PDA

Pogledati punu verziju : Pocela je sezona skijanja



Pizzeria-Tina
25.11.2006, 00:20
Eto, na nasoj lepotici palo dovoljno snega da sezona moze da pocne. Pre nekih 5-7 dana nas prijatelj je otvorio sezonu skijanja. Po njegovim recima, ima toliko snega na Livadi da se on spustio ne ogrebavsi skije ni jednom. Evo slika da to potvrdi.
PS: Sneg je padao juce i prekojuce, sto znaci da sada ima jos vise snega. Slike posle vikenda
Pozdrav sa Breze:ski: :ski: :sm018: :ski:

Srdjan
25.11.2006, 20:56
Cao svima!

Pokusavam da organizujem jedan ski vikend negde u januaru, trebalo bi nas desetak da krene iz Beograda. Jel imas informaciju da li Molika radi, pokusavao sam da zovem telefonom ali se niko ne javlja. Takodje, jel postoji neki alternativni pravac osim preko Pristine?

Nadam se da cemo se videti, jos se secam sjajnih zurki u piceriji...:dziveli:

Pizzeria-Tina
26.11.2006, 21:58
Molika jos uvek ne radi. Sezona zvanicno pocinje 24 decembra. 0290-70333 je broj hotela Narcis. Ako zelis mozes i njih da pozoves. Mislim da je jeftinije ako uplatis zimovanje direkno u BG u Inex poslovnicu.
Autobusi svakoga dana saobracaju iz beograda za Brezovicu preko Pristine i preko Gnjilana. tacan raspored kada preko Pristine a kada preko Gnjilana neznam tacno, ali mogu da saznam. Ako dolazis autom onda je u opciji i varijanta preko Skoplja, ali to je malo duze.
Sto se tice zurki, nema vise takvih zurki, klijentela se promenila pa je sve malo drugacije. Naravno pravimo zurke ali ne vise tako spontanih, vise su zatvorenog tipa.
Evo slike sa mog danasnjeg skijanja. Uzivajte

Bata Bane
26.11.2006, 22:04
Mrzim vas:glavaozid :glavaozid :glavaozid :glavaozid

Srdjan
27.11.2006, 00:30
Hvala na odgovoru.

Sutra cu da svratim u poslovnicu Inexa i da se raspitam sta imaju za ovu zimu na Brezi. U Narcis necu da idem iz principa, nikad nisam voleo taj hotel, nekako mi je previse "hotel" :) Ili Molika ili privatan smestaj, to cu vec morati tebe da molim da mi nadjes ako se ispostavi da Moliku nece otvarati.

Sutra javljam sta su mi rekli ljudi iz agencije.

Inace steta za te zurke, bas to sto si rekao, nekako sve spontano i na kraju bude nezaboravno :ok:

8r3z0v1c4
27.11.2006, 11:09
Igore svaka cast za slicke :sm019: :sm019: :sm019: :sm019: :sm019:

Oliver McCoy
27.11.2006, 12:56
Igor,

A great weekend and great photos. Thanks for posting them. Had I known that you and Ginja were hitch-hiking yourselves a ride I would have stopped pounding nails and joined for quick run. Next time.

Good to see the lifts working. Does this mean that once there's enough snow and visitors that we'll have a season this year?

Best,

Oliver.

Pizzeria-Tina
27.11.2006, 15:31
Mrzim vas
:bootyshak :bootyshak :bootyshak

Igor,

A great weekend and great photos. Thanks for posting them. Had I known that you and Ginja were hitch-hiking yourselves a ride I would have stopped pounding nails and joined for quick run. Next time.

Good to see the lifts working. Does this mean that once there's enough snow and visitors that we'll have a season this year?

Best,

Oliver
I think so, I was told that Inex got 300.000 euro to start the next season. So if they don't come up with some other problem, YES we will have lifts running.

Jos koja slika za Bata Baneta

Pozdrav
Igor

Oliver McCoy
27.11.2006, 15:53
Igor,

This is a positive development.

I have to wonder, however, who or what organization would give Inex EUR 300,000 considering their track record of administrative/financial management? At the end of the day, what's most important is that the lifts run intermittently and that we have a few more weekends like this last one. Right?

See you guys very soon.

Oliver.

Krecha_86
27.11.2006, 16:39
@Srdjan: Ski Manijaci su planirali u sezoni 06/07 da minimum 5 puta posete Brezovicu pa mozes sa nama ako zelis :)
@Igor: Jel imate neke informacije u vezi sa Crvenom Karpom, da li ce raditi?

Pozz

Shaolin
27.11.2006, 16:41
Koliko vidim - skijanje je vec u toku kod vas!!!

A drustvo i ja ne verujem da mozemo da docekamo tamo neki januar ili ffebruar bez makar jednog vikenda!!

Samo imam jedno pitanje - da li je bolje ici autom pa preko Skoplja ili autobusom - cisto bezbednosti radi?

Mislim, da li problem bezbednosti uopste postoji?

Mozda su pitanja glupa ali stvarno nikada nisam bio na Brezovici tako da ne znam ni kuda se ide ni kako izgeda sve to!

A i ima ona stara - nema glupih pitanja, samo glupih odgovora!:ski::yay:

Pizzeria-Tina
27.11.2006, 19:04
See you next week.
Sto se tice Crvne karpe tice, nema sanse da to radi sve dok se Inex ne privatizuje.

A i ima ona stara - nema glupih pitanja, samo glupih odgovora!
Evo jedan glupi nodgovor:
Putovanje preko Kosova je rizik kao i putovanje bilo gde drugde, ali zbog trenutnog resavanja statusa neznam koliko to moza da utice na sigurnost.
Putovanje preko Skoplja je recimo dobro jer putujes najkrace preko Kosova, pa ako se neko plasi da putuje 100km preko Kosova onda moza da ide tim putem jer je svega 30 km udaljeno skijaliste od Makedonske granice.
Nadam se da sam odgovorio na pitanje.:sm018:

Stani
27.11.2006, 21:01
hy there!

are the attached pics really from the past weekend (25th,26th Nov)?
It's quite hard to belive, that while Brezovica became some nice freshies, in the Alps the meadows are green and the snowcover is so crap, except some few resorts...

Pizzeria-Tina
28.11.2006, 18:07
Believe or not those are pictures from last Sunday. :ok: :dontknow: :sm022:

Srdjan
29.11.2006, 02:21
@Srdjan: Ski Manijaci su planirali u sezoni 06/07 da minimum 5 puta posete Brezovicu pa mozes sa nama ako zelis :)
Koliko sam shvatio, bicete na Expozimu? Dolazim tamo sa par drugova, naravno da hocu sa vama, ako se vidimo, taman cemo se ispricati i dogovoriti :) Skupljam ljude iz nase mreze da krenemo sto vise nas i polako przim jednog po jednog :) Vidimo se.

CrazyKong
29.11.2006, 10:13
Koliko sam shvatio, bicete na Expozimu? Dolazim tamo sa par drugova, naravno da hocu sa vama, ako se vidimo, taman cemo se ispricati i dogovoriti :) Skupljam ljude iz nase mreze da krenemo sto vise nas i polako przim jednog po jednog :) Vidimo se.
Siguno cemo se videti posto cemo imati stand na Expozimu, odmah pored bine i PlanetBike-a....a na standu ce biti i nasi clanovi sa Brezovice tako da cete imati informacije iz prve ruke...

Pozdrav i vidimo se ovih dana:ok:

Srdjan
30.11.2006, 23:32
Bio prvo sa drugom jutros, pa posle podne sa devojkom, upoznao ljude, uclanili se devojka (very soon zena) i ja ...:smoke:

Hvala vam momci na svim informacijama, a posebno vragu koji mi je objasnio sve sto me je zanimalo za Brezovicu :)

Preporucujem svima da svrate na njihov stand i popricaju tamo sa momcima, imace sta da cuju, a i vide.

holotron
01.12.2006, 15:08
Utice li na ovogodisnji skijaski sezon neuspeh privatizacije?
Da li je moguce da skijaske staze ove godine nece biti otvorene ili ce se
mozda mnogo kasnije otvoriti?
Kakvo je vreme, da lije temperatura ispod nule? Koliko santimetara
snega ima? Da li ocekujete padavinu snega u sledecim nedeljama?
Da li postoji mogucnost za skijanje u dubokom snegu (FREERIDE)?
Da li ima mine van skijaske staze? Moze li se desiti da Brezovica za
duze vreme ostane bez elektricne energije? (Citao sam da u nekim
delovima Kosova duze vreme nema struje)
Koliko je obezbedjena sigurnost gostiju u Brezovici i okolini i da li je bilo
u poslednje vreme nemira u Brezovici i okolini?

admin
02.12.2006, 04:27
Cene smestaja i ski passa na Brezovici postavljene na sajt
www.skijanje.co.yu (http://www.skijanje.co.yu)

Aleksandar Janićijević, generalni direktor Inex ski centra Brezovica, je izjavio da će ski sezone na brezovici biti i da ce rementi i atesti žičara biti izvrseni na vreme. Ljudi iz Ski centra ulažu velike napore da pomenute radnje urade i pored nedostatka obrtnih sredstava i permanentne probleme sa strujom.
SKI PAS 2007
-Dnevni ski pas 10 eur
-Sedmodnevni ski pas 60 eur
Hotel MOLIKA tip sobe vrsta usluge cena
1/2 polupansion 27,0 EUR
1/3 polupansion 20,0 EUR
1/4 polupansion 17,0 EUR

