PDA

Pogledati punu verziju : Pomoć oko freeride skije



blackholemix
09.11.2019, 00:38
Tema žvakana u prošlosti, ali nesažvakana do kraja. :) Modeli skija i sve se promenilo i zato nova tema i da bi neko sledeći lakše našao ovu tematiku na jednom mestu.

Želim offpiste skiju!

Delim mišljenje koje ima Wlad i još neki da mi treba druga skija, za onpiste ostajem na top SL modelima.
Dakle nikakva all mountain ne dolazi u obzir, sve 80-98mm otpada.

S obzirom da nisam u Japanu ili tako nekim mestima gde ima u izobilju pudera pitanje je koliko ću imati powder days pa želim blagi kompromis, da je skija 70-90% okrenuta ka powderu i offu, ali da je iole upotrebljiva i na stazi ako je to moguće. Zato ne bih išao preko recimo 115mm. Ispravite me ako grešim.

Moja pitanja:

1. Kolika je razlika u plovidbi po dubokom snegu između recimo 100 i 110mm? Da li je 100 dovoljno ili ipak ići oko 110-115mm?
Između 100 i 105 pretpostavljam da nema ogromne razlike?

2. Vaše preporuke u opsegu širine iznad i komentari o brenovima i modelima pojedinačnim?
Armada, Black Crows, Faction, Monvement, Line, Nordica, Salomon, Volkl..itd?

3. Gde kupiti? Sajtovi? Ima u DE, AT, CH zanimljivjih novih daski na popustima, od prošle, eventualno pretprošle godine za čak 300-400e pa bih toliko i dao bez vezova. Ok su mi i očuvane polovne, ali nisam uspeo da nađem ništa pristojno osim u UK na jednom mestu. Ostalo sve što ima je renta i stanje je kao zadružna kobila. :D Predlozi su dobrodošli.

4. 178cm-90kg sam, nisam off skijaš, na stazi recimo advanced ka expert. Imao sam samo kraće off izlete i jedan dan u FR po 50cm pršića i posle jednog spusta skontao sam šta treba da radim i nisam se mučio sa SL modelom 69mm. :cool: Ali naravno da to nije to i zato želim pravu freeride skiju.
Da li je ~180cm za mene dovoljno? Išao bih možda i do 185-188cm, ali pošto mi je drveće i šuma interesantna da li je bolje 180 jer bih valjda lakše skretao?

stekan
09.11.2019, 08:37
Razmišljao sam da li da odgovorim, jer si nabrojao hrpu brendova, ali nisi Rossignol :sm021:.

Po ovom šta si napisao, ubijeđen sam da bi ti Soul 7 (ili ojačani Soul 7 HD) legao neviđeno. Teško ćeš tu skiju naći polovnu, jer ko je ima, ne prodaje je, including myself.
Na tvrđoj podlozi se ta skija u dužini 188cm ponaša kao obična karving skija od 160cm, jer su i prednji i zadnji rocker vrlo naglašeni. Možda ima smisla da ideš na 180cm, ali za tvojih 90 kg bi definitivno bolje pasalo 188. Visina skijaša nebitna.
Nekad davno o toj skiji napisah ovo: https://www.skijanje.rs/forum/showthread.php?8068-Rossignol-Soul-7
U vezi promjene modela i napretka, ova skija je bila ogroman iskorak u odnosu na ostale kad se pojavila 2013.-te. U međuvremenu su je malo izmijenili i ojačali dodatnim slojem karbona (oznaka HD u nazivu).

U vezi nabavke, nove (bez vezova) sada možeš naći za 350€, kao npr. u ogromoj trgovini koju povremeno obiđem: https://www.sport-bittl.com/en/rossignol-soul-7-hd-18-19::99491.html
Šaljem ti privatnom porukom interesantan link na jedne polovne.

