PDA

Pogledati punu verziju : Gde na skijanje u ovom toplom Aprilu ?



Sinisha
04.04.2014, 18:55
Konkretno: gde bi mi preporucili dobro skijanje, dobar sneg sledece nedelje ?
Obzirom da je prilicno toplo u celoj Evropi, ciljam na neke alpe i glecere sa stazama na oko 3000mnv.

Krenucu autom iz Bg, od putnika samo sam ja vozac u autu pa bi mi znacilo zbog duzine voznje da skijaliste nije na kraj sveta, znaci i blizina je relativno bitna.

Hvala :ski: !

skiman
05.04.2014, 11:52
Pa Dachstein i Moeltaller Gletscher ti je najbližje, pa onda Heligenblut, Obertauern, Turracher Hoehe, pa Kaprun i Hintertuxer Gletscher....drž se glečera....tamo su ubedljivo najbolji uslovi....

Sinisha
05.04.2014, 14:03
Skimane koji od pomenutih bi preoprucio kao najbolji za 4-dnevno skijanje ?

Nisam bio ni na jednoj od lokacija koje si mi preporucio, da li je neka drasticno skuplja od drugih, odnosno koja je najpovoljnija ?

CrazyKong
05.04.2014, 16:46
Meni je Molt odlican...nema previse staza ali su vrlo dobre konfiguracije a i nema preterane guzve..osim takmicara do 11-12. :ski:
Sto je bitno ne gubi se celi dan u putu posto moze da se krene posle posla tamo a posle skijanja nazad...svi drugi gleceri su ipak nesto dalje :(
I takodje bitno, moze se i skoknuti na Kaorun jedan dan :yay:

skiman
05.04.2014, 19:53
Skimane koji od pomenutih bi preoprucio kao najbolji za 4-dnevno skijanje ?

Nisam bio ni na jednoj od lokacija koje si mi preporucio, da li je neka drasticno skuplja od drugih, odnosno koja je najpovoljnija ?
Hintertux.....ali je najdalje....ako ti je blizina bitna, onda Moeltall u kombinaciji sa Hailigenblut...

ftj
05.04.2014, 21:55
Za 4 dana skijanja najbolje hintertux(iako je malo dalje), za 1 eventualno 2 dana bih meltaler.

Sinisha
05.04.2014, 22:15
Sta kazete na Tinj i Valdizer ili neka Italijanska skijalista u okolini Milana?
Slucajno sam pronasao neke dosta jeftine avio karte iz bg do milana...

Tadija_91
05.04.2014, 23:40
Pogledaj ti te cene ponovo, ali uracunaj prevoz opreme i transfer do skijalista ;)
A inace od Cervinia-e (Zermatt-a) tesko da ima bolje u Evropi.

skiman
06.04.2014, 06:37
hahahaha...pa ti si za vrlo kratko vreme stigao od auta i Austije, do aviona i Francuske....daj ti prvo odluči šta hočeš pa onda postavi pitanje....

wlad
06.04.2014, 11:25
Još jedan glas za Hintertux, ako ne Tux onda skijaj 2 dana Kaprun (ali gledaj da izbegneš vikend) i 2 dana Moltaler ako želiš nešto bliže.

Ili https://www.youtube.com/watch?v=Fu_x87s5-_o :D

Sinisha
06.04.2014, 11:25
Znas kako ide, istrazujem sve opcije :). EasyJet leti za Milano iz Bg, imam i neke popuste, pa bi me povratna izasla ~100e. To me je motivisalo da razmislim o Italiji.

U svakiom slucaju tema ce biti dragocena bilo kome ko trazi dobar sneg na kraju sezone :).

Rossignol 8s
07.04.2014, 09:46
Po meni idealna varijanta bi bila da kreneš oko podne (ako si u mogućnosti), uz nesto dinamičniju vožnju stižeš uveče u okolinu Mayrhofena, skijaš 3 dana Hintertux. Treći dan posle skijanja kreneš nazad i poslednji (4.dan) skijaš Mölltaler Gletscher. Posle si za cca 7-7.5 sati u BGu.
Moze i obrnuta varijanta, da 1. dan skijas Meltal, pa naredna 3 dana Hinter, samo u toj varijanti imas poslednji dan solidni napor voznje nazad (posle skijaskog dana).
Ne znam kakvo je stanje sa smestajem, ali ako ne moras da zuris, mozda da sacekas vremensku prognozu, pa ako vreme dozvoli mozda opeglas i nesto sto nije glečer.