PDA

Pogledati punu verziju : Landeck u Tirolu



Panzer
05.12.2015, 22:16
Iako je bilo postova koji se dotiču skijališta oko Landecka, rekoh da ipak otvorim posebnu temu. Planiramo negdje početkom januara put ovih krajeva.
Zasada je opcija 6 skijaških dana, 3 SFLadis, 1 Ischgl, 1 Soelden, 1 StAnton.
Smještaj negdje u Landecku, ne rezervišemo prije nego što vidimo da su vremenski uslovi OK.
Šta mislite, koja skijališta obići, je li gužva za smještaj ako se kasno rezerviše, kakva su iskustva u prvoj polovini januara (10 - 17) itd...

Rossignol 8s
07.12.2015, 12:15
Da sam na tvom mestu, rasporedio bih skijaske dane bas kako si napisao (3 SFLadis, 1 Ischgl, 1 Soelden, 1 StAnton). Ne znam da li si vec bio u tom delu Tirola; ako ides u SFL, savetujem da parkiras u Fiss-u, ali ne u centru, nego na parkingu kod gondole prema Serfausu (Waldbahn) . Smatram da je to idealno mesto za polazak. Mozda bih posavetovao da namestis tako da izbegnes Isgl za vikend zbog guzve. Posto kapiram da ces kupovati jednodnevni ski pas za Isgl, mozda je pametno da ga kupis usput u Kapplu ili See-u, jer iako ima 7-8 saltera, prosle godine sam cekao dobrih 20 min da kupim ski pas u Isglu kod najnovije gondole, pa jos sigurno 10ak min da udjem u gondolu. Drugim recima, za Isgl bih savetovao da se bude u 8.30 ispred gondole.
Takodje izbegni Soelden za vikend. Kao alternativu predlazem Pitztal glečer. Nije tako sadrzajan kao Zelden, ali dosta manje ljudi na stazama, a odlican za 1dnevno skijanje.
Sto se tice rezervacija, uglavno sam barem 2 meseca unapred rezervisao. Mozda ne nadjes u samom Landeku, ali ces naci nesto u okolnim selima.Verujem da ce vremenski uslovi biti ok. Najvaznije je da ima snega, ako ima sunca - divota, ako nema sunca - ima snega.

ExBaker
07.12.2015, 17:09
Ne bi trebao valjda biti neki veliki problem sa smještajem obzirom da je niska sezona tada. Pošto sam dio elderly ekipe moj predlog je da mjerkaomo prognozu i 2 dana pred polazak bukiramo smještaj.Planiramo odlazak do centra kolima tako da nam selo ili sam Landek ne predstavlja nepremostivu alternativu. Dane po centrima smo planirali na bazi vas forumaša.
:)

Panzer
07.12.2015, 20:18
Thanks Rossignol, pa da nastaviš taj spisak u potpisu :)
Uzećemo u obzir savjete, vjerovatno vikend SFL, a ovo drugo radnim danima.
Kad gledam koliko ima skijališta okolo, trebalo bi jedno 3 nedelje brat bratu. Oko Isgla u dolini još 2, neki Kappl pa See in Panznaun, Pitztall kao što reče, pa HochOetz...
Kupio sam jaknu i rukavice, nadam se da ću bolje skijati ove sezone.

Rossignol 8s
08.12.2015, 10:50
Kupio sam jaknu i rukavice, nadam se da ću bolje skijati ove sezone.

