PDA

Pogledati punu verziju : Novi cetvorosedi



Kobra
20.03.2005, 14:23
Jeste li culi novu vest da ce na kopaoniku biti izgradjene dve nove cetvorosedeznice za sledecu ski sezonu i da ce stari dvosed sa karamana biti remontovan i postavljen u duboku , pretpostavljam umesto tanjira.

nesco
21.03.2005, 11:27
Gde si cuo vest. Ja sam cuo da stari dvosed treba da se postavi na mesto
gde je Mali Karaman.
Gde bi trebali da se postave ti novi cetvorosedi ?

Kobra
21.03.2005, 13:23
Koliko sam ja cuo jedan novi cetvorosed bi trebalo da bude postavljen umesto jednoseda, a drugi bi trebalo da se postavi izmedju malog karamana i karaman grebena , a stari dvosed ,koji ce biti remontovan,trebalo bi da bude postavljen umesto tanjira u dubokoj kako bi se rasteretila duboka 2.Kako sam cuo na televiziji do sledece ski sezone trebali bi da ociste i krcmar koji ce ako da bog proraditi sledece godine

nesco
21.03.2005, 18:21
Ako se svo to zaista desi ponovo cu poceti da idem na Kopaonik.
Ja bih inace nove zicare postavio na Krcmar i Belu Reku.

Misko
21.03.2005, 18:34
Ako se svo to zaista desi ponovo cu poceti da idem na Kopaonik.
Ja bih inace nove zicare postavio na Krcmar i Belu Reku.

Ok krcmar, ali sto na belu reku kad i ono sto postoji, koristi se sa mozda 5% kapaciteta, bar ja kad sam bio u februaru, npr. na karamanu guzva nikad veca, a na beloj reci nema zive duse, brat i ja i jos dvoje ljudi i to je to.

nesco
21.03.2005, 18:38
Zato sto je po meni Bela reka najbolja staza na Kopaoniku. I kada bi je dobro
uredjivali i kada bi postojala neka veza (da se ne bi pesacilo) mislim da bi bila najpopularnija staza (mislim na iskusne skijase)

Misko
22.03.2005, 12:28
Zato sto je po meni Bela reka najbolja staza na Kopaoniku. I kada bi je dobro
uredjivali i kada bi postojala neka veza (da se ne bi pesacilo) mislim da bi bila najpopularnija staza (mislim na iskusne skijase)


Bela reka jeste ludacka staza (i meni je najbolja), ali iskusnih skijasa ima mozda 20-25%, 85% devojaka se ne bi usudilo da skijaju po beloj reci, a svake godine racunaj da imas i oko 20% pocetnika, ili onih kojima je to tek druga sezona, a takodje mislim da ta staza nije za bordere kojih je sve vise, sve u svemu kad saberes i postojeci kapaciteti podmiruju sve, mene jedino malo zabrinjavaju stubovi zicara beleih reka koji stoje kao krivi toranjevi.

nesco
22.03.2005, 23:51
Potpuno se slazem sa tobom. Ja sam idealista i ja bih na najbolje staze postavio najbolje zicare. Mislim ako Kop zeli da postane ozbiljan ski centar onda mora da na najboljim stazama ima najbolje uslove, a ne da udovoljava zahtevima pocetnika i fenserima koji su dosli da se manekenisu na planini.

wlad
23.03.2005, 15:06
To se kaže "došli da sunčaju skije" :D.

bogdan
24.03.2005, 14:40
- Naš cilj je da Kopaonik postane najbolji zimski turistički centar u regionu[/B], naglasio je Dinkic.

Ne znam da li se to primecuje, ali [B]skijanje ovde vise niko ne pominje. Govori se o zimovanju.
Na Kopaoniku znaju da oni, u sustini, mogu da budu zimski centar gde ce da dolaze porodice i pocetnici, oni sto "suncaju skije". Za njih je to idealna klijentela, a za zahtevno skijanje bas i nemaju resurse, ili bi im bilo skupo da ih obezbedjuju. O skijanju sa vecim zahtevima nema ni reci, ali, naravno, oni to nece da kazu. Na nama je da to otkrijemo.

Kobra
25.03.2005, 20:14
Mislim da za kopaonik postoji jedno jedino resenja a to je da se ceo kopaonik proda strancima i tek tada ce na kopaoniku poceti dobro da se skija i uziva u prirodi.Sve dokle neko kopaonik koristi za promociju svog umeca vozenja ski sanki izmedju skijasa i promociju svog novog ski odela i skija na Kopaoniku nece biti pravog skijanja.

Pizzeria-Tina
28.03.2005, 01:00
Moram da se ubacim u razgovor i kazem da ono sto sam video na Kopaoniku stvarno nije za PRAVE skijase (Bordere). Staze na koje sam ja vozio (Karaman i dvojka koja polazi nisko ispod Konaka, neznam joj ime) stvarno su za pocetnike. Duboka je bila zatvorena, zbog nekog takmicenja, i za tu stazu kazu da je dobra. Ne bih zeleo da zvucim kao da reklamiram Brezovicu, jer se i onako blizi kraj sezone, ali staze su ovde realno 10x bolje. Nazalost Brezovica je tu gde jeste i to je druga prica, ali koliko za utehu i ovde kao i na Kopu, jedna firma drzi monopol Inex i naravno nemaju pojma sta to znaci turizam, reklama i ostalo.
Pozdrav sa Brezovice

Bojan87
20.01.2007, 09:10
EVo da vidimo sta kazete nakon dve godine rada ???

U martu 2005 spekulisali smo gde ce staviti nove zice gde ce prebaciti stare, koliko godina ce graditi i da li ce u opste nesto izgraditi ili je to samo rekla kazala.

Kao sto vidimo Karaman je dobio cetvirised, a dobra vest je da se dvosed sa karamana nije premestio na duboku 1 nego je izgradjena nova cetvorosedna zica.
Takodje i na malom karamanu, dubokoj 2, pancicu takodje su izgradjene nove cetvorosedne zice. Krcmar je ociscen, a trebala bi i struga uskoro da proradi.

Znaci za dve godine stvarno je napravljen dosta veliki napredak u modernizaciji skijalista.

Naravno puno je propusta za koje ne vidim zbog cega ne mogu da se poprave.
Recimo, obelezavanje staza, bolje stredjivanje istih, kretanje gradnje zica u maju ili junu umesto u septembru,...

Sve u svemo ja sam zadovoljan a iskreno se nadam da ce sada u naredne dve godine pare uloziti u topove za sneg, nove tabace, uredjenje obelezja na stazama, infrestrukturi ( zavrsetak garaze ispred granda, novom vodovodu, jezeru za prevljenje vestackog snega ),...

Nakon toga bi bio red da kopaonik krene da se siri.

Recite i vi vase misljenje nakon dve godine radova na kopu.

woombo
21.01.2007, 01:35
Ne znam kako je ove sezone ali sa proslogodisnjim pojacanjem - Rtanj 4sed to je bilo ok. Verujem da je sada cool sa dubokom 2 i ako bude ove sezone 4sed za Duboku 1. Naravno i ja se slazem da je nedozvoljeno lose obelezavanje staza. Ne razumem zasto se Bela reka ne sredi lepo nego je tu stalno neki maltret. Boje je ali ako nastavi da se gradi ni 10 novih 4 seda nece spreciti da se prave guzve.