PDA

Pogledati punu verziju : Kupovina preko interneta



plageton
15.11.2017, 15:11
Sezona je oglašavanja robe koja se isporučuje preko interneta. Tu postoje ponude koje izgledaju neshvatljivo povoljne poput ovog sajta koji nudi gomilu robe a nisam video da je išta preko 98 E. Npr. Blizzard BonaFide (navodno ovogodišnja numera) za 98 E. http://www.skishopvip.com/index.php?main_page=product_info&cPath=752&products_id=11099

Pri tome mi nije jasno ni da li kupovina obuhvata i vezove jer piše da će oni odabrati odgovarajući stoper za odabrani vez.

Ima li ko ideju u čemu je ovde tajna?

Misk0
15.11.2017, 16:12
ako je nesto suvise dobro da bi bilo istina...

Ne verujem sajtovima koji nemaju bas nikakvu informaciju o firmi a whois je interesantan. Nadam sa da gresim

Registrant Name: Markx Karel
Registrant Organization: Domain Protection Services, Inc.
Registrant Street: Hattem
Registrant Street: Hattem
Registrant City: Hattem
Registrant State/Province: U.S. Virgin Islands
Registrant Postal Code: 00000
Registrant Country: US
Registrant Phone: +1.45454664646
Registrant Phone Ext:
Registrant Fax:
Registrant Fax Ext:
Registrant Email: servicesvips@gmail.com
Registry Admin ID:
Admin Name: Markx Karel
Admin Organization: Domain Protection Services, Inc.
Admin Street: Hattem
Admin Street: Hattem
Admin City: Hattem
Admin State/Province: U.S. Virgin Islands
Admin Postal Code: 00000
Admin Country: US
Admin Phone: +1.45454664646
Admin Phone Ext:
Admin Fax:
Admin Fax Ext:
Admin Email: servicesvips@gmail.com
Registry Tech ID:
Tech Name: Markx Karel
Tech Organization: Domain Protection Services, Inc.
Tech Street: Hattem
Tech Street: Hattem
Tech City: Hattem
Tech State/Province: U.S. Virgin Islands
Tech Postal Code: 00000
Tech Country: US
Tech Phone: +1.45454664646
Tech Phone Ext:
Tech Fax:
Tech Fax Ext:
Tech Email: servicesvips@gmail.com

stekan
15.11.2017, 18:33
Odavno je poznato da je na Karibima, a posebno na Virgin Islands najbolja ponuda skijaške opreme i nije čudo da je tako jeftina, jer je tamo neupotrebljiva. Gledam i broj telefona i siguran sam da nije riječ o kucanju bezveznog broja korištenjem tri tastera (4, 5 i 6).
Ironiju i pošalicu na stranu, gledao sam taj sajt prije nekoliko dana, ali na drugoj adresi (http://www.skisaleshops.com/). Naše podatke uključujući i podatke o platnim karticama pouzdano štite SSL tehnologijom. Rečenicu "And your personal information will neither be sold to nor shared with any other person or third party." prevodim sa "vaše podatke nećemo prodati ili dati da neko drugi zloupotrebljava, već ćemo to sami da radimo dok god ne blokirate kartice.

wlad
15.11.2017, 22:31
Verovatno se radi o prevarantskom sajtu ali to što u Whois bazi piše nešto bezveze nije retkost. Svaki prodavac imena na Internetu nudi mogućnost da se kontakt podaci prema drugima anonimiziraju zbog spamera i sl... (otud i "Domain Protection Services" pod imenom organizacije, bezveze adrese, telefoni, emailovi itd.).

Sa druge strane nedostatak adrese, telefona i ostalih "fizičkih" kontakata na sajtu je veoma sumnjivo... A te cene sa popustom od 80% su još sumnjivije ;)

Sinisha
16.11.2017, 12:43
^baš tako.

Sakriveni whois podaci nisu ništa čudno niti sumnjivo.

Ali svi ostali parametri sajta kao izgled i ponuda sugerišu da je čista prevara u pitanju.
Nije loše proguglati sam naziv sajta odnosno izguglati ime domena. Jer se sigurno i drugi pitaju da li je sajt legalan,
a uglavnom takvi sajtovi nisu. Pa se često nađu na ovakvim listama:
https://www.scamadviser.com/check-website/skishopvip.com

snowglisser
16.11.2017, 19:22
Svi smo saglasni... prevarantski sajt.

Na primer, svaka kompanija registrovana za biznis u UK je duzna prikazati broj svoje firme na svoj zvanicnoj dokumentaciji (ili prilikom korespondencije) pod kojim je zavedena u Companies House: https://www.gov.uk/government/organisations/companies-house

Ujedno, to je i broj preko kojeg firme placaju taksu (V.A.T. - value added tax).

Vidim da je ova "kompanija" navodno "bazirana" na US Virgin Islands a ne na British, ali bih se veoma iznenadio ako kod njih kompanije ne bi imale ovu obavezu prikazivanja registarskog broja firme.

Ali, ko sto rece @Wlad... najsumnjivije od svega je sama cena :D
I naposletku, jedna sjajna britanska poslovica: "If there is doubt - there is no doubt". :)

plageton
17.11.2017, 09:06
Malo me je zavaralo što sam sajtu pristupio preko sponzorisane objave na Fejsbuku. Mislio sam da FB ima neke mehanizme zaštite i da ipak ima neku kontrolu nad time ko se oglašava.

Inače, sada je isti sajt na drugačijoj adresi koja glasi http://www.skisaleshops.com

stekan
17.11.2017, 10:04
Ima ih bar pet iza kojih stoji ista ekipa. Neće dugo trajati, ali će pokupiti ogromnu količinu podataka o platnim karticama. Ljudi razmišljaju logikom "naručiću nešto jeftino, pa ako i padnem, neću pasti puno", a ne razmišljaju da će lopovi da "peglaju" kartice do krajnjih granica. PayPal uzima ogromne provizije na transakcije, ali je bar fenomenalna zaštita za kupce. Na ovim sajtovima ga naravno nema.

snowglisser
17.11.2017, 15:38
Sad me Stekan podseti na nesto svojim postom.
Razlog zbog kojeg nijedan artikal na tom sajtu ne kosta vise od 98 evra je najverovatnije zbog garancije kojom izdavaci kreditnih kartica stite svoje potrosace.

Pretpostavljam da svi ovo znamo, ali ipak nije naodmet napomenuti da za placanje svakog artikla od 100 evra ili skupljeg ($100 za USA, 100 funti za UK), izdavac kreditne kartice garantuje povracaj novca u slucaju prevare, ako proizvod ne odgovara nameni, kvalitet ne odgovara onom reklamiranom, itd.
Znajuci ovo, prevaranti cesto svojim "proizvodima" odrede cenu ispod ove granice, jer znaju da u slucaju da kupac nesto posumnja, moze da pozove banku i zaustavi transakciju (sve dok novac ne napusti racun).
Takodje, banke i kreditne ustanove imaju ozbiljne budzete i pravnike, bas radi borbe protiv ovakvih prevaranata.

Zato se radije odlucuju da varaju ljude za iznose ispod 100 (evra, dolara, funti), znajuci da niko nece da ih pravno (ili na neki drugi nacin) goni, jer obican covek nema sredstava za to, dok banke imaju.

Zato se za kupovinu svega skupljeg od $100 toplo preporucuje placanje kreditnom karticom, umesto plateznom.

zoro
23.12.2017, 20:35
Pozdrav svim forumasima.
Sta mislite o ovoj ski jakni.
https://www.sportsdirect.com/nevica-banff-ski-jacket-mens-408445?colcode=40844503

Rebel
23.12.2017, 23:27
Pozdrav svim forumasima.
Sta mislite o ovoj ski jakni.
https://www.sportsdirect.com/nevica-banff-ski-jacket-mens-408445?colcode=40844503
Očigledno nije loša jakna, ali problem bi bio "pogadjanje" odgovarajuće veličine i carina (za sve proizvode skuplje od 50e sa SD-a).

snowglisser
24.12.2017, 01:38
Nevica је сопствена марка од СД. У УК има репутацију врло повољног пресека цена/квалитет.

Zuba1970
24.12.2017, 08:59
Ja kad hocu da narucim sa SD-a prvo ako ima ovde probam. Nisu male pare da bih shvatio da sam pogresio u velicini. A celog zivota imam problem u kupovini odece i obuce.

ftj
24.12.2017, 11:56
Ako razmisljas da narucujes za SRB, racunaj ako ti jakna kosta 120e da imas dodatno postarinu od 14e, zatim 20% na iznos sa postarinom(26.8e), zatim pdv na ukupan iznos sa carinom(32.16e) + usluga carinjenja 3,960 din kod DHLa.

