PDA

Pogledati punu verziju : Staza na Gocu



duleKG
12.12.2005, 01:30
da li ima nekog iz tog kraja ?, da li pada sada ? da li ima nameru? konkretno oko 23 treba da idem pa ne znam da li ce da ga bude. hvala:obrvajedn

GTO
20.10.2006, 19:46
Cao ljudi ja sam iz Vrnjacke Banje prosle godine sam poceo da vozim dasku i jako mi se svidja. Na gocu je onako za mene kao pocetnika sasvim dovoljno,zicara radi stalno a ima i nocno skijanje,ne radi bas kad je neka jaka mecava i kad nema ljudi uopste.Sad se govori o nekom prosirenju staze i pravljenju jos jedne staze i zicare od odprilike centra Banje do vrha Goca sajle sam video da su razvucene mada je to velika investicija i ne verujem da ce biti od toga nesto ove godine ali bice sigurno jer zele ovi u opstini da imaju i zimski turizam kao sto je i letnji,prostor oko staze se dosta kultivise ima novih restorana vikendica a poceli su i manji neki da hotelcici da kazem sa apartmanima.Ona stara zicara koja je bila na Kopu i zamenjena novom sad je prebacena za banju tako da se nadam iskreno da ce nesto krenuti na bolje.Poz svima ako navracate javite se.

Stevs
21.10.2006, 14:10
Ja ću sigurno ove godine skoknuti par puta do Goča s'obzirom da mi treba manje od sat vremena vožnje do skijališta. Koliko sam video ima potencijala da se napravi još par staza ali mislim da prva investicija treba da bude neki tabač jer je prošle godine bila katastrofalno sređena staza!

GTO
21.10.2006, 15:46
nije problem brate u tabacu imaju oni dobar tabac problem je u tome sto je staza ispod snega mnogo ne sredjena ima dosta krupnog kamenja koje niko nece da skloni odatle, i zato ima dosta dzombi a cim je malo manji sneg postoji opasnost da dodje do ostecenja skija ili daske bas je to trulo mnogo treba da se ulozi ali nista dok to ne uzme neko da sredjuje ko je dosta zalozen za zimske sportove.

pisite

GTO
29.10.2006, 14:32
Skijaliste na gocu sadrzi dve uredjene staze cije su polazne tacke na 1123 metara nadmorske visine a dolazne na 990 metara iz ovoga se vidi da je ljudi visinska razlika oko znaci 133 metra prosecan uspon ili pad staza je oko 30% duzina staza je 550-600 metara a sirina 50-60 metara.Kapacitet ski lifta je 1200 skija na sat(sidro).Iskreno se nadam da ce se jos nesto poraditi na modernizaji zicare i pravljenju novih staza jer se o tome uveiko prica iz razloga tog sto staza na Gocu iznad Vrnjacke Banje iz godine u godinu postaje sve posecenija i popularnija samim time.Snega na Gocu stvarno ima u toku sezone naravno ne zadrzava se dugo kao na otalim vecim planinama ali je zadovoljavajuce.Poslacu slike staze za neki dan.

Sta vas dalje interesuje vi pitajte a ja cu se potruditi da odgovorim.
Pozzz svima

'pisite da se druzimo'

Stevs
29.10.2006, 19:02
Ko nije video da ponovim link od ove sezone sa slikama Goc staze:

http://ept.kg.ac.yu/goc/

GTO
30.10.2006, 10:55
moja licna preporuka i iskustvo je nikako ne ici na stazu na Gocu za vikend(subota,nedelja) jer tad se necete naskijati ni slucajno,guzva je prevelika jedino u slucaju ako je mnogo lose vreme mecava pa je onda broj skijasa manji.Znaci moja preporuka je dolazak samo radnim danima ako ste u mogucnosti zbog obaveza.

GTO
21.11.2007, 11:44
Cao ljudi,na Gocu je ovih dana palo negde oko 50cm snega i bio je extra suv,zica nije radila niti je tabana staza jer navodno jos uvek im nije sezona,medjutim juce i danas je otoplilo i sneg je poceo da se topi preko dana,ja sam isao predhodnih dana da se vozim malo nije mi smetalo sto staza nije sredjena jer sam jedva cekao sneg da padne.To je za sada,oko 1.decembra se ocekuju ponovo padavine pa ce mo videti sta ce biti dalje.pozzz

GTO
22.12.2007, 15:49
Pozzz ljudi evo da vam se javim i prenesem par informacija,staza na Gocu sa strane Vrnjacke Banje radi,cele ove nedelje je bio besplatan ski pas a od danas se naplacuje,ja sad palim na nocno skijanje pa cu vam javiti za cene dnevnog i nocnog ski pasa.Pa ko je voljan nek navrati.

beerfest
25.12.2007, 10:47
Lepo, lepo. Nego ja posle nove dolazim u Banju i bicu tamo 5-10 dana zavisi kako vreme bude. Pa kakvo je onda stanje na stazi, ima li guzve, a pretpostavljam da ima tih dana
I vise me interesuje jel ima bus iz banje za Goc. Cuo sam da ima ali nikad nisam isao njim, pa kako to funkcionise, gde i kad se ceka, kad se vraca nazad, jel se placa i koliko

GTO
27.12.2007, 12:59
Pa brate vikendom ti je guzva katastrofa preko dana mozda je malo manja guzva na nocnom skijanju preko vikenda,radnim danima nije velika guzva.Sto se tice prevoza ima mini bus koji organizuje TSC Vrnjacka Banja i do sada je bio besplatan dali ce biti i ove godine ne znam a pocece da funkcionise verovatno posle nove goddine,za polaske tog mini busa nisam bas siguran jer nikad nisam isao njime ali mislim da je kretao negde oko 9h 12h i 14h i jedan polazak iz vrnjacke banje oko 16h.Ski pas je jos uvek besplatan na Gocu,snega ima dovoljno i staza radi.pozzz

che_beograd
28.12.2007, 02:31
GTO,

mozes li mi reci da li na Gocu postoje 2 skijalista ili samo jedno?Ovo te pitam zato sto si naveo da postoji sidro a ja sam negde na netu procitao da postoji jednosedeznica + sidro (mislim da je ovo sa kraljevacke strane ali si verovatno upuceniji od mene).

GTO
29.12.2007, 13:05
nema brate dva skijalista, ima jedno skijaliste sa dve staze,zica je sidro a ne jednosedeznica,cena ski pasa je 300din jedino ako se cena ne promeni posle nove godine kad se poveca broj turista u Vrnjackoj Banji a i na skijalistu.

che_beograd
29.12.2007, 16:28
Hvala GTO.

Izgleda da imaju dva skijalista,jedno sa Vrnjacke a drugo sa Kraljevacke strane:

http://avantura.kraljevo.com/goc/

http://www.vrnjackabanja.co.yu/SkiStaza/skistaza.htm

Pozdrav.

hehehe
31.12.2007, 08:22
Hvala GTO.

Izgleda da imaju dva skijalista,jedno sa Vrnjacke a drugo sa Kraljevacke strane:
Pozdrav.

Pa nema sta da izgleda... tako je. Kraljevacka strana postoji odavno a vrnjacka od pre par godina.

che_beograd
31.12.2007, 16:33
Hvala Hehehe.
Tebi i svim forumasima zelim sve najbolje u Novoj.
:sm019: :jester:

GTO
03.01.2008, 14:52
Srecna nova godina ljudi,pa se vidimo na nekom skijalistu,pozzz

gBUDA
04.01.2008, 01:06
Srecna nova godina ljudi,pa se vidimo na nekom skijalistu,pozzz
Da li se na Goču može iznajmiti oprema za skijanje?

hehehe
04.01.2008, 08:41
.wysiwyg { background-attachment: scroll; background-repeat: repeat; background-position: 0% 0%; background-color: #f5f5ff; background-image: none; color: #000000; font-family: Verdana, Arial, Arial; font-style: normal; font-variant: normal; font-weight: 400; font-size: 10pt; line-height: normal } p { margin: 0px; }Na kraljevačkoj strani se može iznajmiti oprema (bar je moglo pre 2 godine kad sam bio gore). U Smučarskom klubu Goč imali*su hrpu, uglavnom stare opreme, a ako imaš sreće, možeš dobiti i neki karving model (i on prestar). U hotelu je takodje bila renta sa novijim modelima ali i višim cenama.
Ne znam kakvo je stanje ove zime ali predpostavljam da nije mnogo bolje.
O vrnjačkoj strani ne znam ništa, tamo nisam bio (još uvek).

admin
04.01.2008, 14:20
Dva skijalista na Gocu:

Goč (http://www.skijanje.co.yu/Ski_Centri/srbija/goc.htm)Dobre Vode
http://www.skijanje.co.yu/Ski_Centri/srbija/Goc/goc_kv_mapa_400.jpg

Goč (http://www.skijanje.co.yu/Ski_Centri/srbija/goc_vrbanja.htm)Vrnjačka Banja
http://www.skijanje.co.yu/Ski_Centri/srbija/Goc/goc_011.jpg

Arhiva Vesti i komentara sa oba skijalista:
http://www.skijanje.co.yu/Index/utisci/utisci_goc.htm

Buda
05.01.2008, 08:56
.wysiwyg { background-attachment: scroll; background-repeat: repeat; background-position: 0% 0%; background-color: #f5f5ff; background-image: none; color: #000000; font-family: Verdana, Arial, Arial; font-style: normal; font-variant: normal; font-weight: 400; font-size: 10pt; line-height: normal } p { margin: 0px; }Na kraljevačkoj strani se može iznajmiti oprema (bar je moglo pre 2 godine kad sam bio gore). U Smučarskom klubu Goč imali*su hrpu, uglavnom stare opreme, a ako imaš sreće, možeš dobiti i neki karving model (i on prestar). U hotelu je takodje bila renta sa novijim modelima ali i višim cenama.
Ne znam kakvo je stanje ove zime ali predpostavljam da nije mnogo bolje.
O vrnjačkoj strani ne znam ništa, tamo nisam bio (još uvek).
Ja opremu imam ali bi vodio ćerkicu i za nju bi iznajmio opremu jer ima 11god. i svega 2 dana skijanja.Oprema mi se ne kupuje jer će joj već sledeće godine biti mala.Goč mi se čini kao veoma povoljno(finansijski) mesto gde bih otišao sa njom da nauči skijati.

gBUDA
05.01.2008, 09:00
Da i pre bih otišao na Vrnjačku stranu Goča!

beerfest
06.01.2008, 15:16
Sto se tice Vrnjacke strane Goca staza je uzasna, kamenje vece od pesnice na gornjoj polovini staze a donja polovina je odrana do zemlje na vecini mesta
Za neko profi skijanje nije, puno je hupsera, i skijanje se svodi na izbegavanje istih
Jedino je mali deo pri dnu staze fin ali blag, tako da ako hocete da ucite na skijate, moze da se iskoristi taj mali deo staze
A sto se opreme tice, vise vam se isplati da gore iznajmite opremu nego da svoju upropastite, ili ako imate neke stare skije, dasku, da ponesete, tako ja radim. Jedne godine sam dosao sa novim skijama, i nikad vise kad sam video kako su prosle
ski pas nije skup, 300 kinti, a staza ima potencijala, kad bi se povadile te kamencine, ovako se cini da je duga, ali retko ko se usudi da krene sa vrha po stazi, a ima i staze okolo koje su ravne i bez kamenja, ali su uske i blage
Tako da ono, krajnji utisak je, nemam pojma, staza je losa, ali moze da se malo izadje i izivi, da se podsetite skijanja, pa na neku bolju planinu

GTO
07.01.2008, 11:55
beerfest potpuno se slazem sa tobom 100% si upravu,doduse to sto je staza progledala nije krivica ljudi koji su zaduzeni za stazu vec nivo snega na samoj planini,kamenje je katastrofa na stazi i slepci vec par godina ne mogu da se organizuju da ociste to.Za pocetnke iskreno mislim da je daleko bolje da odu na Kraljevacku stranu Goca,staza je daleko bolja sa blazim padom ima i opreme za iznajmljivanje i za klince.Na Vrnjacku stranu Goca strogo i toplo preporucujem ici sa starom opremom

beerfest
12.01.2008, 11:45
Evo mene ponovo u banji, pa jel neko zna kako je na Gocu, radi li staza, kakav je sneg

GTO
12.01.2008, 12:23
ne sljaka brate koliko ja znam vidis koje su temperature,pogledas lepo prema Gocu i vidis da nema snega heheh,ja nisam isao imao sam obaveza oko faxa ali mislim da nema skijanja.pozzz

bibendum
17.01.2008, 21:34
Pozdrav svima,
Upravo sam se vratio sa Gocha pa vam prenosim utiske.
Proveo sam tamo sa porodicom 4 predivna dana, od 10.-14. januara. Plasio sam se da ce uopste biti snega, nakon toplog perioda posle Nove godine, ali na srecu bilo ga je na maloj stazi za pocetnike. Inace, na Gocu ima dva skijalista: prema Vrnjackoj banji (gde smo bili) i prema Kraljevu.
Supruga i ja nismo skijasi vec je poenta bila da se deca sankaju i skijaju a mi odmorimo. Odseli smo u Vili Horizont koja se nalazi na 10 m od decje staze. Od skijalista na toj strani Gocha postoji ta mala staza (recimo 150 x 150 m) koja je podeljena zicaricom – sajlom na dva dela : desni deo je sankaliste a levi za skijanje. Osim ove, u neposrednoj blizini postoje jos dve ozbiljnije staze koje su paralelne, duzine oko 500 m, sirine 50 m, izmedju kojih vuce sidro. Bliza staza izgleda prilicno strmo dok je krajnja blaza. Na zalost na njima nije bilo dovoljno snega i samo se jedan dan skupilo 10-ak skijasa pa su pustili zicharu ali su brzo odustali (pretpostavljam zbog vlaznog snega i kamenja koga ima tu i tamo po stazi).
I na decjoj stazi nije bilo guzvi pa smo uzivali. Moze da se iznajmi ski oprema – 500 din, sanke 200, skola skijanja je 500 din, ski pas je 300 din i radi od 10 do 16 h (inace pokrece ga automobilski motor a koturovi za sajlu su Ficine felne - ali radio je kao sat i dosta ljudi nadgleda ski pas).
Starija cerka koja nikad nije stala na skije, imala je dva dana po 90 min skole skijanja sa instruktorom Nenadom, i treceg dana se spustala sama koristeci ski-pas. Mladjoj mislim da su dosadile sanke za ovu godinu.
Inace, ocekivao sam da je gore izgradjenije ali sve deluje prilicno pusto. Ima nesto malo vikendica tu blizu staze i jos 20-ak sa druge strane brda. Video sam 3 restorana i jednu slabo snabdevenu prodavnicu. Ne kazem da mi je smetala ova pustosh – naprotiv, od guzve sam pobegao.
I jos par reci o Vili Horizont. Nasao sam im telefon na ovom sajtu i na nevidjeno poslao nesto para kao garanciju da dolazim. Utisak o tom hotelchicu je fenomenalan. Restoran je uredjen u etno stilu, cene pristupachne, sobe su prostrane, nameshtaj nov a imaju cak i Total TV sa 50-ak kanala. Porcije su ogromne i bilo nam je smesno da je neko u stanju da pojede onoliko za obrok. Ipak, najjaci utisak je ostavilo osoblje – imali su skoro familijaran odnos prema gostima. Sve pohvale.
Na kraju jos proslava Srpske nove godine.
Sta reci ? Ne gine mi Goch i sledece godine.

Buda
18.01.2008, 03:51
Pozdrav svima,
Upravo sam se vratio sa Gocha pa vam prenosim utiske.
Proveo sam tamo sa porodicom 4 predivna dana, od 10.-14. januara. Plasio sam se da ce uopste biti snega, nakon toplog perioda posle Nove godine, ali na srecu bilo ga je na maloj stazi za pocetnike. Inace, na Gocu ima dva skijalista: prema Vrnjackoj banji (gde smo bili) i prema Kraljevu.
Supruga i ja nismo skijasi vec je poenta bila da se deca sankaju i skijaju a mi odmorimo. Odseli smo u Vili Horizont koja se nalazi na 10 m od decje staze. Od skijalista na toj strani Gocha postoji ta mala staza (recimo 150 x 150 m) koja je podeljena zicaricom – sajlom na dva dela : desni deo je sankaliste a levi za skijanje. Osim ove, u neposrednoj blizini postoje jos dve ozbiljnije staze koje su paralelne, duzine oko 500 m, sirine 50 m, izmedju kojih vuce sidro. Bliza staza izgleda prilicno strmo dok je krajnja blaza. Na zalost na njima nije bilo dovoljno snega i samo se jedan dan skupilo 10-ak skijasa pa su pustili zicharu ali su brzo odustali (pretpostavljam zbog vlaznog snega i kamenja koga ima tu i tamo po stazi).
I na decjoj stazi nije bilo guzvi pa smo uzivali. Moze da se iznajmi ski oprema – 500 din, sanke 200, skola skijanja je 500 din, ski pas je 300 din i radi od 10 do 16 h (inace pokrece ga automobilski motor a koturovi za sajlu su Ficine felne - ali radio je kao sat i dosta ljudi nadgleda ski pas).
Starija cerka koja nikad nije stala na skije, imala je dva dana po 90 min skole skijanja sa instruktorom Nenadom, i treceg dana se spustala sama koristeci ski-pas. Mladjoj mislim da su dosadile sanke za ovu godinu.
Inace, ocekivao sam da je gore izgradjenije ali sve deluje prilicno pusto. Ima nesto malo vikendica tu blizu staze i jos 20-ak sa druge strane brda. Video sam 3 restorana i jednu slabo snabdevenu prodavnicu. Ne kazem da mi je smetala ova pustosh – naprotiv, od guzve sam pobegao.
I jos par reci o Vili Horizont. Nasao sam im telefon na ovom sajtu i na nevidjeno poslao nesto para kao garanciju da dolazim. Utisak o tom hotelchicu je fenomenalan. Restoran je uredjen u etno stilu, cene pristupachne, sobe su prostrane, nameshtaj nov a imaju cak i Total TV sa 50-ak kanala. Porcije su ogromne i bilo nam je smesno da je neko u stanju da pojede onoliko za obrok. Ipak, najjaci utisak je ostavilo osoblje – imali su skoro familijaran odnos prema gostima. Sve pohvale.
Na kraju jos proslava Srpske nove godine.
Sta reci ? Ne gine mi Goch i sledece godine.
Lepo je kad pročitam ovako nešto :sm017:

nikolaR
30.01.2008, 12:18
ima li snega sad na Gocu? I koliko? hvala

GTO
30.01.2008, 14:12
brate slaba vajda proslog vikenda je bilo sneg i to bas dosta medjutim pala je preko noci ledena kisa tako da je stanje na planini bilo ocajno,sve okovano u ledu.Da se nadovezem malo na post druga bibendum-a:pored restorana Horizont koji pruza uslugu i smestaja na Gocu se nalazi i restoran sa apartmanima "Gocanka" isto nedaleko od staze,kod njih su cene daleko povoljnije i klope i smestaja,postoji i lovacki dom cena smestaja u njemu je 200din prenociste imate kuhinju kupatilo i centralno grejanje(koje sami lozite u zavisnosti koliko vam je hladno :) ),uslovi u tom lovackom domu nisu bog zna sta ali mozda nekome i to odgovara.

Ćalac profesionalac
02.12.2008, 03:55
Otvorili ljudi sezonu na Goču sa Banjske strane... Pustili baby ski lift i samo "piči"... prvih par dana sa 20-30cm snega (više nego na KOPu) a sada je ojužilo i malo trava malo sneg ali šta znaju deca šta je trava :sm022:...
Skijanje na malom ski liftu tek toliko da 5-6 puta skrenes ali za dobrog manijaka nema loše staze (ili beše izreka nešto sa svinjom i splačinama)... :ski:
Elem, super način da se kancelarijski pacov provede za jedno nedeljno pre podne...

SKIdimo se!!! :ok:

bibendum
08.01.2009, 17:24
Pozdrav svima,
Upravo sam se vratio sa Gocha pa vam prenosim utiske. Bio sam tamo i prosle godine, pa sam, posle prijatnog boravka, resio da odem ponovo.
Ove godine je bilo dovoljno snega pa su radile sve tri staze (ako racunamo i ovu malu za pocetnike). Cena iznajmljivanja skijaske opreme za decu je 400 din, za odrasle 600 din, sanke 200 din, ski pas 400 din, skola skijanja 800, 600 ili 500 din (1, 2 ili vise polaznika u grupi). Kafa i caj u Horizontu su po 60 din, topla cokolada i kuvano vino po 120, polupansion 2400 dinara.
U odnosu na proslu godinu ne vidim neki napredak na Gocu, sem sto je Horizont svoju bastu “zastaklio” folijom pa je prijatnije za skijase koji hoce da se okrepe.
Moram da pohvalim instruktore skijanja Andriju i Nenada. Stvarno mi je bilo neverovatno da se moja mladja cerka (9), koja se plasila i da stane na skije, nakon jednog sata skole slobodno spusta niz stazu a drugog dana sama bez straha koristi onu kukicu za ski pas i ide gore-dole. Ocigledno da ti mladici imaju pravi pristup prema deci i strucno im objasne osnove skijanja. Zaista nemam reci.
Cudno mi je da u epicentru sezone sve staze deluju pusto (a pocetak je januara, deca na raspustu, ima dovoljno snega, lepo vreme). Ipak su se gore ljudi potrudili, napravili staze, uveli zicare, ima i reflektora za nocno skijanje, imaju i onu masinu za tabanje snega koja je radila, imaju odlicne instruktore i skolu skijanja, izdaju ski opremu…Cudi me da neko do sada nije napravio hotel sa stotinak kreveta jer ovo skijaliste, iako malo, sigurno ima potencijal. Mozda je i problem ko time gazduje, sta je cija nadleznost i kakav je ciji interes. Nemam pojma a nema ni veze. Bitno da su mi se deca naskijala natenane i bez guzve.
Sta da kazem na kraju? Prosle godine sam “otkrio” ovo mesto i bio odusevljen, ove godine je bilo “vec vidjeno” a za sledecu - nisam bas siguran da cu ici tamo. Blizi mi je i Kopaonik a pogotovo Stara Planina (valjda ce nesto i gore da naprave od onoga sto obecavaju).

DRAGON
08.01.2009, 23:32
Koliko ima snega, jel ima kamenja po stazi? Mozda bih otisao u subotu malo...ionako cu biti u Kraljevu.

legga
20.02.2009, 10:46
Bio na Gocu u Dobrim Vodama 14.02. Pre toga skijao tamo jednom pre 20 godina. Postoji jedna jednosedesnica gde se skipas naplacuje 500 din. Duzina staze je 1600 metera, visinska razlika 350. Prvih 1000 metara do medjustanice se taba i odlicna je za manje iskusne skijase. Od medjustanice staza se ne taba jer tabac tuda zbog velikog nagiba ne moze da prodje! Zaista takva strmina ne postoji nigde u domacim ski centrima. Odlicna varijanta za jednodnevno uzivanje, posebno za decu.

(ne)skijasi
18.12.2009, 20:40
Da li neko zna za neke apartmane ili neki smestaj na gocu sa kraljevacke strane?? bio bih vam zahvalan

hehehe
19.12.2009, 09:59
Imaš hotel a imaš i sobe u smučarskom klubu "Goč"... e sad, kakvo je stanje soba u hotelu ne znam, (pre par godina je bilo očajno) a u klubu ima par soba koje su savim nove... okreni telefon pa pitaj...

Ledeni
20.12.2009, 11:13
Pored Smucarskog kluba Goc imas i Hotel Dobre vode, a 1km nize je odmaraliste Sumarskog fakulteta "Piramida". Sve kontakt telefone mozes naci na ovom sajtu. http://www.skijanje.co.yu/Ski_Centri/srbija/goc.htm

Guglaj, guglaj, ovo je trka za stazu.

sonesone
26.12.2010, 17:02
ima li snega za skijanje?

vesna
01.12.2011, 22:44
Razmišljamo da odemo na Goč ili Goliju u januaru na 5-6 dana.
Ideja nam je da spojimo lepo sa a korisnim, tj. da i deca ( god.7 i 9) i mi skijamo.
Šta preporučujete: Goč ili Goliju?

sasakv
09.12.2011, 21:16
Na Goliji nisam bio, ali Goč poznajem odlično. Kraljevačku stranu. Za početnike Goč je pravi izbor, dok bi ga osrednji i ozbiljni skijaši trebali izbeći. Sa svojim Dečjim sportskim klubom svake godine tamo vodim školu skijanja, tako da smo ove godine od 31.12-5.01. gore. U ponudi imamo prevoz od KV-Goča, smeštaj, tri obroka, užinu, komplet ski opremu, 4-6h skijanja dnevno i večernji program za 13000 za decu i 8000 za odrasle, ali bez ski škole i ski opreme(samo prevoz, smeštaj i tri obroka). Ako vas interesuju još neki detalji vezani za Goč, pitajte slobodno.

admin
23.12.2011, 00:52
Ako vas interesuju još neki detalji vezani za Goč, pitajte slobodno.

Kakva je situacija sa jednosedom? Ima li sanse za njega ove zime? Ima li gore neki ratrak?

U raznim prospektima o Gocu se pminje jedina skakaonica u Srbiji?
Da li je neko video tu famoznu skakaonicu? Ima li neka slika, da neko opise polozaj, gde se ona nalazi ili gde se nalazila pa je vise nema?

sasakv
23.12.2011, 12:05
Jednosed nije u funkcije već dve godine, a neće biti ni ove zime jer nema upotrebnu dozvolu. Ratrak postoji, ali i dok je staza funkcionisala, ratrak je radio samo do međustanice dok donji deo nije nikada sređivao (kažu zbog prevelikog nagiba staze). Video sam ja tu "skakaonicu" kooja nikada nije bila u funkciji. To je u šumi i zapravo predstavlja brdo na čijem središnjem delu postoji neki dodatak koji je kao odskočni deo. Do vrha "skakaonice" se ne može ni doći, a kamo li skakati. Poslednji put sam video to mesto prošle godine tokom letnje šetnje. Nažalost, Goč je postao mesto isključivo za skijaše početnike. da li će se nešto promeniti videćemo, ali ja nisam optimista (iako po prirodi spadam u teške optimiste).

ivanfic
29.12.2011, 07:53
Zdravo narode,
dolazim sa drustvom na Goc za novu godinu pa me interesuje zna li neko da li ima snega i ako ima da li radi zicara? Covek kod kog smo uzeli smestaj mi kaze da ima snega i da su javili da ce jos da ga bude ali mi prognoza vremena ne uliva pouzdanje.
Svakako cemo poneti opremu. :)

Hvala

sasakv
29.12.2011, 08:36
Ima ga oko 20 cm. Žičara neće raditi (bar ne koliko ja znam, ali Srbija je zemlja čuda...), ali će raditi mali ski lift na stazi pored Smučarskog kluba i hotela Dobre vode. Kolega i ja vodimo decu u školu skijanja 31.12. tako da će skijanja biti.
NAPOMENA: pričam o kraljevačkoj strani Goča, a postoji i banjska strana o kojoj nemam podatke, ali je do sada svake godine žičara radila.
Znači, ako idete na KV stranu, radi mala staza, ako idete na VB stranu, dodatno se raspitajte, ali mislim da radi i žičara

salefloyd
04.01.2012, 15:44
Zna li neko nesto o stazi sa Banjske strane Goca ja sam bio preprosli vikend kad je padao sneg i radila je samo mala zica za decu. Da li ce raditi ove godine sidro na velikoj stazi?

GTO
06.01.2012, 20:56
Pozdrav drugari. Sto se tice Goca(Banjska strana) zica ce najverovatnije proraditi u nedelju 08.01.2012 ,cena skipass/a je 400din dnevno a nocno skijanje 500din. Cim budem imao neke blize informacije javicu vam. Put do staze se redovno odrzava tako da nema problema. A tokom leta je bilo i radova na sumskom putu koji treba da poveze Goc-Kraljevo skijaliste sa Goc-Banja skijalistom(samo 20km udaljenost skijalista od skijalista), ali nisam tacno upoznat dokle se stiglo sa tim projektom. Ukoliko vas nesto zanima pitajte a ja cu se potruditi da odgovorim adekvatno.

salefloyd
06.01.2012, 23:45
Hvala GTO na informacijama ako saznas jos nesto pisi ja bas planiram sa klincem da dodjem u nedelju.


pozzzz

salefloyd
07.01.2012, 20:56
Kakva je situacija na Gocu jel poceo da pada sneg?

GTO
08.01.2012, 11:24
salefloyd, druze ne radi staza jos uvek, sad sam zvao drugara iz Sportskog Centra Vrnjacka Banja pod cijom je jurisdikcijom staza na Gocu ali kaze da navodno nema dovoljno snega, mada sneg vec pada 3 dana gore, naravno sa prekidima. Pa mi malo cudno kako nema dovoljno snega.

salefloyd
08.01.2012, 21:20
Sad znam i ja malopre sam dosao sa Goca al su se bar deca iskijala. Sneg je tek posle 12h da pada ali moglo je da se skija imalo je snega jos od pre, nije mi jasno zasto ta zicara ne radi i prosle godine kazu da vise nije radila nego sto je radila. Rekli su kao da ce sutra mozda da radi zato sto je do veceras napadalo dosta snega i dalje pada.

pozzzz

GTO
08.01.2012, 22:12
Druze stvarno ne znam sta da ti kazem, ja sam Banjcanin i potpuno sam upoznat sa top losom poslovnom politikom ali sta da se radi, sve mi deluje kao da ih mrzi da rade a primaju plate sa budzeta i to je, Opstina slabo ulaze tako da su i rezultati losi. Nadamo se boljim vremenima. A to sto su ti rekli da prosle godine vise nije radila nego sto jeste, to je iz razloga sto je stalno zica ispda iz sistema zbog dovoda struje cini mi se a i postoji neka problematika sa koturacama, koje nikako da sredi, naravno to nije reseno ni ove sezone a zakljucak mozes sam da izvedes. Ponavljam, da bi nesto dovelo turiste a i novac mora da se u to ulozi, a ova garnitura Opstinska jednostavno nema osecaj za to i to je to.

GTO
09.01.2012, 21:19
Od sutra pocinje sa radom zica na Gocu, skipass cena 400din dnevni a nocni 500din, nocno skijanje za sada samo petak i subota, ukoliko bued vece interesovanja i jos snega mozda bude i tokom nedelje nocnog skijanja ali najbolje pozvati SC za info. U principu neophodno je da na stazi bude vise od 10 skijasa da bi se zica pokrenula.

GTO
11.01.2012, 11:22
Pozdrav drugari, evo ovako, juce sam proveo dan na Gocu, vreme je bilo prelepo staza je solidno bila utabana danas je verovatno jos bolja, jos uvek kao i juce i danas pada sitan suv sneg na Gocu. Guzve iako je raspust nema, na stazama je bilo 20 do 30 skijasa. Naravno uslovi nisu kao na Kopaoniku ali ko nije mnogo zahtevan a voli da malo udahne svezeg vazduha da provede dan na snegu i da se preznoji malo u skijanju, zadovoljice se i danom provedenim na Gocu.

salefloyd
11.01.2012, 20:09
Hvala na informacijam dolazimo za vikend ako bude radilo.I ako imate neki kontak za smestaj interesuju me vikendice.

pozzz

GTO
12.01.2012, 02:25
Pa 99% sam siguran da ce za vikend raditi staza. A ukoliko budem saznao neki info za smestaj u vikendicama napisacu, stvarno nisam u toku sa time jer nisam imao potrebu za tim smestajem iz razloga tog sto mi je staza 15km udaljenosti od kuce :).

DRAGON
15.01.2012, 15:23
Evo slicica sa Goca.

http://www.dodaj.rs/f/o/uj/46WSXDit/goc-1.jpg

http://www.dodaj.rs/f/e/b7/2Ev3z9CS/goc-2.jpg

Snega ima mozda i najvise u nekolio prethodnih godina i gore je prava zimska idila. Nazalost, velika zica ne radi i verovatno nece ni proraditi jer je tu potreban remont i ko zna sta jos...

Mala radi, ali ta staza je jako kratka i moze da posluzi za pocetnike, decu ili da te mine zelja, ali spustanje se meri u sekundama...

Steta, ima potencijala da bude zanimljivo jer ima i smestajni kapacitet, a blizu je Kraljeva, Banje...ne znam koliko je ulaganje potrebno da proradi velika zica.

GTO
15.01.2012, 19:48
Bas steta sto ne radi ovaj jednosed. Trebalo bi da malo ski drustva iz Kraljeva i uprava hotela poprica sa Opstinskom vlascu pa ako imaju volje da pomognu malo i srede situaciju. Mislim da ta Kraljevacka strana nije los potencijal, ali..... duga je to prica kao i za mnoge druge stvari.
Pozzz svima

DRAGON
15.01.2012, 22:16
Da, ja sam iz tog kraja i jako mi je zao, ali mislim da je to dosta povezano i sa cinjenicom da je poslednjih godina bilo malo snega i verovatno niko nije imao interes da ulaze.

A vidim da se ulagalo u druge sadrzaje, poput terena i balona...

Mislim da bi ljudi koji nemaju mogucnosti da odu na Kop ili neka druga jos skuplja skijalista imali mogucnost da uzivaju u skijanju za manje novca.

GTO
16.01.2012, 00:06
Potpuno se slazem sa tobom, mnogi su zbog finansija ograniceni i mogu da priuste sebi da odu do Goca i to je to ali mnogima pa i meni je bitno da provedem lep dan ili vikend na planini, da udisem lep svez vazduh i da malo skijam, sve ima svoje cari i na kraju budes opet zadovoljan onime sto sebi mozes da priustis. A sto se tice odrzavanja zicare, pa i Banjska strana ima slicnu situaciju kao i Kraljevacka sa snegom, to je ta nadmorska visina, pa opet zicara radi, jedino se javi problem sa strujom kad padne neka grana na dalekovod :) ali to uglavnom brzo rese.

legga
16.01.2012, 09:45
Da dam i ja jedan kratak izvestaj. Bio juce(nedelja 15.01.).
Vreme promenljivo sa snegom i kracim suncanim intervalima. Temperatura u blagom minusu, visina snega oko 50-60 cm( slobodna procena).
Ono sto je bilo najlepse, bio je spust do medjustanice. Sa tri zaustavljanja do dole, iskljucivo zbog uzivanja i da ne bi prekratko trajao, spust trajao par minuta, dok je izlazak do gore trajo tacno sat vremena. Osim mene izgleda da danima niko nije pokusavao nista slicno. Naravno staza neutabana i prilicno zarasla u siblje. Obzirom da sam bio sam, nisam pokusao da sidjem do pocetne stanice, tj donjeg dela staze koji je kraci ali i mozda najekstremniji sto se tice domacih planina. Guzva oko ski doma gde je mala staza prilicno velika, kolona parkiranih automobila bila cak do mostica( oko 300-400 metara).
Sve u svemu lepo iskoriscen dan, a kao i svi ostali nadam se da ce se neko setiti da osposobi jednosedesnicu.
Okacicu kasnije i par slika

legga
16.01.2012, 09:47
Evo i par slika:

legga
16.01.2012, 09:48
I jos malo:

GTO
17.01.2012, 01:07
Steta, bas je zapusteno. Naravno nije ne moguce dovesti u red i funkciju ali.... nazalost korov na stazi

salefloyd
21.01.2012, 13:13
Ima li ko informacije kakva je situacija ovog vikenda ima li snega na Gocu planiram sutra da idem?

legga
21.01.2012, 13:36
036 815 120
Ovo je broj ski doma na Gocu. Ja sam ranijih godina uvek zvao njih za informacije o snegu.

salefloyd
03.02.2012, 19:13
Da li je prohodno do skijalista sa Banjske strane?

GTO
03.02.2012, 23:51
Jeste, prohodno je ali ako imate losije gume pozeljni su lanci, evo ja sam se malopre vratio sa nocnog skijanja, predivno je na planini.

GTO
04.02.2012, 12:36
Jos jedna bitna stvar, preporucujem da idete starim putem za Goc pa onda u selu Stanisinci da se ukljucite na put koji spaja zicaru i stari put, razlog je taj sto se stari put mnogo bolje odrzava jer se vodi kao regionalni put i vodi za Aleksandrovac, Brus, Josanicku Banju, Kopaonik. Znaci ako zelite tim putem mozete i na Kop.

GTO
08.02.2012, 19:10
Zicara Goc-Vrnjacka Banja nece raditi najverovatnije 3 ili 4 dana zbog remonta zicare koja se pokvarila (u sred sezone). Za informacije mozete se obratiti Sportskom Centru Vrnjacka Banja, a ja cim budem nesto saznao o pocetku rada obavesticu preko foruma

skydiver
08.02.2012, 19:31
Sad baš htedoh da pitam u vezi toga. Video sam vest ovde http://www.vrnjacka-banja.co.rs/zicara-na-gocu-usled-kvara-na-okretnici-ne-radi/ pa reko da proverim, šta se dešava. GTO, može li telefon Sportskog Centra? Hvala.

Banjac
08.02.2012, 21:59
Sad baš htedoh da pitam u vezi toga. Video sam vest ovde http://www.vrnjacka-banja.co.rs/zicara-na-gocu-usled-kvara-na-okretnici-ne-radi/ pa reko da proverim, šta se dešava. GTO, može li telefon Sportskog Centra? Hvala.

Telefoni Turisticke Organizacije Vrnjacka Banja (http://www.vrnjackabanja.biz/najnovija-vest/136/turisti%C4%8Dka-organizacija-u-vrnja%C4%8Dkoj-banji-%28-to-%29/) su : 036 611 106 i 611 107 ,nadam se da sam od pomoci :sm021:

skydiver
09.02.2012, 07:38
Hvala za info!

GTO
09.02.2012, 16:50
U najboljem slucaju zicara ce proraditi sredinom sledece nedelje, pod uslovom da ne otopli i da sneg ne pocne da se topi, u suprotnom sezona na Gocu je zavrsena. Osnova problema je to sto od kad je zicara postavljena na Goc nista nije ulozeno u njeno odrzavanje, cak ni osnovno odrzavanje tipa podmazivanje, konzerviranje tokom leta itd itd. Zato se i desavaju ovakve stvari da u sred sezone koja je odlicna i na Gocu ne zapamcena, zicara ne radi.

GTO
18.02.2012, 10:39
Juce je krenula sa radom zicara na Gocu-Vrnjacka Banja, petak, subota, nedelja nocno skijanje.

moneymakign
24.02.2012, 07:54
This was a useful post and I think it is rather easy to see from the other comments as well that this post is well written and useful. I bookmarked this blog a while ago because of the useful content and I am never being disappointed. Keep up the good work.

stekan
24.02.2012, 14:07
Previous post is even more useful than all other posts on this forum. Al' samo ako ćemo se zahe..vati.

macak011
24.02.2012, 14:12
Ma samo ne klikci na ovaj link, sto ga ostavi, ko ce ga znati sta krije, virzdanu ili reklamu... :)

stekan
24.02.2012, 14:17
Naravno da nisam kliktao. A sad sam ga i uklonio zbog drugih.

VladimirGM
01.03.2012, 20:07
Ima li skijanja na Goču za vikend ?

GTO
02.03.2012, 17:33
Nema, i nece ga biti do sledece sezone

legga
02.08.2012, 10:39
Treba mi mala pomoc. Procitao sam da na Gocu sa banjske strane postoji lovacki dom pa ako neko zna broj telefona dobro bi mi dosao. I, sta je sa putem koji povezuje banjsko i kraljevacko skijaliste?

GTO
06.08.2012, 10:15
Lovacki dom postoji i uz samu ski stazu je(500m) ali je trenutno zauzet u potpunosti i do daljenjeg, jer su u tom lovackom domu smesteni radnici JKP Krusevac put koji jos uvek rade na putnoj trasi Goc V.Banja- Goc Kraljevo.

legga
06.08.2012, 15:00
Koliko je dug taj put i jel moze opusteno da se prodje biciklom?

GTO
07.08.2012, 16:16
Pa mislim da je duzina oko 20km, ne mogu da budem bas bas precizan, a sto se tice toga "opusteno" meni ne bi bilo sigurno opusteno hehhehe, ali za nekoga ko se bavi biciklizmom je ok posebno mountain bike ali sam malo skeptican zbog tih radova na putu, video sam i sam da ima prasine kao u cementari a i dosta mehanizacije prolazi posebno teski kamioni pa ne znam ni koliko je bezbedno sad. Odluci sam

legga
08.08.2012, 08:57
Ok. Hvala ti puno na odgovoru. Planirao sam da tuda prodjem za vikend ali cu morati da odlozim za dve nedelje zbog neplaniranih poslovnih obaveza.

LiquidCocaine
22.11.2012, 07:43
Ko nije skijao na Sokolji taj ne zna sta je skijanje haha :)

GTO
22.11.2012, 13:55
Cena ski pasa na skijalistu Goc-Vrnjacka Banja je 600din dnevno, nocno 800din.

legga
23.11.2012, 16:38
A jel ima neko informaciju o Dobrim Vodama? Pretpostavljam da se niko nije setio da osposobi jednosedesnicu? Steta bi bila da ovaj deo Goca ostane neiskoriscen i zimske sezone.

sasakv
24.11.2012, 12:00
Šteta jeste, ali, kao i nekoliko godina unazad, ni ova godana neće biti ništa bolja nego prethodne. Od jednosedežnice ništa, vreme je polako uništava totalno, staza polako zarasta u korov i dok neki novi, sposobni ljudi otvaraju nove staze i ski centre po celoj Srbiji, ovi naši lokalni neumeju da iskoriste i osposobe postojeće. Ali su zato puni sebe i puni hvale na svoj račun jer su postali gazde društvene imovine, a da prstom mrdnuli nisu.

GTO
24.11.2012, 14:00
Nažalost druže potpuno si upravu, eto Kraljevo ima već odrađenu finu infrastrukturu ski staze, odradjen je put od Dobrih Voda do Goča VB, ali džabe kad ljudi nemaju sluha za to, čak i ako se odradi ova priča ski lift od Jošaničke Banje do Kopa pa to je extra, jer Goč VB - Jošanička banja je 30km a Dobre Vode - Jošanička Banja preko Goča 40km pa to je fonomenalna stvar, ceo sistem može da se uveže i promoviše ali džaba kad neko nema sluha za to.Takođe i na Goču VB mnoge stvari mogu da se urade kako bi se skijanje poboljšalo ali slaba vajda.

salefloyd
10.12.2012, 09:12
Sta se desava na Gocu VB ima li snega, kad li ce da proradi zica?


pozzzz

GTO
10.12.2012, 17:02
Pa ima snega ali ne dovoljno za tabanje staze, ako nocas padne dobar sneg imam informaciju od zaposlenih da ce mozda u sredu ili cetvrtak proraditi skijaliste, postoji jos jedan problem a to je azurnost sportskog centra VB koji gazduje ski stazom i jos uvek nije usvojio cenovnik za skiipass sezona 2012/2013, tako da ce i pored dovoljne kolicine snega to verovatno predstavljati problem ali otom potom, cim skijaliste bude proradilo postavicu post na forumu.

Pozzz

GTO
12.12.2012, 09:40
Za predstojeci vikend bi trebala da krene sa radom ski staza na Gocu VB.

banjanin
12.12.2012, 20:50
Što se tiče sezone skijanja na Goču, upravo sam pronaša informaciju o početku rada i ceni za dnavno i noćno skijanje :) Pogledajte ovde: http://vrnjackabanjasrbija.rs/pocinje-sa-radom-ski-lift-na-gocu/
(http://vrnjackabanjasrbija.rs/pocinje-sa-radom-ski-lift-na-gocu/)

Stifler38
15.12.2012, 10:01
Dobar dan svima! Hteo sam da pitam , imali na gocu da se iznajme snowboard sa patikama ?

GTO
16.12.2012, 13:36
Stifler ima druze, Ski skola Aki radi obuku skijasa i rentiranje opreme ski i snowboard, imas i sajt njihov samo u google kucaj SkiAki, na sajtu imas i cenovnik i tel i sve sto ti treba :). Ja sinoc bio na Gocu nije bilo lose, u petak je bilo vrhunski a sinoc je malo odpustila staza, danas vec nema nista, ceka se sneg ponovo i pad temperature.

Stifler38
20.12.2012, 13:44
Stifler ima druze, Ski skola Aki radi obuku skijasa i rentiranje opreme ski i snowboard, imas i sajt njihov samo u google kucaj SkiAki, na sajtu imas i cenovnik i tel i sve sto ti treba . Ja sinoc bio na Gocu nije bilo lose, u petak je bilo vrhunski a sinoc je malo odpustila staza, danas vec nema nista, ceka se sneg ponovo i pad temperature.
Hvala druze, =)

banjanin
21.12.2012, 15:21
Evo novih informacija veznaih za Goč i noćno skijanje http://www.vrnjacka-banja.org/wp-content/uploads/slika-nocno-skijanje-goc.jpg

Pogledajte ovde (http://www.vrnjacka-banja.org/veliko-interesovanje-za-nocno-skijanje-na-gocu.html)

salefloyd
21.12.2012, 21:38
Kakva je situacija sa snegom jel skijao neko danas, dosao bih za vikend.

Pozzzz

GTO
22.12.2012, 17:42
Nema nista od skijanja ovog vikenda na GocuVB, nema dovoljno snega a i prstize nam otopljenje od +13C, od petka moguc sneg, pa videcemo za dalje kakva ce situacija biti, cim budem imao neke blize informacije javicu.
Pozzzz

GTO
09.01.2013, 09:52
Juce je tabac sredjivao stazu na Gocu VB, mislim da od danas staza radi. Danas evo u V.Banji sneg i u nizim predelima a na Gocu pada konstantno vec 3 dana sa jacim i slabijim intezitetom, bice i nocnog skijanja preko vikenda

banjanin
11.01.2013, 20:08
Danas je na Goču ponovo proradila žičara!
http://vrnjackabanjars.com/wp-content/uploads/2013/01/Ponovo-radi-%C5%BEi%C4%8Dara-na-Go%C4%8Du.jpg

http://vrnjackabanjars.com/vesti/ponovo-radi-zicara-na-gocu/

legga
12.01.2013, 10:42
Radila je i u cetvrtak. Na moju zalost imao sam vrlo malo vremena za degustaciju staze ali bice vremena drugi put. Primedba je da je zica pocela sa radom tek oko 11-pola 12 a cena ski pasa naravno kao da radi normalno. Na telefon za informacije o radu zice se u sredu tokom celog dana niko nije javljao. Snega po mojoj proceni ima oko 30cm ali sasvim dovoljno za skijanje.

banjanin
20.01.2013, 11:55
Danas je na Goču bilo malo snega i žičara nije radila : http://smestajvrnjackabanja.com/zicara-na-gocu-ne-radi/

salefloyd
25.01.2013, 23:17
Kakva je situacija ima li snega hoce li da radi zica za vikend?

GTO
30.01.2013, 11:41
Staza na GocuVB, radila je tokom vikenda kako dnevno tako i nocno skijanje, zicara je radila i u ponedeljak i utorak ali se niko nije pojavio od skijasa tako da je zicara prestala sa radom a i krece toplo vreme pa nece imati dovoljno snega na Gocu za skijanje.

legga
30.01.2013, 14:46
Steta sto ovu informaciju nisi izneo pre vikenda.

GTO
30.01.2013, 16:06
Pa zao mi je bio sam na Gocu za vikend, a do petka popodne se nije znalo hoce li zicara raditi ili ne.

