PDA

Pogledati punu verziju : Skijanje na Adi



petra
09.11.2006, 16:37
Da li je neko ucio da skija na onoj pokretnoj traci na Adi? Htela bih pre zimovanja da naucim da skijam, ali ne znam koliko je to stvarno moguce na pokretnoj traci??Hvala

stekan
09.11.2006, 17:27
Imao sam priliku probati traku na nekih 10-ak minuta i nisam se najbolje snašao (kao što se vidi lijevo). Međutim, siguran sam da se osnove mogu savladati na traci i da se može mnogo vremena na snijegu uštediti na taj način.

petra
09.11.2006, 21:42
Jel se secas mozda koliko kosta to cudo?:)

pop67
09.11.2006, 22:01
Petra,slobodno idi na Adu,veruj mi da vredi svakog dinara koji platis.Cena casa je 1200din a ako si clan SKI MANIJAKA cena je 800 din jedan cas.Potrebno ti je izmedju 4 i 7 casova da naucis sve ali sve sto ti je potrebno da skijas bezbedno.Ski Manijaci ce se od srede 15.11 okupljati pocev od 20.00 pa nadalje na ski stazi na ADI i pozvana si da dodjes da se druzimo i planiramo odlaske na skijanja!Lep pozdrav

petra
10.11.2006, 21:25
Hvala ti na odgovoru i pozivu, mozda i svratim, al ja sam totalni pocetnik,u zivotu na skije nisam stala, kako cu medju tolike profesionalce:sm022: Bila sam i na vasem sajtu, izgleda super, bas delujete kao jedna vesela druzina!:jester: Samo mi jedno nije jasno...O kakvoj se to besplatnoj skoli skijanja radi? Pretpostavljam da se to ide na neku planinu pa vi znalci ucite nas "neznalice"?:)

Symon
10.11.2006, 22:01
Hvala ti na odgovoru i pozivu, mozda i svratim, al ja sam totalni pocetnik,u zivotu na skije nisam stala, kako cu medju tolike profesionalce:sm022: Bila sam i na vasem sajtu, izgleda super, bas delujete kao jedna vesela druzina!:jester: Samo mi jedno nije jasno...O kakvoj se to besplatnoj skoli skijanja radi? Pretpostavljam da se to ide na neku planinu pa vi znalci ucite nas "neznalice"?:)
Poz Petra pocetnik ili ne nebitno nase udruzenje ima 10-15 ski instruktora profesionalaca tako da nema nikakvih problema da naucis da skijas, a ucenje ide bas tako kako si napisala skupimo se negde na planini ski instruktori te uce i nauce da skijas bez obzira na prethodno znanje ili ne znanje sve sto treba da uradis je da se uclanis u SKI MANIJAKE odes sa nama na planinu ostalo je sve lako :ok:

Krecha_86
11.11.2006, 02:56
Petra, dobrodosla u Ski Manijake, nadam se da cemo se videti u sredu od 20h na Adi.
P.S. Danas je nas novi clan iz Panceva, Sale, naucio da skija za 35 min. na traci, cak je vozio i paralelne zavoje bez pluga iako pre toga nikada nije stao na skije!!!

petra
13.11.2006, 18:44
Samo mi jedno nije jasno u tom skijanju na Adi...Ti kazes da je vas novi clan naucio da skija za 35 minuta...Pre toga je neko napisao da je potrebno 4-7 casova da se nauci bezbedno skijanje...Kako je onda moguce da na planini (konkretno Borovec) skola skijanja traje 6 dana po 4 sata?Nesto mi tu ne stima. Nemojte sad pogresno da me razumete, ne kazem da ucenje skijanja na Adi ne valja niti da ne moze da se nauci, nisam probala i nista ne mogu da tvrdim. Samo uporedjujem informacije... I vama bi verovatno bilo cudno da ste na mom mestu

Krecha_86
13.11.2006, 19:59
Samo mi jedno nije jasno u tom skijanju na Adi...Ti kazes da je vas novi clan naucio da skija za 35 minuta...Pre toga je neko napisao da je potrebno 4-7 casova da se nauci bezbedno skijanje...Kako je onda moguce da na planini (konkretno Borovec) skola skijanja traje 6 dana po 4 sata?Nesto mi tu ne stima. Nemojte sad pogresno da me razumete, ne kazem da ucenje skijanja na Adi ne valja niti da ne moze da se nauci, nisam probala i nista ne mogu da tvrdim. Samo uporedjujem informacije... I vama bi verovatno bilo cudno da ste na mom mestu
Stvar je jednostavna, traka ne prasta greske, nema voznje zicarom i jos neke stvarcice koje omogucavaju da se na traci uci i do 7 puta brze nego na snegu :)
Dodji i uveri se :sm019:

laki
15.11.2006, 12:56
Dolazim i ja vecheras, da nosim dasku ili shta? :)

Top
15.11.2006, 16:09
Nemoras da nosis dasku, imaju oni sve. Bar tako mislim

Mr.Lord
16.11.2006, 08:52
koji je fazon sa tim skijanjem, jel se to podloga kreće na nekim valjcima ili nešto drugo, nije mi jasno,svratiću baš da pogledam.

tataratira
16.11.2006, 12:12
jel prave kucne varijante te trake?
ili da pravim od one sto istrcavaju pit bulove :)

Top
17.11.2006, 20:49
koji je fazon sa tim skijanjem, jel se to podloga kreće na nekim valjcima ili nešto drugo, nije mi jasno,svratiću baš da pogledam.
To je tepih koji ide preko valjaka i taj tepih se krece prema gore a ti prema dole i cilj ti je da izgleda kao da stojis u mjestu. I taj tepih ne prasta greske.

petra
21.11.2006, 19:52
Bila sam na Adi, na zalost ne u vreme kada se vi okupljate, ali sam se raspitala za skijanje. Decko koji tamo radi mi je rekao, kada sam ga pitala kako je moguce da se skijanje nauci za 3-5 casova, kad na planini treba mnogo mnogo vise, da je to zato sto su tu idealni uslovi. Meni je to malo nelogicno, jer kad dodjem na planinu, naravno, nece biti idealnih uslova, a ko ce onda da mi kaze kako da skijam? I jos jedno pitanje za ski-manijake. Kakav je to popust koji dobijaju vasi clanovi, kad je cena na Adi 10 evra?

Krecha_86
22.11.2006, 03:05
1 čas sa instruktorom košta 1200 dinara, za Manijake je cena 800 dinara.

petra
22.11.2006, 18:40
Pa izgleda da nije tako, jer mi je decko koji tamo radi(mozda i instruktor, ne znam) rekao da je cena 10 evra:dontknow:

oddball
22.11.2006, 19:52
dobije se ful oprema kada se uplati cas ili termin.
borderi: cizme, vezovi, daska
skijasi: pancerice, vezovi, skije, stapovi

Krecha_86
23.11.2006, 05:36
Pa izgleda da nije tako, jer mi je decko koji tamo radi(mozda i instruktor, ne znam) rekao da je cena 10 evra:dontknow:
OK, ako ti tako kazes.

Mr.Lord
23.11.2006, 08:47
dobije se ful oprema kada se uplati cas ili termin.
borderi: cizme, vezovi, daska
skijasi: pancerice, vezovi, skije, stapovi

Odde kralju jesi li probao,

oddball
23.11.2006, 21:04
aham, nije ni malo lako. kada zabodes kantnu u sneg prilikom zavoja mnogo je lakse... nije ovo bas laganeze, doteras tehniku.
ti?

pop67
26.11.2006, 00:27
Pa izgleda da nije tako, jer mi je decko koji tamo radi(mozda i instruktor, ne znam) rekao da je cena 10 evra:dontknow:
Draga Petra bilo bi jako interesantno da napises kako se zove taj instruktor ili da ga opises kako izgleda,vlasnika ski staze bi interesovalo koji to momak tezgari kada njega nema, a istina je da po cenovniku 1 cas kosta 1200 cin, a da SKI MANIJACI za 1 cas placaju 800 din,a ako dodjes sredom od 20.00 videces koju cenu placaju SKI MANIJACI kada se tamo okupe,govorim o clanovima naseg Udruzenja!U svakom slucaju si pozvana!:dziveli: :dziveli: :dziveli: :dziveli

petra
26.11.2006, 22:01
Hehehe, kako se zove decko pojma nemam, a sto se izgleda tice-musko ko musko, nista upecatljivo:ok: al ono sto deluje malo cudno je da je cenu potvrdila i devojka koja je ocigledno tu isto neki instruktor ili sta znam sta, skijala je i zajedno sa tim deckom pricala samnom. Nisu vam tu cista posla:sm018:U svakom slucaju, hvala na pozivu, i ajde mi objasni nesto sto sam zaboravila tamo da pitam, ovde niko ne odgovara a ti se u to ocigledno razumes. Oni to sto se na traci skijanje nauci za 3-5 casova a na planini za neuporedivo vise pravdaju time sto su na traci idealni uslovi. A sta ja da radim kad dodjem na planinu gde nisu, a ja znam samo u "idealnim" da skijam?Ko ce onda da mi pokaze sta da radim?:dontknow:

Bata Bane
26.11.2006, 22:07
Hehehe, kako se zove decko pojma nemam, a sto se izgleda tice-musko ko musko, nista upecatljivo:ok: al ono sto deluje malo cudno je da je cenu potvrdila i devojka koja je ocigledno tu isto neki instruktor ili sta znam sta, skijala je i zajedno sa tim deckom pricala samnom. Nisu vam tu cista posla:sm018:U svakom slucaju, hvala na pozivu, i ajde mi objasni nesto sto sam zaboravila tamo da pitam, ovde niko ne odgovara a ti se u to ocigledno razumes. Oni to sto se na traci skijanje nauci za 3-5 casova a na planini za neuporedivo vise pravdaju time sto su na traci idealni uslovi. A sta ja da radim kad dodjem na planinu gde nisu, a ja znam samo u "idealnim" da skijam?Ko ce onda da mi pokaze sta da radim?:dontknow:

Kreni sa nama jednom na planinu i vrlo brzo ces nauciti da skijas

petra
26.11.2006, 22:52
Bih ja da vec nemam isplaniranu Bugarsku za februar. Da imam toliko kesha rado bih ja na 10 zimovanja godisnje:) Osim ako i vi ne idete tamo, u sta sumnjam:)

Bata Bane
26.11.2006, 23:22
Odlozi tu Bugarsku za Austriju, a ista je kinta

petra
26.11.2006, 23:33
Koliko je to "ista"?:)

Bata Bane
26.11.2006, 23:38
Koliko je to "ista"?:)

Za 500 eura sve, a skijanje do ja.. Ja sam bio tamo prosle godine

petra
28.11.2006, 00:39
Pod "sve" podrazumevas smestaj, hranu (polupansion), iznajmljivanje skija i ski-pas?

johnynovak
28.11.2006, 12:29
petra, dodji sutra na adu pa ces sve saznati a onda ces se i uclaniti kad vidis sta i kako