PDA

Pogledati punu verziju : White 5



ledenjak
19.11.2015, 08:22
Ukratko turneja po Austrijskim glečerima. Polazak bio 06.11.2015. kasno uveče stigli na Hintertux. Ujutru kupili White 5 ski pass. 07-08.11. skijali na Tuxu full bez guzve, sunce, vreme Top, sneg beton. Uveče odlazak na Stubai, ujutru 09.11. skijanje, opet daleko od očekivanog, puno turista i zatvorenih trening staza, vreme Top ali malo tanko sa snegom. Zbog toga odluka pada da 10.11. izjutra krenemo u Solden. Stigli brzo i na vreme. Opet sunca puno, nema guzve, staze Top ali vidno tanko sa snegom za ovo doba godine. Naskijali se pojeli i napili i pravac Pitztal. Sauna, pivo, odmor i ujutru pun gas. Dva dana Pitztal 11-12.11. kao iz snova. Temperatura u + vlažnost vazduha 0! Staze prefektne gotovo da nema čoveka na stazi. Opet se vidi da je tanko sa snegom ali je takodje vidljivo da su najbolje sačuvali sneg tokom leta. Petak 13.11. ustajanje i pravac Kaunertal da se završi priča. Opet vreme ludilo ali kao i uvke posle Pitztala sve nam dodje nekako bezveze. Posle ručka pun gas Ljubljana i ujutru SRB. I tako zaokružena priča od svih 5 Tyrol glečera. Ostalo nam još 3 dana ski pass za proleće kad pozelene ostali ski centri.

adwarf
19.11.2015, 13:55
Svaka cast! :D

Zanima me par detalja. Koliko vidim na netu, White 5 je ski pass za 5 dana bilo kad u sezoni za tih 5 glecera i kosta 369e. Ako sam te dobro razumeo vi ste uzeli neki 10odnevni, ako kazes da ti je ostalo 3 dana? Kolika je cena toga i da li ima nek slicna opcija za te centre i glecere za vezane dane. Recimo, da se uzme 7dnevni ski pas za Hintertux Glacier, Pitztal Glacier, Sölden-Ötztal, Stubai, Kaunertal, Obergurgl...?

Znam za dil izmedju Soelden-a i Obergurgl-a sa jednim danom u drugom centru, ali me zanimalju i ovi gleceri. Hteo bih da ih obidjem sve u jednoj takvoj turi, ali bi prilicno skupo izaslo uzmanje dnevnih ili eventualno dvodnevih karata za sve ove centre.

ledenjak
19.11.2015, 14:27
White 5 je ski pass za 10 dana za 5 glečera Hintertux, Stubai, Solden, Pitztal i Kaunertal.

adwarf
19.11.2015, 14:53
Pa to je odlicno! :) Na prvom sajtu na kom sam gledao nije bilo bas jasno sta podrazumeva, ali sad vidim na ostalima da lepo pise 10 days, free choice :D

Hvala za info!

wlad
20.11.2015, 13:28
Svaka čast na otvarnju sezone :cug:

adwarf
22.11.2015, 19:20
Trazeci informacije o ovim multi-resort ski pass-ovima, naleteo sam na ovaj link, pa bih ga podelio sa vama, mozda ce nekome koristiti
http://www.tyrol.com/things-to-do/sports/skiing/ski-pass

Moze se skinuti i detaljniji PDF u kome su opisane sve kombinacije regionalnih ski pass-ova