PDA

Pogledati punu verziju : Velika trilema - HITNO



nlekic
30.11.2006, 21:12
Molim vas da mi pomognete u trilemi prilikom kupuvini novih skija.
Moje karakteristike:
Vozim ukupno 2 nedelje i sebe bih svrstao u nizi rekreativni skup.
Tezak sam 90kg a visok 185cm.
Moja trilema je sledeca:glavaozid:
1. Elan Magfire 08 + Tyrolia 10 vezovi(19500 din)
2. Atomic Izor 5:3(19000 din)
3. Head C360(16000 din)

Odgovor mi je potreban hitno jer je u pitanju kupovina na Expozim-u

Hvala unapred,

Pozdrav,

Nikola.

stekan
01.12.2006, 09:50
Moja trilema je sledeca:glavaozid:
1. Elan Magfire 08 + Tyrolia 10 vezovi(19500 din)
2. Atomic Izor 5:3(19000 din)
3. Head C360(16000 din)


Nikola,

Za Head C360 nisam nikad čuo, a ako je u pitanju C260, nema teorije da košta ispod 300€. I Magfire 08 je sumnjivo jeftin. Gdje si vidio navedene cijene?

Moj glas ide za Magfire 08, mada bi i Magfire 06 bio više nego dovoljan, s obzirom na broj dana skijanja koje imaš u nogama.

nlekic
01.12.2006, 10:18
Prvo puno hvala na odgovoru, non stop sam proveravao mail :)

Cene za elan i za head sam dobio na sajmu juce, e sad za elan je ta cena 100% dok je tip sa standa rekao ovu cenu za head(mozda je lupio ili pogresio).
Dok je cena za atomic iz intersporta.

Stekan: Moj glas ide za Magfire 08, mada bi i Magfire 06 bio više nego dovoljan, s obzirom na broj dana skijanja koje imaš u nogama
U ovoj cinjenici je moja najveca dilema(da li sam ja spreman za ovu skiju), argumenti za su:
1. Ispaljen sam do bola na skijanje pa predpostavljam da i ako je rano za nju da cu je brzo dostici.
2. Iskreno tesko sam skupio ove pare pa bih kupio nesto dugorocno

Jos jedno pitanje: Da li je 168 cm odgovarajuca duzina za mene(visok sam 185 cm).

Veliki pozdrav i hvala na odgovorima unapred.

Nikola.

stekan
01.12.2006, 11:02
Nema na čemu.


Jos jedno pitanje: Da li je 168 cm odgovarajuca duzina za mene(visok sam 185 cm).

Ja sam pristalica teorije da je težina ta koja pritišće skije na snijeg, a ne visina. I ja sam težinom blizu 90kg, i kad bih sebi uzimao Magfire, isto bih uzeo 168cm. A viši sam od tebe 17cm.

nlekic
01.12.2006, 11:04
Znaci odlucismo Magfire 08 (168 cm).

Hvala puno trebao mi je neko da presudi umesto mene :)

POZDRAV.

stekan
01.12.2006, 11:22
Nek je sa srećom. Bićeš oduševljen skijom.

D.I.M.
02.12.2006, 17:38
Cestitam na izboru i u mojoj kolekciji se nasla ista, visine 160cm. Lepo te sluzila i jos je boljom zamenio.

Dule
03.12.2006, 11:09
Evo i ja da pitam za savet. Elan Magfire 8 ili Speedwave 10? :confused:

Dvoumim se izmedju ova dva modela, juce sam bio na sajmu i video i jedan i drugi, pricao sa prodavcima, setao po internetu znam koja je cemu namenjena, ski selector na sajtu... ali i dalje nisam siguran koji model da uzmem. Po ceni su tu negde ~28000, samo mi je bitnije koja ce mi biti bolja. Pikirao sam Sppedwave ali mije pokolebao prodavac pricom da je za uredjene staze a staze na Kopaoniku (najcesce smo tu) bas i ne spadaju u tu kategoriju posle 12, da nije za dubok sneg i slicno. Dubok sneg me i ne privlaci toliko mnogo, ali me plasi kako ce se skija ponasati na nautabanom ili vlaznom snegu, kako po razrovanim stazama Kopaonika? Iz te neke price sam otprilike povezao da je skija pravljena za utabane staze zapadne Evrope, da moze i po ovim nasim domacim ali da nije to to. :glavaozid
Kada vec dajem toliki novac zelim da uzmem skije koja ce da me sluzi nekoliko narednih godina a najcesce cu skijati po ovim domacim stazama (videceom kakav ce biti Babin zub kada ga naprave), skije sa kojima cu moci da usavrsim carving...

Godisnje imam oko 15 dana skijanja, zadnjih 3 godine aktivnog pre toga malo pauze. Sebe bih svrstao u naprednijeg skijasa, crne staze mi nisu problem, carving tehnika onako, jos uvek se malo borimo sa starom skolom, i to je ono sto bih voleo da usavrsim. Volim malo brzu voznju, ne spust a ne bas ni onaj lagani tempo. Uglavnom sam na uredjenim stazama, ponekad odlutam u dubok sneg ali retko, vise kada na Kopaoniku povezujemo dve staze.

185 cm, 80 kg, pancerice Head Edge 9.7 (ako je to bitno)

Ima li ko neki dobar savet, jer ja stvarno nisam siguran sta da radim?
Hvala

wlad
03.12.2006, 18:24
Iz prvog posta možeš videti cenu Magfire 8:



1. Elan Magfire 08 + Tyrolia 10 vezovi(19500 din)


Da ja biram, uzeo bih Magfire pre SpeedWave. SW bih uzeo samo kao drugu skiju , mada, koj' će ti to ;).

D.I.M.
03.12.2006, 18:44
Bojim se da magfire 8 po ceni od 19500 vise nema. To je proslogodisnji model koji je planuo u dva dana. Ovogodisnji model je 27000csd. Po preporuci proizvodjaca uzima se -5 do-15cm.

Mikri
03.12.2006, 18:48
Na testu elasticnosti Magfirea 10, ova pomenuta skija je pri najblazem mogucem savijanju pocela da krcka i ispusta cudne zvuke(BRAND NEW) tako da smo laganim korakom napustili prodavnicu ^^

wlad
03.12.2006, 19:01
:D (za krckanje / čudne zvuke).

Pogledajte koje su cene Magfire-a na Spensu u NS, znam da je bilo modela od prošle godine, ako ih nisu rasprodali..

Flexon
03.12.2006, 19:09
ma to krckanje i cudni zvukovi to je sasvim normalno za novu siju
nista zabrinjavajuce
probaj da savijes neki tvrdji model od volk pa ces da cujes sta je krckanje
to nema veze samo da se materijal malo uhoda
a sto se Duleta tice po onome sto je opisao
znam da se niko nece sloziti samnom
ali ipak da napisem da ne zamre konverzacija
optimalni modeli bi bili
m666 ili magfire 12
head monster im72 i im77
od volkl nesto u ac klasi
naravno ako se mogu naci modeli iz proslih sezona
za neku pribliznu cijenu
i sve to u nekoj duzini izmedju 175 i 185
ili ako je moguce naci m555, m12, m10
posto znam da se ti modeli ovdje mogu naci pravo jeftino

Mikri
03.12.2006, 19:20
Vala ne znam ali nisam siguran da li ce buduci kupac bas TOG PARA biti srecan ^^

stekan
03.12.2006, 20:34
Da li je krckanje zvučalo kao krckanje drveta? To samo znači da je skija sa drvenom jezgrom i da je do sada niko nije savijao. Kod ponovljenog savijanja istog ili manjeg intenziteta se krckanje neće čuti.