Snowman-ks
07.12.2006, 00:50
Pizzeria Tina, ima li nesto novo tamo

Krecha_86
07.12.2006, 14:19
Vidim da su izbačene cene za Brezovicu 2007, sa Ski Manijacima 8-dnevni ski pass + 7 polupansiona u Molici + prevoz + ski škola ,koštaju, verovali ili ne 200 EUR :) Naravno, members only!

holotron
07.12.2006, 15:04
Interesuje nas da li iz Velikih Livada moze doskijati odnosno skijanjem
preci, van skijaske staze (off piste) dp Lavlja Vrata?
Os Lavlja Vrata moze li skijama van skijaske staze (off piste) doskijati
do crne skijaske piste Crvene Karpe?
Da li vredi hodanjem preci do Piri Breg, krenuci od vrha Crvene Karpe?

kop
07.12.2006, 15:55
Ljudi koliko uopste ima staza na brezi i koliko ih uopste radi ?

snowaholic
07.12.2006, 22:20
koje źićare će da rade ove sezone !:dontknow:

Pizzeria-Tina
10.12.2006, 23:35
Bilo je tu puno, cak i previse pitanja. Ja naravno neznam odgovor na sva postavljena pitanja, ali cu pokusati da odgovorim na neka.
1. Na Brezovici postoji 3 velike staze, Livada, Lavlja , i Crvena Karpa. Postoji i Piribreg (Piribeg) ali to je staza koja nije radila vec 20 god a najverovatnije da nece nikada ni u buducnosti. Postoje jos par ski liftova ali jedino Velika Livada i Lavlja Vrata i ski lift pored hotela rade.
Sto se tice prelaska sa jedne na drugu stazu, odgovor je DA, sa livade se moze odskijati do Lavljih Vrata (najcesce je taj put sredjen ratrakom, ali postoje i pored toga na pretek Off pist- staze).
Svakako vredi popeti se na Piribreg, ali nabol;ji i najlaksi put je sa vrha Livade. (Ako niste expert u skijanju, ja vam ne bi preporucio da se tamo penjete)- Postavicu sliku u nastavku.
Freeride je verovatno najbolja stvar na brezi. Postoje milion mesta za tako nesto, prsic je na sve strane.
Struja je jos uvek veliki problem ovde, najverovatnije ce se resiti do pocetka sezone- Tako su izjavili radnici EPS-a.
Snega na stazi ima oko 70-90cm. U podnozju ga ima vrlo malo ili ga nema.
Na samoj Brezovici problema nije bilo nikada, mozda na putu ka Brezi ali na samoj Brezi nema problema i prilicno je sigurno. (mnogo sigurnije nego da prosetas u nekom velegradu)
Pozdrav

Pizzeria-Tina
10.12.2006, 23:52
Moram samo jos ovo da dodam.
Za sve one koji nisu znali, postoji mogucnost da se skija sa recimo lavljih vrata pa sve do sela. To je prilicno dugo (nije staza) i traje nekih sat vremena neprekidne voznje preko proplanka, bukove sume , potoka itd.
POZ:dziveli: :cug:

snowaholic
11.12.2006, 20:12
Thank you pizzeria-tina.

I have another question I've been skiing in brezovica for a llong time but I didn't understand where exacly is the freeride peast.I would be pleased if you could help me.

Regards

P.S. I'm sorry for the language but I'm not very good in serbian :sm006:

Nikola Aleksandrov
12.12.2006, 01:14
Freeride peasts are allmost everywhere, but my favorite is Durlov Potok which is left from Velika Livada when you looking down.
There is one veeeery steep cliff left from Velika Livada when you pass 2/3 pist, but there are very often avelanges!!!

the other one is Orlovo gnezdo wich is between Velika Livada and Lavlja vrata
. Nice place for brave .

If you didnt know skiing area on Brezovica is very wide ( about 2,5 kilometers from Berevacki potok to Durlov potok ) between those two becks there is lots of woods where you can ski off pists...

Nikola Aleksandrov
12.12.2006, 01:37
Freeride peasts are allmost everywhere, but my favorite is Durlov Potok which is left from Velika Livada when you looking down.
There is one veeeery steep cliff left from Velika Livada when you pass 2/3 pist, but there are very often avelanges!!!

the other one is Orlovo gnezdo wich is between Velika Livada and Lavlja vrata
. Nice place for brave .

