PDA

Pogledati punu verziju : ExpoZim 2016



wlad
10.09.2016, 14:28
Expo-Zim 2016. od 1-4. decembra na Beogradskom sajmu

Sajam zimskih sportova, turizma i rekreacije "Expo-Zim", ima tradiciju dugu 30 godina a ove 2016. godine, 31. priredba po redu, se održava se od 01 - 04. decembra na Beogradskom sajmu u hali 4.
Za razliku od sličnih manifestacija u regionu, Sajam "Expo-Zim" i dalje opstaje u svojoj misiji da promoviše dalju popularnost zimskih sportova kod nas i ukaže na značaj bavljenja sportom u cilju održavanja zdravlja i uživanja u zimskim sportovima.
Manifestacija pruža mogućnost svim zainteresovanim, da se na početku sezone pripreme za predstojeću zimu, informišu o cenama zimskih aranžmana i opreme. Očekuje se da će, kao i prethodnih godina, hiljade postilaca iskoristiti Sajam za nabavku nove opreme, prodaju i razmenu korišćene opreme, razgovore sa stručnjacima i sportistima. To će biti prilika za upoznavanje sa svetskim trendovima opreme za zimske sportove, fitnes i rekreaciju.

Kvalitet ove manifestacije potvrđuju i prethodna gostovanja svetskih i šampiona koji su ujedno i otvarali priredbu ( 2006 Ingemar Stenmark, 2007 Alberto Tomba, 2008 Bojan Križaj, 2009 Mateja Svet, 2010 Boris Strel, 2013 Petar Popangelov, 2014 Jure Košir).

Na ExpoZim-u će firme iz oblasti sportske opreme i turizma predstaviti sledeći program:

TURIZAM:
- Turizam i rekreacija na planinama
- Investicioni projekti u ski komplekse
- Planinski turizam i njihova infrastruktura
- Hotel servis
- Sport i Turizam Press
- Osiguranje sportskog turizma

OPREMA SKIJALIŠTA
- Automatska uplata i pristup sistemu skijališta
- Oprema za tabanje - uređenje staza
- Automatizacija sistema prevoza putnika / žičara i ski liftova
- Planiranje i projektovanje ski sezone u kompleksu
- Oprema, iznajmljivanje i servis ski opreme
- Klima uređaji, ventilacija, grejanje
- Sistemi osneživanja / oprema za proizvodnju veštačkog snega

SPORT:
- Oprema za skijanje i snowboard
- Oprema za kros-kantri skijanje, planinarenje, penjanje, klizanje, paraglajding, letenje zmajem
- Oprema OUTDOOR
- Cipele za pešačenje i planinarenje
- Radio veza u planinama
- Spasilačka oprema
- Sportske prodavnice
- Ski i planinarski klubovi i grupe

Zainteresovani izlagači imaju rok da do 07. novembra dostve svoje prijave (e-mail: expozim@sajam.rs).

Organizator ove sajamske priredbe su Beogradski sajam i Asocijacija "Sport za sve" Beograda.


http://www.skijanje.rs/vesti/expo-zim-2016-od-1-4-decembra-na-beogradskom-sajmu/

furious
01.12.2016, 22:41
Vise se expozim i ne kometarise vidim,svratio medju prvima jutros,sobzirom da vec nedeljama pratim sajtove nasih prodavnica vezano za opremu,popusta ne videh nigde,ima dobre opreme cene su takodje dobre :)

wlad
01.12.2016, 23:09
Bio danas popodne sa drugarima, ima svašta nešto, u delu za razmenu i polovnu opremu dosta živo, Planet Bike kao i prošle godine izostao. Ostalo sve standardno - slične cene kao u prodavnicama samo što je sve na jednom mestu.

Na kraju naravno završili na štandu SkiBus/Skijanje.rs na druženju sa Zoranom :dziveli:

plageton
02.12.2016, 12:23
Planet Bike ne dolazi na Expo zim već valjda drugu godinu pošto ima sopstveni tzv. winter show.

bezbi
03.12.2016, 01:15
Mrtvara, sve se to da videti u prodavnicama. Ne postoji nikakav popust, sve cene su dignute za 10 posto i toliko daju popusta na sajmu...Polovnu opremu necu komentarisati, ne postoji tamo skija sa preko 1mm kante. Jedini stand vredan vidjenja je onaj tamo na razmeni sa novom opremom. Planet bike je jedna od boljih prodavnica, zanimljiva je ona Hero daska sa 3.5mm kantom. Uporedjivao sam je sa Volkijem, neverovato da ima duplo vecu kantu kao nova

furious
03.12.2016, 08:34
Jedini popust sto sam video je 5% u markoniju,i 10% u planet bajk radnjama,ovo ostalo ili isto ili jace slepci

Grazer
03.12.2016, 09:14
Nisam bio na expozimu ima par godina, nekako mi nije vise interesantan. Razocarao sam se i cjenama i ponudom

hehad
04.12.2016, 19:34
Ja kupio ženi i ćeri skije na beosport štandu. Jedini plus je sto je sve na jednom mestu...

Da, i ski pas :D


Sent from my iPhone using Tapatalk

Sinisha
05.12.2016, 00:34
Haha po prvi put (bar za mene) expozim nije bio u hali 4, već na skroz drugom kraju sajma tako da sam se skočopiz*io dok sam dotrčao do prave hale, lagano odeven. Tako da je prvi utisak ekspozima bio fantastičan, odličan, topao :D.

Bilo je lepo videti drage ljude sa skijanja i foruma, Džonija, ski bus ekipu, gorce i neke stare prijatelje ... Sad zvučim sam sebi kao jedan forumski post koji sam čitao kada sam došao na ovaj forum :D.

Najbolji popusti nisu bili na skije, pance i štapove, već na zimsku garderobu. Neke povoljne akcije i baš dobre cene za skije nisam video. Išao sam sa drugom da mu pomognem da kupi skije, on je prosečan skijaš bez želje da divlja, samo lagano spuštanje niz plavu. Za njega nije bilo skije ispod 30-tak hiljada.

Gora je imala pristojnu ponudu polovnih fischer skija iz gornjeg segmenta. Na rosinjolu su prodavali vrlo fine nove veleslalomske daske za ispod 30k, ali nisu rekli ljudima da su takmičarske, dečije :D. Markoni sa head skijama, delovalo mi da imaju baš jake cene. Beosport klasika, mada čini mi se da su imali sveukupno niže cene panci nego inače.

Štand na razmeni skija koji je prodavao nove skije, starije modele, je bio vrlo interesantan i imao je jedini pristojne cene za početnike. Ako neko ima kontakt prodavca neka mi prosledi.

Na razmeni onaj lik koji prodaje profi hard shell-ove, norrona, arcteryx, dosta ljudi pipa, gleda, ne znam da li ko kupuje. Ako je prava roba, cene su mu za neke komade baš dobre.

A da planet bike, mislim da vredi svratiti, neke stvari su na vrlo finom popustu. Ali ne i skije. Mada i oni imaju ponudu par test modela za ok novce.

alexapi32
05.12.2016, 01:05
Kupio ellesse jaknu, sa 12000 na 8400, snizena 30%.
Generalno je ok bilo na sajmu, cini mi se malo bolje nego prosle godine sto se tice cena ali mozda me osecaj vara.
Petak je pravi dan da se ode, subota je vec guzva i pola otislo. Bio sam oba dana.

alex11
07.12.2016, 05:16
Cudi me da nema malo vise komentara u vezi ExpoZima.

dzoninho
07.12.2016, 09:44
Jedini popust sto sam video je 5% u markoniju,i 10% u planet bajk radnjama,ovo ostalo ili isto ili jace slepci

Mislim da kada nekoga vredjas, treba prvo da imas neke jake argumente... Planet Bike prvo nije ni bio na sajmu. Obzirom da sam i ove, kao i ranijih godina, radio na sajmu, mogu da kazem da je bilo dosta dobrih akcija... To sto neki ocekuju da top SL model za ovu godinu kupe za 300e, mogu samo da sanjaju jer to ne mogu da kupe nigde. Recimo Djak, SportVision i Nsport su imali sasvim pristojne popuste na neke starije modele garderobe... Gora je imala dobre ponude za skije ranijih generacija. Posto sam ja radio na standu Salto M-a, mi "slepci" smo tako prodavali cipele Nordica Sportmachine 90 flexa muske i 75 flexa zenske za 17990, dok su prosle sezone u radnji bile 22990. Zatim Nordica Firearrow 74 skije, koje su prosle god bile 40990, prodavali smo za 34990. Na ovogodisnje Volkl i Elan modele smo davali 10% popusta isto kao i PB. Reusch rukavice smo prodavali po 3990, 4990 i 5990 i to GoreTex modele, imali smo i Taubert rukavice od 1490 do 3990 din od GoreTex-a takodje... Carerra kacige da i ne pominjem, preko 100 razlicitih modela a cene od 4990 i 5990...

Sve u svemu, MI SLEPCI koji samo varamo ljude smo na ovom sajmu prosli bolje nego na proslom. Do sada se pricalo kako se slabo uvoze najnoviji modeli, a onda kada ih neko i ima (mi Nordicu nismo uvozili za ovu godinu, ali smo imali Volkl Racetiger i Elan zenske skije iz ove godine), onda se svi nadju pametni da kazu kako je preskupo!?

EDIT: Da napomenem i pohvalim i MARKONI i OUTDOOR SPORT, koji iako konkurencija, imali su veliki deo ovogodisnjih modela HEAD i NORDICA kompletnog portfolia...

furious
07.12.2016, 09:48
Sledeci put pre nego sto napises neki post ovde ili bilo gde drugde,smuckaj jedan bensedincic&bromazepancic pa smireno pisi postove nisi na pijaci nego na forumu

dzoninho
07.12.2016, 09:51
Pre bih rekao da je tvoj bio pijacni...

wlad
07.12.2016, 11:43
Dzoninho kada si pomenuo Goru, imali su dobru opremu ali malo razočarenje (za mene) je da nisu doneli tehničku robu, osim par first layera izostala je ponuda second layera, first layera, odeće od tehničke vune, jakne itd gde su prilično jaki.. Kada pominjem tu robu primetio sam da nije bilo ni IgluSporta što je isto šteta...

dzoninho
07.12.2016, 12:01
Istina... Ima tu verovatno optimizacije troskova standa, kao i cinjenice da hala 3 je manja od hale 4 u kojoj je ranije odrzavan sajam... Ali verujem da se ta roba, po kojoj je Gora prepoznatljiva, moze pronaci kod njih u radnji. Inace, ja sam kupio kod njih torbu za skije sa tockicima, u koju konacno mogu da spakujem sve sto mi je potrebno da ponesem na skijanje, a ne da vucem torbu za skije, torbu za pancerice i ranac...