PDA

Pogledati punu verziju : Skije za skoro sve



heliski
27.11.2006, 12:48
Kao sto lik na elan-ovom sajtu kaze: "Stand up. Do you swear that you are going to tell the truth, whole truth and nothing but the truth? Are you still sitting"; pokusacu da prenesem najnepristrasnije sto mogu moje skijaske mogucnosti:

Iskustvo: 30 godina (uglavno po 7 - 10 dana na snegu), nikad takmicar
(imam 35 godina)

Visina: 171 cm
Tezina: 70 kg
Brzina: sve
Teren: uredjena staza (domaca / inostrana skijalista) 70%
dubok sneg ( -II- ) 30%
normalno kada ima dubokog snega onda je odnos 70/30
u korist celca
Tehnika: klasicna 8-9
karving 6-7
preferiram SL zaokrete, ali da moze da radi i GS zaokrete,
da drzi na ledu

Da li kupiti neki allmountain (metron, magfire, ...) ili "cross" skiju?

Koji model i u kojoj visini?

stekan
27.11.2006, 13:33
Moj glas je za allmountain:
Elan Magfire 10
Head Monster iM72
Fischer AMC 73
Völkl AC3
Atomic Metron M:11

Dužina oko 160cm

D.I.M.
27.11.2006, 17:55
Stekane, da li je ovo redosled po ceni ili.....

stekan
27.11.2006, 20:18
Stekane, da li je ovo redosled po ceni ili.....
Redosljed je prema mom feelingu odnosa cijene i kvalitete. Čisto subjektivno, na osnovu skromnog vlastitog praktičnog iskustva i na osnovu hiljada sati kopanja po bjelosvjetskim skijaškim sajtovima i forumima.

Danas Elan, Head i Fischer proizvode bar jednako kvalitetne rekreativne skije visoke klase kao i Atomic, Völkl, Rossignol ili Salomon. Vjerovatno i kvalitetnije. A prodaju ih po povoljnijoj cijeni. Atomic možda ima najkvalitetniju takmičarsku skiju za slalom, ali to mene ne tangira.

Iz istog razloga ja vozim Mazdu, a ne Audija ili Mercedesa. Za 6 godina koliko je stara nisam imao ni jedan jedini kvar. Prilikom izbora sam pratio svjetske statistike pouzdanosti automobila. Samo su Toyota i Subaru bili nešto bolji, ali i osjetno skuplji.

D.I.M.
27.11.2006, 23:01
Hvala na iscrpnom i iskrenom odgovoru. Merkam elan magfire 10, pa cemo videti kolika ce mu cena biti na expu. Narandzasto je narandzasto.
edit:
steta za audija.

wlad
27.11.2006, 23:26
Da sada uzimam nove skije, uzeo bih Magfire 10, široka skija sa malim radijusom, odlična univerzalna skija. Cena je oko 400EUR (naravno sa fusion vezovima - Tyrolia).

Mikri
28.11.2006, 17:34
Koliko sam ja gledao na planet bikeovom sajtu 35.000 je cena Magfire 10 :S

tataratira
29.11.2006, 08:34
Iz istog razloga ja vozim Mazdu, a ne Audija ili Mercedesa. Za 6 godina koliko je stara nisam imao ni jedan jedini kvar. Prilikom izbora sam pratio svjetske statistike pouzdanosti automobila. Samo su Toyota i Subaru bili nešto bolji, ali i osjetno skuplji.

a ja Golfa vozim jer sam iz Bosne :sm004:

pendo
29.11.2006, 22:34
a ja Golfa vozim jer sam iz Bosne :sm004:
jel maznut???

stekan
30.11.2006, 00:03
jel maznut???

