PDA

Pogledati punu verziju : Ontopic: snobovi i seljaci (vino vs rakija)



Ouroboros
04.03.2014, 08:32
Meni je prvi put da idem na L2A. Jel ima neko aprox koliko mi je love potrebno za ishranu, a da ne idem po restoranima? Jel se može uzeti ponešto od kuće? Hvala unaprijed, a svi savjeti su dobrodošli.

Ivan Bgd
04.03.2014, 10:05
Meni je prvi put da idem na L2A. Jel ima neko aprox koliko mi je love potrebno za ishranu, a da ne idem po restoranima? Jel se može uzeti ponešto od kuće? Hvala unaprijed, a svi savjeti su dobrodošli.

mozes poneti od kuce sve sto mozes poneti za klopu.
ja nosim slaninicu, prsuticu, cvarke,cokolade, supice u kesicama i 3 gotova kuvana jela.
u fra kupujem hleb, jaja, vodu, salate,voce i na to tesko da potrosis 30-50eur.
poz

Grazer
04.03.2014, 10:26
Zato ja nikada ne idem autobusom. Nas 4 u autu i izadje nas oko 80eur po osobi (toliko traze i za prevoz autobusom).



mozes poneti od kuce sve sto mozes poneti za klopu.
ja nosim slaninicu, prsuticu, cvarke,cokolade, supice u kesicama i 3 gotova kuvana jela.
u fra kupujem hleb, jaja, vodu, salate,voce i na to tesko da potrosis 30-50eur.
poz


Svaka cast. Ja gde god odem na skijanje potrosim najmanje jos 300-400eur pride. Hrana u radnjama, obrok na stazi, pice navecer, restoran obavezno (jednom) i obavezno kupujem sir i vino za poneti kuci. ja ne znam sta ti jedes i kako se hranis ali ja u Banja Luci potrosim vise na hranu za 7 dana od 50eur. To je nemoguce.

@Ourboros ti ponesi od kuce sta god hoce tj sta god moze da stane u torbu. predpostavljam da ces tamo uzimati hljeb, mlijeko, vodu i neke osnovne namirnice. Racunaj oko 50eur po osobi da ce te izaci samo za te osnovne namirnice. Obrok na stazi, kafici navecer itd je vec druga prica

Grimani
04.03.2014, 10:49
Prosle godine poneli smo 50 sarmi na nas 3-4. Ove godine smo poneli 100+ na nas 11. Ludilo pravo a mnogo znachi ukoliko zelish da uradish/vidish nesto posle staze. Jak domaci obrok bez nekog dugog spremanja :D
Jedna torba za klopu sarme u plastiku od 16L i to je to. Iz Srbije ponesi suhomesnato tipa pechenice prshut slanina jer je to tamo bar za mene bulja. Kupuj tamo namaze mleko jaja bonzite svasta tako i bicesh dobar sto Ivan kaze sa 30-50.
Spar ti je veoma povoljan i ima najvishe izbora*(mislim da je i radnja najveca) Uvuchen je malo i teshko se nalazi. Kontra od zichare Diablo produzi se pored Pivnice Red Frog(Irish Pub) pa levo iza nekog kao trznog centra a tu je i turist info ukoliko se secam. Raspitaj se za izlet tu jer ima neki bus koji ide mislim samo cetvrtkom do DHueza i to je jedini organizovani bus koji ide van L2A
U express market u centru ima povoljna alkoholna pica i kozmetiku.
Ako hocesh malo da zablejish na nekom prijatnom mestu popijesh pivo palachinku Crepes a GOGO se zove mesto i prilichno je autentichno. odushevio me WC pored svega u tom mestu.

Ivan Bgd
04.03.2014, 10:58
Zato ja nikada ne idem autobusom. Nas 4 u autu i izadje nas oko 80eur po osobi (toliko traze i za prevoz autobusom).





Svaka cast. Ja gde god odem na skijanje potrosim najmanje jos 300-400eur pride. Hrana u radnjama, obrok na stazi, pice navecer, restoran obavezno (jednom) i obavezno kupujem sir i vino za poneti kuci. ja ne znam sta ti jedes i kako se hranis ali ja u Banja Luci potrosim vise na hranu za 7 dana od 50eur. To je nemoguce.

@Ourboros ti ponesi od kuce sta god hoce tj sta god moze da stane u torbu. predpostavljam da ces tamo uzimati hljeb, mlijeko, vodu i neke osnovne namirnice. Racunaj oko 50eur po osobi da ce te izaci samo za te osnovne namirnice. Obrok na stazi, kafici navecer itd je vec druga prica

prevideo si deo sta nosim iz BG-a: slaninica(panceta), prsut, cvarke,..., sta ces jace i bolje od toga za klopu na skijanju.:dziveli:
to naravno ne ulazi u onih 30-50eur, to je placeno dinarima:)

Ivan Bgd
04.03.2014, 11:09
Prosle godine poneli smo 50 sarmi na nas 3-4. Ove godine smo poneli 100+ na nas 11. Ludilo pravo a mnogo znachi ukoliko zelish da uradish/vidish nesto posle staze. Jak domaci obrok bez nekog dugog spremanja :D
Jedna torba za klopu sarme u plastiku od 16L i to je to. Iz Srbije ponesi suhomesnato tipa pechenice prshut slanina jer je to tamo bar za mene bulja. Kupuj tamo namaze mleko jaja bonzite svasta tako i bicesh dobar sto Ivan kaze sa 30-50.
Spar ti je veoma povoljan i ima najvishe izbora*(mislim da je i radnja najveca) Uvuchen je malo i teshko se nalazi. Kontra od zichare Diablo produzi se pored Pivnice Red Frog(Irish Pub) pa levo iza nekog kao trznog centra a tu je i turist info ukoliko se secam. Raspitaj se za izlet tu jer ima neki bus koji ide mislim samo cetvrtkom do DHueza i to je jedini organizovani bus koji ide van L2A
U express market u centru ima povoljna alkoholna pica i kozmetiku.
Ako hocesh malo da zablejish na nekom prijatnom mestu popijesh pivo palachinku Crepes a GOGO se zove mesto i prilichno je autentichno. odushevio me WC pored svega u tom mestu.

Bravo za sarme ! To je vrh klopa za skijanje, samo mi je to nezgodno da teglim busom do Fra, to obavezno nosim na KOP i uvek nestane posle samo 3-4 dana, nikad dosta :ok:
Nego u L2A mi se cini da je povoljnija Marche(nisam siguran za ime) radnja odmah pored glavnog puta u donjem delu mesta, a ima i veci izbor.
Bar meni je bila bolja od Spar-a tada tj. prosle zime.
:sm018:

Grazer
04.03.2014, 12:23
Ja u zivotu nisam takve stvari vukao s sobom. Ponesem samo nesto gotove hrane, za jedan dnevni obrok, vecinom onaj za kad se vratim s staze. Zitarice, ona intant 10minutna jela. Mozda jos koju konzervu za dorucak I to je to. Meni nema vece gotive kada sam u Italiji ili Francuskoj da kupujem njihove paste, prsute, sireve, vina. To mi je pored skijanja najlepsi deo odmora.

Kad se uzme u obzir da kupujes tamo hleb, mleko, jogurt, vodu, sok, vino, pivo, voce, povrce, slatko, grickalice itd nema sanse da 30eur moze biti dovoljno. Gde je jos toaletni papir, sredstvo za sudje, spuzve itd. To ni jedna sobe nema. Mislim moguce je ako si sve zivo ponio od kuce.

Mi u proseku barem jos 200-300eur na hranu i pice potrosimo na skijanju. Ali razumem i ostale. Verujem da ima ljudi koji ne potrose vise od 50eur. Meni licno je to nezamislivo jel bi to znacilo nema restorana, pubova, kafica, vina, sireva, prsuta. Kvalitetnih cokoladi :glavaozid

trendo
04.03.2014, 12:58
Moram malo da se upletem u ovu diskusiju iako je off

@Grazer, ne znam brate sto se objasnjavas sa tim seljacima oko toga sta poneti od hrane, a zamisli ide se na skijanje?
Vidi ti onog tipa poneo sarme, zamisli, i to malo mu bilo 50 pa jos 100?!?!?
Ili onog drugog tipa kome fali jos i banatske kobasice pa da asortiman bude kompletan.
Pa to mi lici ko da carapan ide na skijanje sajkacom i opancima, ali bio je u Francusku zar ne.
E stvarno si im dobro rekao, i neka si.

