PDA

Pogledati punu verziju : aktivna odeća?



Stevs
16.10.2006, 19:57
Zna li neko gde ima da se pazari i jel probao dotičnu? Puno se znojim na skijanju pa bi mi neka takva odeća dobro došla...

ThE_MaN
16.10.2006, 22:54
Prijatelju što se tiče prvog i drugog sloja, čarapa ovaj link bi mogao da ti pomogne http://www.saneco.co.yu/moira/index.htm. Poznata češka firma. Mislim da se prošle godine Moira odeća prodavala u Metro-u.

I još bilo koje jakne ili pantalone proizvedene od Gore-Tex materijala su savršene što se tiče nepropustljivosti vlage, vetra. A odlično odvodi vlagu i nikako ne možeš imati problema sa znojenjem hladnoćom. A pošto postoji veliki broj imitacija tj. samo našivene markice Gore-tex. Na sledećem sajtu možeš videti sve modele garderobe različitih proizvođača koji su šiveni od pomenutog materijala http://www.gore-tex.com/remote/Satellite?c=fabrics_prod_land_c&childpagename=goretex_en_US%2Ffabrics_prod_land_c% 2Fgender_landing&cid=1147200058839&packedargs=gender%3DMen&pagename=SessionWrapper
tako da ne možeš pogrešiti. Samo sve je prilično skupo, ali vredi svaki dinar.

Neko će pomisliti da sam plaćen za ovo! Mada koliko ih reklamiram trebalo bi i da mi plate. Evo sajta gde možeš videti različite modele garderobe sa svim bitnim karakteristikama kada izabereš model jakne pantalona ispod karakteristika postoji dugne "check all softgoods tech" gde možeš videti čemu služi dotična primenjena tehnologija na garderobi.
http://www.burton.com/MensJackets.aspx
Ovo sigurno ima da se kupi kod nas.

Nadam se da sam bio od pomoći!

stekan
17.10.2006, 09:04
Sve što je The_Man napisao stoji.

Gore-Tex je jedan od prvih materijala te vrste i samo ime je zaštićeno vlasništvo firme Gore. Imao sam priliku gledati cijene jakni te marke, i ostavile su na mene jak utisak (cijene, ne jakne).

Većina ostalih poznatih proizvođača zimske odjeće ili koriste Gore-Tex ili imaju svoje materijale koji funkcionišu kao Gore-Tex, ali nose različite komercijalne nazive. Samo treba paziti da je jakna original, jer Spyder ili Colmar od 70 € to sigurno nisu. Kopije su kvalitetno sašivene i teško ih je razlikovati od originala, a razlika je u upotrebljenim materijalima.

ThE_MaN
17.10.2006, 09:56
Evo još jedne tehnologije koja se koristi kod "aktivne odeće" s'tim što se za razliku od Gore-Tex-a, ne koristi kao spoljni sloj odeće već kao izolacioni sloj. Npr. umesto perja, stive itd... Ovu tehnologiju koristi NASA u svojim odelima za svemir. Link: http://outlast.com/

Što se tiče Gore-Tex materijala on se dokazao. Posebno u uslovima različitih klimatskih prilika i terena. Koristi se za izradu uniformi US Army i još mnogo drugih armija sveta. Posebno je vidljivo dejstvo pod IC, Ir zracima gde je toplotno zračenje tela znatno smanjemo samim tim i zanačajno teže uočljivo. Odakle se vidi i da je odličan termo regulator.

ThE_MaN
20.10.2006, 00:19
Evo upravo se vratih iz Bgd-a. trenutno je situacija sledeća. U Madness-u ima da se kupi Prvi sloj Dugačke gaće (untraciger) za nekih 4000+ din Marke Burton. I Podkošulja dugih rukava prvi sloj za 5000+ din takođe proizvođač Burton. Ima i garderobe za drugi sloj. Naravno i Jakne Pantalone...

plageton
20.10.2006, 16:09
Uvek me je zanimalo kako radi taj gorteks. Mislim, znam ja to, toplo ti je ali ne znojis se, ali ne znam kako to funkcionise. Pitam i zato jer imam ponudu da kupim (tj. vec su me nagovorili) donji ves od tog nekog naprednog materijala, mekan kao pamuk, ali znoj odlazi pojma nemam gde, pa ves nije mokar...

ThE_MaN
20.10.2006, 17:47
Gore-Tex generalno koliko ja znam. Ne sprečava znojenje već odvodi vlagu u spljnu sredinu. Znači znojenje uvek postoji. Samo svi aktivni materijali. Odvode vlagu u spoljašnju sredinu ne akumulira se u tkanini. Dok sa druge strane dozvoljavaju disanje kože tj. dotok svežeg vazduha. I time postižu da vam je uvek prijatno.

Malo mi je neobično da postoji donji veš ili ti prvi sloj od Gore-Tex-a. Ne kažem da ne postoji. Trenutno im sajt ne radi da bih mogao da proverim. Ali koliko ja znam on se koristi uvek u zadnjem sloju. Jakne, Pantalone, patike, torbe, rukavice. Drugi materijali se koriste kao prvi sloj. Pomenuti materijal je uvek je materijal ka spoljnoj sredini a ne u postavi tj. ka telu ili uz telo.. Ako si u mogućnosti pre nego što kupiš bilo šta od Gore-tex materijala obavezno proveri da li na njihovom sajtu postoji taj proizvod. Na sve živo lepe etikete Gore-Tex a 90% odeće nije od pomenutog materijala. Viđao sam i kineske rukavice od onog ćebastog materijala za 50din sa etiketom Gore-tex.
Sam materijal je vrlo skup. Tako da sve što može da se nađe za male pare 100% nije gore-tex.

