PDA

Pogledati punu verziju : Ski pas-ovde ili u Borovecu



petra
20.11.2006, 19:55
Preko agencija cene ski pasa su od 100 do 105 evra, ali sam cula da je u Borovecu, na licu mesta jeftinije kada Bugari kupuju.Da li ste imali iskustva sa ovim?Da li uzeti ski pas preko agencije ili navatati nekog Bugara da kupi?Mada mi to nije bas jasno, ako je za ski pas potrebna slika:dontknow: Kakva su vasa iskustva?

ski dude
20.11.2006, 21:26
bolje ti kupi ovde;) ,ovo za bugare ako te nahvata da nisi bugarin oduzimaju ti ski pass i daju ti nekakvu zabranu skijanja ili takva nekakva glupost:sm022: ,sto je sigurno sigurno je:cug:

petra
20.11.2006, 21:57
Jel ti to iz iskustva ili...?

ski dude
21.11.2006, 18:37
meni se licno nije desilo,ali koliko se secam pre 3god.(ne znam kako je sada) coveka iz grupe uhvatili da ima bugarski ski pass a da nije bugarin i oduzeli mu ga,posle su mu nesto pricali da ima zabranu skijaja i tako neke gluposti ali covek je sledeceg dana normalno kupio novi ski pass i skijao

diplomata
05.12.2008, 18:26
hmmm... ja sam danas uplatio Borovec.Ski pass u agenciji je 140 evra za 6 dana. To nisam uplatio jos uvek, a ovo sa bugarima sam cuo, mada kakva je to glupost da za bugare bude jeftiniji ski pass nego za strance!?
sto tako nesto onda ne uvedu i na kopu nego nas klepaju po usima za sve pare:glavaozid

alexaski
08.12.2008, 12:59
na sajtu bulgariaski.com pise da je ski pass 90 funti, sto dodje 105 eura. Jel to sigurno da je preko agencije 140 i preko koje ?

diplomata
08.12.2008, 18:32
100% sigurno! Uplatio sam preko Jolly travel-a hotelali nisam ski pass jos uvek!
cena ski passa za 6 dana iznosi 139 evra, sto je jos super jer je u Banskom cena ski pass preko agencija 185 evra za 6 dana! :eek:
U agenciji kazu da su cene indenticne kod njih i u Bugarskoj!
to je sve sto znam! :dontknow:

oddball
08.12.2008, 20:34
Ski pass je jeftiniji kada se kupuje u Bugarskoj. Bio, video, kupio...
http://www.banskoski.com/?page=pricing&sub=lifts-pricing
311 leva = approx 160 evra što je 25 evra jeftinije nego u faking Džoli trevelu (agencije preko koje sam išao samo jedanput u životu i nikad više!!!).
Ista stvar je i sa Borovecom. Agencije se ugrađuju oko 20 evra u proseku.

moj savet: kupujte u Bugarskoj kada dođete na skijalište.

diplomata
08.12.2008, 23:23
to je za bansko a borovec?
nigde ne mogu da nadjem koliko kosta ski pass zvanicno na borovecu?

JoeBananna
09.12.2008, 14:14
Petra, ja sam prosle godine u januaru bio u Borovecu, preko neke nase krsh agencije koja saradjuje sa nekom bugarskom podjednako krsh agencijom. Informacija koju smo ovde dobili je da je svejedno da li kupimo skip pass ovde ili u Bugarskoj i da kosta (recimo) 130E.

Kada smo dosli tamo na lice mesta, ispostavilo se da ski pass za 6 dana tamo na licu mesta kosta oko (recimo) 145E. Potrazili smo predstavnika
bugarske agencije i objasnili im o cemu se radi, trazeci da nam nabave
ski pass po obecanoj ceni, ali on je samo slegao ramenima i rekao da
nemaju takvu mogucnost, da su nam pogresno objasnili.

Po njegovim recima povoljnija cena za Bugare je bila pre ulaska u EU,
vise nema tih povlastica, za sve je isto. Ski pass je nesto povoljniji JEDINO
ako se preko agencije naruci vise od nedelju dana unapred. Za ski pass od 6 dana nije potrebna fotografija.

Dakle, prema mom iskustvu, ispalo je skuplje tamo na licu mesta, dok je drugima mozda bilo drugacije.
Sve u svemu, ako mozes ovde da nabavis za 100-105E, probaj ovde, ako te ovde kosta 140, probaj da rizikujes i da kupis tamo na licu mesta.

Inace, smatram da skijaliste definitivno nije vredno cene ski passa od
140+ E

diplomata
09.12.2008, 17:56
sada u agenciji nude ski pass za 6 dana po ceni od 140 evra i kazu da je svejedno kupili ga kod njih ili u bugarskoj...
prosto ne znam sta da radim!
sta ti to znaci da skijaliste ne vredi 140 evra za ski pass?
vredi li kopaonik ski pass za 120 evra?

bancho
10.12.2008, 12:31
Vec tri godine kupujem ski-pas u agenciji. Prve dve godine sam placao u Borovcu predstavniku agencije sumu koja je recena u Srbiji, a treci put tj. prosle godine sam sve uplatio ovde i dobio ski pas od predstavnika agencije u hotelu u Borovcu kada nas je smestao u hotel. Za Bansko ne znam, ali uvek je cena ski-pasa na prodajnim mestima u Borovcu bila ista kao i u agenciji. Ako sam lepo razumeo predstavnika agencije (Bugarku koja nas je sacekala i smestila), oni imaju proviziju na svaki ski-pas koji kupuju u najavi. A sto se tice poredjenja da li vredi platiti vise ski-pas u Borovcu, napisaces sam kad se vratis sa zimovanja. Ja volim Kopaonik jer sam na njemu naucio da skijam, skijao sam do 2003 na njemu, onda sam odlucio da promenim skijaliste, otisao za BG i nisam se pokajao.

JoeBananna
17.12.2008, 14:47
sta ti to znaci da skijaliste ne vredi 140 evra za ski pass?
vredi li kopaonik ski pass za 120 evra?

Zavisi sa cim uporedjujes. Ako ga uporedjujes sa Kopaonikom od 120 onda mozda i vredi. Ako si imao (ne)srecu da nekad skijas u Francuskoj, onda
ti se kriterijumi sta vredi nekih para sasvim pomere. Tamo za slicnu cenu celog aranzmana dobijes neuporedivo vise.

Jedino je putovanje do Fr dosta duze.

U svakom slucaju, nasa misljenja su nasa misljenja, kako za skijaliste tako i za ski pass. Na tebi je da sam vidis i odlucis, i posle prepricas.

petra
18.12.2008, 00:52
Bilo bi lepo da nam neko ko ide u Borovec javi koja je tamo cena ski pasa:)

bancho
18.12.2008, 10:33
Ski-pas u Borovcu za 6 dana iznosi 286 leva ( 1euro=1.95leva).Sve informacije mozete da vidite ovde www.boroverts-bg.com (http://www.boroverts-bg.com)

oddball
18.12.2008, 15:41
ne radi link

bancho
19.12.2008, 10:28
Izvinjavam se! Pokusajte sada
www.borovets-bg.com/main/index.php?lang=bg (http://www.borovets-bg.com/main/index.php?lang=bg)

petra
03.01.2009, 12:16
Ljudi ja sam u problemu. Mislila sam da idem preko Argusa krajem februara medjutim sad zovem i kazu mi da moze da se iznajme samo cipele i stapovi, skije nemaju u ponudi:sm006: I to za 185 evra, sa skipassom naravno. Kad gledam na njihovim sajtovima, na jednom pise da je 163 evra ski pas, stapovi skije i cipele a na drugom 169. To je pooljnije nego preko agencije, jos se preko agencijue ne dobijaju skije. Jedino me brine ako odem tamo da iznajmim tog dana kad stignem a oni mi kazu da nema ili da mora da se rezervise unapred:sm006:

Ili na kraju da iznajmim ovde? Nisam pametna...

Imate li neki savet?

vampire
03.01.2009, 17:43
ma iznajmi tamo, i tamo uzmi ski pass! to ti je sigurnija varijanta! a tamo ce uvek biti skija za iznajmljivanje, nemoj da brinesh! ja sam bio nekoliko puta i bez problema smo iznajmljivali skije tamo..

petra
05.01.2009, 00:14
ma iznajmi tamo, i tamo uzmi ski pass! to ti je sigurnija varijanta! a tamo ce uvek biti skija za iznajmljivanje, nemoj da brinesh! ja sam bio nekoliko puta i bez problema smo iznajmljivali skije tamo..

OK, hvala na savetu:)

Molila bih nekog ko ide u Borovec u skorije vreme samo da pogleda cene ski pasa i opreme tamo. Hvala unapred:)

bancho
05.01.2009, 11:12
Ostavi sam link nekoliko postova iznad na kome su osim cene ski pasa date i cene izdavanja opreme. U Borovcu je moguce iznajmiti opremu i jeftinije, ali se mora obratiti paznja da ti u nekom malom ski servisu ne uvale neki krs od skija.

petra
05.01.2009, 15:04
Ostavi sam link nekoliko postova iznad na kome su osim cene ski pasa date i cene izdavanja opreme. U Borovcu je moguce iznajmiti opremu i jeftinije, ali se mora obratiti paznja da ti u nekom malom ski servisu ne uvale neki krs od skija.

Videla sam to... Ispada onda ski pas i oprema preko 200 evra. Ono sto meni nije jasno je sto u jednoj agenciji ski pas, cipele i stapovi kostaju 185 evra (skije nemaju u ponudi:confused:) a preko druge je 180 evra cela oprema i ski pas:dontknow:

bancho
05.01.2009, 15:38
Sve zavisi od toga sa kim subagent agencije ima dil u Borovcu. Ja imam svoju opremu i uvek je nosim sa sobom. Moje prijatelji su iznajmili opremu pre 3 godine u nekom manjem ski servisu i bili su zadovoljni, ali su oni iskusniji skijasi tako da ih nije lako zavrnuti. Prosle godine su kumovi uzeli u agenciji full ski pass (sa opremom) i dobili su neko groblje od opreme, ali na moju intervenciju kod Bugara (koja nije bila nimalo tiha) zamenili su im opremu i dobili su sasvim zadovoljavajucu opremu.

IvanQ
05.01.2009, 16:04
Ja sam prosle godine uzeo samo pass u agenciji, a nosio svoju opremu. Za iznajmljivanje bih preporucio objekat/servis koji se nalazi u zgradi gondole jer su imali novu opremu za najam. To je mozda najbolja kombinacija jer ipak ne uzimas nista na nevidjeno.

petra
05.01.2009, 16:08
Sad sam zvala opet tu agenciju koja navodno nije imala skije u ponudi i kazu da ima, javio mi se drugi agent. Strasno. Tako da cemo najverovatnije uzeti sve preko agencije, kao i prosle godine. Inace prosle godine kad smo uzeli sve komplet(ski pas i opremu) isli smo u Borosport po nju(tu su nas uputili iz agencije) i bili zadovoljni(mada mi smo pocetnici-tad prvi put stali na skije, pa nas i nije bilo tesko zadovoljiti:)), sem sto sam imala problema sa cevanicom pa jedan dan nisam mogla da skijam ali verujem da to nije do opreme vec verovatno do pritiska koji bi mi pravila bilo koja cipela. I evo jos uvek nisam pametna kako to da resim:( Doktor tamo mi je stavio neki flaster koji je prebacio tezinu na gornji deo noge al ga ne pitah sta je to... Moracu kad stignem da odem u Rilu i pitam ga:D

brod
06.01.2009, 23:11
Bejah na Borovec prvi put sada za Novaka . Prvo tehnički podaci:
nažalost išao sam na 4 dana pa nisam upamto cenu ski pasa za 6 dana odnosno duže ali koliko se sećam na duže i nema neka ponuda, imaju oni neke svoje fore:
kao prvo kurs je 1Euro je 1.91 lev, negde 1,92 ali nege i 1,57. obrati pažnju na menječnice, negde rade 24h ali je zato kurs loš.
Ski pass:
1/2 dnevni 28 lev, nema prepodne,nego od 12h. Problem takođe što neće da ti prodaju unapred, nego od 11.45, a tada je već gužva za blagajnu i ulaz na gondolu.
1 dnevni 55 lev. možeš da uzmeš i nešto jeftinije ali tada ne možeš da voziš mislim Yablanica expres. Lepe staze ali loše urađene.
3 dnevni 155 lev. meni se nije isplatilo jer
1/2 dnevni za viken (subota, nedelja) je 18 lev
1 dnevni za vikend 35 lev. To možda nije slučajno zato što je veća gužva i svuda više čekaš.
Tako što se tiče ski pasa ne žuri, kupi na licu mesta kada proceniš šta hoćeš i šta ti odgovara
Najjači utisak je slabo rade staze, što sam već čuo. Od 31.12-4.1. su non stop imaLI NOVOG SNEGA KOJI PADA ali ga nisu tabali.
Staze su dobro postavljene, i dobre su , nije mi jasno odakle toliko kamenčića po njima. Vrlo neprijtno za vožnju, to nisu stene ili kameni blokovi, preko kojih voziš, ali su kamenčići koji prave vro neprijatan zvuk i osećej pod skijama, i koji ne prave veliku štetu na plohi. Ali na tim deonicama, a ima ih, vozim u grču.
Staze mogu biti mnogo bolje urađene.
Rentanje je jeftinije nego na Kopu,
za počnike je sve jedno, za nekog ko zna da skija već je problem da dobije pristojnu skiju, ili da plaća extra cenu.
Veoma upadljivo u odnosu na Kop. na sve strane toaleti. Od običnih montažnih baraka na skoro svakoj stazi, do luxuznih zidanih tolleta, sa papirom, ubrusima, spunom za FReE ili 1 lev. Off topic - na Kopu mislim da još uvek ne postoji ni jedan.
Preporuka mimo skijanja.
U hotelu Rila, bazen i džakuzi od 9 do 21h je 6 lev, sauna i tursko kupatilo 10 lev. dobijate peškire, kasetu za stvari, i ne prave problem aku uđete i u ski cipelama. Ostale usluge su na nivou hotela ssa 4-5 zvezdica, tko da ne preporučujem piće na šanku i provod po clabing prostorima koji su baždareni za Engleze i Ruse kojih ima u ogromnim količinama.
ITD.....
ako neko želi da sazna još neke moje utiske onda private mail ili 064/2249554

Bane
Na kraju se izvinjavam na Off topicu teme. Ali smatram da možda nekom bude od koristi

petra
07.01.2009, 02:20
Hvala za detaljan izvestaj:)

Bila sam ja dva puta tamo, jednom za NG i jednom u februaru. To sot za staze kazes stoji, verovatno tad nije bilo ni nocnog skijanja, al to je zato sto je tek pocetak sezone. Kasnije sve osposobe. A ti kamencici o kojima pricas...:glavaozid Doduse mi smo skijali na onim najlaksim stazama, samo na jednu zelenu nas je odveo instruktor i tu smo se svi poubijali, uglavnom bas zbog tih kamencica i nekih izraslina po odredjenim delovima staze:glavaozid
Inace ujutru i uvece redovno idu sa nekom masinerijom i tabaju sneg a onaj zaledjeni otapaju...

gewra
25.01.2009, 17:11
Cene od 17.01.2009:
Ski pas za 6 dana je 286lv. Skije, pancerice i stapovi za 6 dana mogu da se nadju za 100lv, dok je ski skola u grupi dosta, za 3 dana 100lv, za 6 dana 160lv (ovo je ubedljivo najjeftinije, cena ide i do 270lv za ski skolu u grupi, za opermu oko 210lv). Ukoliko nekome treba komplet, skola, oprema i ski pas mislim da bi bilo pametnije uzeti u agenciji jer nude ceo komplet za 230Eur (446lv), a ta cena sa svim popustima ne moze ni blizu da se nadje na samom borovecu...

PS> od 23.01 snega skoro i da nema...

Pozdrav, Ivan.

petra
26.01.2009, 13:21
Cene od 17.01.2009:
Ski pas za 6 dana je 286lv. Skije, pancerice i stapovi za 6 dana mogu da se nadju za 100lv, dok je ski skola u grupi dosta, za 3 dana 100lv, za 6 dana 160lv (ovo je ubedljivo najjeftinije, cena ide i do 270lv za ski skolu u grupi, za opermu oko 210lv). Ukoliko nekome treba komplet, skola, oprema i ski pas mislim da bi bilo pametnije uzeti u agenciji jer nude ceo komplet za 230Eur (446lv), a ta cena sa svim popustima ne moze ni blizu da se nadje na samom borovecu...

PS> od 23.01 snega skoro i da nema...

Pozdrav, Ivan.

Hvala:)

Uplatili smo ceo paket u agenciji(bez skole skijanja)-a85 evra. I nadamo se da ce od 21.2 opet biti snega:(

Borovec
26.11.2009, 17:34
Borovec skipass cene kod nas prosecne:
ski pass+box za opremu 153eur - Odrasli
103 eur za decu 8-12god

bodza
06.02.2016, 07:21
Da ne otvaram novu temu...

Zanima me da li moze da se deli skipass u borovetsu? Idemo u martu, zena, deca i ja pa ne bih da kupujemo dva ski pasa kad necemo, zbog dece, nikad skijati zajedno nas dvoje... Jel probao neko?

flopo
06.02.2016, 20:57
Nemoze! uzimaju ti ski pass ako te uhvate .

bodza
07.02.2016, 07:43
A kako te uhvate ako ne ide slika na ski pass?

sasacg
07.02.2016, 12:44
U Banskom je za ski pas od 6 dana isla fotka pre nekoliko godina

flopo
08.02.2016, 00:07
ujutro kada prodjesh prvi put slika te automatski kamera. svaki put kada prolazish, izlazi tvoja slika na njihov monitor u kabini. to je princip , tako radi.

flopo
08.02.2016, 00:13
https://www.youtube.com/watch?v=ojDsr7iTI9U

nesto ovako :)

bodza
09.02.2016, 11:55
Au bre, sta sve nece izmisliti...
i sad zena i ja moramo da kupimo dva ski pasa da bi skijali po pola dana...
katastrofa...

ftj
09.02.2016, 12:03
A da kupis 2x po 3 dana ako za taj ski pas ne fotografisu?

flopo
09.02.2016, 20:02
Niko te ne fotografise kada kupujesh ski pas, sisstem pravi automatski foto kada prodjesh prvi put na lift I onda slika se pojavi svaki put kada prodjesh. Ima negativne strane jer redari u globali gledaju odeca,faca se nevidi svaki put dobro. Dakle ukoliko smenish jaknu desi se da imash problem.

@bodza -> ukoliko redari te ne uhvate na monitor dok prolazish nemash problem, mislim da detector za visina nije u funkcii, ukoliko te uhvate oduzimaju ti pass automatski to pishe.

Kutuzov
10.02.2016, 23:38
Funkcionise li ovo u praksi ili samo na youtube-u ? Takodje sam planirao da delim ski pas sa zenom ... zbog deteta ne mozemo da skijamo zajedno.:sm022:

bodza
13.02.2016, 06:58
Au bre kakvi ljudi.. Samo nam komplikuju zivot... A niko ne da opciju deljenja ski pasa sto mnogima treba...
Ne znam sta cemo, ne placa mi se duplo a i ne bih da mi uzmu ski pas...
Da bar zena i ja imamo jakne slicne boje...����

flopo
14.02.2016, 21:07
@ Kutuzov ,100% funkcionishe ako te redar vidi :)