallo
19.12.2020, 11:49
Ta kamera gleda na stazu 2, zar ne? Na slici pre sto si okacio pise 3 i 3a da su otvorene, na slici sa kamere to bi trebala biti ova levo, ako sam se dobro orijentisao
Da, dobro si skontao, ali moje iskustvo kaze da je slicno i na vrhu i na pojedinim delovima sa vrha..sve u svemu, ja svakako nikada ne idem pre Nove godine..kad zapada krecem..
BTW, upravo odgledao S Jahorine s ljubavlju na RTRS uzivo...

lexinho021
20.12.2020, 08:19
Stize pola metra 25og :o

Grazer
21.12.2020, 14:53
Na snow forecastu najavljuju od 27 do 30.12. skoro metar snjega. Na web camu danas gledam, blato dobro izbilo na sve strane. Temperatura 6 C. Ove sedmica skijanja gore nema

hallo
22.12.2020, 12:56
Nesto se kuva oko prelaska granice Republike Srbije za stanovnike Republike Srpske..ne nadjoh ZVANICNO saopstenje, a proverih na granicnom prelazu Trbusnica (Sepak) kod Loznice i Mali Zvornik(Karakaj) gde su mi potvrdili da su dobili Uputstvo da stanovnicima Republike Srpske NIJE potreban negativan PCR test za ulazak u Republiku Srbiju. E sad jos uvek nisam uspeo saznati da li ce biti ( za sada NIJE tako objasnjeno!) i povratak iz Republike Srpske za stanovnike Republike Srbije omogucen bez negativnog PCR testa..verovatno da hoce.

lexinho021
22.12.2020, 13:45
Ono sto videh, a da je zvanicno, je da je omogucen ulaz drzavljanim republike srpske bez pcr testa, ali uz obavezno navodjenje mesta prebivalista jer idu u karantin od 10 dana. Do danas su se oni smatrali kao strani drzavljani, te su u srbiju mogli uci SAMO uz PCR. Znaci od danas mogu i bez pcr, ali idu u karantin od 10 dana.

Za ostalo jos nisam pronasao nista zvanicno :)

hallo
22.12.2020, 14:23
Ono sto videh, a da je zvanicno, je da je omogucen ulaz drzavljanim republike srpske bez pcr testa, ali uz obavezno navodjenje mesta prebivalista jer idu u karantin od 10 dana. Do danas su se oni smatrali kao strani drzavljani, te su u srbiju mogli uci SAMO uz PCR. Znaci od danas mogu i bez pcr, ali idu u karantin od 10 dana.

Za ostalo jos nisam pronasao nista zvanicno :)
Zamolio bih te za link ka ZVANICNOM saopstenju. Ja ga nisam nasao. O kakvom karantinu,gde karantinu? Ti ljudi nisu iz Srbije vec iz Srpske..
JEDINI zvanicni link o Uslovima
http://www.mfa.gov.rs/sr/index.php/teme/corona19172020?lang=lat

lexinho021
22.12.2020, 14:56
Cek, vidim da se vijamo po dva foruma, ajd da vidimo koja te situacija zanima posto postoji mogucnost da te nisam ispratio bas.

1. Drzavljanin Srbije prelazi u republiku srpsku -> koliko znam nema nikakva ogranicenja (ni pcr ni karantin u Srpskoj)
2. Drzavljanin Srbije se vraca u Srbiju iz Srpske -> za sad obavezan pcr ili karantin od 10 dana koji je moguce prekinuti ukoliko se testiras u Srbiji i test pokaze negativno
3. Drzavljanin Srpske prelazi iz Srbije u Srpsku, uslovi isti kao pod 1.
4. Drzavljanin Srpske prelazi iz Srpske u Srbiju, do saopstenja jutros je morao imati PCR test jer se smatrao kao strani drzavljanin. Danas doneta uredba da ima ista prava kao i obican drzavljanin Srbije kad se vraca u Srbiju, te vaze uslovi navedeni pod 2.

Sa cime od ove 4 tvrdnje se ne slazes?

hallo
22.12.2020, 16:22
Cek, vidim da se vijamo po dva foruma, ajd da vidimo koja te situacija zanima posto postoji mogucnost da te nisam ispratio bas.

1. Drzavljanin Srbije prelazi u republiku srpsku -> koliko znam nema nikakva ogranicenja (ni pcr ni karantin u Srpskoj)
2. Drzavljanin Srbije se vraca u Srbiju iz Srpske -> za sad obavezan pcr ili karantin od 10 dana koji je moguce prekinuti ukoliko se testiras u Srbiji i test pokaze negativno
3. Drzavljanin Srpske prelazi iz Srbije u Srpsku, uslovi isti kao pod 1.
4. Drzavljanin Srpske prelazi iz Srpske u Srbiju, do saopstenja jutros je morao imati PCR test jer se smatrao kao strani drzavljanin. Danas doneta uredba da ima ista prava kao i obican drzavljanin Srbije kad se vraca u Srbiju, te vaze uslovi navedeni pod 2.

Sa cime od ove 4 tvrdnje se ne slazes?
Sa delom da je objavljeno zvanicno saopstenje i satackom 2.... 10 dana karantina za drzavljane Republike Srpske-gde ce karantin sprovesti? Dosli bili kod mene i vratili se u Republiku Srpsku. PCR im svakako nije potreban za ulazak u Srbiju tako da ne razumem da "vaze uslovi navedeni pod 2".
Sve u svemu, post sam napisao sa nadom da ce se dogoditi logicno, da ce i gradjani Republike Srbije po povratku iz Republike Srpske biti oslobodjeni bilo kakvih uslova za povratak a da ce to doprineti nasem eventualnom odlasku do Jahorine na skijanje kada sneg zapada.

gevara
22.12.2020, 20:01
http://www.granpol.gov.ba/Content/Read/76?title=Stranci

http://www.granpol.gov.ba/Faq/Covid19?pageId=75

http://www.granpol.gov.ba/Content/Read/62?title=Telefonskibrojevide%C5%BEurnihslu%C5%BEbi (http://www.granpol.gov.ba/Faq/Covid19?pageId=75)

hallo
26.12.2020, 13:37
17842
17843
Taman na vreme a prognoza za naredne dane kaze odlicno.

drotoš
26.12.2020, 19:47
Stari problemi sa strujom se ponavljaju iz godine u godinu. Totalno nejasno, ogromne pare se ulažu a ne rešavaju se osnovne stvari.

hallo
26.12.2020, 20:50
Stari problemi sa strujom se ponavljaju iz godine u godinu. Totalno nejasno, ogromne pare se ulažu a ne rešavaju se osnovne stvari.
NEVEROVATNO...sva sreca pa naplata parkinga ide rucno pa ce svakako naplatiti...magarci.

drotoš
27.12.2020, 13:27
Ništa od skijanja danas, iako je kvar otklonjen nastao je drugi. Radi samo sidro ali je red podugačak.

