PDA

Pogledati punu verziju : Les Sybelles - Nova mega ski-stanica u Francuskoj



Sapa
01.12.2006, 16:11
Ikad culi za les-sybelles? ne? pa ni ja do prosle godine.

vidi www.les-sybelles.com

Nekoliko ski-stanica spojeni od prije godinu-dvije u jedan mega skijaski centar.

Duzina zicama spojenih pista u KM: 310
i jos extra 40 km dostupnih redovnom bus linijom....

Skijanje izmedju 1500 i 2600 metara nadmorske visine.

Neuobicajeno za francusku, jedno od sela saint sorlin d'arves vidi sajt www.saintsorlindarves.com
je sacuvano u totalno originalnom stanju, stare seoske kuce, stale....a u ovom selu na srecu nisu dizali nebodere od 10-15 spratova nego lijepe apartmanske komplekse koji ne bodu u oci od ruznoce.
npr. aprtmani: les Fermes de Saint Sorlin (novi i veci apartmani, ocu reci veci nego sto je uobicajeno za francuske standarde)

U francuskoj sam skijao u la plagne, 3 valley i alp d huez (plus par manjih i siroj publici totalno nepoznatih centara), elem poznajem pomalo francuske alpe, ali ove les-sybelles su mi za srce prirasle.

Sto se tice raznovrsnosti pista tu su 3 valley i alp d huez bez premca.
Prvi zbog nenadmasne duzine od 600km cruise-pista (skijas dok s nogu ne spadnes i za sedam dana nisi jos vido vise 2/3 skijalista ), a ovaj drugi zbog super off pista i tzv ski-route), la serrene (pista od 16km, visinski pad skoro 2000m) i "prilicno francuske atnosfere" koje u la plagne i 3 valei nisam bas dozivio.

les-sybelles je sasvim prosjecan po pitanju raznovrsnosti pista, i puno je tu plavog, a za prave fanatike premalo crnog, ali su off-piste famozne + sto u nekim djelovima pist uopste ne uredju (ili je to tad bila slucajnost), a na ski-kartama ih vode kao 'redovne' plave ili crvne staze, uglavnom zive duse tamo nema, citave strme livade na kojima skija jedno tuce skijasa.

Redovi na zicama? Nepoznat pojam. Za razliku od npr. 3 valley gdje sam znao po prilicno cekat na gondolama u val thorensu i u courchevelu.....

Cijene apre-skijanja su za oko 30-tak % manje od cijena u ovim mocnim velikim centarima, ljudi prijatljski do iznemoglosti, nema valjda gomile turista pa jos nisu stigli da postanu arogantni. Engleski ne govore u glavnom, al se zivo trude da ti pomognu na bilo koji nacin. Jedan od zicara (tzv pisteurs) odskijo samnom da mi pokaze put do sljedeceg prevoja, to jos dozivio nisam. (putokazi bi mogli da budu malo jasniji), staze ko sto rekoh nisu svuda ok uredjene (mislim na francuske/svjetske standarde),ali to sve skupa ima puno sarma...ma totalni sam fan.

Jede se dobro, a ako sam kuvas onda ....(inace su restorani u selu i na pisti skroz autentiko) apre ski je u saint sorlin d arves jako ogranicen, al meni to bas i nije smetalo, ja doso da se iskijam a ne da budem mamuran.

Cijena aranzmana je puno manja od ovih gore pomenutih centara, ma jeftinije a raznovrsnije skijanje ja jos nisam imao u zivotu.

Moj aranzman (u gore pomenutom apartmanu za 4 osobe )od 5 - 14 januara 2006 kostao je € 160,- p.p (7 nocenja + ski pas za 7,5 dana za citav centar dakle 310 km)!!!

Duzno je naglasiti da su i u Francuskoj druga i treca sedmica januara najjeftiniji periodi, a po meni i najbolji, nema previse turista (djeca u evropi su tad u skoli), ja redovno idem u tom periodu i dosad me je uvijek kacilo dobro - suncano vrijeme.