Znaci ukupno 225e a pritom nisi ni probao da vidis da li ti odgovara.

zoro
24.12.2017, 21:52
Hvala svima na iznetom misljenju. Svestan sam i ja ovih problema koje ste naveli,ali kad pogledate ponudu nasih trgovaca(cene,opis artikla) moram da gledam i u ovom pravcu.
Pozdrav svima.

Stefanlkc
24.12.2017, 22:30
Hvala svima na iznetom misljenju. Svestan sam i ja ovih problema koje ste naveli,ali kad pogledate ponudu nasih trgovaca(cene,opis artikla) moram da gledam i u ovom pravcu.
Pozdrav svima.

Ako narucujes preko SD, naruci kod nekog rodjaka/prijatelja koji je u EU i koji ce ti doneti, tako zaobilazes sve ove nepotrebne troskove, druga resenje je da nadjes preko interneta ljude koji narucuju u neku od zemalja iz okruzenja posle prenose u Srbiju i salju ti na kucnu adresu, njihove usluge su dosta povoljnije nego da sam to narucis, posebno ako kupujes vise stvari skupljih od 50e.

Nevica kako brend je dosta dobrar odnos cena/kvalitet, imam njihove ski rukavice, naocare i jos neke sitnice i odlicno rade posao.

stekan
12.01.2018, 10:46
Proizvodi sa oznakom Nevica su skroz OK. Na FB mi iskače lokalna online ponuda gdje Nevica proizvode nude kao brendirane (!?!?), a cijene za pojedine proizvode su prenaduvane. Tako su npr. kacigu Nevica Vail Helmet Sn81 spustili sa 218€ na 80€. Da su napisali spušteno sa 118€ rekao bih da je pretjerano, ali 218€ je nešto u zdrav mozak. Odem na sportsdirect.com i vidim da ta kaciga košta 37,20€ (spušteno sa 102€).

neo031
12.01.2018, 11:36
Srpska varijanta gorepomenutog u slikama:

16429

16430

Misk0
12.01.2018, 12:41
Nevica i Karrimor su 2 marke sa SD-a koje po mom misljenju imaju izuzetno dobar odnos cena/kvalitet. Oba su bile nezavisne firme nekada pre nego sto ih je SD kupio. Nevica cak veoma poznata tamo negde 80-ih.

Kako ja gledam, njihova "puna" cena, na kojoj nisu nikada ili veoma kratno je ekvivalent stvari firmi koje vaze za srednju/visu klasu a stvarno mogu da se nadju po veoma niskoj ceni. Skijaske stvari, bar u UK, obicno pocinju sa rasprodajom u drugoj polovini februara kad prodje skolski raspust ali ne znam da li postoje razlike izmedju SD u Britaniji i SD po Evropi

stekan
12.01.2018, 13:23
U utorak (9.1.2018.) navratih u SD u Ljubljani. Cijene su identične ili vrlo slične onima na SD (britanskom) sajtu. Primjetih da na sajtu ima popusta koji ne vrijede u prodavnici. Vidjeh da imaju Elanove Amphibio u varijantama 76 i 76Ti (čak je Ti verzija jeftinija 10€), ali na sajtu nema Ti verzije.
Nego, ovo šta napisah za Nevica kacigu koja je navodno u punoj cijeni 218€, to je bezobrazluk balkanski na kvadrat. Za taj iznos ima da se biraju top modeli stvarno brendiranih proizvođača (Giro, POC, Uvex, Alpina, Smith...).

zoro
04.04.2018, 18:10
Pozdrav svima.
Ja se ohrabrih i porucio i dobio .https://rs.sportsdirect.com/nevica-whistler-ski-jacket-mens-403182?colcode=40318222 . Boja navy/green. Velicina xl.

zoro
04.04.2018, 18:14
Sve sto vas interesuje pitajte,rado cu vam odgovoriti.:)

h18
04.04.2018, 23:24
I kakva je kvaliteta? Koliko je poštarina? Jesi li pogodio veličinu?

zoro
05.04.2018, 21:12
Pozdrav. Naravno da je odabir velicine bio prilican problem. Jos pre nekoliko meseci zamolio sam prijatelja koji zivi u Londonu da ode do SD i proba Nevicine jakne(xl i xxl) i da mi prenese svoje utiske. Isto tako obisao sam i vece sportske radnje u Bg gde sam isprobao razne modele i brendove.Po prici mog drugara i mog iskustva po radnjama xl mi je prilicno dobro odgovarao,sto se i potvrdilo kada mi je juce jakna stigla. Kvalitet odlican,prezadovoljan sam.
Sto se tice samog narucivanja,nabasao sam lutajuci netom na coveka koji na sajtu KP narucuje robu sa SD za vas.

