PDA

Pogledati punu verziju : Kopaonik vs Jahorina



Super Girl
11.03.2004, 23:39
Zanimaju me vasi utisci sa ove dve planine,prednosti i mane...Npr meni se prosle god svidelo na Jahorini,mada su radile samo dve dvosedeznice-pa sad nemam kompletnu sliku staza,a i cene su pristupacnije(izlasci,oprema...).Ove god mi se svidelo i na Kopaoniku jer sam upala u neku povoljnu studentsku varijantu-planinarski dom Rtanj,a staze iako mi izgledaju krace od onih na Jahorini(osim Duboke) mi se vise svidjaju zbog veceg izbora(mada opet kazem nisam sve videla na Jahorini)...Pa ako je neko bio na obe planine nek napise koji red pro & contra-da mi olaksa izbor za sledecu god.Thanx :)

srebrni
12.03.2004, 10:20
Pozdrav za Super Girl i nekoliko mojih utisaka...

Moram odmah da kazem da sam proskijao na Kopaoniku i da vec godinama tamo skijam, tako da sam malo i sentimentalno vezan za Kop.

Ove godine sam imao priliku da skijam i na Kopu i po prvi put na Jahorini. S obzirom koliko su mi hvalili Jahorinu ja sam ocekivao mnogo vise, a realnost je bila sasvim drugacija.

Kao prvo sasvim dva razlicita tipa planine koja su tesko uporediva. Jahorina je idelana zbog svoje sirine za bordere, dok joj raznovrsnost staza i nije neka jaca strana. Svi hvale male redove na zicama na Jahorini, ali zato zaboravljaju da kazu kolika se guzva napravi na onim delovima staza kuda je prosao ratrak.

Kada sam vec kod ratraka, primetno je da ga na Kopaoniku daleko vise upotrebljavaju, tako da su cak i Gvozdac i Ledenice svaku dan stampane. Duzina staze ide u prilog Jahorine, ali nesto strmijih staza popute, vec sam ih sponuo Gvozdca i Ledenice, nemaju.

Ono sto je stvarno daleko bolje na Jahorini je mnogo lezernija atmosfera van staza, koja skoro svugde podseca na Rtanj. Fenomenalna klopa po razumnim cenama (nisu bas jeftini kao sto se prica, ali naravno nista nije preskupo).

Moja preporuka, Kop je bolji za skijase, narocito za one koji vole strmije a uredjene staze, dok je Jahorina bolja za bordere, jer pruza izuzetnu sirinu i dosta mogucnosi za skijanje po neuredjenim delovima staza.

Pozdrav!

Arijel
12.03.2004, 11:22
Proslog vikenda 6/7.3. sam bila na Jahorini po prvi put, a na Kop sam do pre 2 godine isla redovno. Jahorina me je prilicno razocarala, o njoj sam stalno slusala da je za skijanje daleko bolja od Kopa, da su staze duze i ostrije i tome sl. No uverila sam u potpuno suprotno: na Jahorini ne postoji staza tipa Crne Duboke, niti nesto slicno Gvozdcu, sve staze sam bez ikakvih problema ili napora vec prvog dana obisla (a ne smatram sebe dobrim skijasem). Sve staze su plave sa minimalnim varijacijama. Dva dana za Jahorinu su sasvim dovoljna, posto uvece mora da se prilicno pesaci sa jednog kraja planine na drugi, a i generalno nema mnogo sta da se radi.

Za razliku od Kopa (gde je stanje daleko od idealnog), nijedna jedina staza na Jahorini nije obelezena, nijedan putokaz ne postoji, zicnicari se prilicno zacude kada ih neko pita koje je boje je koja staza, medjustaze ne vredi ni pominjati, one se samo empirijski otkrivaju. Srecom vreme je bilo stvarno idalno, suncano sa prepuno snega, tako da je vidljivost bila velika, i bilo je puno ljudi na stazi koji su mogli da pokazu put.

Zicare su, kao i na Kopu, u potpuno ocajnom stanju, i dvosedi i tanjiri. (Dvosed Praca se pokvario u nedelju, pa su ljudi 40-tak minuta visili i uzivali u lepoti planine.) Led na ulazu i izlazu sa dvoseda niko ni ne pokusava da prekrije snegom, uredjaju za ocitavanje ski-passa retko gde rade, guzve na zicama su jako, jako velike (jeste bio vikend i divno vreme), tj. ni tu nema neke razlike u odnosu na Kop.

Cene hrane i pica po kafnama na Jahorini su jako pristupacne i usluga je izuzetno korektna, osim u "Ludoj kuci", gde se jedino ne dobije racun, pa se onda ne zna tacno ko je kome najvise para oteo - da li trenutno zaposleni "kesa", da li sam vlasnik. Tamo je npr. kapucino je 6KM! Takvo "izuvanje" nikad nisam dozivela na Kopu, mozda i zato sto Kop jako dobro poznajem, a i tamo je covek uvek na oprezu.

Sve u svemu, jedina prednost Jahorine je ta sto je ona nesto jeftinija od Kopa i apsolutno nista vise! I to dolazi do izrazaja iskljucivo ako se boravi u nekoj od lepih, rusticnih vikendica, jer su hoteli podjednako skupi kao i hoteli na Kopu ili u Bugarskoj (gde se skijam poslednje 2 godine - gde su skijalista i sve oko njih za svetlosnu godinu ispred i Jahorine i Kopa!). Ski pass na Kopu ne vredi pominjati, ali bi on i na Jahorini trebalo da bude bar duplo jeftiniji, i cesto besplatan za ono sto pruza.

Zakljucak - Kop vs. Jahorina: moja preporuka je Bugarska, gde je jedino bitno skuplji ski-pass, ali se njegova cena opravda vec prvog dana, sve ostalo je cist dobitak!
Pozdrav!

adjokic
12.03.2004, 12:59
Ne slazem se mnogima koji uporedjujuci Kopaonik sa Jahorinom prednost daju Jahorini.
Licno sam prve skijaske korake naucio na Kopaoniku jos pre vise od 28 godina. Kopaonik mi je na srcu ali neki drugi kopaonik a ne ovaj danasnji koji na sve lici samo ne na skijaski centar.
U svojoj dugoj skijaskoj karijeri prosao sam sve centreu bivsoj Jugi, Italija, Svajcarska, Bugarska, i necete vreovati Liban - Bejrut. Svuda imas osecaj postovanog turiste i skijasa kome se maksimalno pruza, za novce koje ostavlja tamo. Na Kopu neko proizvoljno odlucuje da li ce neka zica raditi ili nece, a ne razmislja da je neko platio veoma skup ski pass a da mu se ne pustaju sve staze i to bez ikakvog razloga. Pratim ovaj sajt svakdnevno i nikad sve zicare nisu radile. Na Jahorini uvek sve radi bez obzira na broj skijasa, jedino vremenski uslovi uticu na rad zica.
Kad smo kod Jahorine sve je fenomenalno u poredjenju sa Kopom, staze, zice, usluga, cene, odnos prema turistima i td. Kop mora iz korena da promeni filozofiju inace ce da izgubi trziste SKIJASA a oni drugi koji zele da budu vidjeni neka idu tamo. Neke ne misle da su monopolisti (nema Brezovice u ponudama) nas skijas sada za iste pare ide u Bosnu, Bugarsku...
Zao mije sto ovako pricam ali je to istina. I jos nesto, Kopaonik je progresno projektovan, sve je zbijeno na vrhu i presecene su najbolje staze. Trebalo je graditi bazu u podnozju, Josanicka Banja, Brus a da se gore ide gondolama kao svuda u svetu. Ovo pogotovu sto je Kop cudna planina po vremenu i sto je ima takvu konfiguraciju terena. Jahorina je siroka i za nju nema problema. Kako neko moze da kaze da Kop ima bolje/strmije staze od Olimpijskog centra?

laki
12.03.2004, 13:43
Hi 2 all!
Moram da napomenem da je ovaj text totalno SUBJEKTIVAN te s'toga svi koji mislite drugacije ili su prosli losije, sorry...
Ove godine posetih jahorinu na sedam dana i kop (na zalost) samo na jedan vikend (bar za sada)...
Sto se tice ''oruzja'' koje koristim je board, i moram odmah da primetim da Jahorina DEFINITIVNO nije za board... Zasto?
Pa zato sto ce ti dozlogrditi da pesacis, skidas, stavljas board, + otklizavas na koso (prelaz sa Sharenka na Rajsku dolinu) po dva km...

Ali da se drzimo topica... Kop je u odnosu na Jahorinu mnogo, neuporedivo bolji, a evo i zasto:

- Raznovrsnost staza x 3
- Povezanost istih 5 x bolja
- Backcountry ski - Skijanje van staza, mnogo vise na kopu x XXXX
- Uredjenost staza (Jahorina na vrhu skoro nikad nema sneg)
- Funkcionalnost zicara (''Ne radi zica otvorila se septicka jama ba!'')
- 7 dana Ski pas kop 71 eur / jahorina 63 eur -Pa ti vidi!
- Razlika u ceni max 50 eur po nedelji dana (Valjda Kop vredi toliko)

Elem, da sve ovo nije prazna prica: Ski vikend na kopu me je kostao isto koliko i dva dana od sedam na jahorini (!!!!) :roll:

Kad sam pitao prijatelje, sta je bolje na Jahorini od Kopa (posto su zagrizeni za ovu planinu) nisu znali odgovor, na kraju su ga nasli:

''Ovaj kamin je super stvar!''

Ma daaaaaaj! Jahorina je bolja od Kopa BILA za vreme Vucka...

bobo
15.03.2004, 15:32
[quote="Arijel"] ....Sve staze su plave sa minimalnim varijacijama. ....


Moram da kazem da ovo zaista nije tacno.

keca
16.03.2004, 09:15
potpuno se slazem sa Srebrnim, uz jedan dodatak - Jahorina nema jedan Rtanj.

Hurmiza
16.03.2004, 12:01
Umalo nisam umro kad sam citao ove redove. Plave staze, ne postoji staza tipa Gvozdac, Ledenica itd. Kakve su to budalastine. Odgovorno tvrdima da je Jahorina najbolja planina za skijanje na Balkanu, a skijao sam na: Kopu, Brezovici, Popovoj Sapki, Mavrovu, Borovecu, Bovecu, Kranjskoj Gori, Poiani, Bjelasnici.
Staze: Olimpik sa produzetkom u zenski spust preko Prace ne moze se porediti ni sa jednom stazom na pomenutim planinama, muski slalom (Zeljo) je podvlacim iskljucivo za odlicne skijase. Ogorjelice I, II i Rajska dolina imaju mogucnosti za voznju bukvalno svih skijaskih disciplina - sve tri su crvene-u delovima crne. Opaska na Jahorini nema plavih staza i sirina staza omogucava da vozite onako kako vam odgovara po tragu ratraka, po dubokom snegu, po sumi - uz ogradu da je ove godine bilo malo sredjenih staza zbog losih vremenskih uslova. Tu mislim na levi deo Rajske doline ispod srusenog planinarskog doma koji uopste nije bio sredjen, a taj mali deo je bolji od celog Kopa. Poredjenje sa Kopom je neumesno jer svi moji prijatelji su na strani Jahorine. Ova sezona na Jahorini je bila krajnje smusena i mozda je to razlog sto ljudima koji prvi put skijaju tamo nije odgovaralo. Guzva na stazama kuda prodje ratrak (da li je bolje cekati pola sata na zicu, a onda se spustiti za dva minuta). Jedina staza na Kopu koja je u rangu staza na Jahorini je Bela Reka, Galicki, Belicki i deo ispod dvoseda na Mavrovu i i naravno Lavlja vrata na Brezi.
Sto se tice ekipe skijasa na Jahorini nema pozera, drugo ljudi predusretljivi i ljubazni za razliku od Kopaonika. Preporuciujem takodje da probate da skijate na Bjelasnici.

ggaga
16.03.2004, 23:53
pozdrav svima
:D ja se pak potpuno slazem sa hurmizmom
ovo gore dok sam citala u par navrata sam pomislila da li sam ja luda i preslisavala se staza u glavi i preispitivala
mada utisci itekako mogu zavisiti od subjektivnih okolnosti
pa je moj poslednji o kopu od pre par dana da su kopaonik pasnjaci prekrivene snegom u odnosu na jahorinu, a svakako najvise preporucujem pamporovo

Mladen
17.03.2004, 02:50
Jahorina je vise po mom ukusu ....

sashka
17.03.2004, 12:07
Vratila sam se 13. 03 sa Jahorine i taman sam htela da podelim utiske sa vama, kad vidim nova tema, ko porucena!
Ja idem zadnje tri godine na Jahorinu i tamo sam se odlucila najvise zbog svog deteta od tri godine. Na ovu planinu sam isla cesto pre 1990 i ostala mi u jako lepoj uspomeni. Zato smo moj muz i ja pre tri godine otisli tamo da se uverimo u stanje stvari. Naravno, vidi se da se tu dugo nije ulagalo, ali to nam nije smetalo, jer su ljudi svojom ljubaznoscu to nadoknadili. Cene su normalne, kao po nasim kaficima (kafa ili caj = 1KM, kafa sa slagom = 1.5KM, a sok u flsici je 2,5KM), moze se lepo i jesti (10 cevapa u lepinji je 5KM). Jedino sto se menjalo u toku ove tri godine su cene smestaja i cene ski pasa (70KM, 100KM i ove godine 120KM). Mi smo sve tri godine boravili u hotelu Bistrica, jer je usluga odlicna (od odlicne hrane, toplih soba ceo dan, do svakodnevnih ciscenja soba). Ove godine su uveli i TV u sobama. Hotel ima bazen (topla voda), sobu za igranje za decu, lekara i sve ostalo sto se podrazumeva. Za 7 polupansiona smo platili 155 eura.

Ja sam malo detaljnije o drugim stvarima, koje po meni isto mogu uticati na odluku "Gde otici". U isto vreme na Kopu su bili neki moji prijatelji i smrzavali se u Yugobanka hotelu. Cene svega su vise za bar 50%.

Sto se tice staza, tu sam subjektivna jer ja volim planine tipa Jahorina, Bjelasnica, Brezovica, tako da nikako ne bih da ih poredim! Ja volim kad se popnem na vrh planine, da mi puca pogled na sve strane i da mogu tacno da se orjentisem gde sam. Ja sam ove godine skijala po takvoj magli (Praca je radila i za nas 30-50 skijasa) da se prst pred okom nije video, ali sam znala da ne mogu zalutati. Da li se sve to moze reci i za Kop?

No, da zavrsim i ne gnjavim vise. Lepo kaze narod "Koliko ljudi toliko i cudi". Bitno je da se covek opusti i provede sto vise, odmori psihicki i umori fizicki.

Caos!

nesco
22.03.2004, 00:26
Ove godine sam bio na Jahorini,polovinom februara, i na Kopaoniku polovinom marta.
Skoro se moze reci da sam na Jahorini odrastao.Dok sam na Kopu bio par puta. Ali cu se

truditi da dam objektivnu kritiku ove dve planine.
Prvo sto mi pada na pamet je to da Jahorina ima mnogooo zanimljivije staze. Naime na

Jahorini mi nikad ne dosadi skijanje, iako staza ima manje. Dok mi Kop uvek dosadi pri kraju

dana.
Jahorina nema plave staze takodje nema ni cisto crne staze. Meni licno ova varijanta je

najbolja mada mi nekad ponestaje staza tipa Gvozdac na Kopu.
Cene na Jahorini su nesto nize ili iste u odnosu na Beograd. Dok su na Kopu nesto vise od

Beogradskih do duplo visih.
Mene na planini u principu ne interesuje nocni zivot. Ali ove godine na Jahorini bilo je par

dobrih mesta, pomenuo bih kafic 'Board' koji se nalazi na putu izmecu Poljica i hotela

Kosuta. Takodje i 'Koliba' je krajnje zanimljivo mesto (pored zicare Poljice).
Cini mi se da su ljudi na Jahorini mnogo ljubazniji.
Staze na Jahorini su bolje sredjene. Guzve na Jahorini nema, bukvalno retko se desava da

zica ne ceka na vas. Najveca prednost Jahorine je to da sve zicare uvek i uvek rade.
Npr na Kopu gase zicu kad vetar duva 12 m/s zicu a na Jahorini tek preko 25 m/s.
Jedina prednost Kopa je veliki broj zicara i relativno obelezene staze.
Ali ono sto me najvise nervira je to sto dvosede Centar i Duboka cesto pustaju na sporu

brzinu, ovo mi bas nekako ciganski izgleda.
Dok ne proradi Krcmar,Ledenica a bogami i Gvozdac Kop ce tesko moci da se poredi sa

Jahorinom.


