PDA

Pogledati punu verziju : Zasto je toliko jeftin boravak u Francuskoj???



Boris Kamikaza
22.11.2006, 22:20
Nesto mi tu smrdi...
222 apartman+110 prevoz busom, ski cenatr http://www.meribel.net

Znaci apartman sa kuhinjim+prevoz+ski pass 6 dana = 332E

Nije mi jasno da je Francuska jeftinija od bugarske???
Neka puknem za hranu i pice i 300E, to je 632E, a u Bugarskoj bi potrosio isto toliko..
Evo i mape skijalista:
http://www.meribel.net/ftelechargeables/389434982523148.jpg

Znaci ludilo kako izgleda skijaliste.. imaju cak i 520:eek: topova za snag??? Pa to je vise nego ceo balkan zajedno:sm011:!!

Ukratko... Recite mi da je ovo istina, da nije prevara od strane agencije (nije 222E, to je 1222E bila je greska u oglasima :sm004:) pa da rezervisem i krenem da se lomim padinama evropske unije :ok::ok:

oggy
22.11.2006, 23:30
300-350E je, koliko sam ja uspio da ukacim, standardna cijena za tu kombinaciju u Francuskoj (smjestaj+pas+put). Uostalom, pogledaj jedan post nize.

Raspitaj se samo da li pas vrijedi za cijelo podrucje Tri doline. A to je valjda najvece skijaliste na svijetu...

Bata Bane
23.11.2006, 00:06
Nesto mi tu smrdi...
222 apartman+110 prevoz busom, ski cenatr http://www.meribel.net

Znaci apartman sa kuhinjim+prevoz+ski pass 6 dana = 332E

Nije mi jasno da je Francuska jeftinija od bugarske???
Neka puknem za hranu i pice i 300E, to je 632E, a u Bugarskoj bi potrosio isto toliko..
Evo i mape skijalista:
http://www.meribel.net/ftelechargeables/389434982523148.jpg

Znaci ludilo kako izgleda skijaliste.. imaju cak i 520:eek: topova za snag??? Pa to je vise nego ceo balkan zajedno:sm011:!!

Ukratko... Recite mi da je ovo istina, da nije prevara od strane agencije (nije 222E, to je 1222E bila je greska u oglasima :sm004:) pa da rezervisem i krenem da se lomim padinama evropske unije :ok::ok:



Druze, prosle zime sam ja to isto imao za 309 Eura, i veruj da nije prevara. Mozes videti istre te postove ""Cimer za Zimovanje"".

Islo je 75 ljudi, a imas i slike postavljene

Grazer
23.11.2006, 08:00
Sad ste i mene zainteresovali,ni meni nije jasno kako toliko jeftino.Kako se to organizuje,preko sajta ili neke agencije ako da koja.Mislim da me ne odvedu negde bogu iza nogu sta nema veze s onim sta ja mislim da sam rezervisao.Ko je stvarni isao i kako ide princip,neka opise sve bio bih zahvalan

Grazer
23.11.2006, 08:13
Gde agencija tu uskace ili sta vec???I odakle vam ove cene,evo ja cackam po sajt i koliko sam nasao ski pass za 6 dana je 176eur i to samo za dolinu meribel a za sve 3 doline 210eur i 6 dana smestaj u cetverokrevetnom apartmanu je najjeftiniji 607eur pa onda navise do 2000,zvanicno po sajtu kad se ode na buking.To znaci da me vec u startu kosta 850eur a gde je prevoz a gde je hrana i ostalo.Znaci da zaokruzimo na hiljadu i pol,odakle vama ove cene????Sad jedino sto nisam siguran kad ovde izbaci recimo 750e/1 week da li misli po osobi ili ukupno za taj objekat pa se onda troskovi dele na cetvero?????

CrazyKong
23.11.2006, 08:50
Racunica ti je prosta, apartmani (koji su prilicno mali u Francuskoj) kostaju oko 10 EUR dan/covek van najace sezone (obicno Januar i kraj Marta)....Postoji i skuplje ali to je luksuznije i vece.
Ski pas koji se nudi je uglavnom lokalni a ne celo podrucje (Konkretno to sto si ti nasao je sigurno samo Meribel, za cele tri doline moras da doplatis jos nesto) i kosta oko 150-160 EUR.
I prevoz oko 100 EUR
Znaci, 7X10 = 70 + 150 + 100 = 320 EUR

A koliko si ti mislio da kosta ?
Nas jedini problem sa odlaskom na ta skijalista je viza, skupljanje potrebnih papira i nezivesnost da li ces je dobiti (mada se dobija bez ikakvog problema ako imas sve sto traze)...tako da ti se u startu smuci. Dobro, i udaljenost je bitan faktor.....Ali sve drugo je na strani EU centara.

I ko kaze da je samo Francuska jeftina, pogledaj ovo
http://skimanijaci.com/component/option,com_smf/Itemid,50/topic,51.0/

Grazer
23.11.2006, 09:07
Meni viza nije problem,studiram u austriji.Sto se cene tice tu te nepratim bas.Tacno je da je ski pass samo za Maribel i 6dnevni je 176eur,prevoz busom 100eur ali odakle ti ova cena smestaja???Na zvanicnom meribel sajtu najeftiniji smestaj u 4sobnom apartmanu s kuhinjom je 570eur,znaci po osobi 142,5eur.Znaci fiksno je 100+176+142=418eur pa sad dodaj boravisna taksa,osiguranje,zaokruzimo na 500eur i to bez hrane.S hranom izadje 750eur najjeftinije ali znaci prevoz+smestaj+ski pass=418eur min.Odakle vam ova cena smestaja od 10eur po danu,koliko sam ja nasao najjeftinije je 20 po danu.Mislim nemojte me krivo shvatiti ja stvarno zelim da idem tamo ali ne shvatam odakle izvlacite ove cene,daj recite pa da idem odmah rezervisati posto je ovo jack pot.Na sajtu idem na buking,kucam lokacija nebitna,osoba 4 i on izlista sve,i izbaci ovo sto ja navodim,ebiga ja ovu vasu cenu nigde na sajtu nemogu naci,dajte mi link bio bih zahvalan

Grazer
23.11.2006, 09:34
Nesto mi tu smrdi...
222 apartman+110 prevoz busom, ski cenatr http://www.meribel.net

Znaci apartman sa kuhinjim+prevoz+ski pass 6 dana = 332E

Nije mi jasno da je Francuska jeftinija od bugarske???
Neka puknem za hranu i pice i 300E, to je 632E, a u Bugarskoj bi potrosio isto toliko..
Znaci apartman sa kuhinjom+prevoz+ski pass 6 dana = 508E
e pa neka puknes jos 300e na hranu,to je 808E eto to je tacna cena.Zeznuo si se u racunici

barrcode
23.11.2006, 10:27
Ko je bio na francuskom delu Alpa zna zašto je smeštaj toliko jeftin. (naravno da tamo nije svaki smeštaj ovoliko jeftin)
-Elem, radi se o krajevima koji su do sredine 20. veka bili praktično nenaseljeni (za razliku od npr. Austrije, gde je svaki ski centar ranije bio selo/gradić). Prema tome postojala je potpuna sloboda prostornog, pa posle toga i urbanističnog planiranja. Rezultat su ogromne zgrade sa beskonačno mnogo apartmana (naročito oni centri koji su izgrađeni 70-tih godina). Negativan aspekt svega toga je ne preterana estetika samih mesta (najgori primer su recimo Les Menuires- 3 Doline), što nije slučaj kod austrijanaca koji su se ipak koliko toliko trudili da sačuvaju autentičnost njihovih gradića. Znači, ogromni kapaciteti+najrazličitije kategorije apartmana = niske cene.
- Uslov da se sve to izgradi i organizuje je ispunila Priroda - na francuskim Aplima je sve OGROMNO. Ne mislim samo na nadmorsku visinu staza, koja je u proseku (mnogo) veća od austrijskih, već i na sama prostranstva. Treba imati prostora da bi se postavile sve zgradetine sa svih potrebnim uslužnim objektima. Još važnije, staza treba da ima u ogromnom broju da bi mogle da opsluže sve te skijaše (otud one ukupne dužine staza biblijskih razmera - merene stotinama kilometra)

Znači cene su realne, ne smrde.

Ko nije bio tamo na skijanju, a može da si priušti - obavezno da ode tamo.
3 dana (skijanja) u FRA > 2 nedelje u BUG > 3 nedelje na KOPu.

Pozdrav.
barrcode

oggy
23.11.2006, 13:17
Tacno je da je ski pass samo za Maribel i 6dnevni je 176eur,prevoz busom 100eur ali odakle ti ova cena smestaja???Na zvanicnom meribel sajtu najeftiniji smestaj u 4sobnom apartmanu s kuhinjom je 570eur,znaci po osobi 142,5eur.Znaci fiksno je 100+176+142=418eur pa sad dodaj boravisna taksa,osiguranje,zaokruzimo na 500eur i to bez hrane.
...

