PDA

Pogledati punu verziju : Skijaliste blizu Nice



christofer
19.12.2013, 12:39
Pozdrav svima.
Ove godine krajem januar- pocetkom februara idem poslom / privatno u Nicu, tako da cu to morati da iskoristim i kao skijanje. Nica bi mi sluzila kao baza, ali bih otisao mozda par dana u jedan centar, pa par dana u drugi, ili vec kako se organizujem. Voleo bih da skupim barem 5-6 dana kvalitetnog snega, bez puno voznje kolima.
Koliko sam gledao veci ski centri su Isola 2000, Auron, Pra Loup....Nemam pojma gde treba ici i kakvi su ovo centri? Ili nesto drugo a da je blizu?
Hvala unapred na pomoci...

ftj
19.12.2013, 13:11
Imaš o Isoli/Auronu dosta na ovoj temi http://www.skijanje.rs/forum/showthread.php?t=2245

Isola je najviše u plavim stazama i po malo crvenim i idealna je za zagrevanje i neku blažu vožnju i usavršavanje tehnike. Staze su solidno duge i ima i par crnih ako zatreba. Auron ima dosta strmije i zahtevnije staze ali mi se čini da su malo kraće.

Kolko vidim po bergfexu isola/auron su ti najbliži, imaš još i http://www.bergfex.com/sauze-super-sauze/ i http://www.bergfex.com/valberg/ al za njih nikad nisam čuo.

mozzohn
19.12.2013, 13:12
Bio sam u Isoli 2000 prije 3 godine. Meni je bilo super... Nebih ga mogao uporediti sa nekim drugim skijalistem zato sto nisam previse skijao po inostranstvu. Staza ima i vise nego dovoljno i fino su bile upeglane,fino su povezane zicarama mada ima dosta tanjirača, prilicno je visoko tako da najvjerovatnije ni snijega nece hvaliti. Koliko se sjecam bilo je i rampi i skakaonica za freestyle. Sto se tice freeride-a ne znam kakva je situacija pošto mi tada tehnika nije bila baš najsjajnija pa me nije ni interesovalo. Interesantna je stvar da je tada saobracao autobus na relaciji Nica - Isola 2000 na svakih 3 sata. Cijena je bila i vise nego simbolicna. U jednom pravcu 1€. Vožnja je trajala oko sat vremena a kretalo se sa zeljeznicke stanice.

Toliko od mene... :-)

christofer
20.12.2013, 09:20
Video sam temu i procitao je. Dobar deo komentara tu se tice skibus / skimanijaka i njihove organizacije puta, smestaja itd....ja bih malo konkretnije oko izgleda samih mesta, apres ski kakav je, smestaj kog tipa je uglavnom, staze da se uporede sa nekim poznatijim skijalistima...Takodje o Pra Loup-u nema skoro nista, kao ni o Valberu?
Od Nice bi isao kolima, pa se takodje dvoumim da li uopste da spavam u npr Auronu ili da idem kolima svaki dan?

wlad
20.12.2013, 10:56
Ako želiš još informacija o konkretnim centrima pitaj u tim temama. OK je ova tema gde će ti ljudi reći koji sve postoje centri u okolini i koliko su udaljeni i sl. ali o konkretnim centrima pišite/čitajte u odgovarajućim temama...

christofer
20.12.2013, 13:10
ok, nastavicu detaljnije tamo. A ako neko ima neki predlog gde jos sem ova 2 mesta? nije problem da bude i voznja od 2-3 sata od Nice?

shoo_
20.12.2013, 19:36
Toplo preporucujem Auron, nemas potrebe da tragas za drugim ski centrom u blizini Nice.

Milanpop
21.12.2013, 13:16
Jos jedan glas za Auron. Po meni duplo bolji od Isole, bolji liftovi, nesto strmije staze.
Autobus je tada kostao 1 euro do Nice (bio sam smesten u Isoli)

christofer
23.12.2013, 09:38
Da, vidim da i na stranim forumima ljudi uglavnom preporuce Auron....tako da verovatno idem tamo. Videcu da li i da ubacim i Isolu makar jedan dan, s obzirom da je kolima bas blizu...

ftj
23.12.2013, 13:34
Osim onih što sam ti napisao u prvom postu nemaš nijedan drugi na 2-3 sata vožnje osim Isole/Aurona(koji su takođe na bar 2.5-3 sata autobusom a ne sat kako ovde napisaše).

http://www.bergfex.com/italien/
http://www.bergfex.com/frankreich/

razdaljinu proveri na viamichelin.com

pajche
23.12.2013, 15:41
Bio sam u sva tri skijalista.
Isola je uvek prepuna snega i barem sto se toga tice, ne moze da omane. Staze su lepo uredjene. Ima za svakoga ponesto. Meni se svidela i vratio bih se tamo.
Auron sam vozio samo jedan dan i ostavio je fantastican utisak na mene. pogled je bio sjajan, bele planine svuda okolo, kao sa razglednice. Secam se da smo se spustali sa neke staze koja kruzi oko planine 45 min.
Pra loup je po meni najgore skijaliste u kojem sam bio. Mada nas ni vreme nije posluzilo. Posto je dosta nisko, od 1500m do 1800m je skoro svaki dan padala kisa pa kako se prilizavas dnu zica i gondoli natopis se ceo, gore je bio sneg, a i Sunce. Staze isto nisu bile neke, naviknut na nepregledna francuska prostranstva ovo mi se cinilo kao jako malo staza. U istom periodu godine pra loup je ima duplo manje snega nego Isola. I ako vozis park ovde ga nema, tj ima ali je bas minimalan, manji nego na Kopu

plageton
24.12.2013, 16:54
Osim onih što sam ti napisao u prvom postu nemaš nijedan drugi na 2-3 sata vožnje osim Isole/Aurona(koji su takođe na bar 2.5-3 sata autobusom a ne sat kako ovde napisaše).

http://www.bergfex.com/italien/
http://www.bergfex.com/frankreich/

razdaljinu proveri na viamichelin.com

Od Izole 2000 do Nice lokalnim autobusom (ako je put očišćen) svakako nema više od 2 sata. Vozio se.

Od Izole autobus stiže do Nice za maximum sat i po i to ako računamo vožnju kroz grad. Od Orona znači ima manje od toga. Ono što je istina, to je da majstor vozi kao manijak i kad se setim te vožnje glavni mi je utisak :hair: kao i da je koštala 1 E.

ftj
24.12.2013, 21:09
viamichelin kaze 2 sata voznje, mozda autobusdzija ide nekim drugim putem sta znam.

Ono cega se ja secam je da je put solidno uzak i krivudav a znak za ogranicenje brzine pokazuje 80 kmh sto je bilo tesko ostvarivo :)

christofer
25.12.2013, 09:37
Verovatno bi uzeo rent a car. Ili cu ici svojim kolima. Jos nisam napravio racinicu sta mi je isplativije, ali bih bus svakako izbegao. Ali ako bus ide oko sat i po, kolima znaci treba oko sat. Pitanje je jos samo kakvav je put, ok krivudav je, ali @plageton zasto kazes ako je ociscen?! Desava se cesto da je zavejan ili ponekad?....navikao sam na Austriju i Italiju gde obicno brzo ociste sve ;)

plageton
26.12.2013, 23:47
Verovatno bi uzeo rent a car. Ili cu ici svojim kolima. Jos nisam napravio racinicu sta mi je isplativije, ali bih bus svakako izbegao. Ali ako bus ide oko sat i po, kolima znaci treba oko sat. Pitanje je jos samo kakvav je put, ok krivudav je, ali @plageton zasto kazes ako je ociscen?! Desava se cesto da je zavejan ili ponekad?....navikao sam na Austriju i Italiju gde obicno brzo ociste sve ;)

Ne, ne, ne. Pazi, znači majstor tera autobus da ne bi ni formulu 1 mogao brže da provezeš. Taj majstor vozi tuda nekoliko puta dnevno i mogao bi i žmurećki, u tome je cela fora. Autobusu SkiBusa u dolasku je zaista trebalo oko dva sata od Nice do Izole. S tim da treba uzeti u obzir da je bio mrak i to je uzbrdo, plus što je ako se dobro sećam bilo i malo leda po putu.

Kad kažem ako je očišćen, to znači da je zimsko doba i uvek može da se desi kijamet, jedne godine smo se probijali do Albervila, a to je međunarodni put za Pariz - a to za Oron je tek neki regionalni put. Ali u principu realno je da ne bi trebalo da imaš problema, Oron je još bliži nego Izola, čak prilično ako se uzme u obzir da Orona do Izole 2000 (to 2000 označava nadmorsku visinu naselja) veći deo je krivudavi put uz planinu i tu zaista treba biti pripravan na zimske nedaće.

Dva puta smo iz Izole silazili sa SkiBusom u Oron i to je prilično neprijatnih 45 minuta vožnje u jednom pravcu. Ali kao što rekoh, SkiBus je jedno a majstor Francuz je nenormalan i to sam dobro upamtio. :sm021: Ali to važi za Izolu a možda su u Oronu pametniji. ;)

christofer
27.12.2013, 10:44
Nadam se da su makar malo pametniji :D...u svakom slucaju, racunacu na standardne zimske uslove i to je to.