Nego cudim se brate, sto se zamaras do ides tamo u neke apartmancice pa mora da kupujes i sundzercice, pa deterdzente i nesto slicno toga. Pa kuvati, mazati i sta ja znam sve ne. Tacnije moja zena kaze 'ja sam na odmoru, ako to radim kuci ne moram ovde'.
Tako da uplati brate ko ja, u hotel, pa nema pranja, nema nabavki, nema kuvanja...samo kartice u dzep i cao.
A ovu seljacku diskusiju o sarmama i slanini ostavi seljacima.
Zar nisam u pravu brate Grazer.

Ouroboros
04.03.2014, 13:46
Vjerovatno ću ići na jednačinu sarme+gotova jela+slaninica+boca šljive = nirvana. Hvala svima na savjetima.

Grazer
04.03.2014, 14:37
Moram malo da se upletem u ovu diskusiju iako je off

@Grazer, ne znam brate sto se objasnjavas sa tim seljacima oko toga sta poneti od hrane, a zamisli ide se na skijanje?
Vidi ti onog tipa poneo sarme, zamisli, i to malo mu bilo 50 pa jos 100?!?!?
Ili onog drugog tipa kome fali jos i banatske kobasice pa da asortiman bude kompletan.
Pa to mi lici ko da carapan ide na skijanje sajkacom i opancima, ali bio je u Francusku zar ne.
E stvarno si im dobro rekao, i neka si.

Nego cudim se brate, sto se zamaras do ides tamo u neke apartmancice pa mora da kupujes i sundzercice, pa deterdzente i nesto slicno toga. Pa kuvati, mazati i sta ja znam sve ne. Tacnije moja zena kaze 'ja sam na odmoru, ako to radim kuci ne moram ovde'.
Tako da uplati brate ko ja, u hotel, pa nema pranja, nema nabavki, nema kuvanja...samo kartice u dzep i cao.

A ovu seljacku diskusiju o sarmama i slanini ostavi seljacima.
Zar nisam u pravu brate Grazer.

Cinjenica jeste da covek ne zna da li da se smeje ili da place. Covek kaze poneo u francusku na skijanje 100+ sarmi, slanine i cvaraka. Ne znam da li se sali pa da se smejem ili je ozbiljan pa da ostanem bez rjeci.
Nije mi namjera nikoga da uvredim ali meni ovo jeste smesno.

Mi budemo u hotelu ali moja zena a i ostale zene iz ekipe, sve mora da izriba kad udjemo u sobu, njoj se sve gadi. Dok ona ne ocisti nista se ne dira. A iskreno gde god da si ne mozes biti bez tecnog sapuna, rolni papira za ruke, spuzvu da nesto obrises itd. To se kupuje prvi dan kad stignem.

Onda se uzme lepo malsinovo ulje pa malo prsuta, sira, vina. Pa se nevece drustvo okupi pa se nesto priprema. Neka pasta i degustira vino i sirevi. Nema vece uzivancije (osim skijanja naravno). ponesem i ja hrane od kuca ali to su instant supe i intant jela za kad sam gladan kao vuk.

Opet kazem ne osudjujem nikoga. Svakom njegovo. Meni licno tako nesto je za nepoverovati.

hallo
04.03.2014, 14:41
@trendo AKO si ozbiljan sa komentarom i kategorizacijom ljudi .."ne znam brate sto se objasnjavas sa tim seljacima oko toga sta poneti od hrane, a zamisli ide se na skijanje?" neprijatno sam iznenadjen, a za "gospodina" @Grazer-a samo reci "pohvale"...pare se najlakse trose kad ih NE ZARADIS!
Sve u svemu, skijanje je SKUP sport, pa ko kako moze tako se i dovija...po restoranima se NE MORA jesti al' se zicom MORAS voziti..sve najbolje i lepo skijanje zelim..

Ivan Bgd
04.03.2014, 15:43
@trendo AKO si ozbiljan sa komentarom i kategorizacijom ljudi .."ne znam brate sto se objasnjavas sa tim seljacima oko toga sta poneti od hrane, a zamisli ide se na skijanje?" neprijatno sam iznenadjen, a za "gospodina" @Grazer-a samo reci "pohvale"...pare se najlakse trose kad ih NE ZARADIS!
Sve u svemu, skijanje je SKUP sport, pa ko kako moze tako se i dovija...po restoranima se NE MORA jesti al' se zicom MORAS voziti..sve najbolje i lepo skijanje zelim..

Takodje sam iznenadjen i svaka dalja rasprava sa restoran skijasima je samo gubljenje vremena.:sm008:
Nekad je skromnost bila vrlina.
:dziveli:

trendo
04.03.2014, 15:53
Vidi sad hallo, ja i Grazer svo taki kakvi smo, svidelose to nekome ili nme. Ne znam sta je lose nekoga okarektizirat seljakom, pa nije seljacina ili seljandura u mom kraju. Seljacima je normalno da jedu seljacku hranu, aj da ne kazem hranu sa sela, pa sad svidelo se to vama ili ne mi smo taki. Doduse ja volim i da okarektarisem ljudi sprema njihomom poteklu pa sad takav sam, sta mi mozes.

No brate Grezer opet mi nesto nije jasno, u hotelima koje ja posecujem sobarice sve svakodnevo pociste i namirise, svaki dan nova posteljina, peskiri, bade mantil, a o tecnom sapunu i toalet hartii suvisno je trositi reci. Bar takvi su hoteli u Bansko gde ja idem. E sad moram priznati ne znam kakvi su tamo u alpima, verovatno planinci pa ne znaju kako treba.
A zakuske, sireve i prsute uz vino, pa za to se ide u reskoran, ko gospodin a ne tamo ko 'oni' sa slaninom i kobasicama pusene na tavan kuce. Ma daj.

hallo
04.03.2014, 16:23
@trendo....zaista "brate od @Grazera"" ne mogu nista nedostatku domecg VASPITANJA i POSTOVANJA drugih..takav si kakav si, samo bitno sto dalje od mene...SVI Vi takvi..

Ivan Bgd
04.03.2014, 16:40
Vidi sad hallo, ja i Grazer svo taki kakvi smo, svidelose to nekome ili nme. Ne znam sta je lose nekoga okarektizirat seljakom, pa nije seljacina ili seljandura u mom kraju. Seljacima je normalno da jedu seljacku hranu, aj da ne kazem hranu sa sela, pa sad svidelo se to vama ili ne mi smo taki. Doduse ja volim i da okarektarisem ljudi sprema njihomom poteklu pa sad takav sam, sta mi mozes.

No brate Grezer opet mi nesto nije jasno, u hotelima koje ja posecujem sobarice sve svakodnevo pociste i namirise, svaki dan nova posteljina, peskiri, bade mantil, a o tecnom sapunu i toalet hartii suvisno je trositi reci. Bar takvi su hoteli u Bansko gde ja idem. E sad moram priznati ne znam kakvi su tamo u alpima, verovatno planinci pa ne znaju kako treba.
A zakuske, sireve i prsute uz vino, pa za to se ide u reskoran, ko gospodin a ne tamo ko 'oni' sa slaninom i kobasicama pusene na tavan kuce. Ma daj.

ja samo uvoznu iz cg njegusku prsutu i pancetu, na zalost nemam tavan a ni kucu da to sam radim pa moram da pazarim.
Kakav eu prsut kako to moze da valja, samo fra kackavalj je ok tamo.
:dziveli:

Ivan Bgd
04.03.2014, 16:44
Vjerovatno ću ići na jednačinu sarme+gotova jela+slaninica+boca šljive = nirvana. Hvala svima na savjetima.

pored sarmi gotova jela(ocajna imitacija prave hrane) su ti suvisna , inace odlicna jednacina
:sm018:

Sapa
04.03.2014, 17:02
Odlicna rasprava, sve 5! vidim nista nisam propustio u zadnjih 12 mjeseci; isti snobovi/skorojevici vode glavnu rijec. Ima se, moze se, ne zivi se u realnom svijetu. Ljudi kuckaju godinu dvije dana da bi otisli na skijanje, ponesu domace-najsladje da uzivaju i garantovano ukusnije nego u vecini francuskih restorana na skijlistima gdje serviraju smece. Velika je razlika izmedju skorojevica i nekoga sa pedigreom. Skorojevic pljuje i ismijava svoje domace, ''seljacko'', a covjek koji zna bonton, bio bogat ili siromasan to respektuje. No ne cudi me da balkanski tajkuni i njihova djeca ne vjeruju kad vide zemljake koji u francusku ponesu sljivu i sarmu. Kad ono rekose Mariji Anotaneti da narod nema ljeba, a ona odgovori: pa nek jedu kolache. (Jeste da joj je ova izjava lazno pripisana; ali najbolje docarava sadasnju situaciju na balkanu). pozz i uzivajte u skijanju.