Ovo je na bazi neosnovanih predrasuda o bosancima. Ne, ovdje se ne krade, tj. mažnjava. Ovdje se samo otima.

tataratira
30.11.2006, 07:27
http://images.fotopic.net/ychgxv.jpg
http://images.fotopic.net/y7ilxl.jpg

heliski
01.12.2006, 11:04
Kupio Magfire 10.
Hvala na info.
Da li je neko vozio Magfire 10, posto sam ja prosle godine uspeo da vozim Magfire 8 (duzine 168 cm).

tataratira
01.12.2006, 12:36
e pa sretno domaćine, ti nam javi kakve su :ski:

Sapa
01.12.2006, 14:12
i ja glasam za all-mountain, samo bi duzina te nove skijice (sto se mene tice) mogla da ide i do 1.65, pa cak 1.70 bez problema!!! ovo u slucaju da stvarno uzivas da provodis makar 30% vremena van piste i da si solidan skijas (i da imas mrvicu kondicije, ja je licno nemam). Cisto jer skija bolje drzi pravac i manje propada u snijeg (zbog te iste duzine). To je moje iskustvo sa AC2, Mada moram da priznam da je cross-skija, nekih tipova, sasvim pogodna za koristenje van piste npr. (stariji model salomon cross-max 10(od 180 cm) vozio dvije citave sedmice i prilicno petljo van piste; u pravom dubokom cijelcu nisu bas oke, ali uz pistu i u 'izvozenom' cjelcu idu ko zmaj), cross-max 09 idem dito. Potpisani je cak vlasnik jednog para xmax 09 duzina 1.75cm i pati sto nije uzeo 1.80. Sad ozbiljno razmisljam o nabavci AMC 76 (ako bude para) ili AMC 73 (u skromnijoj finasiskoj konstrukciji), jer sve uzivam "u zivot" van piste.

heliski
01.12.2006, 15:05
I ja sam bio skeptican u vezi 160 cm, posto sam do sada vozio ELAN Integru x9.0 (visine 176 cm), ali mi je sa vise strana receno da je ova duzina za moju visinu.

Sapa
01.12.2006, 16:27
I ja sam bio skeptican u vezi 160 cm, posto sam do sada vozio ELAN Integru x9.0 (visine 176 cm), ali mi je sa vise strana receno da je ova duzina za moju visinu.

Elan nisam imao pod tabanima vec nekih 15 godina, nego ako pretendujes da skijas po terenu, onda je skija tvoje visine ili samo malo niza sasvim ok, ja se licno uvjerio u to. Pazi ovo vazi za prave all-mountain i freeride modele, a ne klasicne karv-skijice, nisam izmislio, ovo kazu i 'strucnjaci', al nije to sad toliko bitno samo nek se pici niz neko brdo, mnogo smo mi postali razmazeni, mislim ja ;-)

tataratira
04.12.2006, 11:29
dodirna povrsina siroke skije je jednaka istoj uze a duze skije
samo sto ostaje problem bacanja na repove, ali kako su i repovi siri
ima se na sta "naslonit" kada fizika ucini svoje

kada vidim da neko dobro skija obavezno pogledam i na cemu skija
npr Metron ce i od losg skijasa napraviti kakvog-takvog skijasa
ali na kraju svega onaj ko savlada skjanje u cjelcu sa GS 11 je
profesor skijanja

milos79
04.12.2006, 15:24
onaj ko savlada skjanje u cjelcu sa GS 11 je
profesor skijanja

Ma GS11 je jos i ok, SL11 (od 155 npr.) je cool za prsic :)

wlad
04.12.2006, 15:55
Čemu onda i karving skije, možete se dokazivati kao profesori i sa starim skijama :D.