Boravisna taksa u Francuskoj je valjda pola evra po osobi po danu, osiguranje ja placam 3% pa sumnjam da ces ti mnogo vise, tako da to sigurno nije 500E. Ako neces jesti u restoranima, nema sanse da pojedes 250E za 7 dana. Cak ni ako si Krecha86 i pravis lazanje :) Znaci usput (Torino?) se stane u neki trzni centar gdje se jeftino nakupuje klopa, a i na planini moze stosta jeftino da se nadje u prodavnicama. Bata Bane moze da ti kaze koliko je njega izasla klopa, ja jos nisam bio pa ti ne mogu dati cifru.

Na pas obicno dobijes popust kad uzimas zajedno sa apartmanom. Racunaj i da agencije sigurno imaju i dodatni popust na veci broj ljudi.

Sto se smjestaja tice, zavisi sta, gdje, kao i kad, jer su neki periodi mnogo jeftiniji od drugih (npr. period odmah nakon Nove godine, kada zapadnjaci zavrsavaju sa praznicima - ali to nazalost vjerovatno i tebe kaci). Za Meribel ne znam, ali mogu ti dati link za Risoul:
http://www.sara-residences.com/EN/hiver/offre_app_ski.php

Kao sto mozes da vidis na tom sajtu, barrcode je potpuno u pravu sto se izgleda zgrada tice, kao i povrsine apartmana (tipicno oko 25 kvadrata za 4 osobe).

Jedina stvar je sto su vanpansionski troskovi ubi boze skupi ali ako ces da ides 7 dana da se ozderavas i opijas i nema nekog razloga da potezes do Francuske, ali ako ces da ides samo da skijas...

Grazer
23.11.2006, 13:53
ok nije 500 preterao sam tu ali jeste negde oko 440E.Ja planiram ici u prvoj sedmici marta i u Meribelu(znaci meribel,meribel-mottaret ili meribel villages nebitno) su cene takve kakve sam ja naveo,znaci nema skijanja za 320E nego 440E(100 put+176 ski pass+142 smestaj/4 osobe/+osiguranje i takse),sad koliko ko nosi za hranu i trosenje je upitno ali dodje se do fine cifre od 600tinjak eura tako da opet molim bracu skijase da mi prebace te linkove s toliko niskim cenama i kazu koje to agencije nude toliko jeftino zato sto stvarno zelim ici a po njihovoj racunici prodje covek s 450E max a po mojoj neide ispod 600E

vujche
23.11.2006, 15:17
ok nije 500 preterao sam tu ali jeste negde oko 440E.Ja planiram ici u prvoj sedmici marta i u Meribelu(znaci meribel,meribel-mottaret ili meribel villages nebitno) su cene takve kakve sam ja naveo,znaci nema skijanja za 320E nego 440E(100 put+176 ski pass+142 smestaj/4 osobe/+osiguranje i takse),sad koliko ko nosi za hranu i trosenje je upitno ali dodje se do fine cifre od 600tinjak eura tako da opet molim bracu skijase da mi prebace te linkove s toliko niskim cenama i kazu koje to agencije nude toliko jeftino zato sto stvarno zelim ici a po njihovoj racunici prodje covek s 450E max a po mojoj neide ispod 600E

Oggy ti je skoro sve rekao,za tvoju informaciju ja sam uplatio Tignes sa nadoplatom skipas za Val D'Isere i boravisnom taksom(koja se ne nudi u ponudi)365€,a uzmi u obzir da je ovo jedna od skupljih destinacija u Francuskoj u periodu poslije nove godine.Evo ti i par linkova da se uvjeris
http://www.izazov.net/
http://www.zutimacak.hr/index.jsp?id=skiing_france_tignes_tignrs5
http://www.generalturist.com/Packages/?promjena=1&idWebProdukt=70
http://www.adriatica.net/ski/ski_list_hr__5q4l4t4r4q4hi3m3g3l3n3o2t3p__.htm
Ovo su samo neki koje sam na brzinu pohvatao,al ti je u sustini razlika par eura od agencije do agencije.

Boris Kamikaza
23.11.2006, 15:42
Nasao sam smestaj preko agencije konte (ul.Kneza Milosa): http://www.conte.co.yu/161106/skifrance.html

Agenciju sam zvao danas i rekose da ima jos mesta za 6 januar (za ostale termine nemam pojma)
Znaci 222E je smestaj i ski pass 6 dana za (dolina Maribel)!
(Cena 222E je ukoliko idu 4 osobe)

Na to treba dodati prevoz+hranu+2 litre rakije ako pocnes da se smrzavas :sm011:

Ukiliko se zeli ski pass za celu oblast doplata je 50E za 6 dana, mada je muguce i recimo zadnja 3 dana doplatiti ski pass za 20-30E (ne znaju u agenciji tacno...)

Stvarno su smor vize, ja je srecom imam tako da mi preostaje jedino da rezervisem.....

Inace koliko je to SKUPA??? vanpasionska potrosnja???
Koliko recimo kosta kuvano vino u kaficu na stazi?? Na kopu je znam oko 2E, nadam se da nije 15E u Francuskoj, u tom slucaju nosim i mini kuvalo na plin sa sobom :sm011: i 10 litara vina :smoke:!

djceko
23.11.2006, 16:39
Evo nekoliko informacija iz sopstvenog iskustva:
-u Francuskoj se stvarno moze naci jeftina kombinacija smestaj + ski pas (Risoul u decembru 200 evra, odmah nakon nove godine cak jeftinije - ne znam za druga skijalista)
-mene je kostalo ukupno 400 i nesto evra (apartman za 4 + ski pas + prevoz + klopa) +rakija i cigare:)
-klopu se isplati kupiti u nekom vecem gradu u blizini skijalista tako da su kola natrpana recimo zadnjih sat vremena voznje (savet za tebe, Oggy: u gradu Briancon je veliki trzni centar, cene pristojne, 35 km od Risoula)
-cene pica u kaficima su visoke (pivo 5 evra, kafa 4, kuvano vino 4-5...)
-Skijanje je prva liga!:ok:

Grazer
24.11.2006, 08:21
ok ljudi cisto da zatvorim temu,skijanje u Francuskoj po mojoj konstataciji nije nista jeftinije od Kopa ili Bugarske(a ja sam mislio da jeste,zato i tolika polemika),naprotiv cak je i skuplje nesto malo ali za nesto sto ima skoro istu cenu kao i Kop naravno da se isplati otici

Bata Bane
25.11.2006, 00:42
Da skratimo pricu:

O3. Mart 2006. god. smo krenuli iz BGD, stali u podnozju u nekom mestu neznam u kako se zove, u supermarket i nas 6 osoba koliko je bilo u apartmanu je dalo po 20 Eura, gde smo kupili hranu za sve vreme zimovanja i mogu ti reci da nam je veliki deo hrane i ostao. Aranzman je kostao 309 eura sto znaci prevoz, ski-pass i apartman koji je bio zadovoljavajuci. To je radila agencija www.collegium-yu.com uz moju pomoc. A isto tako mozes naci nesto i na sajtu www.skimanijaci.com. Po meni je logicnije ici tamo i skijati,skijati,skijati do besvesti.

ma7ej
21.12.2008, 11:49
eo da se i ja priključim u raspravu ove godine idem skijati u Francusku i prva pomisao mi je bila huh Francuska,velika zemlja ovo i ono i očekivo sam astronomske cijene..ali što više čitam ovaj forum i druga izvješća čini se da Francuska nije toliko skupa.JA plaćam 1900kn 6 dana skijanja,apartmana 1/4,uključen ski pass,naravno put ali bez papice.idem u mjesto Risoul pa ako je neko upućen neka mi kaže kako sam prošo s cijenom =)

admin
03.01.2010, 02:39
Po mojoj proceni, ovog vikenda u ski centre Francuske je stiglo izmedju 1000 i 1500 skijasa iz Srbije....
Pre svega zbog:
- Prihvatljivih cena
- Putovanje bez viza
- Odlicnih skijalista
Organizovano se ide i u nova skijalista... Prolse godine Izola 2000 je bila pravi hit. Ove godine se po prvi put organizovan Les Sybelles, i vec u prvoj januarskoj smeni je tamo na stotine skijasa iz Srbije...
Cekamo utiske, fotografije...