Grazer
28.12.2020, 09:51
Jel to neki tehnicki kvar gore ili nesto drugo? Vidim samo vucnica Poljice rade i Gondola

lexinho021
28.12.2020, 13:45
Pisalo je da su imali problema sa strujom u subotu i nedelju, ne znam da li je reseno

hallo
28.12.2020, 16:29
Sva sreca merac visine snega je mehanicki..
17847

Snowman
29.12.2020, 08:37
Zna li neko zašto većina žičara na Jahorini ne radi i da li će uskoro da puštaju?

drotoš
29.12.2020, 10:14
vetar je u pitanju

hallo
29.12.2020, 10:23
vetar je u pitanju
Da, i ovde je sinoc bilo veoma burno i cudno, ali kao i uvek, promena vetrova sa juga na sever i obrnuto u Drinskoj dolini pokazuje da cxe biti padavina na planinama oko Drine pa i na Jahorini..elem, stize jos jedan snezni talas.
17848

hallo
05.01.2021, 09:53
Sneg dogurao na 1metar a bice ga jos..
17860
17861
17862

ovomoze
05.01.2021, 20:13
Da li neko ima iskustva sa povratkom u Srbiju odnosno PCR testiranje na Jahorini (Palama)?

hallo
05.01.2021, 20:39
Da li neko ima iskustva sa povratkom u Srbiju odnosno PCR testiranje na Jahorini (Palama)?
Ako pitas za mogucnost PCR testiranja, postoji na samoj Jahorini.
17863
https://www.oc-jahorina.com/pcr-testiranje-na-jahorini-institut-za-javno-zdravsto-rs/

hallo
08.01.2021, 10:29
Svakako sam planirao od ponedeljka na Jahorinu, ali prognoza zatrpavanja snegom me malo prikocila...sacekacu da se rasciste putevi i koliko toliko pristup parkingu koji ce mi svakako naplatiti.
Najvise operativnih kamera na kojima mozete prilicno dobro videti stanje i eventualne guzve na planini:
https://jahorinaprestige.com/web-kamere/
17869

hallo
08.01.2021, 17:05
A ProPo snega i ciscenja...ulaz u samouslugu na Policama kod pansiona i skirentala Kristal
17870
Preuzeto sa https://www.jahorina.org/forum/index.php?topic=1964.msg121626#new

davidbgd
08.01.2021, 21:28
i ja planiran od pon na Jahorninu isto... kakva je to gungula oko parkiranja gore na poljicama? koliko je to zadovljstvo na dnevoj bazi? Ima li neka opcija druga? ima li opcija skibus ili sl sa Pala koji vozi skijase,postoji li tako nesto? Cisto razmatram opcije , da se pripremin... :dontknow:

a to zatrpavanje, pa valjda neko nesto cisto - imal' neka grtalica ;0) :sm006:

p.s. neko je pitao za PCR.. koliko sam ja cuo mi iz SRB ne moramo PCR ni KA tamo ni nazad .. :sm022:

hallo
08.01.2021, 21:51
i ja planiran od pon na Jahorninu isto... kakva je to gungula oko parkiranja gore na poljicama? koliko je to zadovljstvo na dnevoj bazi? Ima li neka opcija druga? ima li opcija skibus ili sl sa Pala koji vozi skijase,postoji li tako nesto? Cisto razmatram opcije , da se pripremin... :dontknow:

a to zatrpavanje, pa valjda neko nesto cisto - imal' neka grtalica ;0) :sm006:

p.s. neko je pitao za PCR.. koliko sam ja cuo mi iz SRB ne moramo PCR ni KA tamo ni nazad .. :sm022:Pokusacu redom odgovoriti:
-parking moras platiti 2km/h ili 15km dan. 5-7 dana 50km (1€=2km orijentaciono)
-ski bus sa Pala , koliko ja znam, nema...za red voznje morao bi proveriti na autobuskoj Pale
- u nedelju se ocekuje cca 50cm novog snega na sadasnjih cca 1,7m to je ozbiljna kolicina snega za ocistiti u kratkom periodu. Bez lanaca i znanja namestiti iste ne bih savetovao da ides bar 2-3 dana posle padavina.
- obrati paznju da ce na ravnoj Romaniji iza Han Pijeska do Han Krama biti snega po kolovozu svakako jer vetar za grtacom nanese sneg momentalno
- PCR negativan test ili 10 dana karantina je za sada, obavezan prilikom POVRATKA odnosno ulaska u Republiku Srbiju ( odakle ti drugacija i info pojma nemam). Isti se moze obaviti na Jahorini, hotel Termag po ceni od 50€ svaki dan.
Sve u svemu polako i oprezno i sretan put.

hallo
11.01.2021, 12:04
OBAVESTENJE:
Mere pri povratku u Republiku Srbiju ostaju do daljnjeg na snazi. Negativan PCR test ili 10 dana karantina.

Grazer
12.01.2021, 08:28
Ja kao da nisam nikada bio na jAHORINI ali moram pitati, ima li jos koja rampa osim one ispod ogorjelice tj posle hotela Borda?

hallo
12.01.2021, 09:16
Ja kao da nisam nikada bio na jAHORINI ali moram pitati, ima li jos koja rampa osim one ispod ogorjelice tj posle hotela Borda?
Nova rampa je ka Satoru, Opstina Trnovo se "dosetila" da "gube" novce za parking bez rampe.. nisam bio ove zime jos uvek pa ne znam za sigurno da li nisu postavili rampu ispred skreetanja za Dvorista, cisto za svaki slucaj da neko "ne promakne"..
"Guzva na Ogorijelici":glavaozid:glavaozid:glavaozid
17882

akole
12.01.2021, 14:12
Nova rampa je ka Satoru, Opstina Trnovo se "dosetila" da "gube" novce za parking bez rampe.. nisam bio ove zime jos uvek pa ne znam za sigurno da li nisu postavili rampu ispred skreetanja za Dvorista, cisto za svaki slucaj da neko "ne promakne"..
"Guzva na Ogorijelici":glavaozid:glavaozid:glavaozid
17882

malo kasnije
https://www.jahorina.org/files/Ogorjelica3.jpg

stekan
12.01.2021, 14:17
Poredeći dvije fotografije zaključujem: čekali su maglu da iziđu skijati.

hallo
12.01.2021, 14:21
@akole ja u 14.00h sedam u kafanu a u 08.55 cekam k'o zapeta puska da puste zicu..no dobro..svakakvih nas ima..

akole
12.01.2021, 14:31
@hallo uživaj i za nas koji pratimo radnju, nažalost, putem portala.

I može malo izveštaja ...

hallo
20.01.2021, 21:45
"Skijanje na Jahorini, Bjelašnici, Ravnoj planini i Vlašiću sa jednom ski kartom

Na našoj planini potpisan je sporazum o saradnji četiri ski centra – Jahorina, Bjelašnica, Ravna planina i Vlašić. Sporazum se ogleda u jedinstvenoj karti koja od danas važi za skijanje na preko 100 km staza u ova četiri ski centra. U pitanju je karta 10 u sezoni koja se može kupiti i koristiti u sva četiri ski centra. Cijena joj je 350 KM i važi za bilo kojih 10 dana do kraja zimske sezone, korisnik može skijati jedan dan na Bjelašnici a već sljedeći na Vlašiću, Ravnoj Planini ili Jahorini. Zajednička karta 10 od sezone važi do kraja zimske sezone 20/21, za 10 dana skijanja koji se ne moraju koristiti u kontinuitetu i skijaš ima priliku da bira koliko će dana skijati na kojem od 4 ski centra."
https://www.oc-jahorina.com/skijanje-na-jahorini-bjelasnici-ravnoj-planini-i-vlasicu-sa-jednom-ski-kartom/
[emoji108][emoji108][emoji108][emoji106]

hallo
20.01.2021, 22:56
Nidje logike ali hajd' sad..ovaj put neka ide niz vodu a od sledece sezone da bude pravo...

hallo
27.01.2021, 12:27
Sad cuh od gdina Direktora OC-a Ljevanica, da skipass za Jahorinu mozete kupiti na Petrol pumpama u BiH. Pa proverite da ne gubite vreme u redovima.
BTW, od danas, na stazama i Covid19 redari, maska ili bandana je OBAVEZNA!!
Fotka je originalna od drugara koji je resio pronaci svoj automobil.https://uploads.tapatalk-cdn.com/20210127/1de33b595f372c27bd8f143e90a15eb4.jpg

lexinho021
27.01.2021, 17:08
Ovo deluje kao da mu vrata iskrivio malo 😄

hallo
27.01.2021, 18:08
Sad malo Googlah i saznadoh nesto sto su neki i znali a opet, glupost ljudska i pakost, ih sprecila podeliti sa svima...
Ene...Google je cudo..
"Petrol SKI dan
Kupi kartu za čak 30% jeftinije. Posebna cijena dnevne skijaške karte, važi svaki Ponedjeljak i Srijedu u zimskoj sezoni 2020/21.
Popust se obračunava od važeće cijene karte po cjenovniku ski centra Jahorina, cjenovnik možete pronaći ovdje. "
https://www.petrol.ba/na-putu/za-mene/ski-karte

Grazer
28.01.2021, 09:04
Jel ovaj popust mozes da ostvaris samo ponedeljom i sredom ili samo na jednodnevne ski karte za dane ponedeljak ili sreda? U svakom slucaju, za jednodnevno skijanje odlicna stvar.
Za kombinaciju s necim drugim ne bas. Ja bih sad trebao opet s klincem u neku ski skolu za njega 3 dana, bas ponedeljak - sreda. 3 dnevna ski karta je 110KM a ako bih kupovan 2 jednodnevne - 30% i 1 full dnevnu izadje me 115KM.

