PDA

Pogledati punu verziju : Paradiski vs Alpe d'Huez



vaski
28.09.2014, 14:25
Pozdrav svima.

Zelio sam da vas zamolim za pomoc u vezi dileme za destinaciju skijanja za januar 2015.

Ono sto me interesuje je:
1. ski in/out
2. bazen/spa
3. velicina i kvalitet smjestaja
4. skijanje (raznovrsnost i kvalitet staza)

U opticaju su 2 skijalista:
- Paradiski - Arc 2000
- Alpe d'Huez - Rezidencija D'Huez, Bergers

Uzeli bi 5-krevetni smjestaj (4 osobe)

Nemanjus
29.09.2014, 12:11
Ako ti je skijanje na četvrtom mestu, onda Kop :)

Milos011
29.09.2014, 12:11
A da ja tebi uzvratim kontra pitanjem....

Gde bi pre letovao, na Havajima ili na Bahamima? Zanima me da li je smeštaj blizu plaže, da li ima bazen i koji je kvalitet plaža i mora.

vaski
29.09.2014, 13:37
Skijanje je na prvom mjestu, naravno, ali o tome imam najvise informacija.

Ok, da preformulisem, mada sam napisao koji je smjestaj u pitanju.
Intetesuju me poredjenja smjestaja u Arc 2000 i Bergers L'Ecrin D'Huez.
Dakle blizina zicara, komfor, dodatni sadrzaji u okviru smjestaja.
Najbitnija mi je dostupnost zicara. Koliko vidim od Bergersa su udaljene nekih 300m, a Arc 2000 bi trebao da je ski in/out.

dzoninho
29.09.2014, 14:17
ARC 2000 je sigurno ski in ski out, u D'HUEZ-u nisam bio... Moj najbolji drug je bio u oba centra i kaze da je Paradiski po njemu bolji... Sto se bazena tice, to mozes naci na netu informaciju. Smestaj verujem da je isti, klasican francuski...

sasakv
29.09.2014, 21:30
U d´Huez-u imate i otvoreni i zatvoreni bazen, pri čemu imate pravo ulaza uz ski pas po jednom nedeljno. To je bespalatno, a svakog dana možete uz doplatu. Ne mogu sada da tražim mapu, ali ako te interesuje, mogu ti reći apartmane koji su ti najbliži stazama (samo pređeš ulicu). Mislim da Huez nema ski in ski aut, osim tih nekoliko metara ulice koje prelazite peške. Kao mesto jako mi se svidelo, nekako je malo, ušuškano, puno svetla. I skijalište je dobro, naročito ako nisi iašao pre toga u Tignes ili Tri doline. U Paradiski nisam išao, ali pretpostavljam da je kao skijalište bolje, ali ne verujem da je bolji smeštaj. Sobe u kućama u kojima sam ja bio u Huezu su i konforne i jedne od boljih u kojima sam bio do sada.

vaski
29.09.2014, 23:07
Hvala svima na informacijama.

Isao sam i u Tignes i u 3D. Uskoro ce izaci i detaljne ponude polazaka iz Crne Gore pa cemo vidjeti...

vaski
29.09.2014, 23:27
Prosle godine smo isli u Serre Chevalier. Iz moje perspektive ogromna je razlka izmecu pomenutog skijalista i npr. Tignes, a cjenovno razlika 50 eur. Da me pogresno ne shvatite, SC je odlicno skijaliste, ali Tignes je izuzetan, takodje i Val Thorens.
Posto sam u prilici da idem na skijanje jednom godisnje zelio bih da odaberem neka od boljih u ponudi.
Mislim da sa ova dva necu "pogrijesiti".

dzoninho
30.09.2014, 13:21
Paradiski meni licno je bolji od Tinja... Ali to je samo licno...

sasakv
30.09.2014, 15:07
Razlika između SC i VT (ski pas za 3D) je oko 80e. Poređenje 4kr app sa 4kr app, 10-17.01. sa polaskom iz Beograda.
U svakom slučaju, ma šta da odlučiš, po meni je najbitnije da te (vas) vreme posluži.