PDA

Pogledati punu verziju : Parkiranje na kop-u



KoleBGD
09.03.2014, 22:37
Molim da neko napiše kako je stanje sa parkiranjem na kop-u? Planiramo da sredinom nedelje idemo kolima, međutim čuo sam da garaže rade do 19h (kod JAT-a), a i da je garaža amss otvorena isto do 19h...........molim neki info,

unapred hvala!

mickeu
09.03.2014, 23:13
parkiranje na kop-u?
po meni prva stvar koja coveku pokvari dolazak na planinu. vikendom su ovde lokalni lopatari, koji naplacuju parkiranje za 7 dana od 1000-1500 din. ja sam danas stigao na kop i oni su me, kao i svake godine docekali, s osmehom na licu. nedaj boze ako ti pri povratku treba da se auto otkopa, taj isti koji ti je prodao parking mesto, uzece ti jos koji dinar da te isprate. ovaj problem na kopu postoji godina i nikome ne pada na pamet da ga resi. policije ima, ali niko ne dira lopatare. moj prelog za parkiranje je da se, ako dodjete u sub ili ned da se parkirate na zvanicnom parkingu gde je cena 300 din za dan, vazi do 24h tog dana. to sam danas uradio, a veceras oko 20 h, kada su lopatari brojili zaradu, parkirao kola bukvalno ispred smestaja. e da, za garaze nemem informacije. veceras ima prilicno mesta za parkiranje, oko grand-a. ja sam u vili raj pa sam taj deo i video...

KoleBGD
09.03.2014, 23:35
Pozdrav i hvala na odgovoru!

Mi smo rezervisali u Angeli, tako da je tu (pretpostavljam) najbliži parking preko puta Cluba A.....negde sam čuo da parking radi do 19h uveče, ko uđe do tad ušao je, a onda se zatvara do 07h ujutru. Kako dolazimo oko 19h u četvrtak na kop, bojim se da nećemo stići do 19h, a ne bih da jurcam po planini sa porodicom u kolima, da bih brže stigao.......

mickeu
10.03.2014, 07:23
ja sam sinoc uzeo auto oko 20 i 30. mislim da je netacna informacija da ne mozes auto da uzmes kasnije. posto dolazis sledinom nedelje, moci ces da biras gde ces se parkirati. vec sinoc je bilo puno slobodnih mesta. ja ne bih isao na parking na tvom mestu.

KoleBGD
10.03.2014, 09:06
ja sam sinoc uzeo auto oko 20 i 30. mislim da je netacna informacija da ne mozes auto da uzmes kasnije. posto dolazis sledinom nedelje, moci ces da biras gde ces se parkirati. vec sinoc je bilo puno slobodnih mesta. ja ne bih isao na parking na tvom mestu.

Ok, mozes li onda da napises sta mi preporucujes - kad sam bio u decembru ispred konaka je bas bila guzva, sad kad gledam kamere sa jat/a vidim da je sve popunjeno

mickeu
11.03.2014, 06:42
ja mislim da tokom nedelje, a posebno uvece moze da se nadje mesto za parkiranje. idem sada do maxija, pa cu videti kako stoje stvari...

KoleBGD
11.03.2014, 22:10
ja mislim da tokom nedelje, a posebno uvece moze da se nadje mesto za parkiranje. idem sada do maxija, pa cu videti kako stoje stvari...

Pozdrav!


Kakvo je stanje, ima li mesta ?

Gazza
11.03.2014, 22:33
Ako dolazis u to vreme u koje kazes istovari stvari i porodicu ispred Angele tj Konaka a onda nadji parking dzabe. Lopatari su uglavnom aktivni vikendom i to u toku dana. Jednom sam dosao u subotu oko 18-18:30 i vec su se razisli, ostalo njih par koji nisu imali prevoz do Brzeca. Ti ces sigurno u to doba naci parking na potezu od Jata prema Brzecu uz glavni put kojim se dolazi na planinu.

mickeu
11.03.2014, 22:35
bilo je jutros i ispred konaka. cini mi se da se ispred granda placa parking. nije to bilo predhodnih godina. bice mesta, pakujte se i dolazite, danas je bio savrsen dan. jutros me zvao komsija iz bgd-a, kaze na rts-u javili kako je juce bila mecava na kopu. opet je poceo da laze....