S Kojotovski
28.01.2021, 09:47
Jel ovaj popust mozes da ostvaris samo ponedeljom i sredom ili samo na jednodnevne ski karte za dane ponedeljak ili sreda? U svakom slucaju, za jednodnevno skijanje odlicna stvar.
Za kombinaciju s necim drugim ne bas. Ja bih sad trebao opet s klincem u neku ski skolu za njega 3 dana, bas ponedeljak - sreda. 3 dnevna ski karta je 110KM a ako bih kupovan 2 jednodnevne - 30% i 1 full dnevnu izadje me 115KM.Popust je samo na jednodnevne karte za ponedjeljak i srijedu. Navodno se mogu kupiti i dan ranije. Key card je dodatnih 6 KM koje ti vrate na pumpi kad' im vratiš karticu

hallo
29.01.2021, 18:21
"Plaćajte Raiffeisen debitnim i kreditnim karticama na Raiffeisen POS terminalima svakog vikenda u našem ski centru i uz kupovinu dnevne ski karte po jedinstvenoj cijeni od 40 KM dobijate gratis noćnu ski kartu za isti dan!"
17905

hallo
02.02.2021, 10:11
Ko moze neka krece...do vikenda top a onda ce malo da se pokvari, guzve nema putevi suvi..
17911
17912
17913
:sm018::yay::cug:

hallo
03.02.2021, 21:07
Kao sto sam i rekao danas TOP.
SkiPass na Petrol pumpi 35KM+6KM KeyCard, parking Ogorijelica kod gondole 14KM. U odnosu na broj automobila na parkinzima ovo bi bila guzva do pre 3godine a sada prosecanjem tih poveznica i staza skoro da se nije osetilo. Prace posle 12h u donjem delu mekane i mokre (za ocekivati na cca +5 i prolecnom suncu).
Put suv, temperatura u + jutros duz celog puta tako da se vozilo bez straha od leda. U povratku (oko 19h) Han Pijesak, Vlasenica cca +7 a Milici +14..ne secam se dam ikada vozio u ovo doba godine do Jahorine po tim temperaturama.https://uploads.tapatalk-cdn.com/20210203/4c5402c46e3dcadfae1ca3e9ec5c854c.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20210203/e44174f53741178dff60e24d269e8af6.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20210203/b0f711289ee9f6b85a2f0d2644f83888.jpg

hallo
03.02.2021, 22:03
Btw..na zici svaki treci Slovenac-ka i svaki cetvrti Hrvat-ica..na korpi razgovaraju dve Slovenke danas i zakljucuju da im je ok i nije dosadno i ako su na Jah 4 nedelje...kad imas novce i vreme Covid LockDown se lakse podnosi, kaj ne??
Nisam mogao ocima svojim verovati da je radio dvosed(uglavnom vrteo prazan) a i lift na Zelji.

plageton
05.02.2021, 15:39
Ima li neko da mi preporuči neki rental na Jahorini?

hallo
05.02.2021, 15:55
Ima li neko da mi preporuči neki rental na Jahorini?Sta god da ti blizu sve je ok. Cene su iste vecina prosle i pretprosle godine izmenjala opremu. Gde si smesten pa da ti konretno kazem?

Grazer
09.02.2021, 12:57
Sta se to trenutno desava gore? Vidim na ski info da samo praca i sidro Poljice rade, zasto? Jel se to od silnih visokih temperatura snjeg otopio ili je nesto drugo u pitanju? Sta planiraju za ostatak sedmice i za vikend, hoce li pustati u rad sve?

stekan
09.02.2021, 13:13
Web kamere kažu da je na vrhu poznata pjesma Josipe Lisac. Ono nešto svuda oko nas.

hallo
09.02.2021, 13:26
Sta se to trenutno desava gore? Vidim na ski info da samo praca i sidro Poljice rade, zasto? Jel se to od silnih visokih temperatura snjeg otopio ili je nesto drugo u pitanju? Sta planiraju za ostatak sedmice i za vikend, hoce li pustati u rad sve?
Vetar, magla, kisa, susnezica...najvise zbog vetra i kalkulacije sa brojem skijasa- nepromenljivo na zalost....
Sreda jos gora ali sa snegom uvece, cetvrtak jos snega i pad temperature..petak, subota trebalo bi biti top pa ko moze a ne smeta mu minus 10-15 neka se sprema i krece..

marbik
17.02.2021, 10:38
Ja idem kraj feb/pocetak marta, ali mrka kapa, prognoza kaze +15 preko dana :(. Deluje neverovatno ali tako kaze.

Grazer
17.02.2021, 12:16
I ja ciljam zadnji vikend februara/prvi vikend marta i zabrinut sam. Ne verujem vremenskoj za vise od 7 dana ali kako kazu, u narednih 7 dana na Jahorini ce biti suncano i temperatura do 12 C. Ako je gledati vremensku za ostatak BiH, bice tako do kraja februara. Ako bude tako, zadnji vikend februara nece biti skijanja, nece snjega nista ostati a ako ne zahladi i nesto ne padne, nece ni u martu nista biti :glavaozid

S zvanicnog OC Jahorina profila. Jeste da je za 14 dana ali barem narednih 7 bi trebalo da je tacno

17929

lexinho021
17.02.2021, 12:48
Ista prica i kod mene, vijam taj vikend ili prve dve nedelje marta kop/jah/stara al izgleda svuda mrka kapa za sad, osim ako se nesto ne promeni na prognozama...

Milos011
17.02.2021, 13:43
Šta vam je ljudi....ima dovoljno snega. Na Jahorini su pre neki dan radili topovi dok je sneg padao na -15. Staze su pripremljen i kvalitetno nabijene, tako da mogu da izdrže dobar plus. I uvek je jugo veći problem za sneg od temp u plusu.

U martu će sigurno biti skijanja. Samo treba tempirati kada temp opet ode u minus noću.