Mislim da je ovo presudno :obrvajedn ... šalim se naravno. Dosta je već napisano o tirolskim skijalištima ovde na forumu, nećete mi zameriti ako nešto ponovim. Vidim da planirate Anton 1 dan. Kad budete dolazili iz pravca Landecka, nemojte da se zeznete i udjete u tunel (pred Antonom), nego desno ka centru mesta. Kada se parkirate, staze desno od magistrale su solidno strme i moze biti problema ako ste ih namenili za zagrevanje. Ako hoćete na Valugu (vrh) možda najbolje rano ujutru, posle se napravi gužva i "izgubićete" оko sat vremena na čekanje u redu i vožnju gondolama. Posle jutarnjeg Antona bih posavetovao da bežite na St Christoph i Stuben - u Stubenu je nešto starija infrastruktura, ali zato ubedljivo najmanje ljudi na planini i nekoliko lepih crvenih staza.
Sto se tice skijalista Kappl i See, nekako nikako da dodju na red, iz prostog razloga sto ne mogu bas cesto da dolazim u Tirol, tako da uvek prioritet budu SFL i Išgl. Komšije iz apartmana pored nas češće dolaze u Tirol i pricali su mi da vole da odu na See i Kappl jer je mnogo manje ljudi na stazama nego na popularnijim skijalistima, a pri tome su sasvim ok za 1-2 dana skijanja.
Ako se iz nekog razloga odlucite za Lech (umesto Antona npr), racunaj da ti od Landeka od Leha treba oko 45 min. Lepo skijaliste, ali po mom ukusu previse ljudi na stazama, zato bezite na deo skijalista Warth.
Za SFL samo reči hvale. Jedna od super stvari kod SFL je ta da ako je vreme mrljavo, na SFL skijate niži deo skijalista. Prosle god je jednog dana takva magla iznad 2300 da nisam vrh skija video. Odmah smo se spustili na staze izmedju 1500 - 2300 gde je vidljivost bila kristalna.
Ako ima pitanja, slobodno.

adwarf
08.12.2015, 14:00
Kao sto su vec svi gore napisali, ovde je toliko dobrih skijalista, da je zaista tesko odabrati sta skijati u tih 6 dana. Mi smo do sad praktikovali da se "zabodemo" u jedno mesto na 8 dana i onda odskijamo sve sto spada pod isti ski pas, ali uspemo lepo da izgustiramo "bazu".
U silvreta regiji skijali smo sve osim Galtura i stvarno su i Kappl i See lepa mesta, dovoljna za jedan dan skijanja, nema guzve, lepe staze, ali ako si u tom delu prvi put i imas samo 2-3 dana za Ischgl, mislim da je bezveze da ih potrosis na ta manja skijalista, koliko god dobra bila. Za Ischgl i Samnaun ti je mozda i malo ta 3 dana da ih lepo provozas. Soelden, Ishcgl, St. Anton su toliko velika i dobra skijalista da ce ti ovo biti samo "sneak peak" kako bi se sledece godine vratio. :)
Sto se St. Antona tice, takodje je steta ne obici Lech, Zurs i Stuben, koji su po meni odlicni, ali opet, malo je dana.
Soeden nudi opcjiu da se uz ski pass doplati za jedan dan u Obergurglu, sto smo mi i uradili, bez nekog preteranog instrazivanja i informaisanja o skijalistu. Medjutim, kada smo dosli tamo i uzeli mapu pali smo na dupe. S razlogom kazu za njega da je dragulj Tirola. Skijaliste iz 2 dela (Obergurg i Hochgurgl), jako lepo, visoko, gomila staza (cini mi se preko 100km uredjenih) i da nismo tako slucajno otisli, pitanje da li bismo ikada obratili paznju na njega, a fantasticno je.
Ove godine se utvrdjuje gradivo u Soeldenu i okolnim glecerima, a po prvi put posecuje SFladis, tako da cu utiske o ovome napisati posle, mada posle svih pisanja na formu, kao da sam vec bio tamo :)

ExBaker
08.12.2015, 16:12
[QUOTE=Rossignol 8s;98159]Mislim da je ovo presudno :obrvajedn ... šalim se naravno.
Ja svake godine kupim po neku novu stvar. Ili parče garderobe ili naočare, štapove, kacigu...Čim se nešto novo nabaci, odma se i stil za nijansu popravi. Neka ti ova elderly ekipa potvrdi kolika je promjena bila kad sam kupio atomic crne štapove.:sm018:
Sad, šalu na stranu, definitivno je Tirol regija za čitavu sezonu da se pegla, a da ne bude dosadno. Ne zna čoek kud bi prije. Obzirom na ograničenja mi smo planirali raspored koji je Panzer naveo. Je li malo u Išglu dan, jes.Isto tako i sa StA i Sld, ali smo ipak taj FSL doživjeli na bazi vaših pisanja kao nešto što bi najradije skijali. Samo da nas vrijeme posluži...

Panzer
27.12.2015, 15:49
WC trka u St Antonu za 09 - 10 jan otkazana:
http://www.skiracing.com/stories/st-anton-womens-world-cup-speed-races-canceled
Mi smo planirali 10-og tamo, ali da vidimo prognozu...

