PDA

Pogledati punu verziju : Ima li smisla planirati sledeću sezonu?



bbK1ng
11.07.2020, 13:49
Dobijam već neke ponude za ski opening, ali mi to, bar trenutno, izgleda nerealno.

Interesuje me kako ostali članovi razmišljaju.

stekan
11.07.2020, 14:48
Nada posljednja umire, ali je emigrirala. Imam dva para skija koje još nisam probao, pa živim u nadi.

wlad
12.07.2020, 00:33
Pitanje je da li će, i koji ski centri uopšte raditi, sve naravno zavisi od situacije a niko ne zna kakva će biti.

Ono što je moguće je da se investira u turno opremu :)

Grazer
14.07.2020, 15:40
Ja sam vec bukirao NG na Jahorini. Nadam se da će se normalizovati

Zuba1970
15.07.2020, 09:00
A ja hteo da ucim da skijam. E zivote....:glavaozid

wlad
16.07.2020, 00:42
Nekada se učilo skijanje bez žičara, skije na rame i udri ;)

Zuba1970
16.07.2020, 21:32
Verovatno u vreme kada sam ja bio klinac. :)

gevara
17.07.2020, 22:50
Nekada se učilo skijanje bez žičara, skije na rame i udri ;)

Па ја, био си и "ратрак" и скијаш ;).

Extreme
10.08.2020, 22:05
Ski sezona je vec pocela. Stelvio i Hintertux uveliko rade. Veliki ski centri se temeljno spremaju za primenu novih zastitnih mera za prestojecu zimu u skladu sa zdravstvenom situacijom. Velike su to pare da bi se ponovio proletnji scenarijo. Skijanja ce sigurno biti. E sad, da li cemo mi moci da izadjemo iz zemlje to je pravo pitanje.

wlad
12.08.2020, 11:12
Pitanje je koliko ljudi će biti spremno da putuje u inostranstvo na skijanje dok se ne pronađe vakcina i/ili lek. Putno zdravstveno osiguranje ne pokriva lečenje od koronavirusa, tako da ako se neko zarazi "napolje" i završi na lečenju sve to mora platiti iz svog "džepa" - što uopšte nije naivna cifra... Ovo naravno važi i sada u letnjoj sezoni, samo što dosta ljudi nije svesno toga..

Milos011
17.08.2020, 10:47
Pitanje je koliko ljudi će biti spremno da putuje u inostranstvo na skijanje dok se ne pronađe vakcina i/ili lek. Putno zdravstveno osiguranje ne pokriva lečenje od koronavirusa, tako da ako se neko zarazi "napolje" i završi na lečenju sve to mora platiti iz svog "džepa" - što uopšte nije naivna cifra... Ovo naravno važi i sada u letnjoj sezoni, samo što dosta ljudi nije svesno toga..

Ja sam pre dve nedelje uplatio putno zdravstveno osiguranje koje je pokrivalo i lečenje od COVID-a. Da ne reklamiram... ali poznata osiguravajuća kuća u Srbiji.17730

wlad
17.08.2020, 10:54
U pravu si Milos011, uvedena je dodatna doplata za covid19, ranije je nije bilo pa je postojao ozbiljan problem..

hallo
26.09.2020, 13:41
Austrija
"Austrijska vlada predstavila je danas mere koje će biti primenjene u zimskom turizmu u skijaškim centrima Austrije."Uživanje u skijanju - da, ali bez 'apre skija", poručio je kancelar Sebastijan Kurc.
On je kazao da mnogi ljudi ne veruju i dalje da je broj zaraženih veliki, čemu treba stati na put, posebno se osvrćući na Beč.
"Ne radi se samo o zdravlju građana, već i o radnim mestima", poručio je on.
Ministarka turizma Elizabet Kestinger naglasila je da će piće i jela morati da se jedu na otvorenom, i to sedeći.
Prema usvojenim merama, nema ograničenja broja ljudi po gondoli, ali u njima važi obaveza nošenja maski kao u javnom prevozu..."
IZVOR: https://www.b92.net/putovanja/vesti.php?yyyy=2020&mm=09&dd=24&nav_id=1737438&fbclid=IwAR1Jn7hvklhyMy-X-M5hD268z-BTYfnTNPGhjDk4ShFLsiSAoJNAA9RcT_k

hallo
01.11.2020, 23:17
"Switzerland ignores rising cases – and reopens its ski resorts

Despite one of Europe's highest case rates, Switzerland is keen to keep the slopes open"

https://www.telegraph.co.uk/travel/ski/articles/swiss-ski-resorts-remain-open-despite-lockdown-in-europe/amp/

Grazer
24.11.2020, 22:39
Ako cemo gledati po kolicini neaktivnosti forumasa, mozemo zakljuciti da je nadolazeca sezona propala. Gde su svi, planiraju li se skijanja ove sezone? Mozda ne inostrantsvo ali Kop i Jahorina su tu.
Ili ne?

Tadija_91
24.11.2020, 23:27
Da :D

nebojan
25.11.2020, 10:33
Planiramo :) Samo čekamo da vidimo kakvo će biti stanje, kakva će biti zima i sve to... Ali da, osetno je manje poruka na forumu :/

hallo
25.11.2020, 11:11
Moj plan za ovu sezonu: Jahorina, Bjelasnica, Kopaonik, Stara Planina i kao kruna svega konacno Brezovica. Samo zdravlja, a ostalo cemo se snaci.
PS: Po broju pregleda postova u delu Foruma Jahorina i Bijelasnica, recimo, samo komentari izostaju...interesovanja ima. I na drugim Forumima slicnog tipa je slicna, cak i "gora" situacija...cak i Vlasnici Foruma gube energiju odrzavati ih "zivim".
:dziveli:

wlad
25.11.2020, 13:08
Tim pre zbog ove situacije nema šta da se planira :) verovatno većina razmišlja samo o “domaćim” skijalištima a tu nema šta specijalno da se radi unapred... Eventualno da se uzme unapred ski pas zbog popusta, malo ljudi rezerviše unapred i zato će i biti mesta u smeštajima.....

Ja verujem da kada krenu fotografije sa skijanja da se “šeruju” da će i “groznica” da proradi :)

Naravno, ko je preležao “koronu” na vreme pred sezonu ima prednost ;)

ski-shkomi
25.11.2020, 19:43
S obzirom da raspust krece 21og decembra ,svakako ce se ona guzva iz februara preseliti u decembar.Tu dolaze i novogodisnji praznici ali videcemo kakvo ce biti stanje sa snegom...

Grazer
25.11.2020, 19:57
Danas gledam da je Macron najavio lock down od 15.12. koji podrazumjeva i Francuska skijalista. Francuski hotelijeri traze da se ovo prenese i na celu EU. Austrijanci prete tuzbama.
Po BL sto sam u kontaktu s ljudima, svi planiraju na Jahorinu i Kop, pocev vec sad od ski openinga. Bl ski klubovi i skole sporta planiraju akciju Hop na Kop od 10.01-17.01. Sve Bl ski skole idu tada gore. Po nekoj slobodnoj procjeni, to je oko 200tinjak ljudi. Treba izbjegavati Kopaonik u tom terminu.
Ima i par entuzijasta koji pricaju da ce na Kranjsku Goru.

Pre par dana sam sredjivao smjestaj na Jahorini, kazu u Vucku ima smjestaja slobodno koliko hocete. Iskreno se nadam kad budem bio gore da ce hotel biti prazan. Osecacu se sigurnije :)

donthinktwice
26.11.2020, 08:56
Da, juce Macron rece "Impossible to open the ski resorts for the Christmas holidays"
U Austriju i Italiju svakako ni ne mozemo da putujemo turisticki... U Sloveniju mozemo uz negativan PCR test ne stariji od 48h. Bugari za sada nemaju uslove
Ovde azuriraju informacije o putovanjima:
http://www.mfa.gov.rs/sr/index.php/konzularni-poslovi/putovanja-u-inostranstvo/vesti-za-putovanja-u-inostranstvo/22669-----------covid-19?lang=lat

neo031
26.11.2020, 10:29
S obzirom da raspust krece 21og decembra...