Lids
11.01.2010, 13:25
ODGOVOR NA PRVO POSTAVLJENO PITANJE: da li si bio u nekom Francuskom skijalistu, ako nisi onda je jasno zasto poredis sa Bugarskom...bar sto se tice ovih manje poznatih centara kao sto je Les Sybelles, on jeste da ima sredjene i duge staze, ali Banjsko ima mnogo kvalitetnije staze i apartmanski smestaj je za 5 klasa bolji od Francuskog...plus sto Banjsko drze Austrijanci to nemoj zaboraviti, a gde ces da stavljas Austrijance ispod Francuza sto se tice skijanja...procitaj moju temu o propaloj organizaciji mozda ti nesto pomogne oko nedoumica, moj savet ti je ili dosta poznato skijaliste kao sto su Samoni, Valdizer, Grenobl (ne znam kako se pisu na Fr), ili Austrija (gde su svi ski centri poznati i kraci je put) ili naravno Italija

Nemanjus
11.01.2010, 13:50
Što se tiče Banskog, utisci su od vrhunskog do nižerazrednog skijališta, npr:

http://www.skijanje.hr/hr/skijanje/forum.php?a=2&b=3276

Nisam bio pa ne mogu da sudim, ali ja bih lično uvek pre otišao u Austriju, Italiju ili Francusku, pa makar i nešto više platio. Šestodnevni skipass u Banskom je 160€, koliko i u većini austrijskih skijališta, do Austrije je lakše doći (iz BG ili NS), a profesionalnost i ljubaznost je nesumnjivo na strani zapada. Ne znam kakva je bila Skibus-ova organizacija Les Sybelles-a, ali kad su tako jeftini aranžmani u pitanju, onda je jasna ciljna grupa. Recimo meni lično nije bitno koliki je apartman, samo da imam svoj krevet i da mi je čisto i toplo.

Nemam nikakvog interesa da branim Skibus, vrlo je moguće da je bilo i velikih propusta u organizaciji, ali lično mislim (na osnovu posta (http://www.skijanje.rs/forum/showthread.php?t=3443)) da je njihov veliki propust to što nisu napisali ljudima šta ih očekuje, npr da su apartmani skučeni, da se dugo putuje itd. Najveći je problem što ljudi često očekuju mnogo za male pare, a to ne ide :).

:sm018:

Lids
11.01.2010, 14:59
pa da ali ovde nisi imao ni svoj krevet, oko smestaja su se iscigancili pa su francuzi pravili probleme, istumbavali su ljude uzduz i popreko...

Lids
11.01.2010, 15:00
drugo nesto ja putujem sa njima vec gomilu puta, i znam sta mogu da ocekujem za koje pare...da si bio tamo plakao bi veruj mi...stvar je u organizaciji, osiguranjima, informacijama itd...jel si procitao moju temu?

danilosubotic
11.01.2010, 15:02
STO SE TICE ONOGA "CEKAMO UTISKE I FOTOGRAFIJE SA LES SYBELLES-a"......utisci su ocajni...ljudi bilo je UZASNO sto se tice organizacije SkiBusa, ovaj put ste me razocarali potpuno i mene i jos 200 putnika...

Pa zasto!? STA JE BILO!? DE MALO OPISI TO!???
Bem im sve!!! :awm2:

Nemanjus
11.01.2010, 15:12
drugo nesto ja putujem sa njima vec gomilu puta, i znam sta mogu da ocekujem za koje pare...da si bio tamo plakao bi veruj mi...stvar je u organizaciji, osiguranjima, informacijama itd...jel si procitao moju temu?

Ma čitao, kontam da kad od početka nešto ne štima, onda sve ide nizbrdo :awm2:! Moguće da ih je sastavio sindrom megalomanije, pa su poslali neiskusne vodiče ili nešto slično, nadam se da je to samo izuzetak i da će im to biti pouka za dalje, jer je šteta da krenu putem nekih sličnih udruženja :sm008:!

Ipak su mnogi videli najbolja evropska (i svetska) skijališta zahvaljujući Skibusu, pa im treba dati možda još neku priliku.
:sm018:

Lids
11.01.2010, 15:18
Ma čitao, kontam da kad od početka nešto ne štima, onda sve ide nizbrdo :awm2:! Moguće da ih je sastavio sindrom megalomanije, pa su poslali neiskusne vodiče ili nešto slično, nadam se da je to samo izuzetak i da će im to biti pouka za dalje, jer je šteta da krenu putem nekih sličnih udruženja :sm008:!

Ipak su mnogi videli najbolja evropska (i svetska) skijališta zahvaljujući Skibusu, pa im treba dati možda još neku priliku.
:sm018:
ne zaboravi ski manijake koji su mnogo pre ski busa organizovali inostranstvo...nikada doduse nisam isla sa njima ali nisam isto tako cula ni optuzbe :sm006:

Nemanjus
11.01.2010, 15:39
ne zaboravi ski manijake koji su mnogo pre ski busa organizovali inostranstvo...nikada doduse nisam isla sa njima ali nisam isto tako cula ni optuzbe :sm006:

Ja išao s njima i neću više, ali sve treba probati :sm021:

Lids
11.01.2010, 15:44
Ja išao s njima i neću više, ali sve treba probati :sm021:
a sto, daj neke informacije, da i mi znamo, jel neki poseban razlog ili?

Nemanjus
11.01.2010, 15:48
To je davno ispričana priča, ima i tema na ovom forumu, tako da se ne bih na to vraćao. ;)

mmm
11.01.2010, 16:43
Ma čitao, kontam da kad od početka nešto ne štima, onda sve ide nizbrdo :awm2:! Moguće da ih je sastavio sindrom megalomanije, pa su poslali neiskusne vodiče ili nešto slično, nadam se da je to samo izuzetak i da će im to biti pouka za dalje, jer je šteta da krenu putem nekih sličnih udruženja :sm008:!

Ipak su mnogi videli najbolja evropska (i svetska) skijališta zahvaljujući Skibusu, pa im treba dati možda još neku priliku.
:sm018:

Slazem se da im treba pruziti priliku, ali je bilo slicnih organizacionih problema i u 3D sa njima u dec ... mozda bi trebali malo ozbiljnije da pristupe svemu tome!

Lids
12.01.2010, 09:24
Po mojoj proceni, ovog vikenda u ski centre Francuske je stiglo izmedju 1000 i 1500 skijasa iz Srbije....
Pre svega zbog:
- Prihvatljivih cena
- Putovanje bez viza
- Odlicnih skijalista
Organizovano se ide i u nova skijalista... Prolse godine Izola 2000 je bila pravi hit. Ove godine se po prvi put organizovan Les Sybelles, i vec u prvoj januarskoj smeni je tamo na stotine skijasa iz Srbije...
Cekamo utiske, fotografije...
skijanje je bilo odlicno ali vasa organzacija je bila uzasna, cak ste mi obrisali i komentare, kako je to lose sa vase strane, znaci ne prihvatate kritike...egoisticno krajnje, svaka vam cast

Djomladin
12.01.2010, 09:25
Opaaa
vidim da je ovde pala neka cenzura??

Ski bus sucks!!!

Pa tek ste sad najebali!!!!
Pljuvacu vas i po novinama i po forumima i po autobuskim stanicama cu da pisem grafite, pljuvacu vas gde stignem!!!

wlad
12.01.2010, 09:36
Slažem se da je brisanje poruka / tema skandal na forumu, ali takođe mislim da je akcija Djomladina loša, tj. nije produktivna. Neki članovi foruma su konstruktivno kritikovali ono što im se desilo u FR. Ali teme "Ski bus sucks" i pisanje tog "slogana" po 100 puta u jednoj poruci je spam i treba da se briše.

Lids
12.01.2010, 09:44
Slazem se da im treba pruziti priliku, ali je bilo slicnih organizacionih problema i u 3D sa njima u dec ... mozda bi trebali malo ozbiljnije da pristupe svemu tome!
nadam se da si procitao sta se nama izdesavalo, a ja sam cula jos od prosle sezone od ljudi da su isto nesto isfusarili u 3 doline

Lids
12.01.2010, 09:50
Slažem se da je brisanje poruka / tema skandal na forumu, ali takođe mislim da je akcija Djomladina loša, tj. nije produktivna. Neki članovi foruma su konstruktivno kritikovali ono što im se desilo u FR. Ali teme "Ski bus sucks" i pisanje tog "slogana" po 100 puta u jednoj poruci je spam i treba da se briše.
Ali ja i dalje ne razumem zatso je poruku kao sto je moja, (koja je napisana bez ikakvih psovki i agresivnih poruka pisana najiskrenije od strane nas nekoliko o tome sta nam se dogodilo u Les Sybelles-u u januaru 2010), morao da obrise neko iz Skibusa, pa zra nije ovo forum u kome mozemo da pisemo nase utiske, potpuno su me razocarali, a ja sam im punila po 1 autobus svake sezone, kako ne shvataju da ako se ovakva vest prosiri da nece bas imati srece u sledecim organizacijama??

LuDi MiLoJkO
12.01.2010, 10:12
da je njihov veliki propust to što nisu napisali ljudima šta ih očekuje, npr da su apartmani skučeni, da se dugo putuje itd. Najveći je problem što ljudi često očekuju mnogo za male pare, a to ne ide :).

:sm018:
ni jedna organizacija/agencija ti neće napisati da su apartmani skučeni i da se spava u hodniku i trpezariji. Ja sam bio 4x u francuskim skijalištima i na to sam spreman. i sve ljude koji idu sa mnom obavestim da je to tako i da mora da bude tako za 250€, i niko se zbog toga nikad nije bunio.
ovi što to kritikuju, neka uplate aranžman, 600, 700€ pa će shvatiti gde je razlika. U ovoj varijanti može da se skija 2x godišnje po 6 dana za "simboličnu cifru" :ski:
ja skibus, skimanijake i ostale ne smatram za turističke agencije jer oni to ni nisu, i zato od njih očekujem jako malo. Samo da me dovedu do odredišta :sm021: a kad tamo dodjem znam da sam prepušten maltene sam sebi, što uopšte nije strašno, jer postoje turist info punktovi, recepcije, gde govore engleski i gde mogu SVE da saznam što me zanima...
Eto to su vam neke smernice i objašnjenja zašto su aranžmani jeftini :ski:

Nemanjus
12.01.2010, 11:05
ni jedna organizacija/agencija ti neće napisati da su apartmani skučeni i da se spava u hodniku i trpezariji. Ja sam bio 4x u francuskim skijalištima i na to sam spreman. i sve ljude koji idu sa mnom obavestim da je to tako i da mora da bude tako za 250€, i niko se zbog toga nikad nije bunio.
ovi što to kritikuju, neka uplate aranžman, 600, 700€ pa će shvatiti gde je razlika. U ovoj varijanti može da se skija 2x godišnje po 6 dana za "simboličnu cifru"
ja skibus, skimanijake i ostale ne smatram za turističke agencije jer oni to ni nisu, i zato od njih očekujem jako malo. Samo da me dovedu do odredišta a kad tamo dodjem znam da sam prepušten maltene sam sebi, što uopšte nije strašno, jer postoje turist info punktovi, recepcije, gde govore engleski i gde mogu SVE da saznam što me zanima...
Eto to su vam neke smernice i objašnjenja zašto su aranžmani jeftini :ski:

Ja sam pokušao da budem objektivan, ali ako se stvarno desilo to o čemu piše Lids (a nemam razloga da sumnjam), onda to nema nikakvog smisla. Ako neko vodi 300 ljudi na skijanje onda treba da bude svestan da ima ogromnu odgovornost i da mora debelo da se potrudi da ispuni očekivanja. Ako se u ponudi napiše da je u cenu uračunat smeštaj to onda treba da znači da svako ima svoj krevet, a ne da ljudi spavaju po podu. Isto tako neko ko vodi autobus MORA da zna put do odredišta, a ne da putnik daje svoj GPS da se ne bi satima lutalo!

Druga stvar, znam dobro priču o ski manijacima i ta priča je apsolutno profitnog tipa, dakle to što nisu u pravnom smislu turistička agencija ne znači da smeju ljudima da priređuju neprijatnosti. Malo manje znam o Ski busu, ali sve mi se čini da se ponavlja isto što se dešavalo sa ski manijacima! Brisanje postova koji izražavaju negativna iskustva takođe potvrđuje priču da su ta negativna iskustva apsolutno tačna! Da nisu, neko bi to demantovao, razvila bi se rasprava, javili bi se i drugi ljudi... Ovako, obrišem post i nema problema :sm008:!

Ja sam prvi na neki način možda iskazao neku rezervu i stao u odbranu organizatora, ali sad mi je definitivno jasno da sam debelo pogrešio! Samo mi nije jasno kako neko može da pomisli da će ga cenzura spasiti lošeg glasa, cenzura je kratkoročno rešenja, ali na kraju može samo da dovede do opšte rezignacije i još goreg pljuvanja!

:sm008::sm008::sm008:

Lids
12.01.2010, 11:07
ni jedna organizacija/agencija ti neće napisati da su apartmani skučeni i da se spava u hodniku i trpezariji. Ja sam bio 4x u francuskim skijalištima i na to sam spreman. i sve ljude koji idu sa mnom obavestim da je to tako i da mora da bude tako za 250€, i niko se zbog toga nikad nije bunio.
ovi što to kritikuju, neka uplate aranžman, 600, 700€ pa će shvatiti gde je razlika. U ovoj varijanti može da se skija 2x godišnje po 6 dana za "simboličnu cifru" :ski:
ja skibus, skimanijake i ostale ne smatram za turističke agencije jer oni to ni nisu, i zato od njih očekujem jako malo. Samo da me dovedu do odredišta :sm021: a kad tamo dodjem znam da sam prepušten maltene sam sebi, što uopšte nije strašno, jer postoje turist info punktovi, recepcije, gde govore engleski i gde mogu SVE da saznam što me zanima...
Eto to su vam neke smernice i objašnjenja zašto su aranžmani jeftini :ski:
mislim da sto se tice AGENCIJA koje su registrovane one ni ne nude skucene apartmane (u koliko nude a ne kazu sledi im inspekcija bez pogovora), naravno mislim na proverene agencije a svi znamo koje su to. sto se tice skibusa to je udruzenje, i niko nije ocekivao nista preterano od njih (ponavljam nije mi bio prvi put sa njima da putujem). ali da zbog njihove organizacije gubimo od skijanja, od sna i da se zdravstveno osiguranje ne preda, moglo je bilo sta da nam se desi na stazi itd... mislim da je to necuveno i krajnje bezobrazno opusteno...mozda su do sad vodili mlade ljude koji su jos dovoljno opusteni da ih ove stvari ne doticu, ali ljudi koji su se odavno uozbiljili (a ovoga puta su i tu ekipu vodili) i koji su svesni posledica takvog ponasanja nece precutati ovaj nemili dogadjaj sa njima...;)

Lids
12.01.2010, 11:16
:yay:
jeeeee, bravooooooooo nemanjus, hvala na razumevanjuuu
:ok:

Djomladin
12.01.2010, 11:18
Slažem se da je brisanje poruka / tema skandal na forumu, ali takođe mislim da je akcija Djomladina loša, tj. nije produktivna. Neki članovi foruma su konstruktivno kritikovali ono što im se desilo u FR. Ali teme "Ski bus sucks" i pisanje tog "slogana" po 100 puta u jednoj poruci je spam i treba da se briše.

U pravu si, spam treba da se brise

ali kada mod. obrise potpuno objektivne postove, gde je neko izneo misljenje kojim nikog, nadam se, nije licno uvredio ni po jednoj osnovi, tada taj moderator i forum prestaju da imaju svoj smisao i postaju samo sredstvo za reklamu i propagandu. MARSH U KINU, TAMO TE METODE JOS PROLAZE!!!

naravno, izvinjavam se kolegama skijasima, ali moraju da znaju s kim imaju posla!!

vratite LIDS-ov thread, da ljudi mogu da procitaju sta ste nam priredili!!

e, da

SKI BUS SUCKS!!!:bootyshak

somiiii
12.01.2010, 11:49
vidim da ste nezadovoljni boravkom u les sybellu, ja sam planirao da idem tamo bas preko ski busa. aj nek mi neko objasni sta im sve nije valjalo, vidim da ste ogorceni pa cisto da znam sta da radim? hvala unapred

bobo
12.01.2010, 15:06
Ali ja i dalje ne razumem zatso je poruku kao sto je moja, (koja je napisana bez ikakvih psovki i agresivnih poruka pisana najiskrenije od strane nas nekoliko o tome sta nam se dogodilo u Les Sybelles-u u januaru 2010), morao da obrise neko iz Skibusa, pa zra nije ovo forum u kome mozemo da pisemo nase utiske, potpuno su me razocarali, a ja sam im punila po 1 autobus svake sezone, kako ne shvataju da ako se ovakva vest prosiri da nece bas imati srece u sledecim organizacijama??

Hajde postavi post ponovoa ako možeš, jako sam radoznao.

