PDA

Pogledati punu verziju : Gde na dan dva u regionu?(ako moze svez info)



Grimani
08.01.2015, 11:12
Krenuo bih vecheras na dva danaznam gde su najbolji uslovi?
Uletelo mi lufta dva dana pa bih iskoristio :D
Prva ideja je bila Jahorina(tamo bi kad natovari) ali nekako prognoza ne obecava do subote, u opciji su Kop, Kolashin, Stara...Vidim Kop josh ne pushtaju Gvozdac ni Krchmar...

Sinisha
08.01.2015, 13:09
Ja sam u slicnim razmisljanjima. Samo ja krecem u petak ili subotu...

Kop i Jahorina otprilike isto snega imaju 75-80cm, skoro pa ista prognoza vremena do utorka. U petak temp oko nule, u subotu +10C, a na Kopu i blaga kisa. Nedelja na ponedeljak zahladjenje i sneg, na kopu novih 15cm snega, na Jahorini +30cm.

Za vikend na Kopu jak vetar do 60km/h, a na Jahorini slabiji do 35km/h. Ne verujem da ce na Kopu otvoriti Krcmar i Gvozdac pre novog snega, jer kazu ljudi da su gornji delovi staza obrijani vetrom.

Ja 99% idem na Jahorinu. Da se vodim samo skijaskim rezonima, mozda bih pre ciljao Kop, jer ima vise opcija i blagih staza koje ce sigurno dobro drzati kakav god vikend da bude. Na Jahorini se strme prelomnice brzo otvore pri losim meteo uslovima kakvi se spremaju. Opet na Jahorini je meni bolje skijanje.

U sustini baci novcic :).

Za ostale planine ne znam.

Grimani
08.01.2015, 15:35
Prelomismo KOp a upoznat sam bio sa meteo prognozom stim sto videh na Jah kisu u subotu a ne na Kopu. Pih. Webcam na Jah me odvratio malo kao braon nesto na ogorjelici se vidi. Veceras krecemo tamo smo do subote uvece, mashimo te snezne padavine a nadam se i kishne u subotu. HVala :D

Sinisha
08.01.2015, 17:24
Da, vidi stvarno, tu se lako odere i progleda. Na prelomnici ispod zirafa ima snega, dalje od zirafe, nema. Dokaz koliko sistem znaci, jos da su pokrili celu planinu...

Sada nesto mutim da ipak krenem u nedelju pa uhvatim novi sneg na Jahorini u ponedeljak...

Srecan put i skijanje!

sunCica
22.01.2015, 21:59
Moj savet je Stara Planina zbog cene, konjarnik je dobra staza, samo sneg je pitanje ...