PDA

Pogledati punu verziju : Ski Centar na Bogićevici kod Plava



FreeRider
14.01.2014, 20:30
Upravo je na drzavnoj Tv, na dnevniku objavljena reportaza o planini Bogićevici koja se nalazi nedaleko od Plava, na masivu Prokletija.
Prostornim planom Crne Gore , Bogićevica je planirana kao jedan od tri značajnija Ski Centra u našoj zemlji .
Uradjena je i studija koja je u potpunosti pokazala opravdanost tog projekta .

Nećete vjerovati ali sada na Bogićevici ima snijega u izobilju i ni u najtoplijim zimama ne bi bilo potrebno neko pretjerano dosnijezavanje snijeznim topovima .

Ostaje nam da se nadamo da će nadležne institucije imati sluha za ovaj nepravedno zapostavljeni dio Crne Gore , i da ćemo možda već iduće zime imati novi ski centar , koji će raditi onda kada svi ostali zakažu .

Mada , od plana do realizacije dug je put , ali sa jednim ski liftom i stazom od samo dva kilometra Bogićevica bi sada bila jedina planina u regionu na kojoj bi se tražilo mjesto više u hotelskom smještaju .

sasacg
14.01.2014, 21:19
Mora da ce neki izbori uskoro :D:D

FreeRider
14.01.2014, 21:33
Kamo srece da oce , bar bi nesto i obecali . Nevjerovatan potencijal ima ova planina koju sam samo posjetio ljeti dok sam isao u Plav na Fly Fishing ...

Da je samo jedan ski lift tamo ....

Pejamachine
14.01.2014, 22:29
Da je samo jedan ski lift tamo ....

...onda bi trazili drugi...

ExBaker
14.01.2014, 23:31
To su prosto budalastine i nista drugo!!!
Muka mi je kad vidim te raznorazne samozvane strucnjake sto promovisu takve i slicne ideje i zamajavaju narod sa supljim pricama! Od novih skicentara u CG nema nista,bar ne u narednih 5,6 godina i kraj! Pogledaj kako funkcionise Kolasin, Zabljak, Vucje...pogledaj sta se desava sa Lokvama.I sad dodje neko i klapi o Mojkovackoj strani Bjelasice i Plavu. Jes da je Bog bio siroke ruke za ovo podrucje, ali nas je isto kaznio sa budalama koje nam kroje kapu.
Komentarisali smo nekog penala iz ministarstva turizma koji je na drzavnoj televiziji pricao kako zapravo treba zatvoriti skicentre i promovisati hajking i bajking, a onda se posle toga pojavi novi strucnjak koji samo sto nije izgradio na svakom brdu po zicaru.
Nije vrijedno rasprave,vjerujte. SArene laze...

Pejamachine
15.01.2014, 01:35
@ExBaker objasnio...
kakvi novi ski centri kad ni ovi postojeci ne mogu da opstanu...

Stit
15.01.2014, 02:06
Ma šta pričaš, kako ne mogu da opstanu!? :sm011:

Evo im je NTO (Nacionalna turistička organizacija) otvorila žiro račun za pomoć (http://www.cdm.me/turizam/zbog-manjka-snijega-nto-otvorio-racun-za-pomoc-sezoni). :sm017::sm017::sm017:

Koja smo mi sprdnja... :glavaozid

FreeRider
15.01.2014, 11:39
Nema snijega ljudi , radili bi da je pao ...

wlad
15.01.2014, 12:39
Radili i slabo šta zaradili :dontknow: