PDA

Pogledati punu verziju : Preporučite mi opremu



Danchi
21.11.2006, 10:42
Treba mi neki savet za izbor cipela i skija. Prošle sezone sam prvi put vozila karving skije posle višegodisnje skijaške pauze. Rekla bih da još mešam staru i novu tehniku, ali mi je svakako namera da je ove sezone unapredim. Recimo da je nivo znanja srednji, npr. vozim po crvenim stazama, srednjim brzinama. Za visinu 170 i 58kg predložite mi neke modele skija koji se mogu naći kod nas, a da odgovaraju nekom rekreativnom skijanju. Šta da gledam kod cipela, sem da su udobne (koliko uopšte to mogu biti) i naravno cene? :sm004:

D.I.M.
21.11.2006, 11:27
Da bi te posavetovali moras reci i sta volis i gde volis da vozis. Da li su to uredjene staze, van ili mesano? Da li uzivas u dugim ili kratkim zavojima?

stekan
21.11.2006, 12:04
Elan je za ovu sezonu izbacio nekoliko genijalnih ženskih modela koji su se super pokazali na mnogim bjelosvjetskim testovima. Među njima mislim da bi tebi najbolje odgovarao Elan Wave Magic. Od univerzalnih (muških) modela uzmi u razmatranje Elan Magfire 6. Oba modela imaju sličnu (širu) geometriju i idealni su za naša nesavršeno (čitaj: loše) sređena skijališta.
Od drugih proizvođača predlažem Head Hot Thang, Head C260i, Völkl Attiva S5, Völkl Attiva S4, Fischer Vision 73, Fischer RX6 ...
Što se dužine tiče, neka ti budu između vrha brade i vrha nosa (može kraće, ne duže).

Po pitanju cipela, niko ti ne može savjetovati da kupiš određen model. Svako stopalo je priča za sebe. Moraš isprobati što više modela i izabrati onaj u kojem se najbolje osjećaš. Bitno je i da isprobaš cipele različitih proizvođača, jer svaki proizvođač ima drugačiji kalup stopala.
Cipela mora da ima 4 kopče sa finom (micro) regulacijom, poželjno metalne. Ne trebaš kupovati najskuplje modele, ali nemoj ni najjeftinije.

tataratira
21.11.2006, 13:54
kod panecrica obrati paznju na sirinu stopala
obicno naznacenu na modelu

Danchi
21.11.2006, 14:50
Hvala svima na odgovorima, da dopunim samo da bih skijala na uređenim stazama, kraći zavoji, dakle ništa ekstremno.

Danchi
21.11.2006, 14:53
I zaboravih da pitam sta kod cipela tacno označava flex, šta znači kad je veći, a šta kad je manji? Sve ovo pitam za ženske modele.

D.I.M.
21.11.2006, 15:13
Flex je tvrdoca cipele i sto je veci to je cipela tvrdja. O kupovini ski cipela kao sto su ti svi napomenuli polako. Tu je najvaznije da vam ona prija i da vas cvrto drzi i ne zulja. Kada je probate budite u njoj sto duze min 30min i duze. Hodajte po radnji opterecujete noge.
Sto se skija tice u svakom slucaju pogledajte neki zenski model. Salomon ima liniju Rush namenjenu damama. Elan je tu "kao stara ljubav zaborava nema". Mojoj gospodji su muski modeli preteski i stalno se zali. Naravno sve tu zavisi i kakvu kondiciju imate. I kada pronadjete rekreativnu skiju gledajte da ima sto manji poluprecnik krivine jer je na njima pravo uzivaje kratko vijugati. Naravno one su i nestabilnije na pravcu. Ima jako puno sajtova proizodjaca opreme na web u http://www.skijanje.hr/ kao i na ovom nasem.
Dobro dosli u svet carvinga.