By the way, i ja podržavam politiku dva para skija, pri čemu za uske skije umjesto slalomki koristim 88mm allmountain model.

wlad
09.11.2019, 10:37
1. za 99% slučajeva je bolje da je skija ispod 110mm zbog upravljivosti i korišćenja na stazi;

2. nebitan proizvođač kao i uvek ;) model je glavna stvar;

3. poslednje fr skije sam uzeo preko sportconrad-a ali na nekom većem popustu;

4. što se dužine tiče sve si pogodio;

Ja sam mišljenja da treba da biraš neku skiju oko 100mm ako nemas velikog iskustva (95-110) i da obratiš pažnju na radius, neki manji - zato što će ti skija biti daleko zabavnija sa 16-18m radijusa nego sa 20+. Radijus naravno malo igra ulogu u čistom pršiću / dubokom snegu ali zato u svim ostalim uslovima je mnogo zabavnija skija...

Moja preporuka kao i Stekan-ova je trenutna skija: Line Sir Francis Bacon, noviji modeli (uži nego stariji), npr. 184 dužina (radius 16m!) (zlatna sredina od tvojih preporučenih ;)). Rossignol Sin 7, odlična skija, 17m radius. Soul 7 nisam probao ali verujem da je to veoma slična geometrija (samo šira skija) i da je takođe super, 18m.. Ima tih skija dosta ali malo manje sa dobrom geometrijom...

Tadija_91
09.11.2019, 11:02
Evo nesto povoljno bez cimanja po Evropi: http://planetbike.rs/pbshop/Ski%20oprema/Alpsko%20skijanje/Skije/38886/

Van staze skijam na istim skijama u duzini 196 vec nekoliko godina i vrlo sam zadovoljan. Na mekanoj stazi rade ok, dok na tvrdoj bas nemaju sta da traze. Po puderu su odlicne.

blackholemix
16.11.2019, 00:37
@Stekan

Haha, a tog Rosija gledam godinama verovao ili ne, i gledao sam ga na Bittlu, pre nego što si mi i sam poslao. :)


@Tadija
Njih sam gledao pre nekoliko meseci. :) Imaću ih na umu, samo ne znam da li da idem u tu krajnost sa širinom.
Nešto slično što mi se dopalo je Faction Prodigy 4.0

@Wlad
SFB mi se dopada, ali ne mogu da ga nađem povoljno, ili nema odgovarajuća veličina. :(

Ja sam ciljao nešto 100-110m, sada sam suzio oko 100-105mm. Poslušao sam te za radijus.
Pošto su uže, išao sam na lekše strukture da lakše plove po puderu. Jedino je Nordica blagi teškaš. :D

Powder7 kalkulator mi je bio idealan za onpiste, po njemu ako stavim masu, agresivan stil, ekspert nivo i puder najduže mi daju 183cm.
Ako bilo šta smanjim, masu, umeće, agresivnost, mek sneg, vrti me oko 180cm. A i ova trenutna masa nije moja standardna, pa zato sam ciljao nešto oko 180cm jer mislim da mi je to idealno.

I kad sam sve parametre uzeo u obzir došao sam otprilike do ovih modela i oni mogu povoljno da se nađu:




Armada Tracer 98 18/19
180cm
18m
132-98-123
3560g


Rossignol Soul 7 HD 18/19
180cm
18m
136-106-126
3800g


Salomon QST 99 18/19
181cm
19m
138-99-120
3360g


Line Sick Day 94 18/19
179cm
17,6m
131-94 -117
3240g


Blizzard Rustler 10 18/19
180cm
17,5m
133-102-122,5
3600g


Nordica Enforcer 100 18/19
185cm
18.5m
133-100-121
4100g



Koji uzeti? Pitanje je sad! :D

wlad
16.11.2019, 00:49
Koju možeš najpovoljnije da pronađeš ;)

+ neki dobar vez i to je to...

neo031
18.11.2019, 10:19
U ovu vrstu skija se ič ne razumem, ali videh da poznanik prodaje nešto što mi liči na to, pa čisto da podelim fotografiju :)

17387

blackholemix
23.11.2019, 02:58
@Neo031
Video sam tu skiju negde u oglasima, ne mogu da se setim gde, ali nije to baš ono što sam želeo.
U svakom slučaju, hvala ti.


Što se tiče skija, odlučio sam se koje uzimam! :)


E sad vezovi, koliko sam video mnogo više hvale Attack 13 od Griffona 13, da je boljeg kvaliteta i da se npr. lakše ulazi, što je zgodno kada si negde u mekanom.
Vaše mišljenje?


