PDA

Pogledati punu verziju : Brile sa polarizovanim staklima



Sinisha
01.12.2014, 02:17
Iskustva, za ili protiv ?

Imam opciju da uzmem povoljno fine uvex-ove ski naocare, slucajno sa polarizovanim staklima.
Pade mi na pamet da proguglam kako se slazu polarizovana stakla i skijanje.

Kad ono. Jedni ih hvale, drugi ih optuzuju za sleplio :sm022:.

Uglavnom svi kazu da su odlicne za suncane dane, ali neki kazu da su lose kada je oblacno i da cine teren lazno ravnim, tj. da otezavaju percepciju neravnina, hupsera itd.

Neki kazu da cine da se odsjaj leda na stazi teze uoci, sto moze biti opasno.

Zbunjujuce. Kakva su vasa iskustva ?

sev
01.12.2014, 11:38
Definitivno van sunca "maskiraju" teren (slabije doživljavaš hupsera i džepove dubljeg snega).

Ja sam ih nosio, ali sam prestao, ako ti nešto znači. Za sunce su inače nenadHebive... ;)

Sinisha
02.12.2014, 02:06
Nista uzeo sam ih, pa da vidimo :).

Imao sam prosle godine problem, skijao sam par suncanih dana, bese kraj marta, skoro stalno bez brila. Bilo je pretoplo, znojio sam se ko konj i maglio brile.
Prolecno skijanje bez naocara je bilo super, sem sto sam sledeca dva meseca sve video u ispranim bojama :sm022:. Posebno neprijatno je bilo stati na semafor. Pa rekoh ajd da zastitim oci ove sezone malo bolje, treba mi odlicno razlikovanje boja za moj posao, a izletela i dobra cena brila.

Ovo su brile: https://www.sportkopf24.de/uvex-skibrillen/uvex-fire-take-off-polavision-skibrille-white-mat/a-236791008/

Efekat eliminsanja polarizovane svetlosti je jak i upecatljiv. Ovako nesto je fantazija imati kada ste na jedrilici na moru na primer. Potpuno filtrira sve odsjaje i onaj bljestavi efekat svetla kada se sunce odbija o ravne reflektujuce povrsine.

Videcmo kako ce se pokazati na snegu, ako bas budu pravile problem kada je oblacno, tu su druge da ih zamene.

@sev
Znaci ti si premetio taj negativan efekat peglanja terena kada je oblacno, zbog toga si ih zamenio ?
Nema nista gore nego kada te oci prevare, secam se kada sam bio klinac imao sam neke brile sa sivim staklima koje su po magli davale potpuno ravan teren. I skijam po magli i znam da idem na dzombast deo staze, al dzaba vidim sve ravno, sledeci sekund letim kao ptica i razbijam se o stazu.

Da nisam uzeo ove sacekao bih jos neke pare i uzeo bih kod Dzoninja K2 imaju odlicna Zaiss-ova stakla.

sev
02.12.2014, 12:38
Da, efekat peglanja je primetan.

Ne brini, nije sada da nećeš ništa videtiu, meni je smetalo što povremeno ne vidim hupser kako treba, ali nije to ništa dramatično...

Grazer
02.12.2014, 12:42
Za cvike s P staklima imam samo reci hvale ali za suncane naocale. Skijaske nisam nikada ima s P staklima, ne secam se da sam ikada i video cvike s P u cosku a da su skijaske. Za suncano vreme su nesto najbolje sto postoji, za maglu cak i ove suncane nisu preporucljive tako da verujem da je ista situacija i kod skijaskih

Grazer
02.12.2014, 12:43
Da, efekat peglanja je primetan.

Ne brini, nije sada da nećeš ništa videtiu, meni je smetalo što povremeno ne vidim hupser kako treba, ali nije to ništa dramatično...

Jaq ni s ovima za maglu nekada ne vidim hupser kako treba, sve zavisi od vremena

sev
02.12.2014, 12:47
E, tu si u pravu... ;)

Sinisha
02.12.2014, 15:40
Za cvike s P staklima imam samo reci hvale ali za suncane naocale. Skijaske nisam nikada ima s P staklima, ne secam se da sam ikada i video cvike s P u cosku a da su skijaske. Za suncano vreme su nesto najbolje sto postoji, za maglu cak i ove suncane nisu preporucljive tako da verujem da je ista situacija i kod skijaskih
Ima ih kod svih poznatijih prozivodjaca. Samo razliciti brendovi razlicito obelezavaju polarizovana stakla tj. stakla sa polarizujucim filterom, Uvex takve brile obelezava sa "Polavision".

http://s21.postimg.org/h4vm2xn2v/Ski_Goggle.png