NSboarder
02.12.2006, 00:24
Moj aranzman (u gore pomenutom apartmanu za 4 osobe )od 5 - 14 januara 2006 kostao je € 160,- p.p (7 nocenja + ski pas za 7,5 dana za citav centar dakle 310 km)!!!

????????
molio bih te da pored ovako opsirnih i korisnih informacija definises ovo malo bolje, jer sam potpuno trezan, a ipak cini mi se da mi je nivo alkohola u krvi dostigao 10 podeok na skali!!:)
da li i ski pas dobijas u tu cenu?
da li je p.p. polupansion, i da li je ukljucen u tu smesnu cenu?

Sapa
02.12.2006, 14:16
Ma razumijem da je to tesko razumijeti, evo pa se sam uvijeri, ovo su cijene od ove godine. Dakle to je 7 nocenja i skipas za 7,5 dana (a mozes i za 6 ako ti je 7,5 dana previse skijanja), to nije polupansion dakle hranis se sam, kuvas ili ides u restoran, bar, kafic....sto je naravno glupo ciniti, jer je 'hrana iz restorana' i apre-ski uopste nenormalno skupa (u les-sybelles nesto jeftinije, ali ipak skupo), dakle lijepos se sam hranis....spageti sa raznim sosovima, slaninice, fondou....da ne nabrajam pa ti si barem lala i znas sta je dobra kuhinja....Inace ja sam imao aranzamn iz belgije i to je kostalo tih € 160 (sve skupa, bez prevoza i klope), a ovaj donji aranzman sa chalet-travel.com je nesto skuplji (britanske cijeene), al eto vidi te se uvijeri.

Les-sybelles rules...e da ti si vidim boreder, e pa za boredere je malcice losa veza izmedju npr. st.sorlin d arves i ostatka skijaskog centra, jer je veza neka ocajna zica koja te vuce 100 godina, a minus je i sto je veza izmedju par prevoja vrsta zelen staze, sto znaci bord u shake i setnja 10-tak minuta, sve ostalo je skroz ok i naglasavam da je ovaj centar jos neotkriven i totalno sharmantan, a 310 km staza je dovoljan razlog da se posjeti. Za ljude iz Srbije je ovo naravno prilicno far-away, ali vidim da mnogi idu u 3 valley (meribel) isl e pa ovo selo je za razliku od tih stanica, totalno kul a cijene svih usluga su manje. Eto.

boris
03.12.2006, 17:52
Ma razumijem da je to tesko razumijeti, evo pa se sam uvijeri, ovo su cijene od ove godine. Dakle to je 7 nocenja i skipas za 7,5 dana (a mozes i za 6 ako ti je 7,5 dana previse skijanja), to nije polupansion dakle hranis se sam, kuvas ili ides u restoran, bar, kafic....sto je naravno glupo ciniti, jer je 'hrana iz restorana' i apre-ski uopste nenormalno skupa (u les-sybelles nesto jeftinije, ali ipak skupo), dakle lijepos se sam hranis....spageti sa raznim sosovima, slaninice, fondou....da ne nabrajam pa ti si barem lala i znas sta je dobra kuhinja....Inace ja sam imao aranzamn iz belgije i to je kostalo tih € 160 (sve skupa, bez prevoza i klope), a ovaj donji aranzman sa chalet-travel.com je nesto skuplji (britanske cijeene), al eto vidi te se uvijeri.

Les-sybelles rules...e da ti si vidim boreder, e pa za boredere je malcice losa veza izmedju npr. st.sorlin d arves i ostatka skijaskog centra, jer je veza neka ocajna zica koja te vuce 100 godina, a minus je i sto je veza izmedju par prevoja vrsta zelen staze, sto znaci bord u shake i setnja 10-tak minuta, sve ostalo je skroz ok i naglasavam da je ovaj centar jos neotkriven i totalno sharmantan, a 310 km staza je dovoljan razlog da se posjeti. Za ljude iz Srbije je ovo naravno prilicno far-away, ali vidim da mnogi idu u 3 valley (meribel) isl e pa ovo selo je za razliku od tih stanica, totalno kul a cijene svih usluga su manje. Eto.

http://www.chalet-travel.com/homepage/resorts/les_sybelles/saint_sorlin_darves/chaletres_les_fermes
Na ski mapi mi se cini neizvodljivo prebacivanje sa ovog levog brda na desno.da li je problematicno povezivanje staza na susednim brdima?
Bas si me zaintrigirao jer sam gledao smestaj u januaru je bas jeftin,a i ski pass! Da li je problematicno putovanje kolima?
Mislim da se isplati !!!:ski:

Sapa
03.12.2006, 22:37
Zdravo Boki,
Ova primjdba "o prelasku s lijevog brda na desno". Neznam koju si ti ski-mapu otvorijo, al se jasno vidi koja brda i doline su medjusobno spojeni u tih 300 i kusur kilometara staza i stazica. Tu ima samo jedna ski satnica koja nije spojena ski liftovima sa osatkom ''svijeta" i mislim da se zove Albiez, al nisam siguran. To je extra 40 km staza dakle ova mega stanica je 310 km + 40 km Albiez za koju vazi isti skipass, a u koji se stize autobusom iz svih drugih sela i put traje oko 25 minuta u zavisnsti iz kojeg centra ides, kontare?
A sto se tice prevoza tu ti pomoci ne mogu, nadji michelinov routeplanner pa ces vidjeti da je prilicno daleko od npr. srbije....
A evo i jevtinija opcija od onog gore pomenutog chalet-travela.....Preko njih imas iz engelske za € 160 apartman (ja sam isao sa njihovom 'sestrinskom' agencijom za 4 entuzijasticna skijasa :-)

Sretno sa rezervacijama

Sapa
03.12.2006, 22:57
Borise citam ovdje na diskusijama ljudi iz srbije dolaze u le 2 alps i alped'huez e pa ovaj centar je odma pored, eto na mapi se vidi glecer iznad sela, sa vrhom od oko 3300 m, kad stanes na turne-skijice i zaputis se preko glecera, eto te u le2alps u roku od 3-4 sata (za ljubitelje postoje organizovane turne setnje sa vodicem, ali samo za ljubitelje za zescom kondicijom).....E da ova cijena od € 160 kod wastelandski je naravno incl. skipass,

NSboarder
04.12.2006, 14:17
a jel bi ti borise u slucaju da ides tamo, rezervisao direktno preko net-a (ili neka druga varijanta), bez agencije pa bi onda obaska imao izdatak samo put? (i naravno hrana)

inace koliko ja vidim na mapi, tamo ti od skijanja moze pozliti :) , a i cena je neverovatno privlacna!!! i mene je ovaj sapa jako zaintrigirao ponudom.

boris
04.12.2006, 17:39
a jel bi ti borise u slucaju da ides tamo, rezervisao direktno preko net-a (ili neka druga varijanta), bez agencije pa bi onda obaska imao izdatak samo put? (i naravno hrana)

inace koliko ja vidim na mapi, tamo ti od skijanja moze pozliti :) , a i cena je neverovatno privlacna!!! i mene je ovaj sapa jako zaintrigirao ponudom.
Pa mislio sam eventualno da se rezervise za januar preko interneta,pa da se putuje u sopstvenoj reziji,mada je prilicno udaljeno.
Da li ti imas neku ekipu ili...?