Tyrolia ima dva modela, regularni Attack2 13 GW i Attack2 13 AT Demo, kod ovog drugog mi je jasno da i prednji i zadnji vez imaju šinu i da se lako pomeraju po dužini.

Moje (glupo) pitanje je vezano za prvi model, 13 GW, da li je prednji vez fiksan, a zadnji ima određeno pomeranje po dužini?
Ovo pitam iz razloga što kada razbušim skije za sadašnje pancerice, da li u slučaju hipotetičke promene pancerica mogu zadnji vez lako da pomerim napred/nazad nekoliko mm, a da ne bušim ponovo skije? Valjda me razumete šta pitam. :D

wlad
23.11.2019, 14:04
Nemoj uzimati demo/rental vezove, teži su a ništa ti ne znači to veće pomeranje veza.

Da, na normalnim vezovima prednja glava je fiksna a zadnji vez ima šinu i možeš da ga pomeraš. Ja kada odnesem u servis za montažu vezova, ponesem skije, vezove i cipele, onda im kažem da zadnji vez podese tačno na sredinu te šine i tako montiraju zadnju vez da sadašnje cipele upadaju po sredini tog podešavanja - tako da mogu kasnije da uđu i malo manje i malo veće cipele (pošto naravno za isti unutrašnji broj se spoljnja mera menja kada promeniš cipele / proizvođača).

Look/Rossignol freeride vezovi su za preporuku, imaju najveću "elastičnost" veza u industriji i to dosta pomaže kada skijaš van staze gde su opterećenja na vez veća. Zbog te elestičnosti veza nećeš imati neželjena izbacivanja veza u nekim situacijama. Ima nekoliko modela Look/Rossignol vezova a mogu ti preporučiti srednji model koji i ja koristim:

Rossignol Axial 120 (Axial 2 - Axial 3 - slični vezovi, različita godišta)
(nemoj da ih pomešaš sa Axium vezovima koji su duplo jeftiniji i mnogo lošiji za van piste)

Verovatno ga možeš nabaviti u BG u ski shopu (http://www.skishop.rs), samo obrati pažnju kada uzimaš vez na širinu kočnica - jako bitno!



Što se tiče skija, odlučio sam se koje uzimam! :)


Slobodno napiši na formu i izbor, nemoj da kriješ ;)

blackholemix
23.11.2019, 16:13
Pa i nisam zagrejan za demo, zato pitam oko ovih drugih. :)

Demo je teži oko 200gr po komadu, i malo je viši, kao u vožnji nema neke preterane razlike, nema nekih prednosti, osim da možeš lako da se igraš sa težištem cipela.

Kad potražim Axial 2 3, Rossi/Look, izlaze mi 2014. 2015. godina, toga više izgleda nema. I na Rossi sajtu je isključivo Look Pivot model, a i po radnjama.

Gledao sam komentare, hvale elastičnost Pivota, ali ne zanemarljiv broj njih je imao i problema sa njima. I na zadnjoj glavi uopšte ne vidim bilo kakvu šinu tako da mislim da je načisto fiksna kao prednja, i ima još jedan detalj koji mi se baš ne sviđa, a to je da su minimum 250 evropljana pa i više. :D I posle 95mm kočnice sledeća je 115mm, nemaju ni 105, ni 110.

Solomon je od 350-400 evropljana pa dalje...Marker ne bih, i tako sam došao opet do Attack2 13. Ne vidim šta drugo? Ali otvoren sam za predloge i dalje. :)
Inače ne idem mnogo po parkovima, ne skačem nenormalno itd.

A skije, pa ne smem da odam tajnu dok ih ne budem imao u rukama. :D Šalim se.

Prvo sam najviše bio zagrejan za Armadu Tracer 98. Ali malo mi je pomeka i uža.
Enforcer 100 mi je bio okrenut više ka stazi, manje ka offpiste, a to mi nije trebalo.
Soul7 mi je okrenut mnogo ka mekom, i sam je mekan za stazu, i davno sam gledao nekoga ko je imao Sky ili Soul, ne sećam se i polomio je vrh, onaj njihov air tip i to mi nekako nije bilo...
I onda sam se dvoumio između QST 99 i Rustler 10, i bio sam skoro na granici da uzmem QST99, dok nisam skontao da je Rustler 10 savršen.

