PDA

Pogledati punu verziju : Atomic Supercross skije



Mikri
12.11.2006, 00:35
Treba mi mala pomoc, razmisljam da kupim atomicove SX 9 puls ti skije, pa posto to nije mala investicija konsultovao bih se sa vama iskusnim ski manijacima ^^ Sta mislite generalno o ovim skijama?

wlad
12.11.2006, 00:53
Evo šta kažu za tu skiju na www.realskiers.com sajtu (veoma cenjen sajt):

596

Mikri
12.11.2006, 01:05
Ocene su im od 1-5 ili?

wlad
12.11.2006, 11:37
Da, ocene su im od 1-5. Inače, važniji je generalno utisak od ocena, na istom SSu možeš videti i geometriju skije (za dužinu 174) kao i vrstu skijaša za koje je ova skija (zeleni skijaš: levels 7/ 8 - gaining technical skill, plavi savijeni: level 6/7 - traditional technique). Ispod raspoloživih dužina je i tip terena za koju je ta skija (za tvoju: groomed/hard snow, 50% + on groomed, bumps).

Mikri
12.11.2006, 12:16
Hvala na pomoci, najverovatnije cu kupiti ovu skiju.

Flexon
12.11.2006, 15:42
pa mislim da je to velika investicija
i da se za tu lovu moze napraviti dosta bolja kombinacija
ali sve zavisi za sta zelis da koristis te skije
i gdje zelis da skijas sa njima
mislim kakva vrsta terena
kod atomic skija meni se licno ne svidja konstrukcija
ako se ne varam imaju integrirane vezove
koi su za moj ukus preteski
....

Mikri
12.11.2006, 15:49
Pa Kopaonik-Jahorina po stazama, tuda ja idem, pa dobro daj neki predlog sta ti mislis koja je bolja kombinacija

Flexon
12.11.2006, 15:59
pa evo ovako ovo je moje misljenje
glavni problem sa tim predjelima tu cemo se ja mislim svi sloziti \
je odrzavanje staza
a taj model skija je dpsta skup i pretezno je napravljen za koristenje
na stazama koje su bezprijekorno odrzavane
ja licno preferiram drvenu konstrukciju skije
tako da atomic modeli za mene ne dolaze u obzir
i kad kupujem skije gledam malo i na prakticnu stranu
to jeste u slucaju loma skije ili slicno da mogu upotrijebiti vezove
i obratno
dakle moj prijedlog bi bio
elan m666 ili cak elan 777 mislim da su to perfektni modeeli za to podrucije
head monster im 82 im 88
volkl ac3, ac4 i karma
i na to da prisarafis look/rossi ili salomon vezove
i to je to
i ako ja licno nebih isao dalje od elana
i ne mislim da ce biti presiroke u struku
jer ja cu ovu sezonu da skijam
elan m999 i k2 seth pistol po svim vremenskim uslovima

daki
12.11.2006, 18:56
U THREADU - STA MISLITE? sam dovoljno nahvalio ATOMIC SUPERCROSS seriju
Toplo preporucujem svima koji jure ALLROUND skiju
Supercross, uoppste ne zahtijeva idealan teren
Konstrukcija skije, je blago receno SAVRSENA- prekrivena je kevlarskim-plasticnim slojem, i po mom iskustvu i iskustvu mojih kolega, predstavlja ubjedljivo najbolje resenje u funkciji zastite skija od grebanja i habanja sa gornje strane
Bash u tom smislu, ATOMIC je uradio originalno resenje u pogledu izrade same konstrukcije - veoma mala zastupljenost drveta u skiji(tzv. Sendvich izrada), vec su skiju ojacali kevlarom,karbonom i plastikom.
Da skratim, ne sumnjajte nikako u cvrstinu ATOMICA
Preporucujem ATOMIC SUPERCROSS skije, po meni najbolja CROSS skija ikad.
Elan SLX, Volkl i Rossignol 9S bih preporucio za RACE Slalom varijantu, a Elan Magfire za neuredjene staze, Speedwave za CARVING fanatike

Skrenuo bih paznju svim vlasnicima ATOMICA, da obrate paznju prilikom obuvanja, da led/snijeg na pancerici-vezovima MORA biti ociscen, jer su ATOMIC vezovi jajo,jako osjetljivi, i moze iskociti kad ne treba

ledenko
27.11.2006, 02:05
prošle godine sam imao sx 12(model 05/06) 176cm dužine i radij 17m skiju na testu i bila je super....."zelena mamba" tako ju zovu kod nas u sloveniji (model 2006/07 ima novu grafiku)...možda ji treba malo više da se okrene, i to je skija za velike brzine..pri manjoj brzini gubiš ravnoteže...ali ide preko svega ko tank!!

stekan
27.11.2006, 08:59
prošle godine sam imao sx 12(model 05/06) 176cm dužine i radij 17m skiju na testu i bila je super....."zelena mamba" tako ju zovu kod nas u sloveniji (model 2006/07 ima novu grafiku)...

Ladenko, da li si siguran da je u sezoni 05/06 postojao SX:12? Postojao je SX:11 i bio je zelen. Jači model od tog je bio samo SX:B5.