If you didnt know skiing area on Brezovica is very wide ( about 2,5 kilometers from Berevacki potok to Durlov potok ) between those two becks there is lots of woods where you can ski off pists...

snowaholic
12.12.2006, 12:12
thank you for all of this I hope we'll have a lot of snow and sunny days this season :D

zloglasni
12.12.2006, 20:33
U cemu je fora sa tim piribregom i sa karpom zasto to neradi vec godinama?

Pizzeria-Tina
12.12.2006, 21:00
Da sam ja vlasnik zicara, to bi sigurno radilo. Nazalost ,:glavaozid nisam!
:dziveli:

denis
12.12.2006, 22:53
Ima li snega gore jel padao juce sneg ??

Nikola Aleksandrov
13.12.2006, 06:08
Od kako je poceo rat broj skijasa na Brezovici se naglo smanjio. Prestali su da dolaze Siptari jer je centar u Srpskoj enklavi , a prestali su da dolaze i Srbi jer je Srpska enklava u Siptarskom okruzenju. Iz tog razloga su raspolozivi kapaciteti zicara postali preveliki za mali broj lokalnih skijasa i pravih entuzijasta i zaljubljenika u ovu planinu sa obe strane.Zice su se vrtele vise nego polu prazne. I tako Karpa nije radila jedne godine, druge nije odradjen remont , trece su zima sneg i led ostetili trafo stanicu kod pocetne stanice , puta lenjost , puta alkoholizam i nemar i eto...

Sto se Piribega tice, Radio je samo tog leta kad je postavljen i malobrojni su se provozali njime. Nikada nisam upoznao nikoga ko je tu zicu koristio za rekreativno ili bilo koje skijanje. Najveci razlog za to je veoma jak vetar na Piribegu i tehnicka nemogucnost da po takvim uslovima zicara uopste radi.

Pizzeria-Tina
13.12.2006, 16:57
Denise,
Evo slika od juce. Palo je jedno 10 cm snega. Za sada jos uvek nedovoljno.
Pozdrav

daxxii
13.12.2006, 18:04
jaoooooooo super su fotke :sm019: ......... obozavam sneg :sm018:

holotron
13.12.2006, 18:31
Da li vredi hodanjem preci do Piri Brega, krenuci od vrha Lavlja Vrata?
Koliko kosta prevoz motornim saunama do skijaske staze koje nisu u
radu - koje ne rade?
Za skijanje off piste mozemo li dobiti vodica i koliko bi kostao vodic?
Da li postoji opasnost odrona snega odnosno lavine?
Staze koje ne radse da li su izlozene odrono snega - lavine isto kao i
van skijaske staze?

denis
13.12.2006, 20:00
Hvala za slike igore mislim da ce snega imati oko 20-tog pa vidimo se uskoro gore?

POZDAR ZA SVE :)

Pizzeria-Tina
14.12.2006, 13:57
1. Mnogo je lakse doci do Piribrega sa livade nego sa Lavljih Vrata, a da vredi vredi.
2. Motornim sankama je nemoguce doci do mnogih staza,uspon+duboki sneg= zaglavljivanje. Moguce je platiti Snowcat u prevodu ratrak i kosta 5 evra po osobi i minimum 8-10 osoba. (informacija nije bas 100% sigurna oko cene)
3. Koliko je meni poznato ne postoji vodic i nezn am koliko bi to kostalo da vam nadjem nekog voljnog.
4. Da, postoji opasnost od lavina i to na par mesta. Ta mesta mi (poznavaoci planine) izbegavamo. Ali nije nemoguce da i pored toga pukne lavina negde po prvi put.
5. One staze koje ne rade(ne tabaju se) nisu rizicne sto se lavina tice, na tim stazama se moze skijati-bordovati bez straha od lavine.
Nadam se da sam odgovorio na tvoja pitanja?
PS: Denise ja se jos malo selim gore. Skupljam prnje i idem u lepse hladnije krajeve.
Pozz

kop
14.12.2006, 20:27
Igore hoces da kazes da od 9 staza rade samo 3 ? Jel su bas sve ostale pokvarene ili je premali broj ljudi da bi ih pustili ? :sm006:

ski dude
14.12.2006, 22:19
1. on se ne zove Tina:)
2.nema uslova za pustanje ostalih zicara u rad kao ni gostiju

kop
14.12.2006, 22:51
Ne pitam za uslove vec da li su ostale zice ok ili su pokvarene ?
Izvini ono za tinu, nov sam ovde.:sm021:

ski dude
14.12.2006, 22:53
uglavnom su u voznom stanju ,a neke jako dugo nisu koriscene pa ne znam