hallo
18.02.2021, 10:16
Sreda, prvi dan posle Praznika u Srbiji...racunao svi ce dole ja cu gore i teraajjj...prvi put za sve ove godine shema nije radila.
Ja nikada nisam video popunjeniju planinu i cene smestaja koje su trenutno na Jahorini. Nekavu rupu od vikendice koju ne bih ni pogledao 3 devojke su platile 95€ /noc ( mi ih odvezli do smestaja pa znam licno) na 3 noci. Svako parking mesto koje postoji popunjeno.
Prva zica sa Poljica u 09.03h na fotografiji. Odmah presli na Pracu/Skocine situacija i gora..dvosed na Ogorijelici non stop pun..oba tanjira skoro pa puna..opet zahvaljujuci poveznicama i novim stazama moglo se nekako probrati za kako tako skijanje.
Staze ok, sastrugane do ledene baze na strmijim delovima vrlo brzo. Opominjane na maske ili bandane preko lica u redovima za zicu, cak i poneko udaljenje iz reda zbog nemanja istih, nisu mnogo pomagale..
Oko 16h poceo sneg dok smo sisli u Pale presao u kisu. Na Zlebovima ponovo sneg i 5cm snega izazvalo kolaps..kamioni se isprecali, ljudi voze 5km/h kao da su svi na latnjim gumama.
Prebrojah 59 automobila sa tablicama iz Srbije ka Jaohorini do Sokolca. Kikinda, Beograd, Subitica, Kragujevac, Kraljevo, Pirot... Ma nema mesta cije tablice ne vodeh..kao na more da su krenuli.
Snega cca 1,2m ploce na stazama dovoljno debele da prebrode + temperature koje su najavljene.https://uploads.tapatalk-cdn.com/20210218/aa5ba88978126b9341fef6b43ac06fef.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20210218/0c6ce14986a8cfd605692031911088b4.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20210218/1d5bcb681f0daef46879a8ac15922c05.jpg

marbik
18.02.2021, 11:38
Ne sumnjam ja da ce biti snega ali skijanje na +10 ili 15 je muka 3x veca nego -20. Aj sto si preznojen satalno nego sto je kacamak na stazi vec u 10 ujutru. Videcemo, mozda se promeni malo na bolje, neko zahladjenje.

hallo
18.02.2021, 12:13
Ne sumnjam ja da ce biti snega ali skijanje na +10 ili 15 je muka 3x veca nego -20. Aj sto si preznojen satalno nego sto je kacamak na stazi vec u 10 ujutru. Videcemo, mozda se promeni malo na bolje, neko zahladjenje.
Ne razumem za sta ce ti -20?? Osim toga, posle 10.februara na nasim planinama, ukljucujuci Jahorinu, nerealno je ocekivati -20.
Moj CupOfTea je noc na -5do -8, dnevna -5 do 5, radni dan (3 dana), mart, sunce i vetar do 10 m/s i tako cu i gledati da napravim bar 2 puta, ako planina bude iole prazna.

Grazer
18.02.2021, 12:28
Realno je da ce sledeca sedmica biti katastrofa za skijanje, i dnevne i nocne temperature u velikom plusu te je upitno hoce li ga uopste i biti. Sta se iskija do kraja ove sedmice, to je to. Posle cekamo.

hallo
18.02.2021, 12:43
Realno je da ce sledeca sedmica biti katastrofa za skijanje, i dnevne i nocne temperature u velikom plusu te je upitno hoce li ga uopste i biti. Sta se iskija do kraja ove sedmice, to je to. Posle cekamo.
Sta vam je svima sa + u sledecoj nedelji?? 25.02 1,2m snega ploce na stazama po cca 40cm...ima da drze i za 01.maj..Staze ce SIGURNO raditi, e sad kog kvaliteta ce biti skijanje ..ujutro do 12h SIGURNO dobro izbegavajuci Pracu/Skocine (eventualno odmah u 08.30 do 10h terati po njima).
A sneg, pa sneg ce sigurno opet pasti i temeperatura ce sigurno na 0 i -...
PS: Imate i nocno kao opciju ako radi celom duzine Poljica a verovatno da hoce..
BTW skijali smo ama bas svuda van staza..steglo je ono sto je otopilo u proslom + naletu, pa napalo malo svezeg snega..taman da najnormalnije skijas i seces bez klizanja i najvaznije guzve..

lexinho021
18.02.2021, 13:02
Ne razumem za sta ce ti -20?? Osim toga, posle 10.februara na nasim planinama, ukljucujuci Jahorinu, nerealno je ocekivati -20.
Moj CupOfTea je noc na -5do -8, dnevna -5 do 5, radni dan (3 dana), mart, sunce i vetar do 10 m/s i tako cu i gledati da napravim bar 2 puta, ako planina bude iole prazna.

Hallo na koliko si od jah kad ti nije tesko da vozis za dan - dva skijanja? Offtopic pitanje

Hvala na izvestaju 👍

hallo
18.02.2021, 13:05
Hallo na koliko si od jah kad ti nije tesko da vozis za dan - dva skijanja? Offtopic pitanje

Hvala na izvestaju 
178km, 3-3h i 15min voznje uz pauzu, obaveznu, kod pekare na izlazu iz Mokrog.
Sa druge strane, da nije ljubavi prema skijanju ne bi mi palo na pamet...sad se prisetih pre 3-4 godine me zasvrbele skije u martu nekako, na Jah slabo snega bilo, kamenje po stazama i okrenem sa jos 2 loodaka na dan na Kopaonik..4h i 20min voznje u jednom pravcu..pa ti vidi..
Napomena: Do 2010.god NIKADA na skije nisam stao!! Da bih sad sa 50 god skijao relativno obezbedjen od povreda, bicikl godisnje cca 4k km uz brdo sto vise mogu, i setanja po planinama i brdima cca 1k km godisnje. Teretane i sl ne posecujem, imam averziju prema takvom nacinu vezbanja.

lexinho021
18.02.2021, 13:27
Svaka cast na entuzijazmu, za postovanje!

Ja sam na 120km dalje u odnosu na tebe, al mi je muka kretati na put na manje od 3 dana

hallo
18.02.2021, 13:56
Ko zeli moze pogledati video sa staze sa prve zice od juce i sam zakljuciti o stanju. Video NIJE moj ali odlican!

https://www.instagram.com/tv/CLYz5OQF8LV/?igshid=nep84iqxlm9m

marbik
18.02.2021, 16:31
Ne razumem za sta ce ti -20?? Osim toga, posle 10.februara na nasim planinama, ukljucujuci Jahorinu, nerealno je ocekivati -20.
Moj CupOfTea je noc na -5do -8, dnevna -5 do 5, radni dan (3 dana), mart, sunce i vetar do 10 m/s i tako cu i gledati da napravim bar 2 puta, ako planina bude iole prazna.

Uopste nisam rekao da mi treba -20 vec je bilo poredjenje da je bolje skijati na jakom minusu nego plusu zbog gore navedenih razloga. Naravno da metar snega ne moze otopiti za 2 nedelje, niko to nije rekao, ali imam dovoljno iskustva da znam posle 2 nedelje plusa po 10 stepeni, kvalitetnog skijanja vise nema. Jedino ako bude neko zahladjenje pa stabilizuje stvari.

hallo
18.02.2021, 17:57
Uopste nisam rekao da mi treba -20 vec je bilo poredjenje da je bolje skijati na jakom minusu nego plusu zbog gore navedenih razloga. Naravno da metar snega ne moze otopiti za 2 nedelje, niko to nije rekao, ali imam dovoljno iskustva da znam posle 2 nedelje plusa po 10 stepeni, kvalitetnog skijanja vise nema. Jedino ako bude neko zahladjenje pa stabilizuje stvari.
Sve jasno..a ja sam samo rekao, sve u svoje vreme..25 februara na Jahorini SIGURNO nece biti -20, skijanja ODLICNOG ce biti, ali tesko pogoditi na 15 dana u napred tacno, 2 nedelje na +10 SIGURNO nece biti. Opet ko voli da skija, moze skijati i na +15 da mu bude dobro..sve je to nama u glavama sta je to "neophodno" da nesto bude "dobro"...meni je dobro i odlicno kad god odem skijati..zdravi bili.

marbik
18.02.2021, 22:04
Dobro to je sad vec individualna stvar sta ko voli. Mozda se i promeni, za sad stoji na par prognoza jak plus od ponedeljka, sve preko 10, mada dobro sto je nocu minus makar. Videcemo, nadamo se svi makar malom zahladenju.

Grazer
19.02.2021, 13:17
Preko kog sajt ili platforme prative live stanje temperature na Jahorini? Interesuje me da znam koja je tacna temperatura trenutno na Jahorini?

stekan
19.02.2021, 13:20
Za sva skijališta: https://www.snow-forecast.com/resorts/Jahorina/6day/mid

hallo
19.02.2021, 14:25
Preko kog sajt ili platforme prative live stanje temperature na Jahorini? Interesuje me da znam koja je tacna temperatura trenutno na Jahorini?
https://www.jahorina.org/info/vrijeme.php
https://jahorinaprestige.com/vremenska-prognoza-jahorina-jahorina-vrijeme-trenutno-vrijeme-na-jahorini/
https://www.yr.no/en/forecast/daily-table/2-3198937/Bosnia%20and%20Herzegovina/Jahorina
Ukrstim pa pogadjam..za sada 90% uspesnosti..

drotoš
19.02.2021, 14:54
Sajt koji je stekan okačio je merodavan i 90% tačan, ne zbog temperature nego zbog vetra!!! Jako je bitno za koju nadmorsku visinu se prognoza odnosi, veoma često na Poljicama pada kiša a na Ogorjelici sneg.

Grazer
19.02.2021, 15:42
Za sva skijališta: https://www.snow-forecast.com/resorts/Jahorina/6day/mid

Znam za ove vremenske ali mene interesuje live info, ne ovo predvidjanje. Zelim da znam koliko je stvarno, u ovom trenu gore?

Na snow forecastu kaze da je maksimalna dnevna danas na Jahorini do 4 C. Odem na Termag web cam i gore u uglu stoji da je trenunto 7 C gore. Na oc-jahorina kazu da je trenutna 2 C. Ko koga ovde za******?

P.S. Gledam sad sve ove sajtove sto je @hallo postavio, na svima kazu da do kraja februara nema pada temperatura. Cjelu sledecu sedmicu maksimalna dnevna ide do 10 C.

stekan
19.02.2021, 16:19
Pa normalno da različiti termometri različito pokazuju, jer su na različitim lokacijama. Jedino je relevantno mjerenje u hidrometeorološkim kućicama (udaljeni od objekata koji se griju, nisu na suncu...). Ako takva kućica i postoji na Jahorini, ne vjerujem da neko tu temperaturu prikazuje na webu.

hallo
19.02.2021, 16:50
Pa normalno da različiti termometri različito pokazuju, jer su na različitim lokacijama. Jedino je relevantno mjerenje u hidrometeorološkim kućicama (udaljeni od objekata koji se griju, nisu na suncu...). Ako takva kućica i postoji na Jahorini, ne vjerujem da neko tu temperaturu prikazuje na webu.
Naravno da postoji meteorolska stanica, a nova je neposredno iznad sestoseda na Ogorijelici. Podatke ocitane iz nekog razloga nemaju niti na RHMZRS
https://rhmzrs.com/meteorologija/meteorolosko-bdenje/aktuelni-podaci/trenutne-temperature/
Koliko sam ja upoznat, trenutne aktuelne podatke sa meteo stanice na Jahorini ocitavaju na jahorina.org od novembra 2012.godine i prikazuju u realnom vremenu na stranici
https://www.jahorina.org/info/vrijeme.php
A ispod stanja i prognoze na datoj stranici imate kratak opis o svemu ovome.

drotoš
19.02.2021, 17:58
Grazer, koja je razlika između +2 i +4 C, ne shvatam zašto je to toliko bitno? Sneg se topi već na 0 C ali je ovo planina a ne dolina. Misliš da će sledeće nedelje zbog plusa da se otopi sav sneg? Uz nisku vlažnost vazduha i noćnu temperaturu u minusu bez jugovine neće se mnogo toga promeniti. Uz dobru pripremu staza snežni pokrivač može da opadne sa 85 na 50 cm ali će još uvek biti uslova za dobro skijanje.

Grazer
22.02.2021, 09:17
Grazer, koja je razlika između +2 i +4 C, ne shvatam zašto je to toliko bitno? Sneg se topi već na 0 C ali je ovo planina a ne dolina. Misliš da će sledeće nedelje zbog plusa da se otopi sav sneg? Uz nisku vlažnost vazduha i noćnu temperaturu u minusu bez jugovine neće se mnogo toga promeniti. Uz dobru pripremu staza snežni pokrivač može da opadne sa 85 na 50 cm ali će još uvek biti uslova za dobro skijanje.
Vidim na oc jahorina da je za ovaj vikend "nestalo" skoro 20cm snjega a dnevne nisu isle preko 5 a nocne su bile u minusu. Ovu sedmicu idu preko 10 a nocne ostaju u plusu. :( Rekao bih da je moja briga osnovana posto sam planirao prvu sedmicu marta gore

hallo
22.02.2021, 09:39
Vidim na oc jahorina da je za ovaj vikend "nestalo" skoro 20cm snjega a dnevne nisu isle preko 5 a nocne su bile u minusu. Ovu sedmicu idu preko 10 a nocne ostaju u plusu. :( Rekao bih da je moja briga osnovana posto sam planirao prvu sedmicu marta gore
Ja stvarno ne razumem sta jos da ti se objasni.."merac" snega u realnom vremenu
17930
https://www.jahorina.org/info/webcam-jahorina.php
Trenutni meteorolski podatci
1793117932
https://www.jahorina.org/info/vrijeme.php
Nema Juga, pritisak OK, vlaznost OK od subote zahladjenje.

hallo
03.03.2021, 09:55
Od 01.marta cene ski pasa su manje za 10% po cenovniku OC-Jahorina!
08.marta BESPLATAN ski pass za Dame!!
17938

YIBLEX
08.03.2021, 10:53
Trebao bi da budem na Jaorni od cetvrtka do nedelje pa ako moze mala asistencija koji ste cesto gore. Kakvi su uslovi gore i kako ce biti po vama u tom periodu.. razmislajm dal da hvatam i cetvrtak za skijanje...i zanima me jos jel svi lokali rade normalno, tj i u unutra do 22h?

bobo
08.03.2021, 11:07
Dok nekom ne smrkne , drugom ne svane - tako bih ja opisao ovu sezonu na Jahorini. Neko je ovde lud, ili mi u Bosni (i Srbiji) ili ostatak Evrope koji ima zatvorena ili limitirano otvorena skijališta. Na Jahorini sve radi i to radi dobro, snijega ima dovoljno, staze se drže odlično, vrijeme je povoljno za smuk i stabilno, idila. Ko hoće da skija, i to dobro da skija, može to da radi na Jahorini. Dalo bi se tu naći zamjerki ali neću sada da mračim, odradio sam odličan vikend (uprkos teškoj magli u subotu) pa neka post ostane pozitivan do kraja. Bilo je dosta ljudi ali generalno bez gužve na liftovima, staze su se držale pristojno, ako ostane bez juga i kiše biće još 20 dana skijanja bez ikakvih problema.

hallo
09.03.2021, 09:24
08.mart
Prosto i jednostavno receno-TOP skijanje.
Staze su u odlicnom stanju (ocigledno debela podloga nabijena), guzva se (konacno) smanjila u smestajima, nocni minusi i blagi + preko dana bez juga uz najavljeni sneg uz dobru vremensku prognozu za naredni period, misljenja sam da ce bar 20 dana biti dobrog skijanja pa iskoristite.
Licno ne ulazim u zatvorene prostore gde postoji guzva tako da info o nocnom zivotu ne mogu dati.
17940

YIBLEX
09.03.2021, 09:32
Drugari,hvala na informacijama. Radujem se ponovnom dolasku na Jahorinu, i drago mi je sto je svanulo sto kaze Bobo. Drago mi je da se centar razvija i radi na poboljsanju uslova za skijanje. Pre dve godine sam bio prijatno iznenadjen napretkom, nadam se da ce i sad biti tako.

hallo
11.03.2021, 14:30
Dan iz skijaskih snova...cca 30cm prsica, nema guzve temp oko 0...uhhhhh..
17942

Grazer
15.03.2021, 08:59
Zna li se kad je u planu na Jahorini zatvaranje sezone? Ovaj snjeg sto pada obecava idealne uslove za skijanje, sad je do njih da vidimo do kada planiraju da nam to dozvole

hallo
15.03.2021, 18:28
"Popust od 40% na ski karte u kombinaciji sa novim snijegom je dobitna kombinacija za kraj mjeseca marta. Popust važi za 4-dnevnu D+N, 3-dnevnu D+N, 2-dnevnu D+N, dnevnu D+N ski kartu u terminu od 25. do 28. marta!"
17943
17944
17945
17946

drotoš
15.03.2021, 18:50
Šta radi od liftova? Ko će da ode kada liftovi ne rade ... masa ljudi je nezadovoljna a snega kao u priči. Šteta, možda jednodnevno skijanje ko može, za duže, mrka kapa.

hallo
15.03.2021, 18:55
Ja cu svakako na dan jos 2-3 puta,ali cu verovatno iskoristiti i najavljeni Promo vikend..kad malo sneg zastane i staze natabaju i sunce se pomoli..a sta bude radilo to je..meni dobro, jer na skijanje odlazim jer ga voLem i nedozvoljavam da mi nesto zasmeta...
Bistrica ima mesta, cena je 38km polupansion,parking zaracunat u cenu (inace 14km dnevno)...popust na ski pass...snega koliko hoces..maloli je na ovu Krizu??

stekan
15.03.2021, 19:35
...cena je 38km polupansion,parking zaracunat u cenu (inace 14km dnevno)...
38KM ili 38€ ? Nešto mi prejeftino 38KM.

hallo
15.03.2021, 19:42
38KM ili 38€ ? Nešto mi prejeftino 38KM.
38 KM..tako sam dobio info, nisam jos LICNO proverio..sutra proverim i javim.
BTW, ponudu imam za PP na drugom mestu 25EUR u blizini Bistrice.
:cug:

ExBaker
15.03.2021, 23:22
To je za DŽ stvarno. Javljaj jer sam i ja zainteresovan.

Grazer
16.03.2021, 09:23
"Popust od 40% na ski karte u kombinaciji sa novim snijegom je dobitna kombinacija za kraj mjeseca marta. Popust važi za 4-dnevnu D+N, 3-dnevnu D+N, 2-dnevnu D+N, dnevnu D+N ski kartu u terminu od 25. do 28. marta!"
17943

Trebalo bi iskorisitit ovaj popust za dvodnevno skijanje ali bojim se da necu biti jedini koji ce doci na ovu ideju pa bi mogla biti nenormalna guzva gore za taj vikend

hallo
16.03.2021, 09:34
38 KM..tako sam dobio info, nisam jos LICNO proverio..sutra proverim i javim.
BTW, ponudu imam za PP na drugom mestu 25EUR u blizini Bistrice.
:cug:
Ponavlja se se ono staro..glasine su glasine..uporavo zvao Licno.
1. Nisu sigurni da ce Bistrica raditi jer je PRAZNA!
2. PP je 43eur a nocenje sa doruckom 33eur

Grazer
16.03.2021, 09:40
Šta radi od liftova? Ko će da ode kada liftovi ne rade ... masa ljudi je nezadovoljna a snega kao u priči. Šteta, možda jednodnevno skijanje ko može, za duže, mrka kapa.
Ocigledno nema ljudi na planini pa gledaju da maksimalno ustede. Nocno ima samo vikendom a pracu vise ni ne pale, samo poljice i gondola. Ponekad ukljuce ogorjelicu i to je to. Bas steta

stekan
16.03.2021, 09:59
Ocigledno nema ljudi na planini pa gledaju da maksimalno ustede. Nocno ima samo vikendom a pracu vise ni ne pale, samo poljice i gondola. Ponekad ukljuce ogorjelicu i to je to. Bas steta

U tome je razlika u odnosu na zapad. Sjećam se prije više godina da smo u aprilu skijali ja i supruga na Turracheru i rijetko kad smo sreli još kojeg skijaša na stazama. Ali sve žice su se vrtile prazne, jer ako je bar jedan skijaš platio kartu, platio je za sve žice.

hallo
16.03.2021, 10:04
U tome je razlika u odnosu na zapad. Sjećam se prije više godina da smo u aprilu skijali ja i supruga na Turracheru i rijetko kad smo sreli još kojeg skijaša na stazama. Ali sve žice su se vrtile prazne, jer ako je bar jedan skijaš platio kartu, platio je za sve žice.
Vazda mozemo isto vrteti, ali se ic promeniti nece...i na Kopaoniku je isto...eno Gondolu pogasili pa sad ko je u Brzecu mora autom na staze..jbg..tako da gledam da iskoristim ono sto se nudi..

stekan
16.03.2021, 10:37
...tako da gledam da iskoristim ono sto se nudi..

A ja se nadam da ću početkom aprila moći doći na Jahorinu i da će bar nešto od žica raditi. Da otvorim sezonu, kad već nisam do sada.

hallo
16.03.2021, 10:43
A ja se nadam da ću početkom aprila moći doći na Jahorinu i da će bar nešto od žica raditi. Da otvorim sezonu, kad već nisam do sada.
Javi kad odlucis i eto i mene na krusku i pivo..

stekan
16.03.2021, 10:46
Javi kad odlucis i eto i mene na krusku i pivo..

Dogovoreno.:dziveli:

CrazyKong
16.03.2021, 17:21
BTW, ponudu imam za PP na drugom mestu 25EUR u blizini Bistrice.
:cug:

Pa podeli i sa nama ako nije tajna.
Ili na PP ako ne zelis da reklamiras.

gevara
16.03.2021, 17:27
За Јахорину бих додао да је прије неколико дана гондола радила иако је на званичној страници писало да не ради. Транзиција је у току, грешке се догађају, надајмо се да ће их бити што мање...

hallo
16.03.2021, 18:30
Pa podeli i sa nama ako nije tajna.
Ili na PP ako ne zelis da reklamiras.
Sorry, ponuda je za mene LICNO...nisam trebao ni pisati..jbg..

hallo
18.03.2021, 11:29
Staze i liftovi u pogonu danas, a tako ocekujte i u narednom periodu..eventualno Skocine (Praca) za vikend da ipak bude radila jer snega ima cca 1,5m a nagurace i na 2m preko vikenda verovatno, ali skijasa nema pa, u skladu sa "politikom" OC Jahorina u zadnjih 20 godina (koliko ja idem) koja je i pored svih poboljsanja i napretka KONSTANTA nepromenljiva, liftovi se gase, staze ne tabaju jer smestaji nisu puni. Jbg...tako je kako je ..
17949
17950
17951

hallo
18.03.2021, 12:16
Recap skipassa za naredni period.
Moram biti posten i sa ove strane, na Jahorini se moze skijati za relativno male novce jos uvek..malo proberete...
Od 21.mrta je Post sezona po cenovniku OC Jahorina te shodno tome, a i promo vikendu , mozete recimo:
-Ponedeljak i Sreda 30% popusta na ski karte na Petrol pumpama... 45KM-30%=31,5KM x 62din=1950din
-Promo vikend 24-28.03 -40% na aktuelni cenovnik (recimo 2-dnevni sa nocnim skijanjem 100KM-40%=60KM x62din=3700din)
Ako uzmemo u obzir i cene goriva u Republici Srpskoj (cca 35din/l jeftinije), zaista se moze u martu lepo skijati na Jahorini za neke manje novce.
17952

drotoš
18.03.2021, 13:07
Potpuno se slažem sa tobom ali većinu na forumu ne zanima dnevno ili dvodnevno skijanje već 7-dnevno. Iskreno, da je džabe ski pas ne bi došao na jedan dan, čak i da neko dođe po mene (440 km u jednom pravcu). Drugo ali je datum post sezone, od 22. marta!!! Ove godine ima snega kao u priči ali u nazad x godina nikada nije bilo ovoliko snega, početak marta je već bio kritičan a ne 18. mart. Iz iskustva imam mišljenje da je mart ubedljivo najlepši mesec za skijanje i sigurno moje mišljenje dele i drugi. Greška i Kopaonika i Jahorine je gašenje žica pre vremena i to je u stvari naš mentalitet. Došao bih sutra ali hoću da sve radi zato što ima 2 metra snega.
Ti si na 170 km i treba da odeš i da uživaš pošto će kvalitetnog skijanja još biti.

hallo
18.03.2021, 19:16
Potpuno se slažem sa tobom ali većinu na forumu ne zanima dnevno ili dvodnevno skijanje već 7-dnevno. Iskreno, da je džabe ski pas ne bi došao na jedan dan, čak i da neko dođe po mene (440 km u jednom pravcu). Drugo ali je datum post sezone, od 22. marta!!! Ove godine ima snega kao u priči ali u nazad x godina nikada nije bilo ovoliko snega, početak marta je već bio kritičan a ne 18. mart. Iz iskustva imam mišljenje da je mart ubedljivo najlepši mesec za skijanje i sigurno moje mišljenje dele i drugi. Greška i Kopaonika i Jahorine je gašenje žica pre vremena i to je u stvari naš mentalitet. Došao bih sutra ali hoću da sve radi zato što ima 2 metra snega.
Ti si na 170 km i treba da odeš i da uživaš pošto će kvalitetnog skijanja još biti.
Evo recimo 5 dana sa ovim Promo vikendom
Sreda na Petrol pummpi 31,5KM Cetvrtak-Nedelja 4ro dnevna 140KM-40%=84KM....ukupno 5 dana ski pass 115,5KM x62din=7160din
Sreda na Petrol pumpi 31,5KM Cetvrtak-Nedelja 4ro dnevna sa nocnim 185KM-40%=111KM........................142,5KM x62din=8835din
Mislim da bi trebali iskoristiti...za ove novce nema skijanja nigde a snega,hvala je Bogu, kao u prici.

gevara
18.03.2021, 23:03
Ако ја добро разумијем промоцију, важи само за дневно-ноћне ски карте.

hallo
19.03.2021, 00:17
Ако ја добро разумијем промоцију, важи само за дневно-ноћне ски карте.Prevideh iZvinjavam se...dakle vazi racunica u drugom delu..5 dana skijanja sa 4 nocna cca 8835,00din(142,5KM).

hallo
19.03.2021, 15:06
A evo i SkiBus ponude za prvu nedelju aprila
PROMOTIVNA CENA ARANŽMANA - DVA JAVORA APRILSKI PETODNEVNI SPECIJAL(paket uključuje 5 noćenja u izabranim sobama i apartmanima i 5-dnevni skipas) iznosi po osobi:
- Za smeštaj u 1/6 apartmanima: 89 evra.
- Za smeštaj u 1/5 apartmanima: 99 evra.
- Za smeštaj u 1/5 sobama: 95 evra.
- Za smeštaj u 1/4 sobama: 105 evra.
- Za smeštaj u 1/3 sobama: 115 evra.
- Za smeštaj u 1/2 sobama: 125 evra.
http://www.skibus.rs/aranzmani/srbija-i-bih/jahorina/Petodnevno-APRILSKO-skijanje-na-Jahorini-02-07-april-2021/?fbclid=IwAR1_7ZRqBM6SmQ9LKUQlKyKY7FNCXqJgwNuMdz-MLvyfbDzI-3R37t94za4

stekan
21.03.2021, 15:59
Donio je danas odluku da se skijališta u Republici Srpskoj zatvaraju na 7 dana. Zatvara se još koještošta, ne samo skijališta.

hallo
21.03.2021, 16:23
Donio je danas odluku da se skijališta u Republici Srpskoj zatvaraju na 7 dana. Zatvara se još koještošta, ne samo skijališta.Pih...no sto je tu je..ako otvore posle 7 dana, mada mislim da nece, odmah u auto u voziii..
Malo je bljak zatvarati skijaliste koje je prazno odn skija lokalno stanovnistvo ali tako je svuda..kao nesto rade..

hallo
28.03.2021, 16:03
Pih...no sto je tu je..ako otvore posle 7 dana, mada mislim da nece, odmah u auto u voziii..
Malo je bljak zatvarati skijaliste koje je prazno odn skija lokalno stanovnistvo ali tako je svuda..kao nesto rade..
Jos 7 dana zatvorenog skijalista...kako sam i pretpostavio, prosto nema zainteresovanih strana kod OC-a i vlasnika smestaja na Jahorini da se skijaliste otvara a Vlada RS(kao vlasnik OC-a) to obnaroduje kao protiepidemijsku meru...do boljih vremena za ovu zimu izgleda KRAJ.
:cug:

Grazer
29.03.2021, 08:59
Jahorina je zavrsila za ovu sezonu, ne verujem da ce vise otvarati

hallo
15.04.2021, 12:53
S obzirom na 1,3m snega, najavljeni - i nove padavine, Kopaonik zatvara 18.aprila sezonu, a u smislu dosadasnjeg ponasanja menadzmenta, odn direktora OC Jahorina gdina Ljevanica (ex direktora Skijalista Kopaonik) PRVI u Europi otvramo ZADNJI zatvaramo, tipujem da ce otvoriti Jahorinu nedelju dana posle Kopa da radi i da ce zvanicno zatvaranje biti POSLE Kopaonika, odn posle 18.aprila.
Pratite desavanja pa mozda ulovite neko spustanje na Jahorini.

stekan
15.04.2021, 17:23
...tipujem da ce otvoriti Jahorinu nedelju dana posle Kopa da radi i da ce zvanicno zatvaranje biti POSLE Kopaonika, odn posle 18.aprila...

To bi samo bio dokaz sprege politike, KLiznog štaba i uprave OC.

hallo
15.04.2021, 19:28
To bi samo bio dokaz sprege politike, KLiznog štaba i uprave OC.
U 2 piva?? Xexexexex

wlad
15.04.2021, 20:14
99% da će Kopaonik raditi i za Uskrs / 1 maj to su radili i ranijih godina kada ima snega, otvore 2 staze za one koji su na planini....

hallo
15.04.2021, 20:19
99% da će Kopaonik raditi i za Uskrs / 1 maj to su radili i ranijih godina kada ima snega, otvore 2 staze za one koji su na planini....Onda ce jahorina raditi 06.maja...ciji je duzi?[emoji1787][emoji1787]

hallo
23.04.2021, 10:47
"Dragi skijaši,

Naš ski centar ponovo kreće sa radom od subote, 24. aprila i u planu je da skijanje bude organizovano u dane praznika, sve do 5. maja. U navedenom terminu će važiti popust od 70% na poludnevne i dnevne ski karte. Planirano je da u pogonu budu šestosjed Poljice kao i lift sidro Poljice, u terminu od 9:00 do 16:00 časova. U istom terminu će raditi i prodajno mjesto Poljice. U prethodnom periodu u funkciji je bio sistem osnježavanja kada god su to vremenski uslovi dozvoljavali, ski staze su dobro pripremljene sa više od 90 cm utabanog snijega. Olimpijski bar na vrhu planine će takođe biti dostupan za predah i opuštanje u planinskom ambijentu.
https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t87/1/16/1f340.pngUživaj u proljetnom skijanju"
17997

stekan
23.04.2021, 11:49
Nema više korone? Baš su me naljutili. Zatvrorili skijalište prije mog godišnjeg odmora i čekali da odmor protekne da opet otvore.

hallo
23.04.2021, 12:20
Nema više korone? Baš su me naljutili. Zatvrorili skijalište prije mog godišnjeg odmora i čekali da odmor protekne da opet otvore.
DakleM nista od moga piva posteno osvojenog?? Pih..
Rekoh ti...znam kako disu ...i OC i vlasnici smestaja... da stvarno hoce omoguciti skijanje, pustili bi i Ogorijelicu sa Gondolom, ali ovo je samo PRVI u Europi otvorili ZADNJI zatvorili...

stekan
23.04.2021, 12:25
... kao niko u novoj istoriji.

hallo
23.04.2021, 13:22
... kao niko u novoj istoriji.
Actually ...Kao NIKO NIKAD DO SADA.....lol
:dontknow::cug::cug:

plageton
26.04.2021, 13:55
И Копаоник је отворен за празнике, и Стара планина. И Златибор, мада ми није јасно да ли стазе тамо су отворене или нису.

hallo
26.04.2021, 16:26
И Копаоник је отворен за празнике, и Стара планина. И Златибор, мада ми није јасно да ли стазе тамо су отворене или нису.
Istina ali do 04.maja a Jahorina, snagom volje OC-a cak do 05.maja!!!!

drotoš
06.05.2021, 12:33
Najzad je zatvorena skijaška sezona uz naj rezultate ...

stekan
06.05.2021, 14:06
Najzad je zatvorena skijaška sezona uz naj rezultate ...

Evo prošlogodišnjih rezultata: https://www.blberza.com/pages/DocView.aspx?id=91776
Juče slučajno naletih na ovo.

Grazer
11.05.2021, 08:47
Ova prica o najuspjesnijoj sezoni u istoriji je stvarno previse. Tacno vidis da ih politicari vode. Toliko lazu da vec i sami pocinju vjerovati u sve sto kazu

Grazer
11.05.2021, 08:49
Ima li ige na internetu neka dokumentacija vezana za ovo https://www.skijanje.rs/vesti/jahorina-nakon-uspesne-sezone-krece-realizacija-novih-projekata/?

Da se vidi gde ce ici te nove zice i staze? Jel to planiraju za sledecu sezonu imati spremno?

wlad
11.05.2021, 11:53
„Hteo bih da se zahvalim svim gostima Jahorine koji su nam ukazali poverenje i tokom ove zimske sezone i već sada da najavim nove investicije i projekte koji su planirani za sljedeću zimsku sezonu. Nestrpljivi smo da realizujemo sve planirano što će sigurno doprinieti još većem zadovoljstvu naših gostiju što za nas predstavlja najveći uspeh i podstrek za nove olimpijske podvige“, dodao je Ljevnaić.

stekan
11.05.2021, 12:15
Ova prica o najuspjesnijoj sezoni u istoriji je stvarno previse. Tacno vidis da ih politicari vode. Toliko lazu da vec i sami pocinju vjerovati u sve sto kazu

Nemoj tako. Zar nisi vidio koliko su prirodnog snijega obezbijedili u prethodnoj sezoni? Ne može to svako.:sm004:

donthinktwice
12.05.2021, 09:49
Ja nemam sumnje da su finansijski rezultati bili odlicni.

Dugacka sezona, cene nikad vise, gostiju puno (konkurencija na zapadu nula, na istoku jadna)...

Milos011
12.05.2021, 13:23
Ne znam čemu ovakvi maliciozni komentari. Jahorina je značajno napredovala zadnjih par sezona. Skijalište je neprepoznatljivo u odnosu na ono kako se ranije vodilo i ophodilo, a i na svakom koraku se vidi da se ljudi trude i da su posvećeni poslu (odnos prema skijašima, uređenje staza, sređivanje infrastrukture....)

hallo
12.05.2021, 14:11
Ne znam čemu ovakvi maliciozni komentari. Jahorina je značajno napredovala zadnjih par sezona. Skijalište je neprepoznatljivo u odnosu na ono kako se ranije vodilo i ophodilo, a i na svakom koraku se vidi da se ljudi trude i da su posvećeni poslu (odnos prema skijašima, uređenje staza, sređivanje infrastrukture....)
Sa moje strane, maliciozan sam zato sto je skijaliste radilo u punom kapacitet bez ikakavih kontrola i sprovodjenja mera zastite od Covid19 do 24.marta a onda je, kad su planinu napustili svi ino gosti sa dubokim dzepom, odjednom skijaliste postalo "opasno" po sirenje Covid19. Do 24.marta smestaj je bilo tesko naci a cene su bile i 50% vece nego prethodnih godina. Vanpansionska usluga takodje. I onda, otvara se skijaliste da bi zatvorili 1 dan posle Kopaonika i upisali PRVI otvorili i ZADNJI zatvorili.
nadam se da ce ove godine poceti radove na dodeljenom im skijalistu na Vlasenici (Igrista) jer ono sto jeste neosporno da je skijaliste na Jahorini apslutno napredovalo pa se tome nadam i na Igristu.

stekan
12.05.2021, 15:49
A ja sam ljut na menadžment zato što su zatvorili skijalište taman pred dolazak nekih ino gostiju bez dubokog džepa:sm004:, te isti nisu imali priliku da vide šta je i kako urađeno na Jahorini. Ali, zahvaljujući tome su isti uživali na Bjelašnici.

wlad
12.05.2021, 16:57
Koliko se ja sećam odluku o zatvaranju nije donela OC nego republika tj. republička vlast je donela mere o zatvaranju skijališta na 7+7 dana..

I na kraju zbog toga je Jahorina iza Kopaonika po dužini sezone (J 125 dana, K 142 dana) što je jedino relevantno za skijaše.

hallo
12.05.2021, 18:46
Koliko se ja sećam odluku o zatvaranju nije donela OC nego republika tj. republička vlast je donela mere o zatvaranju skijališta na 7+7 dana..

I na kraju zbog toga je Jahorina iza Kopaonika po dužini sezone (J 125 dana, K 142 dana) što je jedino relevantno za skijaše.
@wlad ja te postujem, ali "..Koliko se ja sećam odluku o zatvaranju nije donela OC nego republika tj. republička vlast je donela mere o zatvaranju skijališta na 7+7 dana.."??? Nismo deca...Skijaliste je u Vlasnistvu Republike Srpske pa tako i SVE odluke idu sa te adrese...a to oko skijaskih dana...zavisi ko i kako broji..xexexex..pogledaj "izvestaj" OC Jahorina..
@stekan bice dana..mada kad razmislim tvoj zivotni status je "Ino" gde god da okrenes??.ja planiram u julu biciklom malo na Jah pa ako si na raspolaganju dela da se vidimo..

gevara
12.05.2021, 19:21
Sa moje strane, maliciozan sam zato sto je skijaliste radilo u punom kapacitet bez ikakavih kontrola i sprovodjenja mera zastite od Covid19 do 24.marta a onda je, kad su planinu napustili svi ino gosti sa dubokim dzepom, odjednom skijaliste postalo "opasno" po sirenje Covid19. Do 24.marta smestaj je bilo tesko naci a cene su bile i 50% vece nego prethodnih godina. Vanpansionska usluga takodje. I onda, otvara se skijaliste da bi zatvorili 1 dan posle Kopaonika i upisali PRVI otvorili i ZADNJI zatvorili.
nadam se da ce ove godine poceti radove na dodeljenom im skijalistu na Vlasenici (Igrista) jer ono sto jeste neosporno da je skijaliste na Jahorini apslutno napredovalo pa se tome nadam i na Igristu.

Било је контрола и мјера заштите...

hallo
12.05.2021, 19:27
Било је контрола и мјера заштите...
Mozda negde u BanjoJ LuKi..daj molim te..to sto ti neko s vremena na vreme kaze da stavis bandanu NIJE mera zastite, a ti pri tome lezis na ledjima drugoga skijasa i jos trojica na tvojim...u kom je to restoranu bilo kontrole mera? Termagu? OlimpBaru? Vucku?
Svakako sto se mene tice sezona je ZAVRSENA i na kraju su se popisali na sve sto su uradili..TACKA>

gevara
12.05.2021, 21:04
Kažem opet, bilo je mjera, a eto dodaću suprotno od "...bez ikakavih kontrola i sprovodjenja mera zastite...".

Uzgred, skijanje na Jahorini nije obavezan odlazak u navedene restorane.