PDA

Pogledati punu verziju : Otvaranje sezone 2006/2007



D.I.M.
20.11.2006, 12:10
U ocekivanju nove sezone imali neka vidovita Zorka pa da sa nama podeli taj info? U decembru naravno ali kada?

Grazer
21.11.2006, 15:08
Evo ovako,posto planiram na skijanje tek u prvoj sedmici marta ali jos nisam odlucio gde bi isao(u ovom slucaju kop ili borovetz) zamolio bi ljude s iskustvom da mi kazu kako izgleda kop u prvoj sedmici marta tj. ima li kakvih problema s snegom ili nesto tako,mislim bojim se da nije kasno da me ne uhvati lose skijasko vreme.

D.I.M.
21.11.2006, 15:27
Evo ovako,posto planiram na skijanje tek u prvoj sedmici marta ali jos nisam odlucio gde bi isao(u ovom slucaju kop ili borovetz) zamolio bi ljude s iskustvom da mi kazu kako izgleda kop u prvoj sedmici marta tj. ima li kakvih problema s snegom ili nesto tako,mislim bojim se da nije kasno da me ne uhvati lose skijasko vreme.
Planina ko planina, kada bi mogli da predvidjamo svi bi izabrali nedelju sa suncanim danima i sneznim nocima. Temperatura tu negde oko -5 stepeni. I naravno bez vetra.
Pa mozda ovogodisnji mart bude takav. Prosle godine se na Kopu skijalo do sredine aprila, a ta godina je bila svuda sa jako puno snega. Predposlednji vikend je bio fenomenalan.
Znaci na Kopu u martu obicno ima snega, lepo je vreme, ali se moze desiti i da ojuzi pa da skijanje vise lici na oranje.
Sigurica je po meni poslednja nedelja februara i prva nedelja marta ako vec mozete da birate.

Grazer
21.11.2006, 15:31
pa tad sam i planirao i da idem kraj februara pocetak marta ali bi me vise mart zakacio

D.I.M.
21.11.2006, 15:40
pa tad sam i planirao i da idem kraj februara pocetak marta ali bi me vise mart zakacio
Vidim da ste slicno pitanje postavili i na tread u Borovec. Na njemu sam bio u januaru te ne znam kakva je situacija tamo u martu. Ali sto se visine tice on se sastoji iz dva skijalista drugo je na visinama do 2700metara. Predpostavljam da je zbog visine skijalista 1700- 2000m/nv Kop i Borovec max 2700m/nv, skijanje na Borovecu vremenski duze. Ali sve kako se uzme za skijanje su najlepse te dve nedelje.

Grazer
21.11.2006, 15:50
tread sam postavio i tamo zato sto se jos nisam odlucio gde cu tacno,izvesno je da idem na kop ili borovetz i to u prvoj sedmici marta,znaci nisam nikada tako kasno isao na skijanje pa me interesuje da se nebih razocarao.kako stvari stoje zbog vece visinske razlike borovetza mozda je bolje tamo???

D.I.M.
21.11.2006, 15:56
tread sam postavio i tamo zato sto se jos nisam odlucio gde cu tacno,izvesno je da idem na kop ili borovetz i to u prvoj sedmici marta,znaci nisam nikada tako kasno isao na skijanje pa me interesuje da se nebih razocarao.kako stvari stoje zbog vece visinske razlike borovetza mozda je bolje tamo???
Logicno je da sezona traje duze. Samo taj deo skijalista na 2700 metara/nv, je skup od par litova tanjira do kojih se dolazi gondolom. Tu je i jedan nov proslogodisnji cetvorosed koji je u sklopu tog dela ali na malo nizoj visini. Ovaj deo je sa tanjirima je prilicno blag u nagibu. Pravo plavo.
Ma bice snega i tamo sigurno u tom terminu i to na oba skijalista.

barrcode
25.11.2006, 20:20
u najavi sneg :
http://www.weather.com/outlook/travel/businesstraveler/tenday/YIXX0024?from=month_topnav_business

kop
26.11.2006, 10:23
Ljudi nemam bas lepe vesti:

