PDA

Pogledati punu verziju : Staze na Kopaoniku



kop
30.11.2006, 20:55
Sta mislite o stazama na Kopu? Koja je najbolja a koja najgora? Napisite vasa misljenja o stazama. :ok:

oddball
30.11.2006, 22:17
glasao sam za gobelju, ima dosta dubokog snega oko nje, nema gužve.
jeste da nije dovoljno strma i kratka je, ali ne može sve da se ima ;)

milos79
30.11.2006, 23:42
Krcmar, Bela Reka 2, Gvozdac/Ledenica, Duboka, Gobelje tim redosledom.
Ostalo moze slobodno da se baci.

ozzie
01.12.2006, 00:31
Krcmar je vrh,jedva cekam da rolam....posle toliko godina:yay:

kop
01.12.2006, 11:25
Vidim da svi hvale taj krcmar ali ja se nikad nisam vozio na njemu pa mi je za sad bela reka 2 najbolja, ali stvarno moram da probam krcmar ove sezone ! :ski:

kop
01.12.2006, 11:28
Koja staza je najgora (najgluplja pvama) ?

NSboarder
01.12.2006, 11:53
^masinac!
nepotrebna staza

mar1u5
01.12.2006, 12:44
Nikome se ne svida Gvozdac????Po meni e broj 1,nisam nikada skijao na Krcmaru.

Misko
01.12.2006, 13:08
Krcmar, Bela Reka 2, Gvozdac/Ledenica, Duboka, Gobelje tim redosledom.
Ostalo moze slobodno da se baci.

potpisujem nisam vozio doduse Krcmar, ali sve ostalo jesam.

kop
01.12.2006, 13:38
Pa niko ne kaze da je gvozdac los ali nezeli bas puno ljudi da se izvlaci zicom koja se stalno kvari i pada ! Tu bi morali da stave cetvorosed jer ovo nema smisla ! Jedini zicara koja sme da ostane tanjir je Masinac !

Bojan87
01.12.2006, 14:03
Krcmar, Bela Reka 2, Gvozdac/Ledenica, Duboka, Gobelje tim redosledom.
Ostalo moze slobodno da se baci.

100% se slazem, i ja bih tim redosledom naredjao.

Kada bi lepo sredjivali belu reku 2 i ledenice ( proradile ), kada bi struga radila, krcmer ( koji ce proraditi ) + duboka 1 + dve gobelje. Kopaonik bi postao pristojno skijaliste.

plageton
01.12.2006, 14:15
100% se slazem, i ja bih tim redosledom naredjao.

Kada bi lepo sredjivali belu reku 2 i ledenice ( proradile ), kada bi struga radila, krcmer ( koji ce proraditi ) + duboka 1 + dve gobelje. Kopaonik bi postao pristojno skijaliste.

Kada bi baba imala tockove, bila bi tramvaj.

kop
01.12.2006, 19:55
Da te staze su super ! Samo ledenice nerade jer nemaju tehnicku dokumentaciju, a i to bi resili kada bi umesto njih stavili minimum dvosed. Isto mislim da ce bar dvosed uskoro biti potreban na strugi.

kop
01.12.2006, 20:09
Evo mog misljenja kakve bi zicare bile potrebne na kojoj stazi:

Suncana Dolina- dvosed
Suvo Rudiste- dvosed
Malo Jezero- dvosed
Pancicev Vrh- cetvorosed
Centar- dvosed
Duboka I- cetvorosed
Karaman Greben- cetvorosed
Mali Karaman- cetvorosed
Marine Vode- cetvorosed
Karaman- trosed (ma moze i cetvorosed)
Jaram- dvosed
Gobelja Relej- Cetvorosed
Gobelja Greben- dvosed
Knezevske Bare- trosed
Bela Reka I i II- cetvorosed (jedan sa medjustanicom na kamaristu)
Struga- dvosed
Ledenice- dvosed
Gvozdac- trosed
Duboka II- cetvorosed
Krcmar- (jos nikad ga nisam video da radi, ali pretpostavljam da bi cetvorosed dobrodosao)
Masinac- tanjir

Tanjiri i sidra nemaju smisla jer stajanje uzasno zamara !!!
Naravno sumnjam da ce ikada biti ovako, ali svakako bi bilo divno ! :dontknow:

zloglasni
01.12.2006, 20:16
Samo mi reci sta ce cetvorosed na beloj reci I i II kad tamo nikada nema zive duse?

ski dude
01.12.2006, 21:47
Evo mog misljenja kakve bi zicare bile potrebne na kojoj stazi:

Suncana Dolina- dvosed
Suvo Rudiste- dvosed
Malo Jezero- dvosed
Pancicev Vrh- cetvorosed
Centar- dvosed
Duboka I- cetvorosed
Karaman Greben- cetvorosed
Mali Karaman- cetvorosed
Marine Vode- cetvorosed
Karaman- trosed (ma moze i cetvorosed)
Jaram- dvosed
Gobelja Relej- Cetvorosed
Gobelja Greben- dvosed
Knezevske Bare- trosed
Bela Reka I i II- cetvorosed (jedan sa medjustanicom na kamaristu)
Struga- dvosed
Ledenice- dvosed
Gvozdac- trosed
Duboka II- cetvorosed
Krcmar- (jos nikad ga nisam video da radi, ali pretpostavljam da bi cetvorosed dobrodosao)
Masinac- tanjir

Tanjiri i sidra nemaju smisla jer stajanje uzasno zamara !!!
Naravno sumnjam da ce ikada biti ovako, ali svakako bi bilo divno ! :dontknow:

jel ovo neka sala ili :sm022:

kop
01.12.2006, 21:54
Nebrini to je samo onako kako bi to stvarno trebalo da bude ali nece biti !
Kako ti rece sala !

