PDA

Pogledati punu verziju : St.anton/Ischgle/Serfaus Fiss Ladis vs Dolomiti



yejo
12.10.2014, 12:42
Društvo, treba mi savet.
Skijali Dolomite više puta u razmaku od nekoliko godina. Videli ih u najlepšim i najgorim uslovima. Skjamo uglavnom u drugoj polovini marta jer klinci ne plaćaju i plaćaju manje ski pass.
Skijali Zillertal (nije nam legao, velike gužve i borderi), Ski amade (lepo pitomo, ali nisko).
Ove godine bi išli u pravcu koji sam navela, ali se bojim pošto u ekipi imamo i početnike.
Treba mi savet, Austria (ovaj deo-nismo videli) VS Dolomiti (već vidjeno) i ukoliko je sve na strani Austrije, najbolja kombinacija ski pass-a. Ja mislla 2+2+2 mada se lomim oko St. Antona, koliko uopšte postoji mogućnost da početnici (mama i dete 5 god.) koji su sa nama u ekipi nadju nešto sebi prikladno.

Hvala unapred

Rossignol 8s
13.10.2014, 10:38
Odmah da se ogradim, od Dolomita sam skijao samo Kortinu. Što se tiče pitanja Tirola i termina, iskreno uvek više volim da odem nešto ranije, pa ako ste u mogućnosti, idite u prvoj polovini marta (mada nikad nema pravila). Dalje, ne bih forsirao Anton za početnike. Išgl ima, izmedju ostalog, pitomije staze. Sto se tiče Serfausa, neka rodbina je išla prošle godine i imaju samo reči hvale. Savetuju da polazna tačka bude Fiss, jer je u sredini. Takodje, vrhovi idu na 2700-2800 što moze znaciti u ako mart bude topliji. U slučaju BAŠ toplog dana, idite na Pictal glečer. Da se ja pitam, odradio bih 3 Ischgl + 3 Serfaus/Fiss/Ladis i 1 St Anton.

wlad
13.10.2014, 12:18
Ako idete sa decom slobodno izbacite St Anton iz kombinacije, nema baš raznolike staze. Nije da su prestrme ali prosto organizacija skijališta je takva da nije pogodna za početnike. Eventualno da ne idete u sam St. Anton nego da idete na Lech koji je mnogo bolji za decu.

Ako vam gužva ne prija (kao meni :)) ne verujem da ćete da se oduševite sa Ischglom. To je sjajno skijalište, i ima delova gde nema uopšte gužve, ali zato morate dosta žica da zaobilazite pošto ima redova..

Da ja vodim decu / porodicu verovatno bih zakucao 6 dana u Serfaus-Fiss-Ladis, sigurno vam neće biti dosadno za 6 dana.

Što se tiče poređenja sa Dolomitima (niste pomenuli koji Dolomiti) jako teško pošto je sve to odlično pa su u pitanju nijanse. Ako ste bili već nekoliko puta u IT onda vredi promeniti.

Dolomiti su neprevaziđeni što se tiče vremena (sunca :)) ali ako idete u tako dalekom terminu (kraj marta) onda bi trebalo i u AT da imate dobro vreme.

Moj glas (zbog promene) SFL.

yejo
16.10.2014, 14:31
Hvala ljudi, odluka pala idemo put austrije, a kombinaciju ski pass-a pravimo na licu mesta.
Naravno ako imate još neki savet, svakako je dobrodošao:)

Rossignol 8s
17.10.2014, 09:06
Obavezno gledajte vremensku prognozu, iz iskustva znam da je moguce da su na 2 skijalista vazdušne udaljenosti 20ak km moguci potpuno razliciti vremenski uslovi!

yejo
17.10.2014, 10:14
Hvala,
Još jedno pitanjce,zvuči glupo ali ja se nevidjeno plašim žica i uvek iznalazim načine da izbegnem gondole, one velike koje idu preko "ponora".
Da li postoji ta varijanta izbegavanja ili su neke neizbežne?
Posebno me interesuje kad se spustiš sa 80-ticom da li je neophodno da se vraćaš gondolom iz Samnaun-a?

yejo
17.10.2014, 12:31
Upravo videh na youtube-u, PONOOOR, znači ništa od 80-tice :(

wlad
17.10.2014, 14:52
Ti mora onda da nisi išla na Marmoladu :D

Onda izbegavaj kabine, one obično imaju vrlo malo stubova i samim tim ne prate teren.

A za one koji vole velike visine a u tom su kraju (Tirol) preporučujem kabinu koja ide na Valugu (St Anton) :ok:

yejo
17.10.2014, 15:30
Bila, ali sa druge strane onim starim, starim dvosedežnicama :)

wlad
17.10.2014, 15:33
To stiže do pola?

average
17.10.2014, 16:00
Složio bih se sa wladom...Serfaus pravo resenje...ovo ostalo stvarno nije za zene i decu :)

Ne zbog staza koje su divne, vec zbog guzvi koje su nenormalne: ja sam prosle sezone bio na tom potezu, Ischgl ko Ibica, St.Anton - svi bi da probaju najcuvenije skijaliste

Valuga - impresivno

yejo
17.10.2014, 16:30
To stiže do pola?

Više nego dovoljno:sm021: jer smo išli sa decom

yejo
17.10.2014, 16:31
Složio bih se sa wladom...Serfaus pravo resenje...ovo ostalo stvarno nije za zene i decu :)

Ne zbog staza koje su divne, vec zbog guzvi koje su nenormalne: ja sam prosle sezone bio na tom potezu, Ischgl ko Ibica, St.Anton - svi bi da probaju najcuvenije skijaliste

Valuga - impresivno

Hvala najlepše, mada se nadam smanjenju gužve jer idemo krajem marta.
U svakom slučaju hvala

adwarf
17.10.2014, 21:48
Raspitajte se oko termina, mi smo bili u St Antonu u martu i zahvatio nas je neki austrijski praznik, pa su u samom mestu i na pocetnim gondolama bile osetne guzve, kao i na gondoli za Valugu. I, slozio bih se sa ostalima, St Anton nije skijaliste za pocetnike, ali je stvarno impresivno. Ali, u poredjenju Dolomiti vs St Anton, nekako, prednost ide dolomitima ali prvenstveno zbog jednog ski pass-a za celu regiju i svih tih 12 skijalista tamo. Po kvalitetu, Arlberg regija ne zaostaje za tim, ipak je to Austrija.... Kao sto je vec neko rekao, u tom delu je za vas mozda bolja opcija Lech/Zurs nego St Anton.

yejo
25.03.2015, 17:34
Društvo, evo me u Piansu. Toliko sam pod utiskom da moram odmah da se javim. Pod lošim utiskom, da naglasim. Bili smo danas u Lech-u, tačnije deo kod Oberlech-a.Prvi utisak parking, parking smo platili 9,5 evra za 4 sata, a druga opcija parkinga ne postoji, bar mi nismo našli a motali smo se 15 minuta. Od parkinga ideš peške do žice - 2 sedežnice- jedna, iz prošlog veka, ne radi, druga radi
Ono je HOROR! Sneg kačamak, skoro svuda pa čak i na vrhovima. Staze su maximalno neodržavane, ratkrak kao da nije prošao 7 dana, kafića ima sve ukupno 3 od toga jedan ne radi. Iako nema skijaša, staze su razrovane pa čak i plave, znači ratrak ne postoji!!!
Skijalište inače deluje kao napušteno i zapušteno. Kao da je bilo hit 1978. i od tada nije uradjeno ništa. Gradić je sladak, ali nismo otišli zbog istog.
Sve u svemu, ocena 1!

yejo
25.03.2015, 17:40
E, da bili smo prvi dan u Serfausu, drugi u Ischgle-u, treći u Fiss-u. Serfaus i Fiss, ok, ima prelepih delova i slatko smo iskijali. Ischgl APSOLUTNI HIT! Svi u ekipi smo oduševljeni. Staze vrhunski pripremljene, žice, organizacija, povezanost, atmosfera, MA SVE! Staze drže do 16:30h, jedino je malo silazak nakon skijanja naporan jer je ogromna gužva, ali to se sve zaboravi kad siđeš pa vidiš kafiče i atmosferu :)

adwarf
26.03.2015, 11:14
Pre nekoliko dana vratili smo se iz Ischgl-a i slazem se sa vecinom ljudi, ovo je verovatno najbolje i najuredjenije skijaliste u kom smo ikad bili. Iz ove regije ostao nam je jos Serfaus Fiss Ladis, koji svi hvale, i verujem da je on prvi na listi za sledecu sezonu. Detaljniji izvestaj cu napisati na temi o Ischgl-u cim uhvatim vremena, ali definitivno je nadmasio sva moja ocekivanja, pogotovo posle fantasticnih skijalista kao sto su Arlberg regija, Soelden, Dolomiti...
I dalje su Dolomiti najbolji odnos cena kvantitet(i kvalitet), jer je to ipak cela regija po ceni jednog ski pasa (jeftinijeg nego Silvreta Ski pas) sa gomilom odlicnih skijalista, ali ni jedno ipak po celokupnom utisku ne moze da se meri sa Ischgl-om.
Fantasticno!

Rossignol 8s
26.03.2015, 13:28
Društvo, evo me u Piansu. Toliko sam pod utiskom da moram odmah da se javim. Pod lošim utiskom, da naglasim. Bili smo danas u Lech-u, tačnije deo kod Oberlech-a.Prvi utisak parking, parking smo platili 9,5 evra za 4 sata, a druga opcija parkinga ne postoji, bar mi nismo našli a motali smo se 15 minuta. Od parkinga ideš peške do žice - 2 sedežnice- jedna, iz prošlog veka, ne radi, druga radi
Ono je HOROR! Sneg kačamak, skoro svuda pa čak i na vrhovima. Staze su maximalno neodržavane, ratkrak kao da nije prošao 7 dana, kafića ima sve ukupno 3 od toga jedan ne radi. Iako nema skijaša, staze su razrovane pa čak i plave, znači ratrak ne postoji!!!
Skijalište inače deluje kao napušteno i zapušteno. Kao da je bilo hit 1978. i od tada nije uradjeno ništa. Gradić je sladak, ali nismo otišli zbog istog.
Sve u svemu, ocena 1!
Što se tiče parkinga, mi smo parkirali na parkingu P4, prodje se kroz centar Lecha, pa jos 200-300 m . Uz ski pas je bio besplatan (početak marta ove godine). Do, doduse prastare, 2sedesnice nije bilo vise od 50m pešaka.
Što se tiče uređivanja staza, bio je prvi suncan dan posle visednevnih padavina, tako da su se staze razrovale oko podne, ali tada treba bežati na onaj Warth-Schrocken, koji je mnogo manje popularan, a sasvim ok skijaliste...
http://i57.tinypic.com/6z8qdt.jpg