Sad ovo pišem da ako neko bude imao dileme kao ja da ima na jednom mestu.

QST99, Tracer98, Soul7 imaju karbon. Enforcer ima titanijum, a Rustler 10 ima oboje s tim da je titanijum samo u srednjem segmentu i tako su verovatno postigli svestranost. Sredina je tvrda i pomaže kod staze i karvinga, kažu da je čak bolji i od Enforcera, a lagani krajevi, struk 102mm, dobar rocker profil su pomogli za powder, i čak je bolji od Soul7. Tako da je skija jako svestrana, dobra je na stazi, karvingu, crudu, powderu...

I imaju 2 modela koja nisam spomenuo, a koji su možda za nijansu i bolji od Rustlera, M5 Mantra i BC Daemon, uz dodatak da treba da se doda još 400-500e. :D Pa ko voli nek' izvoli.

Po svim opisima i karakteristika, geometriji, konstrukciji i ceni mislim da ću biti zadovoljan, i da je meni Rustler 10 bestbuy.

gevara
23.11.2019, 23:12
...I na zadnjoj glavi uopšte ne vidim bilo kakvu šinu tako da mislim da je načisto fiksna kao prednja...

Ипак вјерујем да је задња помична.

Кочнице се могу и преправити, "проширити". Има понека ријеч о томе на форуму у некој од везаних тема.

blackholemix
23.11.2019, 23:37
Ипак вјерујем да је задња помична.

Кочнице се могу и преправити, "проширити". Има понека ријеч о томе на форуму у некој од везаних тема.


Slika:

Look Pivot 14 (https://images.evo.com/imgp/zoom/136474/598903/look-pivot-14-aw-ski-bindings-2019-.jpg)

Možda zadnja glava jeste pomična, ali ja zaista ne vidim kako? :)

Osim ako zadnji vez ima još neki deo koji nije na slici prikazan?

EDIT:
A sada sam pronašao video, vez iz više uglova i to je to, kao na slici iznad.
https://youtu.be/zciUwMzsQxM?t=126

Tadija_91
24.11.2019, 03:15
Imas po jedan sraf na svakoj od odve sipke koje drze zadnju glavu veza pa odvrtanjem i zavrtanjem mozes da prilagodis vez duzini pancerice(i da podesis uzduzni pritisak). Svakako nema neke velike slobode, tj mislim da pancerice mogu da budu krace/duze do 0.5cm ako ne i manje. Kocnice je moguce saviti na zeljenu sirinu bez preterane muke, i to sam licno proverio.

stekan
24.11.2019, 08:31
Imas po jedan sraf na svakoj od odve sipke koje drze zadnju glavu veza pa odvrtanjem i zavrtanjem mozes da prilagodis vez duzini pancerice(i da podesis uzduzni pritisak). Svakako nema neke velike slobode, tj mislim da pancerice mogu da budu krace/duze do 0.5cm ako ne i manje. Kocnice je moguce saviti na zeljenu sirinu bez preterane muke, i to sam licno proverio.

Samo da potvrdim ovo šta Tadija napisa. Raspon pomjeranja na bočnim nosačima je označen strelicama i malo je veći od 1 cm, ali kako ti nosači stoje pod uglom u odnosu na horizontalu, zbog čika Pitagore i njegove teoreme je to nešto manje u horizontalnoj ravni. Ove tri nazubljene oznake predstavljaju minimum, sredinu i maksimum raspona.

Činjenica jeste da je ovaj vez nezgodan za podešavanje uzdužnog pritiska. Koga interesuje više detalja, evo mu lektire: https://www.tetongravity.com/forums/showthread.php/308131-P18-Pivot-FKS-forward-pressure-ignore-the-indicator

17391

Tadija_91
26.11.2019, 15:59
Kad vec pricamo o pivotu, je l ima neko ideju da li plastika na zadnjem delu pete ima neku drugu ulogu sem da ispravi petu pred ulazak pancerice?
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20191126/456b4d43d272ed22624e9f3aef787c24.jpg

Obe ove plastike su mi ispale, sacuvao sam ih i zalepio dvokomponentnim lepkom, sto nije pomoglo - jednu sam izgubio na stazi, a drugu skinuo i cuvam je.
Da li je ok da skijam ovako?

blackholemix
28.11.2019, 21:32
Kupio bebice! :)

Idu prvo malo u Austriju, pa će onda doći u Srb.