Lids
12.01.2010, 15:10
Dragi moji skijasi i borderi,
posto mi je Tread bio izbrisan iz ne znam kojih razloga, osecam obavezu da vam ga ponovo napisem, kako bi bili informisani na vreme. Radi se o propaloj organizaciji SKIBUSa sa koje smo se vratili 10 januara 2010. godine.iz francuskog skijalista Les Sybelles. Sto se tice skijalista staze su duge i sredjene, zicare brze, tako da je sa te strane sve ok, medjutim ono sto se ticalo samog SKIBUSa nista nije proslo kako treba:
1. Kada smo krenuli u autobusu niko nije znao gde smo to krenuli (posto smo krenuli prema Novon Sadu), naravno mi smo kupili neke ljude u Novom Sadu, a da pri tom niko od putnika nije bio obavesten pre toga, vec smo tu poludeli posto nam je samim tim put bio produzen za 2h
2. Na putu ka Francuskoj autobus se izgubio, pa dok je nasao put tu smo izgubili jos dodatnih 1h puta (zar nije logicno da vozaci znaju put ili bar da ako ne znaju da ponesu GPS uredjaje, a ne neko od putnika koji je SLUCAJNO poneo GPS da navodi 5 autobusa, onda kada je ukapirao da ovi nemaju blage veze sa marsutom)
3. Organizator, koji se tek u Novom Sadu ukrcao, rekao nam je da se nista ne zna sigurno vezano za smestaj I slicne stvari, posto se “sa Francuzima jako tesko dogovara”???
4. Kada smo konacno dosli u planinsko selo I tu se autobus vrteo jos dodatnih 1h kako bi nasli apartmane u kojima smo smesteni. Nakon sat vremena cimanja u rikverc itd. Dodjosmo do prvih apartmana gde prozvase 4 ljudi koji su tu trebali da izadju. Ispred drugih apartmana smo svi ostali izasli…kad smo dosli do recepcije shvatili smo zasto se sa Francuzima jako tesko dogovara-ZATO STO ORGANIZATORI NE ZNAJU NI JEDNU REC NA FRANCUSKOM??? Pa su pozvali neku devojku koja slucajno zna francuski d aim pomogne oko preuzimanja soba…
5. Recepcionarka nam je odmah rekla kako te sobe koje su KAO bukirali SKIBUSovci nemaju I das u ih vec izdali, I d aim niko nije takve apartmane ni trazio…hm…??? Tu je nastalo dodatno pretumbavanje ljudi na sta je nekoliko momaka htelo da bije organizatore-4h smo vise putovali, dosli smo ispred recepcije tek u 22:40, a u sobe posle preraspodele ljudi smo dosli u 23:15…Hvala bogu niko nije nastradao…
6. Negde oko ponoci, nakon sto su se ljudi raspakovali I polako spremali da legnu banjavaju organizatori koji kazu da treba deo ljudi da se premesti u one prve apartmane I da su lose procitali spiskove ko je u kojim apartmanima??? Tako da smo morali da se ponovo pakujemo I selimo u ponoc u apartmane na drugom kraju sela…najgore od svega sto kad smo stigli do apartmana organizatori nisu mogli da pronadju nase apartmane pa smo ih cekali na -15 stepeni jos dodatnih sat vremena-legli smo u 2h ujutro!!
7. Kad smo usli u apartmane skapirali smo da nije bas kako sun am rekli (nas dva para smo trebali da imamo zasebne sobe+dnevnu sobu sa kuhinjom), a dobili smo samo jednu sobu sa dnevnom sobom, pri tom smo imali neki krevet koji je stepenast pa smo morali da pravimo I kombinujema sa dusecima nebili ispao lezaj kako valja, dok smo drugom paru ustupili sobu sa bracnim krevetom…uzas blagi, da ti moras am da kombinujes I pravis krevet???
8. Posle 3 dana dolazi jedan od organizatora I uvaljuje nam papire za popis stvari koje smo zatekli u sobi da to predamo na recepciji-tek to nije u redu, zasto tek posle 3dana da ako ukapiramo da nesto fali I predamo recepciji-pa naravno da cemo mi odgovarati z ate stvari, TOSE RADI PO ULASKU U APARTMAN-ODMAH!
9. Na putu nam je receno da cemo imati instruktore za napredno skijanje uz doplatu oko 50-60evra, ali prvi dan kad smo dosli na casove imali smo sta da vidimo-francuska policija I predstavnik francuske skole skijanja ispljuvase instruktora I isterase gas a staze, na sta nam je ovaj rekao dq je opet neko od organizatora kriv jer je trebalo da se najave nekoliko dana unapred I da dobiju dozvolu od Francuza da mogu da instruiraju na skijalistima Francuske…mislim stvarno se sve ide na misice??? dokle bre, pa samo sto smo dobili beli shengen ne blamirajte nas pojedinci, bre! Zbog takvih su I srbi okarakterisani tako kako su okakrakterisani…
10. Kontakt od organizatora niko nije imao, mozda pojedinci, kao ni zdravstveno osiguranje, koje smo dobili tek poslednjeg dana od organizatora-pa sta da nam se nesto desilo na stazi pre toga, ko je bre ovde lud?? Naravno niko nije znao ni gde su oni smesteni tako da smo mogli na njih da naletimo samo na stazi
11. Do poslednjeg dana nisu nam rekli kad I odakle se polazi..??poslednjeg dana banuli sun am u apartman u 23:15 da nam kazu d ace autobus biti ispred apartmana u 8:10 ujutro, I dag a cekamo spremni sa stvarima, pa onda na skijanje ceo poslednji poslednji dan pa se popodne krece za Beograd (sta das mo zaspali I zakljucali apartman, sto I nije tako nerealno, ili das mo bili u gradu itd…)
12. Ujutro kad smo se spremili I izasli da sacekamo autobus njega nije bilo…cekali smog a 2h I mrzli se, dosao je tek u 10:10 I to ne nas autobus nego neki drugi. Sta se u stvari dogodilo onako kako sun am SKIBUSovci ispricali: ”francuska policija ne pusta da se dodje do apartmana” a I nemaju lance a to je naravno veoma bitno u nekoj evropskoj zemlji kao sto je to Francuska!!! Tako das mo morali da se vozimo tim autobusom do parking do naseg autobusa I da se tamo naknadno prepakujemo!!!! Najgore od svega je sto su oni opet znali da ih Francuzi nece pustiti ali su mislili da se provuku na silu I bezobrazluk-pa dokle vise kaljanja obraza, dokle??? Naravno od poslednjeg dana skijanja smo svi izgubili pola dana skijanja zahvaljujuci opet SKIBUSovoj organizaciji
13. U povratku smo se izgubili jos dva puta (u Francuskoj I Sloveniji) I ostavljali ljude I stajali na svaki cosak…tu smo opet gubili sate I sate od puta!!! Na kraju, ali ovo je stvarno neverovatno, na jednoj naplatnoj rampi u Italiji smi se prebacivali iz trake u traku citavih 20ak minuta, evo sta se zapravo desilo, vozaci ce razumeti: autobus je usao u traku iznad koje stoji crveni X (sto vrlo jasno objasnjava da ta traka iz pravca oz kog se dolazi ne radi), pa se isparkiravao u rikverc da bi presao u traku sa zelenom strelicom, to kao da je neko od dece uzeo da vozi, da proba malo…???
14. Autobus br. 5 se zamalo nije strmoglavio niz provaliju tako sto su mu se gume okliznule-bas zbog toga sto nije imao te iste lance, ali hvala bogu izvukao se veoma brzo bez ikakvih posledica (to sun am pricali ljudi iz susednig aoutobusa)
Sve u svemu, dragi moji, nadam se da ce vam ovo biti od koristi, pa ukoliko ste slucajno vec uplatili, da znate sta vas ceka I da to ako mozete ispravite, a za ove koji nisu uplatili…odlicna informacija…

SkiBus
12.01.2010, 16:00
Dragi skijaši,
ovom prilikom bi samo hteli da izrazimo nezadovoljstvo što se na forumu blati ime Skibusa od strane ljudi koji ili to ciljano rade ili jednostavno usled svoje prirode imaju potrebe za tako nečim. Naime postovi koji se postavljaju od strane jedne putnice i jednog putnika koji su sa nama upravo došli iz Sybellesa su apsolutno netačni i puni su mržnje i želje da se kompromituje rad i delo SkiBusa. Postovi su apsolutno neistiniti i imaju jasnu nameru..

Ne znam zaista zbog čega je pomenutoj u cilju da radi ovo što radi, ali bih molio forumaše da uzmu u obzir sledeće činjenice kada budu razmatrali i donosili sud o postovima:

Dotična Lidija M. je sa izvesnim Mladenom P. bila smeštena sa još jednim parom u šestokrevetnom apartmanu. Vrlo je važno naglasiti da isti nisu doplaćivali razliku izmedju četvorokrevetnog i šestokrevetnog apartmana (prazne krevete), kako je to inače slučaj, već im je organizator izašao u susret i to ustupio potpuno besplatno. Znači dobili su šestokrevetni apartman, a platili četvorokrevetni!!! Na netačnu opasku da se nije znalo gde će biti smešteni, nalazimo da su se gore pomenuti prilikom prijave i rezervacije opredelili za opciju spajanja u četvorokrevetnom apartmanu. Obzirom na navedene okolnosti, naravno da nije unapred ni moglo da im se kaže u kom smeštaju će biti, sve dok nije pronađen par sa kojima bi se spojili. Gospoda su mogla i da doplate prazne krevete i da sami idu u ceo apartman, ali ne, ipak je cena igrala presudnu ulogu..

Šestokrevetni apartmani u Chaletama de l'Arvan u mestu Saint Sorlin de Arves su za francuske standarde izuzetno prostrani i jako kvalitetno opremljeni. I druga rezidencija - Rive Droite, gde je bio smešten ostatak ekipe, takođe je posedovala izuzetno kvalitetne i prostrane apaertmane. Slike i detalje o navedenim apartmanima svakako možete da vidite i pronađete na netu. Ovi apartmani su sigurno najkvalitetniji od svih apartmana koje smo do sada imali priliku da koristimo u Francuskoj, tako da su optužbe na račun smeštaja više nego neopravdane. Oba objekta ujedno poseduju i zatvoreni bazen i saune koje se kao dodatna usluga gostima nije naplaćivala.E sad dragi moji izvinite što niste imali zlatne wc šolje...