Novembarske prolećne temperature u Srbiji iznenadile su mnoge, mada su pojedini svetski meteorolozi javno najavili dugu toplu zimu.
Šef Hidrometeorološkog centra Rusije Roman Viljfand izjavio je da će predstojeća zima na celoj planeti biti najtoplija za proteklih 150 godina. Po njegovim rečima, prošlogodišnji mrazevi se pre mogu smatrati izuzetkom od opšte tendencije otopljavanja, jer u protekle tri godine prosečna temperatura vazduha tokom zime na celoj planeti raste približno za 0,9 do 1,3 Celzijusova stepena. Viljfand prognozira da će prosečna temperatura ove zime biti za tri-četiri stepena viša ne samo od prošlogodišnje nego i od prosečne za to doba godine.
Ruski sinoptičar posredno opovrgava upozorenja ruskih i britanskih istraživača da će već kroz nekoliko decenija klima u Evropi postati mnogo hladnija zbog promena temperature struja u Atlantskom okeanu.
Dragan Jonovanović, zamenik direktora Republičkog hidrometeorološkog zavoda, kaže da će i u Srbiji ove zime temperature zaista biti više u odnosu na prosečne temperature koje su bile proteklih 30 godina.
- Dugoročnu prognozu za Srbiju smo uradili u saradnji sa Evropskim centrom za srednjoročnu prognozu vremena u Redingu. Izračunali smo da će u tromesečnom periodu koji obuhvata decembar, januar i februar, kad je prosečna temperatura 2,5 stepeni, temperatura biti viša za otprilike tri stepena. Za tromesečni period koji se odnosi na januar, februar i mart, kad prosečna temperatura iznosi 4,3 stepena, očekuje se da će temperature biti više za 3,5 stepeni. Da će se ove prognoze obistiniti šanse su 75 odsto - navodi Jovanović.
Po njegovim rečima, pojedinačno po mesecima takođe je izračunato za koliko stepeni će rasti temperatura. Tako se u decembru može očekivati rast od 2,8 stepeni u odnosu na prosečne decembarske temperature proteklih 30 godina.
- Kako se bude bližilo proleće, rast i promena temperature u odnosu na prosečnu će biti sve manji - iznosi Dragan Jovanović.

Do ponedeljka će se u Srbiji nastaviti lepo vreme, sa temperaturom i do 17-18 stepeni. Od utorka pa do kraja sledeće nedelje temperatura će pasti i biće do deset stepeni, uz pojavu magle, ali će biti suvo.

Izvor: Blic

:sm022: :sm022: :awm2: :glavaozid :couto:

stojke
26.11.2006, 12:52
Ко зна, и претходне две зиме су најављивали топло време са мало снега и тоталну пропаст за зимски туризам. То су била једина два пута кад сам видео санте леда како пливају дунавом. Све у свему метеоролози немају појма и надам се да су се овога пута дебело зезнули.

Мада по неким прогнозама које се раде на основу електромагнетске активности Сунца (које су по мени једине колко-толко тачне дугорочне прогнозе, све остало је гледање у пасуљ) требало би да ова и следећих пар зима буду топле и сушне.:dontknow: :dontknow: Иначе једино су те прогнозе погодиле да ће претходних пар зима бити хладне и са доста снега.

kop
26.11.2006, 13:08
Zaista se nadam da su obe prognoze pogresne ! :hair:

D.I.M.
22.12.2006, 12:04
Jos uvek nema zvanicnog obavestenja o otvaranju sezone, koliko ima snega, jacina vetra, temperatura, koje staze i liftovi rade..?

kop
22.12.2006, 14:14
Mogli bi da otvore bar karaman (prekoputa jarma") i Jaram za ljude iz okolnih mesta ! Tu uvek ima dovoljno snega jer ima sneznih nanpsa !!!:)

Sven
22.12.2006, 23:37
Mogli bi i oni da rese pitanje topova za sneg. Ali ne imaju oni pametnija posla samo njima znana. Sramota je da svi mi moramo da se molimo da se ti ljudi smiluju da nesto ljudski urade a da ne pricam sto bi morali da se molima da padne SNEG!:sm008:

kop
25.12.2006, 09:37
Last evening I returned from Kopaonik ( if you didn't know the right name of this beautiful mountain is Kopanik without letter o between a and n :) I read somewhere).
The fact is that I have skiing yesterday:), but...
It was opened just one line (Mali Karaman) with 9,5 minutes ride up (in full season not more 4-4,5 minutes need); :sm008:
Snow: just enough for good ride, on few spots you can see the ground:sm008:
On two lines nearby Pancic snow guns done good job
Think JC is right :"But I wouldn't expect any heavy snowfall untill well into January, possibly february"
But you can expect good fun and lot of entertainment there.
Wellcome.
More on www.skimanijaci.com (http://www.skimanijaci.com)

Jel sam ja to dobro razumeo da su oni pustili Mali Karaman ???!!! :sm006:

Dunjica
29.12.2006, 10:49
NEEEEEEEEE!!! Pa gde cu ja da skijam kad sutra stignem na Kop!?? :( Pa da. Po travi, najverovatnije..

D.I.M.
29.12.2006, 11:23
Jedan ovako ozbiljan centar ili centar koji pomislja da bude ozbiljan mora da napravi i infrastrukturu za vestacko zasnezivanje. To zasnezivanje mora da bude profesionalno, a ne imamo dva topa i malu akumulaciju pa sta cete vise, izvolite dodjite i skijate po kamenju. Naravno niko ne ocekuje da sve staze budu pokrivene topovima, ali 60 70% mora. Onda se gleda vremenska prognoza i uskace se kada priroda nece. Vuk sit a ovce na broju.

CrazyKong
29.12.2006, 12:43
Ma sta ce njima topovi...i bez njih uzimaju masne pare...

dalton
29.12.2006, 19:44
NEEEEEEEEE!!! Pa gde cu ja da skijam kad sutra stignem na Kop!?? :( Pa da. Po travi, najverovatnije..


Pa cuti. I ja idem ujutru i do 6 januara sam tamo,po prognozi sneg ce padati samo tri danan od 6 taman da napada za sledecu grupu od 6 januara:( A mi cemo sa karamana na trepavicama da se spustamo:)

kop
29.12.2006, 21:15
Haaaaaa ! Ko vam je kriv ! Ja idem od sestog :) :) :ok: !

oddball
30.12.2006, 09:28
@kop: koji si dolivach ulja na vatru :D
@dunjica: ja ovo ne bi tolerisao :D

ski dude
30.12.2006, 13:04
ne pricaj sa njim nabodi gaaa:D :awm2: lol

adwarf
30.12.2006, 21:57
Ja odoh u februaru, tad ce snega biti u izobilju (nadam se)

KOP_MANIA
31.12.2006, 06:53
Da al neces videti prst pred okom. I tesko da ces ostati na skijanju duze od 3 sata zbog velikog vetra i magle

pendo
31.12.2006, 11:36
kakvi topovi.treba upravi skijalista objasniti da ti topovi nisu artiljerijsko orudje
i da je legalno i pozeljno iste imati i koristiti ih.da ne gresim dusu jedan su aktivirali pre dva dana,oko konaka verovatno da stvore ugodjaj za TV

Bajastrasni
31.12.2006, 12:37
Pozdrav svima na forumu, cek da prvo vidim kako ovo radi :cug:

Bajastrasni
31.12.2006, 12:41
Dugorocna prognoza kaze da ce padati sneg od 2-6, 9-10, i 13-16. Za dalje sam zaboravio :confused: . A sledece godine ce Dinkic da pravi sneg.... ako glasamo za njega, naravno.

barrcode
31.12.2006, 17:36
ako glasamo za njega, naravno.
duhovito....
:sm022:

stekan
31.12.2006, 17:54
.... ako glasamo za njega, naravno.

Bajastrasni, s obzirom da već imaš 98 godina (tako bar piše u tvom profilu), nisam siguran za tvoje glasanje. :dziveli:

Drugo, da li živiš u predgrađu Londona koje se zove Beograd ili u predgrađu Beograda koji se zove London? Vjerovatno ovo prvo, jer piše: Belgrade.

ski dude
31.12.2006, 18:02
zivi tu negde izmedju,ili u avionu:sm022:

Bajastrasni
31.12.2006, 20:33
Sta fali godinama, za glasanje nema maximuma, kao sto bez starca nema :awm2:, to se zna.

A trenutno prebivaliste je B45, a pre toga....Dortjol, London, Hampstead.... :sm023: ....davno je to bilo, ko ce sve da pamti.

Nego (malo smo skrenuli sa teme), hocemo li se mi oskijati ove godine ili ne?

stekan
31.12.2006, 21:35
Svaka čast! :dziveli:

A ja pomislio da sam ostario.

Skijaćemo, nego šta, ali ne ove godine (još su dva sata do sledeće). I ne na Kopaoniku.

Bajastrasni
01.01.2007, 09:03
@Stekan,

Glavu gore, mada po tvojim godinama vidim da smo DUHOM skoro vrsnjaci. Dobar catch za "ovu godinu" :yay: , evo i ja vec udjoh u "99". Medjutim za Kop se ne slazem, pogledaj ski prognozu za 1-10 na Infokopu, deluje ohrabrujuce (moram malo da se palim, idem 8. :ski: ). Jos da nam Mladjani otvori Duboke...., e.... gde bi nam bio kraj.
SRECNA NOVA! :jester: :dziveli:
(bas mi se svidjaju ovi Smilies)