JAHORINA
Prednosti:
- dugacke staze
- ogromno prostranstvo
- zanimljive staze
- sredjenost staza
- divlji delovi za bordere
- cene
- ljubaznost
- nema guzve na zicama
- uvek sve radi

Mane:
- mali broj zica
- neobelezene staze
- uvek kamenit vrh
- cena ski pasa

KOPAONIK
Prednosti:
- ogromno prostranstvo
- velik broj staza
- obelezene staze

Mane:
- Ne rade najbolje staze
- Guzva
- Kratke staze
- Ogroman broj plavih staza i samo 1 jedna crvena staza
- cene
- ciganluk i bezobrazluk uprave
- cesti kvarovi
- cesto ne sredjene staze

Cao

Mrmot
08.04.2004, 22:20
u prethodnim porukama su uglavnom pomenute glavne prednosti i mane obe planine pa cu dodati par stvari da ne bih ponavljao vec receno

bio sam na kopu 7 godina na jahorini tri sezone tako da mislim da imam dobru sliku o situaciji

kazem bio sam na kopu 7 godina, dodajem nazalost jer vec posle 3-4 god je bilo vise stvari koje su me nervirale nego stvari u kojim sam uzivao na toj planini

vecina ljudi kao prednost kopa navodi broj staza tj. zica
na kopu ima 3,5 staza koje nesto vrede ostalo su neke livade i smorovi
od staza vrede crna duboka, gvozdac, ledenice i krcmar

inace ja uglavnom idem na skijanje negde u martu kada na kopu iskljuce pola zica sto je razumljivo jer nama ljudi samo sto zaborave isto tako da prepolove cenu ski passa
za tih 7 sezona koliko sam tamo proveo staza krcmar je radila 1 [i slovima jedan] dan a crna duboka je bila zatvorena pola vremena zbog takmicenja [ledenice tradicionalno ne rade u tom periodu] tako da sracunajte od gore pomenutih dobrih staza sta ostaje
skijas se na gvozdcu pa tri sata putujes do rtnja na caj [jer je to jedino mesto koje ista vredi gore] pa se opet gnjavis cekajuci u beskonacnom redu na rtnjevom liftu i veslajuci da bi stigao opet na gvozdac i ako si srecan spojis neki dobar spust za taj dan
a ostaje ti jos 6 takvih [i sve to ako ima snega]
toliko o skijanju

sto se tice kafica i lokala na kopu takva mesta bi u bg obilazili u sirokom luku [realno] a tamo moras da im u tim rupama placas nemoguce cene i jos su bezobrazni
[poslednje godine tamo smo morali tri puta da vracamo kelnericu na jarmu dok nam konacno nije donela caj sa svezom kesicom a ne nekom koja se vec treci put stavlja u vodu]

sa druge strane jahorina je poprilicno neuredjena u svakom pogledu ali meni to ne smeta toliko sa obzirom da u svim bitnim faktorima sije kop za duzinu
koje god zice da rade skoro uvek ti je dostupna cela planina
staze jesu sve umerene i nema posebno strmih al isto tako nema ni posebno blagih ili generalno smor staza
svuda je manje vise ok
ja sam mozda imao srecu da je svaki put kad sam bio tamo bilo snega tako da je svako imao nesto: 1 ili 2 utabane staze [mada toga najmanje jel ih to izgleda mrzi do bola da rade], staze sa hupserima, dubok sneg

jeste da ima mnogo manje objekata nego na kopu [hvala bogu] al su svi manje vise pristojni [i preko dana i uvece]
sto se klope tice ove godine sam jeo u kolibi cevape [i to odlicne] za 7 DM
takvo mesto na kopu uopste ne postoji a da postoji cevapi bi osecam bili 30 DM [preterivanje u suri-ju i sl.]

imao sam srecu u zivotu da skijam i u austriji, italiji, bugraskoj, slovackoj i svuda kod nas osim u slo i mogu da zakljucim da jahorina takva kakva je ima planinsku, skijasku atmosferu za razliku od kopa koji ima vasarsko-lozacku atmosferu

zakljucak nije potreban

sveta
15.04.2004, 00:56
na kopu ima vise snega,sunca,staza!na jahorini ume da pada kisa pogotovo mart,april sto na kopu jos nisam doziveo.