Grazer
04.03.2014, 17:05
ja samo uvoznu iz cg njegusku prsutu i pancetu, na zalost nemam tavan a ni kucu da to sam radim pa moram da pazarim.
Kakav eu prsut kako to moze da valja, samo fra kackavalj je ok tamo.
:dziveli:
Covece nema jaceg prsuta od italijanskog. I francuski brie i italijanski parmezan :sm019:

Ne razumem uvredjenost pojedinaca ovde? Ja nisam nikoga osudjivao i to sam naveo vec u prvom postu. Ja sam izjavio da meni licno je tako nesto nepojmljivo. Mislim zamisli vozis se 24h autobusom za Francuski a u gepeku kanta s 100 sarmi i sve domacom kuhinjom.
Ja licno obozavam odlaske na skijanja u Italiju i Francusku bas zato sto onda imam priliku da probam i uzivam u pravoj hrani i vinu. I ja skijanje ne mogu da zamislim bez toga.
Nekoga takve stvari ne interesuju i to razumem. Neko ne moze financiski, neko nema interesa.

Ovi sto prozivaju "skorojevice/snobove" itd i ne postovanje svoga neka gledaju svoja posla. Ja nisam nikoga prozivao niti sam ikoga vredjao. Rekao sam samo moje misljenje i pokazao da postoji i grupa ljudi koji na skijanje gledaju nekim drugim ocima. Ocigledno je ta grupa u manjini pa zato kako uvek bude kod naseg primitivnog naroda odmah hajde malo da pljujemo ove sto su drugaciji od nas. Zamisli oni ne rade isto sta i mi, oni su snobovi. Daj zabite se vise....

Sapa
04.03.2014, 17:13
Covece nema jaceg prsuta od italijanskog. I francuski brie i italijanski parmezan :sm019:

br1 njeguski prsut je ozbiljan specijalitet, koji se moze mjeriti sa bilo kojim talijanskim prsutom. br2 francuski brie i talijanski parmezan koji pojedes na skijalistu u francuskoj u bilo kom restoranu koji je manje od bilo kakve 3 zvjezdice (michelinove zvezdice necu ni da pominjem) je kvaliteta onog kojeg mozes kupiti usput u Aldiju i Lidlu. Pametnom dosta.

Grazer
04.03.2014, 17:22
br1 njeguski prsut je ozbiljan specijalitet, koji se moze mjeriti sa bilo kojim talijanskim prsutom. br2 francuski brie i talijanski parmezan koji pojedes na skijalistu u francuskoj u bilo kom restoranu koji je manje od bilo kakve 3 zvjezdice (michelinove zvezdice necu ni da pominjem) je kvaliteta onog kojeg mozes kupiti usput u Aldiju i Lidlu. Pametnom dosta.

Ko kaze da ga i ne kupim negde usput. Meni je najdraze parmezan u Italiji na autogrilu uzeti. A taj isti parmezan i brie su deset puta bolji od onoga sta se nudi na nasim policama. E u tome je razlika.
Vidim svet prica o njeguskom prsutu, samo njega hvale. To mi je isto kao i s rakijom. Za nase ljude s sela rakija je pojam a sve ostalo je otrov. Nije to sto oni nisu probali nesto druge vec sto ne zele. A to govori dovoljno o samom narodu. zato nam i jeste kao u srednjem veku. Ceo svet je glup samo je nas narod pametan.
Ali to je vec druga tema koja nema nista s skijanjem, ili barem ne bi trebala.

Vracam se na prvobitno receno,svako radi onako kako njemu odgovara. Ovima sto napadajuju kazem da treba da postuju svacije misljenje i nacin vidjenja stvari. Kao sto ja postujem vase, vi treba da postujete i moje.

trendo
04.03.2014, 17:26
Ja ocu da budem snob i brat Grazer ne daj se, sta oni znju, pominju tamo neku frnacusku kurvu a ja vidim idole u Glembaeve.

Milos011
04.03.2014, 17:29
Pošto je tema ionako otišla u off... ja se samo pitam kako se neko nepismen nađe pametan da drži lekcije o primitivizmu?

Grazer
04.03.2014, 17:33
Ma cela tema je oitsla u off odavno ali ako ce neko da me proziva snobom samo zato sto mi je nepojmljivo da vucem kantu od 100 sarmi i cvarke kad idem na skijanje onda jeste. Snob sam i dicim se s tim. Nemam vise reci.

Sapa
04.03.2014, 17:36
Ko kaze da ga i ne kupim negde usput. Meni je najdraze parmezan u Italiji na autogrilu uzeti. A taj isti parmezan i brie su deset puta bolji od onoga sta se nudi na nasim policama. E u tome je razlika.
Vidim svet prica o njeguskom prsutu, samo njega hvale. To mi je isto kao i s rakijom. Za nase ljude s sela rakija je pojam a sve ostalo je otrov. Nije to sto oni nisu probali nesto druge vec sto ne zele. A to govori dovoljno o samom narodu. zato nam i jeste kao u srednjem veku. Ceo svet je glup samo je nas narod pametan.
Ali to je vec druga tema koja nema nista s skijanjem, ili barem ne bi trebala.

Vracam se na prvobitno receno,svako radi onako kako njemu odgovara. Ovima sto napadajuju kazem da treba da postuju svacije misljenje i nacin vidjenja stvari. Kao sto ja postujem vase, vi treba da postujete i moje.

mozda nisi primjetio, ooh prosvetitelju narodni! da vecina ljudi nemaju ni za paprike ni rasthike, a ti bi da piju neka druga pica koja sebi ne mogu da priuste? da ne mogu naruciti pastu u restoranu ne zato sto su glupi i misle da je tudje otrov, nego ne mogu da plate.

Inace ne znamn nikoga sa Zapada, stranca kome je dobra sljiva, kruska ili dunjevaca otrov. Pravim uzivaocima i znalcima, koji nisu snobovi ne treba da stoji engleska ili francuska etiketa da bi prepoznali kvalitet. Mozda si ljudima u Austriji uvaljivo neku brlju da probaju. Vjeruj da pravi poznavaoci zestokog pica na zapadu veoma cjene dobru sljivu,kruskovacu ili dunju. kazem dobru, a ne brljugu. ko sto i ja cjenim dobar single malt viski, a ne neki buckuris.
A samo seljak sa zapada, a takve stvarno ne znam, nije odusevljen sa nasom sarmom ili prsutom. No dobro, ko sto rece ima nas raznih, ne kontamo svi da narod nije glup, nego se pruza kolko mu je pokrivac dug.
ps
mene bi tacno bilo sramota, u zemlju bi propao da prosjecnim ljudima iz srbije napisem da ONI nesto ne zele da probaju. pa imas li ti mozga, zans li ti koja je prosjecna plata tamo?

Grazer
04.03.2014, 17:50
Covece ne mozes ti ovde pricati o tome kako narod nema sta da jede a onda pricamo kako se ide 7 dana na skijanje u Francusku! Mjesas babe i zabe. Ako nema sta jesti onda ne ide na skijanje u Francusku. I to vecina tih istih ide i po dva puta godisnje.
Ti isti ljudi koji su navodili da nose domacu hranu nisu rekli da nemaju sta da jedu vec da vole tu istu hranu. Moj zakljucak na to je bio da ja tako nesto nikada ne bi uradio posto prvo nepojmljivo mi je vuci toliko hranu na toliki put a drugo tu hranu jedem kuci stalno tako da kad odem 7 dana u IT/FR hocu da uzivam u necemu drugome. I to je pozadina cele price ali ocigledno mnogi je nisu shvatili posto samo gledaju kako bi nekoga napali,izvredjali i omalovazavali.

P.S. Ko je rekao da rakija ne valja? Ona je bila samo primer situacije koji ti ocigledno nisi shvatio.

Sapa
04.03.2014, 18:01
Covece ne mozes ti ovde pricati o tome kako narod nema sta da jede a onda pricamo kako se ide 7 dana na skijanje u Francusku! Mjesas babe i zabe. Ako nema sta jesti onda ne ide na skijanje u Francusku. I to vecina tih istih ide i po dva puta godisnje.

