PDA

Pogledati punu verziju : kondicione pripreme za skijašku sezonu



Ivan
29.11.2006, 23:54
zdravo, drugari :)

nadam se da sam pogodio gde treba da otvorim ovakvu temu, te da ona nije već otvarana, znam da dupliranje naročito nervira moderatore. :)

elem, kako se pripremate za nastupajuću zimsku sezonu? mislim na kondicione pripreme "na suvom", dakle trčanje, vežbe, teretana... šta praktikujete?

lično treniram u teretani redovno, sada ću samo malo više pažnje da posvetim jačanju nogu i izdržljivosti (bicikl). uz to bi možda trebalo ubaciti i privikavanje na hladniji vazduh, npr. lagano trčanje negde pored reke, ali ne znam da li imam dovoljno volje i za to, iskren da budem :)

prošle godine sam se pripremao po programu koji mi je napravio ovdašnji dif-ovac exile, i odlično sam prošao, ali ove godine sam nekako... lenj ;)

sve u svemu, dajte neke savete.

wlad
30.11.2006, 00:55
Mislim da je bicikl bitan za pripremu, ne samo zbog nogu, nego i zbog "balansa"..

Evo jednog URLa koji mislim da može da koristi svima, ovo mi se čini kao dobar (i razuman ;)) pristup pripremama:

http://www.pmts.org/ind_fit.htm

oddball
30.11.2006, 08:56
[interna fora] raci kojotu da imaš promiskuitetnu, sveže punoletnu drugaricu koja extra izgleda i eto ti savršene vežbe za nabijanje kondicije, a ujedno i odličan trening za živce. juriće te do rta dobre nade, znaš i sam kakav je :D [/interna fora]

sad <gistro> ozbiljno:
da se pored teretane organizujemo i za paintball jednom nedeljno. i sam znaš koliko je dobro, nema mišića koji ne radi :ok:

NSboarder
30.11.2006, 10:25
da li to pricate o nekom paintball-u u bg-u?
ako da, molio bih za malo iscrpnije inforamacije, jer bih to jako voleo da igram a nikad nisam.

inace sto se tice priprema, slazem se sa tim da je bicikl jedna od boljih opcija. vozim ga redovno svaki dan, po fruskoj gori (nadomak je novog sada) i moram priznati da se toliko ne umorim (govorim o hladnom vremenu) ni za sedam sati skijanja/boardanja.vazno je samo da se vozi po malo hladnijem vremenu (oko nule), da se ne jurca (da bi ipak ostao zdrav), i da u turi obavezno ima par duzih uspona.

Ivan
30.11.2006, 11:51
ne znam koliko snaga stečena na biciklu može da se prenese na skijanje/bording, to mi je nekako više za izdržljivost. za snagu ima par vrsta čučnjeva, a treba obratiti pažnju i na mišiće potkolenice (posebno ako se vozi celac). najbolje bi bilo da se onaj lenjivac exile javi i napiše, da ne prenosim ja iz druge ruke :)

NSboarder, svaka čast, treba biti manijak pa voziti po fruškoj gori na ovoj hladnoći!

a ti, đape, manje spamuj :P

oddball
30.11.2006, 15:11
kakav spam?!?! pa jel' sam predložio paintball za poboljšanje kondicije!
:P

Grazer
01.12.2006, 11:48
vozim ga redovno svaki dan, po fruskoj gori (nadomak je novog sada)
:ok: Ma nemoj zezati!
ja licno trcim kad mi se da a s bica ne silazim,to mi je jedino prevozno sredstvo.Jedno mesec dana pre skijanja cu u teretanu malo cucnjevi i to,jacanje nogu

NSboarder
01.12.2006, 11:50
svaka čast, treba biti manijak pa voziti po fruškoj gori na ovoj hladnoći!

nije neophodno biti manijak, dovoljno je samo imati mnogo volje (u ovom slucaju imati toliko volje znaci biti manijak :) )
naravno, salim se, jeste da nije lako, ali ako se vozi umereno moze se steci neverovatna kondicija.
nakon dvocasovne voznje sam cedio majicu od znoja, i srce mi je lupalo ludo, ali dobro sve to ide u prilog voznji na ovoj temperaturi.
ko vozi, samo oprezno, zbog sinusa!