KoleBGD
11.03.2014, 23:09
Hvala na informacijama!

Dolazimo oko 19h, mene jedino interesuje da ne parkiram na neko mesto koje je rezervisano za invalide ili sl - ovo iz razloga što je pauk vrlo aktivan. U svakom slučaju pratim kamere na skijalištima srbije, pretpostavljam da govorimo o istom parkingu kod JAT-a ?
Inače, nisam znao da može da se dođe kolima do Anđele, mislio sam da parkiram na parkingu preko puta cluba A, pa odatle pešaka do hotela........

KoleBGD
13.03.2014, 20:22
Pozdrav!

Stigoh na Kop! Parkirali smo se kod rampe na ulazu u deo gde se nalazi trauma centar - pretpostavljam da je to javni parking, nigde ne piše da se plaća - levo i desno od mene su vozila u redu.........

mickeu
13.03.2014, 21:56
i? jel si se negde parkirao?
nadam se da jesi i to negde gde se ne naplacuje. prijatno skijanje...

mickeu
13.03.2014, 21:58
ja nisam video ovu tvoju poslednju poruku. rekao bih da je ovde frka za parkiranje samo vikendima, kad dodju lokalni lopatari pa naplacuju taksu samo njima znanu....

Stevs
03.12.2014, 18:49
Sve u vezi parkiranja na Kopaoniku imas ovde:

http://www.infokop.net/info/uredenje-parkiranja-i-parking-prostora-na-kopaoniku.html

dekiprevoz
06.12.2015, 21:18
Ljudi šta će vam auto na Kopu.Najbolje je da za vikend iznajmite kombi dođete iskijate se i vratite se kući...nema mučenja oko parkiranja stavljanja lanaca....itd!!

andrijapajic
13.12.2015, 23:58
>> Ljudi šta će vam auto na Kopu.
Ako si smesten u centru, ne treba, samo je opterecenje. Ako nisi u centru vec npr u vikend naseljhu pa ti treba prevoz do gore i nazad, onda vec i auto zatreba, a narocito ako se sabiras za svaki dinar, pa ti na kraju tih 1000-1500 din koji mogu da se ustede ako imas srece znaci.

U mom slucaju, BGD-KOP 6-7000 povratno sa putarinama, recimo 1000 din manje Ibarskom, pa kad se podeli na 4-5 osoba, to je manje nego 2300 ili koliko je vec sad povratna za autobus.
E, sad ako se ide autom: kad sam u vikend naselju, to znaci i bar neko placanje parkinga, ako je vikend verovatno 2 od 3 dana, znaci +1000 i jos nesto goriva. Prosto, ako imde vise ljudi, manje su sanse da se stigne iole na vreme da bi se naslo mesto za prkiranje okolo gore. Za dolazak busom, to znaci 2-3 voznje gore-dole taksijem, 500 din po pravcu, znaci onda je +2-3000 din.
Ako se ide u centra, generalno navijam da se ide busom jer cena goriva, plus obicno se stize vikendom pa prvi dan-dva platim parking, na 4 osobe usteda je zanemarljiva.
Sto se ticeputa, najvise volim autoputem, pa Krusevac-Brus-Brzece-Kopaonik, preko Josanicke Banje ne volim jer mi je to mnogo vise lomatanja po losem putu.

TazMan
22.01.2016, 07:34
Da li neko ima prakticno iskustvo sa AMSS garazom? Guzva, ima/nema mesta obicno, kontakt telefon (sa sajta AMSS)...

Da li je garaza u vili Kopaonik u funkciji, moze da se iznajmljuje garazno mesto?

wlad
22.01.2016, 12:45
Prvi odgovor ne znam. Prošle godine su rentirali parking ispod vile Kopaonik, ove godine nema natpisa o rentiranju ispred iste pa pretpostavljam da ne rentiraju?

Savan
27.11.2017, 08:48
Rezervisali smo smeštaj u konacima pa se pitam gde je najbolje parkirati. Prošle godine smo bilo u Milmari pa je auto svo vreme bio kod njih a mi smo dolazili busom. Primetio sam da je neverovatna gužva bila za parkiranje oko centra i da ima pored ulice da se parkira ali to valjda nije trajno za više dana?
Najradje bih ga smestio u neku garažu.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

wlad
27.11.2017, 11:32
Ako si smešten u Konacima najbolje mesto je kod bivše pijace (kod sadašenjeg taxi stajališta), tu imaš dovoljno veliki parking za 300/dan (MK). Garaža postoji u Vili Kopaonik (pored JATa) i košta 800din/dan. Ovo su sve cene od prošle sezone.

Inače uveče uvek imaš mesta da se parkiraš, pa ako ne dolaziš uveče, nego npr. ujutru onda parkiraš negde na 1 dan pa uveče preparkiraš na neko mesto gde će ti auto stajati nedelju dana...

Mislim da je onaj parking kod Kragujevačkog odmarališta (preko puta autobuskog stajališta) besplatan, ali nisam siguran.

Savan
27.11.2017, 14:33
Dolazimo najverovatnije popodne jer je cerkici rodjendan tog dana pa dok se obave formalnosti ujutru kod kuće (Kraljevo) i posle dok se stigne, biće sigurno posle 12h. Inače ovo joj je 3.rodjendan na ski stazi a svega 4 godine ima :)

Kad kažeš, uveče imaš uvek mesta da parkiras misliš na neki besplatan parking na ulici? Prošle godine sam zadnji dan kad smo se odjavili u Milmari dosli autom u centar, tad je bio starijem sinu rodjendan pa sam mu obećao da ćemo ići da se vozimo skuterom taj dan. I pored puta nadjoh mesto, tj skrenuo me neki lik koji je delovao kao ‘parking majstor’ i naplatio mi neku kartu. Čitam sad o nekim lopatarima pa mi ništa nije jasno.

A na linku, par postovaniznad vidim neku kartu sa izgleda obeleženim parkinzima ali na tel se ništa ne vidi. Moraću posle pogledati na desktopu da li je bolje šta.

Ekstra je ovaj forum koliko vidim, dosta znaci da nadjes informacije jer je na samom kopu pomalo haotično, prošle godine (prvi put)sam se oduševio samim kopom tj prirodom ali zbog haosa sam mislio da neću više dolaziti. Ipak je prevagnulo da dodjem.

wlad
27.11.2017, 16:49
Ima sve manje mesta gde može da se parkira besplatno. U centru generalno preko dana su svi parkinzi puni (zato što dolaze skijaši kolima iz vikend naselja, Brzeća kao i okolnih mesta - dok su žice otvorene), teško je pronaći parking mesto bez obzira da li se plaća ili ne.

Uveče, kada se žice zatvore dosta parking mesta se oslobode, odu ljudi kolima do svojih smeštaja koji su izvan centra.

Neka parking mesta koja su prošle godine bila besplatna će verovatno ove godine da se naplaćuju pošto su ih letos ogradili...

https://goo.gl/maps/nwsUxtiZEaR2

Savan
27.11.2017, 17:00
A ako parkiram navece kako da platim onom majstoru ujutru? Video sam i neki parking ispred konaka gde ima rampa i gde je stojao čuvar neki.

Kad pomislim na onu gužvu najbitnije mi je zapravo da auto stoji koliko toliko bezbedno jer u onoj gužvi mislim da treba imati sreće da ti neko ne ošteti auto prilikom ulaska / izlaza iz svog auta.
Možda je najbolja varijanta onda ipak ta garaža. U neki ćošak se zavuci... :)

wlad
27.11.2017, 18:52
Plaćanje nije tvoj problem ;)

Taj parking kod Konaka sam ja predložio kao rešenje odma na početku, kod taxi stajališta.

I pored gužve i snega retkost je da se neko čukne na planini, valjda su ipak ljudi opušteniji na planini nego u gradu ;)

Nemoj previše da planiraš, nego uživaj :ski:

Savan
27.11.2017, 20:45
Aha, to je znaci taj parking, možda jr to ili parking garaža onda najbolje rešenje.
Ma uživanje će biti svakako, gledam samo da neke stvari vezane za logistiku rešim sad umesto da jurim parking za vreme odmora.
A još gore od ad-hoc jurenja parkinga bi bilo da mi odslepaju auto zato sto npr nisam platio parking ili da ga neko ošteti i to bi pokvarilo raspoloženje a nema potrebe za tim.

Savan
01.01.2018, 23:26
Ako si smešten u Konacima najbolje mesto je kod bivše pijace (kod sadašenjeg taxi stajališta), tu imaš dovoljno veliki parking za 300/dan (MK). Garaža postoji u Vili Kopaonik (pored JATa) i košta 800din/dan. Ovo su sve cene od prošle sezone.


400din na dan. Bar taj parking iznad taxi stajališta.
Imali smo sreće da smo uspeli da udjemo jer i pored toga sto se placa jednostavno nema dovoljno mesta. Kad smo dosli, tog momenta je jedno mesto se ispraznilo i iako je prvo bilo kao rezervisano za nekog drugog, smilovao se parking majstor kad je video koliko prtljaga imamo kod sebe :D

vtosev
14.01.2019, 16:37
Ima li neko ideju gde se sada može regularno parkirati na Kopu?
Na google mapsu se vidi da se neko čudo gradi na onom mestu gde je bio najveći parking (severno od centra), dok na Malom Jezeru deluje da je parking za autobuse.

Mordred
14.01.2019, 21:05
Ako "kod malog jezera" misliš na onaj parking na putu prema Srebrnoj lisici, kod baze, iznad autobuske stanice, tu se okreću autobusi iz vikend naselja. Ima 30ak parking mesta. Cena je 500 dinara/dan. Tu se ljudi parkiraju i duž puta, ali ja nisam pristalica parkiranja na mestu koje nije predviđeno za to.
Ima veliki parking preko puta JAT apartmana, ali koliko sam video, ne pretrpavaju vozila. I odatle im malo da se šeta.
Bude mesta i na parkingu u koji se ulazi kroz autobusku stanicu.
Koliko sam video, ista je cena i na Grandovom parkingu na koji se ulazi izmedju autobuske i Idea marketa.

neo031
15.01.2019, 12:44
Ne znam da li se ovde okreću autobusi, ali tu je regularan parking za putnička vozila i nama lično najpogodniji jer se na skijama stiže do staze Malo jezero i posle se kačiš dalje gde hoćeš. Cena kao i na svim zvaničnim otvorenim parkinzima 500 dinara po danu.

17028

vtosev
15.01.2019, 15:23
Hvala puno svima.
Malo jezero parking sam spazio prošle godine, ali sam se na mapsu juče zbunio baš sa ovom slikom koju je stavio neo031 - delovalo je kao da je neki specijalan parking a ne kao normalan za kola.

Mordred
15.01.2019, 20:16
Da, tu se okreću autobusi. U ovom dvorištu iza baze se nalazi nekoliko skijasnica, pa ljudi tu ostave opremu i odatle pravo na Malo jezero. Ja sam bio od 26.12-3.1. pa sam svakog dana dolazio busom iz vikend naselja. Poslednji dan sam došao kolima i u 10h nam se ispred nosa parkirala dva poslednja vozila. Prethodnih dana je u to vreme bilo po neko prazno mesto.

Kad smo dolazili na jedan dan, prošle godine, parkiramo se kod Jarma, pa odatle na Karaman i dalje gde god.

nebojan
17.01.2019, 08:30
Mi smo krajem decembra parkirali ovde https://goo.gl/maps/1TwSkACP1FC2. Bilo je 300 din dan tada.

malada
17.01.2019, 08:44
Mi smo krajem decembra parkirali ovde https://goo.gl/maps/1TwSkACP1FC2. Bilo je 300 din dan tada.

Sad je 500 tu.

Mordred
17.01.2019, 09:43
I trećeg januar je bilo 500. Uredno fiskalni račun.

misa2
04.02.2019, 12:48
Da li se napacuje parkiranje ispred vila Nikola, Bjanka, Ivana i Kopaonik, i preko puta? Znam da postoji deo koji se plaća baš preko puta Jatovih apartmana.

wlad
04.02.2019, 16:49
Ispred vila ne, a prekoputa svih vila da (standardno 500/dan, 3000/nedelja).

KoleBGD
21.02.2019, 20:51
Pozdrav!

Sedinom marta idemo na kop (2 male dece, supruga). Moze li iz prve ruke kakvo je stanje sa parkiranjem, ima li nesto blizu Konaka i apart.Andjela?

joza_gulikoza
19.11.2019, 08:56
Zdravo. Dali je nova garaža več operativna i u funkciji? Cene? Informacije?

neo031
19.11.2019, 10:51
Cena je 1900 dnevno, i verovatno će biti operativna do Openinga :)

Evo info sa neta:
"Od ove ski sezone, pored nove garaže ukupnog kapaciteta 350 mesta, planirano je da se otvori i parking kod Sunčane doline kapaciteta 200 parking mesta. Sve ukupno #Kopaonik (https://www.facebook.com/hashtag/kopaonik?source=feed_text&epa=HASHTAG&__xts__%5B0%5D=68.ARC719WJjWvyVwhuW-yyFz8ljObj_W31D9vsFMlqMdUqrqKCDnWaCs2TBJWUGuq-TrUNU9LaRf8egkuzK1GmF-ph3Zirgj0MD5yK07n04A7eHTE2_khTK30b5og_IPSXkArg1B9-QrZLHPqi0ZPJoIPHYmXW_8NkpWmWcs-epfnpjIDN2flT7W5HKuZiOC98jiUHxf2CMsprpavfX8uhnyNiK KfGjUKC5Em-Vem1K15uQM8DtT-6-mIJ09EwiRwMh3vcJ0T0FplsOe5tBpRiT3ctCYAcPmYWLSoWHqs oLpIIybLpkuEJIio7f63DKMT8AcQOt-NLNscTYsYsWYGF9sFmdw&__tn__=%2ANK-R) će ove godine dobiti 550 novih parking mesta. Takođe, najavljena je i dosta rigoroznija kontrola nepopisnog parkiranja. Ove zimske sezone u funkciji će biti “pauk” vozilo ali i “kandže“ za blokiranje točkova. @ Kopaonik, Serbia"

wlad
19.11.2019, 10:53
Bilo je informacija u temi Novosti sa Kopaonika, cene preskupe za naš standard ;)

Planirana dnevna cena parkiranja u garaži je 1900rsd, a svaki započeti sat tarifiraće se sa 150rsd.

https://www.skijanje.rs/vesti/kopaonik-gradnja-garaze-u-zavrsnoj-fazi/

Ovih dana se završava garaža i otvara pre sezone...

Pored garaže sa 350 parking mesta (300 i nešto u garaži i ostalih 50 napolje), kod Sunčane Doline se pravi parking sa 200 parking mesta.

Zbog novih 550 parking mesta su najavili veću kontrolu parkiranja, nabavili su "pauk" i "kandže" od ove sezone pa se može očekivati da će na taj način pokušati popunjavanje nove garaže :glavaozid

sev
20.11.2019, 16:13
16eur dnevno? Wow, mašala! U odnosu na 0, u većini A skijališta, nije mnogo više - ali ok je, oni ljudi imaju niži standard :D A i kod nas je skijanje masovnije, ne treba mu popularizacija.

neo031
22.11.2019, 11:04
https://www.infokop.net/novosti/otvaranje-garaze-na-kopaoniku-u-petak-22.-novembra.html

Danas zvanično otvaranje garaže, pa ko voli nek' izvoli :)