Sapa
04.12.2006, 20:29
kada vidim da neko dobro skija obavezno pogledam i na cemu skija
npr Metron ce i od losg skijasa napraviti kakvog-takvog skijasa
ali na kraju svega onaj ko savlada skjanje u cjelcu sa GS 11 je
profesor skijanja[/QUOTE]

Amen that, my friend, potpuno se slazem s ovom konstatacijom. Proljetos sam gledo nekog austrijanca kako skija ispod zice, u dubokom cijelcu, covjek rastura: te dugi brzi zavoji, te promjeni radius pa usitni, te skok jedan pa drugi...po onom dubokom snijegu.... a skijice volkl racetiger, ma vozi sto bi rekli s osjecajem, da te parafraziram: bio je to covjek sa visokim skijaskim obrazovanjem... te ti ja zanjim nanize, kad ono ispade ja tek prva-druga godina vise skole, :sm004: (jedina podudarnost je bila sto sam i ja vozio na relativno vitkim skijama) :sm022:

tataratira
05.12.2006, 07:58
"Čemu onda i karving skije, možete se dokazivati kao profesori i sa starim skijama :D."

nije isto karving skija i dva borda na nogama, kao kod Metrona
koji je napravljen da lakse skijas, cemu onda skijanje uopste sa tolikim protezama nikada nece napredovati

normalno da je profesor i u prestupnoj tehnici, sa "starim" skijama
telemark su starije pa ih niko ne zove stare...cekaj da ski industriju spuca retro fol pa da izvezem na stazu opet RC Comprex GS :) u njima sam profesor ali izgubljen u vremenu...svejedno poznavanje jos jedne tehnike je svakako prednost...pogotovo prestupne, spasava kad karving skija podje svojim putem, a Atomic bez stranica ima to obicaj

"Ma GS11 je jos i ok, SL11 (od 155 npr.) je cool za prsic :)"

...gledao sam da uzmem prijer u domenu izvodljivog :) a i razlika izmedju SL i GS skija je ta sto u GS mozes sve, samo trebas znati, a u SL ne mozes sve i da znas...bar mi se tako cini sto se tice jurnjave pravo dole i cjelca jer nema sanse da vire vrhovi...jedino Gosrska sluzba skija na SLu..i dobro im ide :ski:

a skijice volkl racetiger, ma vozi sto bi rekli s osjecajem, da te parafraziram: bio je to covjek sa visokim skijaskim obrazovanjem...

ja takvih na Jahorini vidim par u sezoni

Sapa
06.12.2006, 22:05
[B]
ja takvih na Jahorini vidim par u sezoni

Cega vidis par u sezoni? racetiger skija ili profesora skijaske tehnike ili kombinaciju oba??? :) Pa par 'takvih" u sezoni je dosta za jednu Jahorinu, takve facate su egzemplari i u vecim centrima. Sjecam se Jahorine od prije, generalno dobro se skijalo, i svi su bili do zla boga optereceni prestiranjem: znanje i usavrsavanje skijanja je bilo must, inace si bio "totalni levat" (ko tinejdjeri smo citav januar, februar i mart bili optereceni takvom vrstom sudbonosnih zivotnih problema, kao sto su: ,ko ce brze spicit s Ogorjelice 2 do Zelje i koje u nedelju napravio vise zica i ko je zalufto cetvrtak i petak a na jahorini bilo odlicno vrijeme), ali ovo sve nije tema nase danjasnje emisije....dje smo ono stali?? a da, pa da zakljucimo ko moze kroz duboki cijelac (ispod Skocina) sa MD 603 ili cak i sa CR 103 taj je dekan ski-akademije, Taratatira jel valja ova??? :jester:

tataratira
07.12.2006, 07:13
što se tiče prestizanja tu te u potpunosti razumijem :o)))
samo sto se vozilo Ogorjelica II -Prača...a i danas se vozi

svakako da bi skinuo kapu ko god prodje ispod Prače po cjelcu a da mi nije ispao stap ili rukavica...a i njima

Sapa
07.12.2006, 09:26
što se tiče prestizanja tu te u potpunosti razumijem :o)))
samo sto se vozilo Ogorjelica II -Prača...a i danas se vozi

svakako da bi skinuo kapu ko god prodje ispod Prače po cjelcu a da mi nije ispao stap ili rukavica...a i njima

Ma u moje vrijeme je stvarna trka bila sa ogorijelice 2 do Zelje, to u jednom cugu, jer je onaj komad do hotela jahorina uvijek bio zakrcen setackom publikom :hair: ....pa nije red da se probija kroz zene i djecu zar ne. E sad je na tom komadu mozda manja guzva, ha????

tataratira
07.12.2006, 09:33
e kakav sam ja pad imao kod Zelje, jos ko klinac
cekali da svi sidju sa zadnje zice i onda po onako razrovanoj i praznoj stazi
se zaletili sa vrha i kada sam stigao u onu uvalu od Zelje hangovi me izbace i spektakularan pad zavrsen tako sto mi je stap poderao usnu pa sam nakon 2 sata stigao na sivenje

evo vidi se na ovoj slici
http://images.fotopic.net/ya4r3k.jpg (http://images.fotopic.net/ya4r3k.jpg)

balansirao sam glavu, nisam vise ovakav ;o)

Sapa
07.12.2006, 10:04
e kakav sam ja pad imao kod Zelje, jos ko klinac
cekali da svi sidju sa zadnje zice i onda po onako razrovanoj i praznoj stazi
se zaletili sa vrha i kada sam stigao u onu uvalu od Zelje hangovi me izbace i spektakularan pad zavrsen tako sto mi je stap poderao usnu pa sam nakon 2 sata stigao na sivenje

evo vidi se na ovoj slici
http://images.fotopic.net/ya4r3k.jpg (http://images.fotopic.net/ya4r3k.jpg)

balansirao sam glavu, nisam vise ovakav ;o)

Prica mi zvuci poznato, ko da sam ja ovo dozivio u svojoj ranoj maldosti, vrlo ranoj pazi! Elan CR 103 155 cm, crljene boje...ja godina 10 i prerasto tu skiju vec, ocu makar MD, a ako moze RC onda rado :ski: , al kazu prvo budi 'odlican" na polugodistu, pa ce mo vidjet.:confused: Elem to je manje bitno, ista meta isto rastojanje ko i kod tebe, oopaa, ode lola, izleti na onu skakoniu stize na glavi sve do samog lifta, e da je onda bilo digitalnih kamera i youtube eheee. Samo nisu me sili imao sam srece.

tataratira
07.12.2006, 11:19
Samo nisu me sili imao sam srece.

ja, iako su me šili, mislim da sam imao srece

:)

skiman
07.05.2007, 08:03
Ma GS11 je jos i ok, SL11 (od 155 npr.) je cool za prsic :)
GS 11 je legendarna skija, koja nije namenjena skijanju po pršiču (uža je, pretvrda...). Na drugoj strani istina je, da ko zna sa njom skijati po pršiču, za njega nema više tajni skijanja. Moja preporuka je, da te skije uzmu oni koji mogu iz te skije izvuči maksimum. Za šminku postoje mnoge druge skije, koje opraštaju eventuelne greške.... Najviše mi je ove godine bilo smešno, kad vidim početnika na novcatim GS 11. Da ne možeš verovat gde su granice ljudske gluposti....Za sada toliko (pošto sam nov na ovom forumu) i lep pozdrav iz Slovenije......Skiman

tataratira
07.05.2007, 09:31
vansezonski pozdrav za Atomic user-a

skiman
07.05.2007, 09:53
vansezonski pozdrav za Atomic user-a
Hvala lepa....:ok: Skiman

skiman
10.05.2007, 20:49
Še naša štala (od mene in moje familije).....

boki04
10.05.2007, 23:25
Impozantna kolekcija skija nema sta?

stekan
11.05.2007, 08:44
Stari Fischer je tu samo da razbije monotoniju? ;)

skiman
11.05.2007, 09:40
Stari Fischer je tu samo da razbije monotoniju? ;)
Ma neeee, te ima naš dedek za vožnjo po skalah......:smoke:

Sapa
11.05.2007, 10:03
Še naša štala

A na shtali sve sami fetish-symboli, Ti si opasan Atomic-sektash. Pa stvarno kad vec pricamo o skiji za skoro sve, uzimi do godine pa probaj jedan twint tip: npr. Salomon Foil, da bukvalno razbijes monotoniju ove tvoje kolekcije....
Jedan takav twin tip, e to je univerazalna smucka.

PS
Jel te Atomic sponzorishe ili je ovdje u pitanju manija???

skiman
11.05.2007, 10:30
A na shtali sve sami fetish-symboli, Ti si opasan Atomic-sektash. Pa stvarno kad vec pricamo o skiji za skoro sve, uzimi do godine pa probaj jedan twint tip: npr. Salomon Foil, da bukvalno razbijes monotoniju ove tvoje kolekcije....
Jedan takav twin tip, e to je univerazalna smucka.

PS
Jel te Atomic sponzorishe ili je ovdje u pitanju manija???

Ma ne.....Kvaliteta nam je na prvem mestu, je pa res, da jih kupujem v Austriji, ker so tam cenejše.......Manija? Mogoče tudi to :dontknow: :yay:Če bom kaj drugega nabavil, bom to tudi povedal oz. fotografiral, ter opisal vtise z novo smučko.......

stekan
11.05.2007, 12:27
Ma ne.....Kvaliteta nam je na prvem mestu......

Vidim da voziš i Atomic pancerice. Pokušaj me ubijediti da Atomic proizvodi najbolje skije, najbolje vezove i najbolje pancerice.
Atomic skije možda i jesu najbolje (za rekreativno skijanje moj glas ide Fischer-u), pancerice vrlo teško da su najbolje mada je to 100% individualno i zavisno od noge (moj glas Salomonu), a vezovi su definitivno Atomic-ova najslabija karika.

Sapa
11.05.2007, 12:49
za rekreativno skijanje moj glas ide Fischer-u), pancerice vrlo teško da su najbolje mada je to 100% individualno i zavisno od noge (moj glas Salomonu), a vezovi su definitivno Atomic-ova najslabija karika.

Pitanje nije upuceno meni, ali kad vec sprovodimo “anketu”….:
1.Skije ne znam koje su najbolje, Volkl mi se takodje cini odlicna allround/allmountain skija…mada vozijo slovom i brojem samo jedan model. A probah i im77 head i takodje odlicna skija. Dakle sve se vrti oko zemlje Austrije.
2.cipela, ko sto kazes: vrlo individualna stvar, Salomon, tebi vidim pashe, sad imas xwave 9, meni ni u kom slucaju: kalup presirok za moju nogu (i cmax i xwave). Imo sam nekad Lange cipelu koja mi je pasovala.
3.vezovi: ….vec i ovome diskutovali, o atomicu, od znalaca cujem samo sve najgore, ali ni Salomon izgleda nije bolji (to je vec i licno iskustvo).

Elem ne znam sta je najbolje, al cini mi se da polako provaljujem sta ne valja:)

stekan
11.05.2007, 13:46
Svakome paše nešto drugo. Što bi ovdje u Bosni rekli: Sto ljudi - sto ćudi, sto žena - dvjesta sisa.

By the way, Crossmax i X-wave su potpuno iste cipele. Imam Crossmax 10, a na putu su mi nove X-Wave 9 (jedina razlika između 10 i 9 je dodatni vijak iza zgloba kod 10). Pitate se zašto mijenjam. Na novim su titanijumske kopče. Eh da, i dobio sam ih almost džaba.

Sapa
11.05.2007, 13:58
By the way, Crossmax i X-wave su potpuno iste cipele. Imam Crossmax 10, a na putu su mi nove X-Wave 9 (jedina razlika između 10 i 9 je dodatni vijak iza zgloba kod 10). Pitate se zašto mijenjam. Na novim su titanijumske kopče. Eh da, i dobio sam ih almost džaba.

apropo cipela, cak su mi i u prodavnici posteno rekli da osim u boji nema razlike izmedju te dvije serije:cmax i xwave, a ne treba niko nista da mi kaze, kad sam probao xwave shavtio sam da noga unutra 'pliva' bash kao i c-maxu, kod salomona izgleda ne vazi ova o 100 zena i 200 sisa.

skiman
11.05.2007, 14:14
Vidim da voziš i Atomic pancerice. Pokušaj me ubijediti da Atomic proizvodi najbolje skije, najbolje vezove i najbolje pancerice.
Atomic skije možda i jesu najbolje (za rekreativno skijanje moj glas ide Fischer-u), pancerice vrlo teško da su najbolje mada je to 100% individualno i zavisno od noge (moj glas Salomonu), a vezovi su definitivno Atomic-ova najslabija karika.

Glej imam tudi Atomic ruksak..... Imel sem do sedaj Rossignol race 1 pancerje.... Po domače: pri mojih 95 kg in povprečno 50 - 60 dni smučarske sezone, sem jih razguzil v treh sezonah. Skratka, shit od shita.....Atomic vozim od te sezone, imam široko nogo, sem dokaj športne konstitucije (par kg viška je sigurno:smoke: )vzel sem tekmovalne sicer ne najbolj trde (flex 110-maksimum je za tekmovalne 130), pa vendar dovolj, da mi fiksno drži nogo....Ne vem, po tej sezoni sem z njimi zadovoljen, noga ne boli, vozil sem par tekem-b.p. Drugega ne rabim, če pa jih bom v naslednjih dveh sezonah razguzil, bom pa takrat povedal.....Za kaj bi bile Atomic vezi najšibkejši člen? Mogoče zato, ker jih je Millerju ven metalo? Sam jih vozim (na tekmi ) zategnjene na 160 kg in mi še nikoli ni vrglo ven. Drugače pa vozim, zategnjene na 120 kg. In da se bomo razumeli, nobenega ne prepričujem, da je Atomic najbolj kvaliteten, vendar zame osebno sigurno je......Če bi mislil, da je to Elan, Head, Rossignol, Stoeckli (pa še Jerman je zmagal na njih v GA-PA).....bi vozil njih..... :cug:Apropo: Pri nas v SLO še nihče ni imel pripomb na Atomic vezi oz. vsaj jaz nisem slišal nobene.........In v čem naj ne bi bili dobri?

stekan
11.05.2007, 14:21
:sm023:
Crossmax 10 cipela je originalno imala dizajn usklađen sa Crossmax 10 skijom i to je jedini razlog postojanja tog modela.
Ako ćemo u detalje, postoji jedna razlika (ili je bar postojala) između X-Wave 10 i Crossmax 10: Uz X-Wave dođu dva para plastičnih uložaka na kojima stoji unutarnja cipela (tvrđi i mekši), a uz Crossmax samo mekši.

stekan
11.05.2007, 14:32
.....Za kaj bi bile Atomic vezi najšibkejši člen?...

Moje iskustvo sa Atomic vezom je da me je Race 614 izbacio bez razloga drugi ili treći dan kako sam stao na SL:9.
Pogledaj: http://www.skijanje.co.yu/forum/showthread.php?t=591

Ni jedna Tyrolia me od 1979 nije izbacila ni jednom kad nije trebalo. Kad sam malo prokopao po forumu http://www.epicski.com vidio sam da nisam jedini sa tim iskustvom i zaključak je da Race vezovi ne trpe ni malu količinu snijega ispod đona cipele. Herminator i ekipa nemaju te probleme, jer imaju svog vlastitog čistača đonova.

Od prijatelja koji radi u ski servisu u Austriji sam čuo da je ove zime imao u rukama nekoliko prednjih Neox vezova kojima je kućište puklo popola. Za Race modele mi je rekao da je bilo problema sa oprugama u petnim vezovima.

skiman
11.05.2007, 14:44
E vidiš, meni delajo b.p. Res pa je, da moram imeti spodnji del pancerja popolnoma čist (to sem imel tudi pri Markerju in Tyrolia vezeh). Vozil že nekaj amaterskih tekem na snežnem stadionu v MB, na Krvavcu, Kopah po luknjah, ledu.....nikoli niti najmanjšega problema.....Ehm, jaz sem sam sebi Herminator (kaj se tiče pancerjev)......čistim jih pa ženi in obema otrokoma....

milos79
11.05.2007, 18:18
Ako ćemo u detalje, postoji jedna razlika (ili je bar postojala) između X-Wave 10 i Crossmax 10: Uz X-Wave dođu dva para plastičnih uložaka na kojima stoji unutarnja cipela (tvrđi i mekši), a uz Crossmax samo mekši.

Razlika izmedju X-wave 10 od pre 2 sezone i Atomica T10 npr. je jos manja. Tako da ne vaze uvek ista pravila o uskim i sirokim proizvodjacima pancerica, a i udobnosti.

stekan
11.05.2007, 20:17
Razlika izmedju X-wave 10 od pre 2 sezone i Atomica T10 npr. je jos manja.
U kom smislu?

milos79
14.05.2007, 11:28
U kom smislu?
Koliko znam Crossmax 10 je postojao samo u sezonama 2003/04 i 2004/05 i bio je indenticne sasije kao i X-wave 10, samo se razlikovala farba i ulozak. E sad mislim (mada mozda i gresim) da je crossmax 10 imao medium/narrow fit, a da je X-wave 10 bio wide/medium fit.

Atomic T10 (postojao samo u sezoni 2004/05), je veoma slicne sasije, cak su i kopce slicne i ulozak je takodje wide/medium fit.

Svojevremeno sam probao oba u isto vreme (X-wave 10 i T10), jer sam se lomio sta da kupim i bas me je zanimalo i znam da nisam primetio ama bas nikakvu razliku, doduse ovo je subjektivno.

stekan
14.05.2007, 13:40
:sm023:
Svašta se od Salomona može očekivati:
912

Flexon
15.05.2007, 17:07
spk pokusaj salomona da preduhitri dalbello
izgleda da sumekane cizme u modi
a sto se tice skije za skoro sve
tu postoji samo jedna
m999:ski: :dontknow: :smoke:

skiman
24.05.2007, 10:35
:sm023:
Svašta se od Salomona može očekivati:
912

Bog poooooooomagaj.........:eek: :glavaozid :hair: :sm008:

Sapa
24.05.2007, 10:58
Kaj je skiman? Sta fali kozhnoj cipeli? Ne ljubis hard-core porno?

Lack und Leder mein freund!!!

PS
Uz ove cipele dobijesh i kandziju za S&M.

skiman
24.05.2007, 11:13
Kaj je skiman? Sta fali kozhnoj cipeli? Ne ljubis hard-core porno?

Lack und Leder mein freund!!!

PS
Uz ove cipele dobijesh i kandziju za S&M.
He,he,he .....Nein, danke! Ich liebe mehr hart plastik-fantastik......Dopuščam pa možnost, da zna biti tak pancar komu zares fetiš.....Sploh če ga zapre (zatvori) do maskimuma, ga ima na nogi kakih 6 ur......užitek je pol verjetno zagarantiran.......:sm018: Skiman

Sapa
24.05.2007, 11:26
Ahh zo, du bist ein bisschen konservativ...aber naturlich, du bist ein Atomic-fan auch. Tvoja reakcija je logicna :)

skiman
24.05.2007, 11:34
Ahh zo, du bist ein bisschen konservativ...aber naturlich, du bist ein Atomic-fan auch. Tvoja reakcija je logicna :)
Niti nisem toliko konzervativen, mogoče imam samo drugačne predstave, kaj je lepo in funkcionalno.......Osebno zame ta pancar ni niti lep, niti funkcionalen. Je pa to samo moje mnenje. To, da sem Atomic fan pa je trenutno res (ni pa nujno, da bom to tudi v bodočnosti).:ok: Skiman

Sapa
24.05.2007, 12:07
Niti nisem toliko konzervativen, mogoče imam samo drugačne predstave, kaj je lepo in funkcionalno.......Osebno zame ta pancar ni niti lep, niti funkcionalen. Je pa to samo moje mnenje. To, da sem Atomic fan pa je trenutno res (ni pa nujno, da bom to tudi v bodočnosti).:ok: Skiman


Ih mojne sad da se pravdas...:sm022:

Ma ta pancerica je mnogo ruzna.....ali i dalje stoji da lack&leder zna biti mnogo uzbudljiv :smoke:

skiman
24.05.2007, 12:17
Ih mojne sad da se pravdas...:sm022:

Ma ta pancerica je mnogo ruzna.....ali i dalje stoji da lack&leder zna biti mnogo uzbudljiv :smoke:
Ma saj se ne vlečem ven........črni lak in leder, ter visoke štikle......mmmmm, nice very nice......Mogoče nima veze s tem, o čemer piševa tukaj, pa vendar: letos na Pohorju sem videl žensko v top opremi. Pa sem tako na vrhu malo počakal, da vidim kako se bo ta top oprema peljala v dolino. Ej, ženska je peljala da ti pamet stane. E vidiš Sapa, to je za mene fetiš (he, he na to se palim-poleg tega je izgledala fenomenalno).

Sapa
24.05.2007, 12:45
lEj, ženska je peljala da ti pamet stane. E vidiš Sapa, to je za mene fetiš (he, he na to se palim-poleg tega je izgledala fenomenalno).

EE skiman druze, pricaj mi nesto o tome. :)
Lozhimo se na slicne fetishe....osim steta za taj Atomic.

stekan
24.05.2007, 12:48
....osim steta za taj Atomic.

Sapa, izgleda sa SkiMan preferira samo finske firme. Vjerovatno koristi samo Nokia telefone.

(Za neupućene: http://tinyurl.com/2q54wt)

Sapa
24.05.2007, 12:53
....good one :dziveli:

a, njegovim direktnim glasom (preko Nokiinog mobtela) Finska pobjedi i Eurovison-contest 2006 :) .

mozda vole i Finkinje......

skiman
24.05.2007, 13:30
Sapa, izgleda sa SkiMan preferira samo finske firme. Vjerovatno koristi samo Nokia telefone.

(Za neupućene: http://tinyurl.com/2q54wt)
Nope, Motorola rules.......Imam pa rad fin(sk)e dame......:smoke:

wlad
28.05.2007, 01:28
E pa stvarno ime i dizajn :D

http://global.skipass.com/gearguide/ski/2008/atomic/Pimp-1.html

oggy
28.05.2007, 23:55
Haha, mislim da bi Sapi legle 100%... mora da se sad jede sto je svasta pricao o Atomicu :D

boki04
29.05.2007, 10:48
pogledajte novu kolekciju atomic-a za 07/08
http://www.atomicsnow.com/atomic.php?country=int

stekan
29.05.2007, 11:11
pogledajte novu kolekciju atomic-a za 07/08
http://www.atomicsnow.com/atomic.php?country=int

Boki, kolekcija je 06/07, a samo je "Highlights 07/08" za iduću sezonu.

Veći dio kolekcije 07/08 se može pogledati kod Ski Depot-a: http://www.ski-depot.com/miva/merchant.mvc?Screen=CTGY&Category_Code=atomic2008

Sapa
29.05.2007, 11:58
Haha, mislim da bi Sapi legle 100%... mora da se sad jede sto je svasta pricao o Atomicu :D

ma jok brate. Zovu se Pimp, Pretenciozno su shokantne, referiraju grafikom na teshku pornografiju i look je plastican...fali tu nesto prirodno ko sto vec rekoh.
Atomic sucs cak i u ovom free-domenu.