GTO
20.10.2006, 19:59
Gore-tex jee ubica ThE MaN imam ja druga u krusevcu koji se bavi planinarenjem bas je lud za to.On je odavno imao te stvari isao je lik u madjarsku da kupuje te jakne od tog materijala i cizme neke,boga pitaj sta samo znam da je to mnogo skupo bilo tad, mi smo bili zajedno na faksu u BG-u sad se malo redje cujemo

plageton
21.10.2006, 16:20
Ne znam ja da li je donji ves od gorteksa, vrlo je moguce da nije nego da je od nekog drugog od tih materijalka sto su razvijeni za kosmicke programe. To je u principu oprema koja je pravljena prvenstveno za bicikliste, mada mogu da je koriste i skijasi.

GTO
21.10.2006, 17:51
ma jer znate ljudi koji je naj bolji materijal ja mogu da vam nabavim sta hocete od tog materijala samo se javite,a to je znate sta nebi ste nikad pogodili VUNA
imam u ponudi sve velicine vuneneih gaca, podkosljua,untrciger,prvi drugi treci peti deseti sloj sve ima kod mene samo se javite na vreme da kazem babama sta treba na vreme da bi stigle sve da ispletu hahahahah mala sala bez ljutnje molim vas


poz svima

Flexon
21.10.2006, 19:25
sto se aktivne odjece tice ja bih zapoceo sa necim sto ide direktno na tjelo
mislim da je jakna zadnja linija odbrane sto se znoja tice
ne koristi nista ako jakna ima dobru ventilaciju kad je isopd vec
sve mokro
cak sta vise kontraefekat
dakle preporucio bih
http://www.underarmour.com/Home.cfm?site_name=Mens&engine=adwords!8373&keyword=under+armour&match_type=

Boris Kamikaza
24.10.2006, 19:19
Ljudi nema nista bez kineske zimske trenerke koju sam koristio 2 dana na kopu:smoke: ! Znaci znois se ko zmaj, pa kad sednes na zicaru zaledi ti se dupe.. A pad pokusaz da sidjes sa zicare, shvatis da si se zalepio za istu :ok:
I sve kosta samo 200 dinara! :smoke:

MADE IN CHINA!

Symon
24.10.2006, 22:26
Ljudi nema nista bez kineske zimske trenerke koju sam koristio 2 dana na kopu:smoke: ! Znaci znois se ko zmaj, pa kad sednes na zicaru zaledi ti se dupe.. A pad pokusaz da sidjes sa zicare, shvatis da si se zalepio za istu :ok:
I sve kosta samo 200 dinara! :smoke:

MADE IN CHINA!
Extra bato :ok:

MilanM
25.10.2006, 08:35
Ja sam na proslom EXPO-u kupio, gornji i donji ves, za 1000din. Na etiketi pise samo SKI. Zadovoljan sam.

JoeBananna
25.10.2006, 23:31
Ja sam na proslom EXPO-u kupio, gornji i donji ves, za 1000din. Na etiketi pise samo SKI. Zadovoljan sam.

I kako funkcionises sa tim kompletom specijalnog donjeg vesha ?

Hocu da kazem sledece - ja sam prilicno vitke gradje i relativno se malo
znojim i pri takvim fizickim aktivnostima, ali se opet zaznojim da nemam
zelju da posle tusiranja ili sutradan obucem isto na sebe.

Da li je ta garderoba od nekog specijalnog materijala kojeg samo provuces
kroz vodu i ocas posla osusis za sutradan ili se nekako magicno ne usmrdi?

Naravno, nista licno na tvoj racun, zanima me kako su proizvodjaci to
zamislili.

Pozdrav
JoeBananna

ThE_MaN
26.10.2006, 10:33
Proizvođači su to lepo zamislili. Sa obzirom da većina "aktivnih" materijala služi za ovođenje vlage. Tj. ne zadrzava je u sebi kao npr. pamuk. Samim tim i suši se neverovatnom brzinom na sobnoj temperaturi nekih sat vremena najviše. I nikako se ne peru agresivnim deteržentima. Znači samo voda ili blagi rastvor ne agresivnog ph neurtalnog deterdženta.

E sad što se tiče smrada, glivica, bakterija ima i za to leka. pojedini proizvođači ugrađuju u tkaninu npr. srebrne niti koje služe suzbijanju smrada, bakterija... a ima i drugih tehnologija koje služe istoj nameni. Npr. Aegis http://www.microbeshield.com/.

Što se tiče Gore-Texa našao sam dobar link koji lepo opisuje kako radi materijal.
http://en.wikipedia.org/wiki/Gore-Tex
Inače zaboravio sam da napomenem u predhodnim postovima a podsetio me je tekst na linku. Da se dotični materijal koristi i u medicini kod implanta. Što opet dokazuje njegovo dejstvo i da nije škodljiv po organizam.

Da ne šaljem novi post. Mali edit.

Evo još jedan link ka proizvođaču tkanina za aktivnu odeću http://www.polartec.com pored svake upotrebljene tehnologije postoji i detaljan opis kako funkcioniše i čemu služi.