Codex
16.04.2004, 00:19
A ja mislim da je mnogoo bolje na Jahorini...Jer je tamo svo osoblje prijatnije nego od ovih sa Kopaonika,takodje se staze uredjuju redovno,samo ne znam otkud ovom liku srebrni da se ne uredjuju cesto..Jeste da ima manje staza,ali su mnogo bolje...


pozdrav !

logic
17.04.2004, 14:21
nema tu neke velike rasprave i razmisljanja! treba otici u bugarsku pa onda razmisliti da li ikada vise treba ici na kop ili jahorinu...

sveta
20.04.2004, 00:41
Ove godine je malo dobrih staza na kopu radilo(gvozdac,ledenice i krcmar koji je pored bele reke najbolja staza) tako da je skijanje bilo malo dosadno!Duboku sam naucio bukvalno napamet!Mislim da su i oni naucili lekciju tako da ce sledece godine biti ozbiljniji. Ako dobro skijas onda definitivno Kopaonik ako ides vise zbog zajebancije onda Jahorina!

keca
20.04.2004, 15:35
Logic, to su teske reci. Sveto, po cemu je to Krcmar najbolja staza?

Hurmiza
26.04.2004, 09:39
Krcmar najbolja staza, ako dobro skijas ides na Kop, a da se zezas na Jahorinu.
Vidi se da nikad nisi bio na Jahorini ako kazes da je Jahorini bolje zezanje nego na Kopu. Sto se Krcmara tice no comment. Logic i nije bas tako logican.
Istina je sledeca:Jahorina super skijanje, Kop dobro zezanje

sveta
27.04.2004, 02:33
Hurmiza,na jahorini imas zenski spust i mozda jos 2 staze!eE sad sto su ovi na kopu lenstine to je druga tema.Na kopu je super kad rade bar sa 80% pa mozes da lutas po planini vozis duboku i krcmar pa odes na gobelje pa jos ako rade bela reka,gvozdac-milina!Sto se zezanja tice mozda si u pravu na jahorini nisam bio dugo mada mislim da je opustenije nego na kopu. :wink:

Codex
08.05.2004, 19:31
nema tu neke velike rasprave i razmisljanja! treba otici u bugarsku pa onda razmisliti da li ikada vise treba ici na kop ili jahorinu...
Ova tema je "Kopaonik Vs Jahorina"
zato nemoj spominjati Bugarsku.

Hurmiza
07.06.2004, 16:24
Mislim da je svako dalje nagvazdanje o ove dve planine glupo.
Nadao sam se da ce ovaj forum doneti neku inicijativu za sredjivanjem obe planine ali sto rece jedan bosanac:
Mi Srbi smo glup narod kad ovu planinu ovako zapustamo, a da je srece da se iz aviona vidi Jahorina kao New Orleance (a on sija, neverovatno - prim. H. )
Ovako, mi cemo i dalje biti robovi lokalnih mocnika koji uzimaju laku lovu ljubiteljima skijanja i ne rade vise nista za poboljsanje usluge. Predlazem neku vrstu organizacije ljudi koji imaju nekog uticaja i sa korisnicke strane pokusati da se napravi pritisak na obe strane.
Ipak dokle god potrebe klijenata ne budu zadovoljene necemo moci da uporedjujemo ove dve planine.
ZATO LJUBITELJI SKIJANJA POZDRAV DO TOG DANA ILI DO ODLASKA U SVETSKE SKI CENTRE. :twisted:

sveta
08.06.2004, 02:58
Hurmiza,slazem se od pocetka do kraja sa tobom!Zamisli tek durmitor tamo je stvoreno za ski centar sa gondolama i sa stazama od 5-10-15-20 km. kao u austriji,da se izvlacis 5 min a spustas se pola sata!Bugari i grci su daleko ispred nas(ej bugari)!A ja sam zadnji put izaso iz ove nase divne zemlje jos krajem proslog milenijuma,pa ti vidi!

marsi
27.02.2005, 13:55
pre dva dana sam se vratio sa kopaonika, gde sam proveo 8 dana. inace na kop idem prethodnih 14 godina. moji utisci ove godine su sledeci:
1. voda iz cesme nije za pice vec deset godina.
2. cene kao i uvek preskupe, npr. u pekari cena pokusaja hleba 30 din.
3. ljubaznost ljudi ove godine malo bolja ali daleko od one koja bi trebala da bude za pare koje trosim tamo.
4. skijanje ove godine nikad gore, sto zbog nerada zicara(5 dana su radile samo po tri zicare), sto zbog nekog takmicenja, sto zbog nepostojanja dobre staze...
5. krcmar i dalje ne radi.
6.da ne gresim dusu gvozdac je radio 3 dana, alli je skijanje na njemu bilo ok samo do 12 h, jer je posle toga staza postajala ocajna....
i slicno....

za dva dana idem na Jahorinu, pa cu se javiti kada se vratim....