h18
06.04.2018, 08:34
Sad mi još reci koliko si visok i težek s obzirom da ti paše xl?

zoro
06.04.2018, 11:57
190cm. 88kg.

zoro
06.11.2018, 22:06
Postovani forumasi. Sudeci po cenama jos jedna prevara. Ili ne?
Sta vi mislite. https://www.coolskishop.com/

malada
07.11.2018, 00:20
Prevara, pocelo je i meni da iskace po FB, vise istih radnji na razlicitim domenima.

stekan
07.11.2018, 08:17
Vrlo je jednostavno provjeriti pouzdanost internetske trgovine: da li nude plaćanje preko PayPal-a. Dodatna provjera se odnosi na to da li su objavili fizičku adresu i broj telefona.

Misk0
07.11.2018, 10:06
Vrlo je jednostavno provjeriti pouzdanost internetske trgovine: da li nude plaćanje preko PayPal-a. Dodatna provjera se odnosi na to da li su objavili fizičku adresu i broj telefona.

upravo ove 3 stvarii ja gledam kad zelim nesto da kupim sa sajta koji nisam ranije koristio.

Plus, los engleski, cene previse dobre i nikakvog detalja o firmi.

Ne znam kako je u exYU, u Engleskoj postoji dodatna zastita, ako potrosis preko 100 funti u transakciji, banka koja je izdala karticu ce ti vratiti pare ako si prevaren ili cak i ako iz bilo kod razloga ne dobijes robu (izgubi se u posti na primer).

MadMike82
26.12.2019, 12:21
Ne praktikujem internet kupovinu odeće i obuće zbog mogućnosti da omašim veličinu, a sada sam našao neke rukavice na nekom solidnom popustu, pa bih molio za mišljenje o brendu (mada za ove pare i ne očekujem neko oduševljenje) i o iskistvima sa ovim sajtom:
https://rs.factcool.com/index.php?route=product%2Fproduct&product_id=846721&utm_source=facebook&utm_medium=DPA&utm_campaign=RS_DPA_RTG&utm_content=RS_DPA_RTG_VC3&utm_term=RS_DPA_RTG_VC3_CAROUSEL&fbclid=IwAR1PDvZA4r8C0yZFf8Vn1Qk2NVKiZ0W1RAi27R-240F1VAyBkKlVVDEavwg

neo031
26.12.2019, 13:19
Što se tiče iskustva sa sajtom čini mi se da im je provizija uvek veća nego kod ostalih.
https://rs.sportsdirect.com/eastern-mountain-sports-altitude-3-in-1-mens-gloves-907378

MadMike82
27.12.2019, 14:17
O, danke. Ovde čak vidim da ovo i nisu rukavice za skijanje...

Zuba1970
16.01.2020, 08:51
Interesuje me da li je neko kupovao sa https://www.snowinn.com/? Vidim imaju ok cene i popuste. Interesuje me flis a mozda i neka jakne. Naravno probao bih kod nas ako ima u radnjama pre narucivanja. Za jakne doduse ne znam koliko se isplati zbog carine i pdv-a za sve preko 50 evra kupovine.

stekan
16.01.2020, 10:05
Nekoliko puta kupovao od njih sitnice (ski čarape sa vunom). Bez problema.
Za skuplje kupovine se primjenjuje metoda isporuke tetki koja živi bilo gdje u EU, pa ona donosi ili šalje busom.

Zuba1970
16.01.2020, 11:01
Imam par drugara sa porodicama u Holandiji i Nemackoj pa jedino da vidim preko njih. Pokusacu za pocetak nesto jeftinije tipa carape ili flis do 50 evra.

hallo
20.01.2020, 12:04
https://www.najlacnejsie-lyze.sk
Katovice Slovacka
imaju opreme i nove i koristene u raznim kvalitetima po ok cenama. Dostavu u Srniju nisam isprobao ali ako imate nekoga u Slovackoj odnm EU vredi pogledati.

MadMike82
27.11.2020, 15:22
Ne znam gde da stavim ovo, pa možda ovo nije loša tema.
Ko je zainteresovan za kupovinu ski kartice, danas je na popustu sa 1500 na 1000 dinara.
Popuste i pogodnosti uz nju, pogledajte kod njih na sajtu.