PDA

Pogledati punu verziju : Skije, snažne ali nežne



plageton
27.12.2018, 11:38
TITANIUM POWERED karateristika daje nikad bolju čvrstinu uz izrazitu fleksibilnost. Obloženost skije titanijumom i sa gornje i sa donje strane kanališe svaki trzaj.

Stvarno bih voleo da vidim predstavnika proizvođača da objašnjava kako nešto može biti izrazito fleksibilno uz nikad bolju čvrstinu.

stekan
27.12.2018, 15:31
Mene više fascinira tehnologija kanalisanja trzaja.

Mordred
27.12.2018, 17:34
Često je problem samo prevod :)

Kada industrija udje u fazu prodavanja muda za bubrege, potrebno je navesti još neku promenu (na bolje), osim boje. Dobro je kada promena boje ne utiče na cenu, a "kanalisanje trzaja" zvuči već kao nešto što je neophodno doolatiti.

stekan
27.12.2018, 18:35
Tek sad vidjeh tekst iz kojeg je izvučen citat. Tako dobre skije nisu zaslužile tako očajan tekst. Da ne bude zabune, skije su vrh, ali samo za odlične iskusne skijaše. Za neiskusne su zlo.

plageton
28.12.2018, 09:27
Tek sad vidjeh tekst iz kojeg je izvučen citat. Tako dobre skije nisu zaslužile tako očajan tekst. Da ne bude zabune, skije su vrh, ali samo za odlične iskusne skijaše. Za neiskusne su zlo.

U celom tom promotivnom članku, to je jedina stvar koja se može razaznati. Potpuno je nejasno čemu su skije namenjene, osim što je stavljeno da su za "napredne" i "one koji vole ski trke" (!?!) i "skijaške profesionalce".

marbik
28.12.2018, 10:22
Da li je tajna koja je skija u pitanju i link teksta?

stekan
28.12.2018, 11:35
Da li je tajna koja je skija u pitanju i link teksta?

Hoćeš reći da i ti ideš na ovaj forum direktnim linkom, a ne preko portala skijanje.rs, pa ti promiču vijesti (kao i meni)?

"FULL SIDEWALL je još jedna nova tehnologija koju poseduje ova revolucionarna Atomic skija." Ta tehnologija je nova već oko 40 godina.

plageton
28.12.2018, 12:19
Skije su atomic redster, ja sam dobio u formi oglasa na FB, mislim.

stekan
28.12.2018, 12:40
Skije su atomic redster, ja sam dobio u formi oglasa na FB, mislim.

A šta kažeš na REDster skije zelene boje?

Misk0
28.12.2018, 12:44
Mislim da je do prevoda, evo na Engleskom sa atomic sajta

TITANIUM POWERED

A titanium layer above and below the core creates supreme shock absorption, strong running stability and a high torsional flex.

Ovo mi ima više smisla.

Inače šteta, baš bi mi prijale skije koje super drže a nežne su za kolena i ne umaraju

marbik
29.12.2018, 16:47
U zivotu nisam ni bio na sajtu :). Mada iskreno mislio da je zaista neki tekst, a ne PR oglas :).

stekan
30.12.2018, 13:40
Da ne bude da smo se okomili samo na reklamni oglas samo jednog proizvođača, imam ozbiljnu primjedbu i na sadržaj teksta o pancericama drugog proizvođača: "Toplotno obrađena cipela garantuje jednak flex u svim temperaturnim uslovima". Ovo ne da nije tačno, već je obrnuto od ovog šta piše. Ako se materijal zagrijavanjem omekša toliko da se može modifikovati prema nozi, to znači da taj materijal izuzetno mijenja svoje karakteristike u zavisnosti od temperature.

plageton
31.12.2018, 11:09
Јуче сам их видео у излогу, стварно зелене да мозак боли.

plageton
31.12.2018, 11:13
A sve ovo sam napisao samo zato što me izuzetno nerviraju prodavci koji pročitaju ove PR deklaracije i poveruju da stvarno zaista nešto znaju o daskama.

marbik
31.12.2018, 12:17
Dobro iskreno sumnjam da neko kupi skiju od 100k na bazi PR teksta ili propagandnih poruka proizvodjaca. Ako vec kupujes race skiju ili znas sta tacno hoces ili ko mi citas iskustva drugih ljudi po forumima. Al opet realno jedini nacin da budes siguran je da probas skiju.

niipheus
31.12.2018, 14:27
The guy in a Bogner jacket disagrees :D

marbik
31.12.2018, 14:44
I to sto kazes :)

trendo
31.12.2018, 15:49
Mislim da je text dobar i da ce vecina kupaca kupiti zbog PR-a i kako ce im trgovac ponuditi robu a ne zbog same robe. Odnosno lako se prodaje zeleno za crveno. Zao mi je plagetone sto su te stavili na listu potencijalnih kupaca jer oni i ne znaju koga staviti na toj listi, ali ako od 10 potencijalnih prodaju na 1 onda su u uspehu, mada ubedzen sam da im je uspeh veci. Ja nisam njihov potencijalni kupac jer nemam facebook ��

plageton
03.01.2019, 12:36
Mislim da je text dobar i da ce vecina kupaca kupiti zbog PR-a i kako ce im trgovac ponuditi robu a ne zbog same robe. Odnosno lako se prodaje zeleno za crveno. Zao mi je plagetone sto su te stavili na listu potencijalnih kupaca jer oni i ne znaju koga staviti na toj listi, ali ako od 10 potencijalnih prodaju na 1 onda su u uspehu, mada ubedzen sam da im je uspeh veci. Ja nisam njihov potencijalni kupac jer nemam facebook ��

Ma dobro, nije to najgore što se čoveku na FB može desiti. ;)