Rossignol 8s
28.12.2015, 10:30
Najavljuju se padavine početkom januara. Objektivno vam je potrebno 10-15 cm novog snega, samo da prekrije veštak.

Panzer
07.01.2016, 11:35
Bukirano u Landecku, od 10 do 16.01.
Bilo je malo natezanja, stanje sa snijegom slabo, nisu sve staze otvorene, ali idu padavine :sm019:
Smještaj je:
http://www.tiscover.com/at/accommodations/pension-raggl

ExBaker
11.01.2016, 21:17
Smjestili smo se po preporuci forumaša u Landeck. Kuća u kojoj smo se smjestili nalazi se na stotinjak metara u brdu iznad grada. Apartman je nov, prostran, otprilike oko 70m², opremljen sa svim potrebnim. Jedino je par sitnica zasmetalo. Tipa to što nije bilo sapuna, tečnosti za suđe, internet dosta slab, ali ajde...za ove pare ( 6 noći nas trojica 395€) se ne čangriza.

Panzer
11.01.2016, 22:06
Odličan je Landeck. Danas smo se izvadili ko zmajevi (što reče jedan s ovog foruma) sa StAntonom - svuda okolo slabo snijega, vjetar (u Ischglu pola skijališta zatvoreno) a Sveti Ante pola metra do metar. 20 minuta od našeg apartmana, parking se plaća (10 € dan, mi smo uhvatili onaj P2 kod welnes centra).
Gledamo opcije - nismo ranije spomenuli skijališta koja još mogu biti u opticaju kada si smiješten u Landecku - sunčani Livigno je na 115 km (2h vožnje) a Silvreta Montafon na 75 km (1h).
Sutra je u planu Serfaus Fis Ladis.

Panzer
12.01.2016, 22:40
Danas je na red došao SFL. Nekih 35 min od našeg smještaja u Landecku, solidnom cestom uz nekih 7-8 km krivina uzbrdo. Samo skijalište je odlično, dosta bolje od StAntona (to ćemo vjerovatno u posebnoj temi), ali nam vrijeme ipak ne ide na ruku. Magla i snijeg su bili takvi da se najbolje staze nisu mogle skijati, nego smo se držali "sredine", negdje od 2000 - 1500 m nadmorske.
Još jednom - SFL je super, ali je prognoza za naredne dane u zapadnom Tirolu slična kao današnja - padavine, vjetar, oblaci. Isghl je danas opet bio napola zatvoren zbog vjetra. Slično je i u Soeldenu.

Nakon zasjedanja kriznog vijeća skijaškog saveza donešena je neočekivana odluka.
Otkazujemo dalji boravak u Landecku, nakon provedene 3 noći, i bukiramo smještaj za Dolomiti superski (Val Gardena). Presudna je bila jedna slika na facebooku. Ujutro palimo za Ortisei.
Čudne su skijaške putešestvije nekada....

Rossignol 8s
13.01.2016, 10:21
Nakon zasjedanja kriznog vijeća skijaškog saveza donešena je neočekivana odluka.
Otkazujemo dalji boravak u Landecku, nakon provedene 3 noći, i bukiramo smještaj za Dolomiti superski (Val Gardena). Presudna je bila jedna slika na facebooku. Ujutro palimo za Ortisei.
Čudne su skijaške putešestvije nekada....

Skidam kapu!

Sinisha
13.01.2016, 12:31
Jedno početničko pitanje dok ste bili u austrijskom Tirolu da li je postojala opcija da se uzme pass za celu regiju ili ste za svako skijalište uzimali zaseban pass ?

Bacite koju sliku :D.

adwarf
13.01.2016, 15:39
Evo spisak regionalnih ski pass-ova za Austriju. Na stranici ima opisanih najpopularnijjih nekoliko, a u dokumentu koji mozes da skines pri dnu strane imas detaljne opise svih ponuda
http://www.tyrol.com/things-to-do/sports/skiing/ski-pass

ExBaker
13.01.2016, 23:09
Jes odluka bila luda, ali smo stisli i uboli jedan od NAJBOLJIH dana ikad. Sunce, minus, sve otvoreno. Momci iz Dolomiti superski skidam kapu:sm017:. Sa ovoliko malom kolicinom snijega otvoriti kopleks citav to je za Nobela.
Vadjenje za 10!!!