Bojan87
01.12.2006, 23:22
Malo jezero dvosed ???? Pa mislim da ne proizvode sedeznice za duzinu od 100 metara. Mislim jedino da ide po snegu. Beloj reci je mnogo i dvosed zato sto ne sredjuju stazu, struga nikada nije radila tako da joj je mnogo i sidro. Krcmaru je sasvim dovoljan dvosed. Marine vode, karaman, godelja 1 i 2 treba da osanu kakve i jesu jer su staze ili dosta kratke ili su previse blage ( karaman, marine vode ).

Treba se krenuti sada u gradnju novih staza. Ako sve bude bilo u redu kop bi mozda do sledece godine trebalo da krene u rad sa 100% kapaciteta ( ako osposobe strugu i ledenice puste u pogon ), a onda se otvara pitanje novih staza.

kop
02.12.2006, 00:07
Slazem se da bi trebalo graditi nove, ali ledenice nemaju tehnicku dokumentaciju tj. napravljene su sa veoma losim projektom i inspekcija im je zvanicno zabranila rad. U tome je problem. Oni moraju da ruse celu zicaru, a tad bi vec mogli da postave i dvosed.
Za krcmar i nisam siguran jer ga nikad nisam ni video da radi i nadam se da je ovaj dvosed dovoljan, a strugu ce pustiti ove sezone pa cemo videti...

kop
02.12.2006, 00:10
Samo mi reci sta ce cetvorosed na beloj reci I i II kad tamo nikada nema zive duse?

Nisam bas siguran ali su pricali da dole grade par hotela pa sam mislio da ce taj deo malo da zazivi... Ma prvenstveno sam mislio zbog brzine izvlacenja, a stolice mozes da postavis koje hoces... :dontknow:

frrka
02.12.2006, 00:26
Samo mi reci sta ce cetvorosed na beloj reci I i II kad tamo nikada nema zive duse?

Ne cetvorosed, nego gondolu ili kako se vec kaze :D

To bi bilo eksta i da nabave topove za BR I i II, Brzece bi bilo puno ljudi koji hoce da skijaju za manje para

kop
02.12.2006, 11:08
Slazem se sa tobom ali nazalost o tome mozemo da sanjamo !
Bilo bi jos bolje da belu reku produze do vrha malog karamana pa da na sadasnji prilaz nabacaju zemlju i naprave pad !

KOP_MANIA
02.12.2006, 11:12
Ево шта ја мислим како би требале жичаре да се распореде:


Sunčana dolina : Dvosed
Suvo rudište : Sidro
Malo jezero : Tanjir
Pančićev vrh : Cetvorosed
Centar : Moze i da se ukloni :D
Duboka I : Cetvorosed
Karaman greben : Cetvorosed
Mali karaman : Cetvorosed
Marine vode : Tanjir
Karaman : Dvosed (posto je dugacka)
Jaram : Tanjir
Gobelja relej : tanjir
Gobelja greben :tanjir
Kneževske bare: tanjir
Bela reka I : Gondola
Bela reka II : Gondola
Struga : tanjir
Ledenice : Dvosed
Gvozdac : Dvosed
Duboka II : Cetvorosed
Krčmar : Cetvorosed
Mašinac : Tanjir

NSboarder
02.12.2006, 11:20
Centar : Moze i da se ukloni :D

verovatno ce se tako nesto i uciniti u skorije vreme, pa ce se taj dvosed, kao i ex karaman greben preneti na neku drugu nasu planinu koja je u razvoju u pogledu skijanja.

KOP_MANIA
02.12.2006, 11:56
Pa prosle godine se non stop prazan vrteo u krug

kop
02.12.2006, 12:37
Ali je ipak nekako najzgodnije da se izvuces centrom kada si u konacima !
Bolje nego da pesacis do pancic express ! :dontknow:

ski dude
02.12.2006, 13:20
nema pesacanja samo se spstis niz ono brdasce i eto te

kop
02.12.2006, 20:31
nema pesacanja samo se spstis niz ono brdasce i eto te
Ma mozda je stvar navike ! Ja glasam da ostane, mislim nikom ne skodi. :dontknow:

Stevs
02.12.2006, 22:04
nema pesacanja samo se spstis niz ono brdasce i eto te

Popneš se Malim jezerom pa odmah pri vrhu sa desne strane precicom kroz sumu koja sece "Konzervu" stignes do Masinca ili "Pancic expressa"...

Bojan87
02.12.2006, 22:46
Prosle godine u martu centar je crkao i nije radio jedno dobra 2 sata, naravno par ljudi na zici je moralo da presedi ta dva sata, naravno mehanicari su bez zurbe trazili kvar.

Mislim da je centar jako stara zica i da se cesto kvari, i zato je treba demontirati i popraviti pa je postaviti negde drugde.

kop
03.12.2006, 00:19
Ok ljudi... Sta sad da kazem ? Zaista ste u pravu... Samo taj deo bi mi bio malo prazan bez centra...

D.I.M.
03.12.2006, 09:12
Kako najbolja ski staza zavisi od konfiguracije terena, ali i samog lifta koji je na njoj, glas dajem buducoj Dubokoj 1, sa cetvorosedom. Brzo, lako, strmo u dve varijante crveno i crno... Krcmar secam ga se iz onih dana pre 99. Sada je to vec zica koja mnogo sporija od ovih novih. Mnogo volim kada se brzo "popnem" pa makar se dugo i "spustao". Vreme na liftu, i vreme u redu za u ili na lift predtavlja mi cisti gubitak vremena. Dobro je kada moze malo da se prisedne dok se covek penje. Znaci za sada nova Duboka 1. Za sledecu godinu "cemo da vidimo".
No da je nama snega sto pre.....

kop
03.12.2006, 12:03
Apsolutno se slazem sa karakteristikama najbolje staze. Po meni to bi bila Bela Reka 2 jer je ona ustvari crvena sem onog jednog spusta (levak), ali tek kada bi uklonili kamenje, zbunje i postavili topove za vestacki sneg ! Ali to su moroni koji to nikad nece uraditi !

kop
03.12.2006, 22:22
Ljudi posto nikad nisam skijao na krcmaru dal neko zna da mi kaze da li krcmar ima dve staze-jednu crvenu i drugu crnu (kako sam ja shvatio) ili ima samo jednu koja je gore laka, a dole teska ? :confused:

Stevs
03.12.2006, 23:28
Ljudi posto nikad nisam skijao na krcmaru dal neko zna da mi kaze da li krcmar ima dve staze-jednu crvenu i drugu crnu (kako sam ja shvatio) ili ima samo jednu koja je gore laka, a dole teska ? :confused:

Jednu jedinu koja je nešto lakša pri vrhu i nešto teža pri dnu...

kop
04.12.2006, 13:12
Hvala Stevs !:ok:

plageton
04.12.2006, 14:22
Kada vec pominjemo Belu Reku 2, da li neko zna cemu su sluzili ostaci gvozdene konstrukcije koji postoje na delu koji zovemo levak. Izgledaju kao nosaci za nesto cega vise nema

Bojan87
04.12.2006, 14:55
Kada vec pominjemo Belu Reku 2, da li neko zna cemu su sluzili ostaci gvozdene konstrukcije koji postoje na delu koji zovemo levak. Izgledaju kao nosaci za nesto cega vise nema

Nosaci za zastitnu mrezu koje vec dugo dugo vremena nema. Isto kao i na dubokoj 1

kop
04.12.2006, 16:10
Da ti nosaci na levku su bas ruglo ! Mreze ima samo par dana posle postavljanja jer je seljaci skinu ! Ovi kreteni iz genexa se nikad nesete da proveravaju da li je mreza tu i bar da postave novu ! :sm022: :sm022:

plageton
04.12.2006, 22:31
Pa to su bas robusni gvozdeni stubovi koji se delom nadnose i nad stazu. Cudno je da prave tako jake nosace zbog obicne mreze. Ja sam uvek zamisljao da je to bilo predvidjeno da se na tu konstrukciju postave neke daske ili nesto cime bi se taj najizlozeniji deo staze zaklonio od vetra koji tu skida sneg. Ustvari, cini mi se da bi to bilo sasvim izvodljivo, mada priznajem da nisam vidjao takve stvari po skijalistima.

kop
04.12.2006, 22:56
Ideja ti uopste nije losa i siguran sam je nekako izvodljivo! Ali gospoda iz genexa su isuvise "otmena" da bi se bavila takvim stvarima ! :dontknow: :sm022:

Bojan87
05.12.2006, 00:53
Pa i da skine sneg ponovo kada ga ima onda ga ima svuda pa mogu da ga dovuku ratracima, a kada ga nema jedino topovi za sneg pomazu, a od sunca dakle ne mozes da se stitis daskama.

kop
05.12.2006, 21:01
Bojim se da nista necemo dobiti zavrsetkom izgradnje Duboke I i II na vreme jer sumnjam da ce biti snega. Jos vise sumnjam da ce uopste doci do otvaranja struge jer tek dole nema snega ! Vidim da sad ima oko 2cm snega i da za veceras najavljuju jos snega a vec sutra u toku dana +8 ! :sm022: Neznam da li ste videli u vestima na prvom da je problem sa snegom u celoj Evropi i da ce svuda kasniti ski sezona ! :glavaozid :sm022:

kop
06.12.2006, 21:27
Sta mislite na koje zice ce postaviti cetvorosede sledece godine? :sm021:

Bojan87
06.12.2006, 22:13
Sta mislite na koje zice ce postaviti cetvorosede sledece godine? :sm021:

Ako nesto budu gradili onda ce to biti nove staze, zato sto su sada osposobili sve sisteme koji su bili problem. Ja se iskreno nadam da ce sada krenuti u realizaciju poboljsanja skijanja po pitanju vestackog snega, tabanja staza, osvetljenja, obelezavanja i kompletnog uvodjenja reda na skijaliste. Neka to traje recimo sledece dve godine, a nakon toga neka pocnu sa sirenjem ski centra na druge strane tj. izgradnjom novih zicara i staza.

kop
06.12.2006, 22:33
Pa kako su smotani kompletno uvodjenje reda kod njih ce da potraje... :sm022:
Sta sve mislis pod tim ?

ski dude
07.12.2006, 19:10
samo nek oni lepo nabave topove za sneg:cug:

kop
07.12.2006, 21:18
Vec imaju na pancicu i malom jezeru, gde po mom misljenju uopste nisu potrebni jer tu uvek ima snega. Trebali bi da ih postave na Belu Reku II pocevsi od levka pa do kraja ! Mogli bi da ih postave i na Strugu ! :ok:

ski dude
07.12.2006, 21:49
ako su one sipke opasne po zivot topovi, onda sam ja deda mraz:jester:

kop
07.12.2006, 22:12
Glupo izgleda, ali jesu. Na njih se stavi neko crevo (koliko se secam) i onda radi ! Par puta su nabacivali sneg na malom jezeru u martu pre par godina !

Bojan87
08.12.2006, 00:05
Ti stubovi su dovodi za vodu, koliko znam crvena je za toplu zelena za hladnu vodu, i onda se na to nakace topovi za sneg. Kada ce pomesaju ove dve tecnosti i sve to rashladi top iz njega izleti sneg :D.

Ako nisam u pravu neka me neko ispravi.

dvukovic
08.12.2006, 09:54
Nisu to cevi sa toplom i hladnom vodom, već jedna je za vodu a druga za vazduh pod pritiskom :)

To sve funkcioniše tako što se na te cevi prikači top, i onda on putem tog kompresovanog vazduha raspršuje vodu u veoma fine kapljice, i ako je temperatura dovoljno niska (-5 ili niže) kapljice će se zalediti pre pada na tlo... Ako je temperatura viša od -5, onda je u vodu potreblo dodavati suplemente koji olakšavaju formiranje kristala leda ...

zloglasni
08.12.2006, 10:09
Ja nikada nisam video na kopaoniku pravi top,jedino sto sam video su neka creva iz pitaj boga koje godine.A da bi na kopu zaziveli topovi prvo treba da se napravi negde akumulacija jer ova postojeca jedva moze da porkije malo jezero.

Bojan87
08.12.2006, 11:02
cinimi se da je neko ovde prosle godine postavio snimak rada jednog topa na pancicevom vrhu ?

kop
15.12.2006, 10:09
Objavili su da su nabavili topove za sneg ! :confused:

kop
15.12.2006, 21:09
Sta mislite, koja staza(e) ce proraditi prva(e) ? :)

KOP_MANIA
15.12.2006, 21:24
Aj koristi sledeci put opciju edit. Svaki put pises 100 poruka za redom

Pa verovatno pancic expres i suncana dolina i karaman greben

kop
15.12.2006, 21:32
I samim tim malo jezero (misim kako stici do suncane doline)! Sta mislite i kada ce da prorade ?

KOP_MANIA
16.12.2006, 06:58
Da zaboravio sam malo jezero. Suncana dolina ima najmanje snega

kop
16.12.2006, 11:32
Za narednu nedelju najavili su bas puno snega pa se nadam da ce uskoro pustiti bar neke zice ! :ski:

Samo se bojim da li ce ove godine biti dovoljno snega...

I sta mislite kada ce pustiti bar nesto ???

PaJa
20.12.2006, 19:25
Ja se nadam da ce tamo negde posle nove godine 2.-3. da piuste po nesto...
Sto se sledeceg poteza na kop.-u tice mislim da bi prvo trebali da nesto urade sa Belom Rekom ll, ne samo da promene onaj dvosed, nego i da urade nesto da se lakse stigne do nje, i naravno stazu da odrzavaju mnogo bolje, da redovno nabacuju sneg i cesto je neutabana...

zloglasni
20.12.2006, 23:40
Kako sada stoje stvari cisto sumnjam da ce nesto da radi pre nove god izuzev malog jezera.Jer ako ne napada danas i sutra nema nista od skijanja jer opet ide par suvih dana

A sto se bele reke tice ne znam zasto je toliki problem da se "zavesla" malo od gvozdca pogotovu ako je ratrak prosao onda netreba ni 5 min.Drugo ako ledenice budu radile onda ostaje samo ona mala uzbrdica da se savlada.

kop
21.12.2006, 00:00
Ove godine ce raditi sve zicare sem jedne- pogadjate to su Ledenice, jer nemaju upotrebnu dozvolu, tj. projekat za njih je amaterski uradjen ! :sm008:

svetskigigacar
21.12.2006, 00:43
Nadam se da ce oko 30. biti dovoljno snega da puste nesto, u suprotnom propade mi plan!

kop
21.12.2006, 14:06
Mislim da ce pustiti bar nesto sledece nedelje !!! :)

PaJa
21.12.2006, 22:59
Jao sta mislite da li ce nesto da radi od 2.12. tad idem u Brzece!!! Bele Rekle mislim da nema sanse, a za nesto gore se bash pitam!!!

kop
22.12.2006, 00:48
Pa verovatno malo jezero i masinac u najboljem slucaju ! Iskreno se nadam da ce raditi i nesto vise !

Sven
22.12.2006, 23:32
A jel ce biti sanse da padne neko skijanje prve nedelje Januara ili da ja lepo kupim kremu za suncanje i ostatak para predvidjenih za extremno skup skipass jednostavno propijem?!!!:cug:

TARGA
28.12.2006, 14:59
najbolja staza je "stara duboka" divlja,a nalazi se izmedju krcmara i duboke crne...jedino problem je vezan za '99 i bombardovanje,naime krcmar je sada bezbedan ,a li prostor okolo je pod znakom pitanja...no,mislim da se treba opustiti i uzivati :)....od regularnih definitivno gobelja - prava staza za karv voznju jedino sto je kratka....najgora - pa ne znam...ono sto bi meni bilo bez veze, vecini turista i pocetnika je pravo uzivanje i izazov - tako da generalno nema glupih staza, za svakoga po nesto.

kop
03.01.2007, 00:32
Pitam se sta ce sve pustiti sada kada je napadao sneg ???

kop
03.01.2007, 12:13
Nadam se da ce biti dovoljno snega da isprobamo strugu !:)

Meni jedino nisu jasni ovi ljudi sto drze kopaonik ! Zasto ne krenu da polako popravljaju greske ?! Npr. Krenu od staze broj 1 ! Sta na njoj fali ? Lose je obelezena ! I prosto je obeleze i imaju jednu super sredjenu stazu !I kada bi tako isli polako i ovako otklanjali nedostatke na svakoj stazi kop bi bio zaista super !

KOP_MANIA
05.01.2007, 14:59
Sta bi za Krcmar jel ce poceti sa radom ili ne .

ski dude
05.01.2007, 16:04
pa kad zavrse duboke mozda ga i ukljuce

kop
05.01.2007, 19:42
Pa zar do krcmara ne moze da se dodje sa vrha suvo rudiste ???

A za ove kretene iz skijalista srbije....... ma neka se nose u pm !!! Kretencine smrdljive i lazljive ! Duboku I ce zavrsiti tek u februaru ! Ma sta reci ! A u sadasnja cena ski passa je ista kao i da duboka radi !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jedino se nadam da ce pustiti krcmar 8 januara kada i duboku II !:ski:

Ali ipak jedva cekam da sutra odem na kop !! :)

ski dude
05.01.2007, 23:08
sta????????????? februar:sm022: :glavaozid :hair: :awm2: :sm008: ,

ko da prvi put u zivotu prave zicu

kop
05.01.2007, 23:14
seljacine glupe !!! :sm008: :sm008: :sm008: :sm008:

KOP_MANIA
06.01.2007, 07:09
Pise na sajtu da Duboku pustaju u ponedeljak

Stevs
06.01.2007, 13:37
Pa zar do krcmara ne moze da se dodje sa vrha suvo rudiste ???


Može ali to je deo koji je najviše bio posut kasetnim bombama, pa ko voli neka izvoli:)

oddball
06.01.2007, 14:38
šta se dešava sa tim stazama? koliko sam shvatio duboka ne radi, ili radi delimično, ili šta već? ako treba da počne sa radom - kada to treba da se desi?

ski dude
06.01.2007, 16:01
Pise na sajtu da Duboku pustaju u ponedeljak

duboku II pustaju u ponedeljak:dontknow:

Bojan87
06.01.2007, 22:03
Duboku 1 najverovatnije nece pustiti ove zine. Kazu da treba jos dosta da se radi kako bi se duboka 1 zavrsila. Cinimi se da sam cuo da se cak jos neki stubovi nisu do kraja izlili.

Ma mislim da bi idealno bilo da su radove poceli pocetkom decembra a da su ih zavrsili krajem aprila, lepo bi lokalni ovcari imali cime da prevoze ovcice kada zalutaju u dno duboke.

dvukovic
07.01.2007, 15:22
Duboka 2 će biti puštena sutra kako kažu (08.01.2007), i verujem da je tako pošto sam u subotu video da su je testirali i da je žica radila... Duboka 1 bi trebalo da bude puštena krajem januara...

Ista stvar je bila i prošle godine sa četverosedom za Pančić, ja kad sam bio u januaru, bila je manje završena nego što je sad Duboka 1, pa su je pustili u roku od 20 dana...

kop
08.01.2007, 17:26
Ljudi ja vam se javljam sa kopa ! Ovde ima strasno malo snega, ali ipak ovo je minimum za skijanje ! Uglavnom je skijanje po kamenju, ledu i travi :sm008: !!! Danas je zaista pustena duboka 2 i moj subjektivni osecaj je da je brza od pancic express ! :sm021: Medjutim potoci su probili na svim stazama tako da ima puno leda ! Na knezevskim barama ima neverovatno puno kamenja u donjem delu !!! Na suncanoj dolini snega ima samo uz ivicu ! Danas su dosli ljudi sa cistacem snega i pocistili pola sa staze suvog rudista kako bi prosle dizalice do pancica ! :sm022: Interesantno je da se redovno tabaju i staze koje nisu u funkciji (zbog nedostatka snega) pa cak i KRCMAR !!! Super je sto na malom karamanu rade obe zicare
(cetvorosed i tanjir !!!) pri cemu je tanjir neobjasnjivo brzi od cetvoroseda !!!!!!! Vidim da ne najavljuju sneg pa srecno sledecoj grupi !

Na pancicu su danas nabacivali sneg ! Na dubokoj 1 radovi teku , ali malo sporo !
Inace ovde je sunce bez prestanka ! :)
Poslacu slike kada se vratim u bg pa ce te videti detaljnije !
Pozdrav sa kopa !

kop
23.01.2007, 20:05
Ludi provalite sta je neki covek izjavio u novinama na temu sta nedostaje kopaoniku :"Fali nekoliko zica na zicari Marine vode tako da je voznja na ovoj zicari rizicna i veoma opasna"

hahahaha

Da li je taj covek cist i o kakvim zicama prica ??? A tek voznja "rizicna i veoma opasna" !!! Jel se on nekad skijao tamo ??? Sta je tu rizicno i opasno !!!???

oddball
24.01.2007, 12:55
čova je bloody fruit cake!

shadow
24.01.2007, 13:58
To je izjavio dotični ZORAN CVETIĆ u Blicu, kad se nisam obrnuo kada sam pročitao...
Zoran Cvetić rules.... :D

kop
24.01.2007, 17:49
Da jeste iz blica ! :D :D :D :D

Krecha_86
25.01.2007, 04:23
Procitajte najnoviji Nin i komentar Ski Manijaka o cenama na Kopu :)

SkiBus
25.01.2007, 15:27
Jel zna neko sta je sa cetvorosedom umesto tanjira na dubokoj. Bilo je prica da ce raditi ove zime
______________________
www.skibus.co.sr

SpongeBob
25.01.2007, 18:05
Jel zna neko sta je sa cetvorosedom umesto tanjira na dubokoj. Bilo je prica da ce raditi ove zime
______________________
www.skibus.co.sr (http://www.skibus.co.sr)

SkiBuse ulepsao si mi zivot kada sam video sajt!!! :dziveli::sm021::yay:

kop
25.01.2007, 21:12
Tanjir sa duboke 1 stoji rasklopljen ispod invest banke zajedno sa dubokom 2 :)

adwarf
25.01.2007, 23:45
Hm...On je pitao za cetvorosed, ako se ne varam!

p.s. Super je ta varijanta za ski vikend (dan). Napokon se neko setio da i to uradi!

dzonka
26.01.2007, 00:31
jel radio krcmar ove sezone? jel se ocekuje da i on proradi?!

SkiBus
26.01.2007, 01:51
Ziveli Bobe Sundjeru stari.:dziveli:

kop
26.01.2007, 22:27
Covece kako mi je Kopaonik postao mali od pre 2 godine kada sam upoznao sve staze, a pre toga mi se cinio veci i od Valdisera & Tignesa :) :)

Ljudi gde smo stali sa izradom nove ski mape kopaonika ???

plageton
26.01.2007, 23:29
Procitajte najnoviji Nin i komentar Ski Manijaka o cenama na Kopu :)


http://www.nin.co.yu/index.php?s=free&a=2925&rid=4&id=7390

kop
27.01.2007, 01:00
Sve to zvuci takoooo optimisticno... Nadam se da ce to tako i biti !!!:)
U zadnjem delu kazu da su zakasnili sa dubokom 1 za ovu sezonu... Jel to znaci da je uopste nece pustati ni u februaru kao sto su bili najavili ???:sm006:
A ovo za strugu... Hmmm... Pa on direktor skijalista srbije se "nada" da ce je ove sezone pustiti !!! Kada ce shvatiti da nije dovoljno nadati se ???
Treba nesto i da se uradi !!! :couto:
A bas nesto ne verujem da na krcmaru nema snega ! Ako na suncanoj dolini ima 40cm snega trebalo bi da na njemu ima sasvim solidno za skijanje !!!

Ovo za belu reku su se super setili ! Da naprave obilaznicu oko levka ! Ali opet njihov cuven izgovor za taj kraj kopaonika "problemi sa imovinsko-pravnim odnosima" !!! Zaista ne verujem da je neko kupio zemljiste na sredini bele reke 2 !!! Tu je sa obe strane sumetina i ne pristupacno je !!! Za to vec malko ke*aju !!! :(

Ledenice se ni ne spominju !!! Ako vec sidro na njoj nije izgradjeno po projektu, neka ga sruse i stave dvosed !:)

A konacno se spominju i topovi, pa cak i na beloj reci !!! :)

@Plageton Hvala za link !!

woombo
27.01.2007, 01:06
tekst u NiN u je OK i realan. Doduse trebalo bi jos potkrpiti taj javasluk i ponosanje u stilu: nema ko drugi da radi pa svi koji se skijaju moraju da dodju do nas.

kop
27.01.2007, 19:34
Sta ste se ucutali ???

wlad
28.01.2007, 22:25
Vikend, skija se ;).

kop
29.01.2007, 22:10
E ljudi ako posetite sajt skijalista srbije mocice te da vidite da na spisku staza koje nekog dana rade ili ne uopste nema struge !!!
Ovamo kao bice bez problema ove sezone i radice, ja odem tamo i naravno nisu nista pipnuli tj tad kad sam ja bio tek su dovukli masinu koja sredjuje stazu !!! Nije mi jasno sto su je sad otpisali ??? :confused: :sm008:

svetskigigacar
29.01.2007, 22:47
Toliko o organizaciji...

Ali zato cene skacu!

Stevs
30.01.2007, 00:13
Opise staza su pokupili sa skijanje.co.yu, infokop.net i malo filtrirali.

pedja5
30.01.2007, 09:53
Opise staza su pokupili sa skijanje.co.yu, infokop.net i malo filtrirali.



BRUKA, BRUKA, BRUKA!!!

kop
30.01.2007, 13:31
Budale glupe i nespretne !!! :sm008: :sm008: :sm008:

svetskigigacar
30.01.2007, 14:15
Zelim samo da pohvalim Stevsa, zato sto je objektivan! Svaka cast coveku. Da je vise takavih ljudi koji javno kritikuju kad treba, a naravno i pohvale kad se zasluzi. Jos jednom svaka cast i na azurnosti na sajtu i na objektivnosti.

kop
30.01.2007, 21:10
Ljudiiiiiiiiiiiii !!!!!! Danas su pustili krcmar !!!!!! :) :) :ok: :ok: :sm021:

YIBLEX
31.01.2007, 09:01
Ljudiiiiiiiiiiiii !!!!!! Danas su pustili krcmar !!!!!! :) :) :ok: :ok: :sm021:

Pustili zicu?????? Jel sredjena staza?

boris
31.01.2007, 09:50
Skijao sam juce na Krcmaru oko 15.00 h .Staza kao staza je fenomenalna. Trenutno postoje problemi u prvom delu jer staza progledala,sto i nije strasno jer je travnata podloga.Pri samom kraju na najvecoj nizbrdici ima mnogo granja (ocito pri krcenju siblje se nije sjeklo do same podloge,tako da ti ostaci strce i predstavljaju pravu opasnost za skijase).Mislim da je krcmar i uvakvom stanju br.1 na kopu.:ski:

volcom
01.02.2007, 16:16
Da li radi bela reka

ThE_MaN
01.02.2007, 17:23
Bele reke rade samo za izvlačenje. Na br2 ima veoma malo snega. Dok na br1 snega nema nimalo.

D.I.M.
05.02.2007, 18:24
Duboka 1 jos uvek nista. Majstori u subotu 03/02/3007 nesto varili na izlaznoj platformi, prebacena je sajla jos uvek nezategnuta. Februar je kratak ima samo 28 dana.

D.I.M.
05.02.2007, 18:25
Duboka 1 jos uvek nista. Majstori u subotu 03/02/3007 nesto varili na izlaznoj platformi, prebacena je sajla jos uvek nezategnuta. Februar je kratak ima samo 28 dana.
edit
Na Dubokoj 2 toliko guzve u subotu i nedelju da je komotno mogla da bude sestosed.

volcom
05.02.2007, 19:02
Hvala na odgovoru

kop
05.02.2007, 22:56
E DIMe jel radi staza bele reke ??? :) :)
Ajde ljuidi vracajte se na forum, gde ste nestali ???
I dajte vise neke izvestaje kako je na kopu mamicu vam vasu :) :)
Kad sam ja bio na Kopu slao sam vam izvestaje svako vece, a vi cutite k'o da su vam zavarili usta !!!
Dakle da ne duzim:

VRACAJTE SE NA FORUM !!!! :ok:

Bata Bane
05.02.2007, 23:04
Duboka 1 jos uvek nista. Majstori u subotu 03/02/3007 nesto varili na izlaznoj platformi, prebacena je sajla jos uvek nezategnuta. Februar je kratak ima samo 28 dana.
edit
Na Dubokoj 2 toliko guzve u subotu i nedelju da je komotno mogla da bude sestosed.

Mogla je da bude i 18to sedeznica kad se nasi ljudi voze sami ili max po dvoje na korpi, svi su u fazonu "e necu ja sa njima", a ljudi u redu samo sto se ne pobiju.

kop
06.02.2007, 00:23
E ljudi vidite sta sam nasao na adminovom sajtu:


Decembar 2006. U narednoj 2007. godini JP «Skijališta Srbije», u saradnji sa Vladom RS, Ministarstvom za kapitalne investicije i Ministarstvom trgovine, turizma i usluga planira da otvori ski centre:
- Na Beljanici, izgradnjom ski staze i ski lifta.
- Na Besnoj kobili izgrdnja ski lifta i ski staze ,
- Na Zlataru dvosed žičara
- Na Zlatiboru ski lift i dvosed žičara.
- Na Kopaoniku u 2007-oj godini se planira i izgradnja jedne jednosed žičare na, čija bi polazna stanica bila iz naselja Treska, a izlazna na Suvom rudištu.

zloglasni
06.02.2007, 01:30
Mogla je da bude i 18to sedeznica kad se nasi ljudi voze sami ili max po dvoje na korpi, svi su u fazonu "e necu ja sa njima", a ljudi u redu samo sto se ne pobiju.

Nisu za to krivi ljudi vec majmuni koji vode centar.To je svugde u normalnom svetu lepo reseno.Postoje ljudi koji organizuju ulazak ljudi na zicu.Lepo vas pita koliko vas je i onda u zavisnosti od kapaciteta zice doda jos jednog ili dvoje sa strane koji obicno stoje u posebnoj liniji koja je rezervisane za single ridere odnosno one koji sami skijaju.I tako je svaka korpa popunjena do maximuma i niko vas ni nepita jel hoces ili neces.

kop
06.02.2007, 02:13
EEEEEEEEEEE jbg o tome mozemo samo da sanjamo !!! :sm008: :sm008: :sm008: :sm008:

laki
06.02.2007, 14:22
Ne znam u chemu je problem tih ljudi a la "necu sa njima". Gde god se pojavim, trudim se da shto vishe iskoristim staze, shto znachi minimalno chekanje i upadanje shto pre u eventualne slobodne korpe... :D

svetskigigacar
06.02.2007, 15:48
Kad si sam, onda se pristekas nekim ribama, smekas, osmehnes se par puta :kez:, zezas se malo. Pa kao fora nemas sa kim pa krenes sa njima na cetvorosed. Pa krene spika, konevrzacija. Pokupis brojeve telefona...

Pa jebem mu kevu, zasto su pravili cetvorosede, ako cemo se voziti sami!!!

Bojan87
06.02.2007, 15:49
Ajde mi sad ti reci kako ovi lokalci sto rade na zicama da organizuju sedenje kada jedva znaju i do cetiri da broje ???

Njima je tesko da malom detetu pomognu da sedne na zicu ili da uzme tanjir, a kamoli da organizuju ulaz na zicu.

Koliko mogu da primetim na kopaoniku rade iskljucivo najgori klosari iz lokalnog sela koji u civilizaciju nikada nisu krociri.
Kasirke vas pljackaju i gledaju ispod oka ko da ste opljackali pola radnje.
Ovi sto rade na prodaju ski pasa, ponasaju se ko da oni vama daju pare iz svog dzepa, a ne vi njima.
Ljudi sto rade na zicama kao da su zaostali u razvoju,...
Lopatari su posebna prica, jer su oni izgleda dobili u nasledstvo odredjeni broj parking mesta. Pitam se zasto li ta mesta ne ciste leti kada nema snega ???
Valjda to kod njih drugacije funkcionise.

Jedino lepo misljenje imam o osoblju u hotelu Jat koje je uvek bilo ljubazno i usluga im je uvek bila na nivou. Takodje mogu pohvaliti i ski instruktore i GSS.
Naravno i osoblje u privatnim prodavnicama je ljubazno jer naravno rade za sebe i shvataju da ako su ljubazni prodace vise stvari.

svetskigigacar
06.02.2007, 16:14
To sve blesavo, ludo. Moz' neki i da nastada...

Dal' nas, dal' njiovi...

shadow
07.02.2007, 21:04
A zajedničko svima njima je da nas gledaju kao gomilu razmaženih bogataša, koji jelte nikada nisu osetili sta znaci rad, i koje treba zajebati kad god je to moguće jel sto i da ih ne zajebu kad i ovako imaju viska para...:)

Priča prosečnog lopatara....

laki
08.02.2007, 12:35
Dobro, nemojte biti bas toliko negativni. Moraju i lopatari da zhive od nechega... :P Btw, nisu oni krivi shto putari ne rade svoj posao kako treba.
Momci, pravac planina i staza - potrebna vam je momentalna rehabilitacija!

Shaolin
08.02.2007, 15:47
Ma sve je to tacno ali kad vidim sneg i kad izletim iz kola sve mi nekako bude lakse!!!!
A i cenkam se malo pa ni to parkiranje ne izadje mnogo.
A sto se zicare tice - hvala, sam cu da sednem!!!

Laki u pravu si - fali nam jedno dve nedelje na snegu pa da se smire zivci:)

volcom
08.02.2007, 20:16
da li centar radi lil laze infokop

Stevs
09.02.2007, 00:40
infokop preuzima diretktno od Skijališta Srbije koje staze rade ili ti dnevni ski info, dakle svaki dan ih ujutru zovem i oni mi diktiraju sta radi sta ne radi i ostale informacije sto znaci ako oni mene lazu lazem i ja vas...

shadow
09.02.2007, 09:49
Ma Stevs ti si svetskigigacar, svaka ti cast, na svemu....:)

svetskigigacar
09.02.2007, 11:17
jedan je mega, jedan je giga! ali jedan je i STEVS VELIKI CAR!

Mnogo ga hvalimo, porasce mu usi i uobrazice se...

kop
10.02.2007, 22:09
Stvarno stevs je super ! :) Jao ljudi meni crko komp pa se javljam od brata... Interesuje me ko je u skorije vreme bio na kopu da mi kaze da li ima kamenja na stazama :sm006:

bibilibi1
11.02.2007, 13:25
ima li snijega za skijanje?

SkiBus
11.02.2007, 18:45
Snega je bilo u subotu ali dosta mokrog. Na odredjenim delovima staza sneg se topio, tako da je moglo da se skija ali nisu bas bili perfektni uslovi...

kop
14.02.2007, 17:38
E ljudi sto se stalo sa izradom nove ski mape za kop ??? Ustvari nisam siguran da se ovde to pominjalo, ali jeste u info kop diskusijama ! Secam se da je bila potrebna mapa reljefa (da se tako izrazim:) ) iz aviona ! Bas sam puno trazio, ali nista ! Jedino zanimljivo sto sam nasao je ova slicica na sajtu http://www.snow-forecast.com/resorts/Kopaonik.shtml pa na dnu stranice (nece da se skine:sm008: ) :)

Mixa86
15.02.2007, 23:57
Sto se staza tice tj ovog glasanja za naj stazu kopaonika glazam za Gvozdac koga nema medju ponudjenim stazama. Doduse Krcmar je extra staza medjutim poslednji put sam skijao na njoj 1998 godine tako da se ne secam bas nesto najbolje... Zato sutra sam na Kopu pa cu da je testiram prvi put posle devet godina :)

shanyii
16.02.2007, 01:28
krcmar je nekada bio br. 1 gvozdac i gobelja su ok jer nema guzve..., nisam bio na kopu par godina, idem na jahorinu mada ce ove gdine izgleda biti cupavo za snegom

kop
18.02.2007, 22:47
E ljudi opet sam se spustio Belom Rekom 2 do Struge i naravno nista nisu uradili !! :sm008: Proseceno je samo oko 100 zadnjih metara staze, ali gornji nije ni pipnut :sm008: !! Dakle mozemo samo da je otpisemo za ovu sezonu :sm008: :sm008: :sm008:
Na prvoj slici se vidi ne prosecen deo staze, a na drugoj prosecenih zadnjih 100-tinak metara

Mr.Lord
20.02.2007, 08:31
Ma bio sam ove godine dva puta i baš mi se nešto slošio, da na Jahorini ima snega teško da bi me više video

Shaolin
22.02.2007, 12:09
E, Lorde, secas se kako smo cepali na Jahorini.
A ova livada od Kopa???? Samo eto - od tolike guzve makar mozes da se ispricas sa ljudima, malo da nadoknadis propusteno vreme. Jos da sluze neko pice u redu i da se oni skijasi ne guraju toliko...:)

A reci kako su sredili staze - mislim da toliko hupsera, leda i kamenja ni Austrijanci ne mogu da dovuku na stazu.

Ali stvarno je bezveze ljutiti se na njih kad je skipas toliko povoljan???

jebes kop.

kop
22.02.2007, 12:27
Ali stvarno je bezveze ljutiti se na njih kad je skipas toliko povoljan???

Da stvarno nesto mi nije jasno sto se svi bune... :sm022: :sm022: :sm022: :)