Hvala svima što ste mi pomogli.

Javljam utiske kad stignu. :)

stekan
30.11.2019, 21:41
Kad vec pricamo o pivotu, je l ima neko ideju da li plastika na zadnjem delu pete ima neku drugu ulogu sem da ispravi petu pred ulazak pancerice?

Obe ove plastike su mi ispale, sacuvao sam ih i zalepio dvokomponentnim lepkom, sto nije pomoglo - jednu sam izgubio na stazi, a drugu skinuo i cuvam je.
Da li je ok da skijam ovako?

Druže Tadija, niki (može i "nikaki") problem da skijaš bez te plastike. Svrha je da poveća površinu na koju naliježe pancerica, tj. da preuzme dio pritiska, zajedno sa polukružnim metalnim hepekom. Fizika kaže: veća površina = manji površinski pritisak. Možda će ti kao posljedica biti vidljivi tragovi polukuruga na pancerici sa donje strane đona.
Druga namjena je da pomjera/gura bijeli plastični hepek koji (pogrešno) pokazuje uzdužni pritisak:

17401

Nego, te plastike ne otpadaju same od sebe. Doduše, ima i tebe i na metar i na vagu. A da nisi morebit pregonio (pretjerivao) sa uzdužnim pritiskom. Kod ovog veza ne vrijedi ono pravilo "da peta uđe na knap". Mora biti lufta 3-4 mm kad spustiš pancericu u vez, kao na fotografijama:

17402
17403

Kad sam montirao ovaj vez, bio sam u dilemi oko podešavanja uzdužnog pritiska, ali me je ovo prosvijetlilo: https://www.tetongravity.com/forums/showthread.php/308131-P18-Pivot-FKS-forward-pressure-ignore-the-indicator

Ako nećeš na skijanje prije 3D, ostavi, pa ćemo se tamo zajedno igrati oko toga.

wlad
01.12.2019, 22:07
BTW ko traži povoljno šire skije kod nas ima Elan Ripstick 106 od pre dve sezone na lepom popustu:

http://planetbike.rs/pbshop/Ski%20oprema/Alpsko%20skijanje/Skije/37966/

Uzeo danas, na ovu cenu ide još 10% popusta pa izađe oko 34000din što je dobra kupovina, bez cimanja preko neta i isporuke..

Ko hoće može da kupi od prošle sezone bez popusta (ista skija, samo druga boja) ;)

http://planetbike.rs/pbshop/Ski%20oprema/Alpsko%20skijanje/Skije/SKIJE-ELAN-RIPSTICK-106/52115/

blackholemix
20.12.2019, 22:36
Hajde da vam se pohvalim. :D

Stigle su u svoj novi dom! :)


17443

FreeRider
21.12.2019, 19:53
Sa srećom da te služe :)

marbik
07.01.2020, 20:54
Da ne otvaram novu temu. Nasao sam u Livignu Rossignol Soul 7 HD proslogodsnji model (il cak mozda 17/18, ima zeleni vrh, nisam siguran) za 315e. Nosim se mislju da ga uzmem pa razmilsjam koji vez uzeti (non touring). Ono sto je meni ok je Tyrolia Attack 2 13 GW za 110e. Iskreno uopste ne kapiram raziku izmedju tog veza i nekog Look za 180e ili Marker za 250. Svakako mi jaci din ne treba (ima attack 2 16 za 180) pa ne vidim zasto bi dao vise para sem ako me neko ne prosvetli. Takodje ako neko zna ima li bitne razlike za Soul 7 u zadnje 3 sezone bio bih zahvalan. Licno mislim da samo menjaju dizajn al da proverim. Komplet za 425e mi deluje ko dobar dil.