Pizzeria-Tina
15.12.2006, 00:34
Ski dude, hvala na ispravci. A sto se tice zica, i jedan i drugi ste u pravu. Neke zice nisu koristene suvise dugo(a nisu ni proveravane) pa se nezna u kakvom su stanju, dok sa druge strane sa jedne su poskidali skoro sve delove da bi osposobili istu takvu zicu koju povremeno koriste (lavlja Vrata).
Igor :ski:

kop
15.12.2006, 10:00
Tuzno... Malo glupo zvuci da odes da se skijas samo na 3 staze :sm008: !!!
Mozda bi uspeli da privuku vise ljudi kada bi osposobili jos nekoliko boljih, ali ne vidim zasto ne bi osposobili sve... :glavaozid

ski dude
15.12.2006, 17:21
sigurno bi bilo bolje da osposobe sve ali pre svega nema se uslova za tako nesto(jbg i sam znas sta se desava dole) kao ni finansiskih sredstava,nadajmo se da ce se za koju godinu privatizovati :sm019:

zloglasni
15.12.2006, 23:13
Tuzno... Malo glupo zvuci da odes da se skijas samo na 3 staze :sm008: !!!
Mozda bi uspeli da privuku vise ljudi kada bi osposobili jos nekoliko boljih, ali ne vidim zasto ne bi osposobili sve... :glavaozid

Koliko god ti to tuzno zvucalo bolje ces se naskijati na brezovici na tih 3 nego na kopu da svih 22 rade.

denis
15.12.2006, 23:21
Evo jedna Slika sa Brezovice ovo je prosle godine :)

http://xs110.xs.to/xs110/06505/haven_190.jpg.xs.jpg (http://xs.to/xs.php?h=xs110&d=06505&f=haven_190.jpg)

kop
16.12.2006, 00:05
Deluje mooooooooocno ! Sa koje je staze ?

denis
16.12.2006, 00:19
Deluje mooooooooocno ! Sa koje je staze ?

Ovo je velika Livada Ispod Nove Dvojke, evo jos jedne slike vidise KEC ...

http://xs110.xs.to/xs110/06506/Breza.JPG.xs.jpg (http://xs.to/xs.php?h=xs110&d=06506&f=Breza.JPG)

kop
16.12.2006, 00:23
Izvini, posto ja bas i nisam veliki poznavaoc breze sta ti je nova dvojka ?

denis
16.12.2006, 00:26
Izvini, posto ja bas i nisam veliki poznavaoc breze sta ti je nova dvojka ?

Nova Dvojka je Zica tako je mi zovemo :)

Symon
16.12.2006, 10:13
Koliko god ti to tuzno zvucalo bolje ces se naskijati na brezovici na tih 3 nego na kopu da svih 22 rade.
Provereno vise puta Kop je za Brezu nula:ok:

kop
17.12.2006, 12:33
Verujem, ali mislim da bi kop bi za brezu bio -100 da na njoj rade sve zice ! :dontknow:

Nikada nisam bio na brezi ali video sam slike i deluje odlicno !!! Bas bih voleo da odem tamo, ali kao sto vidis imam 14 godina i ne mogu bas da kazem "idem na brezu, dovidjenja", posto moji nece ni da pomisle na kosovo !!! :(((((((((((

Stani
17.12.2006, 21:53
Is there snowcat-skiing ("Ratrak") avaliable? If yes, how much is it per person?

Thank in advance

Regards

Stani

Pizzeria-Tina
18.12.2006, 16:29
5 euro per person, minimum 8 maximum 12

zloglasni
18.12.2006, 21:33
Pa to je dzabalesku.Na Alit-Snowbirdu (Utah) je 275$ po osobi za 8 voznji cini mi se,jeste da ima preko 1000km visinske razlike ali opet je mnogo

Nikola Aleksandrov
20.12.2006, 15:10
Igore, sta se desava dole, jel napadao sneg za ova dva dana? BG je beo ...

kop
20.12.2006, 17:29
Stvarno koliko ima snega gore ??? :)

Pizzeria-Tina
20.12.2006, 18:33
Neznam kakva je situacija gore u Ski centru, ja sam dole u selu a ovde snega ima ali vrlo malo. Mozda cu sutra da odem do Ski centra i pogledam kakva je situacija.
Dobicete izvestaj sutra :ski:

Pizzeria-Tina
20.12.2006, 18:37
Pa to je dzabalesku.Na Alit-Snowbirdu (Utah) je 275$ po osobi za 8 voznji cini mi se,jeste da ima preko 1000km visinske razlike ali opet je mnogo
Verovatno mislis na 1000 metara visinski razlike.
Visinska razlika je ovde manja oko 500 m.

zloglasni
20.12.2006, 23:48
Pa to je dzabalesku.Na Alit-Snowbirdu (Utah) je 275$ po osobi za 8 voznji cini mi se,jeste da ima preko 1000km visinske razlike ali opet je mnogo Verovatno mislis na 1000 metara visinski razlike.
Visinska razlika je ovde manja oko 500 m.

Da 1000m.Sve jedno i 500 je sasvim dovoljon sobzirom na cenu

kop
21.12.2006, 00:02
Koji je najvisi vrh na Brezi i koliko je visok ??? :)

Nikola Aleksandrov
21.12.2006, 03:01
Najvisi v rh Sar planine je ,,Turcin,, ili za vreme stare yu ,,Titov vrh,, ali on je vrlo daleko od ski centra i u Makedoniji.
Na deli planine gde se nalazi ski centar najvisi je ,,Piribeg,, 2522m

kop
21.12.2006, 14:15
Nije to tako nisko kao sto sam mislio... :)

Pizzeria-Tina
21.12.2006, 17:31
Evo slika iz Ski centra Brezovica, snega ni za leka. Palo je svega 10 cm kod hotela (1700m) a na stazi mozda malo vise. Od sutra nisam vise na Netu jer se selim u hladne krajeve. Pozdrav

kop
21.12.2006, 17:55
Ne kapiram jel radi nesto tamo (od zica) ?????

holotron
22.12.2006, 20:58
Pizzeria-Tina:
"Nadam se da sam odgovorio na tvoja pitanja?"
Hvala, da, odgovorio si na moje pitanje.

Ali Stani (http://www.skijanje.co.yu/forum/member.php?u=804) hoce jos nesto da pita:
Ako vise platimo, dali mozemo cetvoro da putujemo sa ratrakom?
Da li ide ratrak dalje od Piribrega?

ogi86
23.12.2006, 15:53
svi na BREZU nema druge!!!!!!!!!!!!!!!

VladDean
05.01.2007, 14:46
dali zna neko koji je najsigurniji i naj bezbedniji put do brezovice, i gde su potenciijalne opasnosti.? i koliko je bezbedno ici na Brezovicu i dali postoji pratnja kfor-a.

Oliver McCoy
07.01.2007, 12:31
Igore!

Dobro slitci. Hvala. Razmislim ako ljudi skiaju ovo weekend ali ako zicari radiu? Ne mogu da dolasim iz bog posla. Ali sve tamo mnogo lepo.

Spaci malo snega za meni.

Pozdrav svima.

o.

denis
11.01.2007, 19:50
Slike sa Brezovice 05.01.2007

http://xs411.xs.to/xs411/07024/Molika.JPG.xs.jpg (http://xs.to/xs.php?h=xs411&d=07024&f=Molika.JPG)

http://xs411.xs.to/xs411/07024/molika1.jpg.xs.jpg (http://xs.to/xs.php?h=xs411&d=07024&f=molika1.jpg)

http://xs411.xs.to/xs411/07024/DSC00093.jpg.xs.jpg (http://xs.to/xs.php?h=xs411&d=07024&f=DSC00093.jpg)

http://xs411.xs.to/xs411/07024/DSC00271.jpg.xs.jpg (http://xs.to/xs.php?h=xs411&d=07024&f=DSC00271.jpg)

Aca76
13.01.2007, 00:28
Igore, matori, ima li kakve promene sto se snega tice? ...sta kaze prognoza?

Ja planiram da dovodim prijatelje i familiju 28og, a i prilican mi je cim na poslu da pitam za slobodne dana, mrtav sam ako ne bude snega:couto:

Vidjamo se u svakom slucaju (bar)jednom ove sezone.
Pozdravi ekipu u piceriji!

Pizzeria-Tina
25.01.2007, 10:26
Na Brezovici sneg pada od prosle noci, do sada je palo oko 50 cm snega. Predvidja se da sneg pada jos dva dana. Na zalost nisam se setio da napravim koju sliku i postavim je na post.
Pozdrav sa Breze

Nikola Aleksandrov
26.01.2007, 20:22
Kako stoje stvari sa strujom???
kako i da li rade zicare?

Pizzeria-Tina
15.02.2007, 17:18
Evo mene posle duzeg vremena. Konacno je internet stigao na planini. Danas je stigla jos jedna grupa manijaka i ostace do kraja sedmice. Snega ima (dovoljno) ali je prilicno toplo pa je staza spora. Tu su i neki Slovenci (devetoro) i oni cu tu jos koji dan. Evo slika Slovenaca u letu.
Pozdrav
797
798

Pizzeria-Tina
14.03.2007, 20:47
Evo malo slika sa Brezovice. Napravljene su danas oko 15:00h. Pozz:sm018:

kop
15.03.2007, 14:10
Nije loša situacija sa snegom.... :) Koliko ga ima

Pizzeria-Tina
16.03.2007, 17:51
Snega ima dovoljno, koliko tacno nisam bas siguran ali na nekim mestima ga ima vise a na nekim manje. Evo slika od danas.

Pizzeria-Tina
18.03.2007, 18:59
Snega ima jos uvek na Brezi. Do 12h staza je tvrda a posle toga malo omeksa. Ovog vikenda nije bilo puno ljudi i bilo je fantasticno, redovi na lifu su mali a sneg prilicno dobar.
Pozdrav

Pizzeria-Tina
21.03.2007, 19:37
POZZ svima,
Evo malo slicica sa nase planine, palo je oko 30-40cm snega tako da sada ima snega vise nego dovoljno. Slike govore sve
Pozz
Pizzeria Tina:cug: :ok:

CrazyKong
22.03.2007, 11:40
Drugari ocekujte jos bar 50 cm danas i sutra :ski:

Uzivajte :sm018:


POZZ svima,
Evo malo slicica sa nase planine, palo je oko 30-40cm snega tako da sada ima snega vise nego dovoljno. Slike govore sve
Pozz
Pizzeria Tina:cug: :ok:

Pizzeria-Tina
24.03.2007, 22:45
Kao sto rece nas prijatelj Crazy, palo je jos pola metra snega. Prognoza kaze da ce biti jos padavina. Videcemo
Pozdrav:dziveli:

yves
25.03.2007, 23:25
Joj ljudi, vi niste ni svesni koliko bih ja voleo da overim Brezu!!!
Nisam imao tu srecu da skijam na Brezi, i dusha me boli kada gledam ove fotke. Proshle godine je jako malo falilo da sa manijacima odem na brezu, ali u poslednjem trenutku izronila gomila obaveza, i nishta...
Ove godine uopste nisam ni skijao, posto ne volim da teram po blatu i da se tuchem za parche staze sa snegom :awm2: tako da je moj bol josh veci :glavaozid

yves
25.03.2007, 23:26
mada, ko zna, mozda i podjem put planine ove nedelje!
Jel rade uopshte zice?

Matrix
26.03.2007, 00:18
Igore, Igore opet pravite zazubice :)
Dolazite li na sajam automobila?
Javite se ako stizete...
Pozz svima na Brezi

yves
27.03.2007, 20:51
Igore, Igore opet pravite zazubice :)
Dolazite li na sajam automobila?
Javite se ako stizete...
Pozz svima na Brezi

Opasno provociraju!
Pocurila mi zimska bala :)

Pizzeria-Tina
29.03.2007, 19:36
Joj ljudi, vi niste ni svesni koliko bih ja voleo da overim Brezu!!!
Nisam imao tu srecu da skijam na Brezi, i dusha me boli kada gledam ove fotke. Proshle godine je jako malo falilo da sa manijacima odem na brezu, ali u poslednjem trenutku izronila gomila obaveza, i nishta...
Ove godine uopste nisam ni skijao, posto ne volim da teram po blatu i da se tuchem za parche staze sa snegom tako da je moj bol josh veci
Zice rade svakoga dana, barem su radile do danas, koliko ja znam radice i ubuduce. U slucaju da se na zici pojave par njih, ne verujem da ce zica raditi samo zbog njih.

Igore, Igore opet pravite zazubice
Dolazite li na sajam automobila?
Javite se ako stizete...
Pozz svima na Brezi
Iako bih ja rado doshao na sajam automobila, na zalost (radost) moram da odradim ovu saezonu kako treba.
nadam se da ces doci za Prvo-majsko skijanje.
PS: Kako je burazer, kako ruka, da li je poceo da radi.
Pozdrav svima
Slike su od juce, danas nisam skijao morao sam dole u selo.

yves
29.03.2007, 20:04
auuuu....
koja milina!
Jel ima sveta gore, verovatno ce se sjatiti za vikend?

Pizzeria-Tina
29.03.2007, 21:47
Vikendi su uvek puni, malo je manje ljudi nego ranijih vikenda ali jos uvek ima puno ljudi i ponekad redova na zici. Sve je to podnosljivo...

kop
02.04.2007, 19:50
E ja video u nekoj malo starijoj knjizi "YUGOSLAVIJA" u delu o kosovu ima neka ogromna slika ski staze i gondole !!!! Pise nesto ovako: "Na kosovu ima jako pogodnih terena za skijanje, mada jos nisu dovoljno eksploatisani. Slika desno (ta slika ski staze sa GONDOLOM !!!) slikana je na ski terenima u neposrednoj blizini Brezovice" Paaaaaaaaaaaaaaaa ??????? Otkad u Srbiji postoji gondola ???? Pretpostavljam da ona sad i ne radi, ali zna li neko nesto vishe o tome ??? Bash iznenadjujuca informacija !

pop67
03.04.2007, 09:23
Ta gondola vise ne postoji,inace je bila napravljena za dve osobe i bila je ista kao svaka druga gondola u Evropi u to vreme,dakle Extra za tehnologiju toga vremena.Sada ta gondola jako dugo vremena ne postoji tacnije sacuvane su kabine na vrhu staze Lavlja Vrata u spremniku za gondolu!Ako neko ide na Brezu sa Ski Manijacima za 1.Maj neka pita i pokazacemo mu gde se nalazi "Staro zdanje",a postoje i stubovi koji su nosili gondolu cak i sajle vide kao posledica nemara da se skinu i sklone iz sumarka ispod sadasnjeg dvoseda neposredno ispod OFF staze i vrha "ORLOVO GNEZDO"
Nadamse da sam delom odgovorio na pitanje!:dziveli: :dziveli: :dziveli: :dziveli: :dziveli:

kop
03.04.2007, 09:44
Tnx na informaciji :) Steta za gondolu :sm008: Aha evo je nashao sam sliku na vashem sajtu ! :) Izgleda bash tuzno ! Steta !

Pizzeria-Tina
03.04.2007, 15:04
Inace gondola je rashodovana onog momenta kada se dogodila nesreca negde u Makedoniji na isto takvoj gondoli, pre rashodovanja gondola je bila ispravna. Zanimljiv je podatak, da bi se gondola pokrenula morao je radnik pesaka ode do vrha gondole (cesto po snegu od preko 1m) i od datle pokrene gondolu. Ne bih voleo da sam ja taj koji je morao da se penje svako jutro (ali bar bi oslabeo koje kilo). Mislim da i Popu ne bi skodilo koje kilo manje. :dontknow: :dziveli:

Flexon
03.04.2007, 20:33
malo farbe i najlona preko da ne puse i vozi misko:ski:

Flexon
03.04.2007, 20:35
a sto se pjesacenja tice
nikakav problem to bi se danas vrlo lako rijesilo sa
jednim relejom i mobilnim telefonom:dziveli:

kop
03.04.2007, 20:49
A koje godine je to srusheno ? A taj radnik je mogao da dodje do gore i ratrakom... mozda... :)

jijang
04.04.2007, 17:11
kakve su prognoze?dal ce biti dovoljno snega recimo negde polovinom aprila?
bas bih dosao. posle 15og aprila.
sta mislite?

wlad
04.04.2007, 18:04
Pretpostavljam da van praznika žice rade samo za vikend (van sezone).
Vidi sa SkiManijacima, oni organizuju često ture do Brezovice...

pop67
05.04.2007, 09:35
kakve su prognoze?dal ce biti dovoljno snega recimo negde polovinom aprila?
bas bih dosao. posle 15og aprila.
sta mislite?

Jijang mi smo trebali ici naBrezu od 31.03-07.04. ali su me iz hotela zval i zamolili da ne dolazimo jer bi bili jedini gosti tako da ne bi mogli zbog manje grupe pustiti zice da rade radnim danom,ali smo dobili obecanje da ce sve funkcionisati za 1.Maj!A sto se snega tice ima ga dovoljno za skijanje u junu mesecu!Dakle ako hoces da ides sa nama pozovi na 063 266 511 (Boki04) i prijavi se !:dziveli:

jijang
05.04.2007, 15:07
hvala puno.
probacu da iskombinujem nesto...

Pizzeria-Tina
06.04.2007, 16:38
Evo kako je izgledao skijaski dan, snega (na pretek), sunca (na pretek), skijasa (vrlo malo). Uzivanje (maksimalno)


A koje godine je to srusheno ? A taj radnik je mogao da dodje do gore i ratrakom... mozda.
Mislim da su je srusili pre 1983 jer je jednosed napravljen te godine. A sto se ratraka tice, mislim da ga tada nisu imali.


Kao sto je Pop rekao snega ima stvarno puno a sigurno ce ga biti jos dugo.
Pozdrav
Igor
877
878
879
880
881

Pizzeria-Tina
06.04.2007, 16:41
Evo jos koja
882
883

wlad
06.04.2007, 17:48
Lepo, nema šta :ok: . Vidim da ćete još da se naskijate :ski: .

Pizzeria-Tina
15.04.2007, 22:19
Snega na Brezi ima na pretek (i dalje), shaljem slike. Ako nastavi da se topi ovim tempom bice ga na Livadi (stazi) barem jos mesec dana.
POZZ

Peca As
08.01.2009, 19:21
pa jel moze da se dodje i beograda, kakvi su uslovi za smestaj, bezbednost i sl. zao mi je sto pre rata nisam dolazio, a kopaonika mi je dosta pogotovo pozera koji dolaze da bi bili vidjeni, a mi sa manje para u nocaniku mozemo samo da gledamo slike i patimo veliki pozdrav :)