PDA

Pogledati punu verziju : Put do Kopaonika - Autoput Ljig - Preljina



dybbuk
08.12.2016, 14:40
Pozdrav, jel neko isao mozda novim autoputem, zanima me koliko se vremenski dobija u odnosu na deonicu preko Rudnika?

Spremamo se za vikend da krenemo pa tempiramo vreme polaska. :)

malada
08.12.2016, 16:12
Isao sam do Takova. Mislim da ne moze vise od pola sata da se ustedi. Mozda glupo pitanje, ali sto ne idete autoputem ako vam je usteda vremena bitna?

sev
08.12.2016, 20:58
Deonicu Dići-Preljina sada voziš oko 25-30min, pa izračunaj sam uštedu (reda veličine je oko 20min).

dybbuk
09.12.2016, 01:12
Isao sam do Takova. Mislim da ne moze vise od pola sata da se ustedi. Mozda glupo pitanje, ali sto ne idete autoputem ako vam je usteda vremena bitna?

Pa lakse nam je iz Obrenovca da idemo Ibarskom, imamo ukljucenje prakticno pravo iz grada. Obicno krenemo oko 5 i tamo smo oko 15 do 9, sad kapiram da moze da se krene i u pola 6 lagano.

Tadija_91
09.12.2016, 02:37
Pa ja iz bg krenem u 6 i gore sam u pola 9 lagano :D

markoko
09.12.2016, 07:08
Ne dobije se puno ako krecete u 5 jer tada obicno i nema puno saobracaja. Autoput je dosta krivudav ima ogranicenje od 100 na puno mesta i pogotovo ovih dana treba paziti na led. Tako da vi opet lepo krenite u 5 pa ako pretekne vremena vi malo odmorite pre skijanja a onda cete za drugi put znati. U svakom slucaju je bplje jedino mi sad zao sto nema nijedne kafane usput.

I sta vi to vozite kad stizete opusteno za 2,5h?

gio
09.12.2016, 07:34
Pa ja iz bg krenem u 6 i gore sam u pola 9 lagano :D
Bg-pojate-brus-kop? 290 km za 2h30m? Kako?

Ivan Bgd
09.12.2016, 12:06
Moze, bez problema
Ranije dok sam isao autoputem krenem u 5:00 sa Nbgd I u 8:00 pijem caj u konacima.
Autoputem 120 km/h (stedi se gorivo ), od Pojata nema guzve I to je to.
Za 2,5 h samo pojacas potrosnju goriva na autoputu.
:)

donthinktwice
09.12.2016, 13:57
Nije to nista. Moze Misko i u rikverc za xxx (upisati neki mali broj).
:dziveli:

110km od Pojata kroz vise od 20 naseljenih mesta i Jarmom za manje od 1.5h? OK...

Tadija_91
09.12.2016, 14:28
Kao sto Ivan rece - autoput 160 na tempomatu, od Pojata u skladu sa uslovima na putu, ali retko preko 40 od ogranicenja van grada i preko 20 od ogranicenja u gradu.

Ubedjen sam da moze i za 2h ali za to vec treba da se poklope uslovi

sev
09.12.2016, 18:54
Apsolutno nemoguce za 2h, to nikada nisam uspeo ni motorom, jedino ako hoces da ubijes sebe ili nekog drugog.

Ja sam jutros vozio 2h55min, sto je jako dobro za petak (neodgovorno je voziti kroz sela prebrzo, jer deca idu u skolu petkom) i moguce je jedino kada je put sasvim suv i krenes najkasnije u 5h, tj pre guzve. Vikendom moze max 10min brze, uz rizik od radara.

boris
09.12.2016, 19:33
Molio bih reli vozače da se prebace na forum " Vrele Gume" ili "Sat", recimo...:sm021:

Tadija_91
09.12.2016, 20:33
@sev Ma ubedjen sam da je moguce, samo da je put prazan(kao sto jeste ranom zorom) i da se ne gledaju ogranicenja. Na 155 km autoputa je moguce izvuci prosek blizu 200 a posle autoputa 100 i to bi trebalo da je to otprilike

Markoos
09.12.2016, 21:26
Da nisam sedeo sa Tadijom u kolima kad smo krenuli u 6 i pili kafu na jarmu u 8:30 i ja bih reagovao isto da je nemoguce ali ovako..... 😁😁

Bila je nedelja jutro isli na dan na kop. Ja jesam neko ko ne voli brzu voznju i koji se ne oseca prijatno na preko 130 ali i dobar auto dosta doprinosi tome.

malada
10.12.2016, 03:32
Teoretski mozda i moze, ali je samo pitanje statistike da li ce neko stradati prvi ili 55. put... Pri tome licno volim malo ostriju voznju, ali to je suludo.

Ikar
10.12.2016, 10:43
@tadija
Jel ovo na putu do Kopaonika? http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161210/ca68d30cac253cb7441881c6193fc93b.pnghttp://uploads.tapatalk-cdn.com/20161210/1ffea34b22fd1923ff470513ca74c191.png

hallo
10.12.2016, 13:54
CIJI god da je prikaz sata gore, na putevima u zemlji Srbiji, ja bih uzeo dozvolu, zaplenio auto i kucu i tukao MAGARCA do besvesti...bez izvinjenja-MAGARAC ubica sa PREDUMISLJAJEM!!!!!

Tadija_91
10.12.2016, 20:46
@Ikar nije, to drugo je planina Rudnik, tamo sam isao danas.

@hello moj je prikaz sata, samo je auto bio na parkingu, prikacen na dijagnostiku, ovoliko ne bi mogao ni da ga bacim iz aviona :D
A inace ne bih imao problem da vozim toliko i vise ukoliko uslovi to zadovoljavaju (prazan autoput, auto ispravan do zadnjeg srafa itd.) I dalje tvrdim da sam bezbedniji od veelike vecine vozaca na nasim drumovima.

Ikar
10.12.2016, 20:59
@Tadija_91 Ja sam pomislio da si toliko blesav i da si krenuo na Kopaonik nakon prepiske oko potrebnog vremena

sev
10.12.2016, 21:01
Ajde, ljudi, smorismo. Upravu je ovaj gore... 😊

hallo
10.12.2016, 21:04
@Tadija_91.... decko, a ostali decaci koje ovo "pali", da ti CIKO kaze ISTINU: NE POSTOJE USLOVI NA PUTU U SRBIJI DA VOZIS NI PRIBLIZNO TOM BRZINOM A NE RIZIKUJES DA UBIJES NEKOG!!! Ako hoces da se ubijes to je tvoja stvar, ali ovo sto pises je NAMERA da nekog drugog ubijes ili obogaljis.
KRAJ TACKA ko kuca. Sve ostalo su BUDALASTINE!

Markoos
10.12.2016, 21:18
Dobro je hallo, spusti rucnu malo :) Da li je realno da se toliko primas. Niko ovde ne vozi pogibeljno, a jos manje nebezbedno.
Tadija samo kaze da moze, a na ovom forumu postoji covek koji je vozio priblizno ovom brzinom koju je postavio Tadija i to bas na ap bg nis.

niipheus
10.12.2016, 23:21
Sve sama sila i profesionalci po ovim nasim putevima, nije ni cudo sto niko ne gine. Jos kad se docepaju jednog primerka cuvenog nemackog tria, tu nema greske.

Hallo podrska, samo bih ispravio da sve preko 200 nosi ogroman rizik ne samo na putevima u Srbiji vec bilo gde u svetu.

Za postavljaca teme: novi autoput je kraci oko 9 km na deonici Dici - Preljina u odnosu na magistralu, tako da je usteda nekih 20-30 minuta, ili ukoliko si junak moze verovatno i brze da se stigne.

Sinisha
10.12.2016, 23:40
Ko sa dvadesetak godina nije divljao, u skladu sa mogućnostima, ko da živ nije bio :D. Kad se setim koliko nam je puta sreća spasla glavu ... nije opravdanje, ali je fakat.

Nažalost naši putevi su nebezbedni što zbog stanja druma, stanja vozila i stanja vozača. Naravno i policije koja ne radi prevenciju. U svakom slučaju povećanjem brzine, eksponencijalno se povećava šansa za problem.

Do Kopa se relativno brzo može stići autoputem, kada je suv, ranom zorom, radnim danom. U takvim uslovima smo stizali na kop za 3h, sa sx4, koji nije jurilica, već prosečno vozilo od 100ks. Malo preko ograničenja na autoputu, razumno po selima i to je to. Na kraju najblja opcija je probudiš se malo ranije, lagano voziš i kuliraš, ideš na odmor, ne bežiš od rata.

Da dodam jednu kratku ski priču, vezanu za bezbednost, pa koga ne mrzi da čita.
Pre par godina, rana zora spakovali se da krenemo kop, drugar ima finu sportsku mašinu i vozi je vrlo sportski. Ipak iskrsne da drugarici treba neki lek hitno za oca koji je u teskom stanju. Nekako mi izbunarimo taj lek, pa odložimo put na par sati dok joj ne dobacimo lek. Na povratku iz apoteke ka gradu, na bežanijskoj kosi drug gubi kontrolu nad autom i nekako ga bezbedno zaustavi. Pukla je viljuška prednjeg levog točka, pa je točak skrenuo auto bez kontrole ?! Fantomski kvar, neverovatan, auto nije mator, tehnički besprekoran.

Da smo krenuli na kop i pukla viljuška na autoputu, a vozili bismo oko 200, sada ne bih ovo pisao. Viljuška zamenjena, lagano ko bubice smo otišli na poslepodnevno skijanje.
Naravoučenije, bolje skijati još 20 godina, nego nikad više.

HEROES
11.12.2016, 02:01
Sretao sam svakakve budale na putu,uglavnom sa dobrim kolima ili odlicnim za nase uslove,kako divljaju,desilo se u nekoliko navrata da su ugrozili izmedju ostalih ucesnika u saobracaju i moju bezbednost.Naravno da su to uglavnom tatini sinovi kojima su te iste tate i kupili nesto od onog poznatog a gore napomenutog `nemackog tria`,cesto u tim situacijama sam pozeleo da pojurim kulova,ali naravno da nisam.Medjutim posle mnogo godina nerviranja,jednog obicnog oktobarskog podneva,negde u blizini mesta Susica,u svom luksuznom dzipu marke BMW X i jos neki k...na punoj liniji, prestize me `gospodin`,pri brzini po slobodnoj proceni oko 100 km/h,pri cemu iz suprotnog pravca nailaze kamion,on pokusava da izadje iz `makaza`,tako sto se vraca u nasu traku,pri cemu me je prinudio na naglo kocenje,a malo je falilo da me izgura sa puta,u mojim kolima smo klinac i ja,klinac se poprilicno uplasio.Ablendujem gospodinu da stane,i da se barem izvini zbog krajnje neprijatne situacije do koje je dovela njegova voznja,na sta on ne reaguje,vec daje jos veci gas pokusavajuci da se sto vise udalji od nas,mogu donekle u tom momentu da shvatim takvu njegovi reakciju,ali i ne da je opravdam.Medjutim lovku za volanom bmw x-koji vec,u tom trenutku ne zna ono sto ja znam,a to je cinjenica da par km odatle se zaustavljaju vozila zbog radova koji traju vec neko vreme,tako da ce imati drugu priliku za izvinjenje,sto je naravno i uradio,doduse ne u prvi mah sa dovoljnim zeljnim momentom za tako sto,ali se ubrzo predomislio,e sad sta ga je na to ponukalo verovatno nije za ovaj cenjeni forum.Tako da ono sto je napisao gospodin Hallo,u potpunosti podrzavam.

hallo
11.12.2016, 15:18
@Markoos .... o temi NASILNICKE voznje nema "primam se" .... i ponovo kazes da je NEKO vozio preko 200 km/h.... PONAVLJAM...ko hoce da se ubije -ubije se ali ko HOCE mene ili, nedaj Boze, moje DETE svesno da ugrozi taj je za ZATVOR uz TRAJNO zabranjeno upravljanje bilo kakvim motornim vozilom!!!
@Sinisa ... i ja sam imao 20 godina 1990. godine i vozio BMW 323i i NIKADA nisam vozio 200 km/h jer nemam potrebu da se "dokazujem" bilo kome... lazem, jesam na autoputu poterao do kraja (cca 215 km/h) JEDNOM i video i osetio da NEMAM kontrolu nad automobilom i voznjom! Sve iz kuce potice i iz glave... NIKADA nisam voleo niti kuzio NASILNIKE niti u jednom segmentu zivota..
POUKA: NE UGROZAVAJTE ZIVOTE I ZDRAVLJE DRUGIH!!! Ako Vam se "igra" Ruski Rulet negde se osamite pa okrecite burence do mile volje!

Markoos
11.12.2016, 20:00
Prvo po tvom stilu pisanja ili ne poznaješ pravila pisanja po forumima ili ih poznaješ i svesno svako malo pišeš velikim slovima stavljajući na značaju neke reči. Tako da sam zbog toga rekao da se pališ pošto ovde niko ne pominje nasilnu i nebezbednu vožnju kao takvu.

Ja jesam rekao da ovde postoji član koji vozi daleko preko 200 ali je on profesionalni vozač koji je treniran za to i vozi specijalno opremljeno vozilo i vozi daleko od toga da ugrozi bezbednost bilo koga u saobraćaju pošto je tako obučavan.

Ne znam odakle i tebi i drugima ideja da sam svojim postom opravdavao nasilničku i brzu vožnju jer sam i sam napisao da svoj auto iako mogu, ne vozim na AP brže od 130 retko kad 140.
Pogotovo ne kada su mi deca pozadi.
Jednostavno se sam za volanom ne osećam siguran pošto sam provodio dugo vremena kao klinac kod komše automehaničara pa sam shvatio na čemu se drže točkovi i šta sve i na koji način i kojom brzinom se pomera u kolima pri tolikim brzinama.

Da se vratimo na temu, da može da se stigne od BG do Kopa za 2 i po sata autoputem (bez mnogo ludovanja i pre svega ako se poklope uslovi na putu) i da obično se stiže za 3 uz opuštenu vožnju.

markoko
12.12.2016, 08:20
Preporucio bih svima koji krecu na put a nemaju osecaj za vreme da pogledaju google i da se spreme na toliko vreme putovanja sve sto ostane preko toga gledajte kao dobitak.

hallo
12.12.2016, 10:02
@Markoos ... sve se razumemo, a o mom "stilu pisanja" i "pravila pisanja" na forumu/ima - nista ti necu reci jer je glupo! Sve najbolje i SIGURAN put do Kopaonika svima zelim.
Pozdrav.

andrijapajic
18.02.2017, 22:52
Moze da se stigne ko hoce i voli tako. Doduse, ja uglavnom gledam potrosnju, sto znaci polupenzionerski, i od Jakova autoputem stignem za 4-4:30h. To mu dodje da sam retko u bilo kakvom ozbiljnom pekoracenju, plus sipanje goriva u Beogradu, pa onda ponovo negde oko Brusa (mali rezervoar za plin), plus mala pauza za kafu i wc na Eko pumpi kod Pojata kad se iskljucimo, recimo 5-20 min, zavisi koliko nas ima i koliko smo raspolozeni. Znaci, kad se oduzmu 2 pumpe i pauza, to je 30-40 minuta vremena, umereno se pojaca tempo voznje i ode ispod 3 (stizao sam i tako ali ne poslednjih nekoliko godina). E, sad, ja ako ne zurim, vise volim da stignem odmorniji nego da stignem brze, jer mi na kraju nekako dodje na isto, a i u Pininu se saputnici mnogo izmuckaju na zadnjem sedistu ako ne vodim racuna :D