Dule
03.12.2006, 23:18
ma to krckanje i cudni zvukovi to je sasvim normalno za novu siju
nista zabrinjavajuce
probaj da savijes neki tvrdji model od volk pa ces da cujes sta je krckanje
to nema veze samo da se materijal malo uhoda
a sto se Duleta tice po onome sto je opisao
znam da se niko nece sloziti samnom
ali ipak da napisem da ne zamre konverzacija
optimalni modeli bi bili
m666 ili magfire 12
head monster im72 i im77
od volkl nesto u ac klasi
naravno ako se mogu naci modeli iz proslih sezona
za neku pribliznu cijenu
i sve to u nekoj duzini izmedju 175 i 185
ili ako je moguce naci m555, m12, m10
posto znam da se ti modeli ovdje mogu naci pravo jeftino

:ski:

Hvala na odgovorima i savetima ali Magfire po toj ceni na sajmu nisam video. Bas na Elanovom standu sam gledao i cena za SW10 i MagF8 je otprilike ista, a Magfire10 je jos i skuplji.

Ajmo ovako: posto je sajam prosao a ja sam iz Nisa, najlakse mi je da uzmem nesto u PlanetB. Dakle od svih njihovih modela najprivlacniji su mi Elanovi, a i nekako imam najvise poverenja u njih. Dakle ajde preporuke za Elanove skije za koje se nadam da ce biti u Nisu, cena ~28k (i popust za manijake ja cuo 5% a mozda i nesto preko :yay:) Ono sto me privlaci po ceni i karakteristikama su ta dva modela, mada sam otvoren za sugestije.
Drug ima Fischer RX4 i zadovoljan je sa njima, a po geometriji SW10 je tu negde tako da po toj logici trebalo bi da i sa njima prolazim ladno gde i on.
@Flexon
nekako mi se cini da m666 i slicni nisu bas modeli za mene, ali hvala u svakom slucaju
Magfire 12 malo izlazi iz cenovnog ranga

Do 8. kada stize Elanov program, nadam se da cu se odluciti a i da ce stici jos neki koristan savet.
Hvala na trudu i savetima

Flexon
04.12.2006, 04:18
po onome sto sam procitao u tvome tekstu pomislio sam
da bi m666 bas bilo nekako idealno rijesenje
skija je perfektna za neuredjenu stazu
ima iste dimenzije kao magfire 12
dakle malo veci radius sto je idealno za brzu voznju
i prelazak sa stare tehnike na carving
pa cak i dani sa dubljim snijegom nebi bili veliki problem
i jos na to jer su se pravile zadnje 3 godine
tako da je moguce naci eventualno po povoljnoj cijeni
mada mozda se varam
ali u svakom slucaju zelim ti da nadjes perfektan model za sebe
sa koim ces biti zadovoljan

Dule
05.12.2006, 17:19
po onome sto sam procitao u tvome tekstu pomislio sam
da bi m666 bas bilo nekako idealno rijesenje
skija je perfektna za neuredjenu stazu
ima iste dimenzije kao magfire 12
dakle malo veci radius sto je idealno za brzu voznju
i prelazak sa stare tehnike na carving
pa cak i dani sa dubljim snijegom nebi bili veliki problem
i jos na to jer su se pravile zadnje 3 godine
tako da je moguce naci eventualno po povoljnoj cijeni
mada mozda se varam
ali u svakom slucaju zelim ti da nadjes perfektan model za sebe
sa koim ces biti zadovoljan

Hvala na lepim zeljama, ali i ja se nadam da necu ceo zivot voziti po neuredjenim terenima.:glavaozid
Valjda cu skrpiti neku lovicu za skijanje sa manijacima u Francuskoj ili na nekoj drugoj "sredjenoj" destinaciji:ski:
A i kod nas ce valjda poceti da sredjuju terene makar ko njihove kolege u Banskom:dziveli: (gledao sam sa zice kako tabaju Tombu tako da objasnjenja zasto Gvozdac nije sredjen je u najmanju ruku smesno)