Škola skijanja
SkiBus je za svoje početnike obezbedio potpuno besplatnu školu skijanja. Istu su vodili Nebojša Mitrović (predsednik instruktora Srbije i doajen srpskog skijanja) i Spasa (sekretar istog udruženja). Dakle top ekipa instruktora je punih 6 dana po 2 časa učila početnike da skijaju. Pored navedenog početnici su tri puta imali i video analizu svog napretka (projektorom su se emitovali časovi koji su se snimali), gde se ukazivalo na greške i pratio napredak. Nama je veliko zadovoljstvo, što smo ubacili u pogon 20ak novih skijaša na način na koji smo to uradili, na mestu gde smo to uradili i uz pomoć instruktora koji su u tome učestvovali. Nadamo se da su naši dragi bivši početnici zadovljni zbog toga.

Naprednu školu su takođe vodili isti instruktori. Naravno licencirani. Škola je trajala 6 dana po dva sata, s napomenom da se zadnja dva dana radilo po 4 sata. Časovi su takođe snimani i nakon njih je sledila video analiza, gde se na specifičan način ukazivalo na greške, na koje je na narednim časovima posebno obraćana pažnja. Ta škola je po osobi iznosila 40eura, iako je takva vrsta obuke inače višestruko skuplja. Da li mislite da su instruktori kakvi su Nebojša Mitrović i Spasa, zaista mogli da zarade neki veliki novac od toga!? Taman da plate hrani i boravak.. Izračunajte pošto toliko volite da analizirate cene. Ovo sve je isključivo njihova dobra volja, a ljudi su puni entuzijazma radili sa skijašima bukvalno po ceo dan.

Ovom školom je počela saradnja udruženja SkiBus sa udruženjem instruktora Srbije i nadamo se da će ista i da se nastavi u budućnosti.
Tačno je da su prvoga dana iz francuske ski škole napravili problem našoj nastavi, ali je gospodo isto tako je tačno da je problem rešen već istoga dana i da smo pokazivanjem licenci instruktora dobili dozvolu za obuku naših članova. Sa nastavom se nastavilo do kraja našeg boravka u Sybellesu bez ikakvih problema.
Očekivanja pojedinih putnika su zaista prevazilazila svaku meru. Najbolji je primer jednog od potencijalnih početnika, koji je svom vodiču odbrusio sledeće: "Vi nas sada učite besplatno da skijamo, samo da bi nam kasnije naplaćivali naprednu obuku skijanja". Sumanuto, morate priznati...

Nastavak storije o dotičnoj Lids i njenoj lepšoj polovini
Pomenuti su greškom jednog od vodiča (o Bože pa zar čovek ne može da pogreši...) bili smešteni u pogrešan objekat takođe u šestokrevetni apartman. Ubrzo nakom primećene greške (tek što su ušli u apartman) je pomenutima uz veliko izvinjenje bilo obezbeđeno vozilo da ih odveze do njihovog objekta. Uz molbu da se prebace tamo gde treba da budu smešteni i pored toga što se pomenutoj četvorci (dva para) izašlo u susret i omogućilo im se da bez doplate budu u šestokrevetnom apartmanu, naišlo se na ogromno nerazumevanje. Za to vreme ubeđivanja su ljudi koji su tu zaista trebali da budu smešteni morali da čekaju milost.. Prvi par je nekako popustio, ali su gore pomenuti počeli sa strašnim femkanjem.. Te ovde im se baš sviđa, te oni su sada već ušli unutra. Molili smo ih skoro sat vremena da autom samo prebace stvari do njihovog objekta i oslobode mesto za ljude koji su tu trebali da budu u apartmanu gde smo ih pogrešno smestili. Naposletku, isti su pristali da nam "izađu u susret", ako dobiju besplatnu školu naprednog skijanja (i devojka i momak). Ta škola realno bi koštala minimum 150eura, sa takvim instruktorima, sa tim brojem časova i sa video analizom. Oni to dobijaju za čitavih 40eura, ali ne oni bi da to imaju džabe (pusto Tursko).. Naravno mi smo na to pristali i agonija je završena.. Zamislite koliko su ljudi neuviđajni! Neko se trudi da im pruži što više, i zaista se trudi u tome, a on nezadovoljan traži situaciju da dobije još nešto, nešto pride.. Neki jednostavno ne mogu da razumeju šta je prst a šta ruka.. E moramo priznati da pomenti nisu ni dolazili u školu skijanja, koju smo im dozvolili da pohađaju besplatno, verovatno procenivši da je to što su tražili totalno nekorektno i da su valjda preterali!!! Ili su možda shvatili da nisu ni bili za naprednu školu..

Još o pojedinim putnicima..
Imali smo jednu situaciju gde su ljudi platili osmokrevetnu sobu i hteli da švercuju dvoje dece. Mi smo ih molili da to i ne rade, ali avaj.. Naposletku smo im to i dozvolili. Međutim kada su oni došli na recepciju i posle jako dugog puta poturili decu ispred sebe rekavši da ih je 10, vodič Vlada Bogojević im je da ne čekajući, zbog dece, dao jednu šestokrevetnu i jednu četvorokrevetnu sobu. Tako je, Vlada je pogrešio jer im je poverovao, a nije pogledao u spisak. Zbog dece... Pogrešio je što je hteo da bude human i smesti prvo ljude sa decom.. Ako mu je to greh.. Naravno da je to uzrokovalo da hvali jedan dodatni apartman. Naravno i da je neko zbog toga morao da čeka da udje u sopstveni apartman jer su mu drugi "na kvarno" ušli unutra. I zamislite da dotične persone nisu htele da izađu iz ta dva apartmana. Nisu hteli i mi nismo imali nikakvo drugo rešenje nego da kupimo jedini preostali apartma u hotelu (osmokrevetni) i tu smestimo troje ljudi koji su čekali da udju. Pa zar je to normalno.. Pa gde je tu naša krivica. Šta bi radili da nije imalo tog jednog osmokrevetnog dodatnog apartmana.. Ljudi mora da budu svesni da nas ima raznih i da kada ide veliki broj ljudi da tu moze svašta da se vidi i očekuje..

Putovanje
Imali smo tu nesreću da nas je na putu uhvatila strašna saobraćajna gužva. Na našoj granici smo ostali 2,5 sati. Na tunelu Frejus 3,5 sati, na naplatnim rampama dodatnih 2,5 sati. Sve te objektivne okolnosti su uzrokovale da je put trajao čak 26 sati. Povratak je trajao od 19,5 do 20,5 sati zvisno od autobusa. Usled objektivnih okolnosti put u odlasku jeste duže trajao od noramlnog, ali to se naravno nikada unapred ne može predvideti. I putnici koji su išli sopstvenim prevozom su bili zaglavljeni na naplatnim rampama i na Frejusu..
Stvarno je sramota da pominjete vozače i njihovu vožnju. Kakva provalija, kakav točak.. Stvarno je izlišno komentarisati to.
Polise su imali svi koji su platili. Eventualno i da se desila neka nesreća naravno da bi svi bili pokriveni sa osiguranjem. Totalno je nebitno što se vama polisa nije nalazila fizički u vašem džepu. Bila je kod vaših vodiča.


nastavk sledi...

SkiBus
12.01.2010, 16:02
Ulazak buseva u Saint Sorlin de Arves
U Saint Sorlin de Arvesu postoji jedno pravilo da komercijalnim autobusima ne dozvoljavaju prilaz hotelima, već je potrebno da se svi putnici odvezu na centralni parking odakle se njihovim lokalnim busevima putnici besplatno razvoze do konačnog odredišta. Mi smo uspeli po dolasku da sredimo da naši autobusi odu do rezidencije Rive Droite (oni u Chaletama nisu imali taj problem), ali jednostavno policija u povratku i pored nase dobre volje nije dozvolila da nam autobus po autobus, kako smo organizovali, dodje ispreed hotela da putnici ubace stvari. Mi smo dali sve od sebe da to ponovo omogućimo, kako i u dolasku, ali jednostavno Francuzi imaju svoja pravila i procedure protivu kojih se ne moze. Tako da je u potpunosti nebulozna prica sa lancima i ostalim glupostima.. Naravano da svi autobusi imaju lance i zimsku opremu i to se uopšte ne dovodi u pitanje. Ne znam zasto neko ima izraženu potrebu da iznosi nebuloze poput toga da autobusi nemaju zimsku opremu, neproverivši to i na svoju ruku paušalno procenjujući. Pa da li ste gospodo videli one Nemce, Poljake, Holanđane, koji bez pogovora dolaze na parking i idu satlovima do svojih rezidencija.. Njihovi vodici i ne pokusavaju da obezbede prolaz do hotela, jer im je normalno da se povinuju pravilima zemlje u koju su došli, ne ulazeći u to da li je pravilo glupo ili ne. Mislim priča sa lancima i opremom... stvarno nema smisla...

Đubre
Na dan polaska kada se vršio checkout, zove me recepcionarka i govori mi da odem da vidim hodnik koji vodi od drugog sprata ka garaži i dok se to ne sredi niko neće moći da dobije depozit koji se ostavljao za apartmane. Hodnik je bio zatrpan đubretom, verovatno iz razloga što je kontejner bio čak preko puta rezidencije.
Čak su i zbunjeni Francuzi posle prve-pete kese đubreta nalepili i papir na kome je bilo nacrtano da je tu zabranjeno da se baca smeće. Ali šta kada je to kud i kamo lakše nego da se prelazi ulica i odlazi do kontejnera. Zahvaljujući pomoći nekolicine članova, za pola sata smo izbacili svo smeće i svi su zadovoljni dobili natrag svoj depozit.. Shvatite da nas ima raznih i shvatite da isto tako opaske raznih mogu biti primerene ili ne..

A ti majstore ili piratu što voliš da pljuješ, što kažes da si za 200 eura mogao da ideš na Kopaonik, zaista i ne čudi sve to što pričaš. Bolje je bilo da danima nisi sa terase istresao svom komšiji, iz apartmana ispod tebe, gomilu đubreta, na šta mi se čovek neprestano jadikovao. Mislim da ti i jeste mesto u Bugarskoj koju toliko hvalis, pa pljuj i bacaj đubre gde god ti je volja.. Daleko je Sunce. Daleko je zapad..

Rezime
Tužno je što pojedine persone, predstavljajući se navodno u ime "svih" pokušavaju da kompromituju rad udruženja SkiBus. SkiBus je došao do ovog nivoa isključivo okupljajući prave skijaše i ljubitelje zimskih sportova koji su se zadovoljni uvek vraćali i širili pozitivnu priču. Naravno bilo je i onih nezadovoljnih, ali oni su bili ubedljiva manjina i oni zaista kao takvi udruženju i ne trebaju. Zahtevi i očekivanja pojedinaca su razni, to stoji, ali bih molio da ukoliko im se nešto ne sviđa prosto odluče da ne putuju više sa nama a ne da nas blate i pljuju (svuda gde stignu uključujući i autobuske stanice) te da iznose totalne neistine.

Na forumu se uvek može udružiti grupa ljudi protiv nekoga lica ili organizacije. To je evidentno. Borba protivu toga je zaista teška. Mi nemamo ni vremena a ni energije da se upuštamo u tako nešto i borimo se sa vetrenjačama. Nakon ovoga će verovatno krenuti navala novih kleveta i osuda navedenih persona i nekih njihovih prijatelja. Ali za sve oni koji su valjano upućeni u naš rad molio bih da ne nasedaju na ovakve priče. Mi posle ovoga apsolutno više nećemo trošiti vreme, energiju i tastaturu za raspravu sa njima.. Pogotovu sa ljudima koji vide problem i tamo gde ga niko drugi ne vidi i koji imaju vremena za ovakve stvari.

Iskreno, mi smo dobili mnoge reči hvale za putovanje u Les Sybelles. Za one koji nisu tamo bili neka znaju da se radi o jednom odličnom skijalištu. Vremenski uslovi za vreme našega boravna nisu bili baš najbolji. Doduše osim dva prekrasna sunčana dana, kada su staze bile perfektno ispeglane. Inače staze su bile malo teže jer je konstantno padao sneg i oni 3-4 dana nisu stizali da to srede kako to inače rade. Ali to je vreme, vremenske prilike, zima, planina.. Sybelles u pitanju jedno zaista fantastično skijalište i mnogo je od strane pomenutih bilo upućeno neopravdanih kritika na njegov račun.

Da li je Les Sybelles zaista bolji od Kopaonika, Boroveca ili Banskog na vama je samima da prosudite. Mi zaista i nemamo nameru da utičemo na vaše mišljenje. Na to imate potpuno pravo, jer različiti su kriterijumi prosuđivanja i strogo su individualnog karaktera.

Hvala na razumevanju.

Marko Cvetković
ULJS SkiBus

Djomladin
12.01.2010, 16:45
Dragi skijaši,

Jedino iz tog razloga su obrisani njihovi postovi. Zato što su apsolutno neistiniti i imaju jasnu nameru..

ko laze, pokazace vreme...

Dotična Lidija M. je sa izvesnim Mladenom P. bila smeštena sa još jednim parom u šestokrevetnom apartmanu.

sto nam nisi napisao i brojeve telefona i adrese? ali nema veze, sad se zna da smo bili tamo i da ne pricamo bez veze

Vrlo je važno naglasiti da isti nisu doplaćivali razliku izmedju četvorokrevetnog i šestokrevetnog apartmana (prazne krevete), kako je to inače slučaj, već im je organizator izašao u susret i to ustupio potpuno besplatno.

ko ti je trazio sestokrevetni apartman? mi ili tvoj drugar kome "si izasao u susret", a sa kojim smo bili smesteni u tom apartmanu


Gospoda su mogla i da doplate prazne krevete i da sami idu u ceo apartman, ali ne, ipak je cena igrala presudnu ulogu..

to je vec prica tipa "mogli ste i da idete avionom do grenobla, pa odatle taksijem" na koju smo od vas navikli. to sta smo mogli da uradimo je nasa stvar, poenta je u tome da VI NISTE ISPOSTOVALI ONO STO STE REKLI


Nastavak storije o dotičnoj Lids i njenoj lepšoj polovini
Pomenuti su greškom jednog od vodiča "kakav bre vodic? "
(o Bože pa zar čovek ne može da pogreši...) bili smešteni u pogrešan objekat takođe u šestokrevetni apartman. Ubrzo nakom primećene greške (tek što su ušli u apartman) je pomenutima uz veliko izvinjenje bilo obezbeđeno vozilo da ih odveze do njihovog objekta. Uz molbu da se prebace tamo gde treba da budu smešteni i pored toga što se pomenutoj četvorci (dva para) izašlo u susret i omogućilo im se da bez doplate "!!!!!!! pazite, vreme je 12h nocu, mi smo se smestili nakon 30 h puta u apartman, kakva doplata, bre?"
budu u šestokrevetnom apartmanu, naišlo se na ogromno nerazumevanje. Za to vreme ubeđivanja su ljudi koji su tu zaista trebali da budu smešteni morali da čekaju milost.. Prvi par je nekako popustio, ali su gore pomenuti počeli sa strašnim femkanjem.. Te ovde im se baš sviđa, te oni su sada već ušli unutra. Molili smo ih skoro sat vremena "to nije moguce, jer ste sat vremena trazili drugi apartman, a mi smo legli u 2h. a trebalo je da prodje i vreme dok smo se ponovo spakovali, ubacili stvari u auto, prebacili se do dole i ponovo se raspakoavali" da autom samo prebace stvari do njihovog objekta i oslobode mesto za ljude koji su tu trebali da budu u apartmanu gde smo ih pogrešno smestili. Naposletku, isti su pristali da nam "izađu u susret", ako dobiju besplatnu školu naprednog skijanja (i devojka i momak). Ta škola realno bi koštala minimum 150eura, sa takvim instruktorima, sa tim brojem časova i sa video analizom. Oni to dobijaju za čitavih 40eura, ali ne oni bi da to imaju džabe

"koliko se ja secam, mi smo vec pristali, a to je bio vas gest dobre volje, i na kraju smo odustali, kad su Spasu i pocetnike sutradan policija i ESF oterali sa staze:ski:. "

I ovo moze da se razvlaci jos 1000 postova, sto se mene tice, ja sam sa vama zavrsio

mozete da brisete postove koliko hocete, ali je beograd dovoljno mali da istina izadje na videlo.

Nemanjus
12.01.2010, 17:54
Ja sam se našao pozvanim da komentarišem temu jer imam traume iz prošlosti vezane za cenzuru :D!

Šalu na stranu, ovo podrobno objašnjenje, odnosno odgovor Ski busa, moglo je da usledi pre brisanja teme, pa bi sve bilo kako treba. Forum služi za razmenu mišljenja i iskustava, a na onome ko ga čita je da proceni ko je u pravu. U svakom slučaju stvari su meni lično mnogo jasnije, ja sam možda nekom i dosadio sa komentarisanjem dotične teme, pa ću ovde da vas pozdravim i poželim svima lep ostatak sezone :)!

:dziveli:

Inna
12.01.2010, 21:11
Samo treba biti fer...
niko nije ocekivao,ne znam Bog zna sta,ali da je organizator korektan i odgovoran to DA!
A tek svesnost rizika sam postala kad sam zalutala,i shvatila da je nemam telefon ni GSS-a,niti organizatora,ambulante,niti osiguranje kod sebe...
jel bilo tesko to ostampati i dati ljudima u busu...
a da i taj bus je pre licio na sverc-komerc...stvari,skije sve oko tebe..samo malo jace da zakoci i ode ti skija u glavu...

Shonke
12.01.2010, 22:37
Istina je verovatno negde izmedju...
Pocetkom prosle godine sam isao sa SkiBusom u Tri Doline i takodje mi se neke stvari nisu dopale, mada su vecina sitnice i nijanse i realno za te pare se tesko moze ocekivati neki luksuz i extra usluga.
Ono sto je dosta primetno, bar je bilo je da je mnogo lakse drugarima kao i drugarima od drugara, jer znaju ko je ko, dobiju bolja mesta u busu, dobiju malo bolje apartmane, i imaju bolje informacije.
Uopsteno, utisak mi je da nedostaje komunikacije, tj neki profesionalni odnos prema svima kao i osnovne informacije mozda u formi nekog odstampanog uvoda i opisa mesta.
Treba znati sta u slucaju tom i tom, koga zvati za sta.
Sa druge strane ne znam da li je negde bolje (za te pare) a i sumnjam da bi toliko nas osetilo cari Francuske i ozbiljnog skijanja da nema ovakvih udruzenja koja na zalost mozda ne predstave ljudima sta mogu da ocekuju od njih na putu.
U svakom slucaju zelim da se ovo shvati kao konstruktivna kritika, nikako pljuvanje, jer mislim da momci imaju casne namere ali mozda imaju previse cimanja oko raznih gluposti da bi se usmerili na bitnije stvari.
Takodje treba putnicima/clanovima objasniti da je svaki apartman uglavno privatno vlasnistvo i samim tim ga je vlasnik razlicito opremio/renovirao, tako da je ne moguce da se svi prodju isto.

admin
13.01.2010, 10:45
Izazvan nekulturom pojedinaca i sam sam u trenutku nastupio nekulturno...
Izvinjavam se svima zbog brisanja postova.

Ujedno molim da pojedinci obrate paznju na sadrzaj svojih postova i da pisu sa vise argumenata a manje emocija.

Postovi su vraceni u svoje thread-ove ili grupisani u naknadno otvoreni:
put u Les Sybelles-organizacija (http://www.skijanje.rs/forum/showthread.php?t=3454)

Svima se jos jednom izvinjavam....

pfafnedi
13.01.2010, 12:47
dok pravim pauzu uz kaficu i cigaru i uzivam u ovom prepucavanju izmedju doticne LIDS i vodecih u SKIBUS-u osecam se prozvanom da i sama kazem rec dve po ovom pitanju - samim tim sto sam i sama imala kolko tolko neprijatna iskustva sa SKIBUSOM....
prosle godine sam sa drustvom na preporuku odlucila da idem u 3 doline preko ove organizacije... sve je bilo i redu dok nije doslo vreme da predajemo dokumenta za vize... mesec i po dana pre polaska smo zvali skibus da ih pitamo kad se tacno predaju dokumenta za ambasadu i placanje, kad mi tamo - a oni nama,,pa vas nema na spisku putnika uopste,, ??????????? :dontknow:
naime, jedan od doticnih vodecih u SKIBUS-u je nasa mesta ustupio svojim ortacima a da nama nije ni javio !!!!!! cak sta vise, molio je boga da se mi sto kasnije javimo za vize i platimo, kako bi nam rekao kako on sad vise nista ne moze da uradi jer su oni vec predali dokumenta i platili ceo iznos!!!! :glavaozidZAISTA!!!!!
nakon 3 dana naseg iscimavanja i (moram priznati) potpune korektnosti od strane Vlade (isto jednog od glavnih, mada ne znam zasto bi on ispravljao sranje koje je njegov ortak napravio) uspeli smo da se prekombinujemo... to je bilo potpuno jednostavno, samo smo trebali da promenimo agenciju, destinaciju i termin putovanja !!!!!!!!!!! :sm017:
s obzirom da nismo imali nikakvu drugu alternativu - pristali smo....
e sad - sto se tice organizacije, smestaja i skijanja (na kraju smo isli u LES 2 ALPES) nama je bilo extra, mada je bilo i nekih iz naseg busa (sad je u pitanju druga agencija) koji su prosli jos gore od LIDS.... ali to je ono kako se kome zalomi
ali da skratim i rezimiram - usrali su stvar i da nije bilo Vlade da vadi vruce kestenje - jedino skijanje koje bi videli bi bilo preko EUROSPORT-a
molim vas shvatite ovo kao konstruktivnu kritiku, jer i ja koja sam dozivela to neprijatno iskustvo - za nju krivim pojedinca iz vase organizacije (necu ga imenovati)

Lids
13.01.2010, 16:36
:eek:..........

SkiBus
14.01.2010, 03:55
dok pravim pauzu uz kaficu i cigaru i uzivam u ovom prepucavanju izmedju doticne LIDS i vodecih u SKIBUS-u osecam se prozvanom da i sama kazem rec dve po ovom pitanju - samim tim sto sam i sama imala kolko tolko neprijatna iskustva sa SKIBUSOM....
prosle godine sam sa drustvom na preporuku odlucila da idem u 3 doline preko ove organizacije... sve je bilo i redu dok nije doslo vreme da predajemo dokumenta za vize... mesec i po dana pre polaska smo zvali skibus da ih pitamo kad se tacno predaju dokumenta za ambasadu i placanje, kad mi tamo - a oni nama,,pa vas nema na spisku putnika uopste,, ??????????? :dontknow:
naime, jedan od doticnih vodecih u SKIBUS-u je nasa mesta ustupio svojim ortacima a da nama nije ni javio !!!!!! cak sta vise, molio je boga da se mi sto kasnije javimo za vize i platimo, kako bi nam rekao kako on sad vise nista ne moze da uradi jer su oni vec predali dokumenta i platili ceo iznos!!!! :glavaozidZAISTA!!!!!
nakon 3 dana naseg iscimavanja i (moram priznati) potpune korektnosti od strane Vlade (isto jednog od glavnih, mada ne znam zasto bi on ispravljao sranje koje je njegov ortak napravio) uspeli smo da se prekombinujemo... to je bilo potpuno jednostavno, samo smo trebali da promenimo agenciju, destinaciju i termin putovanja !!!!!!!!!!! :sm017:
s obzirom da nismo imali nikakvu drugu alternativu - pristali smo....
e sad - sto se tice organizacije, smestaja i skijanja (na kraju smo isli u LES 2 ALPES) nama je bilo extra, mada je bilo i nekih iz naseg busa (sad je u pitanju druga agencija) koji su prosli jos gore od LIDS.... ali to je ono kako se kome zalomi
ali da skratim i rezimiram - usrali su stvar i da nije bilo Vlade da vadi vruce kestenje - jedino skijanje koje bi videli bi bilo preko EUROSPORT-a
molim vas shvatite ovo kao konstruktivnu kritiku, jer i ja koja sam dozivela to neprijatno iskustvo - za nju krivim pojedinca iz vase organizacije (necu ga imenovati)

Poštovana,
vaša poruka je samo nedvosmislen dokaz principijalnosi i težnje naše organizacije da nema dvostrukih aršina i da su svi članovi prvi među jednakima. Zaista vi i jeste prijatelji našega Vlade, ali to vam nije dalo za pravo da se ponašate na način na koji ste mislili da vam ta pozicija dozvoljava. Obzirom da su drugi, potpuno novi i nepoznati članovi, stajali suviše dugo na listi čekanja za odnosno putovanje i gledali vama u leđa, nije bilo korektno, a ni fer prema njima i osnovnim postulatima udruženja ka kojima težimo, da oni čekaju, a vi se tako drugo premišljate.

Rukovođen pravilom, oslobođen od pristrasnosti drugarstva i vođen krilaticom "bi po babu ni po stričevima" sa zadovoljstvom sam vaše mesto ustupio drugome, drugome koji je sa neizvesnošću čekao i možda do tog momenta i on pogrešno, kao i još neki ovde, mislio da drugarstvo igra neku važnu ulogu u rezervacijama i odabiru mesta. Ubrzo je shvatio da to kod nas nije tako..

A to što je posle Vlada, i pored svega, izgarao kako bi omogućio svojim neodgovornim drugarima da ipak negde otputuju, to samo govori o njemu i njegovoj privrženosti prijateljima. Što se mene tiče to moji drugari nikada od mene ne bi tražili, a ni dobili.. Jer mi takvi drugari i ne trebaju!!!

Hvala vam što ste još jednom svojom porukom samo potvrdili naš stav da smo mi svi u našem udruženju međusobno jednaki i da nema privilegovanih.

Hvala vam takođe na razumevanju i molim vas da ubuduće malo više cenite druge ljude i njihovo vreme. Ovo vam kažem sudeći po tome da nikakvu pouku niste izvukli skijajući u takođe prelepom Les 2 Alpesu..

I na posletku.. Ta ekipa, ma koja da je, a koja je bila prva na listi čekanja i koja je zbog vašeg zaista predugog premišljanja upala na vaša cenjena mesto, znajte da se zaista prelepo provela u Tri Doline.

Sa zadovoljstvom Vaš, što da se krije
Marko

JohnTra
27.02.2010, 01:26
Ja sam bio 2008 godine Skibusom, u 3 doline i mogu da kazem da je sve bilo extra. Smestaj pogotovo (za te pare).

Cak smo poslednjeg dana obisli Nicu, neki i Monako iako nije bilo predvidjeno programom. Znaci organizatori su izasli u susret iako apsolutno nisu morali. I sve to za male pare.

Verovatno su postali veca organizacija pa se i desavaju ovakvi problemi. Ali verujem da nije bilo namere i da ce korigovati u buduce. S obzirom da su momci OK.

Pozdrav