PDA

Pogledati punu verziju : Ski vrtic na Kopaoniku



TazMan
06.12.2016, 10:22
Mozda je bilo vec ovakvih pitanja, malo sam pretrazio forum pa nisam nasao, izvinjavam se ako je bilo.

Doslo je vreme da se podmladak uci da skija pa da se raspitam o iskustvima ovde. :) Koja su pravila koriscenja ski vrtica na Kopaoniku (onaj ogradjeni prostor u dolini sportova). Dozvoljeno je individualno koriscenje ili samo sa instruktorom? Dete sa pratiocem koji ima validan ski pass ili i dete mora da ima validan ski pass (obzirom da su bukvalno prvi koraci na skijama u pitanju)?


Pozdrav skijasima!

wlad
06.12.2016, 10:59
Ski vrtic koji je ograđen u centru je za decu / totalne početnike u skijanju. Za ski pass je jedino važno koliko dete ima godina, ako ima preko pet godina onda plaća ski pass (http://www.skijalistasrbije.rs/sites/default/files/attachments/cenovnik_kopaonik_z_0.pdf).

Znam da na ulazu za odrasle gledaju da li je učenik ili instruktor, generalno je to predviđeno za instruktore.

Napomena: od ove sezone postoji još jedna pokretna traka na vrhu Mašinca i prostire se u pravcu žice Pančić.

TazMan
07.12.2016, 08:21
Hvala na brzom odgovoru! Tako nesto mi bas i treba, prostor sa blagom strminom gde bi mogao sa decom da provodim skijaski pocetnicki dan. Po mogucstvu da ima ima neka zica vucak ili jos bolje traka, ipak su davno prosli dani kada se spustalo, pa skije na ledja i uzbrdo. :)

Ta traka na vrhu Masinca je nesto novo, ne secam se od prosle godine? Tamo je otvoren pristup, nije samo za instruktore?

wlad
07.12.2016, 09:08
Da, ta traka na vrhu Mašinca je nova, planirane su dve nove trake a za ovu sezonu je postavljena ta jedna, još jedna će biti postavljena negde kod KGBa. Što se tiče pristupa ne znam kakav će biti, inače je predviđeno da uz te dve nove trake ide i ugostiteljski objekat za klince da se ogreju, popiju piće, pojedu nešto itd. ali ne verujem da će to biti ove godine pošto je sezona već počela.

andrijapajic
18.02.2017, 22:38
Ovako iz mog iskustva do sada, ako je dete dovoljno sitno da se bez skidanja opreme lako provuce ispod rampe na ulazu na zicaru, ne postavljaju pitanje i ako ima godinu-dve vise...

wlad
19.02.2017, 01:00
Inače za nekoga ko je potpuni početnik traka na Jarmu dobro dođe - može da se parkira pored auto a za tu traku nema očitavanja ski passa pa i nije potreban ;)

Savan
27.11.2017, 15:04
Ovaj deo i mene zanima, mala veštica puni 4 godine i sad bi mogla prve metre na skijama da predje.

Savan
27.11.2017, 20:49
Jel u taj ski vrtic možeš da baneš tek tako sa klincima i onda ih ostaviš sa instruktorima i drugim decama ili mora nešto da se najaviš, upises negde, uplatiš termine?

wlad
27.11.2017, 23:39
Taj ski "vrtić" je u stvari poligon za učenje. Namenjen da najmanja deca uče skijanje (i zato je ograđen prostor) - a njima naravno neko treba da drži časove ;)

Časove možeš da dogovoriš u nekoj od licenciranih ski škola koje operišu u ski centru, a kod njih vidi kakvi sve paketi postoje, cene itd..

Savan
28.11.2017, 00:57
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171127/9545e14c3297b54d0986c5d043f1bfec.jpg

Prošlogodišnja slika :)

Ok, jasna priča. Mislio sam da je vrtic organizacija sama za sebe ali ako sam te dobro razumeo to je samo ogradjen poligon gde može bilo ko (u društvu sa instruktorom) da se pojavi.

gio
28.11.2017, 14:31
U ski vrtić može da uđe samo dete sa instruktorom. Odraslima ne daju da uđu.
Ima od prošle godine i onaj drugi poligon između vrha mašinca i dna pančića (uvek zaboravim kako se zove taj potez). Tamo mislim da nije ograđeno.

wlad
28.11.2017, 16:57
Nije ograđeno (bilo je pomena za taj poligon na ovoj temi prošle godine), treba da se pravi još jedan poligon negde na Karaman grebenu..
(pretpostavljam da čekaju da naprave pasarelu i onda će ona pokretna traka sa Jarma da pređe na KGB)

Kod ovog drugog poligona (vrh Mašinca) se ove jeseni pravio i lokal za klince:

16238

sonesone
30.11.2017, 00:42
Mislim da sam pitao prosle godine I da su mi rekli da mogu da ucim svoje dete, potreban je ski pass samo za mene.

Savan
27.12.2017, 23:20
Ekstra su im ovo grupni časovi. Imaju i skijanje i druženje i ručak..

Savan
01.01.2018, 22:55
Stvarno samo reci hvale za organizaciju oko klinaca. Imaju mogućnost da se skijaju od 10-12h, potom ručak i malo razonode sa drugarima od 12-14h i potom ponovo 2h skijanja do 16h. Ko hoće može sve 3 opcije ili da bira kako njemu odgovara.

Cerkica je na dan dolaska na Kop napunila 4 godine i mislio sam da ona neće izdržati ni prva 2h medjutim toliko se trude oko njih da je on svih 5 dana bila od 10 do 16h. Čak i po onom lošem vremenu.

Ujedno i sve pohvale za tu dotičnu ski školu. Mene uhvati muka kad vidim svu tu decici gde svako ima svoju neku foru, pa onda treba se sagnuti 20x da im se vezu skije, obrišu nosevi, jedno ode levo, drugo desno, jedno hoće da piski, drugo da kaki.. Ne znam jel sme da se pominju imena, ali zaista izuzetan tim mladih instruktora. :)

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180101/382818abae06e509087c25a0051d8a72.jpg

sonesone
09.01.2021, 13:55
Pozdrav, da li se nešto menjalo u vezi vrtića ili je i dalje isto? Koja je cena da se ostavi dete od 10-16h ili od 10-12h?