PDA

Pogledati punu verziju : Francuska sim kartica



zarkovicbogdan19
27.12.2017, 02:21
Pozdrav ima li neko iskustva sa kupovinom francuskih brojeva i aktiviranja promocija za internet da li je to isplativo i moguce?
Potrebno mi je to jer vise puta godisnje idem u francusku?

Markoos
27.12.2017, 09:09
Mi smo prošle godine uzimali francuske kartice, ali je problem sa njima bio što su bile skupe i problem je bio sa signalom. Doduše tome je doprineo i položaj hotela gde smo jedva hvatali i 3G signal.

Ove godine smo uzeli BonBon kartice, hrvatske. Jeftinije rešenje, pokriva celu EU za cenu koju platiš i svaka preporuka za njih. Možeš da naručiš preko neta, stiže na kućnu adresu i u Srbiju. Postupak je prilično lak i brz što se tiče plaćanja, aktiviranja kartice.

Imali smo u grupi sigurno jedno 4-5 kartica i nijedan problem nismo imali ni sa signalom ni sa protokom.

Ne bih kačio link, ne znam da li je po pravilima foruma, ali se vrlo lako nađe na netu.

ivancar
27.12.2017, 10:54
Mi smo na prišlom skijanju uzeli jednu francusku karticu (Orange) sa idejom da međusobno šerujemo net. I nismo uspeli, opcija za šerovsnje je bila disejblovana. Tako da je net imao samo mobilni u koji smo ubacili karticu.

wlad
27.12.2017, 12:17
Koristio isto Orange karticu, sa Internet paketom. Nisam stavljao u telefon nego u 3G/LTE ruter i radi sve OK (može više uređaja da koristi internet preko wifia)...

hallo
27.12.2017, 13:56
https://mtel.at
Resenje u EU a opet povoljno za komunikaciju u Srbiju...

zarkovicbogdan19
17.01.2018, 18:08
Gde se mogu kupiti te Bon Bon kartice?

wlad
17.01.2018, 22:20
www.google.com pa "Bon Bon kartice" pa klik na "I'm Feeling Lucky"

zarkovicbogdan19
18.01.2018, 00:13
Da li ta bon bon kartica ima da se kupi na pumpama ili prodavnicama u Hrvatskoj?

ivemaric
23.01.2018, 21:44
Ima na bilo kojem kiosku u Hrvatskoj. Na bezinskim pumpama mislim da nema kupit broj, tamo ima samo bon za nadoplatu računa, iako nisam 100% siguran. Kad kupuješ broj, on košta 20kn, s tim da tih svih 20kn dobiješ na računu. Za internet imaš pakete: 15kn=250MB, 30kn=1.6GB, 40kn=3GB ili 55kn=6GB.

malada
23.01.2018, 23:00
Besplatna dostava u Srbiju, moze se koristiti internet paket u EU, tako mi je rekla njihova podrska na fb.

akole
28.01.2018, 00:04
Što se tiče bon bon sve sa isporukom funkcioniše odlično.
Ja sam prošle godine poručio karticu, doduše za more, stigla reletivno brzo. Treba pogledati rokove i poručiti na vreme.
Sve se plaća karticom milina. Setuješ šta ti treba, minuti, sms ili internet itd.
Meni je ruter odradio odličan posao, čak sam i filmove gledao.

Prednost ovog rešenja u odnosu na kupovinu kartice u zemlji u kojoj boravite je što koristiš najbolju mreže koja je na rspolaganju.

Mogu reći odlična i veoma povoljna stvar. Ponoviću proces ponovo i ove godine.

ivancar
04.04.2018, 20:02
Da prenesem i ja moje utiske. Kupio sam Bonbon internet sim kariticu i uplatio mesečni internet (6GB). Koristio sam u Francuskoj (i u putu Slovenija i Italija). Pravio sam hotspot na telefonu. Zadovoljan sam uslugom. Par puta je domet bio slabiji pa samim tim i internet je bio loš. Za uloženih ~10e dobio sam odličnu uslugu i karticu za naredna putovanja. Druga opcija bi bila da sam u mestu uplatio 40e i imao internet na dva uređaja (naspram 9 koliko je ovde koristilo).

Hvala ljudima koji su me ovde uputili u Bonbon. :)

buki32
08.04.2018, 14:35
Ove godine u Tinju, u apartmanu imali orange wifi, najpovoljnija opcija, 20e mesec dana interneta,bez limita.Postavili mali dzepni ruter u repeater mode,podelili net i uzivali,cena 5e po osobi.