Jovana73
01.02.2013, 12:41
Bilo bi lepo da petkom postavljate informacije o tome da li će žičara raditi vikendom, zbog nas koji nismo iz V. banje a rado bi smo došli na skijanje

GTO
02.02.2013, 10:53
Ok, nema problema, cim budem imao neke informacije postavicu ovde. Za sad od skijanja na Gocu nema nista, jer nema dovoljno snega, ako bude pao sneg i steknu se uslovi za rad zice javicu ovde na forumu.
Pozzz svima.

banjanin
08.02.2013, 23:43
Javljaju sneg ovog vikenda :) pogledajte (http://ivremenskaprognoza.com/sr-vrnjacka-banja-784141) a ukoliko bude snega radiće i žičara, ovu info možete pročitati ovde (http://vbanja.com/za-vikend-svi-na-goc-ako-bude-snega/). Dace Bog da padne, jer ova zima bese ko proleće :(
Neko to moža voli, ali ja volim da skijam!!

GTO
09.02.2013, 11:16
Pored svih najava meteorologa da ce u centralnoj Srbiji biti snega u Vrnjackoj Banji nije ni zabeleo, na Gocu je padao ali ne dovoljno kako bi se stekli uslovi za pokretanje zicare. Na osnovu raygovora koji sam jutros imao sa zaposljenima iz Sprotskog Centra V.Banja vrlo je diskutabilno da ce i sutra u nedelju staza proraditi. Ako bude nekih promena javicu ovde na forum pa svi zainteresovani mogu da posete Goc. Pozzzz

salefloyd
09.02.2013, 11:34
Hvala na informacijama GTO pratimo tvoje izvestaje.

pozzzz

Jovana73
09.02.2013, 20:05
Baš mi je žao što nema snega.
U svakom slučaju, hvala za informacije

GTO
10.02.2013, 15:14
Jos uvek nista od skijanja na Gocu, kazu nema dovoljno snega, a ski skola Aki sa malom stazom i decjim ski liftom radi, za njih ima dovoljno snega. Na osovu vremenske prognoze, tesko da ce biti skijanja na Gocu vise ove sezone, ako bude nekih promena javljam.

legga
22.02.2013, 10:38
Da li je ovaj sneg zakacio Banju i Goc? Ima li neko informaciju kako je gore, oce li raditi sidro za vikend?

GTO
22.02.2013, 12:06
Pa pre 10min sam se cuo sa zaposljenima na ski stazi, postoji verovatnoca da ce sutra raditi zicara, najverovatnije cu sutra ujutru imati tacnu informaciju pa cu javit ovde na forumu. Pratite

GTO
23.02.2013, 11:31
Tabaju stazu, ako bude sve ok radice nocno skijanje vecerasa sutra bi trebalo da radi i dnevno, javicu kasnije dali ce zica raditi

GTO
24.02.2013, 07:15
Nema vajde, visoka temperatura na Gocu +8C sve se otopilo

GTO
25.02.2013, 02:40
Goc VB na zalost lose ove sezone, zbog nedovolno snega samo 9 radnih dana za celu sezonu, a prosle zime 65 radnih dana.

GTO
25.11.2013, 10:34
Nocas se zabeleo i vrh Goca- V.Banja

wlad
30.09.2018, 12:36
Goč će ponovo biti skijalište

16794

Na Goču, planini udaljenoj tridesetak kilometara od Kraljeva, nedavno je otvoren novi dečji hotel. U tom objektu od oko 1.700 kvadrata nalazi se 130 kreveta, a iz kase grada Kraljeva u tu investiciju uložno je oko 76 miliona dinara pozajmljenih od banke.

Ovih dana, ipak, stiže lepa vest – Goč će ponovi biti skijalište i ponovo naročito pogodno za decu i ostale skijaše početnike. Naime, Ministarstvo za sport, turizam i trgovinu izdvojilo je 15 miliona dinara, a toliko će uložiti i grad Kraljevo pa će, kako tvrdi Ivan Milić, direktor dečjeg odmarališta, već za narednu zimsku sezonu biti montiran novi, moderan ski-lift, dužine oko tri stotine metara.

...

Više na: https://www.skijanje.rs/vesti/goc-ce-ponovo-biti-skijaliste/

GTO
01.10.2018, 20:45
Uhh ovo je fenomenalna vest, nadamo se realizaciji iste

wlad
25.10.2018, 19:51
U SKIJAŠKE SADRŽAJE SE ULAŽE 30 MILIONA DINARA

Grad Kraljevo podneo je krajem jula ove godine zahtev za dodelu bespovratnih sredstava za realizaciju projekta “Izgradnja skijaških sadržaja na planini Goč”. Nakon što je Komisija za utvrđivanje predloga projekata za koje će biti odobrena bespovratna sredstva, pre svega za projekte razvoja turizma predložila da grad Kraljevo dobije 15 miliona dinara za realizaciju projekta, gradonačelnik Kraljeva Predrag Terzić potpisao je ugovor sa Ministarstvom trgovine, turizma i telekomunikacija kojim se sredstva odobravaju za izgradnju ski lifta sa pratećom opremom.

Krajnji rok za završetak projekta u koji će i grad Kraljevo uložiti 15 miliona dinara, je devet meseci, što znači da bi Goč ski lift sa pratećom opremom trebalo da dobije do polovine juna 2019. godine.

EPS gradi podzemni dalekovod do Goča preko Sokolje, “Telekom” postavlja optički kabal…

- Imamo započete infrastrukturne projekte, sada i novac od Ministarstva trgovine i turizma. Mislim da će Goč imati sasvim drugu sliku u odnosu na pre i da će sva kraljevačka deca ići na Goč. Sa novim kapacitetima, novim izgledom, više neće biti nijednog razloga da iko govori da je bolje ići na neku drugu planinu - poručio je Terzić.

Gradonačelnik Terzić podseća da je, osim ovih sredstava, Kraljevo sa Vrnjačkom Banjom i Raškom konkurisalo kod Ministarstva zaduženog za mere populacione politike. Dve opštine i grad Kraljevo dobili su ukupno 47.000.000 dinara, od čega Kraljevo 27.000.000.

- Učešće grada u tom projektu je nešto više od pet miliona dinara, a novac je namenjen za opremanje vrtića na Beranovcu i za rekonstrukciju terena za košarku, rukomet i balon salu na Goču. Grad je iz tekuće budžetske rezerve izdvojio dodatnih 2,5 miliona dinara kako bi sva deca koja dolaze na Goč u školi u prirodi i na rekreativnu nastavu mogla da uživaju u novom paviljonu Dečjeg odmarališta „Goč“, koji je prošlog meseca primio prve goste i u korišćenju novih terena – ističe Terzić.

Nadamo se da će planini koju Kraljevčani i meštani okolnih opština vole i često su je posećivali, kako zbog zimskih radosti, tako i u drugim delovima godine, novi sadržaji vratiti nekadašnju posećenost i dovesti i one koji očekuju da ponuđeni turistički sadržaji budu dostojni prirodne lepote ove planine.

Izvor: Krug.rs

https://www.skijanje.rs/vesti/goc-kraljevo-u-skijaske-sadrzaje-se-ulaze-30-miliona-dinara/

veljadj
26.10.2018, 09:23
Sve te copy-paste vesti ne znače ništa dok neko ne napiše pravo stanje sa staza...

wlad
26.10.2018, 14:29
Neko? Ne znam zašto bi svi čekali da neko napiše stanje sa staza..