P.S. Ko je rekao da rakija ne valja? Ona je bila samo primer situacije koji ti ocigledno nisi shvatio
vidim razumijes se u plateznu moc prosjecnog gradjanina balkana. ljubitelji skijanja, a da nisu sa nekim tajkunskim vezama, skupe par stotina evra da bi sa skibusom otisli na skijanje, pa mozda i dva puta, to ne znaci da mogu placat jelo i pice na stazi i uzivati u charima apres ski.. znaci nece jesti parmezan i piti pticije mlijeko u restoranu, ne sto im ne prija nego sto to sebi ne mogu da priuste. i onda dodjes tu da im objasnis kako su pticija jaja, talijanska prsuta i francusko vino mrak i kako nema skijanja ako se za jelo i pice ne potrosi 400 evra za sedam dana. ja to ne mogu nazvati drugacije nego snobizam. btw. eno ih puni autobusi belgijanaca, danaca, svedjana, holandjana koji sa sobom nose jelo za 7 dana i koji ne popiju 5 piva u kaficu za tih 7 dana odmora.dal vjerujes da ni oni nemaju za taj luksuz, al vole da skijaju.

bobo
04.03.2014, 18:09
I meni je pun k...c seljobera koji nas po stranim skijalištima sramote sa sarmama, punjenim paprikama, kobajama a znam i neke iber seljake koji i prebranac nose sa sobom. Mislim, još treba i kiseli kupus da osjetim u F!?
A od svega najviše prezirem one hauba skijaše koji jedu po parkinzima. Kada vidim nekoga da jede u gondoli odmah znam sa kim imam posla i ne progovaram dok ne izađem iz kabine, još mi samo treba da provali da smo sa istog govornog područja.
Ne razumijem te ljude, kud ste krenuli u p...u materinu, dosta što vas gledam po našim skijalištima, sada ste u u Evropu krenuli... Oj sirotonjo i bogu si teška.

http://www.youtube.com/watch?v=cviRkUZAx9k

Sapa
04.03.2014, 18:29
I meni je pun k...c seljobera koji nas po stranim skijalištima sramote sa sarmama, punjenim paprikama, kobajama a znam i neke iber seljake koji i prebranac nose sa sobom. Mislim, još treba i kiseli kupus da osjetim u F!?
A od svega najviše prezirem one hauba skijaše koji jedu po parkinzima. Kada vidim nekoga da jede u gondoli odmah znam sa kim imam posla i ne progovaram dok ne izađem iz kabine, još mi samo treba da provali da smo sa istog govornog područja.
Ne razumijem te ljude, kud ste krenuli u p...u materinu, dosta što vas gledam po našim skijalištima, sada ste u u Evropu krenuli... Oj sirotonjo i bogu si teška.

http://www.youtube.com/watch?v=cviRkUZAx9k

a tek oni sto stisnu pa udju u restoran na stazi, pa skinu jakne i dzempere, a ispod obicni pamucni vesh ili jos gore sintetika, al nije orginal bionix..fuj

wlad
04.03.2014, 18:52
Koga briga ko šta jede i gde jede ;). Siguran sam 100% da ko nosi sarme u FR to radi zato što neće da troši pare u (pre)skupim Francuskim restoranima - da ne radi to zato što uživa u ukusu sarmi ;). Francuski restorani na skijalištima imaju najgori moguć odnos cena / kvalitet - za velike pare dobijete nikakav kvalitet hrane i usluge - čast (retkim) izuzecima.

Sa druge strane, onome kome smetaju "paradajz" turisti na skijalištima uvek mogu da idu u "izvikane" centre gde je sve skuplje i gde nema budget turista - Kurševel, St. Moritz itd. pa neka se "otvore" ako im smetaju sendviči u gondoli ;).

Iskreno ne vidim razliku između nekoga ko nosi sarme i nekoga ko nosi gotova jela od kuće - u krajnjem slučaju koga briga?! :D

Zato, manje kukanja o drugima a više skijanja :ok:

stekan
04.03.2014, 19:21
Kada vidim nekoga da jede u gondoli odmah znam sa kim imam posla i ne progovaram dok ne izađem iz kabine...
Ne progovaraš zbog punih usta? :dziveli:

ftj
04.03.2014, 19:55
Sto bi rekao bora drljaca 'sirotinjo napusis mi se ku***' :)

Ja u Fra idem u minimum la sivoliere, dakle ili 5 zvezdica ili nista a skijanje nije skijanje ako za rucak nema bar dozrevani biftek punjen svezim gamborima, naravno nikako iz uzgoja jer nije to to. Masaza sa hepiendom se podrazumeva.

p.s. jel jedini ja ovde vidim da se trendo zaebava?

gevara
04.03.2014, 20:13
Ova diskusija je ozbiljna, tako da nema mjesta dijelu vašeg komentara.

Grimani
04.03.2014, 20:16
ne verujem dokle je ovo otislo da moram da objasnim tj. da se pravdam. sarme nosim jer ne mogu konzerve da jedem para trosim prilicno na skijanju ali ne vise od 300...za ova pogrbna imena I tripove nije mi jasno ...sarme su bile dva do tri ruchka za nas....ma nije ni bitno ali zbog ovakvih stavova smo yu gde smo....

Ikar
04.03.2014, 20:54
Nusic bi ovde imao stosta da zapise...

Ivan Bgd
04.03.2014, 20:56
[QUOTE=ftj;91588

p.s. jel jedini ja ovde vidim da se trendo zaebava?[/QUOTE]
Videh i ja ali nikako pomenuti da potvrdi, zato i nastavih, kad ono jos svasta ispliva:hair:
:dziveli:

Misk0
04.03.2014, 21:30
Nusic bi ovde imao stosta da zapise...

:ok:

ajmo svi nazad na sneg a moderator nek malo brise

ninic
04.03.2014, 21:42
ja predlazem otvaranje teme "MESECNI PRIHODI FORUMASA.

ja imam (za standarde zemlje u kojoj zivim) izuzetno korektna primanja pa opet ne stizem da odvojim kintu za Francusku,Italiju,Severni pol,Mesec ili gde god sve bogati ljudi idu na skijanje...
cak i da mi pretekne za kukavno skijanje sa ultraniskobudzetnim Ski busom ne bih imao para da probam mleko od dinosaurusa ili jedem barena jaja ptice Dodo nego bih morao da nosim konzerve od kuce.

Mora biti da neracionalno trosim,sigurno je do mene...


Dakle ajmo,samo hrabro, KOLIKA SU VAM PRIMANJA ?

Recite hrabro,nek se cuje vas glas-NIJE SRAMOTA BITI BOGAT-

ibane
04.03.2014, 22:08
Au brate. Ovakva tema 4 strane za jedan dan na skijasom forumu samo znaci da ima manjka snega na planinama :sm008:.



p.s. jel jedini ja ovde vidim da se trendo zaebava?

Ocigledno da ne znate @trendo i ne provaljujete njegov nacin za humor. Verovatno mu je pun k..ac raznoraznih prose.....nja ovde na forumu pa je resio da napise tako kako je napisao. Vise sarkasticno. Javi ce se vec on da objasni.

Nego da nastavim sa temom :sm021:. Jel nosi neko mozda srpsku bajaderu da se zasladi ili slepog misa :sm004:? A tu su i sarmice :yay:. I naravno tursija :sm019:.

ibane
04.03.2014, 22:16
Evo jos par predloga za poneti na skijanje. Mmmmmmmmmmmmmmm :dziveli:

ninic
04.03.2014, 22:18
[QUOTE=ibane;91596

Nego da nastavim sa temom :sm021:. Jel nosi neko mozda srpsku bajaderu da se zasladi ili slepog misa :sm004:? A tu su i sarmice . I naravno tursija :sm019:.[/QUOTE]

SLEPI MIS I BAJADERA:sm022::sm022:KAKAV SI TI KRALJ!!!!

ibane
04.03.2014, 22:27
SLEPI MIS I BAJADERA:sm022::sm022:KAKAV SI TI KRALJ!!!!

Hvala @ninic :dziveli:. Trudim se :sm004:.

Grimani
04.03.2014, 22:29
idem u cetvrtak u austriju a nisam spremio nista od klope pa verujem da moze mr. Grazer da preporuchi neko nacionalno jelo ili specijalitet neki iz te regije. iskreno nznm ni gde idem nesto tipa grosslokner heilingenblut nesto a ni cvarke nisam stigao da kupim. valjda ima tamo jaja a da nisu seljachka? samo da je utisnut datum proizvodnje I nema frke...

macak011
04.03.2014, 22:46
Ja ne verujem sta sam propustio! Posle ovih fotki sa skijanja tesko cu ja da se spakujem za francusku... bem ti i onaj dinastar, presede mi sad i onaj zenin pezo sto mu crko akumulator... jeo bi ja te smdrljive sireve uz to vince nego mi stomak naviko na ovo sa ovih fotki sa skijanja... ne do Bog da posle smdrljevka zasednem na tron, nista ondak od mondenskog skijanja, ondak ni loperamid ne pomaze... kuku zabave, ziveliiiii! :ski:

Grazer
04.03.2014, 22:46
Samo se ti drzi sarmi. Tvoj stomak bi se pokvario kad bi probao nesto Austrisko lokalno

macak011
04.03.2014, 22:47
@grimani ponesi koku nosilju, al paz da ne nazebe posle jaja rovita...

macak011
04.03.2014, 22:48
Brate gracer ja za one tvoje rukavice idem na kop na produzeni vikend...sta cu kad sam dipling...

Grazer
04.03.2014, 22:49
Brate gracer ja za one tvoje rukavice idem na kop na produzeni vikend...

Sta zelis da kazes s tim?

macak011
04.03.2014, 22:52
Ne progovaraš zbog punih usta? :dziveli:
Bobo, ja ozbiljno verujem da te Stekan provalio u kabini... ;)

macak011
04.03.2014, 22:54
Sta zelis da kazes s tim?

Kako nisi skontao? Lova koju si dao za rukavice je meni dovoljna za vikend na kopu...mrzi me da ti objasnjavam dalje

Grimani
04.03.2014, 22:57
grazer ti ocigledno imash zajebane konekcije obzirom da imash uvid u moj digesticioni trakt. samo se ti drzi tih skupocenih konzervi verovatno doniranih...

Grazer
04.03.2014, 22:58
Skontao sam ja. Mene interesuje sta si ti hteo da kazes s tom izjavom? Zato sto ja imam skupe rukavice to je problem,sta? Ja sam glup, ti si pametan? Sta? Zato te pitam da objasnis sta si hteo da kazes s tom izjavom?
Ako sam ja u prilici da sebi nesto priustim, zasto onda ne bih. Mada rukavice su kupljene na jednoj velikoj rasprodaji ali nebitno. A koji je tvoj problem s mnom da bi ti mene zbog toga prozivao?
Zato pitam sta si hteo da kazes s tom izjavom?

bobo
04.03.2014, 23:05
Ovo je to o čemu pričam, kada sam ih vidio došlo mi je da iskočim iz kabine, ovaj lijevi džiber i čakiju nosi sa sobom u ruksaku! Kradom sam ih uslikao, grozota živa..

stekan
04.03.2014, 23:06
Bobo, ja ozbiljno verujem da te Stekan provalio u kabini... ;)

Ne provalio, već bio jedan od četvorice gladnih. U kabini se malo pričalo. Pravo me sramota bilo.

P.S. U Eurokrem kutiji nije bio Eurokrem.

macak011
04.03.2014, 23:08
Gracer, tvoj post je posle mog, pa mi delovalo kao da MOJ stomak prozivas za one sarme, pa rekoh da ti vratim bumerang. No, kako posle drugog citanja vidim da je tvoja replika na neki post IZNAD, dugujem ti izvinjenje sto te oshandarih onako, iz nehata, nicim izazvano...oprosti.

Inace, licno ne volim kad se neko razmece sa onim cime raspolaze, bez obzira koliko to malo ili veliko bilo, a posebno kada razmetanje potencira, smatram to neukusom.

CrazyKong
04.03.2014, 23:10
A sta je bilo u grekos kutiji ? :confused:

Grazer
04.03.2014, 23:10
Gracer, tvoj post je posle mog, pa mi delovalo kao da MOJ stomak prozivas za one sarme, pa rekoh da ti vratim bumerang. No, kako posle drugog citanja vidim da je tvoja replika na neki post IZNAD, dugujem ti izvinjenje sto te oshandarih onako, iz nehata, nicim izazvano...oprosti.

Inace, licno ne volim kad se neko razmece sa onim cime raspolaze, bez obzira koliko to malo ili veliko bilo, a posebno kada razmetanje potencira, smatram to neukusom.

Sve i jedan clan ovog foruma na adekvatnoj temi navodi sta posjeduje od opreme. Tako sam i ja navodio. Ali samo zato sto je neka stvar sto ja posjedujem skuplja od neke koju ti ili neko drugi posjeduje ti to zoves razmetanjem,jel?
Kad sam se ja hvalio necim osim kada se o tome pricalo na temi, ni vise ni manje od drugih clanova.

macak011
04.03.2014, 23:12
Ovo je to o čemu pričam, kada sam ih vidio došlo mi je da iskočim iz kabine, ovaj lijevi džiber i čakiju nosi sa sobom u ruksaku! Kradom sam ih uslikao, grozota živa..

Ovaj levo je neki grk, garant... :sm011:

ExBaker
04.03.2014, 23:20
Evo jos par predloga za poneti na skijanje. Mmmmmmmmmmmmmmm :dziveli:
Znas sta ibane...zahebo se me posteno sa ovim slikama!
Odmah sam pohrlio u frizider da trazim bilo sta slicno ovom u kasne sate!:sm022:

macak011
04.03.2014, 23:22
Ne provalio, već bio jedan od četvorice gladnih. U kabini se malo pričalo. Pravo me sramota bilo.

P.S. U Eurokrem kutiji nije bio Eurokrem.

I mene sramota, u njihovo ime - jedu sami, a ne nude.. nego, ako je ovo u francuskama, di je baget? Kakav je ovo crnjak, da ne kazem, leb? :sm011:

stekan
04.03.2014, 23:30
I mene sramota, u njihovo ime - jedu sami, a ne nude.. nego, ako je ovo u francuskama, di je baget? Kakav je ovo crnjak, da ne kazem, leb? :sm011:

Ma jok. Svi smo jeli, a bilo me je sramota što se malo pričalo :sm011:
Lebac je austrijski, jerbo je fotka napravljena početkom februara prilikom povratka sa Gerlitzena.

bobo
04.03.2014, 23:36
Stoka nije mogla ni do parkinga i haube da izdrži, zgadiše mi čitav dan, nisam mogao ni večerati k'o čovjek, sve mi se Apfelstrudel vraćala iz želudca, šef kuhinje me dva puta pitao jel' sve u redu sa klopom, vidio da mi nije dobro. Jbg, ipak je to fini restoran..
I sada mi se priviđaju onaj ajvar i sir, za ne vjerovati..

macak011
04.03.2014, 23:46
ja sam samo jedared u zivotu gazio pravi stranjski mondenski sneg, a to bejase u Laaxu. Secam se kako su me pred kraj dana noge izdale zbog otrova u misicima ili cega vec (!?) i nisam mogao da ustanem dobrih dvadesetak minuta, pa sam onako lezeci u snegu ko na plazi, jeo neki sendvic i cokoladice iz ranca, pio "rosu", na sred ravnog dela ski puta, a svi me gledali ko svetsko cudo, ziv me blam pojeo - kud se ne dokopah gondole??? :hair: :sm004:

trendo
04.03.2014, 23:52
Uh j..... u sta se pretvori par komentara.
Pa sta vi to imate protiv snobova i snobizma.
Neko je pomenuo Nusica. Pa taj genije je sa hiljadu reci opisivao cari snobizma a vi...


Ccc Stevo ... kakav primer omladini...

Srecom u Banja Luci ima i dobrih momaka i to ne samo brat Grazer nego i brat bobo

ibane
04.03.2014, 23:55
Znas sta ibane...zahebo se me posteno sa ovim slikama!
Odmah sam pohrlio u frizider da trazim bilo sta slicno ovom u kasne sate!:sm022:

Nemoj da jedes toliko kasno to goji :sm022:. Mogu da postavim link sa slikama iz restorana odake sam skinuo one slike :sm004: ?

Grimani
05.03.2014, 00:12
kad se setim :D SerreChe
lecafesoleil (http://www.lecafesoleil.com/en/) poljanche ispred...
http://sphotos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/270942_10200194218836125_2015579193_n.jpg

macak011
05.03.2014, 00:32
Sad bi vam @bobo nesto rek'o... :smoke:

macak011
05.03.2014, 00:44
mozda nisi primjetio, ooh prosvetitelju narodni! da vecina ljudi nemaju ni za paprike ni rasthike, a ti bi da piju neka druga pica koja sebi ne mogu da priuste? da ne mogu naruciti pastu u restoranu ne zato sto su glupi i misle da je tudje otrov, nego ne mogu da plate.

Inace ne znamn nikoga sa Zapada, stranca kome je dobra sljiva, kruska ili dunjevaca otrov. Pravim uzivaocima i znalcima, koji nisu snobovi ne treba da stoji engleska ili francuska etiketa da bi prepoznali kvalitet. Mozda si ljudima u Austriji uvaljivo neku brlju da probaju. Vjeruj da pravi poznavaoci zestokog pica na zapadu veoma cjene dobru sljivu,kruskovacu ili dunju. kazem dobru, a ne brljugu. ko sto i ja cjenim dobar single malt viski, a ne neki buckuris.
A samo seljak sa zapada, a takve stvarno ne znam, nije odusevljen sa nasom sarmom ili prsutom. No dobro, ko sto rece ima nas raznih, ne kontamo svi da narod nije glup, nego se pruza kolko mu je pokrivac dug.
ps
mene bi tacno bilo sramota, u zemlju bi propao da prosjecnim ljudima iz srbije napisem da ONI nesto ne zele da probaju. pa imas li ti mozga, zans li ti koja je prosjecna plata tamo?

Sapo, kralju, legendo medju zivima, dobro je da si se javio i da si ziv, ovaj forum bez tebe je k'o bicikl bez sedista ili riba bez guze...ozbiljno mi nedostajala tvoja pisana rec! Srecan povratak! :sm018: :sm011:

Ivan Bgd
05.03.2014, 06:01
kad se setim :D SerreChe
lecafesoleil (http://www.lecafesoleil.com/en/) poljanche ispred...
http://sphotos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/270942_10200194218836125_2015579193_n.jpg

Mislim strasno, jaja, pivo, a di je tu panceta, prsutica, neki gudi bonbon?
Kud ne naletih na vas pa da oplemenimo malo taj fit alpesbrunch!
Tesko da bih vam iskulirao taj prostakluk i ćutke prosao pored vas :dziveli:
:sm018:

skiman
05.03.2014, 06:53
:smoke::cug::kez: pročitao....žao mi je samo što nema kokica....:bootyshak

designbvr
05.03.2014, 08:24
Uh, ... sta propusti juce,


Sapo, kralju, legendo medju zivima, dobro je da si se javio i da si ziv, ovaj forum bez tebe je k'o bicikl bez sedista ili riba bez guze...ozbiljno mi nedostajala tvoja pisana rec! Srecan povratak! :sm018: :sm011:

Pridruzujem se pozdravima za Sapu :sm018:

Za Trendo :ok: , neki su sVatili od 1 posta,

Diskusija .... i gosn. Grazer, no comment,

E, sad 'ocu da svi diskutanti podnesu imovinske karte:

Kol'ko para se zaradjuje ?
Kol'ko se ima u steku (prvenstveno INO racuni) ?
Kol'lko nekretnina (i gde se poseduje) ?
Sta se vozi (koliko komada) ?
i
Svalerke naravno (broj komada) ?

Je'l sam sta propustio ? :smoke:

Nemoj da je neko "zaboravio " da podnese raport, krajnji rok 24 h

Ivan Bgd
05.03.2014, 08:45
Uh, ... sta propusti juce,



Pridruzujem se pozdravima za Sapu :sm018:

Za Trendo :ok: , neki su sVatili od 1 posta,

Diskusija .... i gosn. Grazer, no comment,

E, sad 'ocu da svi diskutanti podnesu imovinske karte:

Kol'ko para se zaradjuje ?
Kol'ko se ima u steku (prvenstveno INO racuni) ?
Kol'lko nekretnina (i gde se poseduje) ?
Sta se vozi (koliko komada) ?
i
Svalerke naravno (broj komada) ?

Je'l sam sta propustio ? :smoke:

Nemoj da je neko "zaboravio " da podnese raport, krajnji rok 24 h

Broj izdrzavanih clanova domacinstva ti nedostaje :ok:

Nemanjus
05.03.2014, 09:36
Druže Grazer, jel' mogu ja da skopim ugovor s tobom o pravu preče kupovine tvoje rashodovane opreme?

Divim ti se do imbecilnosti! :sm017:

gevara
05.03.2014, 09:41
Je l' to neko ima nešto protiv BanjE Luke (da, razdvojeno :))?

Bobo, da nije rakijski kotao na sredini gondole? E to bi bila meza...

Nemanjus
05.03.2014, 09:43
Je l' to neko ima nešto protiv BanjE Luke (da, razdvojeno :))?

Bobo, da nije rakijski kotao na sredini gondole? E to bi bila meza...

Vidiš, kad malo analiziraš reči Banja i Luka, dođeš do zaključka da za obe reči postoje isti prefiksi: vazdušna i vodena...

legga
05.03.2014, 10:11
Ja licno obozavam odlaske na skijanja u Italiju i Francusku bas zato sto onda imam priliku da probam i uzivam u pravoj hrani i vinu.

A kod kuce verovatno jedes ..... kao i ovde na forumu. Mada bi se reklo da i u tome uzivas.

Grazer
05.03.2014, 11:48
A kod kuce verovatno jedes ..... kao i ovde na forumu. Mada bi se reklo da i u tome uzivas.
Ides ti malo u picku materinu

hallo
05.03.2014, 11:52
Ides ti malo u picku materinu
Yeap..."akademski gradjanin" progovorio iz vas :sm008:, sto me ponovo navede na pomisao o, davno vec, napisanim istinama iz ruke gore pomenutih Krleze, Nusica neizostavnog Laze Kostica, i likovima , po DEFINICIJI identicnih Vama,koji me ovih dana plase sa ekrana TV prijemnika, vicu iz zvucnika radio prijemnika da ce da IM bude bolje ako im "dam" svoj glas...
A onda, pustim neku epizodu Bele Ladje, cisto da me ne zajebu nekim slucajem i OBAVEZNO poneku epizodu Crnog Gruje..."neki CEMO i da se vratimo a neki CE TE da poginete..."
Daleko Vam lepa kuca...:smoke:

skiman
05.03.2014, 12:05
:DGdje su kokice???? Pivu imam......:cug::smoke:jel neko reko Crni gruja/otpisani-----:sm011: taman.....http://www.youtube.com/watch?v=eU51UTYSvmk

Ivan Bgd
05.03.2014, 12:08
:sm008: gospodin covek pa tako :sm008:
i sad ti ''seljak'' udjes u restoran i neki nas gospodin tako tamo, pa blam da te pojede
ipak je bolje pored staze i u gondoli za ''seljacku-zdravu'' klopu:dziveli:

hallo
05.03.2014, 12:10
:DGdje su kokice???? Pivu imam......:cug::smoke:
Posmatraci EU vazda Dobro Nam Dosli :sm018:...e sad, "problem" i jeste nastao oko preporuke sta konzumirati u momentima preko nam potrebnog odmora na skijanju, tako da bih Vam preporucio, umesto kokica, duvan cvarke, tvrdi sir i neku dobru sljivovicu-ne mnogo jaku i ne u kolicinama vecim od 2 casice ili jos bolje cokancica pre 17.00h
Sve u svemu, eno na Jahorini se zabeleo, pa ako Bog da da se niz brdo spustim za vikend, a onda na Kopaonik u sredu-cetvrtak ako preostane cvaraka..
Sve najbolje:dziveli:

skiman
05.03.2014, 12:29
:bootyshakdobro ti znaš šta ide uz dobru komediju......:sm011: da ne budem off: na skijanju najviše pojedem čokolade...iz džepa (komotno je)...hebi ga, da mi energiju koja mi treba...al ako ogladnim jedem u nekoj baiti (rebarca, kaiseršmorn, pastu, gulaš supu, jetrene knedle u supi)....al se i ne branim ako sretnem koga brata, ako me počasti kojim pršutom, sirom, papričicom, ćvarcima.....jedemo sve, samo da se skija....:yay: hebi ga .......ipak smo kante......

legga
05.03.2014, 12:40
Ides ti malo u picku materinu


Eeee, pa necemo da se vredjamo valjda. Ako mi platis kartu do tamo i das dzeparac da mogu da jedem kavijar u nekom finom restoranu ja odo tamo gde me saljes. Jos ako ima i kakva padina pod snegom, eto uzivancije(al da das i pare za skipass).
P.S.
Kad bi malo pazio sta pises ne bi ti se desilo da te pola ljudi sa foruma proziva.

designbvr
05.03.2014, 13:28
Kad bi malo pazio sta pises ne bi ti se desilo da te pola ljudi sa foruma proziva.

Gde nadje drugu polovinu ??? :dontknow:

Sapa
05.03.2014, 13:38
Sapo, kralju, legendo medju zivima, dobro je da si se javio i da si ziv, ovaj forum bez tebe je k'o bicikl bez sedista ili riba bez guze...ozbiljno mi nedostajala tvoja pisana rec! Srecan povratak! :sm018: :sm011:

meni je to nepojmljivo; da bicikl nema sediste ili da riba nema guze. Nek svak postuje svacije misljenje, ali nek mene ne dira. ja kad negdje odem u inostranstvo, prvo nabavim sic , a onda i adekvatnu guzu da kad njoj sjedi ima kruskoliki oblik. to me sve skupa kosta jedno 300, 400 evra mjesecno, ja ne mogu da shvatim da neko ponese domace biciklo, bez sica, na koji pase neka guza ko zrno graska...jednostavno to je za mene nepojmljivo.
A s obzirom da svi idete na skijanje, neki i po dva puta godisnje ne moze bit da nemate za koznog sica i dobre kruskaste guze.
ps
pozz Macak!!! (lijepo je cuti da sam ti toliko falio, samo nece biti nista do relacije, ostacemo samo prijatelji)
:sm011:

trendo
05.03.2014, 13:56
:DGdje su kokice???? Pivu imam......:cug::smoke:jel neko reko Crni gruja/otpisani-----:sm011: taman.....http://www.youtube.com/watch?v=eU51UTYSvmk

Pih, kokice i pivo...mi prefinjeni kada uzivamo koristimo sampanjac i kolacic (po mogicnosti cokoladni) u stilu vec pomenute francuskinje.
Na ovom seljackom forumu cak i nema ikona izraziti to blazeno osecanje.
Molim vlasnika ovog foruma da unapredi taj manjak da mozemo i mi manjina da se adekvatno izrazavamo...prefinjeno...snobovski zvuci zastareno, demode, out...

macak011
05.03.2014, 14:05
To je taj duh! Velkam bek! Dace bog shaku evara da i ja posetim ta neka skijalista sa sve kanticom sarmica, bajadera i slepim misem pride... Nista od relacije, kuku meni, razume se, nemo' pogresno da me svatis, pu pu, daleko bilo, samo prijatelji! :hair: :sm018:

NemanjaN
05.03.2014, 14:06
Smeh i povraćanje posle devet strana ove teme.

clive
05.03.2014, 14:10
Da li se računa ako poneseš domaći sir iz Srbije koji se usmrdi u gepeku pa ga u Ita ili Fra jedeš kao mondenski?

skiman
05.03.2014, 14:22
Smeh i povraćanje posle devet strana ove teme.
Hebi ga.....gurmanska komedija ti je to.....:sm011:

Sapa
05.03.2014, 14:27
Uh, ... sta propusti juce,



Pridruzujem se pozdravima za Sapu :sm018:

Za Trendo :ok: , neki su sVatili od 1 posta,

Diskusija .... i gosn. Grazer, no comment,

E, sad 'ocu da svi diskutanti podnesu imovinske karte:

Kol'ko para se zaradjuje ?
Kol'ko se ima u steku (prvenstveno INO racuni) ?
Kol'lko nekretnina (i gde se poseduje) ?
Sta se vozi (koliko komada) ?
i
Svalerke naravno (broj komada) ?

Je'l sam sta propustio ? :smoke:

Nemoj da je neko "zaboravio " da podnese raport, krajnji rok 24 h


Kol'ko para se zaradjuje ? kolko god da je nije dovoljno
Kol'ko se ima u steku (prvenstveno INO racuni)? ja sam vise cvrcak nego mrav
Kol'lko nekretnina (i gde se poseduje) ? krov nad glavom,
Sta se vozi (koliko komada) ? dok vozi ne zalim se

Svalerke naravno (broj komada) iz gore navedenog da se zakljucit da je kriza.


pozdrav Dizajneru!
(a nadjeli se vremena da za svoju dusu budes i spustajner? niz padine mislim)

Sapa
05.03.2014, 14:33
dobro ti znaš šta ide uz dobru komediju...... da ne budem off: na skijanju najviše pojedem čokolade...iz džepa (komotno je)...hebi ga, da mi energiju koja mi treba...al ako ogladnim jedem u nekoj baiti (rebarca, kaiseršmorn, pastu, gulaš supu, jetrene knedle u supi)....al se i ne branim ako sretnem koga brata, ako me počasti kojim pršutom, sirom, papričicom, ćvarcima.....jedemo sve, samo da se skija.... hebi ga .......ipak smo kante......

kazem ja, nista nisam propustio u zadnjih 12 mjeseci; tu je jos uvjek i nas slavjanski brat sa alpskih obronaka; sjedi i uzivá u mezetluku, konta kako je sve relativno u zivotu i kako ce i kriza u EU regijonu jednom biti juce.

Ivan Bgd
05.03.2014, 14:45
Uh, ... sta propusti juce,



Pridruzujem se pozdravima za Sapu

Za Trendo , neki su sVatili od 1 posta,

Diskusija .... i gosn. Grazer, no comment,

E, sad 'ocu da svi diskutanti podnesu imovinske karte:

Kol'ko para se zaradjuje ?
Kol'ko se ima u steku (prvenstveno INO racuni) ?
Kol'lko nekretnina (i gde se poseduje) ?
Sta se vozi (koliko komada) ?
i
Svalerke naravno (broj komada) ?

Je'l sam sta propustio ? :smoke:

Nemoj da je neko "zaboravio " da podnese raport, krajnji rok 24 h

Kol'ko para se zaradjuje ? jedva dovoljno za skijanje, sta pretekne dam deci i zeni
Kol'ko se ima u steku (prvenstveno INO racuni) ? imam samo u minusu na domacem racunu
Kol'lko nekretnina (i gde se poseduje) ? nista od nekretnina/puž golać
Sta se vozi (koliko komada) Stari mtb bicikl KTM, K2 skije i 13g.stara Astra G(u oktobru je uzeh na beskamatni kredit od 3 god. sa grejs periodom do kraja ovog marta i na sredjivanje mi pojede bar 2 skijanja u fra:glavaozid)
i
Svalerke naravno (broj komada) ? bilo nekad sad se rado secam :sm011:

:ski:

Burli
05.03.2014, 15:41
Gde nadje drugu polovinu ??? :dontknow:

Gem, set i meč!!!

skiman
05.03.2014, 17:14
kazem ja, nista nisam propustio u zadnjih 12 mjeseci; tu je jos uvjek i nas slavjanski brat sa alpskih obronaka; sjedi i uzivá u mezetluku, konta kako je sve relativno u zivotu i kako ce i kriza u EU regijonu jednom biti juce.
A šta si ti mislio? Da sam umro? U, pa ne da se još skiman (jebote, skupljamo se sami stari sralci)....vozdra i tebi drug Sapo:ok:

ibane
05.03.2014, 19:33
Da li se računa ako poneseš domaći sir iz Srbije koji se usmrdi u gepeku pa ga u Ita ili Fra jedeš kao mondenski?

Pa kako. Jos i pitas :sm004:. Pa budjavi sir je tamo specijalitet :sm003:. Jos ako prodas neko kilo moze skijanje besplatno da ti izadje :ski:.

Ikar
05.03.2014, 19:57
Au brate. Ovakva tema 4 strane za jedan dan na skijasom forumu samo znaci da ima manjka snega na planinama :sm008:.



Ocigledno da ne znate @trendo i ne provaljujete njegov nacin za humor. Verovatno mu je pun k..ac raznoraznih prose.....nja ovde na forumu pa je resio da napise tako kako je napisao. Vise sarkasticno. Javi ce se vec on da objasni.

Nego da nastavim sa temom :sm021:. Jel nosi neko mozda srpsku bajaderu da se zasladi ili slepog misa :sm004:? A tu su i sarmice :yay:. I naravno tursija :sm019:.

Ovaj "slepi mis" više liči na letecu vevericu ali ne bih imao ništa protiv da ga podelimo

designbvr
05.03.2014, 20:10
Kol'ko para se zaradjuje ? kolko god da je nije dovoljno
Kol'ko se ima u steku (prvenstveno INO racuni)? ja sam vise cvrcak nego mrav

pozdrav Dizajneru!
(a nadjeli se vremena da za svoju dusu budes i spustajner? niz padine mislim)

Ti se ne racunas, tebi su svi racuni INO,
nego, ... nesto je slab odziv na imovinsku kartu,
pogotovu "onaj" najvazniji :smoke:

Na zalost, ja ne odoh ove zime nigde,
sta mi se sve izdesavalo od NG naovamo ne bi ovde,
al' izgleda me pogled'o onaj oz'go vidi kakva je zima, pa mi lakse :cool:

ibane
05.03.2014, 20:36
Ovaj "slepi mis" više liči na letecu vevericu ali ne bih imao ništa protiv da ga podelimo

Evo za tebe Ikare posto volis letenje jos nekoliko letecih veverica :sm019:. A ima i pragnje (prase+jagnje) :yay:.

ibane
05.03.2014, 20:38
A preko toga posolis rostiljom :yay:

ibane
05.03.2014, 20:38
I na kraju se zasladis :sm011:

macak011
05.03.2014, 20:39
fufica mala...

Panzer
05.03.2014, 21:27
Ih kakva tema... Veliki pozdrav za Sapu, fali(j)o si nam svima :sm011:

Ja podržavam i jedne i druge - i na stazi i mimo staze. I ponijeti od kuće, a i u restoran bogami kad zamiriše.

ExBaker
05.03.2014, 21:45
Obzirom koliko smo prosli put bili nakupovali u Hard diskontu, prije bi rekao da si za ovu kucnu varijantu :)

CrazyKong
05.03.2014, 23:45
E bas ste preterali, daj da uozbiljimo malo temu :sm019:

http://x.vukajlija.com/var/products/posters/201010/33525/srpski-pentagon.jpg

skiman
06.03.2014, 06:12
Ih kakva tema... Veliki pozdrav za Sapu, fali(j)o si nam svima :sm011:

Ja podržavam i jedne i druge - i na stazi i mimo staze. I ponijeti od kuće, a i u restoran bogami kad zamiriše.
a nas koji jedemo iz džepa si zaboravio??:eek:

Panzer
06.03.2014, 06:50
a nas koji jedemo iz džepa si zaboravio??:eek:

A kakvi zaboravio, to mi je najmilije, čokoladnu bananicu u džep. A ti znaš da smo mi Crnogorci za sve opcije, i za istok i za zapad, i za Rusiju i za Nato, i za Janukoviča i Timošenku.
Šetam nedavno kroz onaj Europark u toj tvojoj selendri, kontam kako ću sutra u Nassfeld, jer na Pohorju snijega ni za lijek (bilo ga je na Arehu samo, dvije žice) i baš mi pade na pamet da uzmem dvije čokoladice, zlu ne trebalo, kad krenem ujutro...

trendo
06.03.2014, 10:58
Šetam nedavno kroz onaj Europark u toj tvojoj selendri,

Panzer mislim da u tebi ima talenata, odnosno da bi mogao ispuniti uslov za priem na kurs cime bi stekao uslov za pocetni nivo clanstva u bratstvo. Imaj verbu u sebi i pocni da radis na tome.

Veliki pozdrav od brata Trendo.

Panzer
06.03.2014, 11:56
Fala Trendo brat moj :ok:
Potrudiću se, još kad malo smršam...

hehehe
06.03.2014, 21:28
E, jebalo vas skijanje više... :P

gevara
07.03.2014, 22:39
Vjerovatno ću ići na jednačinu sarme+gotova jela+slaninica+boca šljive = nirvana. Hvala svima na savjetima.

Spremi li ti išta za puta...?

jopopo
09.03.2014, 20:28
@ninic
Nije bitno kolika je plata već koliki su mesečni fiksni troškovi! Mogu da imam i 2000 evra platu ako su mi troškovi 1500 ;)

A za ove sarme, pa ko bre smota 100 sarmi? Jel svi vi muški pomažete ženama pa se hvalite ili jadne same rade i ubiju se spremajući pred skijanje? Ja sam oženjen intelektualkom, tu sam se zajeb'o nema sarmi, samo kod tašte :)

A sad nešto ozbiljno, što se tiče ishrane na skijanju. Bitno je imati nutritivno regulisanu ishranu. Potrebno je planski unositi ugljene hidrate i proteine i hidrirati se redovno tokom celog dana. Ja recimo ne jedem od doručka (oko 8) do ručka (oko 17). U tom periodu samo dosta pijem vodu (i idem u WC 5 puta barem) i što reče @skiman mislim, po neka žitarica, čokoladica možda ili energetski gel za prehranu i sl. tj ono što mi stane u džep od jakne.

Što se tiče večere, najbolje je unositi ugljenje hidrate koji preko noći postaju odlična osnova i izbor energije (glikogen se taloži), recimo testeninu. Ako idem sam na skijanje kupim one u kesici (ali u Segedinu, tamo je jeftinije nego kod nas :) ), zatim pirinač, žitarice, krompir, hleb (po mogućstvu što manje belog brašna).

Za doručak jedite kalorijski bogatu hranu i koliko hoćete i možete, samo ne prepunite stomak. U obzir dolaze sendviči, jaja, prirodne žitne pahuljice, čokoladno mleko. Hrani treba oko 2 sata da prođe želudac pa zato doručkujte što ranije da se ne bi hrana vraćala u jednjak prvih sati skijanja.

Za ručak šta god, bez prejedanja jer je večera blizu, možda samo neka supica iz kesice, slane su i dobre su za uspostavljanje balansa elektrolita u organizmu i možda neki komad mesa (150-200 grama, ne pola kile), kobasica i sl. ili samo obrok salata. Ne previše.

Za grickanje su dobri lešnici, bademi i indijski orah koji su puni proteina.

Nema potrebe za preterivanjem i raznim masnim gotovim jelima. Čvarci su OK ali baš i ne moram njih da nosim ;) Ishrana na skijanju treba biti drugačija od one na koju ste navikli tj malo se treba adaptirati. Ja inače se ovako hranim svakog dana pošto trčim duge pruge.

Kada idemo porodično (2 porodice), onda vučemo i rance po leđima sa raznim sadržajima jer se sa decom nikada ne zna i onda padne i neko "ozbiljno" kuvanje 2-3 puta, pomfrit, đuveč, gulaš i sl. Ali samo zato što ide jedna žena koja "voli" da kuva više nego da skija :)

I super je to alkohol, ali ja sam dva puta "ozbiljno" stradao od pijanih na stazi i kada vidim da u kabini natežu čuturice ili piju po restoranima ne znam šta bi uradio takvim osobama. Nije za zezanje, uopšte.

ibane
09.03.2014, 23:25
@jopopo imas ozbiljnu temu Ishrana skijasa ovde:

http://www.skijanje.rs/forum/showthread.php?t=7047&page=9

pa prebaci tamo ovaj ozbiljan deo o ishrani :sm004:

ibane
10.03.2014, 20:51
A kad smo vec kod sarmi evo jedan interesantan vic - Srpski password

Upišite vaš password
sarma
Žao nam je, password mora da sadrži više od 8 znakova
kuvana sarma
Žao nam je, password mora da sadrži bar jednu brojku
1 kuvana sarma
Žao nam je, password ne sme sadržavati razmake
5jebenihkuvanihsarmi
Žao nam je, password mora sadržavati bar jedno veliko slovo
5jebenihKUVANIHsarmi
Žao nam je, password ne sme sadržavati više od jednog velikog slova uzastopce
5jebenihKuvanihsarmi, i da se nosiš u pizdu materinu govno jedno
Žao nam je, password ne sme sadržavati interpukcijske znake
5jebenihKUVANIHsarmi nabijem te na kurac i tebe i tvoj password mamicu ti jebem kretenčino
Žao nam je, taj password se već koristi
:dziveli:

jopopo
11.03.2014, 00:23
@jopopo imas ozbiljnu temu Ishrana skijasa ovde:

http://www.skijanje.rs/forum/showthread.php?t=7047&page=9

pa prebaci tamo ovaj ozbiljan deo o ishrani :sm004:
Ma nije ovo ovoliko ozbiljno koliko "uputstvo" da se može svako jednostavno hraniti. Da je ozbiljno dao bih i normative i nutricionističke vrednosti :sm021:

Ikar
22.10.2015, 16:14
Evo za tebe Ikare posto volis letenje jos nekoliko letecih veverica :sm019:. A ima i pragnje (prase+jagnje) :yay:.

skoro naiđoh na ovu sliku i setih se ove vedre teme. rekoh da podelim sa vama.

@ibane, ja ipak ostajem pri kombinaciji pragnje

ibane
23.10.2015, 00:35
I ja sam @Ikar za pragnje :sm019:.

Jel ovo lakosta nastradao :eek: ?