NSboarder
04.12.2006, 19:42
Pa mislio sam eventualno da se rezervise za januar preko interneta,pa da se putuje u sopstvenoj reziji,mada je prilicno udaljeno.
Da li ti imas neku ekipu ili...?

pa to ti je dobra varijanta, ako nadjes kolima :) i ako ne prevare za smestaj (verovatno nece, evropa je to). jesi li nasao na nekoj karti, koliko km otprilike ima donde?

ja sam prvo imao ekipu od 10 clanova za kop, ali mi je sve to propalo i sada mi je ostala uglavnom varijanta za kop sa roditeljima, ali evo ovde na forumu pokusavam da nadjem neku drugu soluciju.

video sam da su prosle godine bili njih 70 u francuskoj cini mi se, i to dobar deo odavde sa foruma!!!
bile su nesto vece pare od ovih (ne mnogo) ali kazu skijanje i provod nezaboravno!

`<~$nOwBoArDeR~>`
04.12.2006, 20:44
E sada sam procitao sve ovo i mogu da kazem da me je vrlo zainteresovao-----mogli bi mozda par nas da se dogovorimo i ja mislim da bi mozda mogao da obezbedim neki mini bus koji bi vozio tamo---alo jos nista necu da obecavam i da pricam oko cene tog prevoza dok ne popricam sa tim likom---mislim ovako nesto je steta propustiti.....

NSboarder
05.12.2006, 14:08
istina stvarno, ako je sve to ovako kao sto sapa kaze, zaista steta propustiti!
ja ne znam za tebe borise i snowboarderu ali nisam nesto preterano gledao sajt koji je sapa dao, nadam se da ne bi bilo problema rezervisati putem interneta (ili mozda telefonom, mada je internet ipak bolje resenje po meni).
ako ima tamo dovoljno mesta po ovoj ceni ne bi bilo problema napuniti taj mini bus :)

Sapa
01.01.2007, 14:02
Evo nadjoh za potencijalne posjetioce, jos jednu agenciju koja nudi povoljan booking preko interneta:



Obratiti paznju na cijene sedmodnevnog boravka u apartmanu od 6 januara: 7 dana, € 50 po osobi, to je za 10 osoba.

Naravno jos samo da jednom padne jedan ljudski snijeg i nasoj sreci kraja biti nece.......ja sam tamo od 6 do 20 januara, who knows, mozda naletim i na nekog posjetioca foruma (ili vise njih), bilo bi mi drago ako sam ovim mojim postom ponukao neke ljude da odu tamo......mogu samo da vam svima kazem da se necete pokajati ako izaberete les-sybelles, mislim svuda je to manje vise slicno u francuskoj, ali les-sybelles prije svega ima status ne provaljenog skijalista i ima defintivno najvise stotina kilometara piste za ubjedljivo najnizu cijenu boravka.....ovaj nas hobi prilicno skupa zajebancija, provodim po prilicno vremena u potrazi za povoljnim arnazmanima i dobro sam informisan sta se nudi. A dosad sam posjetio izvjestan broj francuskih skijalista.

SkiBus
18.09.2009, 12:24
U sezoni koja predstoji udruženje SkiBus organizuje sedmodnevne ski programe i u Les Sybelles-u..

Ski centar Les Sybelles je jedan od najnovijih i Francuskoj i sadrži 4 skijališta spojena u jedinstven sistem, koji obuhvata više od 310 km staza, što ga čini četvrtim po veličini ski centrom u Francuskoj. Poseduje 105 ski staza, od toga 21 zelenu, 43 plave, 37 crvenih i 4 crne staze. Čak šest turističkih mesta u koja naravno možete doći na skijama daje posebnu draž ovom ski centru. Skipas se može odvojeno uzeti za svaku od četiri oblasti koje su međusobno povezane u sistemu, ili se može kupiti skipas koji je jedinstven za celu oblast.

SkiBus vas vodu u sedmodnevnu ski avanturu u Les Sybelles u terminu 02.-09. januar 2010. Paket uključuje prevoz, smeštaj u odgovarajućim apartmanima i šestodnevni skipas za celu oblast (svih 310km staza). Ovo je definitivno skijalište sa najboljim odnosom cene i kvaliteta (jeftin smeštaj, najjeftinija cena skipasa po kilometru staze). Cena paketa iznosi 270e.

