PDA

Pogledati punu verziju : Potreban savet: Bolji put do Kopaonika?



laki
04.03.2004, 10:30
Zdravo ljudi!
Organizujemo se za odradjivanje ski vikenda na kopu, zanima me kojim putem je bolje ici (zbog rupa, snega itd)?

BG-KV-Joshanichka-Kop ili

BG-KŠ-Brus-Kop?

Hvala!

Stevs
04.03.2004, 15:24
Letos sam išao sa obe strane i preko Brusa i preko Jošaničke Banje i baš sam se iznenadio koliko je ok put preko Brusa i Brzeća. Jedini problem jer prohodnost tog puta zimi jer ne retko se desi da bude potpuno zavejan te stoga iz KG-a uvek idem preko Jošaničke Banje. Najgori deo kreće iza Kraljeva (iako su jedan manji deo potpuno asfaltirali) mada nije tako strašno pojavi se svremena na vreme i po koja udaran rupa ali bože moj ovo je Srbija :) U svakom slučaju raduje me jer su kraljevački putari počeli polako da sređuju taj put i u boljem je stanju u odnosu na pre par godina.

logic
04.03.2004, 16:43
BG-KŠ-Brus-Kop?


ovo je moj izbor definitivno! treba obratiti paznju na padavine jer ovaj put vrlo lako postaje neprohodan!!!!

Milan NS
05.03.2004, 08:38
BG - KŠ - Brus - Kop ?

Kraci je put.
Izbegavate kretanje Ibarskom magistralom na deonici Kraljevo - Josanicka Banja koja je jako opterecena.
Jedina mana je ostriji uspon od Brzeca ka Kopaoniku, i naravno u slucaju sneznih padavina i vetra vrlo lako je moguce da put bude neprohodan na prevoju Jaram.

P.S. Ako bude lepo vreme pri penjanju kod Hotela Srebrnac imate pogled na pola istocne Srbije

laki
05.03.2004, 10:29
Hvala momci, sutra jutrom krecemo, cim saznam prognozu definitivno biram put (nadam se Brus)...

dzudzumara
05.03.2004, 10:39
Zasigurno je mnogo bolje da ides preko josanicke banje,uz dobru srecu da ne bude neki udes a onda mora da se ceka,a rupe imas i na jednoj i na drugoj strani.Standardno na auto putu imas jedno 5 kontrola i radara i to ce da te kosta.Uz Josanicku banju mozda ti i ne trebaju lanci da se montiraju(ali moras imati u gepeku)Pozdrav

ggaga
05.03.2004, 14:24
kada idete ? meni treba prevoz u jednom pravcu za sredu 10 ili cetvratak 11 posle podne
nemam skije :D shliht shliht shliht

laki
05.03.2004, 15:47
:D Rado bih ti pomogao gago, ali idemo sutra... Sto se tice radara nije frka, cesto putujem do KG-a i znam gde su od prilike, a s'obzirom da krecemo oko 6:00 jutrom ne verujem da cemo zakaciti ni njihov dorucak (kafa i krofne) :roll: , najveci problem su mi udarne rupe :evil: ...
Ispravka alu felne = 15 eur. Ok, nadam se da ce slalom od Bg-a do Kopa biti jeftin...

Cujemo se sa utiscima, thx, one more time!

PS -Poceo sneg opet, predpostavljam da ce preko Brusa biti frka!

ggaga
05.03.2004, 21:29
ma super samo se vi lepo provedite
na kopaonik.net pise da je put prohodan i da pada slabiji sneg tako da ce verovatno biti prohodno a i za vreme da ce biti samo delimicno oblacno sutra a od nedelje opet sneg
ja picim isto sledeceg vikenda
srecno

Stevs
06.03.2004, 00:46
Za one koji ne žele da razmišljaju o vremenu i putu imaju autobus Raška prevoza koji ide svakodnevno na relaciji Beograd - Kragujevac - Kraljevo - Jošanička Banja - Kopaonik. Čini mi se da polazi oko pola osam iz Beograda jer je u Kragujevcu oko 9 i 15. Takođe svakog dana se i vraća istim putem sa polaskom u 15h sa Kopaonika. Cena je ako me sećanje dobro služi 350 din u jednom pravcu što je neuporedivo jeftinije od agencijskih prevoza koji dostižu cifre i od 700 dinara u jednom pravcu!

ggaga
06.03.2004, 19:48
a jel ima ta raska prevoz posle podne iz beograda negde posle 15h
ili ako imas neki kontakt tel bi koristio :D

Stevs
06.03.2004, 23:58
a jel ima ta raska prevoz posle podne iz beograda negde posle 15h
ili ako imas neki kontakt tel bi koristio :D

Koliko ja znam to su njihovi jedini polasci prema Kopaoniku bar oni koji idu preko Kragujevca. Za informacije okreni autobusku stanicu u Beogradu pa će ti oni dati info ili broj na koji možeš da se informišeš. Moje lično mišljenje je da ni jedan autobus ne ide na Kopaonik posle podne zbog vremenskih uslova.

laki
08.03.2004, 09:54
Evo vratismo se zivi i zdravi! :) Sta da vam kazem, osim FANTAZIJA, ali da se drzim topic-a;

-putovali smo relacijom BG-KŠ-Brus-Kop = merac pokazuje 284 km.
-sa kafa-pauzom na omv-u put je trajao 4:15h (prosek autoputem 120-140km/h, van njega 60-100 km/h) moze i brze, ali skije moraju biti u kolima :D ne na krovu...
-rupa i nema toliko (koliko sam ocekivao) citaj nije problem - Srbija brate.
-lance smo morali staviti 3 km posle brzeca, mada ko ima zimske gume (uske sa jakom sarom za sneg) moze proci i bez lanaca...
-idealno vreme polaska 6:00h
-policija radar: Velika Plana, Pojate i selo posle raskrsnice Priština-Kopaonik...
-parking na Kopu-u lokalci naplacuju 300 din (ja dadoh ljudi kopaju sneg, guraju kola, smrzavaju se, a i da ne bije maler)...

Sve u svemu polako i uzivajte, mozete ici i brze i sporije, najbitnije je da prilagodite voznju uslovima na putu i pre svega pozovite 011/9800 raspitajte se za uslove na putevima.

Pozdrav!