FreeRider
07.04.2020, 17:39
Od danas sam vlasnik ovih ljepotica :)https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200407/2dd4a4a2d26f6afd3e09a20c75e15d28.jpg

stekan
07.04.2020, 19:10
Od danas sam vlasnik ovih ljepotica :)
Ažuriraj sliku u potpisu :sm021:

FreeRider
07.04.2020, 21:10
Ažuriraj sliku u potpisu :sm021:Hoću :)

Guljko
07.01.2021, 20:51
Ciao ljudi,
Da ne otvaram novu temu, par pitanja u vezi freeride skija.
Imam 100+ kila, vrlo dobar skijas. Nemam problema sa snagom i kondicijom, s obzirom na 100+ kila! :sm021:
Nazalost nisam imao priliku da isprobam detaljnije freeride skije, par dana iznajmio ali u idealnim uslovima, na stazu nisam prakticno ni izlazio. Za led/vestak imam druge skije, tako da bi ove bile za sve ostale uslove. Posto ovih godina sve manje nailazim na dobar celac, mislim da bi bile vise za pistu nego za off!
Razmisljam o Elan Ripstick 96 ili 106 (to je prvo pitanje), duzine 188cm svakako! U Sloveniji moze da se uzme model 19/20 za nekih 330e. Medjutim na nekom od youtube review-a sam cuo da su malo "slabe" za nas teskase!? Ne znam da li odmah da trazim neke od ovih krucih/tezih modela. Naravno posto je prvi na svim liistama gledao sam Enforcer 100, ali je malo skup za moj ukus! :glavaozid Da li su jos neki modeli preporucljivi za ovu moju kategoriju!
Uglavnom volim bržu voznju, volim da pustim skiju, ali ne bih volio da na iole tvrdjoj stazi imam one odvratne vibracije :cool:, ako to nije previse za ocekivati od ovakvih skija. Sto se tice offpist to znam da ce biti super svakako!

Pozdrav,
Guljko

Grimani
17.03.2021, 10:05
Ciao ljudi,
Da ne otvaram novu temu, par pitanja u vezi freeride skija.
Imam 100+ kila, vrlo dobar skijas. Nemam problema sa snagom i kondicijom, s obzirom na 100+ kila! :sm021:
Nazalost nisam imao priliku da isprobam detaljnije freeride skije, par dana iznajmio ali u idealnim uslovima, na stazu nisam prakticno ni izlazio. Za led/vestak imam druge skije, tako da bi ove bile za sve ostale uslove. Posto ovih godina sve manje nailazim na dobar celac, mislim da bi bile vise za pistu nego za off!
Razmisljam o Elan Ripstick 96 ili 106 (to je prvo pitanje), duzine 188cm svakako! U Sloveniji moze da se uzme model 19/20 za nekih 330e. Medjutim na nekom od youtube review-a sam cuo da su malo "slabe" za nas teskase!? Ne znam da li odmah da trazim neke od ovih krucih/tezih modela. Naravno posto je prvi na svim liistama gledao sam Enforcer 100, ali je malo skup za moj ukus! :glavaozid Da li su jos neki modeli preporucljivi za ovu moju kategoriju!
Uglavnom volim bržu voznju, volim da pustim skiju, ali ne bih volio da na iole tvrdjoj stazi imam one odvratne vibracije :cool:, ako to nije previse za ocekivati od ovakvih skija. Sto se tice offpist to znam da ce biti super svakako!

Pozdrav,
Guljko
Evo i ja sam slicnoj kategoriji 100 a ponekad i 110+ kg a visok sam 192cm
Rentirao sam Ripstick taj 188cm prosle godine na Kopu jedan dan i nekako je prelagana skija za moj gabarit. U dubokom snegu je bila oke skroz(bolja od Mantre koju sam rentirao sledeci dan) medjutim na stazi nekako je podilazila brzo pod nogama za razliku od Mantre koja je jako cvrsto drzala ivicu i osecao sam jaku stabilnost na njoj dok Elan mi je bio nekako prelagan. Citao sam negde da Ripstick je solidan i za turno ili backcountry zbog svoje lakoce. Generalno mislim da mi je na ripsticku falio koji cm duzine od 3 do 5 cm. Mislim da ovi novi modeli su izbacili 191cm duzinu.
Ripstick dobro drzi na rubu jako je okretljiv chak i za krace zaokrete ali ipak mislim da duzina 188 je kratka kao sto sam napisao iznad.
17947
DA se pohvalim sada i ja, uzeo sam krajem januara Enforcer 106 Free malo sam se stekao oko vezova ali se za sada pokazalo da je skroz oke. U odnosu na moje Line SFB nema neke razlike na snegu pod nogama medjutim a to je do vezova jer su plasticni i laksi dobio sam to da me skija lagano izbacuje u skok i na dzombama mogu da pravim lagane tranzicije u skokovima ali opet dok sam na snegu skija se ponasa kao da je neka tvrdja skija(ima dva sloja metala i karbon ali i veci roker koji uopste nema vibracije)
Jako sam zadovoljan ovom novom prinovi u ergeli, vredele su svaki dinar!
17948

FreeRider
19.04.2022, 00:58
Da se pohvalim :)
Bio sam zadovoljan sa Rossignol Soul 7 ali sb9g sve redjwg skijanja van staze, odlucih da ih zamijenih za novu snowboard opremu koju sam.namijenio sinu, a upravo zahvaljujući Stekanu kupih Rossignol Experience 88 ti.
Hvala Stev !

FreeRider
28.04.2022, 19:49
Spreman za novu sezonu... koju 'aista jedva čekam.
Rossignol Experience 88 TI su tačno one skije koje mi odgovaraju.
80% staza i 20% off pistehttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20220428/aa8e3490483afbaa60b21a4292f8caf1.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20220428/af91f3e2394c134f93e72e233ee9697e.jpg

trendo
29.04.2022, 08:26
Spreman za novu sezonu... koju 'aista jedva čekam.
Rossignol Experience 88 TI su tačno one skije koje mi odgovaraju.
80% staza i 20% off pistehttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20220428/aa8e3490483afbaa60b21a4292f8caf1.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20220428/af91f3e2394c134f93e72e233ee9697e.jpg

So zdravje da gi koristish:ski:

No, to nije freeride skija (tema :)) , jednostavno skija za uzivanje na stazi

FreeRider
29.04.2022, 22:46
Pa da.. više je za stazu... uredjenu ili ne.
Nešto skično onim Salomon Gun 1080 što sam skijao.. mada 88 ti reklamiraju kao All Mountain skiju, ali ispod 100 u strumu ništa :)
Moja koljena ne trpe off piste tako da će ove biti taman.
Hvala na lijepim željama.

FreeRider
28.12.2022, 14:12
Dopada mi se recenzija

https://youtu.be/eK9n93doQOA

trendo
28.12.2022, 21:26
Koi je vez , NX12?

FreeRider
02.01.2023, 11:04
Koi je vez , NX12?Trendo, vezovi mi nijesu stigli :(
Izgubili se od Njemačke do Crne Gore
Bili su upakovani zajedno sa skijama ali momak koji ih je donosio bio je nemaran.

FreeRider
06.01.2023, 17:55
@trendo stigli vezovi
Jeste, uprrqvo ti NX12

FreeRider
09.01.2023, 18:48
Sjuta ih montiram :)

FreeRider
09.01.2023, 18:57
Ode dupli post
Molim Admina da izbriŝe
Hvala !

trendo
09.01.2023, 21:18
Sta Stekan kaze za NX12

stekan
10.01.2023, 07:30
Sta Stekan kaze za NX12Skroz dobar vez. U ovom slučaju je to Rossignolova Konect verzija veza na ploči, pa je pancerica značajno podignuta nad skijom. Vama koji ste ispod 2 metra to vjerovatno ne smeta.

FreeRider
11.01.2023, 15:13
Skroz dobar vez. U ovom slučaju je to Rossignolova Konect verzija veza na ploči, pa je pancerica značajno podignuta nad skijom. Vama koji ste ispod 2 metra to vjerovatno ne smeta.190/96
Taman znači :)

vladimir
24.01.2024, 16:59
Cao svima,

Da ne otvaram novu temu.

