PDA

Pogledati punu verziju : Cenovnik ski-pass za sezonu 2019/20



hallo
05.08.2019, 13:18
:sm003:17246
https://jahorinaprestige.com/ski-pass/?fbclid=IwAR2WuHO7Udh21yrsSppA4qv2lhHOH0jW1G_onGmX YIy10OFk6GHu0wMzNss
https://jahorinaprestige.com/ski-pass/?fbclid=IwAR2WuHO7Udh21yrsSppA4qv2lhHOH0jW1G_onGmX YIy10OFk6GHu0wMzNss

hallo
05.08.2019, 14:44
17247
+parking i eto cene Kopaonika..

bojan
17.08.2019, 10:18
Dolaskom srpskog menadžmenta sa kopa prenela se i cenovna politika sa kopa, celodnevni 50 a poludnevni 45. Besmisleno, mogu slobodno ukinuti poludnevni.

stekan
17.08.2019, 21:09
Sezonski pass 950 KM = 486€

Samo je za 104€ SKUPLJI od sezonskog passa za Garmisch-Partenkirchen koji košta 382€!!! Četiri gondole, četiri sjedežnice i blizu desetak vučnica. Može se i vozom do skijališta. Čak je cjelogodišnji (zima+ljeto) pass za Germisch (447€) jeftiniji za 39€: https://zugspitze.de/en/winter/prices/saisonpaesse

A cijena sezonskog za djecu od 12 do 15 godina za Garmisch je 160€, a za omladince od 16 do 18 godina je cijena 212€, dok je za sve njih na Jahorini cijena kao za odrasle (486€).

Na ovo sve treba dodati i cijenu parkinga. Parking je besplatan za većinu njemačkih i austrijskih skijališta (nisam ih sve obišao, pa zato napisah "za većinu", mada mislim da treba pisati "za sva").

drotoš
18.08.2019, 11:55
Misliš da nekog sa Pala interesuje koliko je sezonski skipas u Garmišu? Baš ga briga, ako mu je skup na Jahorini neće ga kupiti i gotovo. Svakako sve ski škole moraju kupiti sezonske za svoje instruktore, vlasnici vikendica uglavnom kupuju. Mene takođe uopšte ne interesuje koliko su sezonski na Jahorini i Garmišu. Kolega Hallo je već napisao da će dobro da se preračuna gde će i šta će i ja ga 100% podržavam, ako mi je skupo mogu da odem bilo gde za svoje pare. Sve što je urađeno na Jahorini je za pohvalu, veoma je očigledno a cenovna politika će se za par godina pokazati da li je dobra ili ne. Parking i autoput se ne plaćaju ali je zato cena benzina i dizela mnogo veća nego kod nas, sve je to izračunato i ništa nije džabe.

stekan
18.08.2019, 13:57
Forumi služe za iznošenje mišljenja i o stvarima koje nas se lično direktno ne dotiču. Ako bih primjenio spomenutu "baš me briga" metodu, tad bi mi cijene na Jahorini bile OK, jer do Garmiša imam tačno 100km autoputa bez ograničenja brzine.

Nisam znao da je sezonski ski pass samo za one sa Pala? Sa svim ovim šta su do sada uradili na skijalištu, vjerovatno bi veliki broj skijaša iz čitave regije uzeo u razmatranje sezonski pass uz uslov da je cjenovna politika normalna. Nekada davno sam godinama uzimao sezonski ski pass koji je tada vrijedio za Jahorinu, Bjelašnicu i Igman, iako sam živio u Banjoj Luci. I znam da nisam bio jedini. Na 20-tak dana skijanja u sezoni se isplatio. Da li je cilj visokih cijena demotivisati sarajlije, ili je neka druga politika iza toga? Razlog postoji.

Ali nikako ne mogu da shvatim razlog za demotivisanje prisustva djece na skijalištu. Dijete od 12 godina plaća cijenu za odrasle!?! Koliko znam, skijalište je još uvijek državno, pa bi valjda interes države trebao da bude da motiviše rast broja skijaša i tako gradi dugoročnu održivost skijališta. Današnja djeca trebaju za 15-20 godina da plaćaju punu cijenu. Ili je i tu logika "baš me briga" i "da ja uzmem koliko mogu dok sam na funkciji, a kasnije neka drugi razmišljaju..."?

Ovo za parking i cijenu goriva ne stoji. Dizel u Minhenu je jutros bio 1,25€, što je neznatno skuplje nego tu, ali su prosječni prihodi ljudi ovdje nekoliko puta veći nego tu.

drotoš
18.08.2019, 19:25
Ovo je tema na forumu o Jahorini i ne znam kako se može porediti Jahorina i Garmiš??? Ne znam da li ima neka tema o Garmišu pa da tamo nastavimo?! Možemo i ovde, nije problem, ima moderatora na forumu pa će obrisati ako treba. Da li si se zapitao da su na Garmišu pokušali da prodaju sezonske skipasove po ceni sezonskog na Jahorini i nisu uspeli i doživeli čist fijasko a na Jahorini ide kao alva. Možda zu zato spustili cenu?! Ako imaš informaciju koliko je sezonskih prodato na Jahorini molim te napiši, živo me interesuje. Spominješ vremena kada si sa sezonskim skijao na tri planine i naravno da bi bilo lepo da se to i sada primenjuje. Iskreno se nadam da će menadžment uspeti da se dogovori ali je previše politike i neće se dogovoriti, znaš i sam. Ja se sećam ne tako davne prošlosti kada se kupovao jedan sezonski a skijao sam JA i mojih 5 jarana. Čak se kupovao dečiji skipas i zbog brade se nosila podkapa i na +5 stepeni. Misliš da je to u redu? Uveden je red na planini i nema više švercovanja. Da li je na Garmišu neko pomislio da se švercuje? Ili je to do našeg mentaliteta? Uzimali su se krediti za izgradnju žičara i za normalan rad skijališta a od prodatih skipasova nisu mogli da plate kamate a kamoli da vrate kredit. Sada je drugačije, gradi se gondola, proširuju se staze, izgrađen je tobogan, ... sve što se zaradi ulaže se u skijalište. Dogodine će proširiti staze prema Olimpiku i izgradiće nove liftove. Ide se napred i to je bitno.
Spominješ decu a ne spominješ odluku vlade i menadžmenta olimpijskog centra o besplatnom skijanju za decu. Lokalne samouprave su samo trebale da organizuju prevoz i deca su bila na planini. Osnovna, srednja škola i fakulteti su totalno različiti na zapadu i kod nas pa je tako i definicija do koje godine je dete a kada je omladinac različita. Nemoj da pomisliš da sam ja "glasnogovornik" olimpijskog centra, ima stvari koje i meni smetaju ali sam lokal patriota i mnogo su mi draži Jahorina, Bjelašnica i Kopaonik od Garmiša.

stekan
18.08.2019, 20:18
Uh, sad si uprskao sa odlukom vlade i menadžmenta o besplatnom skijanju djece. Ostaj mi pozdravljen.

drotoš
18.08.2019, 22:07
Uprskao si ti zato što si jako brzo zaboravio kako je u našim zemljama politika upletena u sve pa tako i u skijanje i besplatne skipasove za decu. ili se možda samo praviš da to ne znaš!? Pozdravljam i ja tebe

hallo
19.08.2019, 10:34
@stekan
"...U ime lokalnih zajednica sporazum su potpisali načelnici opština Pale Boško Jugović, Trnova Dragomir Gagović, Sokolac Milovan Bjelica, načelnik odjeljenja za opštu upravu Istočne Ilidže Mileta Vuković i predstavnik opštine Istočno Novo Sarajevo Igor Đokanović..." za 2018/19...jos uvek nema info za sezonu 2019/20.
https://www.oc-jahorina.com/na-jahorini-i-ove-godine-besplatno-skijanje-za-svu-djecu-grada-istocno-sarajevo/
@drotos
Lokal patriota mogu biti koliko hocu, ali skijanje mi je hobi za koji trazim nacin upraznjavati...kako sad stvari idu Jahorina se od toga udaljava , na zalost..sva sreca pa jos uvek mogu skrenuti "desno" umesto "levo" i otici na Bijelasnicu.
Zasto ne porediti Jahorinu sa Gramisom ili bilo kojim drugim ski centrom> Ideja je ista-skijati, a onda objektivno cene su iste-slicne pa zasto i uslove ne uporediti?

gio
20.08.2019, 18:48
Ovo kao tema o Kopaoniku na infokopu.
Nema veze što moje dete (DA, DETE) od 13 godina plaća kao i neki "konj" od 20, 30 40 godina i 80-120kg težine (a moj je još uvek učenik osnovne škole i ima 50kg). Ali ne, JP skijališta Srbije (koja upravljaju i Jahorinom) se drže toga da je moje dete odrastao čovek!

Pa što onda nema pravo glasa (još čitave 4 i po godine)? Voleo bi i da vozi automobil, ja bih voleo da mogu da ga pošaljem po pivo u prodavnicu. Ali NE MOŽE do 18. godine života. Ali zato JP skijališta mogu da mu (meni) naplate punu cenu kao za odrasle.

To se ne može opravdati NIČIM osim lopovlukom (ili kako god hoćeš da nazoveš ovakvu vrstu "naplate").

Uzgred, na fakultet se u tim zapadnim zemljama kreće sa 18 godina. Kod "nas" (gde se kreće u školu sa 7) je to godinu dana kasnije. Osnovno plus srednje obrazovanje je svugde 12 godina, kako god da ga organizuješ.

I još nešto, poredi se u životu sa nekim ko zna kako se i šta radi.

Srecko82
21.08.2019, 12:21
A mi koji nismo iz opština čiji su političari potpisali sporazum sa OC, mi treba kroz nenormalnu cijenu karte za djecu da kompenzujemo besplatno skijanje djece iz povlaštenih opština?
Jedini zaključak može biti da je Jahorina skijalište za lokalce. Ovce za šišanje su dobro došle. Neka hvala, ja sa svojom djecom nisam u tom klubu.
Usput, nigdje na guglu ne mogu naći bilo kakvu potvrdu da su ičija djeca stvarno skijala besplatno. Dajte linkove. Čega nema na guglu, nije se ni desilo.

hallo
22.08.2019, 11:48
A mi koji nismo iz opština čiji su političari potpisali sporazum sa OC, mi treba kroz nenormalnu cijenu karte za djecu da kompenzujemo besplatno skijanje djece iz povlaštenih opština?
Jedini zaključak može biti da je Jahorina skijalište za lokalce. Ovce za šišanje su dobro došle. Neka hvala, ja sa svojom djecom nisam u tom klubu.
Usput, nigdje na guglu ne mogu naći bilo kakvu potvrdu da su ičija djeca stvarno skijala besplatno. Dajte linkove. Čega nema na guglu, nije se ni desilo.
LICNO sam u par navrata sreo nastavnike/ucitelje sa decom u toku trajanja nastave da na Jahorini sprovode nastavu fizickog vaspitanja skijanjem ali ISKLJUCIVO radnim danima. Ali i to nije bilo u nekom masovnijem obliku...tipa 20-ro dece.
O drgim, politickim, odlukama sa kime ce potpisati sporazum OC ne bih da komentarisem.
FAKAT: Nikad manje "lokalaca" nije skijalo na Jahorini do sezone 2018/19 a tek ove 2019/20 mogu zamisliti...tako da Vasa konstatacija o Jahorini kao ski centru za "lokalce" prosto ne stoji. Enormni priliv gostiju iz Madjarske, konkretno, a i ostalih EU zemalja cini da cene mogu dizati ovako kako dizu i decu smatrati (kao i Skijalista Srbije) ispod 12 godina, na zalost.

wlad
24.08.2019, 12:07
Već sam pisao o tome, ali da ponovim ;) ne potpisuju oni ugovore o besplatnom skijanju za decu iz susednih opština zato što žele da "lokalci" skijaju.

Prosto, skijalište se nalazi na opštinskom zemljištu, i umesto da plaćaju godišnje takse, zakupnine itd. oni se "prebiju" za dečije ski pasove. Tako da na kraju oni umesto da plaćaju oni u suštini prođu besplatno, i ti ski pasovi naravno nisu besplatni čim se "prebiju" a dobro je za marketing.
(slična priča kako što vam mobilni operateri prodaju paket od 20-40EUR mesečno a onda vam daju "besplatan" Internet, "besplatne" minute razgovora i sl. :D)

Možda nije u pitanju identična priča i na Jahorini, ali je verovatno vrlo slična ;)

hallo
07.10.2019, 15:07
17270
Evo i najave popusta ns Ski pass za sezonu 2019/20

hallo
11.10.2019, 10:15
"Jahorina GIVEAWAY - U Beogradu do 14.10. traje predstavljanje gondole koja će uskoro biti otvorena na olimpijskoj planini. Da biste osvojili sedmodnevni ski pas, sve što treba da uradite jeste da zapratite naš Instagram profil @ocjahorina, slikate se sa ramom koji se nalazi ispred Kulturnog centra Beograda, objavite fotografiju na svom Instagramu, tagujete nas i napišete “Hospitality is part of skiing”, #ocjahorina (https://www.facebook.com/hashtag/ocjahorina?epa=HASHTAG) i #gondola (https://www.facebook.com/hashtag/gondola?epa=HASHTAG). U utorak 15.10. ćemo objaviti dobitnika! Srećno "
17271
����"

hallo
17.10.2019, 13:28
"Jahorina GIVEAWAY - U Novom Sadu do 21.10. predstavljamo gondolu koja će uskoro biti svečano otvorena na Jahorini. Da biste osvojili sedmodnevni ski pas, treba da zapratite naš profil, slikate se sa ramom koji se nalazi na Trgu slobode, objavite fotografiju na svom Instagramu, tagujete nas i napišete “Hospitality is part of skiing”, #ocjahorina (https://www.facebook.com/hashtag/ocjahorina?source=feed_text&epa=HASHTAG&__xts__%5B0%5D=68.ARCQy1xpVEeBbtWp_TNCxjKlFLQSh9R5 Tl4woyfJFuytZb7xfY--JBLW-ATbTvQbfgH4u_CjCBWjbq9nV6nV5sm-WWACMTUa8DY5t-rOivZfbyP5ZKwsZ0yV2ZTLPZYuA1PY3gjw-IksKI6U_JPBJgrA8wQ5UFwOXicVqlwx9ver33FuGSWtdh4C7bu GYCZFRk2MaNAQ8oyMRfi33K9P7wCqw_6ueQ_kERldVTQKCqgk4 ZF2LXEWDeg97q7GuuGVqKgXlhyzu6pv3EelgfzZT9ciE2paXO0 ZgHy1yYfavKxCFNNY0Hsz_ETNX6okF38RWUBPZNRVHzM-1qdqNtfAidmNlUVdL0WjfrmMJp7PRaDACFAc7Rolfdgk&__tn__=%2ANK-R) i #gondola (https://www.facebook.com/hashtag/gondola?source=feed_text&epa=HASHTAG&__xts__%5B0%5D=68.ARCQy1xpVEeBbtWp_TNCxjKlFLQSh9R5 Tl4woyfJFuytZb7xfY--JBLW-ATbTvQbfgH4u_CjCBWjbq9nV6nV5sm-WWACMTUa8DY5t-rOivZfbyP5ZKwsZ0yV2ZTLPZYuA1PY3gjw-IksKI6U_JPBJgrA8wQ5UFwOXicVqlwx9ver33FuGSWtdh4C7bu GYCZFRk2MaNAQ8oyMRfi33K9P7wCqw_6ueQ_kERldVTQKCqgk4 ZF2LXEWDeg97q7GuuGVqKgXlhyzu6pv3EelgfzZT9ciE2paXO0 ZgHy1yYfavKxCFNNY0Hsz_ETNX6okF38RWUBPZNRVHzM-1qdqNtfAidmNlUVdL0WjfrmMJp7PRaDACFAc7Rolfdgk&__tn__=%2ANK-R). U ponedeljak 21.10. u 22h ćemo objaviti dobitnika! Srećno"
17276
����