Obzirom da od sledeće nedelje kreću na online režim nastave, mislim da raspust kreće mnogo ranije :sm019: . Što se školaraca tiče mislim da ovog puta neće biti klasične rasput gužve kad god da bude.

neo031
27.11.2020, 11:24
Skijanje u EU definitivno neizvesno...

https://biznis.rs/vesti/neizvesna-praznicna-turisticka-sezona-u-evropi-nemacka-trazi-zatvaranje-skijalista-austija-se-protivi/?fbclid=IwAR3pRiK8biS1R_1e0a5DIn1ZMI6kgKIyZQG9VoC1 u5fLYEUqv0SPbdqv-s8&cli_action=1606472511.308

MadMike82
27.11.2020, 15:23
Ma samo da se ne prelije ovamo...

lexinho021
01.12.2020, 16:19
Skifun objavio danas da bugarska moze do 31.1. skijanje bez pcr testa

hallo
01.12.2020, 16:36
Skifun objavio danas da bugarska moze do 31.1. skijanje bez pcr testa
Ski-bus odavno objavio aranzmane za BiH,Bugarsku i Tursku.

MadMike82
10.12.2020, 09:06
Od juče na Brezovici metar snega.
Popova šapka pola metra.
Jahorina, koliko vidim, dobro stoji, ali se kod nas još uvek ništa ne dešava. Čak se od polovine meseca najavljuje porast temperature.
Nadam se da u novu godinu nećemo ući samo sa veštakom na KG.
A bojali smo se da nam korona ne pokvari sezonu...

lexinho021
10.12.2020, 17:57
Ja vijam negde 5 dana skijanje 22-27. decembar, samo tad mogu dane dobiti... Pratim kop, jahorinu, bansko i borovec, pa gde bude najvise staza otvoreno - tamo idem. Deluje mi da ce morati pcr po povratku iz bugarske po ovim pricama iz medija, tako da se toliko vec ne bih cimao. Pretpostavljam da ce biti mrtva trka jahorina i kop...

MadMike82
10.12.2020, 19:30
Idi na Brezovicu, to je naše, pa ne treba pcr i ima najviše snega.

wlad
10.12.2020, 19:44
Još samo da puste žice na Brezi :dziveli:

lexinho021
10.12.2020, 20:09
Tanka mi je ekipa na off-u, to je problem sa mojom postavom i Brezom 😕

hallo
08.02.2021, 18:22
Italija, Francuska i Austrija najavljuju ponovno otvaranje SkiCentara od 15.februara...

sasacg
08.02.2021, 18:49
Italija, Francuska i Austrija najavljuju ponovno otvaranje SkiCentara od 15.februara...Ski centri u Austriji vec rade. Ne punim kapacitetom, ali otvoreno je :-)

Najveci problem je sto verovatno necemo moci da udjemo ni u jednu od tih zemalja bez PCR, karantina i slicnih zahteva...

wlad
09.02.2021, 09:57
Tako je, u AT odavno rade centri, s' tim da nisu radili hoteli i smeštaji, pa je poseta bila ograničena na dnevne posetioce i lokalce.

Ne znam da li se nešto menjalo, ali je turistička poseta AT/IT nemoguća i sa PCR testom, samo poslovne posete su moguće (tako je bilo ranijih meseci).

hallo
09.02.2021, 13:31
Nisam ni mislio za nas..da ne otvaram novu temu napisah info.
https://www.telegraph.co.uk/travel/ski/news/italy-ski-resorts-set-to-reopen-next-week/

marbik
17.02.2021, 11:43
Eno Livigno otkazase otvaranje i pomerise na 5 mart. A ljudi sredili staze i spremili se.

It is with regret that we communicate, following the ordinance signed by Italian Minister Speranza this evening,
14th February 2021 at 19:00,
the CLOSURE OF THE SKI LIFTS until 05th March 2021.

We are disappointed. We think that the mountain deserves more respect.

Updates will follow

donthinktwice
18.02.2021, 09:32
Ceo Trentino je zatvoren:

First of all, we would like to thank all of those that have followed us since the first days of December with the desire to get back on the ski slopes, and that were ready to book the holidays in our apartments.Unfortunately, the problems caused by COVID did not allow us to be able to provide a precise date for the beginning of the ski season. It was finally decided the opening of the ski area, that should have been on the 17th of February, but inexplicably, Europe with an unmotivated evaluation decided in less than 24hours that Trentino was to be considered a high risk area.Even the Italian government unexpectedly decided, after few hours, that Trentino was to be considered an unsafe area for COVID infections, showing incoherency giving the fact that the ski slopes in Veneto and Lombardia are still open. Based on these updates, yesterday the companies Funivie Marilleva, Folgarida, Madonna di Campiglio and Pinzolo communicated through their websites that the season was to be considered over, that the lifts were not going to open, welcoming all customers to the next season.

marbik
18.02.2021, 11:40
Tuga. Koliko snega i suncanih dana propade.

gio
18.02.2021, 20:03
Italijani su u nedelju uveče saopštili da od sutrašnjeg (tačnije zakazanog za ponedeljak 15.2.)otvaranja nema ništa bar do 5.3.
Ulozili ljudi ogromne pare, spremali se još zimus, letos su razradjivali mere i postupke i ovi im 12 sati pre otvaranja kažu "katanac i dalje". Čitam da će da traže još više para kao naknadu štete jer su dobili (u toj industriji) oko 4.5 milijardi EUR a mislili su da će bar pola sezone da rade. Da li će otvoriti i 5. marta, znaće se verovatno tek tad ali sezona je otišla. Ne znam kako je sad u Švajcarskoj, tamo su neo vreme radili normalno.
Isto ne znam za Austriju, Tirol je trenutno na crnoj listi nekih zemalja. Nemačka je uvela čak da i vozači kamiona koji samo prođu kroz Tirol (i još neke regije i države poput Češke) moraju da imaju negativan pcr na ulasku ne stariji od 48h.
Izgleda mi da ko sledeća sezona neće biti baš laka. A osećam da kad ovo sr prodje, biće nikad toplija zima...

Milos011
19.02.2021, 08:55
A da bude još luđe, u FRA i ITA rade hoteli, a ne rade skijališta.

bbK1ng
19.02.2021, 14:09
Baš čudna sezona. Kad sam otvorio temu u julu sve je izgledalo baš loše, pa onda neka nada u septembru da ide sve u neko blago popuštanje, do ovih poslednjih vesti.

Ovo što u Srbiji rade skijališta je skoro pa neverovatno. Gledajući gužve na openingu, moja žena je samo odmahnula glavom i rekla nema šanse da me vide.
Međutim, ipak smo otišli na 3 (radna) dana u prvoj nedelji februara. Iskreno na žicama i stazama se nisam osećao ugoržen. U kafiće nisam ulazio. Smeštaj (JAT) je poštovao dosta mere. Gosti baš i ne.
Malo mi čudno ovo kukanje na ski centre kao izvor zaraze. Ako je to i tačno (kad bi imali neku statisiku znali bi) onda je to iz kafića. Gledajući ljude koji se ne prdžavaju mera, mislim da njima ne treba Kop da se zaraze.

Mi planiramo da odemo još na Staru planinu (pon-pet) i da spasemo sezonu koliko može.

Kao pusta želja je da uz povoljne okolnosti (vremenski uslovi), uhvatimo Livigno posle 10og aprila kad bude free ski pass. Ako ga uopšte otvore.



Some Leading Resorts Announce They Now Won’t Open This Season - The Whiteroom (snow-forecast.com) (https://www.snow-forecast.com/whiteroom/some-leading-resorts-announce-they-now-wont-open-this-season/)

Some Leading Resorts Announce They Now Won’t Open This Season

https://www.snow-forecast.com/whiteroom/wp-content/uploads/2021/02/Formigal-Skiers.jpg (https://www.snow-forecast.com/whiteroom/some-leading-resorts-announce-they-now-wont-open-this-season/)

Several of Europe’s leading ski areas have announced in the last few days that they won’t be opening at all this season.
Formigal in Spain (pictured above) and Garmisch Partenkirchen in Germany are among resorts saying that even if restrictions are relaxed in time for them to open in spring and there’s still snow on the ground, it is no longer logistically possible for them to prepare their ski centres and open in time.
In a statement the Aramon Group which runs Formigal as well as Panticoa and Cerler said it would never have believed there would be a season with no skiing.
The announcements come after several more European nations extended their lockdowns to keep resorts closed into early March.
Ski areas in Italy expected to be able to open from Monday but were told late on Sunday night that they could not until March at the earliest. The late announcement caused widespread anger, Bardonecchia said it had sold out of tickets for opening day within hours of issuing them and would now issue refunds as quickly as possible.
Austria has announced that hotels will now stay closed “at least” up to Easter and Tirol region now requires skiers to provide a negative coronavirus test result dated within the previous 48 hours in order to ski. This has led Solden ski area to close until further notice. Some others have followed suit, others saying they’ll keep limited terrain open to Easter but probably not later this year.
Ski resorts in France are able to open to tourists but haven’t been allowed to run ski lifts. In Austria resorts are closed to tourists but ski lifts can operate for locals. In Switzerland ski lifts and hotels are open but in all countries visitor numbers are down dramatically.

MadMike82
19.02.2021, 14:15
@bbK1ng kakva je to varijanta sa free ski passom?

bbK1ng
19.02.2021, 14:22
Livigno ima za predsezonu (negde do pred Božić) i kasnu sezonu (od aprila) besplatan ski pass ako bukiras 7 dana u apartmanu ili min 4 dana u hotelu.

Važi samo za neke objekte (imaju oznaku) da učestvuju u programu.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20210219/653972d04d4c4fb20bd325110f413198.jpg

Imaš na linku sve detalje

https://www.livigno.eu/en/holiday-offers/skipass-free

MadMike82
19.02.2021, 14:25
Hvala!

wlad
19.02.2021, 14:26
Danas sam baš gledao live freeride world tour, prvo takmičenje u Andora-i / Ordino Arcalis, za gledanje sjajno...

U AT rade ski centri bez smeštaja a u FR//IT smeštaji rade bez ski centara :)

(ja ove sezone imam 36 skijaških dana a sutra idem ponovo na planinu [emoji961][emoji3])

bbK1ng
19.02.2021, 15:53
Kako?

Moja najuspešnija je 17 dana.
Sve preko 10 mi je super.

Tadija_91
19.02.2021, 16:57
Danas sam baš gledao live freeride world tour, prvo takmičenje u Andora-i / Ordino Arcalis, za gledanje sjajno...

U AT rade ski centri bez smeštaja a u FR//IT smeštaji rade bez ski centara :)

(ja ove sezone imam 36 skijaških dana a sutra idem ponovo na planinu [emoji961][emoji3])

Odlicni su! Ovi novi momci bas kidaju.

wlad
19.02.2021, 17:19
Kako?

Idem na planinu i skijam ;) i inače svake godine imam oko i preko 40 dana skijanja, a ove godine računam da će biti i više.

@Tadija: rukiji ga rokaju :D