Ideja mi je da napravim freeride/offpiste setup sa kojim je povremeno moguce ici na ture (90/10 ili 80/20). Prvenstveno bi se vozila u danima kada napada svezi sneg a ture tek esperimentalno, za tvrdje uslove i za stazu imam drugih skija. Stigao mi je Look pivot 15 + cast freetour sistem/modifikacija ali ne stigoh da kupim skiju preko tokom nedavnog skijanja u Alpima, a nestrpljiv sam da montiram ovaj Look/Cast i isprobam ga, pa sam sad ovde vrlo limitran sa izborom. Jedino sto pronalazim u BG-u a da zadovoljava ove potrebe je Nordica Enforcer 104 free i Elan Ripstick 106 ( obicni i black edition koji bi trebalo da je za dlaku tezi i tvrdji). Enforcer je mozda pretezak za ove potrebe za koje ga uzimam i cini mi se da je vise allmountain skija, a Elan cini mi se vise za offpiste pa sam mu mozda blizi. Ima li nekih misljenja?

Hvala!

trendo
24.01.2024, 17:51
Ripstik dobar i tezak i ima ono amphibio
Nordica free jos bolja i jos teza, ima dupli roker, bez free laksa, najnovija jos laksa, unlimited najlaksa
To 90/10 ili 80/20 ko je merio, koje su parametri merenja, na sta se zasniva, ma to nista ne znaci
Imas noge da to vuku uzbordo ili nemes, tezina i samo tezina je glavni faktor za nagore,
doduse i za nadole ali obratno proporcijalno, tako da taj odnos moras sam odrediti,
Licno ja ne bi nista iznad 1,8kg za "eksperimentalno", za nadole sasvim korektno za skiju 185cm.
Tezina skije zavisi i od duzine (vise materijala)

vladimir
24.01.2024, 18:52
Hvala Trendo. Amphibio ne vidim kao neki problem. 90/10 tj 80/20 sam onako upotrebio da ilustrujem da mi je turno ovde sporedno, i da ovo nije turno setup. Odatle i ovde post a ne u turno threadu. A zbog toga sam i uzeo Look sa Castom jer sam hteo vez koji je provereno dobar za ozbiljno skijanje nizbrdo. I cipelu sam birao po tom kriterijumu (tecnica cochise 130).

Verujem da je Enforcer 106 free dosta stabilniji na stazi od Ripsticka ali mi je dilema koliko je Enforecer skija za offpiste a koliko all-mountain. Deluje da je Ripstick bolji izbor za ono sta ja hocu.

Za duzinu se dvoumim izmedju 180 ili 188 (verovatno bih isao sa 188). Tezak sam izmedju 75-80kg, visok 178, na stazi skijam dosta jako, da ne kazem agresivno, a za offpiste mi je ovo prva dedicated skija pa cemo videti :)

niipheus
25.01.2024, 00:47
Jesi li razmatrao Head Kore? Lagana tvrda daska, dosta ozbiljnija od ripstika. Ja sam je uzeo sa slicnom zamisli kao i ti, 80/20. S tim sto se ja ne bih vodio 'americkim' razmisljanjem oko duzine skija jer mi nemamo ni priblizno padavina kao tamo pa da treba juriti sto duzu i siru skiju zbog plovnosti. Meni na 186/93 Kore 105 od 189 cm u potpunosti odgovara, tako da mislim da bi tebi nesto oko 180 bilo odlicno sa bilo kojom skijom uzimajuci u obzir i to da hoces i uzbrdo nekad sa njima

vladimir
26.01.2024, 09:58
Ovaj Kore mi je nekako prosao ispod radara - iscitacu malo o njemu. Izgooglah na brzinu i ne vidim ima da se kupi kod nas a fokusirao sam se na ovih par skija sto se mogu naci ovde.

A za ovo "Americko" razmisljanje oko skija se potpuno slazem. Najveci broj kvalitetnih sajtova, tekstova i foruma o skijanju prenose iskustva skijasa iz US-a , a njihovi uslovi za skijanje i skijaske navike su mnogo drugaciji od Evropskih pa to i te kako treba imati na umu kada se citaju tekstovi i recenzije.