PDA

Pogledati punu verziju : Atomic C7-18



Branko1
14.11.2006, 21:55
Pitanje za bolje poznavaoce skijaod mene. Imam skije Salomon Verse 9, 180cm i vozim ih vec 3god. Skije sam kupio kao polovne i sada ih mogu za meniti za Atomic C7-18 170cm. 170cm mi vise odgovara. Sta mislite da li se isplati da izvrsim zamenu i da li bi to bio pametan potez.
Hvala

stekan
15.11.2006, 10:29
Verse 9 je mnoooogo bolja skija.

Branko1
23.11.2006, 00:02
Ipak sam odlucio da kupim nove skije. E, tu sada nastaje problem! Koje skije kupiti?! Obzirom da raspolazem sa nekih 20-22.ooo din, cunjao sam malo po radnjama i nasao sledece skije za te pare:
-Blizzard Firebird xo3 i xo6IQ (xo6IQ nisam video na njihovom sajtu)
-Blizzard Sigma x cros8
-Rossignol Open 100 XPI
-Rossignol Open 300 TDI
-Rossignol Viper XPS
-Volkl Unlimited AC1
Kao sto sam vec rekao u prethodom postu vozim salomon verse9 vec 3 godine i osrednji sam rekreativac. Volim ponekad malo i dubok sneg da probam i da se nekada sjurim niz brdo :).
Moze li mi neko pomoci u odabiru gore pomenutih skija.
Hvala unapred

Sapa
01.12.2006, 13:22
Branko zdravo jos jednom,Nesto mi govori da moju reakciju na tvoj post nisi ni dobio a ja se raspiso junacki.
Sad kratko da pokusam jos jednom, vozio sam: Blizz firebird ox3 i volkl AC2 i neke rossis (ime zaboravio bilo je to prije cirka 5 godina, al geometrija ko viper xps).

Firebird ox3 je cista pocetnicka skija, flex slabasan, no fun at all. cim das malo gasa ona se ugiba u krivini ko guma.

Taj rossi je bio zabavn na stazi a van staze onako.

AC2 je vrlo dobra all mountain skija koja je samo malcice slabije prestirala na hangovima (sto je cesci slucaj kod skija namjenjenih za all-moutain upotrebu), a inace odlicno drzi na tvrdoj/zaledjenoj stazi (sto je opet cest problem kod 'terenskih skija)
Van staze sam bio vise nego zadovoljan (skija za prosjecne offpiste skijase), Vjerovatno su modeli ac3 i pogotovo ac4 vrhunske all-mountain skije koje kao i freeride modeli surfaju mnogo bolje nego ac2. Ali sta ce to nama obicnim smrtnicima koji 70% vremena provodimo na (donekle) prepariranim stazama. AC1 je dakle prvi u ovoj AC seriji i samo je 3 mm uzi u struku od ac2, pretpostavljam da na stazi prestira kao i ac2, a van staze vjerovatno malo vise 'propada' zbog te relativne 'vitkosti'.

Dakle jos jednom ako mozes da biras izmedju firebird ox3 i AC1 onda definitvno uzmi ac1.

Branko1
03.12.2006, 22:42
Pozdrav Sapa,
hvala na savetu, isto tako hvala i Stekanu koji mi je pre nekoliko dana dao neke smernice.
Naime, u cetvrtak sam (pre nego sto sam video tvoj odgovor) bio na expo zim-u i kupio proslogodisnji mogel AC1 po povoljnoj ceni. Bar je meni bilo povoljno za tu skiju, 200e. Znaci procitao sam ti misli :). Sada se samo ceka da padne sneg pa da probam skiju. Nadam se da ce mi se svideti.

Pozdrav

Sapa
03.12.2006, 23:08
Cestitam ti na kupovini mislim da je skija skroz ok (izvini koju si duzinu uzeo???), i da, naravno samo jos da se stvore uslovi da pocnes da je rasturas. ovo do sad ne mirise na dobro po pitanju zimskih padavina, a evo gledam prenos skijanja u USofA, snijega i previse, pih.

Branko1
04.12.2006, 10:56
Uzeo sam 170 cm.
Nadam se da ce i kod nas biti snega, ma siguran sam da ce ga biti :)