Uzevši u obzir da u ovom terminu cena u Tri Doline i nije baš povoljna, Les Sybelles je definitivno pravi izbor za sve one koji bi želeli da se upute put francuskih skijališta za Božićne praznike.

http://www.skibus.rs/docs/images/logoi,%20gifcici,%20opste%20slicice/logo%20skibus.jpg

Grazer
18.09.2009, 12:47
Zasto konstantno organizujete sve izlete i posete Francuskoj samo u januaru!? Sta je s nama sto smo u inostranstu a hocemo s vama. Nama je januar radan i mozemo samo u Februaru. Hajde pomerite ili organizujte jedno od putovanja za februar!!

SkiBus
18.09.2009, 13:32
Dragi Grazer,
jednostavna je stvar sto zaobilazimo februar kao kisa oko Kragujevca.. Tada su praznici Francuzima i cene su višestruko veće. Smatramo da je mnogo racionalnije za prave ljubitelje skijanja, da dva, ili tri puta skijaju za iste pare kao za jedno skijanje u februaru.
Inace, mi organizujemo ski ture u Francuskoj u decembru, januaru, martu, apriul, maju i julu mesecu. Kao što vidiš daleko od toga da je samo januar u pitanju. Februar ostaje do daljnjeg rezervisan za domaće ski centre... Pod domaćim ovde podrazumevamo i Jahorinu, jer je realno i ne smatramo za inostranstvo, isto kao što i ti nisi u inostransvu, ako je tačno ono što piše na tvom profilu da si iz Banjaluke :)

Mitch87_ns
31.10.2009, 14:02
Ej LJUUUDI :)
Zanimaju me cene iznajmljivanja ski opreme, konkretno snowboard-a u Les Sybelles-u i njihov odnos sa cenama u Srbiji. Hvala unapred na odgovoru :)
p.s. - JEDVA ĆEEEEEEEEEEEKAM :sm019:

I zaboravio sam da naglasim da idem sa SkiBus-om od 2.-10. januara u Les Sybelles :))

Sapa
31.10.2009, 18:46
Ej LJUUUDI :)
Zanimaju me cene iznajmljivanja ski opreme, konkretno snowboard-a u Les Sybelles-u i njihov odnos sa cenama u Srbiji. Hvala unapred na odgovoru :)
p.s. - JEDVA ĆEEEEEEEEEEEKAM :sm019:

I zaboravio sam da naglasim da idem sa SkiBus-om od 2.-10. januara u Les Sybelles :))

Lijepo se provedi, neces se pokajati, to je totalno relaxed ski-centar. Atmosfera nostalgicna, a i donji dio sela (pretpostavljam da idete u st. sorlin d'arves) je autentican (kamene kuce, shtale i rushevine). shutle-busici voze svakih 5-10 minuta, to jos nigdje nisam dozivijo. I u tom donjem djelu sela, u kojem nema apartmana ima nekoliko ski-shopova. btw. u kojim apartmanima ce te biti smjesteni?
Sto se kupovine skija tice, mislim da se u januaru u Alpima na 'nadmorskoj visini preko 1000metar' to ne isplati. Ne znam kakve su cijene u Srbiji, ali znam da je tamo shopovanje u sezoni luxuzna aktivnost. Mozda naletis na polovne skije (a solidno ocuvane) skije u nekom ski-shopu, ali i to se obicno prodaje tek tamo od marta, aprila kad sezona polako prolazi.

SkiBus
01.12.2009, 03:23
Ipak je bolje da se rentira kod nas.
Sve i da obezbedimo popust u Francuskoj, konkretno Les Sybellesu, nikako neće moći da bude povoljno kao u domaćim rentalima (pogotovu u onima u kojima imamo popust). Pogledajte cene rentiranja za članove udruženja SkiBus na ovom linku:
http://www.skibus.rs/static.php?id=57
i sve će vam se samo kasti..
U Francuskoj cena 6 dana iznajmljivanja ski opreme se krece od 80-100 eura, a mi bi maksimalno mogli da spustimo cenu za 40-50% i to na velike grupe. Ipak se ne isplati rentirati tamo, uzevši u obzir za koje pare ovde može da se uzme solidna oprema. Mada ruku na srce, mnogo je bolje da se rentira u samom ski centru gde skijate, jer ako nešto eventualno i ne odgovara može da se zameni..
:ski:

Milos011
01.12.2009, 11:53
Vec se pisalo na ovu temu.

Moje misljenje je da ako neko zeli da iznajmi kvalitetniju opremu NIKAKO mu se ne isplati. Prosle godine sam krajem marta trazio da iznajmim RX8 ili neku slicni skiju. Za nedelju dana (tamo gde su uopste imali kvalitetnije skije za iznajmljivanje) to zadovoljstvo je kostalo 10 000 din i vise sto je bilo 110 - 120 eur. Takvu istu skiju sam u to vreme mogao da nadjem NOVU da kupim za oko 200 eur, a polovna je kostala oko 150 (naravno preko neta, e-baya isl).

Mozda se isplati iznajmiti neku malo manje kvalitetnu opremu.

Mitch87_ns
17.12.2009, 20:04
Hvala svima na odgovorima!
Meni je jedino problem što sam iz Novog Sada, a ovde je jedina opcija za iznajmljivanje snowboarda ( koliko sam ja uspeo da nađem ) u Planet Bike-u. Takođe je nezgodno što krećem 1. pa ne bih mogao par dana ranije da svratim do BG-a da uzmem.
Stvarno mi nije bitno da to bude extra kvalitetna oprema, samo nek ide :)

LuDi MiLoJkO
28.12.2009, 12:58
kakva je veza ovog naseg mesta ST SORLIN D'ARVES sa ostalim delom skijalista? na mapi baš i ne izgleda sjajno :S

Sapa
13.01.2010, 12:01
Veza je sasvim oke, po meni bolja nego iz npr. St Jean d'Arves (bar prije jedno 4 godine kad sam ja bio). Procitaj pocetak treada; st Sorlin d'Arves je mene sto se tice naj bolji dio skijalista, (pogotovo 's druge strane brda'). Bio je kolko se sjecam jedno usko grlo pri povratku u selu iz ostatka skijalista, bila je neka kratka dionica, premoscena nekim prepotopskim tanjirom, tu se pravila guzva, ali je to u praksi bilo oke (mozda je ito u medjuvremenu zamjenjeno necim brzim). Jos pogotovo ako ides u janurau onda su guzve svakako manje. St Jean je nize i na suncanoj strani tako da se snjeg brze topi.

LuDi MiLoJkO
13.01.2010, 15:28
hehe, hvala na odgovoru, ali kasniš 15ak dana :) već sam bio i video :)
Najbolja dolina mi je ubedljivo La Toussuire, do koje iz St. Sorlin D'Arves treba više od 1h vožnje raznim žicama i prilično lošim stazama :(
St. Sorlin D'Arves mi se uopšte ne svidja kako je povezan, što staze u samoj dolini, i kao što sam već rekao veza sa druge dve doline je loša (staza kojom se ide je urnisana već u 11 h i pretrpana je ljudima koji beže iz St. Sorlin D'Arves-a)

Sapa
13.01.2010, 18:58
Bi ce da je u pitanju stvar ukusa, meni veza nije smetala, a na obje strane brda iznad st sorlina odlicne mogucnosti za offpiste skijanje (meni to ipak naj bitnije od svega).
btw. dole na dnu prije onog spusta u selo kafana u kojoj toce Paulaner!!!! E heej dobro pivo na pisti u francuskoj, i to u onakvoj zabiti od ski-centra, neprocjenjivo!!! :sm011:

Lids
13.01.2010, 21:01
meni se opet svideo najvise corbier, bas super sredjene staze istog intenziteta nagiba, najvise crvenih staza, cak i najduza crna staza u centru koja je super sredjena...i tako, ali takodje mi je Sorlin bio najgori, ali i to sto kazes stvar ukusa, a sto se tice Paulaner pila sam ga ali sam slicajno naletela na to mest o i da me ubijes ne bih mogla da pogodim i ponovo odem tamo:cug:

Sapa
14.01.2010, 10:23
meni se opet svideo najvise corbier, bas super sredjene staze istog intenziteta nagiba, najvise crvenih staza, cak i najduza crna staza u centru koja je super sredjena...i tako, ali takodje mi je Sorlin bio najgori, ali i to sto kazes stvar ukusa, a sto se tice Paulaner pila sam ga ali sam slicajno naletela na to mest o i da me ubijes ne bih mogla da pogodim i ponovo odem tamo:cug:

Ma definitivno pitanje ukusa; Ja cim sam vidijo Sorlin sam se zaljubio u one poluporusene kuce i miris balege, totalni kraj svijeta . Rraznorazne divlje precice gore u planini (uredjene staze me ostavljaju ravnodusnim ;-) ).
Corbier mi npr. nema nikavu dusu, uoopste mi se ne svijda ta soc gradnja iz 60tih koju su sad malo zamaskirali i renovirali.
St.Jean mi opet nekako ispo umjetan sa onim novim kvazi-chaletima, a i cim malo ojuzi skijas do sela na travi….tako.
E Paulaner pivo!! Ma odusevljenje, jer francuzi nesto nisu bas stali sa pivom i onda dodjes u nedodjiju a oni imaju jedno od boljih njemackih piva (bio veliki logo Paulanera na toj kafanici iznad sela) odma s lijeve strane one staze sto vodi u Sorlin, tu kafanu nisi mogla promasit tu se spajalo nekih par staza koje silaze u selo...mada 5 godina je dug period mozda i ne opisujem to mjesto bas naj bolje. A mozda vise i ne toce to pivo :(

peca81
21.09.2010, 09:16
Razmisljam da idem u januaru u Les Sybelles, pa ako moze neko da napise utiske ko je bio ( kakve su staze a i o samom mestu, mogu i neke slike mesta ) ? Da li je bolje otici ovde na 10 dana ili neko popularnije skijaliste u FRA na 6-7 dana ?

hvala

plageton
21.09.2010, 12:50
Боље у Француску.

peca81
21.09.2010, 14:26
U svakom slucaju ce biti Francuska, samo mi je potrebna pomoc/savet oko izbora :)

Grazer
22.09.2010, 11:33
Jesu cene ista menjale se?

sonesone
22.09.2010, 23:26
i mene zanima sibles,dal ici tamo ili risoul ili paradiski???? treba se odluciti.....

ceftriaxone
05.10.2010, 22:26
Ja sam bio u sibelu u januaru ove godine. Proveo sam se fenomenalno! Za 14 dana sam uspeo da obidjem sve staze :) U principu je sve super, jedino mi se nije svidelo to sto ima jako malo zimzelenog drveca...navikao sam na to,inace sve ostalo je super.

Furioso
10.01.2011, 17:36
Evo svezeg izvestaja iz Sybellisa. Bio od 1-10, jutros stigao. Odlazak 22.5 sata (cekanje na grani) u povratku 19 sati. Bili smo smesteni u Corbier-u. Apartmani su ok, prostrani, blizu zicare. Mana je nedostatak tople vode (svaki apartman je imao dnevnu kvotu i ako je potrosi ostaje bez tople vode?!?!?) i nedovoljna zagrejanost apartmana. Skijaliste mozda ima 310 km staza ali to nije realna cifra, vec mnogo manje. Uglavnom je bilo sitnog kamenja na skoro svim stazama a na nekim toliko da ne poverujete. Prva tri dana su bila suncana i bilo je super skijanje, kasnije se vreme pogorsalo, visoka temperatura, kisa u podnozju, sneg, magla i jak vetar na vecim visinama. Moglo se reci da njihove sluzbe ne rade mnogo na tome da poprave one delove staze/one staze koje su progledale vec su prosto ostavili tako kako je, u fazonu skijajte ako mozete. Povezanost jednog brda sa drugim je obicno stazama plave/zelene boje gde treba imati jake ruke a borderi jaku volju a i zivce da premoste taj jaz. Vecina sedeznica su starije proizvodnje koje ne usporavaju pa kad te udari od pozadi vidis sve zvezde galaksije. Inace, bazen je bio 4.6+0.2 evra za jedan ulaz a voda u bazenu je bila mlaka, da ne kazem hladna. Takodje, moje licno iskustvo je da su na svaki moguci nacin gledali da mi podvale (restorani, kafici). Drugi su imali i pozitivna iskustva, a svi hvale market Sherpa koji zaista ima ok cene.Pozzz

Furioso
10.01.2011, 19:05
Zaboravio sam da pohvalim maximalno korektne vozace i vodica Stevicu koji se isto tako maximalno trudio i borio kod Francuza za nasa prava:). Stevice, nisi dzabe ucio francuski!!! :)
Peti dan skijanja organizovao je izlet do Grenobla, jer vremenski uslovi su bili dosta losi za skijanje (10-tak skijasa je ipak skijalo po kisnom vremenu) pa smo obisli ovaj 'glavni grad Alpa'.

VladaSD
10.10.2011, 12:24
Sibel (Les Sybelles) se sastoji od nekoliko sela , Le Corbier, La Tousuire, Sant Sorlin d'Arves.... ja sam bio smešten u ovom poslednjem..fenomenalan smeštaj za male pare.
Skijanje u svim mestima, malo više ima tanjirića , ako se povezuju sela , ali ništa strašno.
To mi je bila druga nedelja, posle Val Diserea i Tinja (Val Claret) i nimalo nisam bio razočaran stazama.

dzoninho
26.01.2012, 20:47
Evo i ja da kazem, bio prosle god u terminu od 1-10, iako snega nije bilo dovoljno, ja sam svih 6 dana skijao full vreme rada zicare. Iskreno, mislim da je skijaliste mnogo dobro samo kada ima dovoljno snega. Dobra je povezanost sela, mnogo staza ali kao sto neko rece, dosta tanjira ima. Smestaj je bio mnogo prelep, velik, generalno nisam imao primedbu, Jedini peh je bio to sto je drug prvog dana slomio ruku pa je morao da se vrati a inace nije bio kriv jer je na njega naleteo border i pokupio ga van staze (bilo dosta leda na stazi prvog dana).

bjega
15.12.2013, 09:51
Dal je neko bio prosle godine,idem u januaru pa ako moze neki utisak.. Ima li nekih promena u odnosu na starije objave...Pozdrav

bjega
29.12.2013, 08:27
Ima li koga u les Sybelles , utisci ili ću ja prvi da ih napišem sledeće nedelje...

alexlex
08.08.2019, 09:19
pozdrav,
ima li koga da je bio skorije u les sybellesu ,utisci itd ...

ivancar
08.08.2019, 22:07
Bio sam ja u martu ove godine. Ukratko, meni se skijalište nije dopalo. Staze su dosta uže, nisu baš najbolje označene (u odnosu na druga skjiališta u Francuskoj koja sam posetio). Mi smo bili smešteni u mestu St Sorlin d'Arves, koje i nije baš najbolje povezano sa ostatkom skijališta. Pošto su sve konekcije po vrhu skijališta i ako duva jak vetar (a nama je duvao par dana) zatvore se te konekcije i onda ostaje samo St Sorlin d'Arves regija (a tu nema nešto puno km staza). Možda bi bio bolji utisak da smo bili smešteni u nekom drugom selu, al se definitivno ne bih vraćao :dontknow: