PDA

Pogledati punu verziju : K2 !!!



cikloski
30.11.2006, 00:10
A sta mislite o tome da se jedan vodeci svetski proizvodjac vrhunske ski -opreme kao sto je K2 vec 2 sezone moze naci na nasem trzistu? Zar je moguce da nema nikakvih komentara na tu cinjenicu ili je firma previse egzoticna za ove prostore?
Jako bih voleo da cujem komentare.
Pozdrav

stekan
30.11.2006, 11:54
K2 je jedan od najvećih proizvođača skija i vlasnik je Nordice i Völkla. Proizvodi kvalitetne rekreativne skije i vrhunske skije za freeride, a najveću prodaju ostvaruje kod kuće tj. u USA. Ovo "kod kuće" je diskutabilno, jer im je odnedavno većina proizvodnje u Kini.

Dok su braća Mahre pobjeđivali u Svjetskom Kupu, mogle su se vidjeti i na pobjedničkim postoljima. Postoje glasine po američkim ski forumima da su to tada u stvari bile Völkl skije sa oznakama K2.

Kod nas su malo zastupljene. Marka nije poznata široj populaciji. Nisam upućen u cijene, ali sam siguran da je odnos cijena/kvalitet nepovoljniji u odnosu na većinu drugih proizvođača. Mislim da postoji još jedan veliki problem: dizajn. Za dizajn serije Moto je imam riječ koju neću ovdje iznijeti, jer me je mama učila da budem fini. Kao da je neko dao grupi petogodišnjaka kutiju šarenih naljepnica i pustio ih da lijepe po skijama prema svom nahođenju. Evo fotografije, pa procijenite:
626

ThE_MaN
30.11.2006, 16:25
Slaba reklamna kampanja čini svoje. Prometio sam reklamice 11x8 cm u dnevnim novinama i to crno bele. Na slabo vidljivim mestima skoro neuočljive. Neozbiljno dizajnirana reklama. Malo mi je smešno ono "snovbordovi", "naočari".

Na sajtu uvoznika gotovo da nema ni reči o ponudi osim od pre par dana ista reklama kao i u novinama. Potrebno je bar na sajtu postaviti makar spisak opreme koju imaju na lageru, još bi lepše bilo da ima i sličica opreme koja je u ponudi i uz sve to i cenovnik opreme. Moje mišljenje je da su cene za opremu povoljne.

Kacige koje sam video za prošlu sezonu imaju odličan dizajn, ali im je završna obrada nekako smešna. Tako da deluju kao da su II ili III klasa. Ili ti deuju jeftino dok cene govore suprotno.

Ostatak opreme je kako sam video na brzaka OK!

Zaključak: Mnoogo bolja reklamna kampanja. Što podrazumeva ozbiljnije dizajnirane, osmišljene reklame tipa cela strana u boji ili pola strane u sportskim novinama, novinama o extremnim sportovima, bilbordi i demo dani na planinama gde će se skijaši, borderi bolje upoznati sa ponudom i gde će moći da isprobaju pojedine modele.

Evo i slike mog borda koji je inače kupljen ovde i to po daleko povoljnijoj ceni nego u inostranstvu.
http://img90.imageshack.us/img90/995/2102325522x4hk7.jpg
Toliko od mene za sad!

cikloski
01.12.2006, 01:02
Pozz svima!!!
Sve navedene opaske su osnovane, mada se licno ne bih upustao u komentar dizajna. Naime, slazem se da je MOTO (takmicarska) serija sarenija nego sto bih voleo da vidim na svojim nogama, ali je zato po meni APACH (allround) serija dizajnirana veoma uspesno. Stavise i ATOMIC GS i SL su sada drecaviji nego sto su bili (sto mi se takodje ne dopada) pa to mozda moze da se tumaci i kao neki pokusaj kreiranja novih trendova. Slazem se i da uvoznik mozda ne nastupa dovoljno agresivno.
Ipak, moja dilema je vise pragmaticne prirode. Da li mozda sira skijaska populacija ne zna tezinu tog brenda? Da li skijasi (rekreativci naravno) vise vole da voze ono sto voze mnogi pored njih? Na kraju krajeva skije su previse skupe stvarcice da bi se eksperimentisalo sa firmom koju ne voze instruktori ili GSS recimo. Mozda je to odgovor?

Flexon
02.12.2006, 17:55
ja licno posjedujem K2 seth pistol i odusevljen sam istima
i to je razlog sto sam odloucio da moje sljedece skije budu sireg struka naime m999
ali od kad je K2 prebacio proizvodnju u kinu ne pada mi na pamet
da vise kupim model istih

cikloski
03.12.2006, 23:34
Pa sve se sada radi u toj J...... Kini, Zar ne?
Bivsi uvoznik bugarskog ORIONA je tu skiju reklamirao kao produkt iz fabrike koja proizvodi za Blizzard i Atomic. Sta mislite, da li kod nas ima Atomica proizvedenih u Bugarskoj? Ako Orion zaista pravi nesto za Atomic, ja se onda kladim da ima :)

ThE_MaN
07.12.2006, 01:02
Sajmu sam video da su uvoznici k2 opreme za Srbiju uvezli i neku količinu bordova K2 subbrenda Morrow i to po dosta povljnim cenama. Od prošlogodišnjih modela videh k2 WWW za 13000 din. www je jedan od najcenjenijih freestayle modela van naših prostora. Gotovo da nema filma u kome se ne pojavljuje. A i kritike na stranim forumma su veoma pozitivne. Malo je falilo da je kupim da stoji u rezervi...

Da zaboravio sam skije K2 Moto uživo izgledaju mnogo pristojnije nego na slici.

I još uvoznik bi trebalo bar na sajtovima koji se bave skijanjem. Prvenstveno na www.skijanje.co.yu da plati jedan baner, da zainteresuje nalo narod. Pa će možda i i popraviti prodaju.

Na sajmu sam video i dosta garderobe, kapa... pod K2 brendom ali je sve spakivano u folije i dosta nepregledno. tako da jedino onaj ko je baš bio zainteresovan ili je znao da na štandu ima i dobre garderobe, mogao je da kupi istu.


Zaključak: Kvalitetan brend + pristojne cene / slaba reklama + slaba organizacija = slaba prodaja.

stekan
07.12.2006, 09:22
Pa sve se sada radi u toj J...... Kini, Zar ne?
Bivsi uvoznik bugarskog ORIONA je tu skiju reklamirao kao produkt iz fabrike koja proizvodi za Blizzard i Atomic. Sta mislite, da li kod nas ima Atomica proizvedenih u Bugarskoj? Ako Orion zaista pravi nesto za Atomic, ja se onda kladim da ima :)
Atomic je 1992 otvorio u Pamporovu (južna Bugarska) fabriku skija niže kvalitete. Podatak iz http://skiinghistory.org/sidecut.html. Moćan tekst. Obavezno pročitati.

ThE_MaN
07.12.2006, 12:18
Evo spiska brendova za zimske sportove u vlasništvu K2:

- K2
- Volkl
- Marker
- Line
- Madshus
- Karhu
- Ride
- Morrow
- 5150
- Atlas
- Tubbs
a detalje o svakom brendu ponaosob možete naći na: http://www.k2inc.net/brands/wintersports.asp

D.I.M.
07.12.2006, 20:49
Danas sam otkrio da se Salomon eqipe sl i gs prave u Rumuniji. Do sada sam znao da ih rade u Francuskoj, Ukraini, Spaniji, Italiji.... A Nike patike? A Ford iz Turske. Valjda ce i nama neka marka da padne, pa da na kraju skije pise Made in Srbija. Veliko je ovo nase globalno selo.

ThE_MaN
12.12.2006, 17:26
Ovako narode! Tema je bila K2 i utisci o opremi, preporuke...

Uleteli smo duboko u offtopic, gotovo bez ijedne korisne informacije o opremi.

Ne bi bilo loše da ova tema krene u pravom smeru. Pošto rasparva može da traje u nedogled. A ljudi ne mogu nikako da dođu do potrebnih ili korisnih informacija.

Trebalo bi, ako se svi učesnici u raspravi slažu. Da se svi postovi u kojima se vodi rasprava pobrišu. I da krenemo sa komentarisanjem opreme kako u pozitivnom smislu tako i u negativnom, ali bez uvreda jednih prema drugima i bez iznošenja činjenica koje koje nemaju veze sa zadatom temom. Pošto običnim korisnicima foruma nijedna informacija nema nikakvu korist. A rasprava da se nastavi preko P.M. ako hoćete.

vampire
13.12.2006, 00:22
Ne bi bilo loše da ova tema krene u pravom smeru. Pošto rasparva može da traje u nedogled. A ljudi ne mogu nikako da dođu do potrebnih ili korisnih informacija.



i ja se slazhem..

ThE_MaN
13.12.2006, 00:28
Da sačekamo još i krcu da se složi pa da svi na p.m. podnesemo zahtev administratoru, moderatoru da pobriše sve naše postove u ovoj temi.

P.S. Samtram da jedino prva strana može, treba da ostane pošto jedino na njoj nema postova koji su odlutali sa zadate teme.

ThE_MaN
13.12.2006, 02:15
Evo ovako ja sam letos pazario bord K2 Zeppelin 158 čudnim spletom okolnosti.

Kao prvo dosta posećujem strane forume vezane za ski/bord tematiku.
I na stranim forumima sam video da je daska veoma cenjena kao all mountain. Dalje K2 snowboards se gotovu na svim sajtovima sa bord tematikom nalazi već par godina u top 10 sa modelom Zeppelin.
I još baza na Zeppelin-u je od p-tex 4000 sinterdizovana sa dodatkom kabona, galijuma i keramičkih vlakana. A meni je bitno da baza bude što manje podložna oštećenjma usled kontakta sa kamenjem. Najviše iz razloga što hteo ne hteo 30+ dana godišnje moram barem jednom dnevno da se spustim niz Belu Reku 2 i Belu reku 1 a svi znamo kako izgledaju pojedini delovi tih staza posebno kad par dana zaredom ugreje sunce.

U tenutku mi prođe kroz glavu da sam na jednom od štandova i to baš Capriolo video baš taj bord i to po ceni od oko 26.000 din. a kako se sečam znatno povoljnijoj nego u inostranstvu gde je koštao u to vreme 470€. Dok bi preračunato u dinare to vreme cena bila malo peko 40.000 din.

Pošto je već počelo leto i zanjući da se cene van sezone koriguju na dole. Ne budem lenj i pošaljem im na mail sa pitanjem imaju li još K2 bordove i imaju li model zeppelin u dužini 158 cm. naravno i koliko to košta. Stigao je povratni mail od uvoznika da imaju taj model u dužini koja mi treba i to sa cenom od 18.393 din. Dok je u inostranstvu je tada na sniženjima koštao oko 350€ što bi dinarski prevedeno u tom momentu bilo oko 31.000din.

Imajući u vidu sve gore navedene činjenica ja pazarih isti. A lično mišljenje kako se ponaša bord na snegu, mišljenje kvalitetu... . Mogu da iznesem tek pošto prođe jedan deo sezone na Kopaoniku.

plageton
13.12.2006, 21:38
Pa dobro, ljudi! Isvadjaste se na forumu i sad ste se saglasili da se izbrise da mi ne mozemo to da citamo. Pa sto samo vama da bude lepo? :)

cikloski
14.12.2006, 00:53
Znas kako kazu:
"Dok jednom ne smrkne drugom ne svane."
:sm021:

Pa dobro, ljudi! Isvadjaste se na forumu i sad ste se saglasili da se izbrise da mi ne mozemo to da citamo. Pa sto samo vama da bude lepo? :)

Krca
15.12.2006, 06:50
@administrator

Kao prvo, nisam siguran da je ono sto ste pobrisali off-topic. Cikloski koji je otvorio topic,
je trazio savete za uvoznika kako da postupa u vezi brenda K2. Sve o cemu je govoreno u nastavku se ticalo date teme na direktan ili indirektan nacin.

Kao drugo, molio bih Vas da sve otvorene teme gde je diskusija otisla off-topic na isti nacin cezurisete. Na sajtu ih ima jako puno.
Pitam vas da li je pravi problem ono sto je zaista receno u tim obrisanim postovima? Zasto niste otvorili nov topic pod novim nazivom i tamo preneli “off-topic” postove.
U momentu brisanja topic je pregledalo skoro 1000 ljudi, zasto unistiti postove koji ocigledno interesuju forumase?
Koga interesuje, kompletnu diskusiju imam sacuvanu, neka mi se slobodno obrati.

Trece, da li svi clanovi foruma imaju pravo da odlucuju da se neki postovi pobrisu. Ako su neki forumasi slozili da se postovi obrisu, ja se nisam slozio sa tim. Da li se ovde primenjuje pravilo vecine?! I da li su ti ljudi koji su se slozili vecina?
Uopste se ne slazem da je bilo vredjanja. Izrazi kao sto su amaterski, plagijatorski, neodgovorno, nekompetentno ili neznanje su PRISTOJNI izrazi, a svaki je upotrebljen uz odgovarajuci dokaz, odnosno cinjenicu. Nigde nije upotrebljena nijedna psovka ili uvreda.

Bojim se da je glavni razlog brisanja ove diskusije, cinjenica da administrator ne zeli sukobe, afere i svadjanja na forumu. Ili je firma koja je bila pogodjena tom diskusijom izvrsila nekakav pritisak, ili intervenisala na neki drugi nacin. Bilo kako bilo, uzeto je sebi za pravo da se na otvorenom i javnom forumu cenzurise diskusija i to 7 dana unazad. Niko nije rekao u momentu objavljivanja postova da nesto nije u redu, da postovi nisu odgovarajuci, vec je to ucinjeno naknadno, kada je neko intervenisao.

Mislim da je u ovom slucaju administrator bio duzan da mnogo pazljivije ceni razloge za i protiv cenzure. Mozda cenzura jeste iskljucivo pravo administratora, ali ako se ono koristi na ovakav nacin, onda nisam siguran da na takvom forumu zelim i dalje da ucestvujem.

pozdrav

wlad
15.12.2006, 08:47
...
Bojim se da je glavni razlog brisanja ove diskusije, cinjenica da administrator ne zeli sukobe, afere i svadjanja na forumu.
...


Da, vrlo verovatno da je to zato (moja pretpostavka je ista). Ali ne vidim zašto je to loše?

Potpuno je normalna praksa da se "gasi vatra" na forumima kada ista preti da otera ljude sa istog.

danguba
13.01.2007, 05:32
Video sam na sajmu neke Morrow vezove za bord za oklolo 3500 din dobrim delom metalni i fino su izgledali, ali ne znam gde to sada da potrazim, pa ako neko nesto zna, neka javi. I ako neko zna nesto o americkim LTD daskama, znacilo bi mi da mi kaze.

hvala

ThE_MaN
13.01.2007, 08:12
Potraži U Capriolo Resavska 21 BGD, tel: 011/323 04 08!

Sapa
19.10.2007, 22:49
A sta mislite o tome da se jedan vodeci svetski proizvodjac vrhunske ski -opreme kao sto je K2 vec 2 sezone moze naci na nasem trzistu? Zar je moguce da nema nikakvih komentara na tu cinjenicu ili je firma previse egzoticna za ove prostore?
Jako bih voleo da cujem komentare.
Pozdrav

Evo vec neko vrijeme planiram da izvucem ovu temu iz zaborava, da podjelim moje utiske i zapaznaja apropo ‘Ka Dva’, ne odoh veceras “u zivot” i tako se evo sad nasao pogodan trenutak za “malo filozofiranja” prije spavanja..

Dakle ni malo ne cudi da skije iz proizvodnog pogona K2 prolaze totalno ne zapazeno u Srbiji i okolini. Ime K2 je neraskidivo povezano sa ‘freeskijanjem’. A fenomen freeskijanja (Freestyle/ride) bi vjerovatno bio marginalna pojava u svjetu alpskog skijanja bez specifino pravljenih skija zvanih TWINTIP, ciji je opet vodeci proizvodjac naravno K2 (glavom i bradom).

S obzirom da su twintip skije su na Balkanu, sinonim za ‘extremno ili akrobatsko skijanje’, ne treba da cudi da K2 tamo ima “renome” ski-fabrike iz koje izlaze ‘egzoticni proizvodi.
Iskreno govoreci mislim da je u nasim krajevima K2 vazijo za renomiranog proizvodjaca u ona vremena kad su tu skiju u svjetskom kupu koristili braca Stiv i Fil Mehr. I mada sam tu i tamo vidjao tu skiju na nasim padinama, ne sjecam se da je mogla da se nadje u slobodnoj prodaji. Dakle cim se skija prestala pojavljivati u tim tzv. Alpskim disciplinama automatski je nestala iz srca i glava 'domace ski-publike'........a da bi se vratila, e hee, morace da se promjeni svjest, a to je proces.


Ipak, moja dilema je vise pragmaticne prirode. Da li mozda sira skijaska populacija ne zna tezinu tog brenda? Da li skijasi (rekreativci naravno) vise vole da voze ono sto voze mnogi pored njih? Na kraju krajeva skije su previse skupe stvarcice da bi se eksperimentisalo sa firmom koju ne voze instruktori ili GSS recimo. Mozda je to odgovor?

Ja neznam sta se konkretno nudi u tvojoj prodavnici, ali ako pogledas asortiman K2 skija kod importera iz Zapadne Evrope onda je prvo sto upada u oci da niko ne reklamira/prodaje ili u svakom slucaju u prvi plan ne istice bilo kakve “klasicne” carve modele (allround, cross, race ili slicno) made by K2.Prodajna ponuda je bazirana na prijesvega freestyle kolekciji: Silencer, Fujitive, Public Enemy i Seth Dopunjena jos sa par klasicnih allmountain (apache recon) i freeride (apache outlow i coomba’s) skija.
Na balkanskom importeru je dakle obaveza/zadatak, bolje reci izazov: da upravo uveze TWINTIP skije, tj proizvode po kojima se K2 izdvaja od drugih po kvalitetu i dizajnu, a ne onu vrstu “klasicnih carve” skija za koje u Srbiji i shire postoji naj vece interesovanje(vjeciti carve). Licno ne sumnjam u kvalitet njihovih race, cross i slicnih “klasicnih’ carve modeala, ali valjda je odavno jasno da K2 nemoze da nadje svoje mjesto izmedju ustaljenih igraca iz tog segmenta, ne samo na Balkanu nego i sire.
Ocigledno da nema smisla forisarti uvoz proizvoda koji u atomicima, elanima, rossingnolima i slincim imaju preveliku konkurenciju.

Za uvozika je s druge ogroman izazov, plasirati domacoj publici relativno nepoznat/egzotican proizvod, i reklamom kampanjom uticati na promjenu ustaljenog ski-imidza.
Poenta je prije svega razbiti predrasude o twintip-konstrukciji. Dole definitivo vlada uvjernje da je takva skija samo stvorena za onaj vid skijanja za koji na Balkanu nema uslova: freestyle (gelenderi, parkovi, pajpovi….) i freeride (4 metra cjelca na egzoticnim lokacijama). Treba razbiti tabu po kojem je samo klasicne carve-skija pogodna za rekreativno uzivanje u skijanju. Ili predrasudu po kojoj samo jendna ‘klasicna’ skija moze da pruzi punu satisfakciju na sredjenoj (utabanoj) stazi. Citajuci bezbrojne recenzije, ucestvujuci na forumima sa ovom tematikom i na kraju krajeva isprobavajuci jedan model twintip skije u praxi, mogu samo da konstatujem da su predrasude vezanih zat wintip ne osnovane.
Freestyle skije (izuzimajuci pojednie “pro-modele’) su u pravilu za allround upotrebu: na stazi stabilne i pri vecim brzinama, iznenadjujuce dobre na hangovima/hupserima i u pravilu prijatne kad se uredjen teren pretvori u kacamak. Zbog specificnog flexa u pravilu jako dobre van piste (a Freestyle BC modeli su prevashondo zat u namjenu). Ali ono sto ih izdvaja od ostalih je definitivno osjecaj sigurnosti i slobode koji daju kad se izvode razliciti ‘ski-trikovi’. Izuzetno stabilne pri skokovima u vazduhu i pri doskoku, sa malo vjezbanja mogu da se voze unatraske, bez problema da sekoriste za razno razne trikove………..dakle sve ono sto jedan dan na skijanju cini zabavnim. A ako postoji neki veliki proizvodjac koji je ovaj segmenat doveo na jedan vishi nivo, onda je to sigurno K2. Dakle njihove Freestyle skije su u ostatku Evrope, u medjuvremenu, afrimsane kao izuztno kvalitetne i nenadmasnog dizajna. A prodaja twintip skija uopste je zadnjih par godina u torstrucnena.
.
Da bi potencijalni kupci, mogli da se uvjere u isto neophodno je da im se pruzi chansa da isprobaju i to chudo. Led moze jedino da se probije organizovanjem demonstracija, testova i kroz reklamnu kampanju koncentrisanu iskljcivo na ovu ovaj segment iz K2 asortimana. Mislim da je potencijalno trziste vece nego sto bi se dalo pretpostaviti. Ono se uglavnom ne sastoji od platezno sposobnih 30to, 40to i 50to godisnjaka nego od njihove djece, budcuih 'ski-hipika', ‘freeskijasa’, ali da ponovim twintip skije perfektan izbor za sve od apsolutnih pocetnika, pa do experata, a ljudi ce to da shvate, samo je potrebno dati shansu. Prezentacije, kao ovi ski-testovi koje tamo rade uvoznici Elana I Volkla, samo moje je misljenje, u slucaju K2 moraju da budu potpuno koncentrisane na twintip (freestyle/ride) skije (u suprotnom bojim se da bi svi hrlili da probaju 'chackalice', a twintipushe bi ostavili da se suche ne iskoristene duzinom cjelog testa :-( .
Na ovaj nacin bi siroj populaciji skijasa postalo jasno da ‘Freeski-way-of-life’ postoji i van uredjenih parkova sa pajpovima, gelenderima i skakaonicama i bez nepreglednih padina na kojima 3 mjeseca godisnje lezi jedan metar pudera. Drugim rijecima ove skije pruzaju zadovoljstvo bez da se upotrebljavaju u extremne svrhe i bez da ih voze fanaticni profesionalci.

I na kraju krajeva da spomenem nesto sto bi jedan prodavac trebo bolje da zna nego ja. Kupovina skije je akcija nabijena emocijama. Skiju kao i vecinu drugih proizvoda ne prodaju samo njen tehnnicke karaktristike: sastav materijala i tehnoloski postupak nego i dizajn. A meni je K2 primjer extremnih razlika u dizajnu, npr. apach-modeli tipa recon i outlow su vise nego nemastovati, motocross ima jednostavno ruzan dizajna, ali zato drugoj strani freestyel modeli pogotovo: Public Enemy ili Seth po meni imaju naj uspjeliju i naj originalniju grafiku u svjetu skija. Seth je inace jedan od mojih favorita za neke buducu nabavku skija.

Ako je Cikloski finansiski pre mali da bi pravijo vece reklamne kampanje onda svakako treba da sam stvori imidz prodavnice koja za razliku od konkurencije nudi na prodaju 'neobicne/egzoticne' skije. U Srbiji i okolini ima garant puno interesenata, samo jos treba neko da im ponudi originalne stvari koje ne mogu da nadju nigjde drugo.

wlad
20.10.2007, 02:41
Samo da dodam sitnicu: kada bi se takav tip skija i "rentao", ihaaa, gde bi nam bio kraj :ski:

Bata Bane
20.10.2007, 09:45
Ha ha ha, kakva slucajnost Borisov kafic se zove K2

stekan
20.10.2007, 12:52
Ha ha ha, kakva slucajnost Borisov kafic se zove K2

Sad znamo po čemu je proizvođač skija dobio ime.

cikloski
24.10.2007, 01:20
Bravo Šapo!!!
(ovo bravo, bez imalo sarkazma)
Već sam i zaboravio na ovaj topic pa sam se iskrano obradovao poslednjim postovima a evo i zašto:
Kada sam postavljao topic, nisam imao u vidu bilo kakvo i bilo čije reklamiranje. Ideja mi je bila da ljudi posvećeni ovom sportu, hobiju, vidu turizma (nazovimo kako god), sami predstave kako bi želeli da im se predstavi određeni brend. A gde takvih ljudi ima više nego ovde?
Moja firma nikada nije prodavala niti sam ja sa trgovačkog aspekta bio zainteresovan za K2 i ovaj topic. Mi smo (između ostalog) imali (a i trenutno imamo) status ovlašćenog servisa uvoznika ovog brenda. Molim da se napravi razlika. Apsolutno druga i potpuno nezavisna firma.
Stoga sam bio mišljenja da ne treba ja kao poslovno povezano lice da delim savete uvozniku, smatrajući da to treba da urade sami skijaši.
Puno toga što je napisano kao odgovor na temu ovog topica i sam sam znao, ovde sam samo potvrdio svoje mišljenje, a puno toga su i neki forumaši vrlo inteligentno nadgradili. Kada bilo koji uvoznik to pročita, to ima drugačiju težinu od mišljena bilo kog pojedinca.
Priznajem, bilo je previše utopije u čitavoj zamisli. Prevideo sam da ako je tržište malo za kupce, onda je malo i za uvoznike. Prevideo sam razne portparole, pa tako ispade da nije bilo ovog topica, ne bi bilo ni onih svih prepucavanja.
Stoga sam se i složio sa admin. da ako smatra za shodno, obriše čitavu temu. Drugim rečima, smučilo mi se.
Ipak, kao što rekoh BRAVO za sve one koji u ovom postu nisu videli ništa drugo od onoga što je on stvarno i bio: Mesto za razmenu mišljenja o kvalitetnoj promociji nekog brenda.

hehehe
24.10.2007, 06:45
Sad znamo po čemu je proizvođač skija dobio ime.

Lako cemo za K2... al kako je Šapa dobio ime? :sm021:

stekan
24.10.2007, 08:14
...Stoga sam se i složio sa admin. da ako smatra za shodno, obriše čitavu temu. Drugim rečima, smučilo mi se.
Ipak, kao što rekoh BRAVO za sve one koji u ovom postu nisu videli ništa drugo od onoga što je on stvarno i bio: Mesto za razmenu mišljenja o kvalitetnoj promociji nekog brenda.

Cikloski, nema razloga za brisanje teme. O K2 skijama se malo piše na ovom forumu, pa bi bilo šteta brisati temu.

Potpuno se slažem sa ovim šta je drug Sapa napisao. On češće skija na skijalištima sa puno snijega i već me dugo ubjeđuje da promijenim vjeru, tj. da više vjerujem širokim skijama. Znam da je K2 najprodavanija marka skija u US of A, a tamo su široke skije zastupljenije od ovih koje Sapa naziva čačkalicama.

Bacih (aorist) pogled na sajt i ostadoh (opet aorist) iznenađen: u ponudi su samo freeride/all-mountain modeli. Da li su to odustali od proizvodnje "čačkalica"?
1126

Sapa
26.10.2007, 23:25
@wlad, to bi bilo perfektno, Iznajmljivanje skija!!!. Tako je Sapa otkrijo magiju twintipa (opste poznato na forumu:sm011: ). Neznam kako dole stoji s tim, ali uz organizovanje demonstracija i testova bi to valjda morao da bude naj efektivnije nacin da prezentujes odredjenu marku ili model. Da proljetos nisam rentao skiju, uvjeren sam da danas nebi bio ponosni vlasnik odredjenog modela (da ne spominjem vise ime, ovo je K2 topic), jos bih surfao po forumima i njuskao po radnjama, napipavao u mraku…………….
U jednom Valthorensu je 1 dan iznajmljivanja skija izmedju 15 i 20 evra, cini mi se da to nije velika cjena cak ni za srpske uslove. Ako rentiranje jos nije "otkriveno"onda je to definitivna rupa na trzistu, koju treba popuniti.

@cikloski, hvala na srdacnoj reakciji. Nadam se da ces makar indirektno moci uticati na oficijelnog zastupnika da preispita svoju uvoznu politiku i mozda uveze i neke "egzoticne" skije.
Btw. Mozes li nam bar otprilike reci koji K2 modeli su uvezeni ove godine???

@stevo, rodjace, zemljace, druze, saborcu………..Kamo srece da ja skijam u centrima koji tradicionalno imaju puno snjega, na zalost Alpi nisu Rocky Mountains. Ja upravo pokusavam da ukazem na ovu zabunu. Prije svega to u vezi shirine skija. Twintip skije takzovanzi Freestyle modeli izmedju 78 i 88mm u struku, vecinom nisu namjenjene za offpistu, cak sta vise , vecina ovih modela imaju solidne piste-perfomanse. Neki modeli jesu jako dobri, ali poneki prestiraju sasvim osrednje kad je neutabana staza u pitanju. A sama geometrija i Shirina, prizna ces i ne pretstavljaju bog zna kakvu egozotiku u danasnje vrijeme. Eto i tvojom zaslugom je jedan broj lica sa ovog foruma postao vlasnik jedne skije od 82mm u struku. Poenta Freestyle skija je u meksem flexu i prilcnoj torzijonoj ‘zilavosti’. Sirina je u ovom slucaju ne toliko zbog skijanja u cjelcu nego zbog stabilnosti pri skokovima i izvodjenju drugih trikova. Ko sto rekoh ovo nisu nikakvi modeli koji moraju da se koriste u specificnim okolnostima kojih nema na svakom prosjecnom balkanskom skijalistu.
E sad za ovu disciplinu (Freestyle) vazi isto ono o cemu smo diskutovali u vezi cross, slalom, veleslalom skija…….. I ovdje postoji drasticna razlika izmedju modela namjenjenih za rekreativce i onih namjenjenih za ozbiljno nastupanje u parkovima.
Neke od ovih twinitipusha nemaju uopste izrazene Freestyle karakteristike.
Mada pojavom ostavljaju utisak egzoticnih seksi daski, za neke se u praxi ispostavilo da uopste nisu za gelendere, halfpajpove, skakaonice…………
To ih naravno ne cini nista manje privlacnim za shiroku rekreativnu publiku, cak sta vise.
One i dalje ostaju skije za jedno potpuno drugacije uzivanje u skijanju nego sto si navikao sa klasicnim modelima.(kako na stazi tako i van nje).

Stevo, ides sad u decembru u 3 D, I vjerovatno ce te iznenaditi kad vidis koliko ljudi tamo skija na twintipu, i ne samo "hipici" sa baggy odjecom. Pocevsi od zhicara, pa preko Gss-a pa do instruktora…..pogotovo ovi zadnji. Naravno preovladava Scratch i Foil, ali nije uopste rijetko vidjeti francuske instruktore na Public Enemy daskama. Likovi sa chachkalicama su sve manje zastupljeni. A u vezi koretnog modela PE, par ljudi sa kojima sam pricao potvrdjuju ono sto se moze procitati u testovima. PE je vjerovo ili ne, skija prevenstveno orjentisana za pistu. I na njoj ide kao brzi voz. Izuzetno allround karakteristika. Drveno jezegro, sendvich konstrukcija, a twintip; pa to je ko barakuda na stazi. Ja do zimus zivijo u uvjerenju kako je to po prilicno offpiste skija, dok mi neki momak koji radi na snjegu nije rekao da na PE daje casove (‘obicnog’ skijanja) i koristi iste uglavnom po utabanoj stazi!!! A za ozbiljnu offpistu koristi Outlaw (opet K2), btw svega 3 milimetra siri od PE, ali suptilnog freeride flexa, skija koja vazi za klasiku u freeride svjetu.
Na zalost propustijo sam da probam tog ‘Enemija’, a da sam probao, ko zna, sad bi je mozda imao ali u svakom slucaju prica se da skija ide ko brzi voz. Izuztno otporna na ostecnenja, cak se i pod rukom osjeca robusno (osim grafike, kazu da je to propust, brzo se iskrza).
Da zavrsimo; twintip uglavnom prestira kao i obicne skije, ali posjeduje kvalitetet koje obicne carve skije nemaju. Upravljivost, skokovi, switch, ‘jibbing’ i slicni trikovi. Ali cak i bez ikakvih trikova, to je leprsav osjecaj.
Iskreno ih nikada nebih preporucijo ljudima tipa Skimana, Tataratire i slicnih, ljudi vole speed, G3 polozaj im je naj veci moguci kick. Ljudima kojima se skijanje svodi na ekstremnu brzinu i carve zavoj ih nebih preporucijo. Mada gledajuci (i citajuci) tataratirin stil skijnanja imam osjecaj da bi i on poslje jednog spustanja sa Public Enemija postao preobracenik.
PS
Stvarno zvucim entuziastinco-misijonarski, ko da sam iz neke protestantske sekte: Prey the Lord: Say Twintip…………say halleluyah, sey K2………say alleluyah.

PS2
Ovi modeli koje je K2 svrstao u allmountain kateogriju, to su naravno sve klasicne carve skije od kojih vecina i nema nekih pravih allmountain karaterstika, crossfire npr. mislim da je svega 69mm u struku. I jos par modela prilicno skromnih dimenizja i preformansi, ali zato je tu jedan pravi allmountain model: Recon. Samo na zalost samo sam cito recenzije, ali kazu da je allround do boli. Mozda potajno sami najbolji allmountain-cruise skija u kategeoriji do 80mm shirine.

Bata Bane
27.10.2007, 01:58
Al smo nacitani......:sm017:

Flexon
27.10.2007, 05:51
PE odlicna skija
ali po mome misljenju Fujative je dosta bolja
slicnih dimenzija
slicnih karakteristika na utabanoj stazi
ali zbog progresivnijeg fleksa i veceg radiusa bolja
u trodimenzionalnim uslovima
i sto je najvaznije dosta jeftinija
ako ne najjeftinija skija u toj klasi
da sam na marketu za tu vrstu skije to bi mi mislim bio prvi izbor:sm018:

Bata Bane
27.10.2007, 20:01
Da da i Ja mislim da je to mnogo bolje jer proporcionalnom korenspondencijom i trodimenzionalnoscu se dobija mnogo bolji flex i radijus, ali mozda je ipak bolje na to dodati i abircionuglajsnicu kako bi se dobila bolja katafurfutna, koja bi bolje prijanjala za podlogu, i i mislim da je to jos jeftinije. Zato ja uvek koristim ovakve stvari.:glavaozid :bootyshak

stekan
27.10.2007, 20:33
Potpuno se slažem, uz napomenu da treba više koristiti proporcionalnu nego korespodenciju.

Flexon
28.10.2007, 05:22
cemu je vrijeme tome je i vakat:dontknow: