PDA

Pogledati punu verziju : Bansko bolje od Boroveca



Mladen
09.03.2004, 13:20
Citajuci utiske sa ovog sajta zakljucio sam da je Bansko bolji ski centar od Boroveca.
Posto bi nas dvoje isli u Bansko u sopstvenoj reziji, pozivam jos jedan par, koji je zainteresovan da ovih dana iz Beograda ide u Bansko na 7 do 10 dana, da podje sa nama nasim kolima. Isto tako, ako bi vi isli svojim kolima ( iz Beograda ), a voljni ste da podelite troskove puta sa nama, javite mi se da se upoznamo na marceticm@verat.net ili na 063 / 8215-692.
Da li je u cenu ski pasa ukljucen i transfer gondolom do skijalista i nazad ?

Pozdrav, Mladen

danilo
11.03.2004, 11:51
ukljucen je transport gondolom u cenu ski pasa. ski pas za bugare je 12 evra i treba naci nekog bugarina da vam ga kupi. ovo je cena dnevnog pasa i to je najbolja varijanta. za 3 i 6 dana treba slika, a to je vec komplikacija. najbolje je startovati nekog na parkingu da vas ne vide zicmeni. kad se kacis na zicu niko te ne pita koji pas imas samo ga nosis u dzepu pantalona ili jakne. jedino ne mozes kupiti deciji ski pas zato sto na svakoj zici zicmen u kucici vidi na monitoru sa kojim pasom ulazis.

Mladen
12.03.2004, 11:40
hvala Danilo

Mladen
14.03.2004, 15:12
Mi jos nismo otisli u Bansko, a isli bi u utorak ili sredu kolima. Ako ima neko zainteresovan, ili ako znate nekog ko bi isao tamo na 7 dana, neka mi se javi. Ja sam otvoren za sve kombinacije. Agencija Kompas nudi 7 pp za 105 eura u hotelu Georgi 2 ili 3 zvezdice. Termin pocinje po zelji kupca. Pozdrav.

Arijel
15.03.2004, 09:46
Pazite hotel Georgi je jaaaakoooo los!
Ako mozete idite u neki drugi, nrp. Rodinu, ona je slicne cene, samo sto se u nekim nasim agencijama ona nudi po veoma razlicitim cenama.

Ja sam bila u hotelu Strazite (100% preporucujem!), koji jeste nesto skuplji, ali je potpuno nov i od njega do gondole se lako dopesaci !

pozdrav!

milicap
08.11.2004, 10:38
Koje hotele preporucujete za predstojecz sezonu - ono u smislu da su topli i dobri, i blizu gondole? Hvala!

banep_yu
15.11.2004, 09:34
Ima li neko preporuku za dobru agenciju sa kojom ima dobra iskustva vezano za zimovanje u Banskom?
Idem sa decom pa mi ne trebaju iznenađenja tipa prebukiranih hotela i rasklimatanih autobusa.

Milan NS
18.11.2004, 08:37
Imaš na sjatu JOLLY TURS-a ponudu za Bansko.

Oni nisu nepoznata agencija.

vlapet
20.11.2004, 17:52
moze li neko da napise telefone ili web sajtove za hotele u bugarskoj?

molim vas samo proverene hotele gde ste bili i znate da je ok.

ja sam iskopao ovaj sajt ali ne znam kakav je hotel www.hotel-tanne.com
deluje ok ali mislim da je skup?

pozdrav

v

iskra
23.11.2004, 09:08
Ne znam da li si čuo za ovaj sajt ali probaj na www.bulgariaski.com/bansko.

vlapet
23.11.2004, 12:56
Ne znam da li si čuo za ovaj sajt ali probaj na www.bulgariaski.com/bansko.

jesam. bio sam i super je. hvala. :D

ALPENGIRL
30.11.2004, 05:15
mene interesuje da mi neko, ko je bio u BANSKOM, napise, da li je bolje uzeti hotel na samom skijalistu ...ili u samom Banskom (naselju) ???

Gondola je zaista uracunata u ski pass ??? Mislim, nne placa se na licu mesta, plus ?
Kakvi su utisci ?

HVALA ,
Marija

ALPENGIRL
30.11.2004, 05:25
mene interesuje da mi neko, ko je bio u BANSKOM, napise, da li je bolje uzeti hotel na samom skijalistu ...ili u samom Banskom (naselju) ???

Gondola je zaista uracunata u ski pass ??? Mislim, ne placa se na licu mesta, plus ?
Kakvi su utisci ?

HVALA ,
Marija

Arijel
08.12.2004, 11:57
Cao, Marija !

Hotela na samom skijalstu nema, ima samo onih koji su bilizi ili dalji od pocetne stanice gondole.

Voznja gondolom je uracunata u ski pas, koji je ove godine za nas nesto skuplji :( . No, ove godine je smanjena razlika u ceni izmedju ski pasa kupljenog u Bugarskoj (140E) i kupljenog u pretprodaji u nasim fenomenalnim turistickim agencijama (120E).

Postoji puno nacina da se iz centra Banskog dodje do gondole - to je samo stvar afiniteta :). Ja licno ne volim da zavisim od drugih ljudi, jer se ipak gubi nepotrebno vreme, a cesto i novac na dodatni transport. Pa sam bas zato izabrala hotel blizu gondole - 5-7 min. pesice, kojim sam izuzetno zadovoljna. Najbolja varijanta je ipak, ici svojim kolima od parkinga hotela do velikog cuvanog parkinga ispred poc. stanice gondole (u februaru je bilo 5 leva za dan, koliko se secam)

Bansko je fenomenalno mesto za skijanje i bordanje, samo sto nije nikako za one koji tek planiraju da uce nesto od toga, ili su pocetnici. Iako nema puno staza, nije dosadno - posto su staze vecinom zahtevne!
Ove sezone cu najverovatnije i u isti hotel i u isto mesto :D )

Pozdrav !

ALPENGIRL
10.12.2004, 14:40
HVALA na odgovoru:)

JA cu biti u hotelu TODORKA< koji je na samom skijalistu, jedini hotel...tako su mi rekli...Verovatno je neki noviji, cim nisi znala za njega, tj. da je na samom skijalistu....
:shock:
Interesuje me jos, da li postoji 'nocno skijanje' ? :)
8)
U kom periodu ti ides ???
Ja sma tamo od 30.01-06.02.
:)
Pozdrav,
Marija :D

Arijel
13.12.2004, 10:39
Cao!

Ne znam nista o nocnom skijanju. Nocu ne radi gondola, pa se nisam mnogo trudila da idem do skijalista; mada se na mnogim bugarskim sajtovima pominje da postoji osvetljenja staza.

Ja idem tek 26.2. :( u hotel Strazite.

Hotel na samom skijalistu zvuci jako zanimljivo! Obavezno se javi sa utiscima po povratku!!!

Pozdrav :)

ALPENGIRL
13.12.2004, 18:42
havla na odgovoru...
Videcu onda kada budem otisla, to za NOCNO SKIJANJE...bilo bi super da ima...
pa cu ti (vam) javiti :)
No problems :)

Jedva cekam.

Pozdrav,
Marija

danko
16.12.2004, 10:18
na siteu:
http://www.banskoski.com/
mozete videti najvaznije vesti iz banskog.

- sezona pocinje 18.12. i otvara je Mark Djirardeli
- nova osvetljena plava staza skroz do pocetne stanice gondole
- jedan novi cetvorosed
- izmene i prosirenja staza (dva crna kraka staze 9)
- osvetljena jedna crvena staza....

hehehe
26.06.2006, 09:21
Two New Quads For Bansko

Bansko in Bulgaria will add two new quads for next winter. The first chair connects “Banderishka polyana” place with the base of the “Todorka” piste and will improve easy ski- and snowboard terrain access for beginners.

The second new lift ascends from the “Zhelezen” sector and reaches the “Platoto” area.

Preuzeto ovde: http://www.skipressworld.com/us/en/daily_news/2006/06/snow_news_from_around_the_world.html?cat=Resorts

oddball
28.07.2006, 21:06
у банском је једини (али по мом мишљењу највећи) проблем што за време бугарских националних празника сви бугари се сјате на пирин + честа такмичења која повлаче за собом затварање појединих стаза.
али, као што сам већ писао, то је (опет се ограничавам да је то моје мишљење) супер место за све скијаше, и супер место за учење.
верујем да ће се смањити гужве на стазама ако се прошире као што су објавили.

Mr.Lord
31.07.2006, 14:45
у банском је једини (али по мом мишљењу највећи) проблем што за време бугарских националних празника сви бугари се сјате на пирин + честа такмичења која повлаче за собом затварање појединих стаза.
али, као што сам већ писао, то је (опет се ограничавам да је то моје мишљење) супер место за све скијаше, и супер место за учење.
верујем да ће се смањити гужве на стазама ако се прошире као што
су објавили.

Gde si legendo, kada ćemo da teramo nizbrdo

oddball
31.07.2006, 17:46
ооо, Лорде!!!
ако све буде како треба, и ове године палимо у Банско
и то под обавезно. морам пробати нове `лоне, стигле чак из америке па би била греота да се не пробају на озбиљној падини кад су већ прешле толики пут.
где си ти, нема те?!

johnynovak
17.11.2006, 01:52
evo nekih portala o banskom
http://www.bansko.bg/index_en.html
http://www.banskoapartments.com/
i naravno vec navedeni neki
www.banskoski.com (http://www.banskoski.com)
www.bulgariaski.com (http://www.bulgariaski.com)
na njima se mogu naci raznorazne stvari i videti na zadnja dva slike sa kamere.
inace bansko je definitivno bolje mesto od boroveca u svakom smislu, vredi otici i videti. ko zeli moze pogledati i ponude argusa, imam lepo iskustvo sa njima i na zimovanjima i na letovanjima.