PDA

Pogledati punu verziju : potreban savet/pomoć - pukla nitna koja drži kopču na pancerici - gde na servis?



Ikar
16.12.2014, 19:53
potrebna mi je pomoć.

nitna koja drži kopcu na pancerici Rossignol Experience 120 s 3 mi je pukla.

nemam pojma kako sam ovo uspeo da uradim.

jednostavno nakon povratka kući, pri odlaganju pancerica i vađenju uložaka da bi se lepo osušili, primetim da je jedna kopča od 4 (na levoj cipeli), i to ona koja je na gležnju (druga odozgo) popustila. razmaknem malo više plastiku i imam šta da vidim.
pukla nitna (jedna od 2) koja drži kopču.

e sad, potrebna mi je pomoć. s obzirom da sam kupio ove pancerice nove prošle godine i da sam skijao tek 26 dana u njima, opcija kupovine novih ne dolazi u obzir.

gde da nosim na servis. ko to može da uradi/popravi?

u mom slučaju kopca je ostala cela. netaknuta/neiskrivljena ali bi trebalo staviti odgovarajuću nitnu i zatvoriti je.


dakle potreban mi je savet gde to najbolje može da se uradi. neka je i automehaničar, mogu i tamo da idem.



hvala unapred svima na korisnim savetima

wlad
16.12.2014, 19:57
Javi se dzoninho-u sa foruma ako ne vidi ovaj thread - on radi sa SaltoM a siguran sam da to mogu da ti srede bez problema :)

oggy
16.12.2014, 20:11
Ja sam imao isti problem, rijesili su u ski servisu, ali u inostranstvu, tako da ti ne vrijedi ako ti kazem gdje :) U principu sve sto ti treba je pistolj za nitne, jedino sto je problem sto je ta kopca koja ti je otpala izgleda na nezgodnom mjestu, na preklopu skoljke. U mom slucaju je procedura bila prilicno dugotrajna....

Pejamachine
17.12.2014, 10:35
I ja sam isto imao problem na mojoj Nordici.
Rijesio sam ga tako sto sam stavio saraf i naravno maticu sa druge strane. Glava sarafa mi je bila pljosnata kako bi prisla uz plastiku i tako mi ne zulja nogu. Sa druge strane stavis malu maticu i problem rijesen

bezbi
17.12.2014, 11:14
Ne moze nitna za pistolj. Mora ona druga, kosta nekoliko dinara, stavis je gde treba i sckusas tj sabijes je cekicem. Samo sto ovako napisano mnogo lako zvuci :)
http://www.metal-flex.com/images/vijci/mb3-014.jpg

dzoninho
20.12.2014, 13:45
Zavrseno :)

Ikar
20.12.2014, 19:02
kao što je dzoninho rekao. :ok:

završeno bez problema u SaltoM!

evo i par slika nakon popravke. kopča sada prijanja uz plastiku, ne mrda se. jednostavno nema gde.

ski cipele spremne za nove :ski: dane.

Hvala dzoninho!